אין דבר מפחיד יותר מלהסכים עם ארז 711510
כאילו עניין הזיוף המתמשך לכשלעצמו לא מספיק, קיבלנו בטלוויזיה גם מופע אימים של מי שהיה עד לא מזמן דובר צה"ל, לא פחות, שהודיע בעברית עילגת באותו משפט גם שתהיה ועדת בדיקה וגם את מה שהיא תגלה (הפתעה: לא היה זיוף! מה פתאום זיוף? היתה כאן פרשנות ברוח הרשכ"ג שהתבססה על תורת קודשנו, שנאמר ""מִבֶּן שְׁלֹשִׁים שָׁנָה וָמַעְלָה עַד בֶּן חֲמִשִּׁים שָׁנָה תִּפְקֹד אוֹתָם כָּל הַבָּא לִצְבֹא צָבָא" (במדבר ד' כ"ג)). מאחר וכך, השאלה היחידה שתיחקר לעומק, ככל הנראה, היא מי האידיוט שהחליט למנות את תלם חזן לעמוד בראש מנהלת החרדים החדשה בצה"ל בלי להעביר לו קורס בשיטות ספירה מתקדמות, אותן שיטות בהן צה"ל עושה שימוש בחישוב הדרישות התקציביות שלו. אותי אישית דווקא מעניינת יותר השאלה אם גם את תחזוקת ה-F35 עושה צה"ל "מהותית" עפ"י הוראות היצרן בלי להתייחס ל"פורמליות" מעיקה, אבל ככל הנראה גם שאלה זאת לא תיחקר (לפי מה שדווח על התרסקות היסעור לאחרונה חוששני שהתשובה היא כן).

לא משכנע? ראו את מי מינו לחקור את הפרשה: אלוף רוני נומה, עליו כתב אלתרמן כבר לפני 80 שנה "נוּמָה, בֵּן, עֲצֹם נָא עַיִן" והמשיך "הַטַּיָּח גָּמַר לָטוּחַ".
_____________
במסגרת פינתנו "איך לשקר ע"י אמירת האמת" שימו לב להודעת דו"צ: "במסגרת בדיקה חוזרת זו, נערך פילוח המבחין בין מתגייסים שלמדו לפני גיוסם שנתיים ומעלה במוסד חינוך חרדי, כהגדרת החוק, לבין מתגייסים חרדיים נוספים שזוהו כמי שניהלו אורח חיים חרדי לפני גיוסם. גם בשנים עברו נספרו כמתגייסים חרדים, חיילים מרקע חרדי, אשר לא עמדו בכלל ההגדרות הקבועות כיום בחוק, אך מהותית נמצא כי ניהלו אורח חיים חרדי". (הדגשה שלי). ובכן, עובדתית נכון שזה החוק היום אבל בניגוד לרושם המיידי שנוצר אצל הקורא התמים כאילו מדובר בבעיה רקטרואקטיבית שנעוצה בשינוי כללי המשחק, זה היה החוק גם מ-‏2011 עד היום. אופס.
אין דבר מפחיד יותר מלהסכים עם ארז 711519
ואני חשבתי שרוני נומה חייב להיות בן למורה של כיתה א': דנה קמה רוני נומה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים