להגביל לחלוטין ניסויים בבע''ח 539911
יש לאסור ולהגביל לחלוטין כל ניסוי בבעל חיים כלשהו.
הסיבות:
1. מרבית הניסויים אינם אקוויוולנטיים לבני אדם.
2. מוסרית החיות סובלות כאבים ברמה זו או אחרת ואין לנו זכות לגרום לחיות שאינן יכולות להגיב, להתנגד, להתגונן ועוד סבל כלשהו אף לא סבל הקל שבקלים.
3. החיות לא ישלמו על שגיאות של חוקרים ו/או מבצעי ניסויים שליבם האכזר קפוא לחלוטין ומוחם סתום וליבם לא אכפתי ואינו מהול אפילו בגרם אחד של חמלה.
4. מרבית המחלות שנגרמו לבני אדם נגרמו בגלל בני אדם ותוצריהם כך שאיננו אמורים להעניש את החיות במחדלי האדם. אנשים שישלמו להם כסף יכולים מבחינתי להיות שפני ניסוי אנושיים ועליהם בלבד יערכו ניסויים. אם מישהו רוצה למכור כליה זכותו תהיה לעשות זאת ולדרוש כסף עבור אקט זה. אותה אנלוגיה לגבי תרומת מח עצמות. פונדקאית להורים עקרים תהיה רשאית ללדת עבורם עבור סכום כסף.
ואילו בן אדם המוכן עקב סיבות רבות להיות שפן ניסויים יורשה לעשות זאת אך אני מבינה שאת החיות מנצלים חינם מבלי לשפותם ואני לא רואה הבדל אם ניקח ערבי מעזה או כושי ממדינה נחשלת באפריקה וננצל אותם מבלי לשפותם כספית. הלוא הם כמעט נחשבים לחיות....
מצב זה אסור שיקרה!
5. כל חוק שאפשר שימוש לצרכי נסויים בבע"ח אינו חוקי ולעולם ועד לא עבר חוקית את מוסרות החוק לפי כללי החוק והמוסר העולמיים.
6. מבחינת החיים שלאחר המוות וכל ההיררכייה הכרוכה בהם שאני מניחה שאינם ידועים לבורים ולנבערים ואפילו לאנשי מדע המוקיעים כל התייחסות למיסטיקה שפעם בעתיד כשיהיהו בידנו הכלים המתאימים נוכיח שהיא מדע חדשני ומדהים - ולו מבחינת התשלום שנשלם כציביליזציה שנתנה יד לניסויים וגרימת סבל לבע"ח אני מתנגדת חריפות לנושא. אינני רוצה להיות פאסיבית ולשתוק אחרת גם אני אהיה בין המשלמים על-כך כשיגיע יומי. והאמינו לי לפחות בעובדה הבאה: יומם של אלו שאינם מתנגדים יגיע גם כן!
7. מרבית הניסויים מיותרים מבחינות רבות. בדוק! בואו להתווכח איתי! ראו דוא"ל שלי ואינני מסתתרת תחת שם מזוייף!
8. מרבית המסקנות לאחר ניסויים בבע"ח הופרכו לאחר מעד מסויים.
9. כמות הכסף המושקעת בניסויים הללו יכולה להיות מושקעת בשרות לחולים ולמשפחותיהם!
10. לגבי חולים סופניים: המחלה היא שלכם ולא תמיד נגרמה באשמתכם לכן: היו אתם ומשפחותיכם שפני הנסיון וכך תסייעו לחולים פוטנציאליים נוספים אחריכם להמנע מלחלות! גייסו את חבריכם את משפחותיכם ואת מכריכם ועזבו את החיות האומללות לנפשן.
11. לחיות - לכל חיה - יש תפקיד מסויים וספציפי על הגלובוס שלנו! הניסויים הללו גורמים להרג רב של תמותת חיות לשוא ולכן נוצרת פגיעה משמעותית בשרשרת המזון האקולוגית על כדה"א וזה פוגע בי. אינני רוצה להפגע כתוצאה מהתנהלות שגויה זו שמפרגנת רק לחולים אך לא לאנשים כמוני.
12. לא כל חוק הינו חוקי רק משום שחוקק! החוקים שתומכים בעריכת ניסויים בחיות והתעללות בהם ביסורים או לא נחקקו ע" בעלי ממון ואינטרסים ויכולות כלכליים ועקב כך מדללים אנשים כמוני ממשאבים כלכליים שאנו ראואיים להם ולו מפאת עקרון השיוויון - אני שווה לחולה פרקינסון אך לו נותנים יותר על חשבוני. איינני מוכנה לתכתיבים כאלו. אעשה הכל שיוכל להרפא אך לא במחיר ניסויים בבע"ח.
ויש עוד אך הבורים והאכזריים פרשו מן הסתם בסעיף 5....
דבי סגל מזרחי - יו"ר עמותת "יד מושטת לבעלי חיים"

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים