בתשובה לניתאי ארטנשטיין, 25/03/00 12:00
אופי הפוליטיקה 3324
הגם שזה בשולי הנושא, אני מרשה לעצמי להתייחס להערה בדבר גזר-דין קשה לעובדיה יוסף.

נראה לי, שההתמודדות העיקרית בדוגמה הזו היא לא עם הפוליטיקאי המסית, אלא עוד קודמת לה ההתמודדות עם אדם, שחסידיו רואים בו מורם מחוק. כלומר, עוד לפני שנכניס את המשפט להתמודדות חזיתית עם חרצובות לשונו המסיתה של המרן (איבר קטן, אדום ורך יש לו לרב; מרעיבו - שבע), עוד קודם לכן, נצטרך להוכיח שכבוד המרן יכול גם יכול לשבת מול קצין משטרה ולענות לשאלותיו באזהרה; וזאת מבלי שיישפך דם ברחובות. זהו אתגר גדול יותר, ואף נעלה יותר, מגזר דין קשה, ואף גדול יותר מהעמדתו לדין של ביבי או ליברמן.

זה לא צריך לטשטש את השאלה האם הדרך החכמה לעשות את זה היא "כן, לשבור". אולי זה יוביל אותנו במסלול התנגשות עם בוחרי ש"ס שרק יעצים את הניכור בינם ובין הדמוקרטיה. הייתי מעדיף להימנע מכך. לא מן הנמנע, שזו הסיבה שהיועץ המשפטי לממשלה, שכבר החליט בעניינו של עובדיה יוסף (כך הודיע), מעכב את פרסום החלטתו. לפי העיתונות, ההחלטה היא כן לפתוח בחקירה. אם כך, סביר שההמתנה מיועדת לאפשר לרב לשאת במוצ"ש נאום שיגרום לרובינשטיין לשנות מדעתו. אין ספק שזו דרך עדיפה. אם תיכשל, נוכל להצדיק את הגישה החריפה – הגם שנזקה עצום, הימנעות ממנה תגרור נזק גדול עוד יותר.
אופי הפוליטיקה 3396
לא הייתי פה בשבוע האחרון, אבל לפי העיתונים לפחות, היועמ''ש המתין עם הצהרתו כדי שלא יווצר חוסר של שוטרים (שעסקו באבטחת האפיפיור) אם אכן יפרצו מהומות בעקבות החלטתו.
וגם הבנתי שעובדיה יוסף לא בדיוק ניצל את השבת כדי לפייס את רוחו של רובינשטיין...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים