למוס גולמי, שטויות אתה בעצמך 545810
בהתאם לתקנה האיילית שאני לא זוכרת בדיוק מהי, התגובה לתגובה 545807 מתפרסמת כאן, בתקווה שתחזיק מעמד כמה שעות ואתה אולי אפילו תספיק לקרוא אותה.

פיקסל גולמי יקר (מותר לקרוא לך "פיקְסְ'ל"?),

א. אייבי נתן רב המעללים הוא סבתם האהובה של העורכים דהיום, של חברי המערכות הקודמות ושל כ-‏1500 ממכובדי האתר השמאלני הזה, כך שתמיד מוחקים את שמו וגם עובדים על כולם ואומרים שהוא מת. האמת היא שאייבי לא מת בכלל, הוא חי וקיים. אם תפתח את ארון הסוכר והקפה שבחדר המערכת, תראה שהארון מצופה מבפנים בזהב ויהלומים ובתוכו מסב לו אייבי על כריות קטיפה מלכותיות, לגופו גלימה ותרבוש של הראשון לציון (שני הפריטים הנאים, מייד אין צ'יינה, נקנו באמת בחנות "הכל בדולר" באזור התעשיה של ראשון, אל תגלה לו!) ומצניח פקודות לכל עבר, ואוי ואבוי למי שלא ממלא פקודה.

ב. האמת היא שאתה יודע מנסיונך האישי מה קורה לתגובות שלא רק שלשונן וסגנונן נמוכים מים המלח אלא הן מבוססות על משהו הנקרא אצלך "מקורות", "תימוכין", "עובדה", "עובדות' "שריר וקיים"' או "נשים רבות וטובות, אפילו שהן מהשמאל הרדיקלי" - אבל למעשה הן מכילות סיפורים ורכילויות: הן נמחקות!

ג. ההגדרה "סיפורים ורכילויות" כוללת לא רק דברי בלוגריות כעוסות או מאמרי דעה של עיתונאים שעשו להם עבודה קלה והסתמכו על הבלוגריות הכעוסות במקום לבדוק את החומר במציאות. ההגדרה כוללת גם "תימוכין" מן המחלקות כנ"ל:

* טוקבקיסטים מקללים בווינט, לרבבותיהם
* טוקבקיסט מקלל אחד מן הזן הנפוץ בווינט, שכותב תגובות רבות עם אותו תוכן, תחת שמות וכינויים שונים, לרבבותיהם
* כנ"ל, אבל לא רק בווינט וחלילה לא באייל, אלא באתרים אחרים של אנשים טובים, כלומר - ימנים
* המשובחין שבתימוכין: "אני המוס, אנכי אדני אלהיך, אני מכיר את כולם, את כל האנשים החשובים, והאיש החשוב, יענקל'ה, שאני מכיר אותו אישית, אמר לי ואמר לי ואמר לי ואמר לי, ויענקל'ה יודע הכל"
* מאמרי דעה, כולל מאמרי דעה של עיתונאים צעירים וחסרי ידע על מה שהיה בעבר
* כתבות המבוססות על הנחות אוטומטיות מוטעות. הנחה אוטומטית מוטעית לדוגמה: כל דבר שהוא "לפני גיוסו" הוא בן 18. תיקון: ההנחה הזאת היא נכונה חלקית לגבי ישראלים. היא מוטעית לגבי בחורות אמריקאיות בנות 21 שחשבו שהן מכירות את כל הטריקים שבספר ושיוכלו לעשות את מה שלא הצליחה אף אחת לפניהן - לסרב לעשות הפלה וכך לצוד להן בחזרה את הבלתי-ניצוד.

* אגב, אם כבר הזכרתי מאמרים - ‏12

ד. ובקיצור נמרץ: כשאתה בא ללכלך, בין אם על אנשים שמתו לפני שנתיים וכבר אינם יכולים להגיב, בין אם על אנשים חיים שהמתלוננות עליהם החליטו לא להתלונן במשטרה אלא רק בטלויזיה ובבלוגים, כדאי לך לזכור את הבעיות כדלקמן:

קביעות פסקניות שלך, בין אם אתה קורא להן "עובדה" או "מוישה", שאי אפשר ללנקק בינן לבין מידע אמין כי *אין* מידע אמין - יימחקו ("מידע אמין", כגון: פס"ד, או הודאה של בעל הדבר עצמו, כמו במקרה פריצקי, או לפחות הודעה של המערכת המשפטית - כמו למשל דיון 2793). אתה בא ללכלך? - זה שהמישהו הוא שמאלן ואתה שונא שמאלנים, זה אולי מספיק בעיניך, אבל זה לא מספיק כאן - תביא סימוכין *אמיתיים* ודבר בלשון נקיה!

ה. זה ששני האנשים שהזכרת הם אולי לא נחמדים הן כבני אדם במובן הכללי, והן, במיוחד, כגברים ביחסם אל נשים, זה ייתכן מאוד - אבל בהתאם לאופי האתר הזה, חוסר נחמדות או אפילו חזירות גברית, באין הוכחה ממשית לעבירה על החוק - אלה אינם נושאים לידיעות חדשותיות וגם לא לפתילים. לא תמצא כאן אף ידיעה חדשותית או מאמר שהכותרת שלהם היא "השר מר זה-וזה הוא חרא של בנאדם". מה שכן תמצא הוא, כאמור - דיון 2793, וגם, אם לקחת עוד כמה דוגמאות: דיון 3143, דיון 3135, דיון 2569, דיון 2014 - ו*עכשיו* - אתה מבין את ההבדל בין הסטנדרטים האייליים המקובלים לבין ה"תימוכין" שלך? אז זהו זה!

____

למוס גולמי, שטויות אתה בעצמך 545821
צמחונית יקרה:

כמה מהעובדות הידועות לי לגבי אייבי נתן, האיש, לא הדימוי הציבורי-תקשורתי.

כמנהל ובעלים של קול השלום הוא שכב עם פקידה קטינה פחות מגיל 17. מוגדר כאונס ע"פ ספר החוקים במדינת ישראל. במיוחד שאייבי עצמו היה למעלה מ=60 באותה העת. לא בדיוק מושא חפץ מיני לגבי נערה בת טיפשרה. אבל אולי אני טועה בכללי. מעללי ברלוסקוני וכאלה...http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/886/840.html

על קירות דירתו התגלו עשרות ציורים רבי ערך שנתרמו לצורכי מאבקיו ע"י היוצרים במרוצת שנות דור. כולם נשארו בחזקת רכוש פרטי.

הסתבר כי במחסנים על שמו הצטברו כמויות עתק של מצרכים שנתרמו לצדקות שונות, אפריקה וכו'. למשל שוקולדים של עלית. טונות שלא הועברו לנזקקים אלא נשארו בחזקתו.

וכפי שכתבתי בתגובתי שנמחקה בדיון המקורי - מעולם לא טיקבקטי בווינט.

בברכה וזה
למוס גולמי, שטויות אתה בעצמך 545822
למי שמתעצל לקרוא את הקישור הנ"ל:

הוא מאשר את טענת המוס שלאייבי היה קשר עם צעירה שעבדה בתחנה, ושמהקשר הזה נולדה יסמין פיינגולד.

הוא גם מאשר את היותו של אייבי נתן המנהל והבעלים של תחנת קול בשלום.

לגבי שאר הפרטים: כלום.
למוס גולמי, שטויות אתה בעצמך 545823
וזה בדיוק אותו קישור אליו קישרה הצמחונית למעלה.
למוס גולמי, שטויות אתה בעצמך 545824
עד כמה שזכרוני מגיע, גם בפרשות השחיתות של אהוד אולמרט טען אמנון דנקנר, לשעבר עורך מעריב (וגם הלשעבר לשעבר, דן מרגלית, עד שהתפכח מחברותו עם הבוס הפוליטי), כי מדובר בעלילת דם. ואף אחד מהם או דומיהם לא טרח לשאול עצמו הכיצד נבחר ציבור עם משכורת ידועה מצליח לגייס מיליוני דולר לעסקות נדל''ן.

כך העוורון מדעת בהקשר אייבי נתן. השפחות ההודיות המתחלפות בביתו. האוצרות שצבר בכיסוי גמילות חסדים לאחרים. בעצם, מה איכפת לי, האיש בר מינן מזמן. אולי עיצבנה אותי האמירה של ארז ''איש דגול''.
למוס גולמי, שטויות אתה בעצמך 545826
בתור מי שגדל ולמד כילד ואחר כך בגיל העשרה בתל אביב ברחוב פרישמן, לא רחוק מקפה קליפורניה של אייבי, המוס לא מגלה שום דבר חדש. זה שאייבי אהב את הרעבים באפריקה והיה אדם קשה לאלה שעבדו איתו, זה לא חדש, וגם היחס שלו לנשים היה ידוע. הבחורה פיינגולד היתה ישראלית-אמריקאית וזכורה לי בתור מישהי קצת יותר מבוגרת. אחרי שנים, אולי כשכבר היה אינטרנט, אמרו פתאום "קטינה בת 18". לך תדע מה מכל זה נכון. היחס של אייבי לנשים היה מחפיר אבל גם היא היתה רחוקה מלהישמע תמימה. היה לו גם איזה משרת הודי שעבד אצלו שנים ארוכות וכל פעם היה מחליט שהוא לא יכול יותר לסבול את השגעונות שלו, והיה נוסע להודו ואייבי היה מצליח לפתות אותו לחזור, היה ביניהם בכל זאת קשר חזק כמו שני אחים.

זה הסיפור בערך. אין ספק שהוא היה רודף פרסומת והיה לו ששגעון גדלות, אבל הוא בכל זאת אירגן מבצעי צדקה ענקיים ואנשים רבים, בייחוד קבוצות יתומי ביאפרה מורעבים שהוא העביר אותם להולנד, חייבים לו את חייהם. אני זוכר שכשהייתי כבר מבוגר שמעתי את הרופא דוקטור יעקב אדלר שעבד איתו, מדבר עליו ברדיו בהערכה גדולה - והוא ידע עליו גם את הפרטים האישיים והלא יפים.
למוס גולמי, שטויות אתה בעצמך 545832
חברים מספרים על אייבי. גם סיפורו של המשרת נזכר שם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים