בתשובה לAdy nial, 05/04/00 4:42
3674
הצורך של שליט טוטליטרי במצב חירום שיאפשר לו את המשכיות משטרו אינו יחודי לאסד. מה שמייחד את אסד היא יכולתו לבחור את אויביו. סירובו להתקדם במשא ומתן לשלום אינו פרי חשיבה לא רציונלית כפי שנוח אולי ליחס לו אלא פרי החלטה אסטרטגית כי ישראל הינה האויב המועדף עליו. סביר כי מצב שלום בין סוריה לישראל אכן יסכן את המשך שלטונו בדרכים עקיפות כפי שנטען בתגובות קודמות. על מנת להמשיך את מצב החירום יאלץ אסד לבחור לו אויב אחר - ניתן אולי לראות בהרפתקה הקצרה שלו מול טורקיה בשנה שעברה מעין גישוש בכיוון זה - וכרגע, האויבים הפוטנציאליים האחרים באיזור הרבה פחות נוחים מישראל שכן אין הם ניחנים באותה רתיעה ממלחמה כישראל ואינם מבטיחים המשכיות של מצב איבה שלא יגלוש למלחמה בה אין אסד מעונין.
תודה 3691
כמה נחמד זה כשאני כותב תגובה ארוכה ואז באים אנשים אחרים ומסבירים לי את שכתבתי, בתוספת הערה קטנה שממילא יכולה להשתמע מהתגובה...
נכון?
יישר כוח שובל 3890
אני רק רוצה להגיד שאני מסכים לחלוטין עם ידידי משכבר הימים שובל.
אם יותר לי רק להוסיף שמלחמה באזור תשרת יותר טוב את האינטרס הסורי מאשר את האינטרס הישראלי היות ומלחמה תגרום לפטריוטיות גדולה בדיקטטורה הסורית ותאגד מסביבה גם את המתנגדים למשטר - אלו מהם מפחד אסד יותר מהכל.
וזאת הסיבה מדוע המצב כיום לא מפריע כל כך לאסד.
כל כך פשוט וקל להבנה - עובדה שמישהו כתב על זה ספר מאוד מפורסם כבר לפני למעלה מחמישים שנה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים