בתשובה לשוקי שמאל, 26/01/24 14:28
סדנא דארעא 766462
אני חושב שאתה טועה בכמה נקודות:
1. בערך 80% מהמצביעים יודעים כבר היום לאיזה מפלגה הם יצביעו. את האלקטורים של כ-‏40 מדינות אנחנו כבר יודעים למעשה.
2. בשיטת בחירות רובית (כמו בישראל) המשחק הוא להביא את המצביעים שלך לקלפי ולגרום למצביעים של הצד השני לא להגיע. בשיטת בחירות של המנצח לוקח את הכל (כמו בארה"ב) המשחק הוא לשכנע את המרכז.
3. אם, למשל, תסתכל על יוטה. אם טראמפ יצליח לגרוף 80% מהקולות שם או רק 51%, את 6 האלקטורים שלו הוא כבר קיבל.
4. ה-‏20% שיכולים להשתכנע בגלל איש הקש של ה"הגירה" השתכנעו כבר מזמן, הם לא יצביעו למועמד דמוקרטי גם אם זה יהיה הבן של רייגן וישו, וגם אם הוא יגרש מארה"ב את כל מי שהם רוצים שיגורש.
5. הקול הלטיני, לפחות בחלקו הקובני, הוא מאד שמרני ודתי (זאת הרי הסיבה שהדמוקרטית איבדו את פלורידה). הדמוקרטים לא נמנעים להלחם נגד מהגרים בגלל שהם רוצים את הקול הלטיני.
6. ארגונים פוליטיים רדיקליים הניזונים משנאת המהגרים ומן הפחד מהם צומחים ויצמחו בלי קשר למדיניות או למספר המהגרים.
סדנא דארעא 766463
קודם כל תודה על ההתיחסות. אבל תצטרך להסביר לי טוב יותר, כי לא הבנתי איפה הטעות שלי?
הדמוקראטים אינם מתנגדים להקמת גדרות בדרום בגלל רצונם לזכות בקול הלטיני? אם כן, מדוע הם מתנגדים? האם הקמת גדרות נגד מהגרים בלתי חוקיים היא מחיר גבוה מדי עבור מימוש מדיניות החוץ של הדמו'?
מי שיכריע בין ביידן לטראמפ יהיו כמה עשרות אלפי מצביעים במחוזות של מדינות מתנדנדות. ברובם לבנים פרבריים מן המעמד הבינוני.
מה שאתה צודק הוא שפוליטיקה זהותנית עשוייה להיות פשטנית מדי ומטעה. במקרה זה:
א. להצבעה הפופולרית עשוייה להיות השפעה מסדר שני, גם על הצבעתם של אותם לבנים פרבריים שהזכרתי. זה לא מקרה פשוט של NIMBY, אלא שאלה של מה טוב לאנשים כמותם בכל ארה"ב.
ב. לקהילת אזרחי ארה"ב הקובנים, אין שום מניע להתנגד להקמת גדרות בגבול עם מקסיקו. ואכן בניגוד ללטינים אחרים, ברובם מצביעים רפוב'. ושוב, הקהילה מזדקנת והדמו' נאבקים גם על הקולות האלו. לפעמים העניין הזהותני אינו 100% של ההצבעה. לפעמים הוא רק 50%.
סדנא דארעא 766481
למיטב הבנתי, הדמוקרטים מתנגדים הקמת גדרות בדרום בגלל כמה סיבות:
1. מדובר בזריקת כסף (והרבה כסף) על בעיה לא קיימת.
2. גם אם היה מדובר על בעיה קיימת, ברור שגדרות לא יפתרו אותה.
3. בגלל שמדובר במשרקת כלבים שלא צריך להיות גאון גדול או להכיר את ההיסטוריה האמריקאית על מנת להבין מה היא אומרת.
4. גם אם זאת היתה בעיה אמיתית, וגם אם גדרות היו יכולות לפתור אותה, פתרון שלה היה מנוגד לאינטרס של המצביעים של המפלגה הדמוקרטית.

"לפעמים העניין הזהותני אינו 100% של ההצבעה. לפעמים הוא רק 50%." לדעתי, בארה"ב, מגרד את ה-‏10% מלמטה. דת, השכלה, מקצוע, מעמד, אדיאולוגיה, מגדר, גיל... כולם משמעותיים יותר מהעניין הזהותני. הרעיון שאיזה פוארטוריקני מניו יורק יצביע למפלגה הדמוקרטית בגלל שהוא תומך במהגרים מגואטמלה בגלל שגם הם "לטינים" נשמע לי מופרך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים