אובמה הביא לשינוי חיובי ביחס לארה''ב 517652
סקר של מכון פיו שנערך ב-‏25 מדינות ברחבי העולם מראה שיפור ביחס לארה"ב. היחס לארה"ב במערב אירופה חזר לרמה שנמדדה לפני כהונתו של בוש. יש שיפור מתון ביחס לארה"ב בארצות מוסלמיות אם כי דעת הקהל בקרב מוסלמים במזה"ת עדיין שלילית ביחס לארה"ב. מכל המדינות שנסקרו, רק מדינה אחת מראה ירידה בהערכה לארה"ב, ישראל.

שווה להשקיע 8 דקות במצגת שמנחה אנדרו קוהוט. הוא מציין שהשינוי ביחס לארה"ב נובע יותר מאישיותו של אובמה מאשר מתכני המדיניות האמריקאית.
אובמה הביא לשינוי חיובי ביחס לארה''ב 517657
אם אישיותו של אובמה היא הגורם אז יש לו סיבה לדאגה; זה לא מספיק כדי להחזיק את הדימוי של ארה"ב כל עוד הוא לא מצליח לגבות את ההערכה האישית בפעילות אפקטיבית בשטח. לאחר התפוגגות ההתלהבות הראשונית באה דעיכה:

אני מקווה שזה לא יגמר כפי שקרה עם אהוד ברק, שאולי הגורם היחיד הגדול ביותר לאיבה שרוחשים כלפיו חלקים גדולים בציבור היה הפער בין דימוי המושיע שהוא הצליח לעטות על עצמו לקראת הבחירות לבין ההשגים הזעומים. יותר מ(חוסר) ההשגים עצמם אנשים כועסים על האכזבה המרה שהוא הנחיל להם.
אובמה הביא לשינוי חיובי ביחס לארה''ב 517660
שינוי תודעתי הוא שינוי מהותי.
אובמה הביא לשינוי חיובי ביחס לארה''ב 517700
כל עוד מדובר על דימוי אישי בלבד זה לא נכון - ואובמה עוד לא הצליח להביא לזה שארה''ב תהיה מזוהה עם התכונות החיוביות המיוחסות לו. חוץ מזה, שאל את הצפון-קוריאנים, את האיראנים או הפקיסטנים האם הם מתרשמים מהשינוי התודעתי הגדול.
אובמה הביא לשינוי חיובי ביחס לארה''ב 517704
שינויים עמוקים אבולוציונים-לא מהפכה אלימה- מתגלים בד''כ לאחר שקובעו . שיונויי כאלו צריכים להתמודד עם התנגדות חריפה ולכן אמנות השינוי כרוכה בהרדמת המתנגדים. הדרך האחרת היא הדרך האלימה- צ'ילה, ארגנטינה, ברזיל, בוליביה וגם רוסיה של ילצין. זהו כמובן מדגם בלבד.
אובמה הביא לשינוי חיובי ביחס לארה''ב 517708
לחלק הראשון של תגובתך - האם עיינת בלינק לסקר של פיו?
לשני - תטל"א.
אובמה הביא לשינוי חיובי ביחס לארה''ב 517711
עיינתי בסיכום המנהלים. ברור שההתיחסות החיובית לאובמה מתורגמת ליחס חיובי כלפי ארה"ב; אבל כוונתי היתה שכל עוד ההתיחסות החיובית היא לא למדיניות ארה"ב אלא להתרשמות מהאיש, היא פגיעה מאד לשינויים בהתרשמות ואינה מבטאת יחסי-עומק כלפי ארה"ב. כרגע אובמה עוד לא מצליח להראות שהוא מסוגל לקדם משהו במדיניות החוץ, ונתקל בקשיים לא קטנים בקידום הדברים שהוא מעונין בהם בתחום מדיניות הפנים למרות פופולריות אישית גבוהה ומערכת פוליטית בשליטה כמעט מלאה של מפלגתו. מצב כזה עלול להפוך את ההתלהבות לאכזבה די מהר - ואכזבה כזו תגרום לשינוי היחס החיובי לשלילי באותה מהירות.
אובמה הביא לשינוי חיובי ביחס לארה''ב 517893
עזוב שתויות ברור שרק הישראלים מבינים מה קורה פה האירופאים מתעסקים בסקס של ברלוסקוני ויוצאים להשתלק בשמש ביוון אבל בישראל יש סכנת חיים ורואים כמה אמיקה שווה בדיוק. רק שלא יפסקו את הסיוע

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים