בתשובה לBababooey, 24/11/15 15:42
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668355
אז, בניגוד למה שאמרת, לא רק הווליום השתנה אלא גם המהות? או.קיי. קיבלתי.

אז, אולי במקום אלף אנשים שרצים לכיוונך עם סכין ורצח בעיניים, היית צריך לתת דוגמא לסרט אימה (=זה מפחיד למרות שאנחנו יודעים שזה לא באמת מסוכן, ולא משנה כמה יסבירו לנו זה ישאר מפחיד)? אתה לא חושב שיש איזה הבדל בין זה לבין שיפוט של אנשים?
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668539
התגעגעתי, אז באתי - חסר לכם אדיוט? [ושוב, סליחה על העכוב!]

אני לא בטוח שהמהות השתנתה, פשוט במקום לקבוע עובדה אני מביע דיעה שמבוססת על תחושה סובייקטיבית. התחושה האישית שלי, מה לעשות, לא השתנתה [אם כי, בעקבות הדיון, יש לי הרבה יותר ספקות].
שינוי הטון מרכך את העניין, הרי אם הייתי מגיע לאייל לספר על התרשמותי האישית, בלי להסיק מסקנות החלטיות, לא היה על מה לדון יותר מדי.

הדוגמא הראשונה שלי הייתה של אדם עם פחד טיסה ולא אלף רוצחים שרודפים אחריו, אבל שיניתי את זה למשהו יותר קיצוני כדי שיהיה יותר ברור.
אני מבין איך מהדוגמא הזו הסקת שאני משווה את האירופאים לרוצחים, אבל באמת שלא זו הייתה הכוונה שלי, שים לב שזו לא פעם ראשונה שאתה "מסדר" לי דיעות, זה התחיל בכך שלא הבנת איך, לעזאזל, אני משווה בין 2 גרמניות ששברו חלון בבית כנסת לבית כנסת, ונגמר בדיון אחר שבו "הדבקת" לי את "המהות הרצחנית של הערבים" [ובאמצע היו עוד כמה דוגמאות].
לי אישית זה לא באמת מפריע, אני ילד גדול [גיבור אני, לא בכיין] אבל רק שים לב שאולי אוקהם לא תמיד עובד על אנשים, בגלל שהם קצת יותר מורכבים.
לא כל מי שחושב שהאנטישמיות חוזרת לבעבע בחלקים מאירופה הוא בהכרח מפלצת ימנית עם סכין בין השיניים ורצח בעיניים [כמו האירופאים!].

נב - הסוגריים האחרונים היו בדיחה, לא מוצלחת במיוחד. כמובן שהתכוונתי שהרוצחים האמיתיים עם הסכין והרצח בעיניים אלו הערבים!

נב2 - גם הנב הקודם היה בדיחה, אפילו עוד פחות מוצלחת... הגיע הזמן ללכת לישון...
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668554
אין צורך להתנצל, קח את הזמן, אתה לא חייב לאף אחד כלום. לפעמים עדיף לחשוב קצת מאשר לקפוץ למסקנות.

זה מה שמוזר, זה כאילו אני מדבר עם שני אנשים שונים, אחד אומר משהו, האחר חוזר מהמשהו הזה, הראשון אומר שהוא לא חזר בו, והשני טוען שהוא דווקא כן חזר בו, וכך הלאה.

העניין הוא לא שאתה "משווה את האירופאים לרוצחים" העניין הוא ש"כשאלף איש ירוצו לכיווני עם סכינים ורצח בעיניים..." זאת לא דוגמא טובה למה שרצית להגיד (אם הבנתי אותך נכון).

את שתי הגרמניות הכניס לדיון אביר הקרנפים, לא הבנתי אז, ואני עדיין לא מבין, איך הוא השווה בין זה לבין ליל הבדולח. לא חשבתי שאתה עושה את ההשוואה הזאת, וכשהתערבת בדיון משום מה הסברתי לך את ההקשר שלו. לא הדבקתי לך דעות בשום שלב בדיון, הבאתי את הדעות שלך כמו שהבעת אותם למיטב הבנתי, זה קצת קשה שאתה אומר משהו, חוזר בך, ואז חוזר מהחזרה... אבל ניסיתי כמיטב יכולתי, ואני חושב שבהתחשב בנסיבות עשיתי עבודה די טובה.

קצת מוזר לי שמי שכתב את זה מספר לי, לי, על זה שאנשים קצת מורכבים, וחושב שיש משהו פסול בלסדר לאחרים דעות.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668568
למה כ"כ קשה לי להסביר את עצמי? זה מוציא אותי מדעתי [אני לוקח אחריות מלאה, אני לא מספיק מנוסה בדיונים בצורה הזו].
אני קיבלתי את ההסבר שלך, הרציונלי, לכך שאין הוכחות שהשמאל האירופאי מקצין בדיעותיו ומאשים את היהודים בתיאוריות קונספירציה שונות.
מצד שני - אני, באופן אישי, לא מסוגל *לשכנע* את עצמי שאין בעיה. שמעתי יותר מדי קולות מיותר מדי אנשים. אני מסכים שהם לא בהכרח מייצגים שום דבר, אבל מה לעשות - התחושה הרעה עדיין קיימת אצלי. תאמין לי שהייתי שמח להפטר ממנה, אבל אני לא מצליח.
כל עוד אין לי הוכחות לתחושות שלי אני אשמור אותן לעצמי ולא ארוץ להפיץ אותן, או שאציין שמדובר בתחושות אישיות חסרות כל בסיס עובדתי חד משמעי, אבל שוב - התחושות הרעות עדיין שם. כמו אדם עם פחד מסרטי אימה - זה לא אמיתי, אבל אני עדיין מפחד...

העניין הוא לא שאתה "משווה את האירופאים לרוצחים" העניין הוא ש"כשאלף איש ירוצו לכיווני עם סכינים ורצח בעיניים..."
זאת דוגמא קיצונית אבל היא כן טובה, או לפחות עובדת - הרי יכול להיות שהם רצים לאדם שעובר מאחורי בדיוק כרגע, יכול להיות שהם בכלל לא מחזיקים סכינים אלא נרות והרצח בעיניים זה השתקפות העננים והם בכלל באים לעשות לי הפתעה ליומולדת ואני פשוט מפרש את זה בצורה שונה וכו וכו....

"קצת מוזר לי שמי שכתב את זה מספר לי, לי, על זה שאנשים קצת מורכבים, וחושב שיש משהו פסול בלסדר לאחרים דעות."

למה ההודעה הזאת שלי לא מסתדרת עם "אנשים הם מורכבים"? הרי היו תקופות בהיסטוריה באיזורים מסוימים על כדור הארץ שההודעה הזו הייתה נכונה - אז מה, אנשים לא היו מורכבים אז? ובוודאי שכשציינתי את זה שאתה "מסדר" לי דיעות זה היה על הרקע של הדיון - הטענה שאני "מסדר" לאחרים דיעות [טענה ששכנעת אותי בה].
[למרות שאני חושב ש"לסדר" לקבוצה של אנשים דיעות זה יותר קל והגיוני מאשר לאינדיבידואלים].
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668570
"... מצד שני - אני, באופן אישי, לא מסוגל *לשכנע* את עצמי שאין בעיה...." אולי באמת יש בעיה והדיון מסתובב מסביב לעצמו משום שלא הצבעת על הבעיה האמיתית (לא שני יודע מה היא או אם היא קיימת, אבל אם היית, למשל, מצביע על הבעיה שברידוד השיח הפוליטי, ההקצנה, הפשטנות, השטחיות וחוסר הרצינות שבו, אפילו הייתי מסכים איתך)? אני חושב שתחושה רעה זה אינסטינקט בריא, אני לא יוצא מהבית בלעדיה.

יכול להיות שאותם אלף אנשים ירוצו לעבריך עם סכינים ורצח בעיניים שבעצם הם באים לעשות לך הפתעה ליום ההולדת שלך, אבל במקרה כזה אם אני אצליח לשכנע אותך שאין לפחד שלך ביסוס במציאות אני אמכור לך שמן נחשים. אני מאד מקווה שזה לא מה שעשיתי.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668576
אולי לא הצבעתי על הבעיה האמיתית, אבל הסברתי כמה פעמים מאיפה נובעת התחושה ואיך הסקתי את המסקנות שלי. אני אישית לא רואה טעם לדון בבעיה אם בכלל אין הסכמה שיש בעיה...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים