בתשובה לדובי קננגיסר, 19/07/06 14:14
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398252
אני שוב מצטער. אתה צודק, אני לא כותב נכון. לא טענתי שכן.
אני זה באמת כל כך מפריע לך? עד כדי כך?
ועוד שאלה, אתה באמת חושב שאתה מכיר אותי\בעמדה מספיק גבוהה בשביל לומר לי שיש לי בעיה? אז בסדר. אני לא אומר לך שאתה כותב לא נכון. א-ת-ה כ-ו-ת-ב מ-א-ו-ד י-פ-ה
קיבלת את הפירגון שלך? אה כן, אתה גם צריך שאני יודה בשביל להרגיש עליון.
א-נ-י כ-ו-ת-ב כ-מ-ו י-ל-ד ב-כ-י-ת-ה א-ל-ף
עכשיו אתה מרגיש ממש אהוב? עכשיו נוכל סוף סוף לעבור הלאה לשלב שאתה יכל לדבר איתי בגובה העיניים, ולומר לי מה הבעיה שלך עם הדת? הרי ברור שיש לך בעיה, עצם זה שאמרת שהיא שיקרית.
אם תוכל להרחיב אני יודה לך מאוד.
----------------------------------------------------
אני כותב ככה כי התרגלתי לכתוב ככה מאז שאני כותב בפורומים.
והרגלים קשה לשנות. מי כמוך יודע, שאתה בחור מאוד עקשן שנעול על להעליב אותי אותי בגלל הצודה שאבה אני כותב. אני מצטער שאני לא כותב טוב כמוך, הלוואי והייתי כותב מהר כמוך, וכותב רהוט כמוך. אבל גם הלוואי והיה שלום עולמי. כמו שאתה לא מנסה לעשות שלום עולמי, אל תנסה לשנות את איך שאני כותב. כי ככה א-נ-י כותב. ועוד פעם אני יאמר, אם לא הספיק לך:

א-נ-י כ-ו-ת-ב כ-מ-ו י-ל-ד ב-כ-י-ת-ה א-ל-ף
א-ת-ה כ-ו-ת-ב מ-א-ו-ד י-פ-ה
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398256
חבל שככה התרגלת לכתוב. האם לפני שנפלת לפורומים כתבת כראוי? האם כדאי להזהיר את הציבור מפני ההשלכות השליליות של כתיבה בפורומים? אילו אני הייתי אתה, הייתי משתדל להיטיב את דרכי.

והפירגון שלך לא שווה הרבה, מבחינתי, כך שאתה יכול לחסוך את המאמץ של כתיבה עם המון מקפים.

הבעיה שלי עם הדת היא שהיא מבוססת על שקר. זה הכל. זה שאני אומר שהיא שקרית לא מוכיח שיש לי בעיה עם הדת, אלא פשוט אומר שהדת מבוססת על שקר. אתה מוזמן לחשוב שאני טועה, לא ממש אכפת לי.

אתה צריך גם הסבר למה הדת מבוססת על שקר? כי אין אלוהים, וכי הסיפורים המתוארים בתנ"ך הם במקרה הטוב הפרזות על בסיס ארועים שקרו, וברוב הזמן בדותות שהיו יכולות להיות מאוד נחמדות אילולא יוחס להן ערך אמת חיובי על ידי אנשים כה רבים.
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398266
כתבת את כל זה כי, "לא ממש אכפת" לך?
זה יופי שאתה אומר לי את הדעה שלך, ועוקץ בצורה מאוד שנונה אני חייב להגיד. אמא שלך בטח גאה בך, אתה מאוד חכם ונבון.
אני באמת לא מבין מה עיקרון כל הכתיבה שלך? יש לך כמה אפשרויות:
1. באת עצבני מעבודה, או לימודים וראיתי את הדתי הטיפש הראשון שראית, והוצאת עליו את כל המיץ.
2. נפגעת איכשהו מהיהדות, הוא שיש בה משהו שממש ממש מעצבן אותך, כי אני לא חושב שהיית כותב את כל זה, והיית מעיר לי על הכתיבה כל כך הרבה, אם התוכן שלי היה על סדרות בידור בחדר של חני. כנראה שלא היית מגיב בכלל. אבל בגלל שיש משהו שאמרתי, שאתה לא מסכים איתו, ואין לך הרבה מה לומר, אז אתה עוקץ אותי כל הזמן. שושב, מעשה מאוד ילדותי.
אחלה, אמרת לי את הדעה שלך - אין אלוהים. עכשיו תבסס אותה. תראה, גם אני יכל:
-אני מאמין שחסה שולטת בבני האנוש בלי שאנחנו יודעים-
זה אחלה לומר, אבל עכשיו אני צריך לבסס את זה. (אם לא הבנת, אני לא באמת חושב שחסה שולטת בנו. אולי רק בך.)
אף אחד לא יקח אותי ברצינות אם אני לא ייתן טיעונים משמעותיים לגבי זה.
אין אלוהים - תן לי סיבה אחת למה לא להאמין. כי זה שקר? זה לא סיבה, זה דעה שלך. תן לי משהו בסגנון, "כי אתה לא יכל לצאת ביום שישי" את זה אני יוכל להבין. תן לי משהו בסגנון "אנשים חושבים שאתה אידיוט, ואף אחד לא לוקח אותך ברצינות" (ואני בטוח שתגיד משהו מאוד מצחיק ושנון לגבי מה שכתבתי עכשיו)
אני לא מאמין שלא כל כך אכפת לך, כי אם לא היה אכפת לך, לא היית כותב כל כך הרבה דברים בלי משמעות אחת. לא הוכחת לי שאני לא יודע לכתוב, הוחכת רק שאתה יודע לכתוב טוב מאוד. וזה רואים לפי ההודעה הראשונה שלך.

מה אתה רוצה אם לא פירגון? למה אתה כותב את כל מה שכתבת, (שכל מי שלא כותב נכון, הוא אוויל, ושאין הרבה מעליך אבל אני מתחתיך)
נראה לי שיש לך בעיה רצינית של יחסים עם אנשים, האם כל היחסים שלך בנויים ע"י "שולט ונשלט"? האם יש לך חברים? ואם כן, כמה אתה משלם להם? והאם הדבר משפיע לך על המיניות?

שוב אני מצטער על העקיצות, פשוט אני מרגיש כאילו אני מתווכח עם ילד בגיל מצווה. משהו שיכל ליהיות אפילו נכון.
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398268
אני מודה שלא קראתי את כל הדיון המרתק בינך ובין דובי. כלומר, בעיקר קראתי את ההודעות של דובי בדיון הזה. הסיבה לכך היא פשוטה: ההודעות שלך כמעט בלתי קריאות.
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398271
אוףףף נו גם אתה עכשיו? אני לא אצליח להתווכח מול שניים. אבל אתה באמת, אבל בשיא הכנות, רוצה לומר לי שאתה לא מצליח להבין מה שכתוב? 100% כנות?

או שזה בגלל שאני כותב יותר שורות, וקל יותר לקרוא את דובי, שכותב לא יותר מ-‏6 שורות?

(לא ציני, רציני לגמרי)
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398281
זו לא הכמות, יותר משהו בסגנון הכתיבה.

כמובן שגם יחס עיקר/טפל נמוך משפיע.
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398282
דבר ראשון, אייל, תקפיד לקרוא לפני שאתה כותב. רשמתי מלמעלה תגובה מאוד מאוד ארוכה וחופרת על הדת. אם יש לך כוח תקרא אותה, ואשמח לתגובה (ולא על איך שאני כותב בבקשה)

ודובי - נראה לי שיש לך בעיה רצינית עם יחסים בין אנשים, מכיוון שאתה כל הזמן שופט אותי.
האם בגלל שאני לא כותב מספיק טוב, (בשבילך) אז זאת סיבה מספיק טובה לא להגיב? אתה מגיב רק לאנשים כותבים יפה?
ואני מבטיח לך, שאם יהיו לי שאלות בנושא דת, אני לא יבוא אליך. לא בגלל שאני לא מכבד את הדעות שלך, אלא בגלל שאתה לא תענה ותצחק עליי על הצורה שאני כותב.
אני מצטער על ההבנה שלי, יותר נכון על הכתיבה שלי, מכיוון שאני כותב מהר, התבלבלתי. התכוונתי "מעליי". משמע מעלייך.
ןאיך אתה יודע את הדעות שלי, הרי לפי טענתך, לא קראת את מה שכתבתי בגלל שהכתיבה שלי לא הולמת אותך.
ואם אני טועה, ופשוט לא הבנת, אז אתה ממש עילג. אולי אפילו יותר ממני (משהו שכנראה לטענתך לא הגיוני, כי אתה נוטה להתנשאות רק על אנשים שמתיחתיך. וכדבריך בפעם השניה, התנשאת עליי. או שאתה מתחרט עוד פעם, ומשנה את דבריך?)
בבקשה אל תגיב לפני שקראת. תקרא את מה שכתבתי, ואז תוכל לומר לי מה שאתה חושב. אתה לא מצפה ממני להגיב על מה שרשמת, אם כבר רשמתי את זה מלמעלה?
אני באמת מצטער אם הכתיבה שלי לא מספיק צחה בשבילך. באמת השתדלתי. אבל כנראה שאתה לא מגיב בכבוד לאנשים דיסלקטים, אלא צוחק עליהם וקורא להם אווילים. ביום שאני חכם כמוך, אני יחזור עוד פעם. (או אפילו טיפה יותר מוקדם) כמובן שדיברתי עכשיו בציניות, כי רק ככה אתה יודע לנהל שיחה.
אני מאוד מצטער, הייתי שמח להמשיך איתכם את הדיון, אבל אני חייב ללכת. ואני יחזור בערב, ואקרא. בבקשה תשאיר לי תגובה, ואם תיהיה בערב, נוכל להמשיך את הוויכוח הטיפשי הזה, על מי יותר חכם וכותב יותר יפה. אתה מאוד ציני, וקשה לדבר איתך בגובה העיניים ובכבוד. תודה רבה על שיעשוע הזה, אני אתאמן בראש על לכתוב יפה יותר, כמוך, ואני אחזור.
נ.ב.
העקיצות שלך לגביי הכתיבה שלי, לא קשורות בכלל לתוכן הדברים שכתבתי. צירוף מקרים מעניין מאוד.
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398283
(ת'אמת? גם אני קורא בדילוגים)
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398274
עכשיו זה כבר הרבה מעבר לבעיה של כושר הביטוי שלך. עכשיו כבר יש לך כשל לוגי רציני: אם *אתה* בא ואומר - "אני קובע שיש אלוהים ששולט בעולם/שיש חסה ששולטת בעולם/שיש דרקון כחול עם כנפיים ירוקות ששולט בעולם" - אז *אתה* הוא זה שצריך לבסס קודם כל את דבריך, ולא ביססת אותם בשום צורה.

אתה לא יכול לחכות שהאדם השני יגיד "אני לא מאמין באלוהים/בחסה שולטת/בדרקון כחול", ואז להגיד לו שיבסס את דבריו - *אתה* באת עם טיעון יש מאין, טיעון חסר כל הוכחות וכל הגיון. קודם *נסה אתה* לשכנע שיש טעם בטיעון האמוני שלך, ואז תהיה לך סמכות אינטלקטואלית לבוא בדרישות ביסוס אל דובי או אל כל אחד אחר.

דיון 2296 (אל תפספס את שם מחבר הכתבה)
בדידות. ארוך ומעניין. לא ארוך כמו שלך אבל.. 398275
מה שאכפת לי הוא שאנשים כותבים בצורה עילגת במכוון. לכן הגבתי. אתה דרשת שאגיב גם למהות של דבריך, אז עניתי כל מה שהיה לי להגיד. עכשיו אתה מאבחן שיש לי בעיה עם היהדות בגלל שהפריע לי שאתה כותב בעלגות. יופי לך.

להוכיח שאין אלוהים? תוכיח שאין לי דרקון ורוד ובלתי נראה במרתף. אי אפשר להוכיח אי קיום של שום דבר. להוכיח אפשר רק קיום. מתי לאחרונה הוכחת את קיומו של אלוהים? (תזכורת: הדעה שלך, לטענתך, אינה סיבה להאמין או לא להאמין).

כמו שכבר ציינו פה, הנושאים שאתה מבקש לדון בהם נלעסו ומוצו ונגרסו עד דק בדיונים פה. לך, תקרא כמה אלפי תגובות שנכתבו בנושא, ואם עדיין יש לך שאלות אחר כך, תחזור אלי. אבל תקרא באמת, כי לפי ההבנה הלקויה שלך את דברי עד כה ("אין הרבה מעליך" זה בדיוק ההפך ממה שאמרתי), המצב קשה.
אוף, חרררמממפפפפפפ! 398277
בדומה להשם יתברך, גם הדרקון הורוד כבר נלעס ונגרס מכל הכיוונים, אז רק לשם ההתרעננות הצעתי דרקון כחול וירקרק כנפיים - והתברר שאתה הקדמת אותי בשתי דקות! לא פייר (לא מצידך, מצד הגורל).
טעות, החרמפפ 398285
לא אתה הקדמת אותי, אני הקדמתי אותך. פורשת בזמן. (נדמה היה לי לרגע שהתגובה שלך היתה ב-‏16:32 ושלי ב-‏16:34, לומשנה)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים