בתשובה לדב אנשלוביץ, 08/05/19 21:51
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706587
ממש לא נכון. ישראל העדיפה להעביר להם רק את מה שהם צריכים לצורכיהם הבסיסיים על מנת שלא יקרסו ומה שמניב רווח לעסקים הישראלים. עזרה הומנית כוללנית יותר לא עומדת בקריטריונים האלה והממשלה הנוכחית גם לא רוצה תקדימים של פריחה בשטחים כבושים לשעבר או בהווה.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706588
ואם יקבלו את כל הדברים שהם צריכים הם יוותרו על "זכות המאבק" ו"זכות השיבה" והזכות לרצוח ועוד זכויוות כאלה שנגזלו מהמסכנים האלה, ויהיו מוכנים לפרוז? למה הם לא אומרים את זה? יש כאן אולי אי הבנה.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706595
לא. הם יפסיקו להפגין על הגדר ולשלוח אלינו טילים וזה כבר טוב כשלב ראשון. כדי שיוותרו על הדברים שהזכרת, צריך לבצע הסכם שלום‏1 כולל יחד עם הגדה ואת זה כמובן ממשלת ישראל לא רוצה.

1 מילה גסה בימינו המטורפים.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706598
עכשיו הצלחתי ממש במפתיע להוציא ממך שמץ של אמת. התחמשותם אינה קשורה במצבם בעזה אלא בפתרון הסכסוך בארץ ישראל כולו‏1. אז מה שווה כל הזבל של דרוקר ששפכת לנו כאן? האם הרעיון הוא שאם ניטיב את מצבם בעזה הם יאספו את הטילים ויחפרו מנהרות אבל לא ישתמשו בהם, וסתם יציגו אותם בחלונות ראווה, למרות שחלק מארץ ישראל עדיין בידינו? אז הם גם יפסיקו את "צעדות השיבה"? הרי לפי השם שהם עצמם נתנו לצעדות האלה, אין הן קשורות כלל למצב בעזה. מישהו באמת יכול להאמין לקשקוש הזה? אתה מוכן לערוב להבטחה המוזרה שלך?

1 ואת התנאים שלהם לשלום הם מציגים בגלוי ללא בושה. לדעתם "פלשתין" כולה שלהם, וכל עוד לא יקבלו את דרישתם זו, יחושו עדיין בעלי התביעה, ועדיין "מאבק" יהיה מוצדק. ככל שהדבר קשור בחמס הם מצהירים שלפני שאחרון היהודים לא יומת, הם לא ישיגו את מטרתם. כתוב כך בפרוש באמנה שלהם.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706609
ה''זבל'' של דרוקר הוא רק שלב ראשון בדרך של גישה להסדר כולל שיביא שינוי גם אם החמאס שולט בעזה. ככל שהם יקבלו יותר, יהיה להם מה להפסיד יותר להבדיל מהמצב הנוכחי שבו אין להם מה להפסיד. הזבל שלך הוא הטפה למצב לוחמה כרוני עם אופציה של חזרה לכיבוש עזה שתביא לעוד מוות מיותר של ישראלים ופלסטינים ותרבה את השנאה והעוינות בין העמים מעבר למה שהיא קיימת עכשיו. לימין אין מה להציע חוץ מעוד מלחמות, הרס ושכול ובכך הוא מזיק למדינה הרבה יותר מכל גישה שוחרת טוב, גם אם תמימה לדעתך.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706613
זה לא ייאמן עד כמה אתה מזכיר לי את נאום "פחדני השלום".
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706614
לכבוד הוא לי.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706589
שכחת לציין שבנוסף לרצון שלנו להרוויח כסף אפילו מעזה העלובה, בגלל שהיהודים אוהבים כסף, אנחנו גם לוטשים עיין לילדיהם לצורך אפיית מצות לפסח. אפילו אחד המטיפים שלהם באל אקצה אמר את זה. אתם אחלה צוות אתה דרוקר והמטיף הזה.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706596
כשלימנים נגמרים הטיעונים, הם פונים לדמגוגיה. אין חדש תחת השמש.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706599
אין זו דמגוגיה. הרעיון שאחרי שנסוגונו מעזה אנו עדיין משתדלים לנצלה כדי להרוויח כסף הוא רעיון אנטישמי מובהק. ובראיה שלי אתה כזה לא רק בגלל ההתבטאות הזאת, אלא מאז שאני מכיר אותך כאן.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706612
כל הצבעה על מדיניותה המתועבת והאווילית של ישראל הוא אנטישמיות בעיניך ובעיני דומיך. מי לא אנטישמי? טראמפ שלא גינה התקפה ורצח יהודים בשארלוטסוויל, בולסונרו המצפה מהיהודים שיסלחו לנאצים, ממשלת פולין הנוכחית המתנערת משיתוף פעולה של פולנים רבים עם נאצים בשואה וממשלת אורבן בהונגריה שיוצאת בקמפיין אנטישמי נגד ג'ורג' סורוס הליברלי בעזרת יועצים של נתניהו. אבל כל מי שמתנגד לכיבוש הוא אנטישמי.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706615
אני חושב שהפניתי אצבע בדיוק לפרט בדבריך שהזכיר לי אנטישמיות. אם האשמתיך בך בגלל פרט לא רלוונטי אנא הפנה אותי לנקודה הספציפית מבלי לזרוק סתם האשמות שווא בלתי מגובות.
אשר לרשימת הפוליטיקאים שהם אנטישמים בעיניך, למעט ממשלת פולין שבעניינה אני די חש באופן דומה, כולל הנימוקים המוזרים שבגללם אתה חושב כך, כמובן שאני חולק עליך, ואין טעם להסביר.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706616
הגבלת הפלסטינים בעזה למוצרים ישראלים בעבור רווח לא נובעת מ''תכונה'' יהודית אלא ממנטליות ישראלית מעוותת הנגרמת כתוצאה מחוסר מימשל תקין באופן כללי ומהתרגלות לשליטה והגבלה של חיי הפלסטינים ללא קשר לעניני ביטחון דווקא (הגם כי זהו התירוץ הקבוע לעוולות) באופן ספציפי.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706620
אם העזתים רוצים לקנות מלקי בברלין, ישראל אוסרת עליהם זאת? הראה לי הוכחה להאשמה הזאת.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706621
קודם שתתיר את האיסור על חופש המעבר לברלין.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706623
הענייניות הידועה של ארז.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706624
אתה זה שהסיט את דיון. ידוע לך יפה מאוד שלא מדובר על חופש הרכישה של פלסטינים בודדים (במידה והם אכן זוכים להגיע למקום אחר) אלא על המוצרים המועברים לכלל הרצועה.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706626
לא ידוע לי. אני מניח שלו הפלשתינים כיחידים או כקבוצות היו מעדיפים מוצרים לא ישראליים ודורשים אותם, איש לא היה מסרב להם, כי באמת אין שום עניין לנצלם כדי להרוויח כסף מעזה העלובה. אם אתה חושב שאני טועה הוכח זאת.
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706628
ראה כאן:

"כיצד מרוויחה הכלכלה הישראלית מהסיוע?

למרות מחאות רבות מהצד הפלסטיני, הסכמי פריס שנחתמו באפריל 1994 מהווים עד היום את ההסכמים הכלכליים העיקריים שמסדירים את היחסים הכלכליים בין מדינת ישראל ובין הרשות הפלסטינית, כולל רצועת עזה. מעטפת המכס נשארת בשליטה ישראלית ולכן יש פטור ממכס על ייבוא מוצרים ישראלים לשטחים, אבל יש תשלומי מכס לייבוא של מוצרים מבחוץ.

ארגוני הסיוע מחויבים על פי האמנות שלהם לתת את הסיוע ההומניטרי היעיל ביותר. עליהם לקנות את המזון הזול ביותר האפשרי כדי לסייע למספר הגדול ביותר של אנשים במסגרת תקציב נתון. למרות שמזון הוא זול יותר בירדן ובמצרים, ייבוא מזון מירדן וממצרים לשטחים הכבושים כרוך בתשלום מכס. המכס אמנם בעיקרון מוחזר לקופת הרשות הפלסטינית, אבל זה לא מהווה שיקול עבור ארגוני הסיוע, ולכן הם מחויבים בעצם לקנות את רוב הסחורות שלהם מחברות ישראליות, אלא אם כן ייבוא ממדינה שכנה יהיה זול יותר גם לאחר חישוב המכס.

בנוסף, תקנות ישראליות בשם הביטחון מחייבות את ארגוני הסיוע להשתמש בחברות הסעה והובלה ישראליות ובכלי רכב ישראלים משום שחברות פלסטיניות לא מורשות להיכנס לשטחי ישראל כדי לאסוף סחורות משדה התעופה או מהנמלים. אפילו יותר חשובה העובדה שלפלסטינים אין מטבע ואין בנק מרכזי, וכל כספי הסיוע חייבים להיות מומרים לשקלים. המטבע הזר נשאר בקופת בנק ישראל (וגם בנקים מסחריים ישראלים גובים עמלות רבות בדרך).

למעשה, המשמעות של כל זה היא שמדינת ישראל מייצאת את הכיבוש: כל עוד הקהילה הבינלאומית מוכנה לשאת בעלות הכספית של דחיית המשבר ההומניטרי, התוצאה היא שחברות ישראליות מספקות לשם כך שירותים ומוצרים ומקבלות תשלום במטבע זר, מדובר בייצוא."
ועכשיו תורו של רביב דרוקר: 706629
המחוייבות היחידה שאני רואה כאן היא ש"ארגוני הסיוע מחויבים על פי האמנות שלהם. . .", כלומר לא מדובר בדרישה ישראלית אלא בדרישה של ארגוני הסיוע מעצמם. כל היתר הוא שיקולים כלכליים. פטור ממכס על מוצרים ישראלים הוא הטבה שנותנת ישראל. עד כמה שאני מבין לולא הפטור הזה לפלשתינים זה היה עולה יותר וישראל הייתה מפסידה את תשלומי המכס. ובכלל כל ההסדרים האלה נוצרו בזמן שלטון ממשלת רבין ביילין. יש לך ביקורת על רבין בעניין זה? אין פלא שהמקור שאליו שלחת אותי הוא אתר של שמאל קיצוני. הם כותבים שם עובדות נכונות, אבל נותנים להם מעטה פרשני מוטה. לא תמצא פרשנות כזאת אפילו בקרב שמאל "נורמלי". שום דבר לא נעשה כאן לתפארת כלכלת ישראל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים