בתשובה לדב אנשלוביץ, 11/10/19 13:04
ללמוד שיעור 710124
ירון לונדון אמר שהערבים הם "פראי אדם" בגלל שהם נלחמים בינם ובין עצמם. הוא שכח את מלחמת 30 השנים באירופה (מלחמה בין הקתולים והפרוטסנטים), את מלחמות האזרחים ברוסיה, ספרד וארה"ב וגם את המלחמות בין היהודים לבין עצמם במרד הגדול. כל אלה לשיטתו הם לא "פראי אדם" והוא כמובן לא גזעני אלא רק אומר את האמת, לפי הטיותיו כמובן.

פשיעה קיימת בכל חברה ומספיק לציין את ידידתנו הגדולה מעבר לאטלנטי כדי לראות שגם שיעורי פשיעה גבוהים קיימים בקרב אומות "תרבותיות". הערבים הם הנפגעים המיידים והעיקריים מהפשיעה הקיימת בקרבם והם הזועקים כנגדה ולכן להאשים אותם שזה ב"גנים" וב"תרבות" שלהם לא רק חוטא למציאות (המדינה הציונית באמת לא עשתה דבר כנגד פשיעה זו כשם שהיא לא עשתה דבר למען אזרחיה הערבים) וטבול בגזענות אלא גם מהווה נבזות לשמה.
ללמוד שיעור 710126
בעשרה חודשים היו 72 מקרי רצח (מקור) על אוכלוסיה של 1.84 מליון בני אדם, שזה יוצא, אם אני לא טועה, 4.75 רציחות ל100,000 אנשים לשנה. המדינות המערביות היחידות עם מספרים יותר גדולים הן גרינלנד וארה״ב.
ללמוד שיעור 710129
בתחילה ברצוני להבהיר שכאשר אני מתייחס לסיבות האלימות בחברה הערבית אני מייחס אותה ל"תרבות" ולא ל"גנים". מכל מקום אם הנתונים של האייל האלמוני למטה נכונים והסטטיסטיקה בארצות הברית (על גרינלנד אני לא יודע שום דבר, והנתון די מפתיע), אז אני מוכן לתקן מעט את דבריי ולומר שרמת האלימות בחברה הערבית גבוהה ביחס למדינות המערב, אבל ארצות הברית היא חברה אלימה עוד יותר. ראיתי נתונים של הלמ"ס לפיהם מספר הרציחות בחברה הערבית הישראלית גבוה פי 6 ויותר מאשר בשאר האוכלוסייה בארץ, וכיוון שכל אמירה על אופייה של חברה מסוימת חייבת להיות יחסית אז אפשר לומר שביחס אלינו הם ממש פראים. . .
ללמוד שיעור 710130
כשאמרתי ''מספר מעשי הרצח'', התכוונתי לכל מאה אלף תושבים ולא למספר אבסולוטי.
ללמוד שיעור 710133
בארה''ב האלימות גואה בגלל החוקיות של החזקת נשק שלא קיימת במדינות מערביות אחרות. בחברה הערבית בישראל ישנם מקרי אלימות רבים בגלל חוסר פיקוח של השלטונות המזניחים את אזרחיהם הלא יהודים. מעניין כמה מקרי רצח היו קורים בחברה היהודית אם גם בה היו נוקטים אוזלת יד כזאת.
ללמוד שיעור 710134
ברור. ברור. היהודים גם אשמים בכל המלחמות והאלימות בארבע המאות האחרונות. אפילו באמנת החמס זה כתוב.
ללמוד שיעור 710136
מה זאת אמרת: ״ אם הנתונים של האייל האלמוני למטה נכונים״?! טעיתי בחישוב?

בכל מקרה, כדאי לציין שיש הבדל מאד גדול בין המדינות השונות של ארצות הברית. בלואיזיאנה מדובר על יותר מ-‏11 רציחות (ל-‏100,000 אנשים בשנה) ובמיזורי על קצת פחות מעשר, שתיהן מעל עיראק, קונגו או רוסיה (אבל הרבה מתחת ברזיל, ונצואלה או דרום אפריקה). בזמן שדרום דקוטה או רוד אילנד מדובר על 1.4-1.5 מה שממקם אותן במקום טוב יותר מבלגיה או קנדה ומצמיד אותן לישראל.
ללמוד שיעור 710159
את מה שאמר ירון לונדון , אמרו רבים וטובים לפניו רק שהם אינם ידוענים ואינם עם גישה למדיה. לאלו שמגנים בחירוף נפש על שמו של המיגזר : לרובכם אין קשרי עבודה ומסחר עם הגזר והמפגשים היחידים שלכם הם בסופי שבוע או בטיולים כשאתם עוצרים לקנות פלאפל חומוס ועוד... בתכלס אם יש לכם איזה קשר עם ערבי הוא על תקן ערבי המחמד שלכם. אברובכם אין לכם מושג ירוק על המנהגים שלהם , על דרך החיים שלהם... בואו נדבר תחילה על עיר שממש קרובה לתל-אביב ...רמלה ו...לוד 14 או 15 נשים נרצחו באותה המשפחה בתוך 10 שנים על...כבוד המשפחה ,,,איפה כל מגיני המיגזר ? מדוע קולם לא נשמע ? 14 מאותה המשפחה והן אומרות שיהיו עוד ולרוב הן מצביעות על הבאה בתור ...איפה אירגוני הנשים ? איפה השמאלנים ? אהההה שכחנו...זה המנגים שלהם זה בסדר .... כל ה-‏72 רציחות שנעשו במיגזר השנה עד אתה נעשו ע"י אנשים מן המיגזר הם רצחניים ולהם אתם מוותרים . שישתפו פעולה עם המשטרה ולא יתקפו את השוטרים פיזית כשבאים לאסו נשק .. ולא ...שיהרגו אחד השני
ללמוד שיעור 710160
אין לך מושג על מה אתה מדבר. האירגונים הפמינסטיים עוסקים גם ברצח הנשים במגזר הערבי והשמאל (האמיתי, לא המרכז הלאומני) משתף פעולה עם הערבים במאבקים שונים. אבל להפריח שטויות ימניות זו מסורת קבועה באייל לכל אורך שנותיו.
ללמוד שיעור 710366
המרד הגדול?! טוב שלא הלכת עד קין והבל. כן, היו מלחמות בעולם, באירופה אפילו עד לא כל כך מזמן, זה נכון, אבל ירון לונדון מדבר על המצב כפי שהוא היום, והמצב הוא שכיום התרבות הערבית כולה נמצאת במצב קשה מאד של אלימות וזה לא בגלל הכיבוש, זה בגלל התרבות שלהם. אתה כנראה נלחם באיש קש שטוען שהאלימות הערבית היא גנטית - אף אחד לא טוען ככה.
ללמוד שיעור 710369
אם זה המצב החברתי ולא הגנטיקה אז אין הצדקה להכללה. כדי שתיווצר אלימות מספיק בקבוצה קטנה שתנקוט בה. ''פראי האדם'' של ירון לונדון הם מיעוט קטן והדוגמאות ההיסטוריות שהבאתי מראות שתרבויות מתגברות ומתבגרות על שלבים אלימים בתולדותיהן.
ללמוד שיעור 710375
אני לא מוצא שום הצדקה למשפט הראשון שלך, וודאי לא לוגית.
ברור ומובן גם לשומעיו של לונדון שכל הכללה איננה גורפת לכולם. כשמדובר על התיירים הישראלים שמתנהגים בגסות רוח ומדברים בקול רם, אני סמוך ובטוח שתמצא בקלות כאלה שזה לא תקף לגביהם. ועדיין אף אחד לא קם וצועק ''אל תכלילו'' כשעולה הביטוי הזה בתקשורת.
אני בטוח שגם אם תמצא שבט קניבלי באפריקה, אזי בין יושביו יהיו כאלה שמעדיפים לאכול קינואה. זה לא אמור למנוע אזהרות חמורות לתיירי האזור בשם הפגיעה של ''הכללה'' לא גורפת מספיק.
ללמוד שיעור 710378
אני מחכה לרגע שבו ישראלים יוגדרו כ''פראי אדם'' בגלל התנהגות חלק מהם בחו''ל ושזה יעורר הדים חיוביים בחברה גזענית מסוימת.
יִשְׁמָעֵאל . . . פֶּרֶא אָדָם--יָדוֹ בַכֹּל וְיַד כֹּל בּוֹ 710396
י
הם לא רוצחים שם את בנותיהם ואחיותיהם, אבל אם מישהו יקרא לנו פראי אדם, ויסביר זאת בהתנהגות גסה של חלק מאתנו בחו''ל, לא אעלב, ואסיק שיש אכן מקום לעבוד על תיקון, מה שאני עושה גם מבלי שמכנים אותנו כך.
ללמוד שיעור 710381
בוודאי שיש הצדקה להכללה. הכללות כאלה הן הבסיס של כל מדעי החברה. לונדון שגה בניסוח ואף התנצל על כך (וכן יש חשיבות גדולה לניסוח מדוייק בעניינים כאלה) אבל המהות של דבריו נכונה - התרבות הערבית, כתרבות, נמצאת במצב נוראי של אלימות גואה כבר תקופה ארוכה. גם אם מיעוט קטן מבצע את האלימות בפועל הרוב הגדול לא מציב התנגדות מספיק חזקה לאותה אלימות. רוב הגרמנים לא השתתפו בשואה - ועדיין גרמניה כולה כתרבות לקחה עליה אחריות. זה שתרבויות מתגברות על שלבים אלימים - נכון מאד ולא סותר במאום את דבריו של לונדון, הוא לא יחלוק על כך. אתה מנסה בכוונה להבין אותו לא נכון.
710565
נמחקה כאן תגובה שהעתיקה כמעט במלואו מאמר מ''הארץ''. הכותב מוזמן לנסח מחדש את תגובתו ולהסתפק בקישור למאמר יחד עם בתמצות עיקרי הדברים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים