בתשובה לרועי, 15/07/00 11:52
הצלחת המתנחלים? 6955
אם היית בארץ איתי כמו שאתה טוען אז ידוע לך שברק לא הסתיר את כוונותיו בתחום המדיני (להבדיל מנתניהו ב96 ו 99). בכל מערכת בחירות יש לך (ולשאר הבוחרים כמובן) אפשרות לבחור במועמד המתאים ביותר לדעתו, הבחירה אמורה להיות על סמך כל הצהרותיו של המועמד, כאשר כמובן יש לכל בוחר סדר עדיפויות אישי.
לטענתך לא בחרת בברק בגלל הבתחת השלום אלה בגלל הבטחות אחרות משתמע מכאן שלדעתך השלום חשוב פחות מהזקנה בבית החולים (בתור דוגמא) ולכן הסכמת לתת לברק מנדט (ולטענך נתת לו) לממש את הבטחת השלום (החשובה פחות לדעתך) בתנאי שיממש את הבטחת הזקנה במסדרון (שוב רק בתור דוגמא, אין לי שמץ של מושג איזה נושא שעמד למחלוקת לדעתך היה חשוב יותר מהשלום) ולכן לברק יש מנדט (גם ממך וגם משאר הבוחרים שהיוו רוב עצום, מה לעשות) להתקדם בדרך השלום. אם יש לך (,לי ולשאר בוחריו) ביקורת על ברק בנושאים אחרים זה לא אומר שאין לו מנדט להתקדם בדרך השלום בהתאם להבטחותיו.
גם אם ראש ממשלה מחליט לא לקיים את הבטחותיו המפורשות לבוחריו (ולא זכור לי ראש ממשלה מאז גולדה מאיר כולל שקיים את הבטחותיו בנושאים קריטיים כמו נסיגה מסיני משא ומתן עם אש"פ נסיגה מחברון וכ"ו) עדיין יש לו מנדט עד שראש הממשלה מקבל החלטה שמתנוסס מעליה דגל אדום או עד שהכנסת מחליטה (ברוב קולות כמובן) לפטר אותו (בהצבע אמיתית ).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים