בתשובה לmao more then ever, 23/04/06 3:32
קומוניזם בנפאל? 380242
אמנם אני רחוק מלאהוד את דוקטורינת השוק החופשי הנאו ליברלי כרחוק מזרח ממערב,אבל מכאן ועד תמיכה במאואיזם יש עדיין כמה קילומטרים...

אני לא רואה הבדל בין דיקטטורה של הפרולטריון לדיקטטורה של חונטה צבאית\מלוכנית או לכל אמצעי שליטה של קבוצה אחת (במקרה זה המפלגה הקומוניסטית הסינית) על האוכלוסיה שנותרת ללא זכות בחירה באלמנטים המעצבים את חייה,ונתונה בכלוב של מעקבים,מעצרים שרירותיים,דיכוי אופוזיציוני (ולוא דווקא של כוחות ראקציה),הגליות הוצאות להורג ושאר מטעמים.

מאו עשה מספר צעדים ששמים אותו באור לא ממש חיובי גם אם אתה קומוניסט מושבע,צעדים שזכו לביקורת אף מתוך המפלגה עצמה,למשל מהפכת התרבות.

אני לא רואה מוות של מליונים מרעב בדרך למעבר לכלכלה ריכוזית כדבר לגיטימי בדרך למטרה,לשום מטרה.
האידיאולוגיה אמורה לשרת את האדם,לא להיפך,וכל אידיאולגיה שרומסת את האדם כאמצעי ואובייקט,לא ראויה להתקיים.

כיום סין היא אחת המדינות המקיימות את הקפיטליזם הדורסני ביותר בעולם ,שמאפשר לה להיות הכוח הייצרני הגדול ביותר בשוק ,בלא האחריות כלפי הפועלים עצמם.

זה לא מה שאני מאחל לנפאל,ומצד שני ,במקרה התערבות של המערב הנאור,במרכאות מכופלות,אני אנסה להריח בהקדם מהו האינטרס הכלכלי העומד מאחורי ההתערבות,ומאחר ונפאל לא מייצרת נפט,אני בספק אם התערבות כזאת אי פעם תקרה.

המנדט הוא בידי הנפאלים,גם מדובר בסוג זה או אחר של קומוניזם.
קומוניזם בנפאל? 380268
I have commented on this issue before.

תגובה 358067

תגובה 358298

תגובה 356506

תגובה 356732

Especially this one that was written as answer to a “historical” web site http://users.erols.com/mwhite28/warstat1.htm#Mao claming that millions of people died during the communist era of china.

תגובה 357872

I also suggest reading the whole discussion; it’s the one about the kid who was interrogated for landing the red book.

You are right, China today is capitalist. There was a coup after the death of Chairman Mao in which capitalists from inside the party seized power.

History as we knew is written by the winning side. In your country for example the real story of your own history is rarely known. The 67 invasion is being upheld as a self defense act, hundred of Palestinians villages who were demolished over the years are not mention and the peace plan by Barak is precise to be the “best offer” that was given to the Palestinians. In America too, people celebrate “Colombo’s day” and admire war criminals such as Kissinger Nixon and Regan.

If the Nepalese masses manage to seize power and to transform the economy they will be invaded. If not by India who depends on Nepal water resources, than by britian or the u.s. who would never allow the masses and the oppress to even think that they can create a batter future. This was manifest in Vietnam (who had no economic value to the imperialists) and in the80s in Peru.

I can only unite with your true understanding and sentiment towards the so-called free economy. I would only like to ad that this is capitalism in its currant development, imperialism.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים