בתשובה לאביר הקרנפים, 15/12/16 10:34
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687854
ואני דווקא חשבתי שזו מזימה של הסרוגים, בעקבות התנגדותו לזקנים והעברת ענף זהות יהודית מהרבנות ליל חינוך.

(או שאולי לא צריך אוטומטית להכניס פוליטיקה לכל דבר?)
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687866
לא הייתי מכניס פוליטיקה אם לא היית מעלה את הכיפה על ראש הסרוגים. הצביעות והטרללת שאחזה בהארץ שהילל את פרישתו והרעיף שבחים על לקיחת האחריות גרועה שבעתיים.
נכון שההפקרות חוגגת ולקיחת אחריות הופכת למעשה ציבורי נדיר אבל מכאן ועד דברי החנופה ההלל והעלאת קרנו ובעיקר התעלמות מהמשמעות הביטחונית, הזלזול בנהלים והשמועות לגבי טיב החומר שנגנב יש הבדל גדול.
יש גם משמעות פנסיונית נכבדה. אם היה נשאר בתפקידו אולי מורשע ותלוי באיזה סעיף. בקיצור אני לא קונה את הספין, והצביעות מצד המחנה.

ברור שבעקבות המקרה התקשורת שנשלטת ע''י המחנה לא תתחיל לסקר את הפשיעה הלאומית שהפכה ללחם חוקן עבור היהודים שפריפריה ותמשיך לעסוק במגניבות התלביבית וזה גם מכוער וצפוי ומעיד על הפער בין הסקרים לתוצאות הבחירות בעבר ובעתיד הנראה לעין.
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687872
הנה מעט ממה שאתה מכנה הילולים ושבחים:

„הודעת הפרישה של האלוף חגי טופולנסקי, ראש אגף כוח האדם במטכ"ל, היתה התפתחות צפויה, גם אם מצערת מאוד. הפריצה לביתו של טופולנסקי, שממנו נגנב מחשב נייד צבאי שהאלוף הוציא מלשכתו בניגוד להנחיות ביטחון המידע, לא הותירה לו ולרמטכ"ל גדי איזנקוט הרבה ברירות. ״.
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687873
שנספור שבחים ומחמאות לאור הבזיון? קדימה.
ניסוח כותרת וכותרת המשנה שקובעים את הטון והרושם החזק ביותר.

גניבת המחשב: ראש אכ"א הקדים התפטרות להדחה
האלוף טופולנסקי התבלט בזכות ישירות ונכונות להודות בטעויות, וגם לא היסס להתפטר בעקבות גניבת המחשב הצבאי. אילולא התפטר, לרמטכ"ל לא היתה ברירה אלא להדיח אותו.

מחמאות ושבח בגוף הכתבה
________

ראש אכ"א, כמו הרמטכ"ל, סימן כאן סטנדרט ערכי גבוה... זו התנהלות שאפיינה את טופולנסקי (הסטנדרט הגבוה, כן?) גם בתחנות קודמות בדרכו הצבאית...צריך לקוות שבמקרה של טופולנסקי, ייזכרו הקריירה הצבאית המרשימה של האלוף ובחירתו לפרוש מיד, יותר מאשר העבירה המטופשת שעשה. עזיבתו, כשנה לפני המועד שבו תכנן לסיים את שירותו, היא בפירוש אבידה לצבא. הוא שירת שנים כטייס קרב מצטיין וכמפקד בולט בחיל האוויר.

כראש אכ"א, טופולנסקי עבד בצמוד עם איזנקוט ועם קודמו בני גנץ והוביל את גיבוש מודל הקבע והפנסיה החדש, שרק בשבוע שעבר אושר בכנסת. הוא גם טיפל באופן עמוק ויסודי בסוגיות הרבות הקשורות ביחסי צה"ל והחברה הישראלית, ובראשן ‏1 התחום הדתי, הנפיץ כל כך..... לצד צניעות (עדיין תכונה נדירה למדי אצל טייסים בני דורו), בלטו אצלו ישירות ונכונות להודות בטעויות ובכישלונות של הצבא בתחומים שבאחריותו...התעקשותו לשמור על קו ממלכתי...קוממה עליו בחודשים האחרונים ‏2 כמה מהרבנים הבולטים בציבור הדתי. שלא במפתיע, נשמעו אמש גם כמה תגובות שמחה על לכתו מצד אותו ציבור ‏3. זו תגובה שצריך להצטער עליה. צה"ל רק מפסיד מפרישתו.

אזכורים שלילייים וביקורת בגוף הכתבה
_______
צריך לקוות שבמקרה של טופולנסקי, ייזכרו הקריירה הצבאית המרשימה של האלוף ובחירתו לפרוש מיד, יותר מאשר העבירה המטופשת שעשה.
מטופש כמו זריקת עוגות קצפת, חס וחלילה לא מדובר על אחריות וזריקת עין.

1. המנה העיקרית לאנשים חושבים. הגבר גבר שדפק את הדתיים.
2. כי מנה עיקרית צריך לחגוג.
3. וכמובן להשניא לקינוח כי ברור לשמאלן התלביבי באיזה רבנים מדובר ועד כמה ראשיים וברור שכדאי להכליל ציבור שלם כי המטרה מקדשת.
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687883
אני לא בדיוק מתפעל ממי שלוקח אחריות על חוסר אחריות (מתמשכת מן הסתם).
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687879
חשבתי שההתפוצצות בעקבות נצחונו של טראמפ והידיעה הברורה כי התקשורת ניסתה במזיד להטות נגדו את דעת הקהל, גרמה לאנשים להתפכח.
אבל אם אנשים היו מתפכחים, השמאל היה נעלם.

מסתבר שיש פוליטיקה ברוב הדברים.
כמו במקרה של בוכריס, וינטר ושלום אייזנר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים