727190
לא.

בנט נמצא באופוזיציה רק כדי לשמר את כוחו של גוש הימין של ביבי גם במקרה של כישלון קולוסאלי בניהול משבר הקורונה ובריחת קולות מהליכוד. אחרי הבחירות הבאות, במקרה של זליגת קולות של מאוכזבי ביבי אל ימינה, הקולות של ימינה יהיו חלק מהקואליציה הבאה של הליכוד של נתניהו.

לא יאמן שאנשים עדיין נופלים בפח הזה של מפלגות לווין וסכסוכים מדומים במחנה הדתי-לאומני.
727193
לצערי אני נוטה להסכים.
מיותר לומר שגם החרדים, לא משנה כמה הררי זעם קדוש הם שופכים עכשיו בתקשורת נגד הממשלה, יזחלו חזרה לנתניהו כמו נתינים טובים ו(לא)צייתנים תמורת האתנן המקובל.
727198
לא שיניתי דעתי, אבל לא רואה לחזור על טיעוני בווריאציות חדשות.

אומר רק זאת (לפי הבנתי את האישיות של בנט וגם ראיה אחרת לצורת התמיכה של בנט בגוש הימין):

1.
בנט מבין שאם הוא ממשיך לתמוך בביבי חרף כשלון במשבר הקורונה עתידו הפוליטי עגום. אין לו מה להציע לאחר לציבור ממש כמו שלגנץ אין מה להציע.

2.
בנט לא מעוניין בתמיכה בגוש הימין בלי שיהיה מנהיג הימין. בסיטואציה כזו הוא עשוי לפרוש מרצונו מהפוליטיקה.
מבחינתו — אם הוא לא מנצל את משבר הקורונה כדי לתפוס הנהגת הימין (תוך מספר שנים קטן), הוא החמיץ הזדמנות נדירה להיות מנהיג הימין. כניסה לממשלת חירום קורונה זה הקלף המרכזי שלו לתפוס את מנהיגות הימין. אם ממשלת חירום כזו תצליח, הוא יקבל קרדיט גדול למנהיגות.

(באופן אישי — אני חושב שבנט דמגוג גדול ופחות מוצלח ממה שהדמגוגיה שלו מציגה, אבל איני מתייחס לבנט לפי הערכה טובה שלי כלפיו אלא לפי יכולתו
בנקודת הזמן הזו לתרום לרוויזיה בפוליטיקה).
727207
1. ולכן הוא יעשה קולות של מתנגד ומבקר את ביבי כדי להשאר רלבנטי *לפני הבחירות*. אחרי הבחירות הוא יקים איתו קואליציה. בנט הוא לא באמת אופוזיה / אלטרנטיבה. זה בכאילו. בכלל, בקרקס הישראלי, תמיד אפשר להיות בקואליציה וגם להעביר עליה ביקורת - זה עוד טריק שהפך את האופוזיציה בישראל לחסרת משמעות. ההיסטוריה הישראלית מלמדת שהציבור הישראלי לא מבין את הערך בהענשת שלטון (ממנו הוא לא מרוצה) בכללותו והחלפתו לחלוטין באלטרנטיבה. אנשים, כשהם לא מרוצים, מזיזים את קולם ממרכיב אחד של השלטון למרכיב אחר של השלטון ולכן לא יתבצע פה שום שינוי ושום מהפך.
2. לא. בנט הוא פוליטיקאי מן הסוג הקטן. הוא מנהיג כמו שאני רקדן בלט.

בכל הסקרים הללו אין חדש תחת השמש. מה שהיה הוא שיהיה. הממשלה הגרועה שלנו מיצגת נאמנה את הרכב האוכלוסיה ואת הדעות באוכלוסיה הישראלית ואני לא רואה בסקרים האחרונים שום מגמת שינוי או שום רצון אמיתי של ה״עם״ לעשות פה שינוי אמיתי. מנדט לפה ומנדט לשם זה לא רציני.
727208
1. מסתבר שכל זה לא משנה, וכולם כפופים לראש הממשלה האמיתי, הרב קנייבסקי.
אחר כך צווחים לנו שמערכת המשפט היא המושלת. הרשו לי לפחפח.
הופה הולה 1987 727209
1. יאפ.

גם במקרה הדמיוני והבלתי סביר בו תקום אלטרנטיבה לשלטון ביבי (ולא בכאילו), זה יהיה אם וכאשר החרדים יהיו חלק מהעניין. אין חדש תחת השמש.
קנייבסקי סנילי (לפי הופעותיו ביוטיוב) 727211
למרבה האירוניה קנייבסקי סנילי, בהופעות שלו ביוטיוב הוא לא מצליח להשמיע משפט קוהרנטי של יותר מ- 6 מילים, במקום משפט קוהרנטי הוא משמיע מילמול מרוסק שעובר פרשנות של עסקנים שסובבים אותו.

לעסקנים יש כנראה אינטרסים זרים, לא ברור מהם, הם מחוייבים לשאוב אוטוריטה מפיו לרצונות שלהם.
זו סיטואציה מצחיקה אילולא הבדיחה הזו היא על חשבוננו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים