בתשובה לאבי בליזובסקי, 08/12/00 9:01
ניסיון לענות... 45632
א) כיצד יכול עם נוודים שבא מהמדבר לערוך מסע נצחון חד משמעי כזה בתוך תקופת חיים של מנהיג אחד?
שאלה טובה, ואולי התשובה (שדרך אגב, נרמזת אי שם בספר יהושע) זה שהיה להם קצת, לא יותר מדי, סיוע מאלוהים?! לאאאאאאאאא, זה לא הגיוני, זה כמו להגיד שעם של עבדים הצליח לצאת מהאמפריה של מצרים -כולו- ברכוש גדול, וכל זה בעזרת סיוע מאלוהים, נכון? זה פשוט נוגד את הרציו!
ב)וזה לא רק הדבר הלא הגיוני היחיד בספר יהושע. ולא רק בספר יהושוע. כיצד זה מופיעים פלישתים בספר בראשית שהתרחש לפי המסורת 400 שנה קודם לכן, אם הפלישתים הללו באו בתקופה המיוחסת ליהושע?
שאלה עוד יותר טובה, והתשובה לה היא שימוש פשוט בביקורת המקרא. אף פעם לא היה עם פלישתי! האזור נקרא בשם פלשת, ועל שמו נקרא השבט השולט בו-פלישתים. הפלישתים בתקופת יהושע-שופטים-שאול-דוד הם צאצאי הכסלוחים והכפתורים, עיין פרשת נח. הפלישתים בתקופת אברהם ויצחק הם היבוסים! וכך גם מסבירים את הצלמים של העיוורים והפיסחים שהיו בעיר יבוס והרתיעו את דוד מלכבוש אותה בתחילה. מדובר בפסלי ענק, חיקויים נלעגים של אבות העם הישראלי המעונין בכיבוש: אברהם, יצחק (העיוור) ויעקב (הפיסח) ובינהם תבליט של נוסח הברית/שבועה שכרתו אברהם עם אבימלך "אם תשקור לי ולניני ולנכדי".
מצד שני, לעומת הרצון העז להפוך את התנ"ך לספר סיפורי סבתא מגוכחים, כל שיקול של חשיבה הגיונית ושל רצון אמיתי לידע האמת מתבטל.
ולגבי הטענה על כך שאין ראיות ארכיאולוגיות לתקופה שלפני בית ראשון, לידיעתך יש ראיות. כפי שאני חוזר וכותב בכל האתר הזה אינספור פעמים, עד שאנשים בטוחים שאני אובססיבי בענין, נסה לקרוא את התיארוך ההיסטורי של פרופסור עימנואל וליקובסקי בשלמותו, ותראה שפתאום כן יש ראיות ארכיאולוגיות. אתה לא חייב לקבל את כל התיארוך כמות שהוא כמובן מאליו, גם אני לא עשיתי את זה, אבל יש שם המון חומר למחשבה.
TVD

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים