בתשובה לניר יניב, 16/05/00 15:16
אמת בחינוך - הצעת הגשה 4916
קצת מקברי, אתה לא חושב? אבל בכל מקרה - את הנקודה הבהרת.

לעומת זאת, הטראומה תאלץ להגיע בסופו של דבר. ע"י דחיית הקץ (כמו למשל "סבא עכשיו בשמיים, הוא מסתכל עליך והוא שמח ומשחק כדורגל") אתה רק גורם לילד לאבד את אחיזתו במציאות, והופך אותו לקורבן תמים של כל שטיפת מוח פגאנית-תאיסטית בעתיד. עדיף לא להגיד כלום, אבל אם אתה חייב להגיד משהו - מה רע באמת? לא צריכים להיות גראפיים (בגיל צעיר), אבל למה לשקר?

היטלר הוא רע. ככה אמרו לי מגיל אפס. לא ידעתי למה, זה גם לא ענין אותי. בל"ג בעומר שורפים בובה של היטלר, אמרו לי חברים בגן. מי זה היטלר? הוא רע. בהדרגה, ככל שהשנים עברו, מיום שואה ליום שואה בעיקר, אתה אוסף עוד פרטים מהתקשורת המיועדת ל"מבוגרים", ובסופו של דבר אתה מבין, בלי טראומה לשארית החיים שלך.
אמת בחינוך - הצעת הגשה 4918
סתם שאלה - זה נראה לך סביר וראוי, כיום, שילדים ישרפו בובות של אנשים בל"ג בעומר (גם אם זה בובות של היטלר)? לי אישית לא זכור שעשיתי דבר כזה (אם כי, למען האמת, אני לא זוכר שום דבר שעשיתי בגן...), ובכל זאת אין לי טראומה נוראית מהגילוי על היטלר והשואה.
אמת בחינוך - הצעת הגשה 4926
באופן כללי, לא. אבל זה גם לא מטריד אותי במיוחד - היטלר ממילא כבר מת, ומוסכם על הכל שהוא לא היה טיפוס נחמד במיוחד. אך בנוגע למנהג עצמו - אתה צודק, כמובן. אם לא בגלל אלף סיבות אחרות, אז מהסיבה הפשוטה שזהו מנהג אינפנטילי במיוחד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים