בתשובה להאייל האלמוני, 02/03/08 14:03
מה מטרת הפעולה בעזה? 473008
אני סקרן: האם אתה מציע להשקיע כסף במערכת אוטומטית שתזהה שיגור קסאמים, ולא תפגע בתושבי עזה לעולם בטעות, או שאתה רק מציע שנטען שהמערכת אוטומטית, ולמעשה היא תהיה מופעלת ידנית?
מה מטרת הפעולה בעזה? 473041
מהם מספרי אזעקות השווא של "צבע אדום"?
גם אם יש טעות, מכיוון שהמערכת לא קטלנית, זה פחות משנה.

חוץ מזה, לצורך הדיון, בא נדמיין מערכת אידיאלית (אין צורך לתאר אותה ככדור, או נקודה על משטח חסר חיכוך) שלא טועה.

אני לא יודע אם הרעיון הזה באמת כזה טוב, אבל גם לא אם הוא כזה גרוע. בעיקר מעניין אותי לפתח דיון על הרעיון ולשמוע דעות של אנשים אחרים על הרעיון. פחות מעניין אותי לדעת האם אנשים ינצלו את ההזדמנות כדי להתנשא ולהראות שהם חכמים יותר מכל דמות אלמונית שצצה, כי אני מניח מראש שזה מה שהם יעשו, כך שלא נוסף לי שום מידע.
מה מטרת הפעולה בעזה? 473108
אני מעריך שהצעתו של דוב‏1, למרות שהיא תוביל למספר הרוגים גדול יותר, תתקבל יותר בהבנה (יחסית ולמרות הגינויים) ע"י הקהילה הבינלאומית. טענה מוזרה? אולי, אבל בעיקר אם אתה קונה את הדאגה ה"כנה" של העולם לשלומם וחייהם של פלסטינאים וישראלים. ביחסים בין מדינות יש הסכמות (פורמליות ובלתי פורמליות) שחשובות אף יותר מערך חיי אדם.

לדעתי, המוסר האנושי (בקנה מידה של מדינות) הוא כל כך מעוות ומוזר, שקול הצעקה העולמי נגד ההצעה שלך‏2 יהיה גבוה יותר אפילו מקול הצעקה שיקום אם סתם נפציץ אותם רפלקסיבית עם הפצצות הקונבנציונליות, הישנות והטובות. שלא לדבר על גודל הכותרות וססגוניות הצילומים (שיובילו ללחץ רב יותר על ישראל) שינבעו מעצם העובדה שהשיטה שלך מציגה לעולם משהו חדש, מפחיד, שונה ובלתי מוכר.

לעולם יש דרך מקובלת ומוסכמת (רבת שנים) לאופן בו יש לנהל מלחמות, להפעיל כוח ולהרוג אנשים בצורה תרבותית(=ישומי פיצוץ מקטן לגדול + שימושי אבק השריפה והקליע). התחכמויות, פטנטים ויצירתיות פוטוגנית לא יתקבלו בהבנה רבה. גופות ותפזורת גפיים, לעומת זאת, זה כבר מזמן חדשות ישנות. כותרת ב-CNN למשך יום, יום וחצי והעולם ימשיך להסתובב.

אבל אני סתם ציניקן ומיזנטרופ לא קטן, אני. לך תסמוך על מישהו עם דעה כל כך שלילית על הקוף העירום.

________
1 תגובה זו לא תומכת בהצעתו של הנ"ל.
2 כיבוש והפרעת הסדר האזרחי. לוחמה פסיכולוגית בלתי מוסרית. 1984. פשעי מלחמה! נשק כימי! התעללות באוכלוסיה שלמה באמצעות נשק *לא קונבנציונאלי*! נסגר מעגל, היהודים משתמשים בגז כנשק! שואה! רצח עם...
מה מטרת הפעולה בעזה? 473118
סליחה, אבל מה יש לך נגדי?
מה מטרת הפעולה בעזה? 473121
אין לו.

___
לו היה לו, הוא כבר היה עושה בזה שימוש.
מה מטרת הפעולה בעזה? 473177
יש לי רצון חופשי.

_______
אבל עדיין לא עשיתי בו שימוש.
מה מטרת הפעולה בעזה? 473214
לא התנשאתי. שאלתי בכנות מה מהשניים אתה מעדיף שיבוצע, אם בכלל יש לך העדפה, במטרה לפתח שיחה בנושא. לשני הפתרונות יש יתרונות וחסרונות, ואתה לא יכול לנחש כרגע איזה מהשניים אני מעדיף, שאני יודע שאתה מעדיף את האחר דווקא, ושאני בז לך בגלל זה.
מה מטרת הפעולה בעזה? 473215
בקריאה רביעית, אני כבר לא ממש בטוח שהבנתי את השאלה שלך.

בכל מקרה, אם רוצים לפתח דיון, זה לא ממש משנה מה אני מעדיף, כי אני לא בעל הרעיון. אני רק הצעתי אותו. כל אחד יכול כעת לנתח אותו (אם הוא חושב שהוא שווה ניתוח) ולהציע איזה וריאנט שהוא רוצה או להוכיח שהרעיון לא מוצלח.
ברגע שהעלית את ההעדפה שלי לדיון, במקום הרעיון, הנחתי שמסתתרת מאחורי זה כוונת שעשוע כלשהיא. מתנצל.

באשר לשאלה שלך, אני מעדיף מערכת אוטומטית (לא צריך כמעט לפתח, רק לחבר כמה מערכות קיימות). פחות ימי מילואים בשבילי. חוץ מזה אני רוצה שיהיה לזה אפקט כאילו היא אוטומטית, ולכן מעדיף שלא יוכלו לטעון להיפך.

ואם כבר מזכירים את ד''ר סטריינג'לאב - כמובן שגם את הטילים הגרעיניים צריך לחבר למערכת אוטומטית (כדי שלא יהיו טעויות אנוש, כמובן) שמגיבה לשיגור עילים איראני. אבל לא לכוון אותם לאיראן (אנחנו לא יכולים לקיים את הצד שלנו בהשמדה ההדדית המובטחת) אלא למכה וקארבלה.
i hope the iranians love their children too 474008
מה נחשב השמדה? האם מותם של יושבי 50 הערים הגדולות באיראן (נניח) הוא לא הרתעה מספיקה?

(כמה טילים ‏1 יש לישראל שיכולים לשאת נשק גרעיני ומכסים את איראן?)

1 ע"פ פרסומים זרים כמובן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים