416157
כסובל מהפרעת קשב וריכוז התלבטתי בין האפשרות הראשונה (קורא,מנגן, נוהג ומבשל בו זמנית) לבין האפשרות של ''קשה לי להתמקד אפילו במשימה אחת''.
בסוף בחרתי באפשרות האחרונה.
416192
כאחת שגם סובלת מהפרעת קשב וריכוז, היתה לי התלבטות כמו שלך.
לא הצלחתי להכריע, ולבסוף לא הצבעתי ורק נכנסתי כדי לראות את התגובות. אם הייתי מצביעה למישהו- זה לך. אני חושבת בדיוק כמוך.

נראה לי שבשביל אנשים כמונו היו צריכים להמציא אפשרות חדשה- עושה שלוש פעילויות ויותר בבת אחת, ומתקשה להתמקד אפילו באחת מהן. זהו אחד מהפרדוקסים של ההפרעה הנפוצה הזאת, שמתייחדת בכך שיתרונותיה בצידה. מה שבטוח, היא הופכת את החיים למעניינים יותר- וקשים יותר.
416195
גם אצלי קיימת הפרעה כזאת, אבל מה שמעניין הוא שלפעמים, דווקא עיסוק בשתי פעולות או יותר בו זמנית מפרה את כולן או לפחות חלק מהן. דיבור בטלפון, למשל, מאוד משפר את עבודות הניקיון שלי בבית או את הבישול, במידה שאני עוסקת בהם בו זמנית. וכמובן - העניין הקלאסי מאוד - הליכה יכולה להקל על פתרון בעיות מחשבתיות.
417608
חשבתי שכולם ככה - הולכים בשביל לחשוב. את טוענת שזה בעיקר אצל בעלי הפרעת קשב וריכוז?
417611
לא, אני טוענת שלי הולך לחשוב בעיקר כשאני הולכת.:)
417615
נו, אז אני איתך בעניין הזה.
שתי נשים, שתי הפרעות, שתי הליכות.
אני חושבת שאפשר להכריז על זה מדעית.
417616
בהחלט. יש כאן מובהקות סטטיסטית מרשימה.
416217
בקשר לזה שההפרעה הופכת את החיים לקשים יותר. שמתי לב שאם אני מתכנן לי בדיוק מה אני הולך לעשות כל יום , אני יכול להתגבר על ההפרעות בריכוז ולעשות בצורה מודעת מה שאחרים עושים בצורה אינסטיקטיבית ( יש פחות הסחות דעת, פחות בלאגן, פחות ''התעופפויות''), זה מאוד מקל.
התמודדות עם הפרעת קשב 416287
ריטלין!
+ טבלה עם זמנים כמה שיותר מפורטת, שכוללת גם הפסקות מתוכננות למנוחה.

כל אחד בלי השני מגיע לפחות מחמישים אחוז מהתפוקה של שניהם ביחד.
התמודדות עם הפרעת קשב 416392
בו זמנית כמובן :-)
416281
אגב, מה שמעניין בנוגע להפרעת קשב וריכוז הוא שרוב האנשים עם ההפרעה מעולם לא אובחנו ככאלה ולא יודעים שהם כאלה( במיוחד אנשים מעל גיל שלושים-ארבעים שגדלו בזמן שלא הייתה מודעות להפרעות למידה)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים