מה מיסטי בשאיפה להקמת הבית השלישי? 165912
''וישנן קבוצות שונות של מתנחלים ותומכיהם השואבים את רעיונותיהם מרעיונות מיסטיים שונים אודות הצורך להקים את בית המקדש השלישי בהר הבית למען ''תיקון העולם''.''

ואני חשבתי לתומי שזה מעיקרי האמונה.

אגב הקמת בית לאומי ליהודים היה לא פחות מיסטי בזמנו של ש''צ מה שמעלה את הסוגיה 'מה הוא מיסטי ומה לא'.
לגבי השאלה האם הקמת בית מקדש 165957
שלישי היום במה שנקרא "הר הבית" בירושלים היא מעיקרי האמונה או מעשה טירוף אפוקליפטי ראו :
הר הבית הוירטואלי
לגבי השאלה האם הקמת בית מקדש 166310
ברור שאתה מסתמך על ה''פרוטוקולים של זקני ציון'' בכתבך על ''מעשה טירוף אפוקליפטי''. אני מניח שאם היה מדובר באנשים אחרים אז זה היה יכול להיות סתם ''חופש פולחן'' למשל. אבל איש באמונתו יחיה אתה באנטישמיותך (המבצבצת בבירור מבין הדברים שכתבת) ואחר בחלומותיו.
זכורני שמישהו עם שם דומה לשלך 166316
הכריז ב''פורום ארץ הצבי '' שטוב שמדינת ישראל תיחרב עם תושבים כאלה.
לא אתה תלמד אותי על אנטישמיות אנונימי שמסתיר את זהותו.
ולמי שאינו יודע 166318
התומכים והמממנים הגדולים של ''בוני בית שלישי '' אינם אלא פנטים נוצרים אנטישמיים קיצוניים שאינם יכולים להסתיר את הריר הזולג מפיהם בתקווה לקץ העולם שיבוא כתוצאה לאחר שיהודים והמוסלמים ישמידו זה את זה , ואז ישארו רק הם.
ולמי שאינו יודע 166839
הבהרת את עמדתך לגבי ה''פנטים נוצרים אנטישמיים קיצוניים'' וכו', אתה יכול להבהיר את עמדתך באותו אופן לגבי הערבים בכלל והפלשטינים בפרט, האם תוכניותיהם (לגבי היהודים) של אלה האחרונים מצדיקים לתת להם מעמד של מדינה ועוד בנקודה טופוגרפית עדיפה. לא אגרור אותך לויכוח פוליטי אבל יש פה נקודה עקרונית שכדאי להתיחס אליה למען היושר האינטלקטואלי הבסיסי.
ולמי שאינו יודע 166843
מצטער זאת כבר סטיה גדולה מידי מהנושא פה ואינני רואה טעם להיכנס אליה כאן .
אבל אתה מוזמן לקרוא את דברי בעניין כאן:
בראשית הייתה פלסטין
דיון 344
וכאן :
הצד השני
דיון 1063
אל תלמדוני אנטישמיות מהי 166503
דומני שכוונתו היתה שאכן מיותר ללמד אותך אנטישמיות.
קצת רקע 166510
בארה''ב יש כל מיני גופים של נוצרים פאונדמנטליסטים שונאי יהודים שמייחלים ליום שבו רוב היהודים יושמדו בעינויים קשים חוץ מהמיעוט המזערי שיכיר בישו המשיח.הם מאמינים שהקדמה להשמדה הסופית הזאת צריכה להיות הקמת בית המקדש בירושלים בידי היהודים שייתקיים רק לזמן קצר .
על מנת להחיש את ההשמדה הזאת הנוצרים האנטישמים הנ''ל מממנים בכסף חבורות של משתפי פעולה ''יהודים'' שמטרתם להביא לבנית בית המקדש בהר הבית .
לא ברור לי אם אותם משתפי פעולה מודעים לכוונות של מממניהם הנוצרים, אך יתכן מאוד שכן.
קצת רקע 166512
נשמע קצת קונספירטיבי. מקורות? נתונים?
קצת רקע 166522
מקור טוב מאוד הוא הספר הזה:
וכמובן קל למצוא ברשת כל מיני מאמרים של ידידינו הטובים והנאמנים הנוצרים הפאונדמנטליסטים שמדווחים בפירוט ובתקווה על כל הצלחה זאת או אחרת של המכון להקמת המקדש בדרך להקמת בית המקדש הרביעי וסופרים את הימים משם לאפוקליפסה הבילתי נמנעת שלה הם מיחלים.
קצת רקע 166545
כתגובה לתגובת ישראל פזיזא, רציתי להעיר שהתאוריות שאתה מזכיר מקורן למעשה בנצרות האורתודוקסית לגמרי ובצורה יותר ממותנת הן נפוצות בכל העולם הנוצרי. כוונתי לנבואות האפוקליפסה, מלחמת ארמגדון והופעת האנטי-כריסט. גם ביהדות כיוון מחשבה זה הוא מאוד מאוד נפוץ תחת המושג של ''חבלי משיח''. נדמה שאחד המקורות העיקריים הוא בכלל הנביא ישעיהו.
קצת רקע 166673
אחד מהיהודים ה"משת"פים", פתר את הבעיה בקלות:
"הם מצפים לביאתו השניה של המשיח, אנחנו מצפים לביאתו הראשונה, אז מה הבעיה?"
קצת רקע 166782
נו אז המשתפ"ים מתרצים את מעשי הבגידה שלהם , אז מה?
זכורני שמישהו עם שם דומה לשלך 166540
למר "אלי" הידוע בציבור, אתה מוזמן לרענן את זכרוננו לגבי ההכרזה האמורה.
כמובן שאין אני מנסה ללמד אותך על אנטישמיות לעומת זאת ממך אני לומד המון על אנטישמיות ואנטישמים. אני גם רואה שבהמשך התחלת להתייחס לבית המקדש הרביעי? כנראה שהנוכחי מהווה בית מקדש שלישי עבורך. זו תופעה נפוצה בקרב אנטישמים לא להתמיד בקו חשיבה מסוים. בהתחלה זה היה המיקום לכאורה של בית המקדש שכנראה משל היה ובהמשך אתה מחליף פאזה ובית המקדש השלישי כבר עומד על תילו. אולי תחליט.
זכורני שמישהו עם שם דומה לשלך 166543
אלי באמת ידוע בציבור. הנה הדף שלו ב"רשימות": http://www.notes.co.il/eshed , והנה הספר שפרסם: http://www.mitos.co.il/Book/BookFocus.asp?ID=135228

אשר לשאר התגובה, נדמה לי שכבר נוכחנו שמי שאינו חושב כמוך מאובחן אוטומטית כ"אנטישמי", כמו גם העיסוק האובססיבי שלך בגופו של אדם במקום בגופו של עניין. תזכורת: פה זה לא פורום ארץ הצבי. באותה הזדמנות מעניין לשאול - קראת פעם את החיבור "הפרוטוקולים של זקני ציון", אליו התייחסת בתגובה זו: תגובה 166310 ?
זכורני שמישהו עם שם דומה לשלך 166571
תודה על העדכון, מפני שבהודעה עליה הגבתי הוא הופיע כסתם אלי או אלי666 מה שלא עשה אותו מוכר עבורי.
האבחון כאנטישמי מתבסס על הפרמטרים בהודעת הנ"ל אותם ציינתי. לא אוכל להתייחס לדבריו של האדון אחרת מאחר והוא מביע את דעתו האישית ולא מעלה סוגיה או רעיון מבוסס.
יש דובשני? 166572
נו, ואת הפרוטוקולים - קראת?
יש דובשני? 166816
ובכן אני קצת חוזר על עצמי אבל אתה דמות חשובה בפורום בשביל שאטרח קצת.

רק עכשיו סיימתי לקרוא את הספר "השקר מסרב למות" של השופטת בדימוס הדסה בן-עתו.
הודות לספר זה אני חושב שכעת אני מכיר את הנושא קצת יותר טוב מאלה שקראו את הזיוף של האוחרנה הנקרא "הפרוטוקולים של זקני ציון". אבל אני מודה שעיינתי בפרוטוקולים בעבר בספרו של הנרי פורד היהודי הבינלאומי (יש אותו ברשת http://abbc.com/ford) וכן בגרסה הספרדית (שבה שאני שולט ברמה המאפשרת עיון שטחי במקצת אך זה הספיק במקרה הזה).

אני מקווה שעניתי על השאלה לשביעות רצונו של האדון הצעיר.
אתה לא מכיר את הנושא מספיק טוב 166850
כדי באמת לשלוט בנושא של הפרוטוקולים צריך לקרוא גם את הספר של נורמן כהן ''הכשר לרצח עם'' שעם כל הכבוד לשופטת עולה על ספרה בכמה וכמה מונים.
וגם הם לא מכסים באמת את כל הנושא הם מתעלמים למשל מהעובדה הידועה שהמקור האולטימאטיבי של הפרוטוקלים הוא בספרי מתח של אלכסנדר דיומא ואז'ן סי ,נושא שכבר עסקתי בו כאן במקום אחר.
אתה לא מכיר את הנושא מספיק טוב 166868
הכל יחסי ותמיד יש מקום לעוד. בכל אופן אינני בור בנושא גם אם לא עשיתי דוקטורט בתחום.
אתה לא מכיר את הנושא מספיק טוב 166932
אתה טוען שעל סמך קריאתך בפרוטוקולים אתה יכול לזהות אם אדם הוא אנטישמי או לא. זה בהחלט מראה על טענה למומחיות גדולה יותר מכל מי שאי פעם שמעתי עליו בנושא.
אתה לא מכיר את הנושא מספיק טוב 167362
אין קשר בין הקריאה בפרוטוקולים לאופן שבו אני מזהה אנטישמי. אני מתנצל אם בטעות כך עלה מדברי.

לזהות אנטישמי ניתן על פי דברי שנאה שהוא כתב כלפי אנשים יהודיים או לפי שפת גוף (גם גילויי אלימות) המבטאת שנאה כלפי יהודים.

דוגמאות: "הציבור הליברלי הישראלי, שחולם על מדינה חילונית דמוקרטית, רואה בעיניים כלות איך המטרה מתרחקת, עם כל משלוח נוסף של יהודים אורתודכסים "אוהבי ישראל". שלא נדע. " גדעון ספירו 13.7.03
וגם: "היא העמידה כשומר מטעמה על נושא ההסתה, את האלוף עמידרור, חובש כיפת מתנחלים פשיסטית, איש מסית בעצמו, שעה שהסית נגד כלל הציבור החילוני בקובעו כי הוא "בעל עגלה ריקה". האם עמידרור הקנאי הימני ימליץ לסגור את ערוץ 7 המסית? בוודאי שלא. חבל על הזמן." גדעון ספירו 6.7.03
אז מדברים אלה אני מסיק שלמר ספירו יש בעיה שאני קורא לה אנטישמיות.

אין טעם לתת דוגמאות של שפת גוף בגלל מגבלות המדיום.
אין לי שום ספק שלכבודו 166566
ידידם הטוב של הנוצרים הפאנטמנטליסטים שונאי ישראל ועושה דברם הנרצע יש ידע רב על אנטישמים ואולי דווקא כן יש מה ללמוד ממנו על אנטישמים.
לידיעתך : בית המקדש שנשרף בשנת 70 לספירה היה בית המקדש השלישי. הראשון היה של שלמה המלך השני היה של זרובבל והשלישי ( כן השלישיֱ ) היה של הורדוס .
עכשיו ברור?
אם לא לך לחברים הנוצרים שלך הם דווקא יודעים משהו על תולדות ישראל אולי הם יסבירו לך את זה.
אין לי שום ספק שלכבודו 166569
איפה עמד בית המקדש של זרובבל, מתי נבנה, מתי ועל-ידי מי הוא נחרב, ואיך קרה שאנחנו לא יודעים על זה כלום?
אין לי שום ספק שלכבודו 166575
אל תתרגש. הכונה לבית שהוקם בתקופת עזרא ונחמיה. זרובבל נדמה לי היה מצאצאי בית דוד ועמד בראש הקבוצה הראשונה של שבי בבל.
הורדוס רצה לבנות בניין מפואר יותר מאשר הבית שני שהיה צנוע אף ביחס לבית הראשון. אלא שהפרושים וראשי הסנהדרין שלא סמכו ביותר על הורדוס, לא הרשו לו להרוס את הבית הקיים, עד אשר הובאו והוצגו לפני העם החומרים לבניין הבית השלישי.
קצת קריאה בתנ''ך 166576
אף פעם לא מזיקה,וזה שאתה לא שמעת על מקדש זרובבל זה באמת מפליא .אם תלך לקרוא בספר התנ''ך בספר עזרא תקרא על המקדש שהוקם בידי זרובבל בן שאלתיאל בימי שיבת ציון בתקופה הפרסית .
אתה לא תקרא על חורבנו מאחר שהוא לא נחרב מעולם , הוא נהרס ונבנה מחדש בימי המלך הורדוס במאה הראשונה לפני הספירה על כך תוכל לקרוא בכתבי ההיסטוריון יוסף בן מתתיהו .ומקדש הורדוס הוא שנחרב בידי הרומאים.
קצת קריאה בתנ''ך 166578
זרובבל כמובן רק שם את היסודות למקדש שהוא עצמו נבנה לאחריו אבל המקדש בדרך כלל נקרא על שמו.
קצת קריאה בתנ''ך 166818
אני מציע שכל פעם שמר אלי ישפץ את ביתו לחייב אותו מחדש באגרות של בנית בית חדש.
קצת קריאה בתנ''ך 166842
במקום להעיר הערות מטופשות על כלום עדיף שכבודו יטריח את עצמו להתייחס לדברי עליו ועל חבריו שונאי ישראל השואפים להשמדתה.
ומעבר לכך יש מקום להניח שבית המקדש כלל לא היה במקום הנקרא כיום הר הבית . יש סיבות מוצקות ביותר לחשוב שהמקום שעליו בנוי היום אל אקצא לא היה שום דבר יותר מהמזבלה הקדומה של ירושלים שממנה כנראה עלה מוחמד השמימה אם להאמין לסיפור המוסלמי .
נראה שאדריאנוס כאשר בנה את המקדש האלילי שלו בירושלים הוא לא עשה זאת על חורבות המקדש אלא במקום אחר .
ראו דיון מפורט מקיף ומשכנע ביותר בעניין הזה כאן :

קצת קריאה בתנ''ך 166866
תודה על הקישור.
אני יכול להתייחס לדברים שקשורים בי אבל צר לי לאכזב אותך למרות הכל אין לי שום קשר אישי עם אותם גורמים נוצריים אליהם התייחסת. בכל אופן הסכנה המיידית שאני מזהה כלפי העם היושב בציון נובע מפונדמנטליזם מוסלמי והמשת"פים בסו קולד שמאל. מעבר לכך החלת הריבונות הישראלית בהר הבית היה תורם לשלום באזור יותר מכל אירגון טרור שהשמאל היה טורח להמציא לו מדינה. זאת ועוד מיקומו של המקדש בהר הבית אם זה במיקום הנוכחי של המסגד או 200 מטר ימינה הוא פחות מעקרוני לכל אדם נורמלי. אני בהחלט בדעה שהערבים יתפללו במסגד שלהם ויתנו לנו להתפלל בבית הכנסת שלנו 200 מטר משם אבל הפונדמנטליזם שלהם ושלך מונע מחזון זה להתממש..
קצת קריאה בתנ''ך 166931
לא יודע אם יש לך או אין לך קשר אישי עם אותם גורמים נוצריים אנטישמיים או עם המשת''פים שלהם הממומנים בידיהם כאן בכל מקרה אתה בהחלט נשמע כאחד מתומכיהם.
גם לי אין התנגדות שיוקם בית כנסת בהר הבית אבל אם התוצאה היא רק פצועים והרוגים וגרוע מזה זה אינו שווה את זה.
קצת קריאה בתנ''ך 167363
אין לך התנגדות לתפילת יהודים בהר אבל אתה נכנע לטרור ולאלימות. דבר זה לא מעיד עליך בחיוב בכל אופן לא כאחד שיש לו עמוד שדרה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים