בתשובה לברקת, 10/09/08 7:22
או-הו.... 489698
למה לזלזל בדודות, למה?
הדודה מגדרה, למשל, מספרת כי במחקר כללי על הפשיעה בבריטניה עלה כי 70% מהעבריינים עד גיל 18 היו ילדים למשפחות חד-הוריות.

הדודה מחדרה מוסיפה כי בארה"ב, בה התמיכה הממשלתית לצרכי רווחת הפרט והמשפחה קטנה ביחס, סובלים הילדים מקשיי התפתחות כתוצאה מהכורח הכלכלי של ההורה היחידני/ת להיעדר מהבית רוב שעות היום כדי לעבוד ולעמוד בתשלום החשבונות. ולא מדובר בשכבות הנמוכות דווקא אלא גם בעשירונים העליונים.

ואילו הדוד יוסף ממצפה שעלבים טוען בשובניזם אופייני כי היעדר דמות אב עבור ילדי אימהות חד-הוריות גורם לבעיות פסיכולוגיות והתנהגותיות בשלבים שונים בחיים.

כל זה לא אומר חלילה כי במקרה פרטי ספציפי של מסירות, קשב וחום - לא ת/יצמח ילד/ה לתפארת אימו. סטטיסטית זה קלוש.
או-הו.... 489699
1. זה ש-‏70% מהעבריינים הצעירים באים ממשפחות חד הוריות לא אומר ש-‏70% מהילדים מהמשפחות החד הוריות הם עבריינים.

2. המחקר הבריטי מתייחס גם (עם לא בעיקר) למשפחות גרושות.

3. וכמובן ששאלת הסיבה והמסבב צועקת, האם הילד נהפך לעבריין בגלל שהוא בא ממשפחה חד הורית, או שאולי הוא בא משפחה חד הורית בגלל שהוא עבריין (למשל: הוא היה ילד כל כך מופרע שאבא שלו ברח מהבית; המבנה הגנטי של אמא שלו הוא מבנה אנטי חברתי, לכן היא בחרה שלא להתחתן, והוא בחר לפשוע; המבנה הגנטי של אבא שלו הוא חסר אחריות, לכן אבא שלו עזב את הבית, והוא בחר בחיי פשע...)
או-הו.... 489709
בהמשך לפתיל הכולל בחובו את תגובה 489470 יש לומר כי גם אני (וכמובן גם את) לא דייקנו לגבי כמות המשפחות החד-הוריות בישראל. לפי נתוני הלמ"ס לשנת 2004 מספרן מונה כ-‏190 אלף.

"בשנת 2004 היה מספר המשפחות בישראל כ 1,604.5 אלף, מתוכן כ 23% היו ללא ילדים (משפחות המורכבות מזוג בלבד), והשאר משפחות עם ילד אחד לפחות (בכל גיל). כ 57% מכלל המשפחות כללו ילד אחד לפחות עד גיל 17, בקרב 11% מהמשפחות גיל הילד הצעיר היה 18 24, ובקרב יתר המשפחות (8% מכלל המשפחות) גיל הילד הצעיר היה 25 ומעלה.
מספר הזוגות נאמד ב 1,398.5 אלף, מתוכם כ 41.1 אלף זוגות לא-נשואים, המהווים כ 2.9% מכלל הזוגות (ראה בהמשך, סעיף 2.3). 27% מכלל הזוגות הם זוגות ללא ילדים במשק הבית, והיתר - 73% - הם זוגות עם ילדים.
סוג המשפחה השכיח ביותר (כ 64% מהמשפחות) היה של זוג עם ילד אחד לפחות (בכל גיל; ראה לוח ה). משפחות הכוללות זוג ללא ילדים היוו 23% מכלל המשפחות, וכ 12% היו משפחות חד-הוריות. מספר מועט של משפחות היו של אחים ללא בני זוג וללא ילדים משלהם, או של סב ו/או סבתא ונכדים."
כוחה של הסטטיסטיקה. 489700
בדרך כלל אני ממש לא מסמפט את החוכמה "There are three types of lies - lies, damn lies, and statistics" אבל במקרה שלך היא דוקא מתאימה. הקטגוריה הגסה "משפחות חד הוריות" כוללת משפחות של גרושים/גרושות בחלק גדול מהן הצאצאים לא זכו למשפחה בריאה בשום שלב מחייהם, משפחות חד-הוריות של בנות טיפש-עשרה ממעמד סוציואקונומי נמוך‏1 וגם משפחות של נשים משכילות ממעמד כלכלי סביר ועם תמיכה סביבתית שמאפשרת להן להיות אמהות *מתוך בחירה*‏2. מאחר ומה שמעניין אותנו הוא הקטגוריה השלישית, חושבני שמצבן העגום של בנות הגטו בברונקס לא שופך אור על הבעיה אלא מעוות אותה עד לבלי הכר. אם יש לך הפניה למחקרים שתומכים ב"...לא מדובר בשכבות הנמוכות דווקא אלא גם בעשירונים העליונים" נא הביאיה.
_________
1- יענו, כושיות בארה"ב, אבל לא נעים לי להגיד את זה מפורשות.

2- השערה: זה גורם חשוב יותר משאלת החד-הוריות. תימוכין: ידע אנקדוטלי - גם לי יש דודה בחדרה!
כוחה של הסטטיסטיקה. 489702
למה רק ל"לא מדובר בשכבות..."? למה שלא נתחיל עם הפניה ל-‏70%? שמתי לב שהשיטה האיילית הישנה והאמינה של הבאת הוכחות בצורת לינקים לטיעונים הולכת ונעלמת, ובמקומה נפוץ הרגל חדש - כל מי שבא לו מתקתק את מילת הקסם "מחקר", זורק איזשהו אחוז שבא לו באותה שניה, לפעמים נכון, לפעמים לא נכון ולפעמים מופרך לגמרי - ומאותו רגע מתייחסים כאילו דבריו באים מפי הגבורה.
כוחה של הסטטיסטיקה. 489703
המקור שלה הוא ב"Review 2001/2002: Building on Success, Youth Justice Board, London: The Stationery Office (July 2002)" http://www.civitas.org.uk/pubs/experiments.php
כוחה של הסטטיסטיקה. 489714
הביטוי הנאות הוא "מאותגרות צבע".
ואגב, שכחת אלמנים/ות.
כוחה של הסטטיסטיקה. 489733
1 לי נראה דווקא שמאוד נעים לך. פיכסה עליך.
כוחה של הסטטיסטיקה. 489734
1 אבל גם בנות ה- white trash החביבות.

את אלה, מכל הצבעים, אפשר לפגוש בתועפות בתוכנית של ריקי לייק למשל ("יש לה 3 ילדים מ-‏3 אבות שונים, והסבתא מגדלת אותם בזמן שהיא יוצאת למועדונים בלילות לפגוש עוד גברים! והכי גרוע, החצאית שלה תיכף מתפוצצת עליה!").
כוחה של הסטטיסטיקה. 489766
1- ודאי, גם מקומן של אלו לא נפקד ואולי חבל שלא השמטתי את הערת הרגל ההיא. אין לי רצון להעביר את הדיון לשאלה אם אני גזען מתועב או סתם אידיוט, ולכן לא אביא כאן סטטיסטיקות לגבי שיעורן היחסי.
כוחה של הסטטיסטיקה. 489748
בדרך כלל אני לא ממש מסמפטת פילוח סטטיסטיקות לפי נטיית לב מוקדמת לממצאים, וכך הדבר גם במקרה שלך.

"ומה שמעניין אותנו הוא הקטגוריה השלישית" >>> אכן כן. ברם אולם, הרבה מהגרושות, המהוות את חלק הארי ממשפחות חד הוריות, "בוחרות" במודע לנתק את ילדיהן מאביהם הביולוגי. גם אם הן מבוססות כלכלית כדוגמת הנשים המשכילות שאותן הזכרת, או לאו.

בבריטניה, 40% מכלל הגברים מאבדים קשר עם ילדיהם ביוזמת האימהות. ובבריטניה (וגם בארה"ב) אחוז הגירושין גבוה מאוד. בנוסף לקבוצה הולכת וגדלה של זוגות עם ילדים ללא חופה וקידושין. תופעה נפוצה בעיקר בשכבות ליברליות ובעלות הכנסה גבוהה. וזו אינה נכללת בסטטיסטיקת הגרושים/גרושות, אבל פרודותיה עוברות למשבצת החד-הורית בעת שבירת הקשר הזוגי.

בקיצור, אם באמת רוצים לבצע חתך משמעותי בסטטיסטיקות, צריך לבדוק את "הקטגוריה השלישית" במלואה מול משפחות דו-הוריות מאותה סביבה סוציו-אקונומית. יש בכלל ספק שחסך בדמות-אב, ויתר מכשלות העומדות בפני ילדי יחידניות, משפיעים לרעה על חייהם ועתידם?

מזכיר קצת את הבדיחות על יתרונותיו של טרומפלדור כגידם.
כוחה של הסטטיסטיקה. 489770
"בקיצור, אם באמת רוצים לבצע חתך משמעותי בסטטיסטיקות, צריך לבדוק את "הקטגוריה השלישית" במלואה מול משפחות דו-הוריות מאותה סביבה סוציו-אקונומית."

בקיצור, הסטטיסטיקה שהבאת לא מלמדת כלום, ואפשר עכשיו לפנות לדיון תיאורטי בשאלה אם "יש בכלל ספק שחסך בדמות-אב, ויתר מכשלות העומדות בפני ילדי יחידניות, משפיעים לרעה על חייהם ועתידם". אין לי מושג מה התשובה על השאלה הזאת, אבל רק בשביל העניין הנה השערה הפוכה: אמהות יחידניות מבחירה הן בד"כ בעלות מוטיבציה גדולה ומקדישות לילדיהן יותר משאבים ואהבה מזוג קונבנציונלי ממוצע. הן גם יותר מבוגרות מהאם הנשואה והקדישו הרבה יותר אנרגיה לבחינת נושא האמהות חפני שעשו את הצעד, וכך נחסכות מילדיהן שגיאות של פרגית חרדה בת 21 שעשתה ילד כי ההורים לחצו.

אם היו מכריחים אותי, הייתי מנחש שבממוצע טובת הילד מדורגת כך:

1. משפחה דו הורית מתפקדת היטב.
2. משפחה חד הורית מבחירה.
3. משפחה חד הורית בכפיה (גרושין, אלמנות).
4. משפחה דו-הורית לא מתפקדת (הורים מסוכסכים).
5. משפחת אדאמס.
כוחה של הסטטיסטיקה. 489801
הדירוג שלי שונה במעט:

1. משפחה דו-הורית רגילה.
2. משפחה דו-הורית גרושים בהבנה כששניהם נשארים מחויבים לזיקה ההדדית לטובת הילדים.
3. הסופראנוס.
4. משפחה חד-הורית מהעשירונים העליונים.
5. משפחה דו הורית מהעשירונים הנמוכים כשההורים מסוכסכים.
6. הסימפסונים.
7. משפחה חד-הורית מהעשירונים התחתונים (מבחירה, בכפיה, מאונס).
8. משפחה הכוללת רק יתומים.
או-הו.... 489726
תגובה 489702
או-הו.... 489747
שברתי את הראש מאיפה בא לי הרעיון הנואל של 130 אלף יחידניות. עד שצצה הפיסקה הבאה:

"חוק הבטחת הכנסה חוקק בכנסת בשנת 1982. תפיסת החוק היא שיש להבטיח מחיה לאלו שהכנסתם אינה מאפשרת זאת, משום שמדובר בזכות הבסיסית של האדם לחיים. מספר המשפחות המקבלות הבטחת הכנסה גדל בהתמדה. כשנחקק החוק היה מדובר במעט פחות מעשרת אלפים משקי בית, המספר קפץ ל-‏128 אלף משפחות בשנת 2000. גם חלקן של המשפחות החד-הוריות בקרב מקבלי גמלאות הבטחת הכנסה גדל עם השנים. הדבר קרה בחלקו משום גידול שיעורן של משפחות חד הוריות בחברה, וגם משום שבשנת 1992חוקקה הכנסת את חוק משפחות חד-הוריות, שאפשר למשפחות חד הוריות שבהן ילד בן פחות משבע, להיות זכאיות לקצבה גם מבלי שיחפשו עבודה. משרד האוצר, בראשותו של השר בנימין נתניהו, חותר לבלום מגמה זו ולשנות את כיוונה."
או-הו.... 489757
צצה מאיפה?

אולי בכלל חלק מהבעיה הוא גברים שלא משלמים מזונות, ומאלצים את גרושותיהם לחיות בדוחק?
או-הו.... 489804
צצה מגוגל כמובן. לפי תגובה 489534 היה זכור לי כי נתניהו ו/או האוצר קשורים איך שהוא לנתון הזה. הרצתי חיפוש זריז עם קבועים ומשתנים.

חלק מהבעיה קשור בהכרח לגברים שלא משלמים מזונות או בכלל מתכחשים לילדיהם. קשה להסביר רק בגורם זה את הגידול העצום במספר החד-הוריות (פי 20 לערך) תוך דור.
התשמע ערפל (בראש) 489821
הנתון על גברים שלא משלמים מזונות כמובן לא מתיימר להסביר את הגידול במספר החד-הוריות, רק את מצבן הכלכלי.

איך באמת נסביר את הגידול במספר החד-הוריות - בעזרת אחוז הגירושין הגבוה אולי?

את הגידול במספר האלמנים והאלמנות (משפחות חד-הוריות הן לא רק בראשות אשה) קל להסביר, לצערנו, בריבוי מקרי השכול.

הגידול במספר היחידניות - נובע מכניסת האופציה הזו לנורמה. עדיין הן מונות אלפים מעטים, וההימור שלי הוא שהמספר הזה לא ימשיך לגדול בקצב הזה בשנים הקרובות (בגלל סיבות שלא אפרט כרגע).

_______________
ברקת, תמיד שמחה לדסקס נושאים מעניינים עם גברים.
התשמע ערפל (בראש) 489823
אני חושב (על סמך הכרות אישית) שכיום יותר נשים ''אמיצות'' יותר ומעזות לממש את רצונן לאמהות בלי העול של זוגיות מקובלת.
התשמע ערפל (בראש) 489825
ה''אומץ'' נובע מכניסת האופציה לנורמה (ולא היה מתאפשר בלעדיה במסות כאלה) - הבחירה הזו הופכת לאחד ממסלולי החיים האפשריים והמקובלים.
התשמע ערפל (בראש) 489826
אגב "ריבוי מקרי השכול", בשנים האחרונות יש מגמה בולטת של ירידה בקורבנות תאונות הדרכים. אין לי סטטיסטיקות על המתים ממחלות בגילאים הרלוונטיים.

וכמובן שאם רוצים לראות איך זה משפיע על כמות האלמנים/ות צריך לנכות את הקורבנות/חללים חסרי הילדים.
התשמע ערפל (בראש) 489839
לא נתת שום נתון על מספר הגברים מסרבי דמי מזונות לנשותיהם. סתם זרקת את זה לחלל הדיון. לעומתי, שסיפקתי נתוני אמת ועובדות מוצקות לגבי תופעת החד-הוריות.

אז אם אין חשיבות לעובדות, והפרשנות חופשית כמנהג הפקולטות ל"מדעי" הרוח והחברה, שלא לומר משפטים, אזי נותר רק להסתמך על נסיון והיסטוריה אישית. בדקתי אצל אבא(1) מה ידוע לו על הרקע והמעמד של החברות הקרובות של אמא. להלן הממצאים:

א) חברה אחת אימצה ילדה מבוליביה בהיותה בת 47. לימים הסתבר כי היא סובלת ממום לב מולד. ההוצאות הרפואיות על הכלל. למזלה של החד-הורית מבחירה, היא שימשה בתפקיד בכיר בשירות הציבורי, כך שהובטחה לה משכורת ופנסיה גם לעת בלותה. מזלה של הילדה שפר פחות. בכל מקרה כולנו שילמנו את מחיר האקספרימנט למימוש אימהות.

ב) חברה אחרת אימצה תינוקת זהובה מבית יתומים במולדבה. אישה כעורה שלא מצאה בן זוג בקרב גברים מקומיים, ופנתה לשדות זרים כדי לממש את "זכותה" להיות אם בישראל. גם מקרה זה הסתיים בטרגדיה כאשר התברר שהילדה סובלת מפיגור קל. שתיהן חולקות דירת חדר בפרדס כץ וחיות ע"ח הציבור.

ג) השלישית גנבה זרע מזמר נערץ (ונשוי עם ילדים) במהלך סטוץ מתוכנן. בגיל 38 נולדה ילדה שלימים הפכה לאנורקסית-בולימית. לא ידוע לו מה עלה בגורלה בזמן האחרון.

ד) עוד גנבת זרע שהתעברה בגיל צעיר יחסית לאחרות (32) ומתקיימת בעיקר על קיצבאות ותמיכה ממחלקת הרווחה העירונית. בנה נפגש בקביעות עם רשויות החוק.

ה) גרושה סטנדרטית וכמעט בנאלית. בתה מרובת השומנים מקבצת נדבות לסמים ומשנוררת סיגריות במדרכות העיר.

ו) גרושה נוספת (בפעם השלישית) שילדה (מהפעם הראשונה) החליט לחיות עם אביו (שהקים משפחה חדשה עם אשה אחרת).

ז) שתי רווקות מתוך כורח וללא ילדים. אחת בזוגיות והשנייה בודדה.

ח) ארבע חברות בזוגיות. אחת גידלה עם בעלה 3 ילדים לתפארת. אחת גידלה עם בעלה 3 ילדים לתפארת, כאשר בעלה גידל בנפרד ילדים מאשה אחרת, תוך כדי. אחת השתתפה בסחר סמים קשים שניהל בעלה לאורך שנים. הילדים לא נפגעו למרבה המזל. ואילו הרביעית נשואה כדת וכדין אבל ילדיה שייכים ביולוגית וגנטית לגבר אחר.

הכאוס החברתי, המשפחתי והאישי של המודרנה מפיל חללים רבים. רובם להורים ולאימהות חד-הוריות. משהו דפוק מאוד בשיטה. היותך אם חד-הורית אולי לא מצדיק את עצם התופעה הנפסדת כלפי ילדי העתיד. בסה"כ הם שמשלמים את המחיר בגין עוונות ההורים. כלומר היחידניות.

(1) בהיפוך לשלום חנוך "זו גברת לא אדון". כמובן שיש לי אחות וגם אבא. גאוותי על היותם. כמו גם על יתר בני המשפחה.
התשמע ערפל (בראש) 489842
"היותך אם חד-הורית אולי לא מצדיק את עצם התופעה הנפסדת כלפי ילדי העתיד". לא הבנתי.
והאינוונטר שלי:
א. אם שהתעברה בשיטה המקובלח מתוך הסכם מראש שהילד יהיה שלה, ושלה בלבד. מתפרנסת בדוחק ממכירת תכשיטים זולים. בתה מסיימת עכשיו דוקטורט בחקר המוח.
ב. זוג (איש עסקים ומנהלת בכירה בשירות הציבורי) שנסיונותיו הרבים בטיפולי הפריה לא צלחו, ובהתאם אימצו 2 ילדים ישראלים. הבן גדל לתפארה, רק שהוא קצת על סף פיגור. מטפל בסוסים. הבת מבריקה, נמצאת כרגע במוסד גמילה.
ג. זוג (רופא וגרפיקאית), 3 ילדים משלהם. הבכור נולד עם מחלה נדירה ומבלה כמה חודשים בשנה בבית חולים. לא ממש מצליח לעשות דברים גדולים בחייו. השניים האחרים, תודה לאל, בריאים ושלמים ולומדים עכשיו באוניברסיטה.
התשמע ערפל (בראש) 489843
אין לי דבר וחצי דבר בנוגע להיתכנות ילדים מאושרים ומוצלחים ושמחים גם במסגרות אלטרנטיביות. רק שזה לא ממש קורה בהסתברויות ממשיות.

קבילותיי נוגעות יותר לטענות בלתי מבוססות כאילו ילדים לחד-הוריות לא סובלים מלכתחילה מבעיות מבניות. משל למה הדבר דומה - לטענה כי חיגר ופיסח דומים לנורמטיביות. טרומפלדור אמרתי?

תגובה 489748
התשמע ערפל (בראש) 489850
גם אנשים בעלי המום הנפוץ מכולם - אינטליגנציה מוגבלת - הם בני אדם, וזה כולל אותי, ולכן, אנא, גלי התחשבות:

א. לא הבנתי את העניין עם טרומפלדור כבר בפעם הראשונה, אפשר הבהרה קצרה?

ב. לא הבנתי את העניין עם המום-לב. נניח שאת תתחתני כדת וכדין עם קצין צנחנים יהודי ישראלי בריא בגופו ובנפשו שיציג את כל המסמכים הדרושים, ותיכנסי להריון, ותעברי בעת ההריון את כל הבדיקות הסטנדרטיות והלא סטנדרטיות, ולא יגלו שום דבר מיוחד. ונניח שייולד לך תינוק מתוק, ואחרי חצי שנה יתברר שיש לו מום לב מולד שלא ניתן היה לגלות אותו בבדיקות (כן, זה קורה). ונניח שגם תעשי, לא עלינו, איזו שגיאה רצינית בבורסה - משהו מסדר גודל מרשים פי כמה מהעניין ההוא שעליו כתבת לשכ"ג "יצאתי טמבלית" (או משהו כזה ), ותביאי על משפחתך כולה זמנים כלכליים קשים, מה שיקשה גם בנושא הניתוחים והטיפולים שיצטרך ילדך הפעוט לעבור באופן פרטי (כי קופ"ח זה חרא, כידוע) --

אז מה תעשי? תדרשי שבית החולים יחליף לך את הסחורה הפגומה? תאשימי את החברות של אמא? תאשימי את המיסים/מדיניות הרווחה? תיטפלי אל איציק עוד עשרים פעם (כי הרי זה מה שבאמת ירגיע, סו"ס, את נפשך המעונה)? את באמת חושבת שאם עושים הכל "כמו שצריך" (כלומר - באופן גזעני, מתנשא, פטרוני ומעורר בחילה) - אז מישהו (אללה? בודהא? אסימוב?) מספק פוליסת ביטוח לעולם מושלם?
התשמע ערפל (בראש) 489844
ממש דוגמא למחקר סטטיסטי נרחב.
התשמע ערפל (בראש) 489846
אהלן איציק.

בנושא התעמקותך בשורשי הסיכסוך הישראלי-פלסטיני, הרשה נא לי להציע פרספקטיבה משלי לגבי נקודות המפנה לאורך התקופה.

א) הצעת והצבעת החלוקה באו''ם מ-כ''ט בנובמבר.

ב) הכרזת רה''מ אשכול על נסיגה מכל השטחים הכבושים למחרת מלחמת ששת הימים תמורת שלום עם האויבים. מולה, שלושת הלאווים של חארטום.
התשמע ערפל (בראש) 489851
אהלן ברמנית,
הפרספקטיבה שהצגת לא יותר טובה מהצגת מספר מיקרים של חד הוריות שאת מכירה, כסטטיסטיקה מקיפה של התופעה.
אני חייב לציין שהגישה שלך לבורסה יותר מעמיקה. בכל אופן, לא נפתח עכשיו ויכוח על סמך שתי אבני היסוד של הפרספקטיבה שהצגת, כי זה יהיה ויכוח מהאמבה ועד ג'ורג' בוש.
התשמע ערפל (בראש) 489847
וואו, איפה אבא השיג אמא שמביאה איתה כזאת להקת Freak shows? משהו רקוב בממלכת המשפחות הדו-ראשיות..
התשמע ערפל (בראש) 489848
אבא כשל עם אמא מלכתחילה. הוא לא צדיק והיא לא רשעה. הם השתדלו ככל האפשר לקיים מסגרת תואמת צאצאיהם. לא צלח. קורה. זכינו לחינוך הולם ולהשכלה גבוהה. להכנסה נאה ולשיתוף משפחתי. אז ההורים ישנים בנפרד ולא ממש סובלים זו את זה. זניח. מבחינתי חשובה יותר העובדה כי אבא ואמא משתדלים עבורנו ועתידנו, ואנו האחים רוצים בטובתם, ושואפות להגדיל את רווחת המשפחה הגרעינית כמה שאפשר.
התשמע ערפל (בראש) 489861
ואלו רק החברות הקרובות!
התשמע ערפל (בראש) 489915
פתאום היא נורא מזכירה לי את ריקי, אם מישהו עוד זוכר אותה כאן.
התשמע ערפל (בראש) 489874
מה זאת השחצנות הזו? לי למשל יש ידידה (מן העבודה) שעבדה ב http://www.adultdvdexplorer.com/ ואתה לא רואה אותי רץ לאינטרנט לספר את זה.
התשמע ערפל (בראש) 489906
מה זה חוסר ההתחשבות הזו? מזל שאף אחד לא היה בסביבה וראה שמייד עשיתי clear private data
ואראה צפירה רחוקה 489876
איפה הינו ללא האנשים היקרים האלו?

__
נכון שאתה בעיקר מודאג מגניבת הזרע, משום מה?
ואראה צפירה רחוקה 489880
ברמנית זה בנקבה, לא? למה אתה קורא לה "אתה"?
ואראה צפירה רחוקה 489881
את מוקסמת מגניבת הזרע, נכון?
ואראה צפירה רחוקה 489883
לא, אני, כל הזרעים שהייתי צריכה עמדו לרשותי במסגרת הנישואין, באישורו של רב כשר ומוסמך, וכבר השתמשתי בהם ע"מ לספק לצה"לנו חיילים למלחמות ישראל. כך שאני את שלי עשיתי, ואתה?

(ובלי קשר, אני מסתייגת מתופעת גנבות הזרע הנעשות באמת כגניבה, כלומר - שלא בהסכמת שני הצדדים, ואני חושבת שאין מקום לעודד אותן, לא כחלק מן הפמיניזם ולא בשום צורה אחרת. ועוד בלי קשר - הברמנית, עד כמה שהבנתי ועד כמה שניתן לסמוך על מישהו באינטרנט - היא אשה)
ואראה צפירה רחוקה 489887
אישה, או ליתר דיוק בת-תשחורת.
ואראה צפירה רחוקה 489890
ככל הנראה באופק, אנחנו נאמץ, אם וכשתגיע השעה.

גברים אוהבים נשים אוהבות ילדים וילדים אוהבים כלבים.
אני לא מתפלא שבסביבתה של הברמנית גונבים ואף משקיעים בגניבת זירעונים עם תשואה, בסביבתי, הולדה ללא רשות האב עשויה להתרחש כך:
אשה העוסקת בחיפוש אהבה (הלו כולנו וג'ו) ובהיותה אשה במקביל, אשר שעונה הביולוגי מתגבר עליה, איןזמן-איןזמן, ובו בזמן היא נתונה לפרקים לתקופות מתחלפות של מחשבות, סערת רגשות, ופרטנרים למיטה, נו מה?
המקרה הנשי ההיפוטתי אף, לא השתילה התקן והשעון הביולוגי בכיס קורע קונדומים ודיאפרגמות. עלול להתפתח בה מתישהו, לגמרי בטעות, מקרה קיצוני של הריון.
לעודד? לעודד הפלות של עוד בני אדם מיותרים בין האורנגים? אני מציע, לפחות אחרי שאירע מקרה, והאישה בחרה במה שבחרה, לרכז אותן ביחד עם הילדים למאין הרמונות קיבוציים, שם תוכלנה לחסוך בהוצא ות ולתרום ליציבות החברתית ע"י מתן פתרונות לגברים מזן גרושים+
ואראה צפירה רחוקה 490368
קצת באיחור אני מרגישה צורך להבהיר שעוד לא שמעתי על מישהי שמעודדת גניבות זרע בהסתמך על התיאוריה הפמיניסטית. לא כל דבר שקשור בנשים הוא פמיניסטי (או שוביניסטי) בהכרח.
התשמע ערפל (בראש) 489914
הערפל רק מתפשט, אני רואה.

סיפקת "נתוני אמת ועובדות מוצקות"? זה לפני או אחרי שזרקת מספרים לא נכונים מהזיכרון ומהראש, ורק אחרי שבדקו אותך והוכיחו לך שהם לא נכונים, הלכת לחפש באמת?

כל סיפורי האימוץ העצובים לא רלוונטים כאן - גם זוגות נשואים מאמצים ילדים.

את שאר הרשימה לא הבנתי, מה זה אמור להוכיח - שאת מכירה הרבה אנשים עם סיפורי חיים מעניינים?

אני לא חד הורית אלא יחידנית (לא מדקדקת על הסמנטיקה הזו בד"כ, אבל הפעם עושה זאת כדי להדגיש את הערבוב שאת עושה בין גרושות, אלמנות, עגונות ורווקות שהן אמהות). ואני לא מרגישה שאני או בני חיים בכאוס. להפך, החיים שלו מאוד מסודרים. חבל שבמהלך חייו יפגוש גם אנשים כמוך (אם בכלל ארשה לו לצאת לברים. נראה).
התשמע ערפל (בראש) 489917
כבר ראיתי ושמעתי המון את צירוף המילים חד-הורי(ת), אבל האמת שעד הפתיל הזה עוד לא נתקלתי במילה "יחידנית", בהקשר של משפחות (רק בהקשר של חינוך - לימוד בכיתות קטנות, אם זכור לי). מה ההבדל?
התשמע ערפל (בראש) 489929
המונח ''יחידנית'' מתייחס למי שמראש מגדלת את הילד לבדה ובלי אב נוכח או מעורב. זאת להבדיל משאר המקרים של אם בראש המשפחה.

(אגב, ''חד הורית'' כצירוף המתייחס לאם - בכלל לא נכון לשונית. לא האם חד הורית אלא המשפחה היא חד הורית, כי בראשה עומד הורה אחד בלבד).
התשמע ערפל (בראש) 489921
אם תרשי לו? מה הוא אמור לעשות כשאת הולכת לברים, לשבת בבית ולסרוג?
התשמע ערפל (בראש) 489916
לגבי גניבות זרע אני מסכימה איתך, זה לא מוסרי, ולבי-לבי לגברים שגנבו להם זרע. לסמם ולהרדים אותם, להחדיר אליהם קטטר ולשאוב בזמן שהם מוטלים חסרי הכרה, ואחר כך לזרוק אותם באיזו סמטה צדדית - זה באמת מעשה שלא ייעשה.
התשמע ערפל (בראש) 489922
לא כל כך הבנתי. ואם גניבת הזרע נעשית בלי סימום והרדמה, היא נראית לך לגיטימית?
התשמע ערפל (בראש) 489923
מה, אם מישהו לא טורח לשים קונדום? לא לגיטימי, אבל הבחור הנגנב אחראי לכך באותה מידה.‏1

1אני אתעלם כרגע ממצבי "אני יוצא איתה כבר שנה והיא אמרה שהיא לוקחת גלולות".
התשמע ערפל (בראש) 489924
למה אחראי? לא מדובר על משהו שקרה בטעות (שאז זאת גם בעיה, אבל אחרת), אלא בכוונה מראש.
489937
ששני הצדדים יכלו למנוע במידה שווה. בניגוד לתאונה, בשביל הריון צריך שניים שלא נזהרים.‏1

1ולאייל האלמוני שהביא את הדוגמאות בהמשך, כן, מדובר במקרים בלתי לגיטימים אפילו שלא מעורב בהם סימום כזה או אחר. או במילים אחרות - מה שברקת אמרה.‏2
2 למעט החלק שמתייחס להריון, מן הסתם.
489938
אבל דיברנו על גניבת זרע. לא על הריון.
489940
אז תחליף ''הריון'' ב''גניבת זרע'' בתגובה הקודמת.
489941
אז אני לא מבין אותך. למה אני צריך להניח שהאישה שאני נכנס איתה למיטה היא ביץ' שרוצה לגנוב לי זרע? ברור שאני יכול להיזהר. אני יכול גם לא להיכנס למיטה או ללכת עם חגורת צניעות ולתת לאימא שלי לשמור על המפתחות. אבל מה הקשר? מדובר בגניבה בכוונה תחילה. האם גם כשיכנס לי גנב לבית תטעני שזאת אחריותי כי יכולתי להרכיב סורגים?
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489943
נדמה לי שיש הבדל בין להרכיב סורגים לבין לשים קונדום, כמו שיש הבדל בין לקנות טלוויזיה חדשה לבין להיות אב לילדה שלא רצית בה.

אתה לא אמור להניח שהאשה שאתה שוכב איתה היא ביץ', כמו שאתה לא אמור להניח שיש לה מחלות אותן היא מסתירה ממך. ועדיין, אם אתה נכנס למיטה עם מישהי שאתה לא סומך עליה לחלוטין, יהיה טיפשי מצדך לא להגן על עצמך. אם אתה יוצא מהאוטו ומשאיר אותו בחנייה אני מניחה שאתה נועל אותו ולוקח את המפתחות. לא?

זה מזכיר לי שכשהייתי בקובה ישנתי שם בבתים של אנשים‏1. כל פעם כשיצאתי נעלתי את התרמיל שלי. לא שלא סמכתי על הסניוריטות אצלן גרתי, וברור שהנחתי שאף אחד מבני הבית לא יגע לי בדברים, אבל לא רציתי להעמיד את האמונה שלי באנשים במבחן.
כמובן שלא הייתה שום בעיה לשבור את המנעול, לקרוע את הכיסוי או פשוט לקחת את התרמיל ונגד זה לא היה לי מה לעשות. אבל אם הייתי משאירה את הדברים שלי זרוקים לעיני כל והארנק שלי היה נעלם - הייתי בהחלט חושבת שגם אני אחראית לכך שלא עשיתי את המינימום הנדרש כדי לשמור עליו.

1קטע כזה, בקובה אין הוסטלים. אפשר לישון או בקאזות (מורשות!) או במלון.
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489945
התרמיל שלך? יש לי השוואה טובה יותר: אני חושב שאת היית לא אחראית כשבחרת לטייל לבד בקובה ולישון בבתים של זרים. בחרת להעמיד את האמונה שלך באנשים במבחן כשעשית את זה. ובכל זאת, אני חושב שאם מישהו היה - חלילה - פוגע בך, לא הייתי חושב שזאת אשמתך.
ואולי לא תסכימי איתי, אבל אני גם מסרב להאשים נפגעות אונס במצבן, גם אם התנהגותן הייתה פרובוקטיבית.
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489948
לא, כי הקפדתי לישון בבתים "מורשים" שקיבלתי עליהם המלצות ממטיילים קודמים ולכן ההשוואה שלך, לכל הפחות, לא מדוייקת. אגב, כשהלכתי לישון לבד באמת נעלתי את הדלת של החדר כל פעם מחדש. ו,נכון, כשאת מטיילת לבד (או עם מישהו זר) את לוקחת סיכונים מסוימים. בדיוק כמו שאתה מסתכן בזה שהקונדום יקרע או שתקלע לתאונת דרכים.
אבל כשאתה שוכב עם מישהי, אין שום דבר שאמור להפריע לך למנוע הריון עתידי. אתה יכול למנוע אותו בקלות, ובאופן חד צדדי. לכן זה גם לא דומה בכלל לנפגעות אונס ש"התנהגו בפרובוקטיביות" - אונס הוא פעולה שקשורה בשלילת הרצון של הנאנס/ת ובשלילת היכולת שלה להשפיע על מה שקורה, לפחות באותו הרגע. אם אתה שוכב עם מישהי ולא שם קונדום זו בחירה שלך.
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489949
סליחה? הבחירה שלי הייתה לשכב עם מישהי. לא לעשות ילדים. בחברה המודרנית האקט של סקס לא מוביל באופן טבעי לילדים.
וזה שאני יכול למנוע אותו בקלות - זה נכון, אבל בכלל לא רלוונטי (ואיתך - זה יותר מסוכן מעם ברקת: אני אפילו לא מוכן לרדת מהמכונית שלי לרגע לקנות סיגריות ולהשאיר אותך עם המתפחות בסוו'יץ בשביל המיזוג. את תגנבי לי את המכונית ותטעני שיש לנו אחריות שווה על הגניבה).
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489950
הבחירה שלך הייתה לשכב עם מישהי ולהטיל עליה את האחריות לכך שהאקט של סקס לא יוביל לילדים.

הסר דאגה מליבך, כמו ברקת, גם אני לא מתכוונת לשכב איתך או לגנוב לך את המכונית‏1. גם ככה אין חנייה ליד הדירה שלי.

1 אבל רק כדי שלא תשאיר טרמפיסטים מסכנים בחום התל אביבי בלי מזגן - רוב האנשים לא גונבים מכוניות ורוב הנשים לא גונבות זרע. עכשיו תחליט לבד באיזה תחומים של החיים אתה מוכן לסמוך על אנשים יותר ובאיזה פחות לאור התוצאות האפשריות.
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489952
לא. הבחירה שלי הייתה לשכב עם בחורה לשם ההנאה/אהבה. זאת הייתה ההסכמה הבסיסית בינינו, במפורש או במובלע. אם היא החליטה לגנוב זרע ולא לספר לי על כוונתה, היא הפרה את ההסכמות הבסיסיות של ההתקשרות בינינו, שאומרות שאפשרות הילדים היא החלטה משותפת. בגלל זה זאת "גניבה". ואת מעוותת את הסיפור מדי. אני מנבא לך קריירה מזהירה.
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489954
טוב, אז אתה צודק, והיא אשמה, ועדיין יצאת טמבל כי די בקלות היית יכול למנוע את קיומו של הצאצא שמסתובב לך בין הרגליים בניגוד לרצונך ואת הצורך לשלם לו מזונות.
אבל העיקר שאתה צודק והיא נורא לא בסדר. אין ספק ש*זה* מה שחשוב.‏1

1 אבל רק למען הצדק ההיסטורי אני רוצה לציין שאני לא מעוותת כלום, רק מציגה את הנרטיב ההגיוני יותר, לפיו הבחירה שלך הייתה לשכב עם בחורה לשם ההנאה ולסמוך עליה שהיא תדאג לזה שהעניין יסתיים בלי איידס, זיבה או תינוק.
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489955
טמבל הייתי גם לפני זה. ובריאות היא לא נושא הדיון שלנו כאן.
489956
היות והילד המפתיע והאיידס (המפתיע, כנראה, גם הוא) מגיעים מאותו מקום וניתנים למניעה באותה הדרך, אני לא מבינה מה הבעיה.
כלומר, כשאתה שוכב עם מישהי יש הסכם מובלע שהסקס לא יביא לתינוק, אבל אותו הסכם מובלע לא מתייחס להנחה ששני הפרטנרים מגיעים בריאים ונקיים?‏1 כי באופן אישי, אם כבר להסתכן במשהו, אני מעדיפה תינוק לא רצוי מאשר איידס.‏2

1 אתה יודע איך זה, לא מכניסים ראש בריא למיטה חולה‏3
2 אני לא יודעת מה איתך, אבל ילדים אני רוצה באיזשהו שלב. איידס אני לא רוצה אף פעם.
3 זה יפה מאד איך שאני מצליחה לשעשע את עצמי בשעות כאלה.
489957
אני לא יודע מה אומר החוק, אבל אני חושב שאם השותפה שלי לסקס הדביקה אותי באיידס *ביודעין ובכוונה תחילה*, ראוי להעמיד אותה לדין. אפילו על רצח במקרה שאמות מאיידס.

חוץ מזה, אני טוען לטובת עיקרון מופשט. מי בכלל דיבר על סקס אמיתי כאן? לא עושים כאלה דברים באייל.
489958
אני גם לא יודעת מה אומר החוק (אני מניחה שאתה צודק, אגב, ואם אני זוכרת נכון גם האשימו בזה פעם מישהו. לא בטוחה, אבל), רק שזה לא יהפוך אותך לפחות מת. או פחות אבא, אם נחזור לדיון המקורי (כמו שרצית קודם).

חוץ מזה, אם העקרונות כבר התפשטו...
489959
כבר הסכמנו שאני טמבל. לא צריך להמשיך בנקודה הזאת.

ובנוגע לשעשוע עצמי, התפשטויות וכאלה, אני מציע שתפני לחשמנית. היא זאת ששומעת הרצאות בתחום.
489960
אז זהו.
לא, רק לא זהו! 489961
אני חושב שאתם לא מדברים על אותו הדבר. נכון, שניכם מדברים על גבר ואשה ששוכבים בלי אמצעי הגנה, אבל יש הבדל בין זה שהגבר שוכב איתה בלי לשאול אותה, או זה שהגבר שוכב איתה אחרי ששאל וקיבל תשובה כנה, לבין זה שהגבר שאל, וקיבל תשובה שיקרית. נראה לי שכשמדברים על גניבת זרע, מדברים על המקרה בו האשה משקרת בכוונה (ואומרת שהיא לוקחת גלולה, עברה כריתת רחם, ספרה ימים...) במטרה להוליד ילד בניגוד מובהק לרצונו של הגבר (ששואל אותה לפני קיום היחסים).
כן זהו. 489964
כלומר, אם אני שוכבת אם מישהו והוא אומר לי "עזבי, לא צריך קונדום, יהיה בסדר" ושלושה חודשים אחר כך אני מגלה שזכיתי בזיגוטה או בHIV ידידותי זו לא אשמתי? אולי, אבל זו עדיין אחריותי.
אחושלוקי אחריותי. מי שסומכת בעניינים כל כך קריטיים על מישהו אחר, אין לה להאשים אלא את עצמה‏1 שהכניסה את עצמה למצב הזה.

1 כלומר, כן, ברור שאפשר להאשים גם אותו. רק שמשחק ההאשמות הזה לא מסייע בכלום כשאת מסתובבת עם זיבה ותינוקת. אנשים מבוגרים צריכים לקחת אחריות על החיים שלהם, לא לרקוע ברגליים ולצעוק שמישהו אחר אשם (אפילו אם הוא אמר! והבטיח! וזה!).
כן זהו. 489969
אם את שוכבת עם מישהו שאומר לך שהוא קשר את מה שלא קושרים שם, ואחר כך מתברר לך שהוא שיקר, אז כן, זאת אשמתו. גם אם הוא סיפר לך שהוא נבדק ואין לו HIV, ומשקר אז זאת אשמתו.

אחריות ואשמה זה לא אותו הדבר.
כן זהו. 489972
אם הוא אמר לך שהוא קשר את מה שלא יהיה צריך עדיין לברר אם זה קשר צופים או קשר סבתא.
היה רופא שיניים שהדביק את הפציינטיות שלו. 490369
אבל לא דרך המיטה...
היה רופא שיניים שהדביק את הפציינטיות שלו. 490519
מה, הם עשו את זה על כסא הטיפולים? רומנטי להפליא, מה גם שהגניחות נשמעות שם טבעיות מאוד...
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489951
אה, נזכרתי במרצה שדיבר על אוטו-ארוטיציזם וכולם שמעו אחת לוחשת לזו שלידה: "אך, איך אני שונאת לעשות את זה באוטו, זה נורא לא נוח...". (סתם. נא לחזור לנושא הדיון)
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 489953
יותר טוב מאופניים.
תבטח באללה - ותקשור את הגמל שלך. 490066
כל פעם שיש לך סיפור על איזה פשלה שלך את מספרת שכאילו זאת היתה מישהי אחרת?
התשמע ערפל (בראש) 489925
גניבת זרע [ויקיפדיה]
התשמע ערפל (בראש) 489927
מה שהעפרונית אמרה. שני אנשים מבוגרים שלא מכירים היטב זה את זה נכנסים למיטה - לשניהם יש אחריות שווה במניעת הריון ומחלות מין.
התשמע ערפל (בראש) 489930
מצטער, לא הבנתי מה הקשר. זה לא דומה לנהיגה אחראית בכביש אלא יותר לתאונה מכוונת.
התשמע ערפל (בראש) 489932
זו תאונה שבה דורסים הולך רגל שבחר ללכת על הכביש.
אז כמובן שהדורס אשם, אבל הולך הרגל אינו קורבן קלאסי - יש לו אחריות למצבו (ותאמין או לא, יש גברים שהתאונה המצערת קרתה להם פעמיים, מנשים שונות..).
התשמע ערפל (בראש) 489962
אתה ממש לא תופס שאם אתה מקיים יחסי מין מרצונך החופשי (יש גברים שעושים זאת אפילו מיוזמתם שלהם!), אתה צריך לקחת אחריות על תוצאותיהם בדיוק כמו שותפתך לעניין?
התשמע ערפל (בראש) 489963
אני לא גונב מרצוני החופשי ולא מתכוון לקחת אחריות על גניבות של אחרים.
התשמע ערפל (בראש) 489966
בסדר, אבל אחריות על הילד יכול להיות שתצטרך לקחת.
התשמע ערפל (בראש) 489971
בודאי. מזה אני מפחד.
התשמע ערפל (בראש) 489967
אבל אין כאן שום גניבה. ציינתי במפורש שאתה מקיים את היחסים מרצונך החופשי.
התשמע ערפל (בראש) 489970
יחסי מין בחברה המודרנית זה לא ילדים. עברנו על זה כבר. די להיתמם.
התשמע ערפל (בראש) 489973
יש כמה דברים שגם החברה המודרנית לא הצליחה להתגבר בהם על הטבע. אם ציינת שאתה מדבר גם על מצבים של ''הסכמה בשתיקה'' אז ודאי שזו קלות דעת יתרה לסמוך על האשה בלבד. אבל גם אם זו הסכמה מפורשת - כמעט בכל אמצעי מניעה, אפילו גלולות, יש אחוז מסוים של אפשרות שהאשה תתעבר. המודרניזם - ואפילו הפוסט מודרניזם - לא יעזרו לך אז.
התשמע ערפל (בראש) 489974
הדיון לא עוסק בהריון לא מתוכנן אלא בגניבת זרע.

וקלות דעת? לא נראה לי. אני לא מניח מראש שאנשים הם גנבים. ובכל מקרה, יש הבדל בין קלות דעת לבין אחריות.
התשמע ערפל (בראש) 489975
הדיון עוסק גם בשאלה למה קוראים גניבת זרע. למשל, במקרה של ''הסכמה בשתיקה'' ודאי שאין כאן גניבת זרע.
התשמע ערפל (בראש) 489991
לא, הדיון לא עסק בשאלה מה מהווה הסכמה, אלא האם לגיטימי לגנוב.
התשמע ערפל (בראש) 489992
מישהו אמר שלגנוב זה לגיטימי?
התשמע ערפל (בראש) 489993
את אמרת שלגנוב זה לא לגיטימי, ''אבל הבחור הנגנב אחראי לכך באותה מידה''. שזה, בעצם, להגיד שהגנב והנפגע שניהם באותו מעמד.
התשמע ערפל (בראש) 489995
לא נכון.
אמרתי שלגנוב זה לא לגיטימי, ושהנפגע אחראי לכך במידה רבה‏1 בגלל המחדל שלו. ובעיקר מה שאמרתי, זה שכשמדובר בפעולת מניעה כל כך לא מסובכת לעומת תוצאה כל כך משמעותית, הגישה "אבל היא אשמה!" היא בעיקר מטופשת יותר מכל דבר אחר.

1 לפחות באותם מצבים בהם לא מעורבים צעדים טקטים בלתי ניתנים לצפייה כמו סימום, גניבת הקונדום המשומש, יונה ונער ושאר תופעות מסתוריות
התשמע ערפל (בראש) 489997
לא נכון. "אבל הבחור הנגנב אחראי לכך באותה מידה" זה ציטוט ישיר שלך מתגובה 489923 .

מטופשת? טוב, אז אני טמבל פעם שלישית. רוצה להגיד לי את זה שוב?
התשמע ערפל (בראש) 490002
טוב, אז לא החלטתי אם אחראי באותה מידה או אחראי במידה רבה.
אני חושבת שאני אסכים עם עצמי על "פחות אשם מוסרית אבל אחראי באותה מידה" (שוב, לא באותם המקרים שכרוכים בפירוטכניקה מיוחדת).

פעם שלישית זה גלידה, פעם רביעית זה כלום, אז בשביל מה?
התשמע ערפל (בראש) 490005
חידת טריויה (בלי גוגל!): מה מקור הביטוי "פעם שלישית גלידה"?
הייתי אומרת, אבל אני לא רוצה לצרוח. 490006
הייתי אומרת, אבל אני לא רוצה לצרוח. 490008
באמת לזה כיוונתי, אבל עכשיו אני רואה בגוגל (לי מותר!) שיש ספקות בקשר לכך.
התשמע ערפל (בראש) 490047
למרות ההצהרות שלך לגבי ההפרדה בחברה המודרנית בין "סקס" ל-"הריון", המונח "גניבת זרע" עדיין נשמע לי הזוי ביותר. אם להיות קצת גרפי, בחור שגומר בפנים בלי קונדום מוסר דה-פקטו את הזרע שלו לבחורה, ועושה זאת מרצונו החופשי. אין כאן גניבה. אפשר להתווכח על "תנאי השימוש" שמובלעים במהלך המסירה הזו ועל האחריות שנגזרת מהפרה שלהן, אבל האנלוגיה לגניבה לא תופסת.

אנלוגיה סבירה יותר בעיני היא למשל "להשאיל למישהו את האוטו", כאשר אותו מישהו במקום לנסוע איתו לסופר וחזרה, יוצא לרכיבת שטח וחוזר עם טוטל-לוס. אין כאן גניבה, אבל במקרה כזה אפשר אולי לטעון שכל האחריות מוטלת על השואל - ובאופן אנאלוגי - שבמקרה של היריון מתוכנן חד-צדדי אין אחריות של האבא על הילד.

(ומה קורה אם הגבר מנקב בכוונה חור-בקונדום או הורס את הגלולות של זוגתו כדי שזו תיכנס להריון? כאן ברור אפילו יותר שאין גניבה, למרות שזה בדיוק אותו מקרה. אבל כאן זה יותר פשוט, כי האם יכולה לסיים את ההריון בכוחות עצמה. לאב אין אפשרות כזו).
התשמע ערפל (בראש) 490048
אבל תנאי השימוש הם אלה שמגדירים גניבה או שימוש מותר. תמיד. אפילו כשאני לוקח עגלה מהסופר.

טוטל-לוס זה דבר אחד. טוטל-לוס *מכוון* כשאני יושב באוטו זה דבר אחר.
התשמע ערפל (בראש) 490081
בהנחות היסוד שלך נכללת כנראה גם ההנחה שכל הפרטנריות הפוטנציאליות לוקחות גלולות דרך קבע‏1. זה ממש לא נכון, ואני מפצירה בך ובכל אייל אחר שאולי פעם בטעות ייקלע למצב אינטימי מסוג זה (כמובן שלא מרצונו ותוך כוונה לסיים את העניין מהר ולחזור להתכונן לבחינה): שאלו אותה במפורש לפני מעשה. לא כי "אחרת היא תגנוב", חלילה, אלא כי כאמור, גם אתה צד בעניין, ותנאי השימוש לא כאלה מובנים מאליהם, ואם אתה sponge worhty מן הראוי שתברר אם בכלל יש sponge. וגם תביא אתך מהבית את ה... אהמ, אמצעים, שיהיה.

1 וגם שהן נקיות ממחלות מין וזיהומים שונים.
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • כ
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  ספויילר ליונה ונער • העלמה עפרונית
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • העלמה עפרונית
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • העלמה עפרונית
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  אם ככה, עכשיו באמת אני צריכה למצוא תחביב. • העלמה עפרונית
  אם ככה, עכשיו באמת אני צריכה למצוא תחביב. • שוטה הכפר הגלובלי
  אז איפה אני אחזיק את הפיל? • העלמה עפרונית
  התשמע ערפל (בראש) • א. דה בוטון
  התשמע ערפל (בראש) • ירדן ניר-בוכבינדר
  התשמע ערפל (בראש) • העלמה עפרונית
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • נועה ו
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • העלמה עפרונית
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • האלמוני/חשמנית על מונית
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • חשמנית על מונית
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • רון בן-יעקב
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  שאלת הבהרה • סמיילי
  שאלת הבהרה • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  פינסקר פרקר פוליקר ופינקר • האייל האלמוני
  פינסקר פרקר פוליקר ופינקר • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • יהונתן אורן
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  חדש: אייקון סרקאזם • רון בן-יעקב
  חדש: אייקון סרקאזם • ברקת
  חדש: אייקון סרקאזם • רון בן-יעקב
  חדש: אייקון סרקאזם • Xslf
  חדש: אייקון סרקאזם • שוטה הכפר הגלובלי
  מודה בהכנעה • דורון הגלילי
  חדש: אייקון סרקאזם • ירדן ניר-בוכבינדר
  דיגיטציה רגשית • אפופידס
  דיגיטציה רגשית • ירדן ניר-בוכבינדר
  דיגיטציה רגשית • ירדן ניר-בוכבינדר
  דיגיטציה רגשית • צפריר כהן
  התשמע ערפל (בראש) • ברמנית בחופשה
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ברמנית בחופשה
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ברמנית בחופשה
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • easy
  התשמע ערפל (בראש) • ב/מורתי ללשון
  התשמע ערפל (בראש) • ברקת
  התשמע ערפל (בראש) • easy
  התשמע ערפל (בראש) • ב/מורתי ללשון
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ב/מורתי ללשון
  התשמע ערפל (בראש) • שוטה הכפר הגלובלי
  התשמע ערפל (בראש) • ב/מורתי ללשון
  התשמע ערפל (בראש) • ברמנית בחופשה
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ברמנית בחופשה
  התשמע ערפל (בראש) • האייל האלמוני
  התשמע ערפל (בראש) • ברמנית בחופשה
  או-הו.... • האייל האלמוני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים