עוד 40389
תודות לטל הבלתי נלאה, קפץ המאמר הזה לדף הפתיחה שלי ונתן לי הזדמנות להוסיף תיאורית קונספירציה נוספת.

לפני ההתקפה על ניו יורק עמדה להתפוצץ בועה כלכלית בשווי 30 טריליון דולאר. אלה היו השקעות ספקולטיביות בדריביטיב שבראשם עמד אחד הבנקים הגדולים ביותר באמריקה, צ'ייס מנהטן, וההתקפה עזרה להסיח את הדעת מההתמוטטות
עוד 40401
האם אותה התמוטטות אכן קרתה?

ואם כבר מדברים על ענייני כספים ו-‏11/9, הריני להרגיע בזאת את כולם: לוקהיד-מרטין סגרו עסקה עם הממשל האמריקאי לייצור מטוסי קרב בשווי של עד 300 מיליארד דולר, למשך 40 השנים הקרובות.

ולקונספירציה היומית שלנו: כמה דיבידנד מקבל אב"ל?
עוד ועוד 40402
עוד תאוריה שמסתובבת היא שהסיבה שבין לאדן בחר בתאומים היתה כי
הבנק שלו היה שם, וכך הושמדו כל רישומי הטרנזאקציות הפיננסיות
שלו וטושטש עוד קישור לאל קעידה.
דווקא הבנקים מגובים היטב 40405
ומחוייבים עפ''י חוק להחזיק מספר גיבויים באתרים מרוחקים, גיבויים אלה מעודכנים באופן שוטף, כך שסביר להניח שאף רישום על עסקה פיננסית לא אבד בפיצוץ התאומים.

אלא אם כן המטוס שהתרסק בפנסילבניה נחת על אתר הגיבוי המרוחק של הבנק ....
דווקא הבנקים מגובים היטב 40552
אני זוכר משהו מימי המלחמה הקרה על רישומי בנק המוחזקים גם בבונקרים הגרעיניים במעמקי מכרות המלח. רבאק, האנושות ברובה מושמדת, התרבות המערבית כמעט נמחקת, ורק האוברדראפט נשאר.

למה אני חוזר לשואה גרעינית שוב? לא יודע. (מקהלה: לך לישון).
עוד 548489
האם אותה התמוטטות אכן קרתה?
קצת באחור.
עוד 692298
האם אפשר לסגור עיסקה כזו ל- 40 שנה באופן שיחייב את הממשלות העתידיות ? כנראה לא. מכל מקום דונלד טראמפ אמר שכוונתו לבטל קניית f35 רבים אם לא יהיעה קיצוץ דרסטי במחירם.

לעומת זאת יש עיסקה סגורה לעשרות שנים. שעודה קיימת והיא קיום הבנק הפדרלי שכלל אינו בנק של המדינה אלא שלוחה של הבנקאות הפרטית האמריקאית. זו לא קונספירציה מפוקפקת כפי שינסו למכור לכם, העובדות די גלויות וגם הרווח של הבנקאות האמריקאית (כולל מוסדות ניהול כספים שונים שאינם מוגדרים כבנקים פרופר). למה ארצות הברית העבירה הון עתק לידי התאגידים הביו לאומיים גם כאשר זה לא היה חיוני זמן מה לאחר משבר 2008 ? מספרים לנו שזה אמור היה לתמוך בכלכלה האמריקאית, תמים מי שמאמין. הזרמה קצרת מועד ב- 2008 כדי להבטיח נזילות הכסף האמריקאי היתה סבירה. כאשר הנזילות הובטחה - היתה הזרמת כסף לתאגידים בחסות הבנק הפרטי הקרוי הבנק הפדרלי.

פרטים על ייסוד הבנק הפדרלי על הבנקאותי הפרטית האמריקאית הגדולה יש למשל בסרט החופשי להורדה thrive. וגם באותו סרט נידונה השיטה של ייצור כסף על ידי בנקאות (הפקדת כסף זעירה מזכה הדפסת כסף פי כמה כמה). יש בסרט הזה הרבה שטויות בעניינים אחרים, אבל ענייני הבנקאות מוכרים ומאושרים ממקורות אחרים, לכן זלזול בטענות על הבנקאות בסרט אינו מוצדק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים