111989
איזה אומץ צריך היה מפקד הצח''מ להורות על מעקב צמוד אחר האב. אם הפעולות הללו היו מתגלות מבלי להעלות דבר כנגדו היו צולבים את המשטרה.
111992
הוא היה צריך אומץ /לא/ להורות על מעקב צמוד, לאור הגירסה המוזרה-עד-מאוד של האב על נסיבות ההיעלמות.

אבל האמת היא, שחשבתי בהתחלה שהוא הסתיר אותה אצל מישהו, ושהיא בסדר, וימצאו אותה.

כמה טראגי.
111993
לא היו צולבים אותו- זה כיוון חקירה לגיטימי. שלא לדבר על זה שהציבור לא היה יודע אם עקבו אחרי האב או לא, רק כשאוששו החשדות נגדו זה יצא לעיתונות.
כשילד נעלם בודקים כיוון פלילי, משפחתי או לאומני. כשאבא טוען שבתו התינוקת פתחה את דלת הבית, פתחה את שער החצר ונעלמה תוך מספר דקות , היינו מצפים שהכיוון המשפחתי ייבדק לעומק.
הכל לגיטימי מהכורסא בסלון 112170
כל כיוון חקירה הוא לגיטימי ובטח כזה שבדיעבד הביא לתוצאות.
עכשיו תנסי לדמיין את השלב שלפני הגילוי.
ראש הצח''מ יושב במשרד ועורך רשימת פעולות שאפשר לבצע, בד''כ אפשר לבצע שליש מהן.
במקרה שלנו אני בטוח שמעבר לכוחות התגבור הפשוטים הצח''מ גם התעבה במספר חוקרים ובלשים כך שמצבו של אותו פקד היה קצת יותר טוב.
בכל מקרה, גם בתיקים שנראה שכל המדינה משתתפת בפיענוחם לא ניתן להגיע למצב שאפשר להוציא לפועל את כל הפעולות המתבקשות.
בשלב הראשוני מעבר למכשול המקצועי ישנו גם לחץ על ראש הצח''מ בעיקר מהדרגים הממונים. ראש המפל''ג, ראש היחידה, הממ''ח והממ''ז משגעים אותו בשאלות שוליות, כל אחד מהם בטוח שרק הוא יודע איך לפצח את התיק והם מרגישים די חופשי להוריד פקודות סותרות או להפריע בעיצומה של חקירה היות ויש לו איזו עיתונאית בדיוק בלשכה שמעוניינת בפרטים חדשים.

הכוונה שלי לצליבה היתה הן פנים מערכתית והן תקשורתית.
נניח לרגע שלאחר מספר ימים של עיקוב (אשר מצריכים לפחות שלושה כלי רכב וחמישה עשר בלשים) לא היה עולה דבר, את לא מסוגלת לדמיין מה היה מתרחש בתוך המפל''ג. פתאום צצים כל מיני ידענים עם ''אני בכלל אמרתי שצריך...'' צריך לזכור שביחידות מסוג כזה מאוד צפוף והכסא של אף אחד לא בטוח מה שלא מוסיף להרגשת הבטחון העצמי.
במידה והתיק היה מתמוסס ובדיעבד היה מתגלה לתקשורת כי המשטרה השקיעה מאמץ באיסוף ראיות כנגד האב הרי שבמצב כזה תמיד ניתן לסמוך על כמה נשמות טובות שישמיצו את מי שלא יכול להתגונן.
הכל לגיטימי מהכורסא בסלון 112182
שמתם לב שביום ראשון כבר הודיעה המשטרה כי "כל עברייני המין והפדופילים הידועים המתגוררים בסביבה נחקרו"?

מה שמעורר שאלות מוסריות שעד כה לא נזקקו לתשובה. האם אותם עבריינים משוחררים אכן תורמים ליציבות החברתית בעצם היותם חלק מהקהילה?
הכל לגיטימי מהכורסא בסלון 112190
אם אני לא טועה זה כבר עלה איפה שהוא באייל.
בכל מקרה, מי שמכיר את המערכת יודע איזה תוהו שורר בתחום של שיחרור ופיקוח על עבריינים מועדים.
הכל לגיטימי מהכורסא בסלון 112192
אז מסתבר שזה לא כזה תוהו, זו בדיוק הנקודה. הם ידועים ואפילו משתפים פעולה כשצריך. יכול להיות שדוקא שיתוף הפעולה הזה זה הפתרון לבעית השתלבותם, ללא הצורך לפרסם את שמם ופרטיהם (הידועים למשטרה).
הכל לגיטימי מהכורסא בסלון 112195
זה לא כל כך פשוט, מונחים כמו 'נחקרו' ו'שיתפו פעולה' נראים ידידותיים אבל המציאות קצת שונה.
גם לגבי המיקום של אותם עבריינים ישנם הרבה סימני שאלה. תתפלאי לגלות כמה עברייני מין ושאר עבריינים שאמורים להיות תחת טיפול תרופתי נעלמים לתקופות שונות עוד במהלך ריצוי העונש (יוצאים לחופשה ולא חוזרים).

לגבי פרסום השמות, אולי הייתי רוצה לדעת שהשכן שלי שמסתובב בפארק הוא פדופיל.
אפשר להתווכח האם הגישה בקליפורניה שמחייבת את העבריין ''לבשר'' לכל שכניו על מעלליו מכילה יותר יתרונות או חסרונות.
הכל לגיטימי מהכורסא בסלון 112202
כן. תיארתי לי שהדברים לא נעשים בנימת ''אחי, תעשה לי טובה''. אני לא מתפלאה שאותם עבריינים נעלמים. סביר להניח שאם לא היו נעלמים לא היו אחוזי רצידיביזם גבוהים. אגב, אני לא בטוחה שהעלמות מאפיינת דווקא עברייני מין.

אני חושבת שמעבר לקליפורניה, הפרסום בבריטניה הזיק הרבה יותר מאשר הועיל. לינצ'ים איומים נעשו בעברייני מין ששמותיהם פורסמו למרות שכבר ריצו את עונשם והיו בתהליך שיקומי.
קצת פחות לגיטימי 112231
לפני מספר שנים התגלה כי שוטרי תחנה אי שם באנגליה אימצו נוהג להודיע למשפחת הקרבן על מקום הימצאות החשוד באונס ואף סיפקו לקרובים המאושרים כשעה למצות את הדין עם אותו אדם לפני שהם עצמם הגיעו לבצע את המעצר.
הכל לגיטימי מהכורסא בסלון 112266
גם העובדים הזרים בסביבה נחקרו (''אפילו העובדים הזרים'' על פי ווי-נט). נראה לי שפשוט ניסו את כל כיווני החקירה.

לעניין עברייני מין משוחררים - הם תורמים אך ורק לערעור החברתי.
אהממ, צר לי להפריע, אבל... 112154
אלא אם אני לא מעודכן, האבא לא הודה בינתיים, ככה שאנחנו עדיין לא יודעים אם הוא רצח אותה.
וזה שבפורום מדברים על זה כאילו זה ברור מאליו שהאב אשם זה דבר אחד, אבל זה שהתקשורת הארצית עושה את זה בצורה כ''כ בוטה, זה כבר הרבה יותר מפריע לי.
אהממ, צר לי להפריע, אבל... 112156
כיצד היו מגיעים לגופה לולא ידע האב על קיומה?
אהממ, צר לי להפריע, אבל... 112178
אני לא יודע, יכול להיות שמישהו אחר ראה משהו ודיווח על כך באיחור. אני לא מנסה לטעון טענות לחפותו או אשמתו של האב, אני אומר שהמשטרה הגיעה לאיזו מסקנה, הנאשם מכחיש כרגע, וכולם שוכחים לגמרי שהמשטרה גם טועה מדי פעם (ואני מניח שמי שיבדוק בצורה מעמיקה יותר את פעולות המשטרה במקרים בעלי פרופיל ציבורי גדול בעבר יגלו כמה וכמה מקרים שבהם היא טעתה) ומניחים כמובן מאליו את צידקתה במקרה הזה.
אהממ, צר לי להפריע, אבל... 112181
איפול מלא הוטל על החקירה אבל המשטרה בפירוש טוענת שמדובר היה ב''מידע מודיעיני''. לא ברור אם האב אכן הפליל את עצמו.
נכון 112183
הרבה יותר קל לחפש אצל העובדים הזרים.
נכון 112189
לא הבנתי מה הקשר אבל אני בטוח שסיירת מטכ''ל בעיראק קיבלה את המסר המוצפן שלך והיא כבר בדרכה ליעד.
נכון 112199
אחת מהפעולות הראשונות שהמשטרה עשתה, היא לחפש דווקא בבתי העובדים הזרים באיזור ירושלים, למרות שאין, ולא הייתה, שום סיבה לחשוד שדווקא עובד זר חטף אותה (בטח שלא בהתחשב במצב). מה היינו אומרים אם המשטרה ביפאן הייתה מחפשת ילד מקומי שנעלם (בסביבות פסח?) דווקא בבתי הישראלים שגרים ועובדים שם?
איום מודרני? 112201
אם לא תגמור את התרד יבוא תאילנדי ויאכל אותך!
נכון 112206
זו לא היתה ''אחת הפעולות הראשונות''. ביום ראשון, לאחר שעדיין לא היה קצה חוט בנוגע להעלמה של הילדה, התגייסו כל יחידות המשטרה לסייע בחיפושים. בכלל זה התגייסה גם מחלקת ההגירה, בדיוק כמו שבדקו את כל הכיוונים האחרים (פח''ע ופלילי).
לדעתי, הלך הרוחות הירושלמי בימים האחרונים נסב באמת סביב הכיוון המשפחתי ולא סביב עובדים זרים או עברייני מין, בין השאר כי אנשים לא רצו להעלות על דעתם אפשרויות נוראות כאלה ואחרות והנחמה בחטיפה משפחתית היתה שכך אולי לא יפגעו בה.
נכון 112224
אמנם לא בפסח אבל לפני זמן לא רב כאשר נקלעתי לשדה תעופה יפני על מנת לקבל את פניו של חבר החליטו בלשים משועממים שהנה הם עוצרים את הקמב"ץ של אל קעידה.
במשך 20 דקות הייתי צריך להסביר שאני בחור טוב עם עבודה מכובדת ואפילו קשרים מקצועיים עם המשטרה המקומית. כאשר הגיע החבר שעובד באחת החברות הגדולות ביותר ביפאן הם עטו גם עליו בשלל שאלות מגוכחות.
אז הייתי יכול לעורר מהומה ולהראות שבהסטוריה שלהם הטרוריסטים היחידים שפעלו ביפן היו יפאנים והסיבה היחידה שהם עיכבו אותי היא הגובה והצבע, אבל היות וזה המצב בכל מקום בעולם אשר נעוץ במהותו של האופי האנושי צריך לדעת מתי להלחם ומתי לסגת.

לגבי המצב בארץ אתה סתם מתפרץ לדלת פתוחה היות והסיבה שאינני חי בארץ היום היא שעקב עיניה המלוכסנות של יקירתי יותר מידי נהגי מוניות היו בטוחים שהיא תקפוץ איתם לאיזה חוף, יותר מידי שכנים חשבו שהיא תנקה בפינות ומשרד הפנים ניסה לעשות בעיות ולבדוק שהיא לא מנסה לעשוק את את כלכלת ישראל למרות שמשפחתה מחזיקה תקציב בסדר גודל של משרד ממשלתי.
האבסורד הגיע למצב שגם עם התפקיד שלי במסגרת המשטרה ולמרות תעודת הזהות הכחולה שלה החרדה שלי היתה שאיזה שוטר יחליט שהיא איזו עובדת לא חוקית (ולכן יצור דמוי אדם) ואצטרך לחפש אותה בנבכי המערכת הבירוקרטית.
כאשר הגיע הרגע והיא נשברה לא יכולתי שלא להבין אותה.
אני לא נכנס אפילו ליחס מצד הציבור שניכס לעצמו את היהדות...
"וכי יגור אתך גר בארצכם לא תונו אותו: כאזרח מכם יהיה לכם הגר הגר אתכם ואהבת לו כמוך כי גרים הייתם בארץ מצרים אני יהוה אלוהיכם:

לעניין התגובה המקורית - חקירת העובדים הזרים אינה קשורה לעומס ישיר על הצח"מ היות ובדרך כלל פעולות מסוג זה מוטלות על המשטרה הכחולה.
נכון 112245
יש לי ידידה מטיולים שהיא יפאנית נשואה (אזרחית) לבעל ישראלי.
לדבריה, היא לא רצתה אזרחות ישראלית כי אז תיאלץ לוותר על אזרחותה היפאנית.
אתה מציין שאישתך החזיקה (מחזיקה) תעודת זהות ישראלית - האם היא נאלצה לוותר על אזרחותה היפאנית לשם כך?
נכון 112246
החוקים לכאורה מאוד נוקשים.
במציאות, במידה ואתה עונה על קריטריונים מסויימים, בעיקר במישור העיסקי, השגרירות היפנית יכולה לגלות גמישות אך גם זה אינו פתרון ארוך טווח ואי אפשר להחזיק באזרחות כפולה למשך שנים (למעט האלמנה אייזנברג).
העובדים הזרים 112240
הסיבה לפיה חיפשו אצל העובדים הזרים (המוצהרת, בכל אופן) היא שהם אינם דוברי עברית ולרוב אינם חוקיים, לכן אם ימצאו במקרה ילדה קטנה הם לא יידעו מה לעשות איתה. הם לא יילכו למשטרה ולא יידעו למי היא שייכת.
העובדים הזרים 112243
אז מה, לא יעשו כלום? בטח יודיעו למנהל העבודה שלהם או משהו כזה.
העובדים הזרים 112271
א. בסדר, הם גרים באיזור. נאמר שהם ראו מישהו גורר את הודיה. למה שילכו למנהל? רוב הסיכויים שהם לא יודעים שמחפשים אותה.
ב.הפועלים הזרים הופכים לאיטם ובאופן צפוי לבעיה פלילית. הם עניים ושיכורים. ההתחסדות איננה במקומה כשמדובר בחיי אדם- המקומות שהם חיים בהם הם כוכים הלומי אלכוהול, לו הייתה זו הבת שלך אני מניחה שלא היית אומר ברוחב לב "אני מאמין בזכותם של התאילנדים לשוויון זכויות ולא מעוניין להשפיל אותם" אלא "היכנסו לשם מיד, מדובר בקבוצת סיכון".
ג.שים לב שאף אחד לא פגע בזכויותיהם או בכבודם. הם גרים באיזור, זה אך טבעי לחקור אותם. בניגוד לאחראים להבאתם לכאן, משטרת ישראל פעלה בהגינות וכחוק.
העובדים הזרים 112282
היות אדם עני ‏1, שיכור ‏2 ולא דובר שפת המקום לא הופכת אותו לרוצח, גם לא לעבריין מין.

1 הם לא נכללים בסטטיסטיקות, אבל סביר להניח שהם מקבלים פחות משכר המינימום. מי אשם בזה, אם לא החברה הישראלית, שהביאה אותם הנה ומקיימת אותם פה בדוחק ובתנאים תת-אנושיים?

2 למיטב ידיעתי, הרומנים נוהגים לשתות יותר ולא התאילנדים.
העובדים הזרים 112291
1. היות אדם עני הופכת אותו לבעל אינטרס לחטיפה, ובאופן כללי לקבוצת סיכון. הוא מועד יותר לגניבה, לסמים, לשתיה. ואני לא מדברת על מפוטרי היי-טק אלא על קבוצות מרקע סוציו-אקונומי בעייתי. היות אדם שיכור ודאי שעשויה להפוך אותו לרוצח או לעבריין מין. היות אדם לא דובר את שפת המקום מקטינה את הסיכוי שידווח על מה שידוע לו, או שידע שעליו לדווח.
2.ודאי שהחברה הישראלית אשמה. צריך לסגור לאלתר את השערים בפני העובדים הזרים, ודעתי ידועה. מי שחושב שזה לא מוסרי לא לאפשר הגעתם לארץ אבל מוסרי לאפשר את המצב הנוכחי צריך לבדוק היטב את אמות המוסר שלו. אין במדינת ישראל מקום לעובדים זרים נקודה, למעט מספר מועט של חריגים.

3.למיטב ידיעתי כולם שותים, זה המצב בפרדס כץ בכל אופן. כבר הרבה זמן ששום אמא לא מרשה לילד שלה לעבור את הכביש עליו יושבים כל יום מובטלי כל העולם (תאילנד, רומניה, מי יודע מה עוד), משתכרים וקוראים אחרי כל בחורה שעוברת.
העובדים הזרים 112300
1. חטיפה היא פשע של צווארון לבן או שכבות ביניים. את מתארת לעצמך תאילנדי (אותו תאילנדי שלא פנה למשטרה כי הוא לא מדבר עברית), שמתקשר למשפחה לנהל מו"מ על החזרת הילדה וקבלת כופר? כדי לחטוף צריך ידע מינימלי על הנחטף ומשפחתו, וגם תכנון מוקדם.

הקשר בין שכרות לבין עבריינות מין אינו מבוסס. ומכל מקום, מדובר פה על ילדה בת שנתיים - כדי לבצע עבירת מין במקרה כזה, צריך להיות הרבה יותר משיכור.

2. זה לא מוסרי להחזיק אותם כך, ללא זכויות אדם בסיסיות. לגיטימי להחזיר אותם כל אחד לארצו, אבל כפי שזה נעשה כעת, זה נעשה בדרכים לא מוסריות.

3. עובדים זרים מובטלים? זה חדש.
אבל כן, גם אני ראיתי עובדים זרים יושבים בצד הרחוב ומסתכלים על בנות.
העובדים הזרים 112303
1.אני מניחה שלו הייתה זו בתי שלי, חוץ ממה שקרה באמת הייתי מתארת לעצמי הכל. ובאופו טבעי הייתי מתחילה לחפש בקרב קבוצות הסיכון. עובדים זרים=קבוצת סיכון, מהסיבות שפרטתי. האם לדעתך הם אינם קבוצת סיכון? או שאינם קבוצת סיכון *לחטיפה*? אז בסדר, לא חטיפה. יש עוד אלפי תסריטים אפשריים.
2.הקשר בין שיכרות לעבריינות הוא מבוסס מאד. כשילדה נעלמת זו מן הסתם עבירה (או תאונה) ולכן בודקים את המועדים לעבירה.
3. כמה דרכים יש להחזיר אדם לארצו? נותנים להם התראה ואז מגרשים אותם. יש דרך אחרת? או שאת מתייחסת לכך שעוצרים אותם לפני? בזה את צודקת כנראה- אני לא ממש בקיאה באיך זה נעשה.

4. את רצינית? יש המוני מובטלים! הם באים לכאן לפרוייקט שנגמר ואז נשארים, או סתם באים בתקוה למצוא כאן עבודה (דוקא כאן מכל המקומות). הם יושבים על המדרכות ומחכים שאיזה קבלן יקרא להם. אני לא מדברת על המטפלים הסיעודיים החוקיים- נוצרות פה משפחות שלמות של עוני ומצוקה, של מהגרים לא חוקיים שאין להם תעודות ולכן לא זכאים לכלום ואין להם לאן לחזור. יש המון-המון עובדים זרים חסרי מעש שאין להם עבודה, אין להם חיי חברה ואין להם סיכוי לצאת מזה, ולכן בדיוק הם פצצה מתקתקת של פשע. זה כל כך מרתיח אותי, אני מוכנה אישית לקחת אותך לסיור במעוזי הפועלים הזרים בגוש-דן. הלב נקרע ממה שעשינו להם ולנו. מי היה צריך את זה?
מי היה צריך את זה? 112305
אורה נמיר, שרת העבודה והרווחה של ממשלת רבין שבתקופתה נפרץ הסכר. (סכר אחר פרץ אריאל שרון כשר הבינוי והשיכון של שמיר, שפרץ את מחסום הפשרת הקרקעות החקלאיות - עוד תיבת פנדורה שלא מצליחים לסגור עד היום).
וזו סיבה מצויינת למה לא להצביע ל''עם אחד''.
קבוצת סיכוון 112308
1. אם זו היתה בתך אז את היית קבוצת הסיכון כי איך יכול להיות שתינוקות נעלמת מהבית בלי שהאמא תשגיח.
העובדים הזרים 112312
1. ברור שצריך לחפש בכל מקום אפשרי.

2. דיברתי על עבריינות מין, במקרה הזה כלפי פעוטה. יש הבדל.

הראייה של קבוצות עובדים זרים כקני צרעות, שאת מציגה פה, עושה עוול לאנשים עצמם, שנקלעו לנסיבות אומללות. הם באו הנה כדי לשפר את תנאי החיים שלהם ומצאו עצמם נרדפים ומעונים, בידי הרשויות והמעסיקים כאחד. אלה שוללים מהם את דרכונם ומשלמים להם פרוטות, אלה עוצרים אותם בתנאים קשים וללא זכויות משפטיות. קשיות הלב הזו היתה נחסכת לו היו מווסתים בתבונה את מספר הבאים, נוהגים בזכות ובכבוד באלה שבאו בצורה חוקית ומעל לכל - מענישים בחומרה את המעסיקים והיבואנים הישראליים שלהם ולא אותם.
העובדים הזרים 112319
אגב, שלא ישתמע אחרת, יש לנהוג בזכות ובכבוד גם באלה שבאו בצורה לא חוקית. הם בני אדם.
העובדים הזרים 112331
לגבי קן צרעות- האם גם הראיה של קבוצות ילדי עולי רוסיה ברחובות כ"קן צרעות", שכן הם עוד לא עשו כלום, היא עוול?

מרבית העובדים הזרים שמשרכים דרכיהם ברחובותינו הגיעו הנה בצורה בלתי חוקית. הם עוברים על החוק, וזה ידוע להם. הם באו לפה לשפר את איכות החיים בניגוד לחוקי המקום, לכן הם נתונים לחסדי המעסיקים הפושעים שלהם. דוקא הרשויות נוהגות בהן ביתר חסד. הם זכאים לייצוג משפטי, והם לא נענשים על הנזק שגרמו לנו מלבד זה שהם מגורשים- האם אין זה לגיטימי?
כלומר, טענותי הן כדלקמן:
א.מי שהביא לפה עובדים זרים הוא פושע חסר מצפון.
ב.בלי קשר ל"ידעו או לא ידעו", כתוצאה מאותם חסרי מצפון יש לנו פה, כן, קיני צרעות של פצצות זמן מתקתקות. בסדר, הם לא אשמים, נניח. זה לא משנה את זה שהם מהווים קבוצת סיכון שצריך לטפל בה שלשום ולא מחר.
ג.גירוש הוא הפתרון המוסרי היחיד. אין לנו משאבים או רצון לאזרח אותם פה, וכיוון שמעמדם לא חוקי הם לא יכולים להסתובב פה בלי ביטוח, חינוך, מערכות בריאות וכולי. הם צריכים ללכת. הם זכאים לייצוג משפטי ומקבלים אותו.
ד.לגבי תנאי הכליאה- אמרתי, אם את צודקת את צודקת. אני לא ממש יודעת.

עם סוף דברייך אני תמימת דעים לחלוטין, למעט סתירה קלה: אם נעניש את מי שהביא אותם ולא את העובדים הם הרי יישארו פה. ואז מה עשינו?
העובדים הזרים 112738
זהו, שאני מדברת דווקא על אותם סעיפים שאת טוענת שאין לך מידע עליהם - היחס לעובדים כבני אדם, וכן תנאי המעצר והכליאה שלהם, וזה בא גם ובעיקר מצד הרשויות.
העובדים הזרים 112741
ועוד דבר, לגבי השאלה ''את מי צריך להעניש'' - סוחר סמים ראוי לעונש הרבה יותר גדול מאשר משתמש. ולפי אותו עיקרון, קבלני העובדים ראויים לעונש. העובדים ראויים מקסימום לשליחתם חזרה הביתה, במקרה הצורך.
העובדים הזרים 112317
כשנעלם לי ארנק, באופן טיבעי הייתי מצפה מהמשטרה שתחפש אותו גם אצל העובדים הזרים.

כשנעלמת לי מכונית, באופן טיבעי הייתי מצפה מהמשטרה שתחפש אותה אצל תושבי השטחים.

כשנעלמת ילדה בת שנתיים, באופן טיבעי הייתי מצפה מהמשטרה שתחפש אותה אצל הפדופילים (יש פדופילים שנמשכים גם לגילאים האלה? אמאל'ה), קרובי המשפחה, משפחות ללא ילדים, אירגוני הטרור וחוטפים פוטנציאלים.
לא אצל העובדים הזרים, הם לא קבוצת סיכון גדולה יותר משאר הקבוצות, לא להעלמות של ילדה בת שנתיים. מה שכן, בטח שלא הייתי מצפה מהמשטרה להתעלם מקיומם.
העובדים הזרים 112334
לא חיפשו אצל *העובדים הזרים*. חיפשו אצל *העובדים הזרים הגרים באיזור*. כאמור, יש להם בעיית שפה והיה זה אך טבעי לפנות אליהם.
העובדים הזרים 112340
גם כשנעלם ילד נוצרי בסביבות פסח מחפשים אצל היהודים ש*גרים באיזור*, אז מה, ברור שאין מה לחפש אצל העובדים הזרים באילת, כמו שאין מה לחפש אצל הפדופילים במטולה.

בעיית שפה יש גם לעולים החדשים, לערבים ולחלק מהחרדים שגרים בירושלים (יש שם כאלה שלא מדברים עברית בעיקרון), עדיין חיפשו רק אצל העובדים הזרים. כזכור, במדינת ישראל עדיין לא נחטף ילד על ידי עובד זר, מה שאי אפשר לומר על החרדים http://www.police.gov.il/persumim/kitvey_et/01_181/1... .
העובדים הזרים 112431
עד כמה שידוע לי, ה"מידע המודיעיני" שהביא למציאת הודיה היה אדם שראה את האב חופר קבר, אבל אינו דובר עברית. ברגע שהוא שמע את המקרה הוא התקשר לדווח.

הנסיון להציג אותי כגזענית הוא די דבילי במקרה הזה. אם הייתה זו בתך, האם היית אומר שאין טעם לתשאל את העובדים הזרים? יבושם לך, ושלא נדע. מה שאמרת על בעיות השפה של הערבים וכו" הוא שטות, או טעות או היתממות. הם אינם קבוצה סגורה ומנותקת כמו העובדים הזרים.
העובדים הזרים 112786
לא ניסיתי להציג אותך כגזענית, ביקרתי את ההחלטה הפופוליסטית של המשטרה לשים דגש על החיפושים אצל העובדים הזרים.

לא אמרתי שאין טעם לתשאל עובדים זרים, אמרתי, ואני חוזר ואומר, שאין טעם לתשאל דווקא את העובדים. יש טעם לתשאל את כולם, באותה מידה, כאשר הדגש צריך להיות על קבוצות סיכון שמתאימות לעבירה (במקרה של גניבת ארנק, העובדים הזרים, במקרה של חטיפת ילדה, פדופילים וכאלה). החרדים בירושלים הם, בחלקם, קבוצה סגורה ומנותקת בהרבה מהעובדים הזרים.
העובדים הזרים 112792
הודיעו בעיתונות שנעלמה ילדה. העובדים הזרים לא קוראים עברית. הלכו אליהם לשאול. אלהים יודע מה הבעיה עם זה.

החברה החרדית , ובזאת טעותך, ממש לא מנותקת מהנעשה בארץ. היא אולי מנותקת *תרבותית* ולא תצא איתך להצגה או לסרט, אבל כבר במוצ"ש עברו בירושלים ובבני ברק עם רמקולים הקוראים לחפש את הודיה ולהתפלל עבור הודיה בת רוני, ואני יכולה אישית להעיד שאוטובוס מלא אנשים יצא ביום ראשון מבני ברק ירושלים הרחוקה לעזור בחיפושים. האם העובדים הזרים יודעים, ברגע זה, שבכלל נעלמה ילדה? מסופקתני.
העובדים הזרים 112794
לא ''הלכו אליהם לשאול'', הלכו אליהם לחפש.

החברה החרדית היא לא אחידה, חלקה הגדול מעורה בחברה הישראלית, ואותם ראית באוטובוס בשבת, חלק נוסף, קטן בהרבה, מנותק לגמרי, לא מדבר עברית, לא מתעדכן בחדשות, וכו'. העובדים הזרים, ברובם, יודעים שנעלמה ילדה (כן, שאלתי כמה), בטח אלא שנמצאים באזורים עירוניים, ובטח שאלה שגרים בירושלים.
העובדים הזרים 112348
זו סתם היתממות או בריחה רצינית מהמציאות?

מה זאת אומרת "הם באים לפרוייקט שנגמר"?
על פי התיאוריה שלך יושב תאילנדי בבנגקוק ורואה כתבה בעיתון המקומי על קניון חדש בראשל"צ .
הוא אורז את חפציו עולה למטוס ואיך שהוא מגיע לאתר הבנייה הוא מגלה שכבר חנכו את המקום.
הוא אומר לעצמו בעצב "טוב לפחות אפשר להעביר את הזמן בשתייה וחטיפת ילדים"

אנחנו עם יצר הקומבינה הארור שלנו יצרנו ואף ממשיכים להעצים את הבעיה.
בשלב הראשון:
חברות כח אדם קיקיוניות מקבלות כספים ממשרדי ממשלה על פי מספר ראשי הבקר, סליחה מספר העובדים שהם מיבאות לארץ מה שגורם להם לעגל פינות בכל הקשור למכסות וללחוץ להגדלתן אף אם אין דרישה ריאלית בשוק העבודה.
בשלב השני:
הקבלן הישראלי קולט שיש לו כאן קומבינה לא נורמלית. הוא מקבל עבדים שמעבר למשכורת המגוכחת אפשר לספק להם תנאים בסיסיים שלא מתאימים לפרה.
הקטע הכי גדול הוא המשכורת - אם נתקע הפרוייקט, הממנים פשטו רגל או סתם בא לי להרוויח מהצד אפשר לזרוק את כולם או חלק מהם בלי לשלם להם משכורת. כשיבואו לשאול ממשרד הפנים (כן בטח..) אפשר לומר שהם ברחו/ערקו לקבלן אחר/סתם עובדי אלילים - למה למי יאמינו? לפוקהט שלא יודע עברית או אנגלית? או לשלמה הקבלן שכבר חמש עשרה שנה עושה על האש עם יעקב ממשה"ע?
בשלב השלישי:
משקיעים הון תועפות בהקמת משטרת גירוש עם הצהרות על ניקיון יסודי ומכסה של מאה אלף שיכורים בשנה, בדיעבד מתברר שהפעילות מביאה למעצרי שווא רבים וגירוש של מעטים כאשר בו בזמן ממשיכים להכניס עובדים זרים חדשים.
חזרה לשלב הראשון.
העובדים הזרים 112421
בכל העולם המערבי, המתנגדים לשהותם של עובדים זרים במדינה נחשבים לקרם דה לה חרא של הימין הקיצוני. רק בישראל לדגול בגירוש ולהגיד דברים כמו ''הם לוקחים לכם את מקומות העבודה'' זה שיא הקונצנזוס.
העובדים הזרים 112390
וגם אדם מכוער שלא עשה ניתוח פלסטי מהווה סיכון.
(לא חשוב שאם הוא באמת מסוכן, דווקא הניתוח הפלסטי יעשה אותו יותר מסוכן — לא ידעו לזהותו).
אני מציע לכלוא את כל העניים, המכוערים, המובטלים ושות' (הסדר לא חשוב) ואת המתקשים בשפה מראש, פן יהוו סיכון.
ועכשיו באמת: המקרה של הודיה מוכיח שהמסוכנים באמת קשה לזהותם ולאתרם מראש.
העובדים הזרים 112436
א. יש לי רעיון: בצוק העתים, ושלש נדע, אם יפקוד מצב כזה את ביתך, אנא הצע למשטרה לבדוק אצל המכוערים. בפקוד הצרה את ביתי אני אדרוש שיבדקו אצל אוכלוסיות המהוות קבוצת סיכון בקרבת ביתי.
ב.זה שיש מקרים בהם לא ניתן לאתר בעיה מראש לא פותר אותך מלהתמודד *עכשיו* עם האלימות והפשיעה שאוכלוסיות מסוימות יביאו לך אחר כך. ראינו מה קרה כשלא התמודדו פה עם קבוצת הסיכון הודאי של ילדי העולים. ילדי העולים, עם אחוזי הפשיעה המטורפים בקרבם, הם לפחות בעיה שלנו. למה ההתעקשות לייבא בעיות מובטחות מראש מהמזרח?
העובדים הזרים 112438
הנה, המשטרה, בלינק שצורף ומצורף שוב, מפרטת מיהן האוכלוסיות המהוות סיכון. אני לא רואה את העובדים הזרים ברשימה.

תסתכל שוב 112450
ותבדוק מתי נכתבו הדברים.
תסתכל שוב 112452
פברואר 2001. למה?
תסתכל שוב 112460
לא מתי זה פורסם באינטרנט...
מתי החוקר הנכבד כתב את התובנות לגבי חטיפה? תופעת הזרים היא חדשה (וזמנית, כולי תקווה) בארץ.

בכל מקרה, אני לא רואה מה הקשר. לא אמרתי שרומנים חוטפים ילדים קטנים, אמרתי שהזרים הם קבוצת סיכון. הם מתאימים ל"חברתית", למשל, ולעוד כמה קטיגוריות. האם אתה סבור שהפועלים הזרים בארצנו כיום אינם קבוצת סיכון?
תסתכלי את שוב 112465
תופעת הזרים היא אולי חדשה בארץ, אבל אינה חדשה בעולם. המאמר לא היה israel-specific.

אני לא יודע אם העובדים הזרים הם קבוצת סיכון ולא אוכל לחוות דעה עד שלא תצייני קבוצה סיכון *למה* (LEMA). אם הכוונה היא לחטיפות ילדים, אז לא, לפי המאמר, עובדים זרים בכל העולם אינם אחת מקבוצות הסיכון לחטיפת ילדים.
שוב ושוב 112466
לפשע. חטיפה היא סוג של פשע.

. מצב הזרים בארץ הוא ייחודי. האם תקבל מאמר על טרור בעולם ותשליך ממנו על טרור בארץ? זו זכותך, אני לא הייתי עושה את זה.
שוב ושוב 112467
נו באמת. יש גבול להכללות. לחטיפה הם לא מועדים, ובשביל זה עשו מחקר כדי לציין מיהן האוכלוסיות המועדות לחטיפה.

מצב הזרים בארץ אינו יחודי. בגרמניה יש מיעוט טורקי ענק, בצרפת מיעוט מוסלמי ענק. בארה''ב יש מיליוני מקסיקנים וכו'.
שוב ושוב 112496
המחקר נראה לי טיפשי, בלי קשר לעניינו (או אולי הובא בצורה טיפשית). הוא לוקח דוגמא ומלביש עליה "איפיון חטיפה". כמה ילדים נחטפו בישראל על רקע דתי-חברתי? על רקע כלכלי? מזונות? כופר? מה החכמה להגיד "חטפו את יוסלה על רקע דתי, כנראה ש"רקע דתי" הוא מאפיין לחטיפת ילדים? מדובר במקרה אחד. בשבת קרה מקרה שני. האם מעכשיו "אבות מטורפים שלא רוצים לשלם מזונות וההורים שלהם התגרשו" הם אוכלוסיה המועדת לחטיפה? או אולי נשתמש במחקרים רבים וטובים, המראים שהתעללות בילדים (חטיפתם, אינוסם, הכאתם, הזנחתם) היא תוצאה של עוני, רקע חברתי, מצב נפשי,רקע משפחתי? הרי בתוך כל אלו כלולים יוסלה, והודיה, וכל שאר המקרים הידועים.

מצב הזרים בארץ הוא ועוד איך ייחודי. נקודות למחשבה:
1.הגדרת "אזרח" בישראל והשלכותיה (=יהודי, צבא וכולי)
2.גיל המדינה ואופן הקמתה
3.השפה הרשמית (אין אנגלית שתאחד את כולנו)
4.גודל המדינה
5.הכלכלה הישראלית
6.הגדרתנו הדמוגרפית וחשיבותה
שוב ושוב ושוב 112506
הרבה דברים נראים לי טפשיים, אבל אני מנסה להסביר את זה במילים אחרות, לא על ידי קריאה בשמות. חטיפת ילדים על רקע דתי, למשל, היא תופעה לא זניחה כלל וכלל. בדרך כלל מדובר במקרה בו אחד ההורים משנה את אורח חייו (נעשה דתי, נעשה חילוני) ואז נוצרת מתיחות, ששיאה בכך שאחד ההורים לוקח את הילדים ונעלם. אמנת וורשה, אגב, שישראל חתומה עליה, מחייבת את המדינות להחזיר את הילדים למקום ממנו נחטפו. בדרך כלל המקרים הללו עולים לכותרות כאשר אחד ההורים דורש להחזיר את הילדים לארץ ואז ההורה השני טוען בבית משפט כי מדינת ישראל היא מקום מסוכן, או לחילופין, כאשר ההורה הגזול הוא חרדי, טוען ההורה החוטף כי הילדים לא יזכו לחינוך נאות במסגרת חרדית ''חשוכה''. אני משוכנע שאם תעייני בספרות הרלוונטית תמצאי את המספרים המדוייקים, אגב. בינתיים לא ראיתי מספרים אחרים מצידך.

מצב הזרים הוא אולי יחודי, אך לא ראיתי בינתיים פרמטר שרלוונטי לעניין חטיפות ילדים. את מוזמנת לערוך מחקר משלך ולהפריך את הטענות שבמחקר הנ''ל. בהצלחה.
שוב ושוב 112473
אוכלוסיית מעשני הגראס, מתוקף החוק בישראל, הם קבוצת סיכון לפשיעה (איזה סיכון? וודאות!). האם עובדת היותם קבוצת סיכון לפשע מסוג שימוש בסמים, הופכת אותם גם לקבוצת סיכון לחטיפה, טרור, רצח, נהיגה בשכרות, הטרדה, העלמת מס, אונס, הסתה וונדאליזם - כולם פשעים?
תסתכלי שוב 112491
תופעת הזרים לא חדשה בישראל כי היא בת לפחות 10 שנים עם תאילנדים וסינים ורומנים ו 35שנים עם פלסטינים.
תסתכלי שוב 112497
פלסטינים? לא קשור

תופעת הזרים הייתה גרף עולה שהיה בתנופה חדה עד שש"ס הגיעה, שלא לדבר על זה שלזוג שהגיע לפני עשר שנים עשוי להיות כיום ילד בן שמונה, ואלו האוכלוסיה הבעייתית ביותר והמחמירה ככל שנוקף הזמן.
תסתכלי שוב 112500
למעשה, תופעת הזרים תפסה תאוצה מאז 1992, כאשר מונתה אורה נמיר לשרת העבודה והרווחה בממשלת רבין, והיתה אז גם מגמה לא להעסיק פלסטינים, הן עקב הסגרים והן עקב דקירות מעסיקים.
בשנים הקריטיות 1995-1992, ישבה ש"ס בממשלת רבין, ויש לה חלק מלא באחריות להיווצרות כדור השלג הזה.
-=-=-=
היה מביש לראות את השר אלי ישי היום בפורום YNET טוען שאין עוד מפלגה בכנסת עם מנהיג ספרדי.
ועמיר פרץ הוא עז?
בעוד שאישית אני מתעב אותו וחלק מצוות מפלגתו, יש לו את ההרכב המוצלח ביותר כדי לשאוב קולות מש"ס החוצה בחזרה לנורמליות.
תסתכלי שוב 112593
אולי אחזור על דברים שנכתבו כאן קודם אבל אני מרגישה שאת מתעקשת לגרום עוול לאנשים הלא נכונים. אין לי נתונים מדויקים אבל אני מניחה שאחוזי הפשיעה בקרב העובדים הזרים, בעבירות בינם לבין האוכלוסיה המקומית נמוכים יחסית.
מדובר באנשים שהגיעו מהמדינות העניות שלהן רק כדי לעשות פה קצת כסף. לעבוד, לחיות בכבוד וגם לחסוך קצת לאח"כ. אם היו רוצים לפשוע (בבחינת הפשע כן משתלם) יכלו להשאר במדינות שלהם, עם משפחתם, ולהמשיך לא לאכול כלום.
לרוב העובדים הזרים, אילו שהמשטרה לא מתנכלת אליהם, טוב בארץ והפחד היחיד שלהם הוא מהשלטונות וזה הפרמטר היחיד שגורם להם צרות פה, בגללו מחרימים להם דרכונים ומתעללים בהם וידיהם כבולות כי אם יעזו לפנות למישהו יגורשו. לכן, הסבירות שהם בעצמם יפשעו וימסרו את עצמם לידי המשטרה?!
היא לא הגיוני. אם הם כל כך מסכנים ורוצים לעזוב את הארץ בכל מחיר, היו הולכים ישר לרשויות ההגירה שהיו שמחות להחזירם לארצם גם ללא דרכון.

ומי שבסופו של דבר סיפק את המידע המודיעיני היה גנן ערבי שעבד בסביבה. מי שמכיר את הסביבה יודע שזו לא בעיה לחפש עובדים ערבים מקומיים. אני לא בטוחה שקשיי שפה הם אלה שהגבילו אותו. אני לא בטוחה שיהודי שהיה רואה את הדברים היה מיד מבין: א. מה הוא רואה. ב. שעליו לחבר את התמונה המציאותית הזו לאיש שבוכה בטלוויזיה על אובדן בתו.

ושוב חזרה לנושא העובדים הזרים, אשמח אם תראי נתונים סטטיסטיים בנוגע לאחוזי העבריינות שלהם כלפי החברה *ולא כלפי עצמם* שיוכיחו כי הם אכן קבוצת סיכון כפי שהפכת אותם. אני גם אשמח אם תסבירי מדוע את מבחינה בינם לבין פלסטינים ולא מתייחסת גם לפלסטינים כאל קבוצת סיכון.
העובדים הזרים 112385
אגב, לפי מה שכותבים ב"ארץ הצבי" ומצטטים את גל"צ, כנראה שהרעיון שלי לא מופרך כלל וכלל, וזה כנראה מה שקרה - עובד זר ראה את האב חופר בור ביער ודיווח על כך למעבידו הישראלי.

העובדים הזרים 112432
נכון מאד. מסכימה. ודאי שהיה צריך לתשאל אותם.
העובדים הזרים 112435
איפה אני, או מישהו בקישור שהבאתי, הציע לתשאל את העובדים הזרים? היוזמה הייתה של העובד הזר ומעבידו, ולא של המשטרה. כלומר, את יכולה להסכים איתי, אבל כדאי שנסכים על מה אנחנו מסכימים.
העובדים הזרים 112437
אני הצעתי את זה...אבל ממה שכתבת היה נדמה לי שגם אתה.

אני מסכימה (כנראה עם עצמי) שיש הרבה הגיון לחקור עובדים זרים על פשע בקרבת מקום מגוריהם, ולא רואה בעיה עם זה. אם תתעקש להגדיר את הצעד המובן מאליו הזה כ''גזענות'' הרי שאיננו מסכימים.
העובדים הזרים 112444
ממש לא. אני טענתי שאין צורך מיוחד לחקור את העובדים הזרים והבאתי את האנקדוטה (וזו אינה הוכחה, רק אנקדוטה, שלא יהיה כאן ספק) שדווקא במקרה הזה עובד זר פנה מיוזמתו למעבידו. אני לא אתעקש להגדיר את הצעד שלך נראה מובן מאילו כ''גזענות'', זה לא הסגנון שלי. אני אייחס אותו לחוסר ידע ולפחד טבעי (אך לא בהכרח מוצדק) מזרים.
העובדים הזרים 112451
אין לי חוסר ידע, יש לי עודף ידע. להלן מה שידוע לי:
א.לזרים בעיית שפה (היו יכולים לפענח את זה לפחות יומיים קודם. יומיים פחות של חוסר וודאות.)
ב.אוכלוסיית הזרים בארץ סובלת מבעיות כלכליות וחברתיות, ולכן תוגדר "בעייתית".
ג.אוכלוסיית הזרים בארץ אינה מעורה בהתרחשויות המקומיות, ולכן יש יותר מסיכוי סביר שלא ידווחו מעצמם לרשויות.
העובדים הזרים 112459
יש כאן שני עניינים - החשד למעורבות ועניין הדיווח.

החשד למעורבות:
ב. אכן סובלת מבעיות כלכליות וחברתיות, אך אינה בעייתית בהקשר של חטיפות. אין קשר בין בעייתיות אחת לבעייתיות-לכאורה אחרת. סתם קסנופוביה.

הדיווח:
א. לא נראה שהיה עיכוב במסירת המידע, במקרה האנקדוטלי שלנו. הזמן שלקח היה כנראה לאתר את המיקום המדוייק, שאינו תלוי שפה.
ג. שוב האנקדוטה אומרת אחרת. עם זאת, אני מסכים שהם מעורים פחות וכנראה שיש צורך לפנות לאמצעי התקשורת המכוונים אליהם (ויש כאלו, מעיתונים ועד העברת ידיעות מפה לאוזן).
העובדים הזרים 112463
א. בעיה כלכלית וחברתית=מועדות לפשע. האם תחלוק?
ב.ודאי שהיה. המידע התקבל ביום שני.
ג.נו, אז זה מה שעשו. תיחקרו אותם ישירות במקום לחכות לעיתון. היתכן שיש לך פחד בלתי מוצדק מקסנופוביה?
העובדים הזרים 112468
ביצוע:
א. שוב, מועדות לפשיעה מסויימת (גניבה כנראה) אולי כן. חטיפות - כנראה שלא.
מידע:
כן, אם כך, כנראה שיש מקום לפעול בצורה נרחבת יותר בקרב העובדים הזרים.
העובדים הזרים 112743
פחד מקסנופוביה = קסנופוביהפוביה!

או אולי מינוס ומינוס נותנים יחד פלוס, ולכן "קסנופיליה"?
דוקא הגיוני (: 112746
העובדים הזרים 112582
זו תמצית הטיעון שלך?

אם אינני טועה קהילת החרדים בארץ חיה מתחת לקו העוני באופן כללי, אחוז המובטלים שם גבוה והשיעמום חוגג.

על פי הגדרתך, האם אפשר להגדיר אותם כקבוצת סיכון אשר צריכה לעבור תישאול לגבי כל פשע הקורה בסביבתם?
112440
לא לגמרי ברור לי הדיון הזה. לפחות המקור שלו.
נעלמה ילדה.
הדבר הכי הגיוני לעשות, זה ללכת ולעבוד בית בית ולשאול. אז אני מניחה שעשו את המקבילה הריאלית יותר של זה, ושאלו קבוצות קבוצות.

עם כל הכבוד לתקינות פוליטית, יש לה זמן ומקום. באופן די אירוני,‏1 זה די דומה למה שהאבא אמר: "אני לא נהנה מזה שחוקרים אותי, ומזה שאני חשוד, אבל אני מבין שצריך לעשות הכל די למצוא את הבת שלי."‏2

אם זו הייתה היפו שלי, לא היה אכפת לי מחוסר הנעימות הזמני של העובדים הזרים, או של אסירים בחופשה, או של פדופילים לשעבר,או של בעלי עיניים צהובות.
אני הייתי רוצה שיעשו הכל כדי שהיא תמצא.

1ומזעזע
2זה אפילו לא ציטוט. סתם רוח הדברים של מה שהוא אמר.
מי תקין פוליטית? 112449
אין כאן עניין של תקינות פוליטית - יש כאן עניין של עובדות. במאמר שקושר כאן מספר פעמים הראו שבניגוד להנחה הרווחת כנראה, עובדים זרים דווקא אינה קבוצה סביר שתבצע חטיפה, אלא דווקא חתכי אוכלוסייה אחרים. לכן, עדיף לה למשטרה לרכז את מאמציה בדרך הנכונה ולא על פי רחשי הציבור.
112455
לפי מה שהבנתי, המשטרה לא _ריכזה מאמצים_ בקרב האוכלוסיה הזרה, אלא פשוט הפנתה לשם מאמצים מסויימים, כמו לעוד הרבה מקומות אחרים.

מטורפים וחולים, יש בכל מקום כמו שכבר שמנו לב. גם בקרב האוכלוסיה הזו.
דווקא הם? 112462
הנה רעיון לא מבוסס - אני דווקא חושב שבקרב האוכלוסיה הזרה יש פחות סיכוי למעורבות בחטיפה או ל''מטורפים וחולים''. מי שמטורף וחולה יפעל בקרב הקהילה שלו כדי לא להתבלט. מי שעובר לעבוד במדינה זרה מתבלט בהכרח, על כן הרבה פחות סביר שבין העובדים הזרים יהיו מטורפים וחולים מאשר באוכלוסיה הכללית.
יכול מאד להיות. 112464
ועדיין, כשיחפשו את היפו, אני אצפה שיהפכו כל אבן וכל גרגר אבק.
מצידי שיחליטו שחוקרים את כל אוכלוסיית העלמות שיוצרות קשר עם סופר גיבורים. מבטיחה לא להעלב.
לא כשמדובר בחיים של מישהו.
העובדים הזרים 112511
גזענית יקרה,

"הם עניים ושיכורים" - לא, חלילה, "חלקם", או "יש בינהם". פשוט "הם". כוללני כזה. גורף.

בכל מקרה: גזענית יקרה,

למיטב הבנתי, חקירת העובדים הזרים לא היתה משום שהם "קבוצת סיכון", או כי מישהו חשד שהם קשורים לפשע, אלא משום שהיה מי שחשב שאולי הם ראו/שמעו/יודעים משהו, אבל (בשל בעיות שפה) אינם מודעים לעובדת העדרותה של ילדה קטנה באיזור. כלומר, מדובר ב"איסוף מידע" יותר מאשר ב"חקירה", להבדיל, למשל, מחקירת הפדופילים המוכרים באיזור - שהם כן "קבוצת סיכון". לגמרי במקרה, כך אכן היה, מה שמצדיק את כיוון איסוף המידע הזה.

כמובן שמנקודת המבט שלך, אפשר לסכם זאת די בקלות: חקרו את הזרים והמוזרים האלה, את הפושעים המועדים האלה, ואכן חקירה זו עזרה בפיענוח הרצח. מש"ל, ונא להמשיך לחקור אותם בכל הזדמנות בעתיד, כל הדרך למטוס.
העובדים הזרים 112523
אגב, מסתבר שהמידע שהבאתי היה שגוי. מדובר בערבי תושב האזור, שדיווח לאחראי הביטחון של עמינדב.
העובדים הזרים 112528
מה שלא משנה כלום בטיעון שלי: העובדים הזרים יכולים להיות מקור נוסף למידע, משום שהיות שאולי אינם מודעים לקיום החקירה, לא יטרחו לבוא ולספר, למשל, שראו אדם חופר ביער. הגישה של "קבוצת סיכון", ועוד בצירוף הכללות גסות כמו אלה שעשתה גילית, מיותרת לחלוטין.
העובדים הזרים 112542
תרצה או לא, הם קבוצת סיכון. זה טיפשי לטמון ראש באדמה ובשם ה''בסדריות'' לא לפתור את הבעיה הזו. הם עניים, מובטלים, מנותקים, משוללי זכויות. הם קבוצת סיכון. זה שאתה מתעקש לא לראות את זה ממש לא הופך אותך למוסרי ונאור.
העובדים הזרים 112539
אני בפירוש אמרתי שחקרו אותם בגלל בעיות שפה. למעשה אני הבאתי את המונח ''בעיות שפה'' לדיון הזה.

אבל אתה הרי לא היית מכנה שלל נקודות ענייניות שונות ''גזענות'' באופן גורף. אתה בסדר, אתה.
העובדים הזרים 112563
אני לא מתיחס לשלל נקודות שונות, אני מתייחס למשפט אחד, ספציפי, שהעיד לדעתי על גזענות בוטה. סגנון התבטאות דומה הופיע גם בהודעה הקודמת שלך (תגובה 112542): "הם עניים, מובטלים, מנותקים" - באופן גורף. העובדה שחלק נכבד מהם אינו מובטל, למשל, לא בלבלה אותך לרגע.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים