בתשובה לליאור גולגר, 11/11/01 2:00
סקס 42987
העובדה שתופעה כמו רצח לא תגמר כתוצאה מפעילות משטרתית לא אומרת שצריך להפסיק להלחם בה. לגבי זנות המצב שונה. אין סיבה למנוע מעשה זנות בודד, יש סיבה רק למניעת התופעה כולה. יש סיבה טובה למנוע ולו מעשה רצח אחד.

אני חושב שכדי שנוכל לדסקס את הנושא ביתר רצינות, צריכה להיות הבנה של מה רע בעיניך בתופעת הזנות. אתה מוזמן.
לכתב-עת דרוש אנרכיסט במשרה חלקית 42998
ראשית אבקש להודות על קובץ התגובות המחכימות והענייניות שהצטברו על מרקעי כשרק התאווררתי מהאייל לזמן-מה. מקווה שאספיק להשיב לכולם לעניין עוד הערב. לעניינו, ע"פ פסקאות:

א. מוסכם.

ב. לשאלתך, בשלב זה כדי לא להתבדר יותר מדי, אתעלם ממה שעובר על זונות במרוצת עיסוקן. אני לא מתמצא במיוחד בהתנהלות העניינים ברחוב ובהוסטלים, סביר להניח שהסרסור מנצל אותה והשוטרים מקבלים את שלהם כדי לא לפשוט על המקום, אך כאמור נשמור זאת אם בכלל להמשך הדיון. נתמקד כרגע בהשלכות החברתיות השליליות לשיטתי של זנות כתופעה ממוסדת. בחברה מונוגמית שבה האישה אמורה להיות שווה משהו, לא נשמע לי בריא שכל בעל שנמאס לו להיות נחמד לאשתו יצא לזיין לבת השכן בהוסטל ממול את האמא. וכל מתבגר שאינו בשל רגשית לקשר משמעותי יאסוף דמי כיס עם כמה חברים ויצא לזמבר את האמא של בת השכן. ואם אני עצור וביישן מכדי להגיע להיכרות משמעותית עם בנות גילי, ואם אני לא טיפוס של מועדונים ואין לי כסף להוציא את בחירת לבי למסעדות - אז אדרבה, מי צריך קשר וחברה עם וסת כשבהישג יד (וזנות חוקית תעלה מן הסתם קצת פחות) אפשר להגיע לפורקן בלי התחייבות.

נכון, גם כשהומצאה הגלולה חשבו (ובצדק) שכל ההרגלים המיניים עומדים להיפרץ, וגם חשבו (ולא בצדק) שזה יביא להרס החברה. ונכון שהמתירנות ההיסטרית של שנות השישים לא הביאה, לטוב ולרע, לשינוי מכריע של העולם - עדיין מיליונים גוועים ברעב ועדיין יש מלחמות. לכן אולי תצליח לקנות אותי אם חזונות היינלינאים מתירניים (אין לי שום דבר נגד נודיזם, למשל). אבל סחר חוקי בחסדי האישה תחת כל עץ רענן נשמע לי לא בריא לחברה. מקווה שהבהרתי איכשהוא למה, אם תבקש אחזור לכך. תחילה עלי להשיב לשאלותיך האחרות, וגם לגלעד.
לכתב-עת דרוש אנרכיסט במשרה חלקית 43006
צר לי אבל לא הבנתי.
בחברה שהאישה שווה בה כל בעל שנמאס לו להיות נחמד ילך לשכנה? מה הקשר? האם קיום יחסי מין אם אישתך הוא חוק בל יעבור, האם אתה מחויב לשכב איתה בכל אשר תחפוץ ? האם במידה ויעבור החור לא תוכל האישה ללכת למאהב או זונה ממן זכר?

והרי כל הדוגמאות הללו שהבאת קורות היום גם מבלי שהמצב יהיה חוקי רק שהיום האישה לא יכולה לעושות את זה באופן גלוי ועליה להסתתר ממשטרה. כאשר המצב יהיה חוקי הוא לא ישתנה מלבד זה שהיא תוכל להתלונן על סרסור מבלי לפחד להעצר (מי יודע אולי תופעת הסרסרות תעלם) היא לא תצטרך לפחד שהשוטר יעשה את שיעשה בה על מנת שלו לעצור אותה או במילים אחרות היא תקבל את הזכויות המלאות שיש לכל עובד מדינה וכמובן גם את החובות מה שאומר שהיא תשלם מס למדינה. (כמובן שרוב העבודה בטח תהיה בשחור אבל זה כבר לא קשור).
מה עיניינך או עניין הכנסת/חברה בזכות האדם להיות מחוייב לאישה אחת במשך חייב. ואם אני לא רוצה להיות מחויב? האם החברה תכריח אותי? והלו היום עם רוצה גבר צעיר למצוא מין הוא הולך לפאב הקרוב ומוצא את שחיפש כל עוד הוא ניראה טוב ויש לו לשון חלקלקה, ואילו זה שאין לא את המראה ואו הלשון מבחינתך או שימצא חברה או שילך לשרותיים להוציא את זממו? ואם הוא רוצה משהו קצת יותר אמיתי הרי שמותב שימתין ליד שיח כיוון שבצורה חוקית אסור לו. ומה עם מבוגר נמאס לו מאישתו האם יש זכות לחברה לקבוע אם מי הוא יעשה את שיעשה במשך הלילה?

בכל מקרה זה לא יהיה תחת כל עץ רענן וכמו שיש מדינות שבהן הזנות חוקית וגם שם זה לאתחת כל עץ רענן אין סיבה שגם פה זה יהיה כך.
לכתב-עת דרוש אנרכיסט במשרה חלקית 43186
קראתי את דבריך, מילה מילה, ולא הבנתי כלום.
אתה טוען לשמירה על חברה מונוגמית? אני לא רוצה לחשוב שאתה הולך לבדוק עם כמה נשים אני מקיים יחסי מין ביום (טוב, לפחות עקרונית :-)). הטענה שרווק יעדיף זונות על פני למצוא אשה\\חברה היא דחוקה. אנשים רוצים לאהוב, ולהיות אהובים, לא רק לקיים יחסי מין. ואפילו לא כך הוא הדבר, איני רואה מדוע לחוק יש סמכות לכפות עלי את דעתו בעיניני אישות. מה גם שהמצב היום גם מאפשרת במחיר שווה לכל נפש זנות בתשלום, וכך הוא מששת ימי בראשית פחות או יותר, הסיכוי שהתופעה תעלם אי פעם הוא אפסי ולכן, שוב, עדיף למסד כדי לצמצם, אם לא לחסל לחלוטין, את נזקי התופעה.
כן, רצוי שתסביר יותר טוב את העניין.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים