חברים וחברות, חכו רגע! 188603
כולם כאן מנסים למצוא כמה שיותר נשים שנרצחו על ידי גברים או גברים שנרצחו על ידי נשים, כדי להצדיק את עמדתם הראשונית. אבל לא במספרים האלה טמונה האמת, אלא בעובדה החד-משמעית שמספרם של הגברים הרוצחים אמנם תמיד ובכל מקום היה גדול פי כמה ממספרן של הנשים הרוצחות, אבל הגברים רוצחים גברים וגם נשים, בלי שום "חיבה" מיוחדת לרצח נשים דווקא. מצד שני, מספרן של הנשים המתעללות פסיכולוגית בגברים ובנשים גם יחד תמיד ובכל מקום היה גדול פי כמה ממספרם של הגברים העושים זאת (למרות שאת ה"פעילות" הזאת הרבה יותר קשה לתעד ולרשום, אולי משום שהיא לא נחשבת מעשה פלילי). וזהו כנראה בדיוק אחד ההבדלים בין גברים ונשים: אצל גברים האלימות יותר פיזית ואצל נשים היא יותר פסיכולוגית. השאלה איזו אלימות מגונה יותר היא שאלה גדולה, אבל על כך בתוכניתנו הבאה.
מתוקה שלי... הו איילת... הו איילת... 188604
מסכים בעיקרון, אם כי הגברים גם נרצחים יותר, כולל כשהם שומרים על כולם, ובמיוחד (לדעתם לפחות) על הנשים, שלא כל כך נוטות להשתתף בהמוניהן באקט השמירה הזה. אז כנראה שגברים גם רוצחים יותר וגם נרצחים יותר, כמו שהם גם עושים כסף יותר וגם משלמים מיסים יותר, וגם בונים יותר בניינים וגם הורסים יותר בניינים.

האם העובדה שגברים הורסים יותר בניינים הופכת אותי לגבר הורס?
הורס שלי... הו גיל... אני הרוסה ממך... 188653
כנראה שאתה צודק. כשאני מסתכלת על הנכדים התאומים שלי, בן ובת, אני רואה את כל תולדות מלחמת המינים בזעיר אנפין:
כשהוא כועס עליה - הוא יורק, בועט ומושך לה בשיער. וכשהיא כועסת עליו היא רצה אלי ואומרת בדמעות תנין את השקר הכי מתוק בעולם: סבתא, הוא אמר לי שהוא רוצה להרוג אותי וגם אותך.
וזוהי כל התורה כולה על רגל אחת.
חברים וחברות, חכו רגע! 188605
אם קשה לתעד ולרשום את הפעילות הזאת, איך את יודעת שהיא נעשית ברובה ע"י נשים?
שוטי כפרים, תקפצו פעם העירה 188659
אם קשה לתעד ולרשום את כל האנשים שנכנסים למשחקי כדורגל, איך אנחנו יודעים שרובם גברים? כי יש לנו, ברוך השם, עיניים ואוזניים ושכל ישר, ואנחנו מסוגלים לעכל ולעבד לא רק נתונים מספריים שתוכנתו לתוכנו.
אם לא כוללים את מה שלא מתועד, 188663
אז יש מקסימום 700 נשים מוכות בישראל. וגם זה בספק, כי בהחלט ייתכן שחלק מהנשים במקלטים סתם מחפשות מקום לגור בחינם.
שוטי כפרים, תקפצו פעם העירה 188677
את אופיו של הקהל במשחקי כדורגל קל לרשום ולתעד (אולי לא ''את כל'' אבל עוזי יוכל להסביר לך את מתגברים בקלות על הקושי הזה).

עיניים, אוזניים ושכל ישר הם עזרים חשובים, אבל אם הם מביאים אותך למסקנות גורפות ע''ס ההתנהגות של שני נכדייך (מזכיר את ''סתם איילת'' שעשתה הכללה דומה משני אחיה) אני חושב שמשהו דורש תיקון בעיכול ובעיבוד של הנתונים אצלך.
קל או קשה, עובדה שלא מתעדים 188713
אז מה זה אומר? שאם אין תיעוד מדעי של ההרכב המגדרי של קהל הכדורגל, אי אפשר לקבוע שרובו המכריע גברים? (ובאותו אופן: אם אין לנו תיעוד ורישום של כל מקרי האלימות הפסיכולוגית שמפעילות מורות, אחיות, ספרניות, וסתם רעיות ואמהות - הלא נוכל לקבוע כי הם רבים מספור?).
ואיך אתה קובע שהמסקנות שלי מתבססות על התנהגות שני נכדי בלבד? האם עוזי שלנו תיעד ורשם את כל פרטי תהליך הסקת המסקנות אצלי?
עיכול ועיבוד נעים.
קל או קשה, עובדה שלא מתעדים 188715
עוזי היה עלול‏1 להתפוצץ אילו היה עליו לתעד ולרשום את כל פרטי תהליך הסקת המסקנות אצלך.

1 אני לעומתו בטוח הייתי מתפוצץ.
תיקון 188682
לא קשה לתעד ולרשום את כל האנשים שנכנסים למשחקי כדורגל.
קל הרבה יותר לתעד ולרשום את מינם של האנשים שנכנסים למשחקי כדורגל.
קשה לתעד ולרשום את כל המקרים של התעללות נפשית בין בני זוג אבל אין צורך בכל, מספיק לנפנף בדעות קדומות הרי ברור שהסבתות שלנו לא שמו מספיק מלח בגיווץ' כי הן רצו להוציא לסבים שלנו את הנשמה ברטינות שלהן.
תגובה שרלטנית אופיינית 188899
להגיד על משהו שהוא "דעות קדומות" בלי להפריך אותו בדרך מושכלת, זה כמו להגיד על ילד בגן שהוא "מסריח כמו מלפפון רקוב" בגלל שהוא תפס את הנדנדה ראשון. להפוך את ההתעללות הפסיכולוגית של נשים בגברים להחסרת מלח מהגיבץ', זה כמו לתאר את אלי פימשטיין כאבא ששם את הילדה באמבטיה עם מים גבוהים מדי. וכל העניין עם תיעוד הכדורגל ועוזי והליגה הארצית הוא סתם פטפוט מתמשך - זה לא משנה אם קל לתעד ולרשום את מינם של צופי הכדורגל או קשה, העובדה היא שאף פעם לא נעשה תיעוד מסודר ומדעי של הדבר הזה, ובכל זאת כל בעל מוח ממוצע יודע שרוב מכריע של צופי הכדורגל הם גברים. ובאותו אופן: הרוב המכריע של בעלי המוח הממוצע יודעים שהרוב המכריע של הקלפטעס הן נקבות.
תגובה שרלטנית אופיינית 188906
א. יש מספיק תגובות הדיון הזה שמתיחסות לסטטיסטיקות ומעמידות בסימן שאלה גדול מאוד (אם לא מפריכות לחלוטין) את הטענות של כותב המאמר.
ב. אדם שעיניו בראשו שנכח במספר גדול של משחקי כדורגל בליגות שונות ובאיזורים שונים ברחבי הארץ יכול לקבל רושם מבוסס למדי על הנוכחים במשחקי כדורגל. לא מדובר ברישום מדעי ומדוייק אבל בהתחשב בפער הגדול בין הנוכחות הגברית לנשית, זה אמין מספיק.
ג. הקלפטעס כן אבל מה עם המנייאקים? הם גברים את יודעת. בקיצור עד שלא תעשי סקר רציני (אני אסתפק בסקר של האייל האם את קלפטע?) לא תצליחי לשכנע אותי.
ד. הטענה שלך לגבי דעתם של רוב בעלי המוח הממוצע הוא בלתי מבוססת לחלוטיןובנוסף אינה רלוונטית לעניין (היו תקופות שבעלי המוח הממוצע חשבו שכדור הארץ שטוח). חוץ מזה כבעל מוח מעל הממוצע (IQ 101) אינני מוצא סיבה להחשיב את דעתם של ההמונים הנבערים הללו בנושא חשוב כל כך.
מהם מאפייני הקלפטע, ועפ"י אילו קריטריונים? 188957
הנה קישור רלוונטי 188973
הנה קישור רלוונטי. לא בדיוק קלפטע, אבל מסוכנת. "רבקה":

ועוד אחת מסוכנת, אבל באמת: 188975
איילת - נשים אלימות ורוצחות לא פחות 188609
ההבדל היחיד הוא בהתייחסות הציבורית-פוליטית שתמיד מבטלת מראש את האחריות שלהן למעשי חמורים כולל רצח של ילדים חסרי אונים. קיימת דוקטרינה שלמה שעוסקת באיך להוציא את
האישה נקיה כמה שיותר, לא משנה כמה חמור הפשע שלה.

תקראי את זה:
יש כ"כ הרכה מעשי רצח שנשים ביצעו והציבור שוכח
בגלל תעמולת ההסתה הפמיניסטית שמתמקדת בכל פלוץ שגבר
עשה, ומזניחה באופן שיטתי פשעים אלימים חמורים מאוד
שנשים מבצעות כמו למשל אישה שדקרה את בתה לפני מספר
חודשים ובעיתונים פורסמה ידיעה שולית באחד מהדפים
האחרונים. ברוב אמצעי התיקשורת הגדולים (רדיו וטלווזיה)
בכלל לא דיווחו על זה.

מה למשל עם נערה שרצחה את חבר שלה באכזריות ב-‏1990
רק מפני שרצה להיפרד ממנה, וישבה בקושי 6 שנים?
האישה שרצחה את בנה האוטיסט והשתחררה לאחר שנה בלבד?
האם מכרמיאל שהטביעה למוות שת שתי בנותיה והיום
מסתובבת חופשייה? אישה שרצחה סדרן מוניות רק בגלל שאמר לה "מצטער, אין לנו מונית כרגע"? עד היום אני מנסה לחפש את הסיפור הזה של סדרן המוניות שהוצג ממש במקרה בתוכניתו של מני פאר לפני כמה שנים ואיני מצליח. אין שום מאגר
נתונים, שום מחקר ושום חוקר שבודק באופן אובייקטיבי,
שקול ואמיתי מעשי אלימות ורצח ע"י נשים כי כולם
במדינה הזאת מגוייסים למען הפמיניזם צמא-הדם אפילו כשזה
אומר לשנות כתב אישום של אישה שזרקה את בנה התינוק
מהחלון מרצח ל"הריגה"! כולם חושבים שאלי פימשטיין הוא
ה-רוצח הכי אכזר אבל יש נשים שמבצעות רצח ילדים חפים
מפשע וכמעט לא נעשות על כך! שלא לדבר על התעללות בילדים!

אפילו עורך הדין שהיה אמור לייצג את אלי פימשטיין
פרש ואמר שהוא לא מוכן לייצג את המפלצת הזאת, והיו
עוד כמה עורכי דין שלא היו מוכנים לייצג אותו, אבל
לייצג נשים רוצחות? זה תענוג ממש כמו משחק ילדים.

זו השיטה הפמיניסטית - תמיד כשאישה רוצחת או משתמשת
באלימות, טוענים להגנה עצמית, תאונה או סיבות אחרות
כמו מצב נפשי, היסטוריה של התעללות, דיכאון לאחר
לידה, תסמונת קדם וסתית ועוד אינספור תירוצים לנשים
בלבד. יש פחות נשים בבתי הכלא כי על עונש שגבר יושב
עליו בממוצע 20-30 שנה, אישה יושבת רק שנתיים שלוש.

פמיניסטיות כמוך מנצלות את התעלולים הסימנטיים
האלה כדי לטעון ש"נשים כמעט לא רוצחות", ברור -
נשים לא רוצחות - הן "הורגות"!

ג'ק
האמת שג'ק צודק 188612
העמוד הזה אומר הכל:

גל"צ תאסוף מזון לנזקקים... אב נסע לאחור ודרס את בנו... אשה באשדוד רצחה את החבר שלה בסכין...

פינת הסטטיסטיקה הרצחנית-מתחילה מהיום 188614
פינת הסטטיסטיקה הרצחנית-מתחילה מהיום 188618
תעזבי, סתם פלסטיני.
אנחנו הרי לא עוסקים פה במגזרים העניים והאומללים של החברה.
גם ההוא שרצח את אשתו בגלל שחשב שהיא חזיר בר (אתמול דיבר על זה חיים הכט בטלויזיה) לא קשור לעניינינו אליבא דמשנת הרב רונן, כי הוא עולה חדש.
פינת סטטיסטיקת ההקרבה הגברית - מתחילה היום 188652
פינת סטטיסטיקת ההקרבה הגברית - מתחילה היום 188666
מה הרג אותו?
מניפולציות נשיות?

אני לא רוצה להכנס לתת הרמה שלך? ולחלל את כבודם של חללי צה"ל.לכן אפסיק.
פינת סטטיסטיקת ההקרבה הגברית - מתחילה היום 188668
אם היית משתמש בסטטיסטיקה של תאונות הדרכים (גברים שנרצחים באכזריות ע"י עדר נהגות פוסטמות שנוסעות לאט מידי ומשתמשות במראות רק כדי לתקן את האיפור) הייתי מבין אבל מה הקשר בין מוות של חיילים במהלך שירות צבאי לפועלה המשפטי של עדנה ארבל?
אומר לך בדיוק מה הקשר, ואבקש ממך להקשיב הפעם: 188686
1) אני גבר.

2) אני גאה להיות גבר.

3) אני מצפה מנשים לכבד גברים, כפי שאני מצפה מגברים לכבד נשים.

4) כאשר באה אשה חצופה כמו "זיוה" האלמונית ומנסה לטנף את המין הגברי כולו ע"י הצגת סטטיסטיקות וסיפורים עתונאיים שהאפקט המצטבר שלהם הוא להציג את הגבר הישראלי באור דוחה, אני מביא סיפורים שהאפקט המצטבר שלהם הוא להציג את הגבר הישראלי באור של גבורה. זיוה מנסה להראות שאנחנו חארות כי אנחנו מרביצים לנשים מסכנות, ואני מנסה להראות שאנחנו גיבורים כי אנחנו מגינים על נשים מסכנות.

5) זיוה וחברותיה מרקדות על דמן של הנשים שנרצחות בכדי לטנף אותי ולפגוע בכבודי ובזכויותי. הן מביאות סטטיסטיקות (שהראיתי שהן חד-צדדיות, מפוברקות ומוגזמות באופן פראי) וישר אחר כך, באותה נשימה ממש, מחוקקות חוקים אנטי-גבריים. זו מניפולטיביות בדרגה לאומית, והיא מכוערת ובלתי נסבלת.

6) תחשוב לרגע שאני וג'ק היינו יושבים במערכת עיתון. כל ידיעה על אשה שכיבתה סיגריה על הבן שלה היתה מקבלת כותרת גדולה. ידיעה על גבר שרצח את אשתו היתה מקבלת ידיעה קטנה, והיינו מציינים תמיד ש"קדמה לרצח התעללות של האשה". כל מקרה של עלילת שווא של אשה היה מקבל סיפור ענק, עם ציטוטים קורעי לב של הקורבן ותיאורים של הדרך שבה הוא נאנס באבו-כביר. עכשיו תחשוב שהיינו עושים את זה במשך 20 שנה. איך אתה חושב שנשים במדינה הזאת היו מרגישות? איזה יחס הן היו מקבלות?

7) אני מצפה מהאקדמיה ומהעתונות ומהמשטרה ומהפרקליטות לכבד את מגילת העצמאות, בה נכתב שלא תהיה אפלייה על רקע של מין. זה אומר שאם אשה רוצחת - כותבים שאשה רצחה. אם גבר רצח - כותבים שגבר רצח. אם היתה התעללות - מציינים שהיתה התעללות. אם יש מחקרים חדשים שמראים שנשים אינן פחות אלימות בזוגיות (אני מדגיש - בזוגיות!) מגברים, אז מפרסמים אותם, ואומרים סליחה לגברים, על כך שיצרו להם תדמית נפסדת של יצורים אלימים, ועוברים לעסוק בדייוח במקום בתעמולה ודה-הומניזציה של חצי מהאנושות. אם החוקר שחתום על מחקר ה-‏141,710 חוזר בו באופן מביש מהמספר הראשוני, מפרסמים תיקון בולט מאוד והתנצלות. ואם אחד כמוני בא ושופך כעס על העיוות הזה, אז קודם כל מתייחסים לתוכן ורק אחר כך לסגנון ולתאוריות ההיסטוריות שלי. ובטח שלא מתפתלים בניסיונות להוכיח שכולם טועים - גם אוניברסיטת הארוורד, וגם 150 המחקרים של פרופ' פיברט, וגם המחקרים על התאבדויות גברים, וגם נצ"מ יחזקאלי, וגם וגם וגם. לפחות מודים שיש כאן חומר למחשבה, ואם הדברים נכונים אז זה מאוד חמור.

מקשיבים, אומרים הבנו, יופי, טוב לדעת שסתם משחירים פה שני מיליון אנשים בגלל כמה פסיכים, נעשה את מה שאנחנו יכולים בכדי שזה ייפסק, וזהו.

זה הכל. מה לא ברור?
אומר לך בדיוק מה הקשר, ואבקש ממך להקשיב הפעם: 188714
1. גם אני. מה זה קשור לחללי צהל?
2. מה זה קשור לגאוה? ובמה זה קשור לחללי צהל?
3. גם אני. מה זה קשור לחללי צהל?
4. כאן אני רואה את הקשר לחללי צה"ל אלא שהוא קלוש. האם מכך שיש גברים גיבורים שנגינים בנפשם על מדינת ישראל על גבריה ונשותיה ניתן להסיק שכל הגברים הם כאלו? האם לא יתכן שגבר יהיה רוצח שפל ספוג בשנאת נשים? לדעתי יתכן אפילו שגבר יהיה חייל גיבור שמחרף נפשו למען המדינה ולאחר מכן כשהוא חוזר הביתה הוא משפיל את אישתו ומתעלל בה.
4 ב. יתכן שפיספסתי אבל איפה בדיוק זיוה האלמונית ניסתה לטנף את המין הגברי כולו?
5. גם את המקום שבו הראית שהן חד צדדיות ומוטות באופן פראי כניראה פיספסתי, הנתונים שהבאת הראו שמספר הגברים הרוצחים את נשותיהם בשנה הוא לפחות פי 6 (על פי הפרשנות הכי מתחשבת בדעותיך שהצלחתי למצוא). אתה מתרץ את זה בך שהנשים "עושות את המוות לבעלים" אבל לא מביא שום סימוכין לכך למעט המקרה הפרטי שלך.
6. אם כל ידיעה על גבר שמכבה סיגריה על אישתו הייתה מגיעה לעיתונים היו (על פי האמדן הכי פרו-גיל שאני מצליח להעלות בדעתי 700 הנשים שבמעונים לנשים מוכות) היו מתפרסמות 2 ידיעות כאלו בממוצע ביום. אני לא רואה אותן.
7. ראה 6. חוץ מזה אתה מוזמן לפתוח עיתון משלך ולציין בו את מה שאתה מוצא לנכון.
גיחה רגעית מתוך ערימת הניירות, לעניין הפיברטי 188845
כיון שהפנית אותי בתגובה 188397, אני עדיין שקועה עמוק בבדיקת הנושא. רק אציין כרגע כי אין אלה "המחקרים של פרופ' פיברט" - אלא בעיקר - הוא *אסף* וערך. זוהי אסופה *מוערת* - ומן המעט שהצלחתי לדוג עד הנה - העניין ה*מוער* - הוא-הוא הבעייתי כאן, אבל זה דורש עוד המון עבודה, ואני עסוקה גם בדברים רבים אחרים.

בכל אלה עדיין איני קובעת כי אין זה נכון לומר שנשים אינן פחות אלימות מגברים. ייתכן שזה נכון. מה שציינתי בתגובה 188394, הוא כי אני, בעבודתי שלי, חיפשתי בנרות ולא מצאתי את כל אותן נשים לא-פחות-אלימות. אולי הן קיימות. נראה שגם הטוענים כך מכירים בכך שהאלימות הנשית, כשהיא כבר מופיעה, ויהא הויכוח באשר לממדיה אשר יהא - אינה גורמת נזקים כבדים כזו הגברית. ומובן שאלימות יש לגנות, בין גברית או נשית.

נראה שעוד ניפגש. בסיבוב.
פינת הסטטיסטיקה הרצחנית-מתחילה מהיום 188774
קראתי בעיון את המאמר המקושר, ולא מצאתי בו שום נתון סטטיסטי - רצחני או אחר. אם ב''פינת הסטטיסטיקה הרצחנית'' לא מתפרסמת סטטיסטיקה, אולי כדאי לשנות את שמה לקראת הימים הבאים.
פינת הסטטיסטיקה הרצחנית-מתחילה מהיום 189341
פינת הפסאודו סטטיסטיקה 189347
נו, באמת. אולי די?

את מוכנה להסביר למה הקישור הזה מעניין או קשור לדיון (דיון? חה!) או שאני צריך להתחיל לעבוד ולהביא קישורים לכתבות על רוצחים שחורים, כדי להוכיח לכולם את האופי שנובע מצבע עור?

_________

נסיון ליצור אוף-טופיק קצת יותר מעניין (אולי): מה דעתכם על כל צילומי האילוסטרציה ש-YNET אוהב לצרף לכתבות שלו (תוך כדי הוספת המילה אילוסטרציה בפונט זעיר בגודלו)? האם אין בצילום מפוברק איזו פגיעה (אפילו קלה, אם לא של ממש) באופי שצריך להיות לדיווח חדשותי? מה זה כל המניפולציות הזולות האלה?

למשל זה: http://www.ynet.co.il/PicServer/290702/209729/aa_a.j...

דמיינו את הסיטואציה. עיתונאי כותב כתבה על רצח ודואג שמישהו יקח סכין מטבח, ישפוך עליו צבע אדום, יניח אותו על הרצפה וירביץ כמה צילומים עד שהדם יראה אוטנטי. ממש חדשות מבית מדרשו של שפילברג. רק לי זה נראה קצת מופרע?
פינת הפסאודו סטטיסטיקה 189376
משטרת ג'ורג'יה חושדת שג'רי וויליאם ג'ונס בן 31 רצח את בתה של גרושתו, בת ה-‏10 חודשים, את אחותה של גרושתו ואת הוריה, ואחר כך חטף את שתי בנותיו ואת בתו החורגת לשעבר. כל זאת משום שקינא לגרושתו.

אני מבינה שגם אתה מאלה ,שקינא לגרושתו, היא סיבה מספיק טובה לכל מעשי הרוע שבעולם.
יש לצין שהגבר הנ"ל ראוי לבוא בקהלו של מר רונן משום שחס על בנותיו.
כמו שאומרים יצא צדיק.
פינת הפסאודו סטטיסטיקה 189380
תודה על הסיכום, כבר קראתי את הקישור. מן המפורסמות שיש רוצחים פסיכופטים בארה"ב. לא הבנתי מה את מנסה להגיד, להראות, לטעון, לנמק, לשתף או לבסס סטטיסטית עם הקישורים המיותרים שלך. את מוזמנת לפרט ולנמק את מה ש*את* חושבת ולא רק ללנקק (עד כמה שאני מבין, יעודו של האייל הוא יצירת דיונים ולא אינדקס אתרים).

את יכולה גם לנמק ולהסביר מה את בדיוק הבנת שאני חושב ומי אלה ה"אלה" האלה שאת מדברת עליהם, אבל עדיף שתשאירי לי להסביר מה אני חושב (הנימוס מחייב).
פירוש הרשכ''ג 189382
הגב' און מנסה לקעקע את התיזה של כותב המאמר ע"י הפניה לכרוניקה עיתונאית, מה שקרוי "עובדות מהשטח" (ו' ראשונה בשורוק, למגינת לבנו). היא מקווה, כך אני משער, שהמשקל המצטבר של הידיעות האלה יראה כי אלימות גברים נגד נשים היא חזיון נפרץ, והסטטיסטיקות של מר רונן אינן אלא אחיזת עיניים. כותרת ההודעות מבשרת שהיא מתכוונת להמשיך בנוהג הזה עד שנשתכנע.

זה, כמובן, לא יצלח בידה, שכן מר רונן יטען שכל הידיעות עוברות את המסננת הנשית הידועה (לו) במערכות העיתונים ובסוכנויות הידיעות, כך שעל כל מטורף שרוצח את משפחת אישתו יש גם 0.8 מטורפת שעושה משהו דומה לבעלה, אלא שהידיעה על כך אינה מגיעה אלינו. אם תפשפש מספיק בעיתונים נידחים (שטרם הוכפפו לצנזורת הנשים), תמצא בכל יום נתון גם איזה מקרה רצח שבוצע ע"י אישה. לדוגמא, דוד ג. היה חביב מספיק להעלות את הלינק הזה: http://www.click2houston.com/news/2750273/detail.htm... (בין כמה עשרות מקרי רצח שבוצעו בידי גברים), בחיפוש זריז ומעורר בחילה שעשיתי. "על זה" יאמר מר רונן בצדק "לא תקראו ב ynet" (ואני אחשוב "תודה לאל").
פירוש הרשכ''ג 189391
תודה רבי השוטה. הקישור שלך גם מחזק את הטענה (המקסימה) של איילת, שמאחורי כל אישה רוצחת עומד גבר (בהנחה שהוא עמד מאחורי המרצדס לפני שהיא דרסה אותו).

שיריבו וילנקקו התינוקות. יש דיונים יותר מעניינים מהבננות שמתרחש פה.
האמת כולה 189392
מאחרי כל אישה עומד גבר, מאחריו אישה, גבר, אישה, גבר וכך הלאה עד אדם הראשון. אדם הראשון אמרתי? שיט. כנראה שהנשים בכל זאת צודקות.
כמעט כולה 189396
לא לא, זה רק אם אתה מקבל את הגירסה המקוצרת עם ה-‏5000 שנה.

מאחורי האדם (+שימפנזות +גורילות) עומד *אב* קדמון משותף. ואז אם קדמון, אב קדמון, אם קדמון, מוטציה, אב, אם, מוטציה, אב ואז אלוהים.

כידוע, אלוהים מת‏1, אז אין אל מי לבוא בטענות.

________
1 וביום ראשון גיל רונן יוסיף לינק שמראה שאלוהימה רצחה אותו.
פינת הפסאודו סטטיסטיקה 189378
זה נראה לך מופרע? אני זוכר תמונה בידיעות (או מעריב) שצורפה לידיעה על תינוק שנפל מקומה גבוהה כלשהי. בתמונה היה צילום של הבניין (הבניין האמיתי, כמדומני, לא אילוסטרציה), ולמי שמתקשה לקרוא, צוייר שם חץ - נשבע לכם - שהתחיל בקטן ליד חלון כלשהו, ירד למטה בקשת חיננית בעודו מתעבה והולך, והסתיים בראש-חץ אימתני איפשהו על הכביש. כמדומני שזה היה הגיליון האחרון של ידיעות (ומעריב) שפתחתי מרצוני.
תגיד תודה 189383
שזה היה ראש חץ, ולא ראש תינוק.
נא לא לתת למאיירים היצירתיים רעיונות, 189389
תודה.
עוד רעיון 189394
כתבות אילוסטרציה. אם תמונה שווה אלף מילים ומותר לפברק תמונות אז...
אחלה אילוסטרציה 189549
לפחות מחצית מהידיעות העוסקות ברכבת ישראל (ציוד חדש, קווים חדשים, תאונות, תכניות עתידיות וסתם הצהרות חסרות בסיס של מנכ"ל הרכבת או של שר התחבורה) מעוטרות בתמונה הבאה:
חדי עין יזהו שמדובר בתמונת פיגוע שבוצע באמצעות מטען שהונח על המסילה ליד לוד. (נהג הרכבת נפצע בינוני, נזק נגרם לקטר)
איך זה קשור לכתבות האחרות? זה לא.
אחלה אילוסטרציה 189764
ודאי שכן. הם מנסים לרמוז באמצעים תת-הכרתיים לקוראים שרכבת זה מסוכן, ובכך לקדם את האינטרסים של האדונים מוזס ב"אגד".

(דיסקליימר: אין לי מושג אם למשפחת מוזס יש אינטרסים באגד או בכלל, ואין לראות בתגובה זו משום הטלת דופי בשיקוליהם המקצועיים של מי מעורכי או כתבי Yנט אלא אם קוראים להם גל מור)
ובכן, הבה נסכם 188616
הבנים לכדורגל
הבנות לפח הזבל
הבנים עושים חיים
הבנות עושות כלים

הבנות באוירון
הבנים באונייה
הבנות זרקו פצצה
האוניה התפוצצה

הבנות מתוסכלות
ולכן הן גם רוצחות
במקום לעשות כלים
כשהבנים עושים חיים

הבנים המסכנים
חייהם אינם חיים
הבנות בהם פוגעות
לא נשאר להם כבוד.

ואפשר, את כל השיר לכתוב הפוך.
רק לא לשכוח להביא סטטיסטיקות (לא חשוב מאיפה, ממתי, העיקר הלינקים).
אכן, הבנים עושים חיים - במיוחד בישראל 188655
עוד בן שעשה חיים:

אכן, הבנים עושים חיים - במיוחד בישראל 188687
תגיד לי מה הקטע שלך בדיוק?
להראות מי מת יותר?
להוכיח שדם חיילים נופלים אדום יותר מדם נשים נרצחות?
להתווכח מי שווה יותר?
לרמוז שהנשים אשמות גם בחיילים הנופלים (עשו זאת לפניך כבר כמה רבנים של ש"ס)?
טוב, צדקת.
ותעשה טובה, אל תצהל בקול רם שאומרים לך שצדקת.
ואם תרצה, אולי גם אחד החבר'ה פה גם יסכים לקנות לך קרמבו.
העיקר, התחלת לעייף. שלום.
אכן, הבנים עושים חיים - במיוחד בישראל 188741
אולי אתה זוכר (כי אני לא) איך ומתי הצליחו רבני ש"ס להאשים את הנשים בחיילים הנופלים?
אכן, הבנים עושים חיים - במיוחד בישראל 188864
מישהו מהם, נדמה לי שהרב פרץ שהיה בזמנו ח"כ אבל בזה אני לא בטוח, אמר בשנת 1985 שהחיילים בלבנון נהרגים בגלל פריצותן של החיילות. (זה היה סמוך לתקופה שבה רב אחר מש"ס אמר שאסון "הבונים" בו נהרגה כתה שלמה מפ"ת בהתנגשות עם רכבת, אירע בגלל שהמזוזות בבית הספר היו מקולקלות).
ובכן, הבה נסכם 189154
אמש בתוכנית "המדריך" בלי להיכנס לשמות המנחים:
גבר ואישה.

הראו קטע של בישול, שבסיומו, אמרה המנחה לצופים כשהיא מתכוונת לעמיתה המנחה:

"הוא ישאר כאן ויעזור לשטוף כלים, להכין ולהגיש... ובנתיים..."

תאר לעצמך מה הייתה אומרת המגמה הפמיניסטית על קטע שבו המנחה מצווה על האישה להישאר ולשטוף כלים ולעזור בניקיון ובהגשה.

זה לא יעלה על הדעת!!

וזה מצביע על שינוי מגמה והיא מתהפכת.

עובדה!
חברים וחברות, חכו רגע! 188824
אכן הסטטיסטיקה אינה משקרת במקרה זה וגברים מבצעים פשעים אלימים פי כמה וכמה מנשים.
עם זאת, מערכת המשפט והתקשורת מתייחסים בצורה שונה לגבר ולאישה שביצעו אותו פשע אלים.
חברים וחברות, חכו רגע! 188828
מערכת המשפט מתייחסת גם באופן שונה לנהגים צעירים שנתפסים על עבירות תנועה, או רוכבי דו-גלגלי.

מערכת המשפט אמורה לשקול גם שיקולים סטטיסטיים ולהלחם בתופעות לא רק ברמה האישית, אלה במבט על תמונה כללית יותר. כלומר לזהות "מגמות" ולצמצם אותן ע"י אכיפה וענישה מוגברות. זו עובדה מצערת ששיקולי המקרה הפרטי מושפעים מן האג'נדה הכללית, אך זה הרע במיעוטו.

לכן אם הסטטיסטיקה מוכיחה שלצעירים עד גיל 18 יש נטייה לעשות שטויות על הכביש, היא מחמירה איתם בתקווה לצמצם את ממדי התופעה. גם אם זה אומר שנהג צעיר יקבל שלילה לחמישה חודשים על עבירה שנהג מבוגר ממנו קיבל עליה רק קנס. ניתן לומר דברים רבים על העניין, אך לא ניתן לטעון שיש כאן אפלייה חסרת בסיס של נהגים צעירים.

באותה אנאלוגיה אם מערכת המשפט רואה שיש תופעה של גברים אלימים כלפי בנות זוגן, עד כדי רצח, היא מנסה להלחם בתופעה. שוב ישנו מחיר, אך מחיר זה הוא בלתי נמנע.

בנוסף לכל האמור לעיל ברור שעל מערכת המשפט להחכים ולדעת מתי לעצור. אם תופעה מסויימת מצטמצמת מספיק או עד כמה שניתן, ואין סכנה שהיא תחזור לתפוח במידה ויצומצמו הענישה והאכיפה, אז מן הראוי לצמצמן.

בשום שלב בדיון הזה לא ראיתי טיעון אחד מבוסס כי בעיית האלימות של גברים כנגד בנות זוגתם נפתרה ו/או צומצמה למינימום האפשרי. כמו כן אינני רואה נכון לעכשיו, סיבה להאמין שמדובר בתופעה שלא תחזור למימדיה הקודמים אם תוזנח שוב.
חברים וחברות, חכו רגע! 188920
את טועה בשני דברים:
א. גברים אכן רוצחים נשים וגברים כאחד (הגברים אחראים כמעט לכל מעשי הרצח) אך הם דווקא כן מגלים חיבה מיוחדת לרצח נשים, אם לשפוט על פי היחס בין מעשי רצח של נשים על ידי גברים (מעט יותר מעשירית ממספר מקרי הרצח) לבין מעורבותן של נשים בפשיעה באופן כולל ומעורבות במעשה פשיעה באופן פרטני (כלומר, האם הרצח התרחש על רקע פלילי או על רקע סכסוך אישי).
ב. מספר הנשים המתעללות פסיכולוגית בגברים ובנשים הוא נתון לא בדוק ולא מוכח ולבטח לא בשיעורים הסתמיים שנתת ("פי כמה וכמה"). ישנן בהחלט טענות שנשים, מתוקף חולשתן (חברתית ופיסית) נוטות יותר לאלימות מילולית ופגיעה עקיפה מאשר התעמתות ישירה, אך שיעורים אלו דומים מאוד לשיעור הפגיעה הפיסית אצל גברים. בשורה התחתונה, את מנסה למתוח קו מאזן בין אמירה פוגעת לגרזן בראש. מגוחך.
''גברים... מגלים חיבה מיוחדת לרצח נשים'' 188939
''גברים... מגלים חיבה מיוחדת לרצח נשים''

ואתה מגלה חיבה מיוחדת לאמירות מטופשות המעודדות דעות קדומות נגד אוכלוסיות רחבות מאוד. אתה אפילו לא שם לב כמה זה מכוער, צורת הביטוי הזאת. פיחסה עליך.
סקופ: לנשים יש חיבה מיוחדת לרצח ילדים 188944
מהר! בואו נעשה על זה דיון ב"פוליטיקה"! מוסף ב"ידיעות"! בואו ננתח את אופיין המחורבן והמסוכן של נשים! בואו נעשה תשדירים... "הסבירות שילד יירצח על ידי אמו גבוהה פי שלוש מזו שיירצח ע"י אביו... הסבירות שיירצח ע"י אמו ואדם אחר גבוהה פי חמש מהסבירות שיירצח ע"י אביו ואדם אחר...

אסור לתת לרצח הילדים להימשך. אם אתה רואה סימנים להתנהגות חשודה של אמא - דווח על כך מייד. זה לא ייגמר אם לא תשתנקר...

מוגש ע"י יועץ ראש הממשלה למעמד הילד"
המפףףףף 188960
גיל, שאלה לי אליך.

"בואו ננתח את אופיין המחורבן והמסוכן של נשים!".

מספר פעמים בפורום זה שמעתי איזו הסתיגות קלה בדבריך‏1 ואף רמזת פעם אחת לאימוץ של רטוריקה בה משתמשות הפמניסטיות לטענתך ("גם אני רוצה!"). לכן, אני מתחיל לקבל רושם (מאוד מסוים והוא עדיין בחיתוליו, הוא אולי יברח יותר מאוחר) שאתה מאמץ את הרטוריקה הזאת באופן מודע כדי לקדם איזו מטרה.

האם אתה באמת חושב שזה נכון? האם אתה באמת חושב שלנשים, באופן כללי, יש אופי מחורבן ומסוכן שממש שווה ומעניין לנתח?

מסקרן אותי אם זה מה שאתה באמת חושב או שזו פשוט רטוריקה המאמצת בחום טענות וצורת ניסוח של פמניזם רדיקאלי מן הסוג הצעקני (לגברים יש אופי מחורבן ומסוכן שממש שווה ומעניין לנתח, להלן קישור לידיעה חדשותית מרעישה על רצח אישה ע"י גבר ולהלן קישורון למחקר דמיקולו שמציג את האישה כיצור הומני ונח לבריות).

האם הרטוריקה שלך היא תגובת מראה מודעת לרטוריקה פמניסטית מאוד מסוימת וזהו בעצם מן נסיון שכזה להלחם באש בעזרת אש, או שאתה באמת חושב ועומד מאחורי כל הגזמה פרועה שהעלת בדיון זה?

אם זהו המקרה הראשון, אז מה לדעתך זה בכלל מקדם?
אם זהו המקרה השני, אז תנחומי :-)

______
1 כן! הצלחתי למצוא.
אפילו ילדים הן לא יודעות לרצוח כמו שצריך 189059
בדוק את הסטטיסטיקה שוב: לאורך השנים שבהן נבדקו הנתונים בל.א. היו 14 מקרי רצח ילדים על ידי גברים לעומת 9 על ידי נשים.
זה באמת הקש האחרון. הנשים המחורבנות האלה אפילו לא יודעות לרצוח כמו שצריך.
אורי, זה רק מוכיח (פחות או יותר) 189070
אורי, זה רק מוכיח (פחות או יותר) שהסטטיסטיקות של ל.א. מוטות באופן ברור לטובת נשים, לעומת סטטיסטיקות רשמיות בארה"ב. עיינת בלינקים של משרד הבריאות האמריקאי? איך זה שבארה"ב נשים רוצחות ילדים כל כך טוב ובארץ הן לא יודעות איך לעשות זאת? האם סקרי משרד הבריאות האמריקאי מוטים גם הם, כמו הסקר של אוניברסיטת-הדמיקולו ההיא, הארווארד? האם רק אתרים בעברית עם רקע ורוד יודעים לאסוף סטטיסטיקות באופן מדעי?
אורי, זה רק מוכיח (פחות או יותר) 189090
יש לי נטיה מוזרה להאמין שכשאמא רוצחת את הילדים שלה זה בדרך כלל מיקרה של מחלת נפש לא מטופלת. עד כמה שידוע לי מערכת הבריאות (ובריאות הנפש בפרט), החינוך ואופי החברה בארץ שונים מאילו שבארה''ב. זה יכול להסביר את ההבדלים בסטטיסטיקה (ויכול להסביר עוד כמה תופעות שקימות בארה''ב ואינן קיימות בארץ כמו רוצחים סידרתיים או תלמידים שטובחים בחבריהם לספסל הלימודים).
כיוון שהמקור הסטטיסטי היחידי שיש לנו הוא האתר עם הרקע הורוד אנו מסתמכים עליו והוא מראה נתונים שונים לחלוטין מאילו שטענת. אם יש בידך נתונים אחרים שנאספו בישראל ותומכים בטענתך אשמח לראות אותם.
דורון: 189098
דורון: כל זמן שמי שאוסף סטטיסטיקות אלה אנשים כמו חבורת "מכון מינרבה לחקר הנוער" ומי שמממן אותם זה פמיניסטיות במשרדי ממשלה או קרנות גרמניות כמו קרן מינרבה, אתה יודע שלא יהיו נתונים כאלה בישראל.

לגבי השנים האחרונות, יש בישראל כ-‏13 מקרי רצח פרונטלי של בת זוג ע"י גבר וכ-‏2 מקרי רצח של בן זוג ע"י אשה. בנוסף, יש ראיות לכך שנשים רוצחות מעדיפות שיטות רצח אחרות שאינן פרונטליות, וגם ההגיון הפשוט אומר זאת. נתונים רשמיים בחו"ל מאששים את הסברה הזו. היתרון העצום שיש לנשים בסכסוכים עם בני זוג, בשל אפליית גברים במערכות הרווחה, המשטרה והמשפט גם מהווה גורם שדוחף גברים לפתרונות קיצוניים של רצח ו/או התאבדות, וכולכם בוחרים להתעלם מכך.

בכל מקרה, מספר רציחות בני הזוג בישראל הוא קטן מאוד ואינו מצביע על תופעה רחבה. המספרים לגבי נשים מוכות נופחו אף הם באופן היס-ט-רי וגם תופעת הנשים המוכות אינה רחבה בארצנו, במיוחד במגזר שרובנו משתייכים אליו. מהמחקרים שמראים כי נשים אלימות לא פחות מגברים במערכות זוגיות אתם מתעלמים התעלמות סדרתית.

אבל מול עקשנות פרדית ופנאטית שמסרבת להשלים עם ניתוץ הסטריאוטיפים שגדלתם עליהם, קשה לי להתמודד, אני מודה. נורא נחמד כשיש שחור ולבן, רע וטוב, והכל ברור ויש את מי להאשים.
דורון: 189103
בעניין של הסטטיסטיקות, אני אשמח גם לקבל איזושהי התייחסות מאזנת ברמה של האתר עם הרקע הורוד
שהשמצת קודם לכן, קשה לי להאמין שאמא תרצח את התינוק שלה ולא תהיה על זה אפילו שורה בעיתון או שיש תופעה רחבה כזו ואף אחד לא מוצא לנכון לאסוף את הנתונים ולשים אותם על האינטרנט.
בעניין של השחור ולבן והעקשנות הפירדית שלי.

קיוויתי למאמר שבאמת ייתן איזו ראיה חדשה על התחום האפור ותחדד את התפיסה שלי (כמו שהרבה מאמרים באייל הצליחו לעשות), מה שקיבלתי זה בילי מוסקונה לרמן על טריפים בנגטיב. לא פחות ''שחור לבן רע וטוב'', לא פחות ''הכל ברור'' והרבה יותר ''יש את מי להאשים''.
ראשית, בילי מוסקונה לרמן בנגטיב זה גם התקדמות 189171
ראשית, בילי מוסקונה לרמן בנגטיב זה גם התקדמות. גם אורי אורבך הוא נגטיב של עירית לינור (נניח) ובכלל העתונות אמונה על זה שנותנים ביטוי לשני צדדים של כל דיון... חוץ מדיון אחד, והוא הדיון על פמיניזם, שבכלל אסור שיתקיים משום מה. אז אם אתה רואה פה קונטרה לבמ"ל זה כבר משהו ואפילו משהו חשוב.

לגבי רציחות של אמהות את ילדיהן - השם אנדריאה ייטס אומר לך משהו? אשה אמריקאית שרצחה את חמשת ילדיה לא מזמן?

אלה מקרים נדירים, נכון, אבל הם קורים. הנה מקרה מאתמול - לא רצח אבל ככל הנראה התעללות מארץ ההתעללויות:

למה אתה לא חושב שזה יכול להיגמר במוות? זה יכול, וזה קורה.

אבל שים לב איך המוח שלך מגיב, אחרי 20 שנות שטיפה: אם אשה רוצחת את ילדיה, אז היא חולת נפש. לעומת זה, אם גבר רוצח את אשתו או ילדיו, אז מה הוא? נורמלי? זה בגלל שהוא גבר? בגלל הטסטוסטרון? איזה אמירה מופרכת זו!

הסיבה שאתה מסוגל לחשוב בכלל שנטיות רצחניות כלפי קרובים ואהובים הן איכשהו חלק ממה שגברים נורמליים מורכבים ממנו - ואילו אצל נשים, רק שיגעון יכול לגרום למעשים כאלה - זה ששוטפים לך את המוח כבר 15 או 20 שנה ועושים זאת בכישרון רב.

וזה לא רק אתה. זה גם השוטרים והשופטים. תגיד לי - אדם שהביא לאשתו אגרטל בראש וגרם לה חבלות, צריך לשבת במעצר או לא? מה אתה חושב? שופט שמקל ראש בתקיפה כזאת ראוי להיות שופט או לא? נכון שלא? אז הנה:

ויש עוד עניין, שכמה שלא אחזור עליו זה לא יהיה מספיק. גם לגבי אדם נורמלי לחלוטין, שהוא מלך השפיות והאחריות, הורה מסור ואוהב ואחראי - אם נציגי המדינה עצמם נוטלים ממנו את זכויותיו הבסיסיות ביותר, משפילים אותו, זורקים אותו מהבית, לוקחים ממנו את רכושו ומשכורתו, מתייחסים אליו כאל עבריין ובנוסף לכך גם מונעים ממנו לראות את ילדיו - איש כזה יכול להגיע למצב רצחני בקלות. וזה נכון לגבי נשים בדיוק כמו שזה נכון לגבי גברים.

אני מציע לערוך ניסוי בדימיוננו: חשוב שמחר הופכים את החוק ואת הסטיגמות. אבא שירצה להתגרש יהיה רשאי לפנות לבית המשפט ולקבל באופן אוטומטי משמורת על ילדיו, ולהכריח את האמא לשלם מזונות באלפי שקלים. את העובדות הסוציאליות יחליפו עובדים סוציאליים שיעברו הכשרה בבית הספר לשוביניזם של גיל רונן ויהיו כולם בעד האבות. אם אמא תנסה להילחם במר גורלה, האבות יוכלו לפנות למשטרה ולומר "היא ניסתה לפגוע בילדים". למשטרה תהיה הנחייה שבמקרה כזה עוצרים את האמא ומגישים אוטומטית כתב אישום.

אתה יודע כמה רציחות יהיו? כל יום יהיה רצח. כל יום תהיה אמא שרצחה ו/או התאבדה. אמא אחת אמרתי? חמש. לפחות. ומה נכתוב בעיתונות? "הטרור הנשי מכה שוב"!
''הייתי העבד הקטן של אמא'' 189200
"הייתי העבד הקטן של אמא":

על אמא שמרחה לבתה סחוג על אבר המין והרביצה לה עד שחטפה התקפים אפילפטיים, בעזרת "השוטר המשיח".
''היינו עבדים של אמא'' - הפעם באילת. 189202
עוד מקרה עבדות והתעללות:

הנה החשיפה (שים לב שלא עוצרים את האמא):
והנה גזר הדין:
הבנת, דורון? חוק נפרד לחלוטין לאמהות ולאבות, לגברים ולנשים.
במיוחד אהבתי את תגובה 15 בלינק השני 189205
במיוחד אהבתי את תגובה 15 בלינק השני 189209
ואני שמתי לב לתגובה 12 דווקא. המגיב הצליח לטשטש יפה את סגנונו, אבל הידע שהפגין לגבי מה שקורה בארה"ב יחד עם ה"הוצאה המתמטית" גילו את סודו. יופי, עוזי.
במיוחד אהבת את תגובה 12 בלינק השני 189240
זו טעות של הנהלת האתר.
תגובות כאלה ההגמוניה דורשת להסיר ומהר.
מישהו ישלם על כך!
דורון: 189429
אחוז המתים בפיגועים בישראל הוא זערורי מתוך כלל האוכלוסיה. משהו כמו 0.05 לאלף בשנה האחרונה. קצת יותר מזה - הרוגים בתאונות דרכים. אז האם מכך אפשר לסכם שאין סכנה מפיגועים או מתאונות דרכים? אפשר לנסוע חופשי באוטובוסים ולהסתובב בשוק בבטחה? אפשר לפטר את המאבטחים? אפשר להזניח כבישים ולבטל רמזורים?

איש לא טען כאן שכל הגברים רוצחים. רק טענו שלגבר יש יותר סיכוי להיות רוצח מאשר לאישה. בין אם הנתון הזה נכון או לא - הטיעון שלך, בדבר האחוז המזערי בין כה וכה, אינו רלוונטי לדיון.
מניפולציות 189526
מתאונות נהרגים כ-‏500 בני אדם בשנה. מפיגועים, בשנים האחרונות, משהו דומה.

מרציחות של בני זוג מתות 13 נשים. 500 - 500 - 13. כמה מאמרים יש על כל אחד מהנושאים האלה? בהערכה גסה, על כל מאמר בנושא נפגעי פיגועים יש מאמר על קורבנות (ממין נקבה) של אלימות, ו-‏0.01 מאמרים על קורבנות תאונות.

גם הדיבור על הנושא הזה כאן כבר עבר כל גבול, כאשר נושא הכתבה היה אחר. לא כתבתי מאמר על רצח נשים. זה פשוט נושא שאתם אוהבים לעסוק בו כי הוא מעורר תחושה מטונפת לגבי גברים ואני לא אעסוק בו עוד כאן.
המספרים בישראל גבוהים להחריד... 189486
אם בוחנים את הנתונים בארצות הברית ומחלקים בחמישים (שהוא לערך היחס בין אוכלוסית ארצות הברית לישראל) מגלים כי הנתונים בישראל גבוהים למדי ובהחלט נושקים לאלו שבארצות הברית.
לפי נתוני משרד המשפטים האמריקני (כאן: http://www.ojp.usdoj.gov/bjs/abstract/ipv.htm) לא מינרווה ולא רקע ורוד, עולה התמונה הבאה:
מספר מקרי הרצח של נשים על ידי גברים הוא 1320, לפי נתוני שנת 1998.
אם מחלקים מספר זה בחמישים אנו מקבלים 26.4, קרוב מאוד למספר בישראל. בהתחשב בכך שרוב התקיפות ומעשי הרצח מבוצעים על-ידי גרוש/גרושה וששיעור הגירושים בישראל קטן בחצי מזה שבארצות הברית, הנתונים בישראל מן הסתם חמורים הרבה יותר.
לעומת זאת, מספר הגברים הנרצחים בארצות הברית הוא 510, שבתרגום לישראל היה אמור להניב כ-‏10 מקרי רצח בשנה ולא כך הדבר (הנתונים בסעיף זה עשויים להיות מוטים כי הם כוללים גם מקרי רצח בין הומוסקסואלים).
אם משתמשים במפתח חילוק דומה גם לגבי מספר התקיפות ומתחשבים ברמות אי-דיווח, עולה שמספר התקיפות בישראל צריך להיות בערך 20 אלף נשים המותקפות מדי שנה לעומת כשלושת אלפים גברים (כאמור, כולל הומוסקסואלים).

מעניין לציין כי מבין הסיבות לתקיפה שננקבו טענו 80 אחוז מהנשים כי הסיבה היא פחד מתגמול אלים או תפקוד לקוי של המשטרה (אי יעילות, עוינות, וכו'). מן הסתם משום שבמולדת הפמיניזם – כך לפי רונן – המשעא"ז עדיין לא פועל ביעילות מספקת.
הגברים, לעומתם, לא ציינו סיבות כאלו בשום מקרה (אין אחוז בודד הנוקב בנימוקים כאלו!).

עוד נתון מעניין בהקשר זה של נתונים "מנופחים" כביכול הוא הגילוי כי בארצות הברית חלק לא מבוטל מן הנשים נרצחות על ידי שותפים לחיים בעבר ובהווה, לעומת אחוז זניח של נרצחים כאלו בין הגברים.

יש שתי סיבות טובות להתעלמות מטענותיך, מר רונן:
א. כשמובאות עובדות אתה שותק ומתעלם – עדות לכך שאין לך סימוכין לטענה סותרת.
ב. כשאתה מביא עובדות, הן שקריות, מעוותות או מפורשות באופן מטופש וילדותי – קשה להתייחס ברצינות לליצנים.
פעם אחרונה שאני עונה לך בכלל: 189529
כשאתה סופר את רציחות הנשים בארץ, אתה כולל את כל הנשים שנרצחו ע"י רוצח ממין זכר.

כשאתה סופר את הנרצחות בארה"ב, אתה לוקח נתון שמתייחס אך ורק לנרצחות ע"י בן זוג, כאשר המספר לנרצחות בכלל גדול פי שלוש.

כשאתה סופר את הנרצחים הגברים בישראל, אתה סופר רק את אלה שנרצחו ע"י בת זוג. כלומר - ילד מופרע שרף את אחותו, אמא ואבא שלו - אתה סופר את האחות והאמא אבל לא סופר את האבא. כל זה בכדי לבסס את הרעיון שיש לך בראש, ש"הגברים" מנהלים מלחמת רצח נגד "הנשים".

אפילו ארגוני הנשים משתמשים בד"כ במספר 13 לגבי קורבנות רצח ע"י בן זוג, ורק מדי פעם מכניסים את ה-‏28 כשהן חשות צורך לנפח את המספר. אתה מהבחינה הזאת יותר קיצוני מרוב הפמיניסטיות.

כל הניסיונות שלך מלפני כמה ימים לעוות גם את הסטטיסטיקות לגבי מספר הנשים שנפגעות מאלימות ולהראות שהוא בכל זאת 200,000 התבררו כקשקוש, אז ירדת מזה ועברת לרציחות. לכל המחקרים שמראים שנשים אינן פחות אלימות במערכות זוגיות אתה לא מתייחס בכלל. לזה שלגבר בסכסוך עם אשה אין שום אופציה חוקית לפגוע בה, בזמן שלאשה יש את כל הדרכים החוקיות (או החוקיות-בפועל, כי אף אחד לא יעניש אותה בגינן) לפגוע בו, ושזה דוחף אנשים למצבי ייאוש, אתה לא מתייחס.

בסוף גם חשת צורך ללכלך קצת את ווינסטון צ'רצ'יל.

אין לי כוח אליך, אורי. לא מתעסק איתך יותר. צר לי. תמשיך לדבר אל עצמך.
פעם אחרונה שאני עונה לך בכלל: 189540
האמת, אני נסוג בי מההצהרה שאתה משקר. אני חושב שאתה פשוט לא חכם מספיק כדי להבין את מה שאתה קורה.

העליבות האינטלקטואלית שלך היא עניין מעציב בסופו של דבר משום שקוראי האיל -- ואני בתוכם -- כילו את זמנם מתוך אשליה שהתפוגגה רק בהדרגה שאתה בכלל מסוגל לעמוד ברמה מינימלית של דיון.

נו, טוף. אני חושב שמיצינו אותך לשארית חיינו. היה שלום.
ותודה על ההגיגים. 189580
פעם אחרונה שאני עונה לך בכלל: 189596
לא רק שאתה פוגע בו בצורה גסה, אתה גם מדבר בלשון רבים בשם כל קוראי האייל, מי מינה אותך לדובר של כולם?
פעם אחרונה שאני עונה לך בכלל: 189600
מצטרף לאלמוני.

בכלל, רונן אכן אמר כמה דברים בדיון זה שאפשר לסווג אותם כשטויות (והסגנון אכן מיותר), אבל לדעתי לא היה לו מונופול על כך. מלבד האחות רונן, היו פה כמה פנינים של אחים ממין זכר ונקבה כאחד.
אורי, זה רק מוכיח (פחות או יותר) 189427
וכשגבר רוצח את ילדיו זו פעולה רציונלית של אדם שפוי ושקול בדעתו?
אורי, זה רק מוכיח (פחות או יותר) 189741
יכול להיות שאני קורבן של תקשורת מוטה אבל הרושם שקיבלתי הוא שרצח ילדים ע''י אמהות קורה ברוב המקרים על רקע של מחלת נפש שאצל גברים, רוב המקרים הם על רקע של אישיות אלימה וקודמת להם התעללות.

הדוגמאות שנתן גיל בתגובה לדברי לא עושות רושם של מחלות נפש אלא שהמקרים המתוארים בהן אינם מקרי רצח של ילדים.
אורי, זה רק מוכיח (פחות או יותר) 189284
לינקים, מותק, לינקים למחקרים סותרים.
ישנן בהחלט טענות, אבל ישנן בהחלט גם טענות הפוכות 189193
אתה לא בדיוק מוכיח את שתי טעויותי:
א. העובדה (אם זו בכלל עובדה - מהיכן היא לקוחה בכלל?) שעשירית מקורבנות הרצח של גברים הן נשים, לא מוכיחה בהכרח שגברים מגלים חיבה מיוחדת לרצח נשים. אם עומדים לרשותם קורבנות שהם גברים וקורבנות שהם נשים, אז איך אמרו חכמינו? זה מה יש. להפך, העובדה שעל כל אשה שנרצחת בידי גבר יש תשעה גברים שנרצחים בידי גברים, אומרת (על פי שיטתך, לא על פי שיטתי) שלגברים יש חיבה מיוחדת לרצח גברים דווקא.
ב. אם ישנן טענות שנשים, מתוקף חולשתן החברתית והפיסית נוטות יותר לאלימות מילולית ופגיעה עקיפה מאשר התעמתות ישירה, תגיד בבקשה לאלה שמעלים את הטענות האלה שהרגע הומצאו טענות חדשות: גברים, מתוקף חולשתם בתקשורת ובבתי המשפט, נוטים פחות לאלימות מילולית ויותר להתעמתות ישירה. ובכלל, יכולה להיות גם טענות שמגמגמים, מתוקף חולשתם המילולית, נוטים יותר לאלימות פיזית. אז מה - נתחיל להפיץ את הטענות האלה לקראת יום המגמגם הבינלאומי?
ישנן בהחלט טענות, אבל ישנן בהחלט גם טענות הפוכות 189293
ראשית, הטענה לגבי מספר מעשי הרצח של נשים על ידי גברים ביחס לסטטיסטיקה הכללית מסתברת מהשוואת מספר מקרי הרצח בישראל (בערך 230 לשנה) למספר מקרי רצח נשים (כ-‏21.5 לשנה, עם עליה לקצב של 23 לשנה בשלוש השנים האחרונות). עשירית מכלל מקרי הרצח, לאור מעורבותן הנמוכה מאוד של נשים בפשעים אלימים כייזמות, מצביעה על חיבה יתרה.

טענתך השנייה אינה ראויה להתייחסות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים