בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 28/10/20 17:06
727571
"ההתקדמות הזאת מחלישה את האג'נדה של לוחמי הצדק החברתי". דוגמא מובהקת לתפיסה הפוצית של שמרני האייל על כל שינוי הנראה להם רדיקלי מדי. הפלסטינים מתקוממים כנגד דיכוים ויש מי שמצדיק אותם? זה מחליש את השמאל. נכים ואתיופים מפגינים בעד זכויותיהם תוך כדי פגיעה ברווחת הפריבילגים מהם? זה מרחיק מהם את התמיכה הציבורית. מפגינים הורסים פסלים של גזענים ורוצחים שעד לאחרונה נחשבו כגיבורים? כנ"ל. פמינסטיות דורשות שיוויון יצוגי על המסך גם אם אינו נכון היסטורית אבל תואם לרוח התקופה הנוכחית ולערכיה (לפחות הפרוגרסיבים שבהם)? זה סותר את ההתקדמות שהושגה. אבל בואו נזכיר משהו לכל בעלי הטיעונים הללו: ההתקדמות שהושגה היא בזכותם של המאבקים למען שיוויון באותם תחומים כאשר בזמן המאבק אותם "מתונים" ציקצקו בלשונם וטענו שהדרך הרדיקלית הזאת מחלישה את מאבקם ואת התמיכה בו. בנוסף, יצוג ביצירות בדיון (בין אם הן מבוססות על המציאות או לא) הוא חלק מההתקדמות החברתית ובעל ערך חינוכי לדורות הצעירים שיתרגלו לראות נשים כשוות על סמך יצוגים הוגנים יותר שלהן.

והאייל כהרגלו ימשיך לא לנוע עם רוח הזמנים.
727587
כמובן. ג'נין ג'נין.
727593
המאבק בעוולות הכיבוש הרבה יותר נרחב מג'נין, ג'נין. הוא כולל את עדויות חיילי שוברים שתיקה, איסוף המידע של בצלם, הפגנות מחסום ווטש, מעקב ההתנחלויות של שלום עכשיו, עזרה לפלסטינים שעצי זיתיהם מושחתים ע''י המתנחלים ופעילות משפטית של עורכות דין כלאה צמל וגבי לסקי. ההגכחה שעשית על מנת לרדד ולבטל את הנושא מצדיקה את דבריי.
727599
אני לא זוכר שאמרתי משהו נגד המאבק בעוולות הכיבוש, אם כי בהחלט ייתכן שהתנגדתי למעשים מסויימים שנעשו במסגרת אותו מאבק, אבל מאחר שאני כבר חצי סנילי אשמח אם תפנה אותי למקום הנכון.

ההגחכה (אני אף פעם לא מגכח אם כי לפעמים אני מגחך) שעשיתי נועדה להמחיש שאם מותר לשנות את ההיסטוריה כדי לקדם רעיונות חברתיים אתה צריך לתמוך גם בסרטים כמו ''ג'נין ג'נין'', ולדעתי מי שמחזיק בעמדות כאלה ראוי להגחכה אם לא למטה מזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים