בתשובה לארז לנדוור, 11/10/19 13:13
ללמוד שיעור 710129
בתחילה ברצוני להבהיר שכאשר אני מתייחס לסיבות האלימות בחברה הערבית אני מייחס אותה ל"תרבות" ולא ל"גנים". מכל מקום אם הנתונים של האייל האלמוני למטה נכונים והסטטיסטיקה בארצות הברית (על גרינלנד אני לא יודע שום דבר, והנתון די מפתיע), אז אני מוכן לתקן מעט את דבריי ולומר שרמת האלימות בחברה הערבית גבוהה ביחס למדינות המערב, אבל ארצות הברית היא חברה אלימה עוד יותר. ראיתי נתונים של הלמ"ס לפיהם מספר הרציחות בחברה הערבית הישראלית גבוה פי 6 ויותר מאשר בשאר האוכלוסייה בארץ, וכיוון שכל אמירה על אופייה של חברה מסוימת חייבת להיות יחסית אז אפשר לומר שביחס אלינו הם ממש פראים. . .
ללמוד שיעור 710130
כשאמרתי ''מספר מעשי הרצח'', התכוונתי לכל מאה אלף תושבים ולא למספר אבסולוטי.
ללמוד שיעור 710133
בארה''ב האלימות גואה בגלל החוקיות של החזקת נשק שלא קיימת במדינות מערביות אחרות. בחברה הערבית בישראל ישנם מקרי אלימות רבים בגלל חוסר פיקוח של השלטונות המזניחים את אזרחיהם הלא יהודים. מעניין כמה מקרי רצח היו קורים בחברה היהודית אם גם בה היו נוקטים אוזלת יד כזאת.
ללמוד שיעור 710134
ברור. ברור. היהודים גם אשמים בכל המלחמות והאלימות בארבע המאות האחרונות. אפילו באמנת החמס זה כתוב.
ללמוד שיעור 710136
מה זאת אמרת: ״ אם הנתונים של האייל האלמוני למטה נכונים״?! טעיתי בחישוב?

בכל מקרה, כדאי לציין שיש הבדל מאד גדול בין המדינות השונות של ארצות הברית. בלואיזיאנה מדובר על יותר מ-‏11 רציחות (ל-‏100,000 אנשים בשנה) ובמיזורי על קצת פחות מעשר, שתיהן מעל עיראק, קונגו או רוסיה (אבל הרבה מתחת ברזיל, ונצואלה או דרום אפריקה). בזמן שדרום דקוטה או רוד אילנד מדובר על 1.4-1.5 מה שממקם אותן במקום טוב יותר מבלגיה או קנדה ומצמיד אותן לישראל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים