בתשובה להאייל האלמוני, 26/01/24 22:15
סדנא דארעא 766463
קודם כל תודה על ההתיחסות. אבל תצטרך להסביר לי טוב יותר, כי לא הבנתי איפה הטעות שלי?
הדמוקראטים אינם מתנגדים להקמת גדרות בדרום בגלל רצונם לזכות בקול הלטיני? אם כן, מדוע הם מתנגדים? האם הקמת גדרות נגד מהגרים בלתי חוקיים היא מחיר גבוה מדי עבור מימוש מדיניות החוץ של הדמו'?
מי שיכריע בין ביידן לטראמפ יהיו כמה עשרות אלפי מצביעים במחוזות של מדינות מתנדנדות. ברובם לבנים פרבריים מן המעמד הבינוני.
מה שאתה צודק הוא שפוליטיקה זהותנית עשוייה להיות פשטנית מדי ומטעה. במקרה זה:
א. להצבעה הפופולרית עשוייה להיות השפעה מסדר שני, גם על הצבעתם של אותם לבנים פרבריים שהזכרתי. זה לא מקרה פשוט של NIMBY, אלא שאלה של מה טוב לאנשים כמותם בכל ארה"ב.
ב. לקהילת אזרחי ארה"ב הקובנים, אין שום מניע להתנגד להקמת גדרות בגבול עם מקסיקו. ואכן בניגוד ללטינים אחרים, ברובם מצביעים רפוב'. ושוב, הקהילה מזדקנת והדמו' נאבקים גם על הקולות האלו. לפעמים העניין הזהותני אינו 100% של ההצבעה. לפעמים הוא רק 50%.
סדנא דארעא 766481
למיטב הבנתי, הדמוקרטים מתנגדים הקמת גדרות בדרום בגלל כמה סיבות:
1. מדובר בזריקת כסף (והרבה כסף) על בעיה לא קיימת.
2. גם אם היה מדובר על בעיה קיימת, ברור שגדרות לא יפתרו אותה.
3. בגלל שמדובר במשרקת כלבים שלא צריך להיות גאון גדול או להכיר את ההיסטוריה האמריקאית על מנת להבין מה היא אומרת.
4. גם אם זאת היתה בעיה אמיתית, וגם אם גדרות היו יכולות לפתור אותה, פתרון שלה היה מנוגד לאינטרס של המצביעים של המפלגה הדמוקרטית.

"לפעמים העניין הזהותני אינו 100% של ההצבעה. לפעמים הוא רק 50%." לדעתי, בארה"ב, מגרד את ה-‏10% מלמטה. דת, השכלה, מקצוע, מעמד, אדיאולוגיה, מגדר, גיל... כולם משמעותיים יותר מהעניין הזהותני. הרעיון שאיזה פוארטוריקני מניו יורק יצביע למפלגה הדמוקרטית בגלל שהוא תומך במהגרים מגואטמלה בגלל שגם הם "לטינים" נשמע לי מופרך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים