הייתי שם, היה כיף 235714
השרשרת הזאת שאורגנה על ידי מטה גוש קטיף הצליחה, בעיקר משום שיש בארץ מסה אדירה של אנשים, שהקשר שלהם לארץ ישראל הוא חזק, ו''מהבטן''. בשבילם, הנסיגה והעקירה של ישובים היא אסון, שהוא הרבה מעבר לאסון הפרטי של המתיישבים שם. התחושה הזאת גורמת לאנרגיות פעולה גבוהות.

הדרך היחידה שהאנשים הללו יוכלו להכיל את הכאב שלהם, אם ח''ו תתבצע העקירה, היא שההחלטה הקשה הזאת באמת תתקבל על ידי רוב משמעותי של העם. התחושה ה''כלל-ישראלית'' של אנשים אלו תוכל להתרפא, רק אם ידעו שאחרי שהיה להם סיכוי אמיתי להביא לידי ידיעת הציבור את השקפתם ותפיסת עולמם, הציבור החליט שהוא מעדיף את העקירה. כלומר רק אם ''כלל- ישראל'' החשוב להם, ושלמענו הם מוכנים להקריב כל כך הרבה, יאמר בקול ברור, שלצערם, הוא אינו חושב כמוהם, הם יקבלו את הדין.
היום, במצב בו בעצם אין להם פיתחון פה אמיתי כלפי העם שלהם, וההחלטות המתקבלות לגבי גורלה של ארץ ישראל מתקבלות בגלל מה שנראה כקפריזה של איש אחד- בעל עוצמה ודורסנות פוליטית יוצאים מן הכלל, הגשמתה של החלטת העקירה (שאפילו לא הצליחה לעבור בממשלה), תגרום לזעם רב, בדומה למה שמרגיש אדם שנגזל ממנו משהו יקר לו באלימות ברוטלית.
הצד השני במאבק הזה, הסיר מעליו את עולם של כללי משחק. אוהבי ארץ ישראל לעומת זאת, עדיין מאמינים בכללים, ומשחקים לפיהם. צריך היה לראות את הסדר המופתי, את המשמעת, והרוח הטובה שהמפגינים בשרשרת הזו הראו, כדי להאמין עד כמה הציבור הזה עדיין מאמין בכללי המשחק הדמוקרטי.
אני מקווה שתקותו לא תוכזב (אני פסימית קצת)
אני מאוד מקווה שכמו שדמוקרטיות, בסופו של דבר מנצחות דיקטטורות, גם כאן, האנשים היפים הללו, ינצחו את הרודנות המתבססת על הכוח שבידה, בלי לקחת בחשבון שכדי לפעול היא זקוקה לאמון ולשותפות של האזרחים שלה.
הנחתי ככה. 235716
(שהיית שם, זאת אומרת). ובאמת, למרות העומס הקל(?) ביציאה מהתחנה המרכזית בירושלים, היה נחמד לראות את שיירת האנשים הלא נגמרת. ובכל פעם שכבר הייתי בטוחה שזהו, נגמר (נניח, באזור הכביש הראשי בואכה מחלף הראל) פתאום הגיע גוש-כתום-אנושי נוסף.
למרות שבאזור השעה שבע בערב לא ממש הרגשתי עמידה מיוחדת. ודווקא אז עדיין הסתכלתי. מה שכן שעשע אותי, זה איך כולם עומדים יפה בגושים-גושים, ופתאום כשמופיעה מצלמה, מסתדרים בשורה ומחזיקים ידיים...

__________
העלמה עפרונית, התמקדה במה שחשוב באמת - תצוגת חצאיות מרהיבה ביותר לאורך כל הדרך.
הנחתי ככה. 235724
ירושלים? חשבתי שאת גרה בדרום! :-)
235731
גרה בנגב, שותה בקפה תמר. או משהו כזה.
צבא, אתה יודע, גורר אותך לכל מיני מקומות משונים. ‏1

1לא שירושלים נחשבת כמקום משונה לצורך העניין. זאת אומרת, משונה, כן, אבל במן אופן חיובי שכזה. כלומר, לא שמקומות משונים אחרים הם לא חיוביים,אלא שלפעמים הם באמת לא.
אוף, אני צריכה להשתחרר כבר.

_________
העלמה עפרונית, סמל.
235759
לך זה בטח נראה יותר, אבל יש לי הרגשה שאת בצבא כבר שנתיים וחצי.
235910
לא, למען האמת זה לא נראה לי יותר. שנה וחצי, פלוס מינוס כמה ימים.
הנחתי ככה. 235728
זה נורא משעמם להחזיק ידיים ולעמוד שעתיים. יותר מענייין לדבר עם כל החברה שפוגשים וכו'...
איפה שאני עמדתי (בתוך ירושלים), בשבע בדיוק, דווקא עמדו בצורה מאורגנת ונתנו ידיים. היה נורא צפוף, אז אני נשארתי עם הקטנים מאחורה. הם שרו ''התקווה'' ו''אני מאמין''. אני מודה שעל אף שאני מחוספסת הפגנות, התרגשתי.
לא חשבתי אחרת. 235732
וזה באמת נראה כמו מפגש חברתי מהסוג המהנה ביותר. אני לגמרי לא צינית. בכל מיני תסריטים אחרות אני בהחלט רואה את עצמי בסצינות דומות. (רק בבקשה, מי החליט על הכתום הזה, מי?)
לא הייתי שם, היה כיף 235736
לשפשף את העינים ולא להאמין: גלגולי העיניים שלך עשו צוקהארה משולשת - "היום, במצב בו בעצם אין להם פיתחון פה אמיתי כלפי העם שלהם..." - את כל המדינה אתם מטנפים כבר שנים בשלטי חוצות, סטיקרים, פליירים, ...אין היום כמעט אמצעי תקשורת בלי אנשי שלומכם, על כל מנגנון וחור אתם מנסים באופן שיטתי לחלוטין להשתלט מתוך רצון מוצהר להיות האליטה החדשה, במקום ה"אליטות הישנות" (תתקני אותי אם אני טועה, אבל אתם הרי רואים עצמכם כבר די הרבה זמן כבחירי המובחרים, הקצפת שבשמנת והשופרא דשופרא) - ואוי ואבוי: לא קונים את משנת העיוועים שלכם. אבל זה לא בגלל שהיא משנת עיוועים, חלילה, אלא העם פשוט לא יודע כמה אתם נחמדים, ומוסריים וטהורים, ואנשי חזון, ומלאי אהבת ישראל ואהבת השם, ובכלל, אלוהים הודיע שאתם צריכים להיות המנהיגים, ולא איזה שמאלני כמו אריק שרון, "הצד השני במאבק הזה" ש"הסיר מעליו את עולם של כללי משחק."
מה לעזאזל עם "הסדר המופתי, המשמעת, והאמונה בכללי המשחק הדמוקרטי" שהציבור שלכם מפגין בכל פעם שהוא מקים עוד איזה מאחז מסריח ולא חוקי? איפה הדמוקרטיה כשהחברים שלך מחבלים בטרקטורים צבאיים ומפעילים אלימות מילולית ופיסית כלפי חיילים ושוטרים, כשהם גונבים, חומסים ורוצחים זיתים, אדמה, צאן, וערבים?

איך את מעיזה לקטר על ה"רודנות" של אריק שרון "המתבססת על הכוח שבידה" כשבכוח הזה ממש, "בעל העוצמה והדורסנות הפוליטית היוצאים מן הכלל", הוקמו מרבית ישובי הכיבוש המושחתים והמשחיתים?

יכול להיות שתנצחו בקרב הזה, אבל "אנשים יפים" לא הייתם ולא תהיו.
לא הייתי שם, היה כיף 235751
אני חושב שתגובתך,היא עצמה בהתלהמותה סותרת את עיקר טענך.
אני, אגב, הייתי שם (ליד צומת עין חמד ליד ירושלים), ודווקא ראיתי רק ''אנשים יפים''.
לא הייתי שם, היה כיף 235757
מליוני אנשים מכוערים,סתם נשארו אתמול בעבודה.בזמן שרק מאה אלף אנשים יפים הפגינו.
לא הייתי שם, היה כיף 247379
התגובה (אם אמנם באמת הייתה מתלהמת) נבעה מהלב. ולמען האמת, אני שותפה נלהבת לה. על אף הפגנה מרגשת ככל שתהיה, ואני בטוחה ששיירה ענקית וארוכה של אנשים שרים ונלחמים למען עקרונות נשגבים זה תמיד דבר יפה (שמאלנים, מרכזניקים או ימנים), אבל למרות זאת אי אפשר שלא לנקוט בלשון מתלהמת. אנשים יפים?? אנשים יפים שבשעות האלה, חיילים נפצעים בנסיון לכונן פה "טיפה" של שלום. לא ים, לא נהר, טיפה קטנה של שקט. וגם אם הציבור שהיה שם, מרגש ככל שיהיה, ויפה ככל שיהיה, ירגש אותנו עד דמעות, צריך לזכור שהאנשים היפים האלה, בועטים בנו, קורעים את קרבינו ומאשימים תמיד, ששרון, או ברק, או רבין או ה' יודע מי, נגדם. הם מבודדים עצמם ומקדשים עצמם על מזבח של לא-ידוע-מי, ואנחנו מנסים לנקות את הבלאגן. אז נכון, הבלאגן הוא לא בהכרח אשמתם (הרי ממשלותינו שלחו אותם להתגורר שם) אבל אל לנו להיתמם ולהסתכל עליהם כעל ילדים תמימים ואנשים יפים. יש בכל ההפגנה הזו ניסיון לעורר סימפטיה והזדהות, ולטשטש את המציאות הקשה.
תגובתי לניצה דווקא היתה ענינית להפליא 235766
תנסה בבקשה להגיב לענין (וכמה נחמד לראות את כל הנחתומים פה, המעידים על עיסתם)
לא הייתי שם, היה כיף 235805
נסעת בלי מראה באוטו, אם כן. נשמע מסוכן.
לא הייתי שם, היה כיף 235833
למי שפספס את הראיה המופלאה שלך: דיון 1445
הייתי שם, היה כיף 235756
הרודנות הנוראית מימנה לך את ההפגנה,ארגנה מאות שוטרים וחילים שישמרו על הסדר.נותנת לך אין ספור במות להשמיע את דעתך.היא גם נותנת אין ספור אפשרויות לרוב הקים בכנסת ובממשלה לטענתך, להפיל את ראש הממשלה וללכת לבחירות חדשות.
רק מה היא מלאה באנשים מכוערים,שלא מוכנים לקבל את השקפותיך על החיים.ולכן הם מכוערים,להבדיל כמובן מן האנשים היפים.
הידד לדמגוגיה 235884
מה נתפסתם כולכם למונח "האנשים היפים הללו"? אם אני אקרא לאנשים שמתנדבים באירגון מסויים "האנשים היפים הללו", האם תסיק מזה שכל השאר הם בעיני מכוערים?
הידד לדמגוגיה 235887
לא, אסיק רק שהשאר משרתים רודנות.

חוץ מזה באיזה ארגון האנשים היפים הללו "מתנדבים"?
הידד לדמגוגיה 235889
לא אמרתי שהם מתנדבים. מה שאמרתי הוא, שהכינוי "האנשים היפים הללו" בא לתאר את אנשים *הללו* כיפים, ולא את השאר כמכוערים. אפשר להתנגד לדבריה של ניצה בענייניות, לא צריך להיטפל לכל מילה קטנה שלה.
הידד לדמגוגיה 235904
רודנות,דורסנות,קפריזיות,דיקטטורה,גזל ברוטלי,זה רק חלק מעולם המונחים שבו משתמשת ניצה .אבל כאמור בשביל ''אנשים יפים'' אלה רק מילים קטנות,שמתארות את הצד השני בענייניות דיקנית.
דמוקרטיה, דבר נפלא 235768
איך לא סיפרו לנו על זה קודם?
הייתי שם, היה כיף 235769
לא אוסיף ואקטול את גישתך הנאיבית [מיתממת], עשו זאת כבר אחרים.

האם את יכולה להמשיך באותו קו ולתאר לי כיצד "אוהבי ארץ ישראל..." המאמינים בכללי המשחק הדמוקרטי והמשחקים לפיהם, עומדים להגיב אם וכאשר (ח"ו, כמובן) יפונו יישובים ?

האם מעבר לרצון שלך לייפה את המציאות את באמת מאמינה כי המתנחלים, מתגדי העקירה, יקבלו את הדין ויצליחו להכיל את כאבם ?

לטענתך, כל עוד אין להם פתחון פה אמיתי, מוצדק זעמם הרב לעתיד, בדומה למי שנגזל ממנו משהו יקר לו "באלימות ברוטאלית".

יוצא יקירתי שאף את, המתחבאת מאחורי מסכת פתיחות ומנסה לצייר את ציבור המתנחלים כחבורה של היפים אוהבי אדם וארץ ישראל, מכינה את הקרקע ומתרצת מראש את מעשי האלימות, המנוגדים לכללי הדמוקרטיה העומדים לבוא עלינו לטובה, אם וכאשר יבוצע הפינוי. משום שלעולם תוכלי לאמר כי לא ניתן לכם מספיק פתחון פה, והמעשה הוא מעשה דיקטטורי.

דבר אחרון, אם רוב העם איתכם, מדוע לא שומעים אותו ? מדוע פרט למספר דגלים כתומים ומכוערים על מכוניות, אין השתתפות אמיתית עם הקשר החזק שלכם, מ"הבטן"?
מגיעה להם מלה טובה 235771
למרות שאני מאוד בעד יציאה וישא''קית מעזה, אי אפשר להכחיש שזה היה מפגן כוח מרשים, יפה, לא-אלים, עשוי ברוח טובה, ומאורגן למופת. ועל זה אני מורידה לפניהם את הכובע.
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 235890
מן הבחינה המספרית את צודקת - מרשים.

מה שמפריע לי (בכמה תגובות למעלה) הוא כל ההתמוגגות המתקתקה הזאת, ההתפלאות מכך שמי יודע מה קרה פה וכל הטפיחות העצמיות על השכם, רק בשל העובדה הפשוטה שזו היתה הפגנה פוליטית שקטה ולא אלימה (כאילו מגיע על כך תודה מצידנו או איזה פרס). ככה הפגנות אמורות להיות (זו ברירת המחדל) והאמת שרוב ההפגנות הישראליות הן בדיוק כאלה (שלטים, מחאה, שירה, כמה ססמאות ומקסימום איזה צמיג או שניים). לא צריך להתמוגג מכך ש-''האנשים היפים'' לא היו שם עם מסורים חשמליים או לא הכניסו מכות לשוטרים.
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 235893
דוקא להפגנה אלימה יש את הרציונל שלה: "תראו מה אני ומה כוחי. בדקו מה כוחכם ושקלו אולי כדאי לכם לוותר לי".
להפגנות השקטות בד"כ של השמאל והימין הלא-קיצוניים אני מוצא פחות טעם. מה הם בדיוק באות לסמן מלבד "שופוני יא נאס" בחינת חמור קופץ בראש.
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 235899
להרבה התנהגויות שליליות יש את הרציונל *שלהן*. נו אז?

הפגנה מטרתה להפגין כח *פוליטי* *מספרי* ולא כח במובן של "אם לא תעשו מה שאנחנו רוצים, קחו בחשבון שיש לנו את היכולת לפרק לכם את הצורה". זאת כבר תרבות בריונית.

בהפגנה שקטה אין הכוונה להפגנה חרישית (רעש מותר לעשות ולפעמים אפילו רצוי). או שאתה מנסה להצדיק הפגנות אלימות כנורמה מקובלת בחברה דמוקרטית (ואז אבדת אותי לגמרי) או שלא ירדתי לסוף דעתך.

מה שניסיתי להגיד הוא: שלא צריך להוריד בפני אף אחד את הכובע על כך שהוא אירגן הפגנה לא אלימה ושהתמוגגות שכזו דווקא מזלזלת בציבור המפגין ולא להיפך (זה נשמע כמו איזו התמוגגות מיוסי, המופרע של הכיתה, על כך שהוא הסכים לא להכניס היום מכות לחנון של הכיתה. התמוגגות שכזו לא אומרת שום דבר טוב על הילד יוסי או על המתמוגגים).
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 235911
ההתמוגגות אינה נובעת מכך שההפגנה היתה שקטה.
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 235965
אולי ההתמוגגות *שלך* אינה נובעת מכך. את מי בדיוק אתה מנסה ליצג?

"הצד השני במאבק הזה, הסיר מעליו את עולם של כללי משחק. אוהבי ארץ ישראל לעומת זאת, *עדיין* מאמינים בכללים, ומשחקים לפיהם. צריך היה לראות את הסדר המופתי, את המשמעת, והרוח הטובה שהמפגינים בשרשרת הזו הראו, כדי להאמין עד כמה הציבור הזה עדיין מאמין בכללי המשחק הדמוקרטי."

וואללה, תודה באמת. עשו לנו טובה (זמנית?), לא הכניסו זפטות לשוטרים ועשו הפגנה כמו... נו, בני אדם. הצד השני לא נוהג לפי הכללים, אך למרות הכל הצד של האנשים היפים בוחר באצילותו לנהל הפגנות חוקיות ברוח דמוקרטית, לפי הכללים וללא אלימות. איזו נופת צופים, איזו אצילות נפש מאופקת מקרב אלה שמצבם מקנה להם זכות לתגובה מסוג אחר.

אם וכאשר ירימו מתנחלים יד על חיילים/שוטרים/מפנים, נשמע מאותו כיוון קיצוני של המפה הפוליטית "הם ניסו בדרך השקטה והדמוקרטית, עפ"י הכללים, אבל אתם המשכתם להפר את כל הכללים כלפי האנשים הללו, אז אל תתפלאו שהגיעו מים עד נפש".

לסיכום: איכס.
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 235966
עיקר שכחתי - זה לא איום, זו הבטחה:

"אני מקווה שתקותו לא תוכזב (אני פסימית קצת)"

אם אלה יתאכזבו, וואי וואי, חבל לנו על הזמן. עוד נראה איש יפה צועק "ת'חזיקו אותי! ת'חזיקו אותי!".
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 235978
טוב, אם לציטוט הזה ענית אני לוקח את דברי בחזרה. של מי הציטוט הנ"ל?
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 235981
ראשו של פתיל זה.
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 236053
אם תרגע, ותקרא את מה שכתבתי שוב, תבין שאני כלל לא מתמוגגת מהפגנות יפות ומסודרות. זה היה תיאור המצב כפי שאני רואה אותו, כלומר שבמערכת היחסים הקיימת כרגע בין הצדדים, יש צד אחד- ראש ממשלתנו- שהמילים רוב, דמוקרטיה, הבטחות, הסכמים, לא מרשימות אותו, וצד אחר ששומר בקנאות על כל הכללים. אני אישית חושבת שהפגנה במדינה דמוקרטית זה בשביל לצעוק. צעקה לא נראית לי כמו משהו שצריך להיות יפה, שקט, ואסטטי. רק במדינות טוטליטריות ההפגנות צריכות להיות מסודרות עם שלטים אחידים.
אני מאוד מקווה שהגישה של אנשי גוש קטיף, של ההליכה עם האהבה והחיוב, תוך אמון בעם הזה, תנצח, ולא נגיע כלל למעמד של הרמת ידיים של חיילים ושוטרים על המתנחלים, גרירתם בכוח, והרס מפעל חייהם בהנף קפריזה חסרת סיבה והגיון.
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 236054
מצחיק. בד"כ הפגנות הימין כוללות צעקות, מכות, התעמתות עם שוטרים וחיילים, קללות, יריקות וירקות רקובים. פעם אחת אתם מחליטים לנסות את הדרך המקובלת על שאר העם (לא כולל ועדי עובדים), וכבר ניכסתם לעצמכם את ההפגנה השקטה?
רק במדינות טוטאליטריות הפגנות הן מסודרות? ראית פעם הפגנות בארה"ב? בקנדה? באנגליה (לא כולל ועדי עובדים)? בגרמניה (טפו!)? כמעט תמיד, הכל מסודר, נקי, יפה, שקט. הם מוחים, אבל הם לא מכים את השוטרים.
שמת לב שבהפגנות של השמאל, השוטרים באים לשמור על המפגינים כדי שלא יפגעו בהם, ואילו בהפגנות שלכם בד"כ השוטרים באים כדי לשמור שאתם לא תפגעו באחרים?

אז פעם אחת התפלקה לכם הפגנה שקטה. כל הכבוד. מיד נקבל על עצמנו את כל הדרישות שלכם ועוד נגיד לכם תודה.

סלוחקם פארם.
מי שקט?! 236088
הפגנות מפגיני האנטי גלובליזציה בחו"ל הן אלימות מאוד.
כולל הפגנה אחת שעברתי בה בטעות (באמת) בלונדון, שבה המפגינים הפכו ניידת. ושברו חלונות של בנקים (זה היה ב"סיטי").
אחר כך גם פגשתי את אחד מהופכי הניידת בקורס רייקי. בחור ענק אך עדין כמו שה, בעיקרון.[ועם ציפורני רגליים צבועות בלק כחול]. היתה לו בעיה, שהוא כבר קנה כרטיס טיסה להודו מצד אחד, אך היה מנוע מלצאת לחו"ל עד המשפט מאידך. התברר שהמשטרה השיגה טביעות אצבעות שלו מגג הניידת. לא יודעת איך העניין נגמר.

אותו דבר לגבי הפגנות שלהם באיטליה, שבדיה, ועוד כמה מקומות.
וועדי עובדים אמרנו?
לכן, אפשר להפסיק לטעון, שהפגנה שקטה זה דבר רגיל, שלא ראוי לציון. כי זה דווקא כן.
מי שקט?! 236106
אני מסכים לגבי הביקורת על ההגזמות הפרועות של דובי, אבל...

ההפגנות האלימות של מפגיני האנטי גלובליזציה ראויות לגינוי וההפגנות השקטות של מפגיני האנטי גלובליזציה (אם יש כאלה) לא ראויות לציון חיובי (בשל סיבה זו).

קצת קרדיט לימין, שרובו איננו בה ממחוזות עמדותיה הפוליטיות הקיצוניות של ניצה, זה כל מה שביקשתי. אל תיחסו לו את ההתנהגות של הילד המופרע יוסי שמגיעה לו טפיחה על השכם על משהו שאחרים לא מקבלים עליו טפיחה על השכם ("יוסי הוציא מספיק באנגלית! יפה מאוד יוסי!").

ציון לשבח הפגנה לא אלימה של הימין, לא אומר שום דבר חיובי על הציבור הזה (כך שמי שרוצה לשבח את הציבור הנ"ל, לא זו הדרך - באתם מברכים ויצאתם מקללים). הפגנה לא אלימה היא עניין נורמטיבי ולא משהו שיש לציין, לשבח או לציין אותו כאיזה הישג חיובי (בשל סיבה זו).

אז הם הפגינו בלי לנקוט באלימות, בלי להפוך ניידות ובלי להרביץ לשוטרים, באמת יופי להם. אני לא שדדתי היום בנק (למרות העמלות הלא מוצדקות), יופי לי.
מי שקט?! 236112
לגבי הפגנות שקטות של א''ג, נדמה לי שאין כאלה. לפחות עד עכשיו לא היו.
ולגבי הפגנת השרשרת- האמת היא שחשבתי לי בינתיים, שקצת קשה להתפרע כשהמפגינים פרושים בשרשרת דקה לאורך עשרות קילומטרים. והמבחן הוא כשזו הפגנת-כיכר.
ועדיין- מה לעשות, שנהניתי לראות את התמונות היפות מההפגנה הזאת, ושהעניין כולו עשה רושם טוב. ואני רק מקווה שגם בהפגנות הכיכר שעוד יבואו יישמר השקט. (ואז גם לך לא תהיה ברירה אלא להצטרף לשבחים).
1000 הפגנות לא יצליחו לשכנע אותי :) 236122
גם אם הם יפגינו 1000 הפגנות לא אלימות בכיכר רבין, לא אבין מדוע יש לשבח מישהו על כך שהואיל בטובו לא להרביץ לשוטר (בטוח אפשר למצוא משהו יותר סימפטי, אם ממש רוצים לחלק מחמאות).
(זה עובד גם להיפך - לא אבין אם מישהו ישבח את המשטרה על פיזור-הפגנה-ללא-שימוש-בצלפים, למשל).

"והמבחן הוא כשזו..." - שוב, זה נראה לי יותר כמו ביקורת על הציבור הימני מאשר שזה נראה לי כמו מישהו שמנסה לשבח את הציבור הנ"ל. אם הציבור הימני ידוע בהפגנותיו הלא אלימות, מדוע הוא ב"מבחן" ומדוע משבחים אותו על עניין טריוויאלי כמו הפגנה בלי מכות לשוטרים? אם הוא ידוע בהפגנותיו האלימות, אז למי אכפת אם הוא עומד באיזה מבחן או שניים, בהתחשב ברקוקד שיש לציבור הזה?
הפגנות שקטות של א''ג 236536
ודאי שהיו. אפילו בארץ. הסיבה שלא שמעת עליהן היא פשוט בגלל שזה מה שהן היו - שקטות. כך למשל, משמרת מחאה מול אחת מועידות העסקים שהייתה בתל-אביב לפני זמן מה, וכן הלאה.
אני מוצא קשר בין השקט של ההפגנה 236549
לבין העובדה שבראשות הממשלה עומד עדיין איש הליכוד והאבא של ההתנחלויות, אריאל שרון, שרבים מ''ילדיו'' עדיין מקווים שהוא 'יכיר בטעותו' ויחזור בו.
אין, אין מצב שמפגן כזה היה עובר בשקט ותרבותיות שכאלה, לו בראשות הממשלה עמדו ''המערכניקים הסמולנים''.
אני מוצא קשר בין השקט של ההפגנה 236619
איפה היית בימי הפגנות הענק נגד הסכם אוסלו?
אני מוצא קשר בין השקט של ההפגנה 236869
במקרה, אני גר לא רחוק מכיכר ציון.
אני מוצא קשר בין השקט של ההפגנה 236879
שרפו גם לך את הבית?
מה עשית במכונית שלך? אני מניח שהסרת את כל מדבקות השלום לפני ההפגנה.
כמה שכנים שלך הוכו בידי ההמון הזועם?

ספר לנו כל פרט.
אני מוצא קשר בין השקט של ההפגנה 236890
לא, אבל לא הייתי עושה ניסוי בלשים מולם שלט בעד אוסלו, אם מרפסתי היתה מול מרפסתו של בנימין כבד השמיעה. (והוא לא היחיד, כך נראה לי).
אין לי מכונית, אבל לו היתה לי, גם כן לא הייתי מסתכן בניסויים. או שהייתי מחנה אותה רחוק, או שכן, הייתי מסיר את המדבקות.
ושכנים שלי ממש, לא הוכו בידי ההמון הזועם (מה גם שלא שכנים רבים שלי חלקו על דעותיו), אבל אני יודע על כאלה שהוכו גם הוכו אם לא שם, בהזדמנויות אחרות.
אני מוצא קשר בין השקט של ההפגנה 236894
חשבתי שהסכמנו כבר, שמעצם היות ההפגנה ''הפגנה גדולה'' - שריפת בובות בדמותו של רבין מכניסה בהחלט את ההפגנה לתואר ''אלימה''.
מי שקט?! 236773
אני חושב שההתפעלות היא בעצם לאו דווקא מהעדר האלימות. אילו היו מארגנים עוד הפגנה בכיכר רבין, עם המון אנשים, וכולם היו מנומסים למופת, לא היתה מובעת התפעלות מיוחדת (מצד הצופים מהצד). מה שהיה כאן הוא פשוט יותר מקוריות בצורת ההפגנה, והבלטה (במישור התגובה הרגשית, האינסטינקטיבית) של מסר חיובי ולא שלילי; גם אם המסר האמיתי של ההפגנה היה *נגד* (התנתקות, שרון), החזקת ידיים המונית משדרת שהיא *בעד* (משהו. לא חשוב מה; כאמור, אנו עוסקים ברגש).
מי שקט?! 236776
קניתי.
מי שקט?! 236848
מזה אפשר להתפעל חופשי. (גם אני קניתי)
מי שקט?! 236993
זה מה שניסיתי להגיד בתגובה 235911
הכל יחסי, אביב 236179
אל תהיה סנוב כזה.
אולי מה שבשבילך נורמטיבי ומובן מאליו, מבחינתם עצם ההגעה אליו הוא הישג.
מה, התרצה לספר לנו שבתור פעוט לא קיבלת חיזוק אחרי הפעם הראשונה שעשית לבד?
קטעים אתכם, תשארו 236182
236189
הכרתי סינים יותר גבוהים מהתגובה הזאת :)

אבל ברצינות (יחסית): האנלוגיה שלך ילדותית ומיותרת. לא תקבל עליה חיזוק (תראה מה עשית! פויה אלמוני! פויה!).
לפחות אל תטביל לי את הראש 236190
:) 236194
מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים 236057
אחרי שתרגעי מסערת הרגשות מלאת הפאתוס שלך, תראי שלא דיברתי נגד הפגנות רועשות, אלא אמרתי משהו אחר לגמרי.

אני נרגעתי (כאילו לא הייתי רגוע קודם) ותגובתך האחרונה רק מחזקת את מה שאמרתי קודם. תקווה מתקתקה לכך שהם לא ירימו ידיים והכרה פטאליסטית (יענו תאורית) שאם הם כן יפנו לדרך אחרת וירימו ידיים, זה ממש לא באשמתם (הרי הם כל כך יפים והשלטון מפר את כל הכללים).

אם נגיע למעמד של מתנחלים שמרימים ידיים, מרימי הידיים הם האחראים על מעשיהם המכוערים, לא שרון ולא אף אחד אחר.
שרשרת האלימות האנושית 236127
יואל מרקוס חושב ש"השרשרת האנושית" היא חלק "[מ]אווירה מורעלת של הסתה והתקוממות אלימה החל [מה]שרשרת האנושית מהרצועה לירושלים, דרך הכנס של מורדי הליכוד בראשות סילבן שלום ועוזי לנדאו, ועד לחשש לקיום תאי מחתרת..."
Essay a minute 236133
1. לא ידעו.
2. נו, האמת שקשה לדעת (דוגמאות).

(בנקודה זו נשארו רק שתי פסקאות עד סוף המאמר - AI).

3. לכן יש לצפות לבלתי צפוי.
4. הבלתי צפוי הוא מה שאני מצפה שיקרה (אפשרויות).
5. ניתן להכניס הפגנות לגיטימיות לא אלימות, התנהגות פוליטית לגיטימית ופעילות מחתרתית אלימה, תחת אותה מטריה של "הסתה והתקוממות אלימה" (לא ברור למה, אולי בגלל שיש משהו באוויר). חייבים לעשות משהו!

מאמר מאוד מוזר (לטעמי).
Essay a minute 236142
מדובר באותה טקטיקה נלוזה עליה כתבה איין ראנד בעיטוף ביחד של פושעים סהרוריים עם בעלי דעות פוליטייות על מנת להציג את כולם כסהרוריים.

היינו כבר בסיפור הזה אחרי רצח רבין כאשר בני בגין הועמד בפני הברירה להתיישר עם מחנה השלום ותמיכה באוסלו או לעמוד אל עמוד הקלון כאחד מרוצחי רבין.

כך גם היום יש אותם סיפורים. הם נסיון לשכנע את הציבור ש"הם" סכנה. כשאין טענות הגיוניות עוברים למניפולציות.

לגבי הפגנות ימין אלימות:
מישהו יכול לתת דוגמא אחת להפגנת ימין גדולה שהיתה אלימה? אני מתחיל להיות סנילי.
Essay a minute 236145
לא, אבל אני יכול לתת שתי דוגמאות להפגנות שמאל שנהיו אלימות. מה זה אלימות, אנשים מתו מזה.
משום מה 236147
הייתה לי תחושה שמישהו יגיד את זה...

אני גם חושב על אירועים אלימים נוספים, על אף שהם לא ממש הפגנות. כל פעם שמפנים ‏1 מאחז קטן כמו "חוות מעון", וחיילים חוטפים מכות.

1 לפרק זמן שאורכו בערך 10 שעות. קולגייט מגינה יותר זמן.
משום מה 236151
דובר על הפגנות גדולות.

אם אתה רוצה להתחרות במשבצת של הפגנות במשקל קל אז השמאל מקיים כל מיני ארועים אנרכיסטיים נגד גדרות עם הרבה אלימות ‏1.

1 שרובו בא מכיוון השוטרים בדיוק כמו בהפגנות ה"אלימות" של הימין.
משום מה 236154
אם אתה מדבר על הפגנות במובן הגבעתי ‏1 של המילה, סימן שאתה מגדיר גם פינוי ישובים כ"אלימות שבאה מצד השוטרים / חיילים". אם זאת הנחת היסוד שלך, אין שום טעם בויכוח הזה.

ולגבי הפגנות השמאל - אתה צודק. אני ‏2 לא אמרתי שאין הפגנות שמאל אלימות. פשוט רציתי לתת דוגמה נגדית לטיעון ש"לא היו הפגנות ימין אלימות". מסתבר שאתה כן סנילי, או לפחות בעל זכרון סלקטיווי.

1 במלרע, מלשון "גבעות".
2 ואני זה רק אני.
משום מה 236169
1) אני דברתי על הפגנות ימין גדולות. הציטוט שהבאת מדברי לא נכתב - פשוט לא היה ולא נברא.

2) לגבי הגבעות. רוב האלימות בחלק נכבד מהפינויים הינו אלימות של שוטרים. אתה יכול לטעון שלצורך הפינוי יש צורך להפעיל אלימות, אבל העובדות למיטב ידיעתי הם שרוב האלימות הוא של שוטרים אשר מורידים את התגים כדי שלא יזוהו.
ולא אינני מתייחס לפינוי עצמו כאלימות. אני מתייחס למכות ובעיטות של שוטרים כלפי אזרחים הנדבקים לחתיכת פחון.

3) האמירה - אין טעם לויכוח הזה אם אתה אומר XXX - נאמר כאן יותר מדי מצד שמאל. נראה לי שאין טעם להתווכח עם אנשים שאומרים משפט זה כי אין להם כל כוונה לשמוע אלא להשמיע בלבד. תקן אותי אם אני טועה.
משום מה 236174
1) "(אלימות) שרובו בא מכיוון השוטרים בדיוק כמו בהפגנות ה'אלימות' של הימין" - וזה נאמר בהמשך להתעסקות בהפגנות "במשקל קל", כשההפגנות במאחזים הן *הסיבה* לכך שדיברת על הפגנות במשקל קל. כדאי שתתייחס לתגובה שלה הגבתי (תגובה 236151) ולא על זו ששתיים לפניה.

2) [דמיין את עצמי נגעל מתיאוריות קונספירציה לא-הגיוניות, שמאשימות את המשטרה והצבא בהכאת אזרחים (ימניים, כמובן) על רקע פוליטי].

3) למען האמת זו לא שאלה של שמאל או ימין. המשפט הזה נאמר לרוב לשני אנשים ספציפיים. רצה הגורל (למען האמת, זה די סביר סטטיסטית) ושניהם ימניים.
ואתה טועה - אם הנחת היסוד שלך היא מה שרצית להוכיח, וממנה אתה לא זז, אין לי על מה להתווכח איתך - וכנ"ל גם להיפך. אני חשדתי (ואתה הכחשת את החשדות, ובכך החשדות נגנזו) שאתה טוען שעצם הפינוי, בשם מדינת ישראל, הוא מעשה תוקפנות. כמובן שזו הנחה שעונה על הקריטריון הנ"ל.
משום מה 236188
מעבר למעטה המילים אני מבין שאנו מסכימים.

לגבי הכאת אזרחים. השוטרים מכים ב''מסגרת תפקידם'' את כולם. כלומר את כל מי שאפשר להכות בלי לשלם על כך מחיר. זה אומר ימין קיצוני, שמאל קיצוני, חרדים, ערבים (כבר לא) וסתם עמך שאין להם גב.
את כבוד השופט, חבר הכנסת או איש הפרקליטות הם לא יעיזו להכות. (תמיד יכולות להיות טעויות בזיהוי)
היסק מעניין... 236198
אתה מסיק שאנחנו מסכימים דווקא בסעיף שבו לא אמרתי כלום, אלא רק כתבתי "[דמיין את עצמי נגעל מתיאוריות קונספירציה לא-הגיוניות, שמאשימות את המשטרה והצבא בהכאת אזרחים (ימניים, כמובן) על רקע פוליטי]".

למעשה, אני לא מסכים איתך. השוטרים והחיילים (שאותם אתה משמיט באופן קבוע, כנראה כי קשה לייחס להם שמאלניות) מכים את מי שמתנפל עליהם ומפריע באלימותו בקיום החלטותיה של מדינת ישראל.

זה היה נכון לגבי התושבים של לא-מעט מאחזים.
היסק מעניין... 236234
האנו מסכימים כוון לכל שאר הסעיפים. סליחה על חוסר הבהירות שלי.

לגבי החיילים. הם אכן מכים את הערבים - כשיש להם הזדמנות - ועוד איך הם מכים. בעצמי קיבלתי פקודות חד משמעיות וברורות להכניס להם מכות. אני יכול גם לאמר ששר הבטחון של האינתיפאדה היה מאוד עמום בנושא בשיחה שהיתה לו איתנו ‏1. איני חושב שהם מכים אזרחים ישראלים - זה אכן לא מתאים להם.

לגבי השוטרים - אתה מכחיש את המציאות וחבל. אין לכך אפילו צורך אידיאולוגי אלא סתם רצון לגבות את המערכת כאשר גיבוי זה עלול להביא יום אחד לאלימות שוטרים כלפיך או כלפי מי מידידיך. חבל.
כשהשוטרים יוצאים לפזר הפגנה הם מכים. ומכיון שנתנה רשות למשחית להשחית אין הם נצמדים לחוק ואין הם מבדילים בין צדיק לרשע והם מכים גם עוברי אורח תמימים - חופשי.
הם גם מכים את מי שלא מוצא חן בעיניהם - עוצרים סתם אזרחים שעלולים להתלונן על אלימותם וכו'. לא שאין תלונות שווא, אבל הכחשת אלימות השוטרים תמוהה מאוד בעיני מכיוון שיש לכך אלפים רבים של עדים - כולל אנשים ניטרליים לגמרי.

1 בעיקר אני זוכר מאותה שיחה את השב"כניק שהורה לעמיתו לבדוק אם השולחן עליו נשען שר הבטחון יציב.
היסק מעניין... 236300
אני עדיין לא מבין על מה אנחנו מסכימים. הרי שני הסעיפים האחרים אמרו:

א) אתה לא מתייחס להודעה שלה הגבתי, אלא לזו ששתיים לפניה.
ב) האמירה "אם אתה אומר ... אין טעם לויכוח הזה" הוא לא משפט שבא דוקא מהצד השמאלני. הוא פשוט נאמר לשני אנשים *קבועים* שבמקרה שניהם ימניים.

אז אני אשמח אם תאיר את עיני: על מה אנחנו בדיוק מסכימים?
היסק מעניין... 236324
אנו מסכימים שבהפגנות גדולות פוליטיות אין אלימות (אלא בשולי השוליים אם בכלל ‏1)
אנו מסכימים שבהפגנות קטנות יש אלימות משני הצדדים.
אנו גם מסכימים שניתן לקיים דיון ושמה שחשבת שלא ראוי לדיון לא היתה כוונתי.

1 למשל אחרי הפיזור
היסק מעניין... 236344
1. נגיד. זה נכון שלאספסוף, או לאנשי שוליים, קשה לשלהב קהל גדול. לכן יש פחות אלימות פיזית בהפגנות גדולות. שריקות, יריקות ושלטי נאצה, לעומת זאת, לא חסרים. ובהקשר הזה, הפגנות הימין הן לרוב אלימות.
2. לא אמרתי את זה מעולם. רק הכחשתי את זה שאמרתי את ההפך. כמובן שקיימת אלימות משני הצדדים, אבל אני לא בהכרח מסכים שכמות האלימות שווה משני הצדדים ‏1.
3. הסכמנו ש:
א) אתה אמרת שפינוי בשם מדינת ישראל לא נקרא "תקיפה".
ב) אם היית אומר את הטענה ההפוכה, לא היה טעם לדיון.

1 אני גם לא בהכרח לא-מסכים.
היסק מעניין... 236369
שריקות בהפגנה זו אלימות ...
יריקות בהפגנה (על מי?) זו אלימות
שלטי נאצה (בגין רוצח, שרון רוצח) זו אלימות.

כנראה שאין טעם לדיון.
היסק מעניין... 236377
א. מסכים.
ב. מסכים.
ג. מסכים.

ד. למה? לא אמרתי דבר כזה!
היסק מעניין... 236380
האם שירים רבויי אלימות המושרים בהפגנה זו אלימות?

בעצם רוקנת מכל תוכן את עניין האלימות. כאשר אתה אומר ההפגנות של הימין היו אלימות אתה מתכוון שצעקו בוז לרבין וירקו כשהזכירו את שמו של עראפאת.

בהינתן הגדרה זאת אין לי בעייה להסכים שהפגנות הימין יותר אלימות בישראל. אני רק מבקש שתדאג להבהיר בכל פעם שאתה מתייחס להפגנות ימין אלימות שלא מדובר בהפגנות כמו האנטי גלובליזציה ושל ועדי עובדים שהם אלימים במובן אחר ‏1.

1 בלי לציין מה יותר גרוע.
היסק מעניין... 236392
התכוונתי להסביר שהפגנות גדולות הן באופן כללי פחות אלימות. לכן, כשמודדים אלימות של הפגנות גדולות, צריך קנה מידה אחר - ולייחס ליותר התנהגויות את התואר "אלימות". זה הכל.

אין שום טעם להשוות את האלימות (הפיזית) של הפגנה של 10 אנשים ליד הגדר לאלימות (המילולית) של הפגנת ימין גדולה.
באותה מידה, אין שום טעם להשוות את האלימות (הפיזית) של פינוי מאחז לאלימות (המילולית) של הפגנת שמאל גדולה.

אם בהפגנות גדולות עסקינן, אז ההגדרה של "אלימה" ‏1 צריכה להיות ביחס להפגנות גדולות אחרות. ואז שלטי נאצה ושריפת בובות הן בהחלט מדד לאלימות.

1 להזכירך: הפתיל הזה התחיל מזה שביקשת שיזכירו לך מתי הייתה הפגנת ימין גדולה אלימה...
Essay a minute 236149
ואני יכול לציין הפגנות ימין שאנשים מתו מהם ‏1.

והאנשים שמתו בגלל רצונם להשתתף בהפגנות ימין לא נהרגו על ידי ארכי-פרחי מוסתים אלא על ידי שמנה וסלתה של המחנה השני אשר החליט כהחלטה איסטרטגית לשבור את מחנה הימין באלימות (כפי שעשו בשנות השלושים והארבעים).

1 רחל דרוק ויצחק רופא הי"ד נרצחו בדרך להפגנה בכיכר מלכי ישראל.
בנות משפחת חתואל נרצחו בדרכן לקלפי בעזרת או בחסות רובים שניתנו לערבים על ידי פושעי אוסלו.
Essay a minute 236153
דרך להפגנה - זו הפגנה.
דרך לקלפי - זו הפגנה.

אם יורשה לי לומר, יש לך הגדרות מאוד גמישות.
Essay a minute 236172
גם רבין היה בדרך מההפגנה כשנרצח ולא בתוך ההפגנה עצמה.

הבנות למשפחת חתואל שנרצחו בדם קר היו בגילאי 1-10. הן לא בעלות זכות הצבעה. הן היו בדרך להפגנה מול קלפי.

אתה אולי מתכוון שהיורים לא התעניינו בשאלה האם הם יורים על מישהו בדרך להפגנה או במישהו סתם. ייתכן שזה נכון, למרות שיש סיכוי סביר שהירי בשני המקרים היה מכוון לארוע ההפגנה (או המשאל).

אבל הם ידעו בבירור שהם יורים על תומכי ימין. האם זה משנה להם זו שאלה אחרת. לגבי אלו שנתנו להם את הרובים זה היה חשוב. כוונתם היתה שהרובים יבריחו את המתנחלים.
Essay a minute 236180
ושוב אני אומר - דורון הוא זה שהזכיר (לא באופן מפורש, אמנם) את רצח רבין. לא אני. הגיע הזמן שתפריד.

השאלה האם רבין היה בהפגנה הוא בדרך מההפגנה בשעה 21:45 היא לא רלוונטית, לטעמי. הוא לא נרצח *בגלל* ההפגנה. כנ"ל לגבי הדוגמאות שאתה נתת. חוץ מזה, ישנו הבדל מהותי בין רצח פוליטי לבין טרור. נושא הפתיל הזה היה אלימות פוליטית - מה הכנסת נפגעי טרור לתמונה?

גם למחבל לא אכפת אם הנרצח הוא ימני. אכפת לו אם הוא *מתנחל*. למיטב ידיעתי, אין בסניפי הליכוד אבטחה צמודה יותר מבסניפי מפלגת העבודה.

גם מתכנני אוסלו לא התכוונו שהנשק יהיה מופנה כלפי מתנחלים, אלא כדי לתת לרשות הפלסטינית אפשרות לאכוף את החוק מבפנים, כהכנה למצב של יציאת צה"ל מהערים הפלסטיניות. נכון, *לנו*, האנשים שבאים מהעתיד ‏1, זאת נראית גישה מאוד נאיבית. אבל ההצגה של אותם אנשים כאנשי זדון, שמעוניינים לתת לטרוריסטים לחסל דווקא את מתנגדיהם הפוליטיים היא טענה לא לגיטימית בעליל!

1 אני מושפע מסרטי מד"ב.
Essay a minute 236192
1) בשעה 21:45 הוא היה בדרך לביה"ח, כנראה.

2) טענתי היא שהיה בנאיביות שלהם קצת יותר מנאיביות.
אני רוצה שדבר זה ייבדק. לדעתי ניתן לבנות תיק טוב מאוד בעניין שיבטיח הרשעה לפחות לגבי חלק מהשותפים ‏1.

3) מה שמעניין זה שלרוצחים לא אכפת אם מדובר במתנחלים או לא.
רק אחוז קטן מנפגעי אוסלו היו מתנחלים. אמנם יותר מאחוזם באוכלוסיה אבל עדיין רק אחוז קטן. וחלקם אגב נהרגו במסעדת סבאארו.

1 למשל זה שהיה ראש הממשלה בין 96-99. אל תגיד לי שהוא לא ידע מה יעשה ברובים, הוא כתב על זה ספר.
עזור לבור שכמותי בהיסטוריה 236197
אני לא זוכר שנתניהו היה מעורב בהעברת נשק לפלסטינאים. כמו כן, אני לא מכיר את הספר שעליו מדובר. תוכל לתת פרטים על העברת הנשק ועל הספר?

תודה מראש.
עזור לבור שכמותי בהיסטוריה 236235
הספר - מקום תחת השמש.

לגבי הנשק היו כמה דוגמאות זניחות. כוונתי לגביו היא העברת שטחי שליטה וערי מקלט לטרוריסטים. זה לא פחות חמור מהנשק.
עזור לבור שכמותי בהיסטוריה 236302
זה כן חמור, אבל זה לא קשור.
לקשר את נתניהו לנושא היה התחמקות. התבקשת לתת חיזוק לטענתך:
"טענתי היא שהיה בנאיביות שלהם קצת יותר מנאיביות.
אני רוצה שדבר זה ייבדק. לדעתי ניתן לבנות תיק טוב מאוד בעניין שיבטיח הרשעה לפחות לגבי חלק מהשותפים."
עזור לבור שכמותי בהיסטוריה 236309
הבאתי את העיתון מעריב מא' תמוז תשסא ראה שם.
עזור לבור שכמותי בהיסטוריה 236319
למי שמוותר על העינוי, אני מצרף קישור לעמוד הראשי באתר "מעריב", כפי שנראה ארבעה ימים אחר כך. אני אשמח אם תוכל להפנות אלי קישור שיסביר על מה אתה בכלל מדבר.

עזור לבור שכמותי בהיסטוריה 236577
אם נתניהו הודה שהוא העביר שטחי ארץ ישראל לטרוריסטים ועוד סיפק להם נשק ותחמושת יש להעמיד אותו לדין ביחד עם שאר פושעי אוסלו!
אותו ואת כל מי שבחר בו. 236584
ואת כל מי שבחר בשרון. ואת כל מי שבר בברק. ואת כל מי שבחר במצנע. ואת כל מי שבחר ברבין. מי נשאר? יעקב.
אותו ואת כל מי שבחר בו. 236600
לאור עמדתו של יעקב בנוגע לתמיכות ממשלתיות מטעמים סוציאליים, לא אתפלא אם יעקב יתמוך גם בהעמדת יעקב לדין.
שכחתם אותי? 236251
שכחתם אותי? 236296
לא שכחנו. כמדומני בתגובה 236145 הכוונה היתה לרבין ז"ל ואליך.
Essay a minute 236183
הנחת העבודה שלך, ש"מי שנתן להם רובים (פושעי אוסלו)" עשה זאת על מנת לגרש את המתנחלים הינה שיקרית.
אם יצחק רבין היה חי, היה יכול לתבוע אותך על הוצאת דיבה. אבל מה לעשות, רצה הגורל והוא אינו עימנו עוד. (ואני חש צער שעלי להעלות את שמו באותה נשימה וכטיעון נגדי לטענות השקריות שלך, אבל איכשהו הפעם זה רלבנטי).

ומי נתן רובים למיליציות של ההתנחלויות? (הנה, ניצה פה מספרת וחוזרת ש"פרס הקים את קרית ארבע" וכו'). אז הם נתנו לכם רובים, ונתנו להם רובים, ורק לנו לא נשארו - כמה עצוב.
אולי היא שקרית אך בפועל זו הייתה הטעות הגדולה ביותר באוסלו 236193
אלמלא הרובים צה''ל לא היה יוצר את המחסומים ואת הדרכים העוקפות.

אלמלא הרובים הפלסתינאים לא היו יוכלים לנהל מדיניות תוקפנית נגדנו ומיותרת.

אלמלא חומרי הנפץ שסיפקנו לא היה נוצר הידע הטכני ליצירת מחבלים מתפוצצים.

וגם הנחיצות שלו ביצירת סדר לא הייתה נחוצה.

מטרת הרובים לפחות מהצד הפלסתינאי היתה הקמת צבא עצמאי שמצד אחד ידכא אויבים בשטח ומצד שני יוכל לעמוד במלחמה כנגד ישראל.
וכיון ששני המטרות באו לידי ביטוי, עדיף היה, אם הסכם אוסלו היה מתבטל וצה''ל היה מכריח את הפלסתינאים להחזיר את הרובים.

(אך כיון שמדינת ישראל העדיפה להתעלם מהאספקט הזה של המלחמה ולהתייחס אליה כמלחמת טרור בלבד נתקענו עם התוכנית ה''התנתקות'' הזאתי)
Essay a minute 236196
מישהו יכול לסבר את אוזננו, מהי האמת שמאחורי סיפורי "מי נתן להם רובים (פושעי אוסלו)" וכיוב'?
לי נדמה שהיה מדובר בנשק שרכשה הרשות מירדן או ממצריים ועבר דרך ישראל לצורך רישום וסימון. האם זכרוני מדוייק או שמא היו דברים מעבר לזה?
כשאני שומע את את גיבורי "אהבת ישראל" מזכירים שוש ושוב "מי נתן להם רובים?" אני תמיד מצייר לעצמי את רבין מעביר רובים ממחסני צה"ל תמורת בקבוקי ויסקי למזווהו הפרטי.
Essay a minute 236202
כן, כי בלי משלוחים של רובים מפושעי אוסלו, מי יודע איך הם היו מצליחים להכין מטעני נפץ.

______
ג'אמיל: אחמד?
אחמד: <נוחר>
ג'אמיל: אחמד!!
אחמד: <נופל מהכסא> אה?!
ג'אמיל: קום מהריצבה, אידיוט. הגיע עוד משלוח של רופים וכדורים מהיהוד.
אחמד: נו פמה אתה רוצה ממנייי?!
ג'אמיל: יאללה, אתה בתורנות היום. תתחיל לפרק תרמילים ולהוציא את האפק זריפה, כדור כדור. צריך להכין מטען נבץ לשלושה אוטובוס.
אחמד: כוסאוחתוק עם האוזלואיזטים האלה, רק עפודה הם מפיעים עלינו. בושעי אוזלו לדין.
Essay a minute 236236
הרובים הללו שמשו לפיגוע באולם שמחות בחדרה - ששה הרוגים הי''ד. הם גם שמשו לעוד עשרות פיגועים.

ובחסות רובים אלו ושטחי השליטה שניתנו לטרוריסטים הוכנו המטענים. אל תתמם.

הססמא אל תתנו להם רובים מבטא את כל המכלול.
Essay a minute 236253
כן, הססמאות אכן אומרות אצלך את המכלול.

נו, אז פשעי אוסלו‏1 זה לא רק "למה נתתם להם רובים" אלא גם "למה נתתם להם שטחים"? זאת אומרת, אין מישהו במדינה הזאת היום משרון שמאלה, שאיננו עונה על הקריטריונים שלך של "מיהו פושע". הבנתי את הסיווג שלך בין פושעים לבין אזרחים מן השורה. שמירה על החוק היא לראות ולנתח את המציאות בדיוק כמו יעקב.

_______
1 על *מדיניות* (לא פשעי) אוסלו, שהיתה מוטעת במספר מישורים, אפילו לממורכז שכמוני (עם נטיה קלה שמאלה) יש המון ביקורת. ביקורת פוליטית זה דבר אחד, קרקורי "פושעי אוסלו" זה דבר אחר לגמרי.
שרון ראש ממשלת ישראל. 236323
של נעליך בפני שרון. שרון כראש ממשלה לא נתן אף שעל. הוא דווקא שחרר את שכם וחברון מעול הזידים.
236653
שכם בידינו? באמת?

_______
העלמה עפרונית, באמת רוצה לדעת אם היא פספסה משהו.
אני שמח לבשר לך 236691
אני גאה להיות ממשחררי שכם בניסן תשס''ב.
שכם שוחררה ונכבשה כולה במבצע חומת מגן.
חזרנו אל קבר יוסף על מנת שלא לצאת משם לעולם.

ולא נעזבנה ביד זולתינו מן האומות.
אני שמח לבשר לך 236696
ברכותי על החזרה לקבר, דרקולה. למרבה הצער, כל קבר עתיק כזה אחראי על כמה וכמה קברים חדשים.
אני שמח לבשר לך 236711
גם
כל אוטובוס
כל קניון
כל צומת
וכל כביש.

ואולי זה רק פושעי אוסלו?
אני שמח לבשר לך 236715
נה,נה, אל תערב בין קודש לחול.

כל המקומות שמנית הם זירת הקרב (הנפשע, אם צריך להגיד), לעומת הקברים הקדושים שמבטיחים את המשך הקרב עד אחרית הימים. אה, ופושעי אוסלו לדין כמובן. אגב, כדי לחסוך לך בהקלדה, מה דעתך על פוא"ד וזהו?
  על טעם וריח • חשמנית על מונית
  על טעם וריח • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  אני שמח לבשר לך • יעקב
  שמה? • העלמה עפרונית
  ששבנו לשכם נחלת אבותינו. • יעקב
  מזל טוב • badbevad@coolmail.co.il
  מזל טוב • יעקב
  מזל טוב • badbevad@coolmail.co.il
  מזל טוב • יעקב
  מזל טוב • badbevad@coolmail.co.il
  שרון ראש ממשלת ישראל. • האייל האלמוני
  שרון ראש ממשלת ישראל. • אביב י.
  שרון ראש ממשלת ישראל • האייל הזד
  שרון פושע אוסלו 2. • אביב י.
  שרון פושע אוסלו 2. • יעקב
  שרון פושע אוסלו 2. • אביב י.
  שרון פושע אוסלו 2. • חגי הלמן
  שרון פושע אוסלו 2. • יעקב
  שרון פושע אוסלו 2. • חגי הלמן
  המשמעות? • העלמה עפרונית
  המשמעות? • חגי הלמן
  שרון פושע אוסלו 2. • חגי הלמן
  שרון פושע אוסלו 2. • האייל האלמוני
  שרון פושע אוסלו 2. • חגי הלמן
  שרון פושע אוסלו 2. • האייל האלמוני
  שרון פושע אוסלו 2. • חגי הלמן
  שרון פושע אוסלו 2. • לה קוקרצ'ה
  שרון פושע אוסלו 2. • חגי הלמן
  מלחמת העיתונים • לה קוקרצ'ה
  מלחמת העיתונים • חגי הלמן
  רובים הם רק חלק ממכלול אמצעי לחימה • צדק
  רובים הם רק חלק ממכלול אמצעי לחימה • אביב י.
  אכן. • צדק
  ללא כותרת • אביב י.
  ללא כותרת • חגי הלמן
  ללא כותרת • אביב י.
  והרשימה גדלה: • צדק
  והרשימה גדלה: • אלון עמית
  מתנחלי משגב • יעקב
  מתנחלי משגב • אלון עמית
  מתנחלי משגב • יעקב
  מתנחלי משגב • אלון עמית
  מתנחלי משגב • יעקב
  הרמוניה זה ענין יחסי • צדק
  הרמוניה זה ענין יחסי • אלון עמית
  לא יודע... • צדק
  לא יודע... • אלון עמית
  לא יודע... • שוטה הכפר הגלובלי
  לא יודע... • ינקלה
  הגזמת... • צדק
  אלו היינו מעצמה עולמית • ינקלה
  הגזמת... • שוטה הכפר הגלובלי
  לא הבנתי למה "זכויות אזרח לא מלאות"? • צדק
  אין תגובות למאמר? • צדק
  אין תגובות למאמר? • מתיחס לרעיונות ולגישה
  שניתי את דעותי לדעות קצת יותר רדיקליות • צדק
  שניתי את דעותי לדעות קצת יותר רדיקליות • שוקי שמאל
  ולך קצת בלבול בידיעותיך: • צדק
  ולך קצת בלבול בידיעותיך: • שוקי שמאל
  צודק. • צדק
  שניתי את דעותי לדעות קצת יותר רדיקליות • ירדן ניר-בוכבינדר
  צדק - כוכב אחד לא לבד • האייל האלמוני
  איך זה שכוכב אחד מעז • ערן בילינסקי
  איך זה שכוכב אחד מעז • האייל האלמוני
  איך זה שארד אחד מעז • ערן בילינסקי
  איך זה שמצרי היפותטי אחד מעז • האייל האלמוני
  איך זה שמצרי היפותטי אחד מעז • ערן בילינסקי
  איך זה שמצרי היפותטי אחד מעז • האייל האלמוני
  איך זה שיהודי קונקרטי אחד מעז • ערן בילינסקי
  איך זה שיהודי קונקרטי אחד מעז • שוקי שמאל
  איך זה שלא מבינים את עוזי ארד • ערן בילינסקי
  איך זה שלא מבינים את עוזי ארד • שוקי שמאל
  איך זה שלא מבינים את עוזי ארד • ערן בילינסקי
  איך זה שסמולני אחד מעז • האלמוני מאתמול
  איך זה שסמולני אחד מעז • שוטה הכפר הגלובלי
  איך זה שמצרי היפותטי אחד מעז • חגי הלמן
  אין תגובות למאמר? • יעקב
  אפרטהייד יהודי למהדרין • האייל האלמוני
  והרשימה גדלה: • האייל האלמוני
  עם דבר אחד קטן • צדק
  עם דבר אחד קטן • האייל האלמוני
  Essay a minute • שוטה הכפר הגלובלי
  Essay a minute • שוקי שמאל
  Essay a minute • יעקב
  Essay a minute • שוטה הכפר הגלובלי
  Essay a minute • האייל האלמוני
  Essay a minute • יעקב
  Essay a minute • אביב י.
  Essay a minute • יעקב
  Essay a minute • דובי קננגיסר
  Essay a minute • יעקב
  Essay a minute • דובי קננגיסר
  Essay a minute • שועל
  Essay a minute • שוטה הכפר הגלובלי
  למען הסימטריה • יעקב
  למען הסימטריה • גרושו
  Essay a minute • דובי קננגיסר
  Essay a minute • יעקב
  שרשרת האלימות האנושית • עוזי ו.
  זו בדיוק הנקודה של הדיון. • צדק
  מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים • ירושלמי
  מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים • אביב י. (יהודי יקר ב-‏9.90)
  ''שרשרת אינושית'' • האייל האלמוני
  מגיעה להם מלה טובה, אבל לא שתיים • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה כיף • גילי
  לא הייתי שם, היה כיף • חטא שין
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • שרגא
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שוטה הכפר הגלובלי
  הייתי שם, היה כיף • עוזי ו.
  הייתי שם, היה כיף • שוטה הכפר הגלובלי
  הייתי שם, היה כיף • עוזי ו.
  הייתי שם, היה כיף • שוטה הכפר הגלובלי
  הייתי שם, היה כיף • דורון יערי
  מה מוסרי פה? • גרשון
  פתח תקוה • דורון יערי
  הגיע הזמן! • גרשון
  מה מוסרי פה? • שוטה הכפר הגלובלי
  נו, אז בודאי ובודאי שזה מוסרי • גרשון
  נו, אז בודאי ובודאי שזה מוסרי • שוטה הכפר הגלובלי
  ברור שתמנע • גרשון
  נו, אז בודאי ובודאי שזה מוסרי • האייל האלמוני
  נו, אז בודאי ובודאי שזה מוסרי • קורא במדבר
  כולנו ערב רב • האייל האלמוני
  כולנו ערב רב • קורא במדבר
  נו, אז בודאי ובודאי שזה מוסרי • שוקי שמאל
  נו, אז בודאי ובודאי שזה מוסרי • האייל האלמוני
  גם טבריה לא נמצאת ביהודה • גרשון
  השומרוני הטוב • badbevad@coolmail.co.il
  אם לפלסטינים מגיעה זכות השיבה • גרשון
  אם לפלסטינים מגיעה זכות השיבה • חגי הלמן
  אה, אבל אם הם דורשים אותה • גרשון
  אה, אבל אם הם דורשים אותה • חגי הלמן
  הם כבר מעוצבנים - עוד קצת לא ישנה • גרשון
  הם כבר מעוצבנים - עוד קצת לא ישנה • חגי הלמן
  אני צריך להסביר לך? • גרשון
  אני צריך להסביר לך? • חגי הלמן
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שוטה הכפר הגלובלי
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  היופי הוא בעיני המתבונן • עוזי ו.
  היופי הוא בעיני המתבונן • יהונתן אורן
  היופי הוא בעיני המתבונן • עוזי ו.
  היופי הוא בעיני המתבונן • יהונתן אורן
  הייתי שם, היה כיף • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • יעקב
  שומרון לשומרונים! • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • שוטה הכפר הגלובלי
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • לא חרדי ולא עורך-דין
  אל מאזינו • יעקב
  אל מאזינו • לא חרדי ולא עורך-דין
  הגדר • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • שוטה הכפר הגלובלי
  כלב חי טוב מאריה מת • יעקב
  גוי חי טוב מיהודי מת • האייל האלמוני
  כלב חי טוב מאריה מת • שוטה הכפר הגלובלי
  כלב חי טוב מאריה מת • יעקב
  כלב חי טוב מאריה מת • שוטה הכפר הגלובלי
  אסור • יעקב
  אסור • שוטה הכפר הגלובלי
  שבת המלכה • יעקב
  טוב שאתה אופטימי • האייל האלמוני
  החטא ועונשו • אביב י.
  החטא ועונשו • יעקב
  החטא ועונשו • אביב י.
  החטא ועונשו • יעקב
  החטא ושכרו • אסתי
  החטא ושכרו • יעקב
  החטא ושכרו • אסתי
  החטא ושכרו • יעקב
  החטא ושכרו • אסתי
  החטא ושכרו • שוטה הכפר הגלובלי
  החטא ושכרו • דובי קננגיסר
  החטא ושכרו • יעקב
  החטא ושכרו • האייל האלמוני
  החטא ושכרו • יעקב
  החטא ושכרו • לא חרדי ולא עורך-דין
  החטא ושכרו • יעקב
  החטא ושכרו • לא חרדי ולא עורך-דין
  החטא ושכרו • יעקב
  החטא ושכרו • לא חרדי ולא עורך-דין
  החטא ושכרו • יעקב
  החטא ושכרו • לא חרדי ולא עורך-דין
  החטא ושכרו • יעקב
  החטא ושכרו • לא חרדי ולא עורך-דין
  החטא ושכרו • לא חרדי ולא עורך-דין
  החטא ושכרו • יעקב
  פושעי אוסלו יעמדו לדין • האייל האלמוני
  החטא ושכרו • שוטה הכפר הגלובלי
  החטא ושכרו • אלמוני
  החטא ושכרו • לא חרדי ולא עורך-דין
  החטא ועונשו • אביב י.
  החטא ועונשו • יעקב
  החטא ועונשו • אביב י.
  החטא ועונשו • יעקב
  נכנעתי • אביב י.
  החטא ועונשו • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שוטה הכפר הגלובלי
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה כיף • שוטה הכפר הגלובלי
  הייתי שם, היה כיף • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • חגי הלמן
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • לא חרדי ולא עורך-דין
  דם, יש"ע ודמעות‏1 • שוטה הכפר הגלובלי
  החריץ • ניצה
  מלים מלים מלים? מלים! • רון בן-יעקב
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • ניצה
  אין כוח פוליטי? • חגי הלמן
  אין כוח פוליטי? • ניצה
  אין כוח פוליטי? • דובי קננגיסר
  אין כוח פוליטי? • ניצה
  אין כוח פוליטי? • דובי קננגיסר
  אין כוח פוליטי? • ניצה
  אין כוח פוליטי? • רודי וגנר
  אין כוח פוליטי? • שועל
  אין כוח פוליטי? • רודי וגנר
  אין כוח פוליטי? • שועל
  אין כוח פוליטי? • רודי וגנר
  אין כוח פוליטי? • שועל
  אין כוח פוליטי? • ניצה
  אין כוח פוליטי? • האייל האלמוני
  אין כוח פוליטי? • ניצה
  אין כוח פוליטי? • האייל האלמוני
  אין כוח פוליטי? • האייל האלמוני
  אין כוח פוליטי? • דובי קננגיסר
  אין כוח פוליטי? • ניצה
  אין כוח פוליטי? • דובי קננגיסר
  אין כוח פוליטי? • רודי וגנר
  אין כוח פוליטי? • חגי הלמן
  קוראים שם עיתונים לאנשים חושבים • האייל האלמוני
  אין כוח פוליטי? • כליל החורש נאורי
  לא כרונולוגיה, כי אם יחס סיבה-תוצאה • חגי הלמן
  אין כוח פוליטי? • ניצה
  שיחדש • שוטה הכפר הגלובלי
  אין כוח פוליטי? • רודי וגנר
  אין כוח פוליטי? • שועל
  אין כוח פוליטי? • רודי וגנר
  אין כוח פוליטי? • שועל
  אין כוח פוליטי? • רודי וגנר
  אין כוח פוליטי? • שועל
  בוא ננסה כיוון אחר. • רודי וגנר
  בוא ננסה כיוון אחר. • שועל
  האם זה חזון הימין? • רודי וגנר
  האם זה חזון הימין? • שועל
  בוא ננסה כיוון אחר. • יעקב
  בוא ננסה כיוון אחר. • חגי הלמן
  בוא ננסה כיוון אחר. • יעקב
  מה הקשר ביניהם? • חגי הלמן
  מה הקשר ביניהם? • יעקב
  מה הקשר ביניהם? • חגי הלמן
  מה הקשר ביניהם? • יעקב
  מה הקשר ביניהם? • חגי הלמן
  אין כוח פוליטי? • חגי הלמן
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • צדק
  ''האנשים האלה'' • חגי הלמן
  את האמת, זה לא מה שאני חושב • צדק
  את האמת, זה לא מה שאני חושב • דובי קננגיסר
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • לא חרדי ולא עורך-דין
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • האייל האלמוני
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • יעקב
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • האייל האלמוני
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • ערן בילינסקי
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • אביב י.
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • הקשה המקשה
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • *מישהו*
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • אביב י.
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • הקשה המקשה
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • צדק
  ללא כותרת • רחמים חמו מילשטין
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • הקשה המקשה
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • ערן בילינסקי
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • הקשה המקשה
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • ערן בילינסקי
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • דובי קננגיסר
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • שועל
  מקום מגורים לא משפיע על קב''א • ליאור גימל
  מקום מגורים לא משפיע על קב''א • דובי קננגיסר
  מתנגדים לכיבוש? כמה נורא! • האייל האלמוני
  מתנגדים לכיבוש? כמה נורא! • דובי קננגיסר
  מתנגדים לכיבוש? כמה נורא! • האייל האלמוני
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • יעקב
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • הקשה המקשה
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • אביב י.
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • האייל האלמוני
  אני לא יודע מה אנשים חושבים • לא חרדי ולא עורך-דין
  ואולי האנשים שלא מגיעים לצבא היום • הסטוריון מצעד המחץ
  ואולי הירח • האייל האלמוני
  ואולי האנשים שלא מגיעים לצבא היום • חגי הלמן
  ואולי האנשים שלא מגיעים לצבא היום • הסטוריון מצעד המחץ
  תגובה מהפורמט הבא: • חגי הלמן
  אין כוח פוליטי? • שועל
  אין כוח פוליטי? • חגי הלמן
  שלוש ארבע שלוש ארבע ולעבודה • האייל האלמוני והארסי
  אין כוח פוליטי? • דובי קננגיסר
  אין כוח פוליטי? • ניצה
  הערבים לא כשלו ביום כיפור • יעקב
  הערבים לא כשלו ביום כיפור • חגי הלמן
  הערבים לא כשלו ביום כיפור • החוצן מאתמול
  הערבים לא כשלו ביום כיפור • חגי הלמן
  הערבים לא כשלו ביום כיפור • האייל האלמוני
  ספרייט וקוקה קולה זה לא אותה חברה? • ראובן
  סוריה ומצרים זה לא אותה מדינה? • יעקב
  סוריה ומצרים זה לא אותה מדינה? • ראובן
  סוריה ומצרים זה לא אותה מדינה? • ראובן
  סוריה ומצרים זה לא אותה מדינה? • חגי הלמן
  אין כוח פוליטי? • האייל האלמוני
  אין כוח פוליטי? • האייל האלמוני
  אין כוח פוליטי? • ערן בילינסקי
  אין כוח פוליטי? • דובי קננגיסר
  אין כוח פוליטי? • ערן בילינסקי
  אין כוח פוליטי? • דובי קננגיסר
  אין כוח פוליטי? • ערן בילינסקי
  אין כוח פוליטי? • דובי קננגיסר
  אני שאלתי קודם • ערן בילינסקי
  אני שאלתי קודם • דובי קננגיסר
  אני שאלתי קודם • האייל האלמוני
  אני שאלתי קודם • ראובן
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • ניצה
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • ניצה
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • רון בן-יעקב
  החריץ • חגי הלמן
  החריץ • ניצה
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • ניצה
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • ניצה
  החריץ • דובי קננגיסר
  החריץ • ניצה
  החריץ • לא חרדי ולא עורך-דין
  החריץ • שועל
  החריץ • ניצה
  החריץ • חגי הלמן
  החריץ • חגי הלמן
  החריץ • ניצה
  כמה הערות • אלון עמית
  כמה הערות • רון בן-יעקב
  כמה הערות • יעקב
  כמה הערות • לא חרדי ולא עורך-דין
  כמה הערות • יעקב
  כמה הערות • אלון עמית
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • כליל החורש נאורי
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • כליל החורש נאורי
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • כליל החורש נאורי
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • שוקי שמאל
  גם אני יכול • עוזי ו.
  ?? • האייל האלמוני
  תודה. • עוזי ו.
  תודה. • דובי קננגיסר
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • שוקי שמאל
  ''דבקים בקיצוניות לגאוותם היהודית כדי להסתיר את אבותיהם הקוזקים'' • חשמנית על מונית
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • ערן בילינסקי
  כמה הערות • לא חרדי ולא עורך-דין
  כמה הערות • ערן בילינסקי
  כמה הערות • לא חרדי ולא עורך-דין
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • ערן בילינסקי
  כמה הערות • שוקי שמאל
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • שוקי שמאל
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • לא חרדי ולא עורך-דין
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • שוקי שמאל
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • האייל האלמוני
  מה זה דבקה? • האייל האלמוני
  מה זה דבקה? • האייל האלמוני
  כמה הערות • עוזי ו.
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • עוזי ו.
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • פוליטיקלי קורקט
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • דובי קננגיסר
  משהו על גאווה ודעה קדומה • האייל האלמוני
  משהו על גאווה ודעה קדומה • ניצה
  הוא שאמרתי - מתיקות מזוייפת • האייל האלמוני
  הוא שאמרתי - מתיקות מזוייפת • ניצה
  הוא שאמרתי - מתיקות מזוייפת • האייל האלמוני
  הוא שאמרתי - מתיקות מזוייפת • ניצה
  הוא שאמרתי - מתיקות מזוייפת • האייל האלמוני
  מספר שאלות • ניצה
  משהו על גאווה ודעה קדומה • דובי קננגיסר
  משהו על גאווה ודעה קדומה • יעקב
  מסקנה • ינקלה
  משהו על גאווה ודעה קדומה • האייל האלמוני
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • ירושלמי
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • אלון עמית
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • דובי קננגיסר
  כמה הערות • האייל האלמוני
  בשם אומרם • האייל האלמוני
  בשם אומרם • האייל האלמוני
  בשם אומרם • ירדן ניר-בוכבינדר
  בשם אומרם • האייל האלמוני
  בשם אומרם • הבוכבינדרית[1]
  (זה היה שלי, כמובן) • ירדן ניר-בוכבינדר
  משתלטת • לא חרדי ולא עורך-דין
  כמה הערות • לא חרדי ולא עורך-דין
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • אלון עמית
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • אלון עמית
  חברון מאז ולתמיד • הנמלה העמלה
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • אלון עמית
  כמה הערות • שוקי שמאל
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • ניצה
  שאלה קטנה • אורי גוראל-גורביץ'
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • אורי גוראל-גורביץ'
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • אורי גוראל-גורביץ'
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • אורי גוראל-גורביץ'
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • אורי גוראל-גורביץ'
  לא רק יפה • ביבי נתניהו
  לא רק יפה • אורי גוראל-גורביץ'
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • אורי גוראל גורביץ'
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • אורי גוראל-גורביץ'
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • אורי גוראל-גורביץ'
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • פוליטיקלי קורקט
  שאלה קטנה • ירדן ניר-בוכבינדר
  שאלה קטנה • אורי גוראל-גורביץ'
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • פוליטיקלי קורקט
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • פוליטיקלי קורקט
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • פוליטיקלי קורקט
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • דובי קננגיסר
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • דובי קננגיסר
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • כליל החורש נאורי
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • דובי קננגיסר
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  הברירה של גלעד דנבום • אורי גוראל-גורביץ'
  שאלה קטנה • דובי קננגיסר
  שאלה קטנה • כליל החורש נאורי
  שאלה קטנה • כליל החורש נאורי
  שאלה קטנה • דורון הגלילי
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • דובי קננגיסר
  שאלה קטנה • גדי אלכסנדרוביץ'
  שאלה קטנה • דובי קננגיסר
  שאלה קטנה • דורון הגלילי
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • דובי קננגיסר
  נבל ברשות הדמוקרטיה • עוזי ו.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • דורון הגלילי
  נבל ברשות הדמוקרטיה • עוזי ו.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • דורון הגלילי
  נבל ברשות הדמוקרטיה • אביב י.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • עוזי ו.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • אביב י.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • אביב י.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • עוזי ו.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • דובי קננגיסר
  נבל ברשות הדמוקרטיה • האייל האלמוני
  נבל ברשות הדמוקרטיה • ערן בילינסקי
  נבל ברשות הדמוקרטיה • עוזי ו.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • דובי קננגיסר
  נבל ברשות הדמוקרטיה • דובי קננגיסר
  נבל ברשות הדמוקרטיה • עוזי ו.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • דובי קננגיסר
  נבל ברשות הדמוקרטיה • עוזי ו.
  נבל ברשות הדמוקרטיה • דובי קננגיסר
  בעניין הרציונליזם • עוזי ו.
  הידעת? • easy
  הידעת? • דובי קננגיסר
  שאלה קטנה • ניצה
  שאלה קטנה • איש שמאל
  שאלה קטנה • ניצה
  כמה תמהונים בודדים נכנסים לחיפושית? • הנמלה העמלה
  כמה תמהונים בודדים נכנסים לחיפושית? • עוזי ו.
  כמה תמהונים בודדים נכנסים לחיפושית? • הנמלה העמלה
  כמה תמהונים בודדים נכנסים לחיפושית? • עוזי ו.
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • שועל
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • אביב י.
  למה לא,למה לא עכשיו,מה שבטח יבוא רק מחר • האייל האלמוני והארסי
  למה לא,למה לא עכשיו,מה שבטח יבוא רק מחר • ניצה
  אני מבין ש"תמהוני בודד שערוץ 2 מראיין" • האייל האלמוני
  אני מבין ש"תמהוני בודד שערוץ 2 מראיין" • האייל האלמוני
  אני מבין ש"תמהוני בודד שערוץ 2 מראיין" • האייל האלמוני
  אני מבין ש"תמהוני בודד שערוץ 2 מראיין" • האייל האלמוני
  אני מבין ש"תמהוני בודד שערוץ 2 מראיין" • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • ירדן ניר-בוכבינדר
  שאלה קטנה • ל.ב.פ., תל אביב
  שאלה קטנה • ירדן ניר-בוכבינדר
  שאלה קטנה • דובי קננגיסר
  מצע? • עוזי ו.
  מצע? • דובי קננגיסר
  שאלה גדולה • שוקי שמאל
  שאלה גדולה • ניצה
  שאלה גדולה • שוקי שמאל
  שאלה גדולה (2) • שוקי שמאל
  שאלה גדולה (2) • ניצה
  שאלה גדולה (2) • שוקי שמאל
  שאלה גדולה (2) • שוקי שמאל
  תגובה ערוכה • שוקי שמאל
  תגובה ערוכה • האייל האלמוני
  תגובה ערוכה • יהונתן אורן
  תגובה ערוכה • האייל האלמוני
  לא הבנתי • האייל האלמוני
  לא הבנתי • האייל האלמוני
  לא הבנתי • יהונתן אורן
  לא הבנתי • האייל האלמוני
  לא הבנתי • יהונתן אורן
  לא הבנתי • האייל האלמוני
  לא הבנתי • יהונתן אורן
  לא הבנתי • האייל האלמוני
  לא הבנתי • יהונתן אורן
  לא הבנתי • האייל האלמוני
  גודווין • עוזי ו.
  גודווין • יהונתן אורן
  גודווין • האייל האלמוני
  גודווין • יהונתן אורן
  גודווין • עשו
  גודווין • האייל האלמוני
  גודווין • אביב י.
  גודווין • עוזי ו.
  גודווין • האייל האלמוני
  גודווין • עוזי ו.
  גודווין • האייל האלמוני
  גודווין • עוזי ו.
  גודווין • האייל האלמוני
  תיקון נוסח • שוקי שמאל
  תיקון נוסח • דורון הגלילי
  תיקון נוסח • האייל האלמוני
  תיקון נוסח • דורון הגלילי
  תיקון נוסח • האייל האלמוני
  תיקון נוסח • דורון הגלילי
  תיקון נוסח • האייל האלמוני
  דעות, לא שעות • האייל האלמוני
  תיקון נוסח • דובי קננגיסר
  תיקון נוסח • שוקי שמאל
  תיקון נוסח • דובי קננגיסר
  תיקון נוסח • עוזי ו.
  תיקון נוסח • האייל האלמוני
  תיקון נוסח • שוקי שמאל
  תיקון נוסח • עוזי ו.
  תיקון נוסח • האייל האלמוני
  תגובה ערוכה • ניצה
  תגובה ערוכה • שוקי שמאל
  תגובה ערוכה • ניצה
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  תשובה קטנה • האייל האלמוני
  תשובה קטנה • האייל האלמוני
  שאלה קטנה • האייל האלמוני
  ואם אפשר להזכיר בהזדמנות זו: • ליאור גימל
  כמה הערות • אלון עמית
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • אורי גוראל-גורביץ'
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • אורי גוראל-גורביץ'
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • ניצה
  ניקח את האנלוגיה קצת הלאה • האייל האלמוני
  ניקח את האנלוגיה קצת הלאה • לא חרדי ולא עורך-דין
  ניקח את האנלוגיה קצת הלאה • האייל האלמוני
  ניקח את האנלוגיה קצת הלאה • ניצה
  ניקח את האנלוגיה קצת הלאה • ערן בילינסקי
  ניקח את האנלוגיה קצת הלאה • ניצה
  תודה לניצה, ולדובי על ההשקעה - • האייל האלמוני
  תודה לניצה, ולדובי על ההשקעה - • ערן בילינסקי
  תודה לניצה, ולדובי על ההשקעה - • האייל האלמוני
  תעשי טובה, נו באמת • האייל האלמוני
  תעשי טובה, נו באמת • ניצה
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • דובי קננגיסר
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • ילדה
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • דובי קננגיסר
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • שוקי שמאל
  כמה הערות • ניצה
  הערה: • כליל החורש נאורי
  הערה: • לא חרדי ולא עורך-דין
  הערה: • כליל החורש נאורי
  הערה: • לא חרדי ולא עורך-דין
  הערה: • כליל החורש נאורי
  הערה: • ניצה
  ואם נניח, • צדק
  ואם נניח, • ניצה
  ואם נניח, • צדק
  ואם נניח, • ניצה
  נכון, • צדק
  נכון, • ניצה
  אכן, • צדק
  אכן, • לא חרדי ולא עורך-דין
  להפך • האייל האלמוני
  להפך • לא חרדי ולא עורך-דין
  אכן, • דובי קננגיסר
  אכן, • לא חרדי ולא עורך-דין
  הפצצות אויר • שוקי שמאל
  הפצצות אויר • לא חרדי ולא עורך-דין
  הפצצות אויר • שוקי שמאל
  אכן, • ניצה
  כן, מסכים איתך • צדק
  242, 338 • האייל האלמוני
  אכן, • האייל האלמוני
  אכן, • ניצה
  אכן, • שני
  אכן, • ניצה
  אכן כן. • האייל האלמוני
  אכן, • דובי קננגיסר
  אכן, • דובי קננגיסר
  אכן, • ניצה
  אכן, • דובי קננגיסר
  אכן, • ידידיה
  אכן, • דובי קננגיסר
  אכן, • ערן בילינסקי
  אכן, • דובי קננגיסר
  הערה: • כליל החורש נאורי
  הערה: • ניצה
  הערה: • כליל החורש נאורי
  "95% מהפלשתינים היו מחוץ לשליטת צה"ל" • mermit
  "95% מהפלשתינים היו מחוץ לשליטת צה"ל" • ירדן ניר-בוכבינדר
  "95% מהפלשתינים היו מחוץ לשליטת צה"ל" • דורון הגלילי
  "95% מהפלשתינים היו מחוץ לשליטת צה"ל" • ירדן ניר-בוכבינדר
  "95% מהפלשתינים היו מחוץ לשליטת צה"ל" • דורון הגלילי
  "95% מהפלשתינים היו מחוץ לשליטת צה"ל" • ירדן ניר-בוכבינדר
  "95% מהפלשתינים היו מחוץ לשליטת צה"ל" • mermit
  כמה הערות • דובי קננגיסר
  אולי תפסיקו עם כל האנלוגיות האלה? • האייל האלמוני
  "אני שונא אנלוגיות !" • לא חרדי ולא עורך-דין
  "אני שונא אנלוגיות !" • האייל האלמוני
  "אני שונא אנלוגיות !" • לא חרדי ולא עורך-דין
  "אני שונא אנלוגיות !" • יהונתן אורן
  "אני שונא אנלוגיות !" • לא חרדי ולא עורך-דין
  "אני שונא אנלוגיות !" • יהונתן אורן
  "אני שונא אנלוגיות !" • האייל האלמוני
  "אני שונא אנלוגיות !" • לא חרדי ולא עורך-דין
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • דובי קננגיסר
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • Y
  כמה הערות • האייל האלמוני
  כמה הערות • Y
  כמה הערות • דובי קננגיסר
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • דובי קננגיסר
  כמה הערות • ניצה
  כמה הערות • דובי קננגיסר
  כמה הערות • דורון הגלילי
  כמה הערות • אלון עמית
  רכיבה על סוסים וחמורים כל ימות השבוע • האייל האלמוני
  ניטפוק מהותי (יש דבר כזה?) • חגי הלמן
  החריץ • לא חרדי ולא עורך-דין
  החריץ • ניצה
  החריץ • לא חרדי ולא עורך-דין
  החריץ • עוזי ו.
  החריץ • easy
  החריץ • שוטה הכפר הגלובלי
  סיפורי צדיקים‏1 • שוטה הכפר הגלובלי
  סיפורי צדיקים‏1 • easy
  סיפורי צדיקים‏1 • שוטה הכפר הגלובלי
  סיפורי צדיקים‏1 • שוקי שמאל
  סיפורי צדיקים‏1 • כליל החורש נאורי
  סיפורי צדיקים‏1 • שוטה הכפר הגלובלי
  סיפורי צדיקים‏1 • יעקב
  זה די קורה, אגב. • רודי וגנר
  זה די קורה, אגב. • יעקב
  זה די קורה, אגב. • רודי וגנר
  זה די קורה, אגב. • יעקב
  זה די קורה, אגב. • שועל
  זה די קורה, אגב. • רודי וגנר
  זה די קורה, אגב. • שועל
  זה די קורה, אגב. • רודי וגנר
  זה די קורה, אגב. • שועל
  זה די קורה, אגב. • יעקב
  זה די קורה, אגב. • רודי וגנר
  זה די קורה, אגב. • יעקב
  זה די קורה, אגב. • דורון יערי
  האמנם? • easy
  האמנם? • דורון יערי
  האמנם? • easy
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • ניצה
  החריץ • כליל החורש נאורי
  החריץ • ניצה
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • easy
  החריץ • ערן בילינסקי
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • easy
  החריץ • ערן בילינסקי
  החריץ • רון בן-יעקב
  החריץ • easy
  החריץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  החריץ • easy
  החריץ • שוקי שמאל
  החריץ • easy
  החריץ • אביב י.
  החריץ • easy
  החריץ • אביב י.
  החריץ • easy
  החריץ • אביב י.
  החריץ • אביב י.
  החריץ • easy
  החריץ • אביב י.
  החריץ • easy
  החריץ • אביב י.
  החריץ • שוטה הכפר הגלובלי
  רק תזכורת קטנונית אחת • גרשון
  רק תזכורת קטנונית אחת • שוטה הכפר הגלובלי
  החריץ • ניצה
  החריץ • האייל האלמוני
  החריץ • שוטה הכפר הגלובלי
  החריץ • ניצה
  החריץ • לא חרדי ולא עורך-דין
  החריץ • הנמלה העמלה
  החריץ • דובי קננגיסר
  החריץ • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • רודי וגנר
  שאלה היפותטית (נניח) • רודי וגנר
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • אביב י.
  שאלה היפותטית (נניח) • רודי וגנר
  שאלה היפותטית (נניח) • יעקב
  שאלה היפותטית (נניח) • רודי וגנר
  שאלה היפותטית (נניח) • יעקב
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • אביב י.
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • אביב י.
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • אביב י.
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • שוטה הכפר הגלובלי
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • יהונתן אורן
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • שוקי שמאל
  הניחוש שלי: • לא חרדי ולא עורך-דין
  הניחוש שלי: • שוקי שמאל
  הניחוש שלי: • לא חרדי ולא עורך-דין
  שאלה היפותטית (נניח) • צדק
  שאלה היפותטית (נניח) • שוקי שמאל
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • שוטה הכפר הגלובלי
  שאלה היפותטית (נניח) • שוקי שמאל
  שאלה היפותטית (נניח) • הנמלה העמלה
  שאלה היפותטית (נניח) • האייל האלמוני
  שאלה היפותטית (נניח) • הנמלה העמלה
  שאלה היפותטית (נניח) • חגי הלמן
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • חגי הלמן
  שאלה היפותטית (נניח) • גדי אלכסנדרוביץ'
  שאלה היפותטית (נניח) • חגי הלמן
  שאלה היפותטית (נניח) • האייל האלמוני
  שאלה היפותטית (נניח) • דורון יערי
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • האייל האלמוני
  רוב העם היהודי לדורותיו • האייל האלמוני
  רוב העם היהודי לדורותיו • ערן בילינסקי
  שאלה היפותטית (נניח) • שוטה הכפר הגלובלי
  שאלה היפותטית (נניח) • ניצה
  שאלה היפותטית (נניח) • יהונתן אורן
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • דובי קננגיסר
  שאלה היפותטית (נניח) • רודי וגנר
  דמוקרטיה ייצוגית. • שוקי שמאל
  דמוקרטיה ייצוגית. • ניצה
  דמוקרטיה ייצוגית. • שוקי שמאל
  דמוקרטיה ייצוגית. • אביב י.
  דמוקרטיה ייצוגית. • שוקי שמאל
  דמוקרטיה ייצוגית. • ירדן ניר-בוכבינדר
  דמוקרטיה ייצוגית. • שוקי שמאל
  דמוקרטיה ייצוגית. • רודי וגנר
  דמוקרטיה ייצוגית. • שוקי שמאל
  דמוקרטיה ייצוגית. • יעקב
  דמוקרטיה ייצוגית. • שוקי שמאל
  מים עכורים • יעקב
  דמוקרטיה ייצוגית. • דובי קננגיסר
  והויתורים הכואבים של שרון זה כלב? • האייל האלמוני
  והויתורים הכואבים של שרון זה כלב? • יעקב
  והויתורים הכואבים של שרון זה כלב? • האייל האלמוני
  והויתורים הכואבים של שרון זה כלב? • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  לא נכון. • יעקב
  שכתובי היסטוריה • חטא שין
  ''גבב שטויות'' • עוזי ו.
  ''גבב שטויות'' • דורון הגלילי
  ''גבב שטויות'' • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  חוק ''לך אתן את הארץ הזאת'' התשכ''ג • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • שרגא
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • גילי
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שרגא
  אז מותר לי להגיד • גרשון
  ותיקון זעיק • גרשון
  ותיקון זעיק • שוטה הכפר הגלובלי
  אם כך המסקנה ברורה • גרשון
  ותיקון זעיק • שרגא
  אמצעים אלימים? • גרשון
  אמצעים אלימים? • שרגא
  ותיקון זעיק • חגי הלמן
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • שועל
  הייתי שם, היה כיף • דורון הגלילי
  הייתי שם, היה כיף • שועל
  אתה לא היחיד שלא ממש הקשיב לו • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • ירדן ניר-בוכבינדר
  הייתי שם, היה כיף • טל כהן
  אחות כהנים • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • דורון יערי
  הייתי שם, היה כיף • ירדן ניר-בוכבינדר
  הייתי שם, היה כיף • עוזי ו.
  הייתי שם, היה כיף • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • אורי
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • דורון הגלילי
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  עמדתי האישית, • עוזי ו.
  אני מסכים • חגי הלמן
  אהבת חינם • עוזי ו.
  אהבת חינם • חגי הלמן
  אהבת חינם • עוזי ו.
  עמדתי האישית, • שוקי שמאל
  עמדתי האישית, • עוזי ו.
  עמדתי האישית, • שוקי שמאל
  עמדתי האישית, • שוקי שמאל
  עמדתי האישית, • עוזי ו.
  עמדתי האישית, • שוקי שמאל
  עמדתי האישית, • דובי קננגיסר
  עמדתי האישית, • שוקי שמאל
  עמדתי האישית, • שוקי שמאל
  עמדתי האישית, • שועל
  עמדתי האישית, • עוזי ו.
  עמדתי האישית, • שוטה הכפר הגלובלי
  עמדתי האישית, • שועל
  עמדתי האישית, • שוטה הכפר הגלובלי
  עמדתי האישית, • יעקב
  עמדתי האישית, • עוזי ו.
  עמדתי האישית, • שוטה הכפר הגלובלי
  עמדתי האישית, • עוזי ו.
  עמדתי האישית, • שוטה הכפר הגלובלי
  עמדתי האישית, • האייל האלמוני
  עמדתי האישית, • אייל מולד(ר)
  עמדתי האישית, • שוטה הכפר הגלובלי
  עמדתי האישית, • אייל מולד(ר)
  היאוש נעשה יותר נוח • עוזי ו.
  היאוש נעשה יותר נוח • שוטה הכפר הגלובלי
  היאוש נעשה יותר נוח • עוזי ו.
  היאוש נעשה יותר נוח • שוטה הכפר הגלובלי
  היאוש נעשה יותר נוח • שוטת הכפר הגלובלית
  היאוש נעשה יותר נוח • שוטה הכפר הגלובלי
  היאוש נעשה יותר נוח • עוזי ו.
  היאוש נעשה יותר נוח • אייל מולד(ר)
  היאוש נעשה יותר נוח • שוטה הכפר הגלובלי
  היאוש נעשה יותר נוח • אייל מולד(ר)
  עמדתי האישית, • שוקי שמאל
  עמדתי האישית, • דובי קננגיסר
  עמדתי האישית, • אייל מולד(ר)
  עמדתי האישית, • דובי קננגיסר
  עמדתי האישית, • שוקי שמאל
  עמדתי האישית, • אייל מולד(ר)
  עמדתי האישית, • חגי הלמן
  עמדתי האישית, • אייל מולד(ר)
  עמדתי האישית, • דובי קננגיסר
  עמדתי האישית, • אייל מולד(ר)
  עמדתי האישית, • דובי קננגיסר
  עמדתי האישית, • אייל מולד(ר)
  עמדתי האישית, • רודף
  מה גם ש • רודי וגנר
  מה גם ש • אייל מולד(ר)
  מה גם ש • שוטה הכפר הגלובלי
  מה גם ש • רודי וגנר
  מה גם ש • אייל מולד(ר)
  הכצעקת? • שוטה הכפר הגלובלי
  הכצעקת? • אייל מולד(ר)
  אנחנו סובבים במעגלים. אוש אנחנו מסכימים. • רודי וגנר
  אנחנו סובבים במעגלים. אוש אנחנו מסכימים. • אייל מולד(ר)
  סתם שאלה • איפסילון
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה כיף • אביב י.
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • יהונתן אורן
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  האנלוגיה נשארת לא נכונה • גרשון
  האנלוגיה נשארת לא נכונה • האייל האלמוני
  אף אחד, לדעתי • גרשון
  אף אחד, לדעתי • האייל האלמוני
  ברור שהיא ויתרה • גרשון
  ברור שהיא ויתרה • שוטה הכפר הגלובלי
  סדר שיהיה • עוזי ו.
  סדר שיהיה • שועל
  סדר שיהיה • עוזי ו.
  אתה תדאג לניצה,והשאלה היא אם ניצה תדאג לך • האייל האלמוני
  חידת טריויה יומית: מי הבטיח? • הקשה המקשה
  חידת טריויה יומית: מי קים? • האייל האלמוני
  פטריק? • הקשה המקשה
  פטריק? • חגי הלמן
  פטריק קים מצוות • האייל האלמוני
  הרב* מאיר כהנא, חמה של ניצה • האייל האלמוני
  חידת טריויה יומית: מי הבטיח? • האייל האלמוני
  האנלוגיה נשארת לא נכונה • האייל האלמוני
  תפוחי אדמה, תפוחי אדמה • גרשון
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • יהונתן אורן
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • יהונתן אורן
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • יהונתן אורן
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • יהונתן אורן
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  או ליד החתול • שוטה הכפר הגלובלי
  או ליד החתול • האייל האלמוני
  עברית ויזואלית • שוטה הכפר הגלובלי
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  זכויות האדם יפגעו קשות גם אם יהיה שקט • גרשון
  זכויות האדם יפגעו קשות גם אם יהיה שקט • האייל האלמוני
  על פי גישתי? • גרשון
  הייתי שם, היה כיף • עוזי ו.
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • ל.ב.פ., תל אביב
  הייתי שם, היה כיף • חגי הלמן
  הייתי שם, היה כיף • עדי
  סתם הערה • עדי
  סתם הערה • ניצה
  סתם הערה • עדי
  סתם הערה • ניצה
  הרמפף • גרשון
  הרמפף • ניצה
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • גרשון
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • ניצה
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • שוטה הכפר הגלובלי
  אה! זו שאלה מעניינת! • גרשון
  סיני - ארצי מולדתי. • אביב י.
  אני באמת לא יודע • גרשון
  אני והמולדת • חגי הלמן
  אני והמולדת • יעקב
  אני והמולדת • חגי הלמן
  אני והמולדת • יעקב
  אני והמולדת • חגי הלמן
  המתנחלים אינם מגינים על ישראל • צדק
  המתנחלים אינם מגינים על ישראל • אביב י.
  המולד(ר)? • אייל מולד(ר)
  המולד(ר)? • אביב י.
  המתנחלים אינם מגינים על ישראל • שוטה הכפר הגלובלי
  אבל היא לא תעבור לארה''ב • גרשון
  אבל היא לא תעבור לארה''ב • חגי הלמן
  חוסר הרלוונטיות קצת צורם לי • גרשון
  חוסר הרלוונטיות קצת צורם לי • חגי הלמן
  אני דווקא חושב שזו כן העדפה לגיטימית • גרשון
  אני דווקא חושב שזו כן העדפה לגיטימית • חגי הלמן
  אני דווקא חושב שזו כן העדפה לגיטימית • easy
  פוק חזי מה עמא דבר • ידידיה
  למה זה לא לגיטימי? • גרשון
  אני דווקא חושב שזו כן העדפה לגיטימית • שוטה הכפר הגלובלי
  אני אשתדל שלא יכנס לכלא • גרשון
  אני אשתדל שלא יכנס לכלא • שוטה הכפר הגלובלי
  אה! זו שאלה מעניינת! • שוטה הכפר הגלובלי
  אה! זו שאלה מעניינת! • יעקב
  אה! זו שאלה מעניינת! • שוטה הכפר הגלובלי
  אה! זו שאלה מעניינת! • יעקב
  אה! זו שאלה מעניינת! • שוטה הכפר הגלובלי
  אה! זו שאלה מעניינת! • יעקב
  אה! זו שאלה מעניינת! • שוטה הכפר הגלובלי
  אה! זו שאלה מעניינת! • יעקב
  אה! זו שאלה מעניינת! • שוטה הכפר הגלובלי
  אה! זו שאלה מעניינת! • יעקב
  אה! זו שאלה מעניינת! • שוטה הכפר הגלובלי
  אה! זו שאלה מעניינת! • יעקב
  צ'יקן! • שוטה הכפר הגלובלי
  אה! זו שאלה מעניינת! • חגי הלמן
  אה! זו שאלה מעניינת! • יעקב
  אה! זו שאלה מעניינת! • חגי הלמן
  אה! זו שאלה מעניינת! • ד. הכפר הגלילי
  אה! זו שאלה מעניינת! • יעקב
  אה! זו שאלה מעניינת! • חגי הלמן
  אה! זו שאלה מעניינת! • יעקב
  אה! זו שאלה מעניינת! • חגי הלמן
  1=2 • יעקב
  1=2 • חגי הלמן
  ליעקב הנביא • תובל
  חכם עדיף מנביא • יעקב
  חכם עדיף מנביא • תובל
  חכם עדיף מנביא • יעקב
  חכם עדיף מנביא • שוקי שמאל
  חכם עדיף מנביא • יעקב
  חכם עדיף מנביא • תובל
  חכם עדיף מנביא • יעקב
  נו, אז מה אתה מציע? • תובל
  נו, אז מה אתה מציע? • יעקב
  נו, אז מה אתה מציע? • ינקלה
  דגל שחור • תובל
  דגל שחור • יעקב
  דגל שחור • ינקלה
  דגל שחור • יעקב
  ''או שתגרשו אותם או שתתחילו לגייס אותם לצה''ל'' • שוטה הכפר הגלובלי
  ''או שתגרשו אותם או שתתחילו לגייס אותם לצה''ל'' • ערן בילינסקי
  ''או שתגרשו אותם או שתתחילו לגייס אותם לצה''ל'' • לא חרדי ולא עורך-דין
  ''או שתגרשו אותם או שתתחילו לגייס אותם לצה''ל'' • ערן בילינסקי
  סמולן • לא חרדי ולא עורך-דין
  סמולן • ערן בילינסקי
  סמולן • לא חרדי ולא עורך-דין
  ''או שתגרשו אותם או שתתחילו לגייס אותם לצה''ל'' • שוטה הכפר הגלובלי
  ''או שתגרשו אותם או שתתחילו לגייס אותם לצה''ל'' • ערן בילינסקי
  דגל שחור • האייל האלמוני
  כרטיס שחור • ינקלה
  נאו יעקובני • האייל האלמוני
  דגל שחור • תובל
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל כחול לבן • תובל
  דגל כחול לבן • שוטה הכפר הגלובלי
  דגל כחול לבן • תובל
  דגל כחול לבן • שוטה הכפר הגלובלי
  דגל כחול לבן • שוטה הכפר הגלובלי
  דגל כחול לבן • חגי הלמן
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל כחול לבן • אורי כדורי
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל כחול לבן • חגי הלמן
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל כחול לבן • רודי וגנר
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל חום כהה • ינקלה
  דגל חום כהה • יעקב
  גזען ברבוע • ינקלה
  ללא כותרת • יעקב
  מי שמשתמש בשפה מוזרה זה אדוני הלא נכבד • ינקלה
  דגל חום כהה • האיל האלמוני
  דגל חום כהה • האיל האלמוני
  דגל חום כהה • רודי וגנר
  דגל חום כהה • יעקב
  דגל כחול לבן • האייל האלמוני
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל כחול לבן • חגי הלמן
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל כחול לבן • האייל האלמוני
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל כחול לבן • ירדן ניר-בוכבינדר
  דגל כחול לבן • שוטה הכפר הגלובלי
  דגל כחול לבן • הקורא הלא נבון
  דגל חום כהה • דובי קננגיסר
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל כחול לבן • לא חרדי ולא עורך-דין
  דגל כחול לבן • יעקב
  דגל כחול לבן • לא חרדי ולא עורך-דין
  דגל כחול לבן • דובי קננגיסר
  דגל כחול לבן • האייל האלמוני
  דגל כחול לבן • דובי קננגיסר
  ומה רע במובאראק? אתו יש שלום! • רודי וגנר
  ומה רע במובאראק? אתו יש שלום! • יעקב
  ומה רע במובאראק? אתו יש שלום! • רודי וגנר
  ומה רע במובאראק? אתו יש שלום! • יעקב
  חכם עדיף מנביא • שוקי שמאל
  חכם עדיף מנביא • יעקב
  חכם עדיף מנביא • דובי קננגיסר
  חכם עדיף מנביא • לא חרדי ולא עורך-דין
  חכם עדיף מנביא • דובי קננגיסר
  חכם עדיף מנביא • שוקי שמאל
  חכם עדיף מנביא • יעקב
  והאם לאפס יש יחידות? • גרשון
  למה לא? • הקשה המקשה
  למה לא? • שוטה הכפר הגלובלי
  אההמ... • לא חרדי ולא עורך-דין
  מי זה הר קניה? • גרשון
  אה, וחוץ מזה • גרשון
  מי זה הר קניה? • שוטה הכפר הגלובלי
  גבולות 67 כמובן לא נותנים את זה • גרשון
  בשם הפיזיקאים • ראובן
  בשם הפיזיקאים • שוטה הכפר הגלובלי
  התכוונת לגיאופיסיקאים? • האיילת האיוולת
  התכוונת לגיאופיסיקאים? • שוטה הכפר הגלובלי
  התכוונת לגיאופיסיקאים? • האייל האיוולת
  התכוונת לגיאופיסיקאים? • דורון יערי
  תל קציר • האייל האיוולת
  תל קציר • הקשה המקשה
  תל קציר • האיילת האיוולת
  למה איוולת? • ראובן
  למה איוולת? • שוטה הכפר הגלובלי
  למה איוולת? • ראובן
  למה איוולת? • שוטה הכפר הגלובלי
  שעון החול מתקתק. • ראובן
  למה איוולת? • שוקי שמאל
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • האייל האלמוני
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • שוקי שמאל
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • אסתי
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • שוטה הכפר הגלובלי
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • אסתי
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • אהרוני יעקב
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • הקשה המקשה
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • אסתי
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • הקשה המקשה
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • הקשה המקשה
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • אסתי
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • הקשה המקשה
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • אסתי
  תגובה 237924 • הקשה המקשה
  לא ידעתי שזה בכלל אפשרי... • חגי הלמן
  לא ידעתי שזה בכלל אפשרי... • ערן בילינסקי
  לא ידעתי שזה בכלל אפשרי... • האייל האלמוני
  לא ידעתי שזה בכלל אפשרי... • הקשה המקשה
  גם אני לא • הקשה המקשה
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • שוקי שמאל
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • אסתי
  מה הסיפור עם המקלות בצורת Y? • רון בן-יעקב
  נשמע מבטיח. זה עובד גם אם לא מאמינים בזה? • ראובן
  למה איוולת? • האיילת האיוולת
  למה איוולת? • הקשה המקשה
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • האיילת האיוולת
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • הקשה המקשה
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • ראובן
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • שוטה הכפר הגלובלי
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • האיילת האיוולת
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • ראובן
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • ראובן
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • שוטה הכפר הגלובלי
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • ראובן
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • שוטה הכפר הגלובלי
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • שוקי שמאל
  מקל ואיוולת (ולא גזר) • שוטה הכפר הגלובלי
  אל תנסו זאת בבית! • הקשה המקשה
  אל תנסו זאת בבית! • הקשה המקשה
  אל תנסו זאת בבית! • שוטה הכפר הגלובלי
  ניטפוק • ראובן
  אל תהיה ראוון :) • הקשה המקשה
  אל תהיה ראוון :) • שוטה הכפר הגלובלי
  אל תהיה ראוון :) • ראובן
  אל תהיה ראוון :) • שוטה הכפר הגלובלי
  אל תהיה ראוון :) • הקשה המקשה
  אל תהיה ראוון :) • שוטה הכפר הגלובלי
  מגנט? • האיילת האיוולת
  Induced polarization? • האיילת האיוולת
  Induced polarization? • ראובן
  מגנט? • שוטה הכפר הגלובלי
  ככה איוולת. • האיילת האיוולת
  ככה איוולת. • ראובן
  ככה איוולת. • דורון הגלילי
  סריקה • לא חרדי ולא עורך-דין
  ככה איוולת. • האיילת האיוולת
  ככה איוולת. • ראובן
  ככה איוולת. • שוטה הכפר הגלובלי
  חשבתי שאמרת בעוד עשר *מליון* שנה • ראובן
  ככה איוולת. • דורון הגלילי
  ככה איוולת. • ראובן
  ככה איוולת. • דורון הגלילי
  ככה איוולת. • ירדן ניר-בוכבינדר
  סילביה זה באמפר, לא? • ראובן
  ככה איוולת. • האיילת האיוולת
  ככה איוולת. • ראובן
  GII • האיילת האיוולת
  GII • ראובן
  GII • שוטה הכפר הגלובלי
  GII • ראובן
  למה איוולת? • ראובן
  למה איוולת? • שוטה הכפר הגלובלי
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • שוטה הכפר הגלובלי
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • אחד שעשה המון מילואים
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • ניצה
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • אחד שעשה המון מילואים
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • ניצה
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • לא חרדי ולא עורך-דין
  מד-אהבה • חגי הלמן
  מד-אהבה • דובי קננגיסר
  האנשים הנחמדים בחלוקים הלבנים • האייל האלמוני
  האנשים הנחמדים בחלוקים הלבנים • דובי קננגיסר
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • שלמה
  חזקיהו תיקן את החרפה. • יעקב
  חזקיהו תיקן את החרפה. • שלמה
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • גרושו
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • רון בן-יעקב
  זה לא בשביל ''שום מטרה'', אבל • גרושו
  שאלה • גדי אלכסנדרוביץ'
  שאלה • דורון יערי
  שאלה • ניצה
  שאלה • שלמה
  שאלה • יעקב
  סתם הערה • דובי קננגיסר
  אבל מי שלא רוצה לוותר על חתיכה סתם • גרשון
  אבל מי שלא רוצה לוותר על חתיכה סתם • לא חרדי ולא עורך-דין
  אבל מי שלא רוצה לוותר על חתיכה סתם • אביב י.
  אני חושב שאני מעדיף את אנלוגיית השד שלי • לא חרדי ולא עורך-דין
  אני מעדיף את השד של מקסוול • שוטה הכפר הגלובלי
  אני חושב שאני מעדיף את אנלוגיית השד שלי • אביב י.
  אני חושב שאני מעדיף את אנלוגיית השד שלי • שוטה הכפר הגלובלי
  אני חושב שאני מעדיף את אנלוגיית השד שלי • אביב י.
  בדקתי את העניין היטב • גרשון
  בדקתי את העניין היטב • האייל האלמוני
  נקודה טובה • גרשון
  בדקת את הבחורה הלא נכונה • אביב י.
  ללא כותרת • אביב י.
  ללא כותרת • לא חרדי ולא עורך-דין
  ללא כותרת • אביב י.
  ללא כותרת • לא חרדי ולא עורך-דין
  ללא כותרת • אביב י.
  איברי גוף קשורים בחוטים • חגי הלמן
  ללא כותרת • אביב י. <כבר משועמם>
  ללא כותרת • לא חרדי ולא עורך-דין
  סתם הערה • עדי
  בעקבות תשעה באב • שוטה הכפר הגלובלי
  בעקבות תשעה באב • יעקב
  בעקבות תשעה באב • חגי הלמן
  בעקבות תשעה באב • עוזי ו.
  בעקבות תשעה באב • חגי הלמן
  הרעב, מן הסתם • גרשון
  ובלשון ספרותית: • שוטה הכפר הגלובלי
  בן זכאי זכאי • האייל האלמוני
  הרעב, מן הסתם • חגי הלמן
  הרעב, מן הסתם • שוטה הכפר הגלובלי
  תגיד את זה לאבא קובנר • ממגיני נגבה
  הרעב, מן הסתם • חגי הלמן
  אני לא בטוח בזה כל כך • גרשון
  אני לא בטוח בזה כל כך • חגי הלמן
  קטונתי לגבי הסידור • גרשון
  פושעי יבנה לדין! • badbevad@coolmail.co.il
  אולי היתה לו קיבה רגישה יותר מלאחרים? • גרשון
  הרעב, מן הסתם • גילי
  לא האנרכיה אלא הרשעות הבירוקרטית • יעקב
  לא האנרכיה אלא הרשעות הבירוקרטית • חגי הלמן
  הרעב, מן הסתם • חגי הלמן
  ושוב הסכמה • יעקב
  ושוב הסכמה • שלמה
  על החלק המהותי בירושלים כבר ויתרת • גרשון
  חבל שלא קראת את תחילת הפתיל • חגי הלמן
  קראתי, קראתי • גרשון
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  1 2 3 דג מלוח • ערן בילינסקי
  דורשי רשומות • האייל האלמוני
  1 2 3 דג מלוח • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • לא חרדי ולא עורך-דין
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • לא חרדי ולא עורך-דין
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • רון בן-יעקב
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • הקשה המקשה
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • אייל מולד(ר)
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • אייל מולד(ר)
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • אייל מולד(ר)
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • אייל מולד(ר)
  הייתי שם, היה... מה בדיוק היה? • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  עובדות ורגש • רון בן-יעקב
  מוסר ומשפט • שוקי שמאל
  מוסר ומשפט • רון בן-יעקב
  עובדות ורגש • שוטה הכפר הגלובלי
  עובדות ורגש • רון בן-יעקב
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • שוקי שמאל
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  והכל רק משל היה, ולא היה • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  כל כך הרבה אנטי שזה מדהים. • צדק
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • לא חרדי ולא עורך-דין
  הייתי שם, היה כיף • ינקלה
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  הייתי שם, היה כיף • לא חרדי ולא עורך-דין
  הייתי שם, היה כיף • ניצה
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • יעקב
  הייתי שם, היה כיף • האייל האלמוני
  הייתי שם, היה כיף • דובי קננגיסר
  קח קורס בהבנת הנקרא • ניצה
  קח קורס בהבנת הנקרא • דובי קננגיסר
  קח קורס בהבנת הנקרא • ניצה
  קח קורס בהבנת הנקרא • האייל האלמוני
  קח קורס בהבנת הנקרא • דובי קננגיסר
  קח קורס בהבנת הנקרא • ניצה
  קח קורס בהבנת הנקרא • דובי קננגיסר
  קח קורס בהבנת הנקרא • ניצה
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • האייל האלמוני
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • לא חרדי ולא עורך-דין
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • דורון יערי
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • לא חרדי ולא עורך-דין
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • ניצה
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • דורון יערי
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • ניצה
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • דורון יערי
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • ניצה
  אז גם ההפגנה הראשונה שהשתתפת בה הייתה אלימה • דורון יערי
  מצא את ההבדלים • האייל האלמוני
  מצא את ההבדלים • עוזי ו.
  מצא את ההבדלים • האייל האלמוני
  קח קורס בהבנת הנקרא • האייל האלמוני
  קח קורס בהבנת הנקרא • ניצה
  קח קורס בהבנת הנקרא • האייל האלמוני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים