ואם נמאס לכם מוויכוח ישן... 54553
לעמוד "כל הדיונים המתמשכים" (שהקישור אליו נמצא בתחתית רשימת הדיונים המתמשכים בעמוד הראשי) נוספה כעת עוד אופציה.

ליד כל סיפור (דיון מתמשך) מופיע הקישור הצנוע "הפסק לעקוב אחר דיון זה". לחיצה על קישור זה (ואח"כ אישור ע"י OK) תגרום ל"העלמת" הדיון מרשימת הדיונים המתמשכים שלכם - והוא לא יופיע שם שוב.

אם תשנו את דעתכם בעתיד ותרצו לשוב ולעקוב אחר דיון זה, פשוט כנסו לדף הסיפור (דרך העמוד הראשי, או דרך מנגנון החיפוש, או בכל דרך אחרת). ברגע שתכנסו שוב לסיפור, יחודש המעקב אחר תגובות חדשות בסיפור, והוא ישוב ויופיע עבורכם ברשימת הדיונים המתמשכים, וכו'.

הערה חשובה: האפשרות להפסיק את המעקב אחר דיון קיימת רק עבור קוראים בעלי "התאמה אישית". אם אין לכם התאמה אישית (או שאינכם נמצאים בתוך חשבון המשתמש שלכם), הקישור הנ"ל פשוט לא יופיע.
רק לומר תודה :-) 54557
על השיפורים המתמשכים במערכת.
כל הכבוד!
:-)
ואם נמאס לכם מוויכוח ישן... 54601
אצלי הקישור האמור לא מופיע. עשיתי משהו רע?
ואם נמאס לכם מוויכוח ישן... 54615
אני רואה את הקישור רק בדף ה"דיונים מתמשכים" ‏1,ולא בעמוד הראשי.

עשיתי משהו רע-למחצה?

------
1
ואם נמאס לכם מוויכוח ישן... 54703
הקישור מופיע רק שם (במתכוון), ולא בעמוד הראשי.

איזי - האם זה עונה גם לשאלה שלך?
ואם נמאס לכם מוויכוח ישן... 54709
בהחלט עונה על השאלה.
תודה וסליחה.
כלך מדרך זו! 54617
האם "כנסו לדף הסיפור" הוא כעת יישום של באזוורד אינטרנטי שנעלם מעיני? מה קרה ל"היכנסו"?
"כנסו" היה עבורי תמיד הסמן לאתר נחות.
כלכתי, כלכתי... 54704
תודה על התיקון.
הערת עיצוב 54710
טוב ויפה, אבל "הפסק לעקוב אחר דיון זה" אינו נראה כקישור, אלא כטקסט רגיל, ורק בריחוף מעליו מתגלה אופיו האמיתי.

אני ממליץ בפעם המי יודע כמה על ספרו של ג'ייקוב נילסן 'עיצוב ממשק באינטרנט' בנושאי עשה ואל תעשה בדף אינטרנט. ההערה המתאימה לענייננו היא: אל תפתיע את הגולש מבחינת ההתמצאות באתר. קישור צריך להיראות כקישור, אלא אם יש סיבה עניינית טובה לחרוג מכך.
הערת עיצוב 54713
אני דווקא חושב שיש סיבה *מצויינת* לכך. הפסקת מעקב אחר דיון אינה פעולה אוטומטית אלא מודעת ומכוונת, וככזו, רצוי שלא תקרה בטעות עקב חוסר תשומת לב. עם זאת, הפעולה אינה הפעולה העיקרית שלשמה עוצב עמוד הדיונים המתמשכים ולכן אינה צריכה למשוך את העין. לכן, כשהברירה היא בין לינק כחול ובולט (בצד שמאל, למשל) לשחור, מוקטן, ושאינו בולט, אני מעדיף במקרה זה את השני.
הערת עיצוב 54717
נראה לך שלחיצה שגויה על קישור כחול, מודגש בקו ובולט היא סבירה יותר מאשר לחיצה שגויה על קישור שחור, שאינו מודגש בקו ואינו בולט?

אגב, מיקום הקישור, מתחת לכותרת הסיפור, נראה לי בסדר גמור.
הערת עיצוב 54722
אולי הבעיה היא אצלי, אבל קרה לא אחת (גם לא הרבה, בעיקר בשעות הקטנות של הלילה) שלחצתי בטעות על הקישור הכחול (כל הסיפור) ולא על "תגובות חדשות". דווקא האחידות בצבע הקישורים היא זו (כנראה) שגרמה לי לשגות. מיץד שני (מותר לי, מיץ ענה שם למטה), באותן שעות אני גם לוחץ על הכפתור הימני במקום על השמאלי. ככה זה, הווי של 4 לפנות בוקר.
הערת עיצוב 54723
אולי הפתרון הוא תיבת דיאלוג קופצת שתשאל "האם אתה בטוח?"
הערת עיצוב 54718
אני נאלץ לצדד בדוקטור. קישור שנראה כמו לא-קישור, או ככלל - אלמנט אקטיבי שלא מסמן עצמו ככזה (לפי החוקים הנהוגים במקום. במקרה של עמוד אינטרנט: קו תחתי ו/או צבע שונה) - הוא שבירה של כללי-השפה של ממשק-המשתמש, ולכן הוא דבר רע. אני דווקא רואה איך זה יכול לעודד טעויות, לא ההיפך. אם יש פעולה "מסוכנת", מה שצריך לעשות הוא להקדים לה שיחת-אישור או להוסיף לה אפשרות ביטול.
הערת עיצוב 54737
כשאני ניסיתי את זה אתמול, הייתה תיבת אישור, ולפי ההסברים של טל, אין דבר פשוט יותר מאשר ביטול הפעולה - פשוט נכנסים למאמר באופן כלשהו.
הערת עיצוב 54748
צודק. יש תיבת אישור, דבר המחליש עוד יותר את הטיעון של ערן.
הערת עיצוב 54749
אני לא ניסיתי‏1, אז לא ידעתי (וממילא מדבריי לא השתמע שכעת אין תיבת-אישור).

1 הכותב אינו שפן, אבל בכל-זאת...
הערת עיצוב 54767
הדף הנ"ל הוא דף של קישורים. הוא כמעט ולא מכיל דבר *למעט* קישורים. הוא משמש כ- jumpstation, תחנת מעבר לדפים אחרים. ניסיתי, וכאשר גם הקישור החדש מופיע בכחול, הדף פשוט נראה (ויזואלית) *הרבה* יותר מדי "עמוס", מציק לעין, ולא נוח.

בנוסף, מדובר בקישור שניסיתי, בכוונה, להצניעו. כן, יש דיאלוג אישור, ובכל-זאת אינני רואה טעם רב בהדגשת הקישור הנ"ל. מי שצריך אותו, ידע למצוא אותו. בניגוד לשאר הקישורים בעמוד, זהו קישור שהשימוש בו אמור להיות נדיר וחריג (לכל היותר פעם אחת לכל סיפור, בניגוד לקישור "יש תגובות חדשות" שעשוי להלחץ מאות פעמים עבור אותו הסיפור ע"י אותו הקורא).
הערה כללית 55091
מאחר ואני הייתי כנראה האדם שלבקשתו ‏1 נבנה לינק מצמצם זה עליי להדגיש ולברך על המוגמר. עצם העובדה שאדם יכול להחליט באופן מודע ורגוע להפסיק לעקוב אחרי סיפור משעמם ותפל לשיטתו הינה בבחינת חידוש מרענן ובוגר.

יחד עם זאת יכול יש כנראה מקום לשקול אפשרות החזרת סיפור מבוטל מעולם הגניזה לעולם החיים על ידי לינק נוסף, וזאת עבור אלו אשר נתקפו בהירהורי חרטה וגעגועים כלפי סיפורים שונים מהעבר. אינני יודע אם הדבר אפשרי טכנית, אך במידה וניתן לבצע אקט החייאה מחודשת הרי שיש לשיטתי לאפשר זאת.

בברכה

א. מאן

1 ע"ע 'יריה פרטית ברגל'.
הערה כללית 55103
כפי שכבר צויין, אין כל בעיה לשוב ולעקוב אחר דיון. מצא את הסיפור המתאים (למשל, בארכיון - ראה קישור ברשימת הקישורים שבראש העמוד הראשי), היכנס אליו, ומרגע זה אתה שוב עוקב אחר הדיון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים