פוריטניה 29792
אם נוסיף לזה את 'קילקול' 25 לחוק הבזק, נדמה לי שקצת נסחפנו לאחרונה. אנשי חושך ואנשי חופש (מסויימים) עושים יד אחת למען הצנעת היחסים שבינו ובינה. מי שמכם? מדהים איך כמעט בכול העולם נחשבים דברים מענגים כמו מין ואהבה כראויי הצנעה, בעוד הצגת אלימות כנסבלת. למשל, רבים יסכימו שילדיהם יראו אדם מקבל אגרוף אך לא אדם מתנשק. מעניין איך זה בתרבויות שאינן קשורות לדתות השמיות.
פוריטניה 29795
לא יודע מי אתם ולאן נסחפתם, אבל אינני רואה את הקשר בין הנסיון של המחוקקים ליצור מגבלות על חופש הביטוי ולהתערב בתכנים במסגרת חקיקה שכלל לא זה עניינה לבין תאגיד ממשלתי שמציג את לקוחותיו ממין נקבה כאטרקצייה ללקוחותיו ממין שימפנזה. מצער שהמערכת כולה (עזוב את משרד הפרסום - העניין שלו הוא בזכייה במכרז ובעשיית רווחים) חושבת שזה רעיון טוב, עד שמישהו מספר לשר אחרת, וגם אז - פרט להפסקת הביזיון, איש אינו מטפל בכל האנשים במערכת שנתנו ידם לכך מלכתחילה.
פוריטניה 29797
במדינות מסוימות בסקנדינביה יש אכן התייחסות הפוכה, לפיה ארוטיקה ואף פורנוגרפיה משודרים בטלוויזיה ללא כל צנזורה, אבל סדרות נעורים אמריקניות עם קטעים אלימים (מהסוג שמשודר בלי בעיה ע''י הרשתות הגדולות והשמרניות בארה''ב) נפסלות לשידור או משודרות רק בשעות הלילה המאוחרות.
פוריטניה 29804
ב_ד_י_ו_ק_!_!

הגיע הזמן *להיפטר* כבר מן הדיקטטורה המסרסת הזאת, בכיכובם של ראשי ש"ס והקיצוניות מקרב הפמיניסטיות, אשר שאיפתם המשותפת הינה, כנראה, לכפות על כולנו גלימות-צניעות נוסח מאה שערים ואפגניסטן הטליבאנית. אהבה ומין הינם הדברים הנפלאים ביותר עלי-אדמות, והם-הם טעם החיים, לא שום דבר אחר!!
פוריטניה 29808
לא נראה לי, דני, שאלה אפילו ''הקיצוניות מקרב הפמיניסטיות'' - יותר מדויק יהיה לכתוב, ''הפריג'ידיות האומללות והפתטיות, העושות מן הפמיניזם קרדום לחפור בו''...
טעם החיים 29854
כמה ניסיון מיני יש לך, ילד?
אלמוני ומתנשא 30422
האם נראה לך הוגן, מר פלוני, לשאול שאלה כזו בפורום ציבורי? (שים לב, לא שאלתי על "מותר", אלא על "הוגן".)
פוריטניה 29807
היי, שימו-לב, איפה מופיעה "הליגה האנטי-מינית הצעירה", לשלטונותיה הטוטליטריים של איזה סוג מדינה היה אינטרס כה רב, לדכא בכל דרך שהיא את מיניותו הטבעית של האדם?
שלושת הראשונים להשיב נכונה יזכו (אם יחפצו בכך) במתנה נאה מן המאגר שלי, דורית לוין, האחת והיחידה...
אוה, ואגב: קראתם ב"מוסף הארץ" החדש על הניו-יורקי המדליק ההוא, שהביא לפתיחות בחברה האמריקאית תוך שהוא נעצר פעם אחר פעם? מחמם את הלב לדעת, שעוד יש אנשים כאלה - בתקופתם של "יאהו", ביוקנן, בניזרי ויחימוביץ'.
''שונא מתנות יחיה'' 29815
סין?
מה המתנה?
מה עניין "יאהו"?
יאהו 29817
And indeed I now apprehended that I must absolutely starve, if I did not get to some of my own species; for as to those filthy YAHOOS, although there were few greater lovers of mankind at that time than myself, yet I confess I never saw any sensitive being so detestable on all accounts...
יאהו 29827
מה ואיך כל זה קשור - לא הבנתי.
יאהו 29828
את איגדת את בניזרי, יאהו וביוקנן לחבילה אחת.
אפופידס שאל מה עניין ''יאהו''

הבאתי את המקור מג'ונתן סוויפט
שונא מתנות הפסיד 29826
אהההה!!!!! תשובה שגויה, סורי.
יאהו? רואים, שאינך בעניינים... נסית פעם להקים מועדון "תמונות" בשרת שלהם? אתה יודע מה זה, לדאוג שהצנזורים האלה - חבריו האישיים של ביוקנן מן הסתם - *לא* ימחקוהו?
מועדון האתרים הסגורים 29835
1) אכן, העובדה שציינת לגבי אחינו הצפונים המדוכאים עלי אדמות חדשה לי. זה אומר שיהיו להם פחות חיילים? כי אני יוצא למילואים עוד כמה ימים.
2) האם מדובר בתמונות של רבנים ומנהיגים היסטוריים? שמעתי שזה הולך חזק היום. אך שם נדמה לי שהם מעדיפים בתולות בנות אלפיים מבית לחם. בכל מקרה, קבלי ח.ח. על ההעזה.
3) חוץ מזה, אני כן, זהו העולם שאינו בעניינים.
מועדון האתרים הסגורים 29838
וואלה, כנראה האקסטזי הזה ממש עושה לי משהו!! לא אמרו לי, שהגרסה הזאת מעוררת הזיות או מטמטמת, אבל - היי, לא הבנתי אף מילה ממה שכתבת, אז אולי הזיתי את זה!! אולי אולי אולי, אתה בא והולך אלי!!
פחות חיילים ליאהו? ממתי לפורטל אינטרטנט יש גם חיילים? או שמא, ביל גייטס וא.או.אל הכריזו מלחמה על יאהו ואני לא שמעתי? למה לא מספרים לי שום-דבר?
זה לא את זה אני 29859
תרגום:
1) העובדה שבני העם הסורי, אחינו מצפון, מדוכאים מינית, חדשה לי. אני תוהה אם משפיע הדבר על הפיריון שם. אם כן, האם זה אומר שיהיו להם פחות חיילים להילחם בנו?
2) נוצרים קתולים אוהבים תמונות של מרים אמו של ישו. אולי אם היית שמה באתר שלך את תמונותיה הם היו מתרצים.
3) כאן מדובר באמירה שנונה ומשעשעת הדורשת פיקחון מוחלט. כל ביאור נוסף יגרע מעוקצה.
זה לא את זה אני 29886
אני חושב שסורי, זה מצטער(ת) באנגלית, בניגוד לסוריה שהיא מדינתם של הסורים.
במקרה גם צדקת 29966
כוונתי, אכן, היתה ל-Sorry. איך שיהיה - נו, אני רואה שאיש מכם אינו מתמצא? נסיון אחרון?
במקרה גם צדקת 29989
The Junior Anti-Sex League
היא קבוצה משעשעת עם אתר גרוע במיוחד
נדמה לי שהם ספרדים, אולי אמריקאים ממוצא ספרדי.

מה אני מקבל?
אני היחיד שחושב מיד על "1984"? 30366
והשלטון הסוציאל-אנגלי?
אני היחיד שחושב מיד על "1984"? 30384
מ_ז_ל___ט_ו_ב!!!!!!!!!
אני היחיד שחושב מיד על "1984"? 30561
אפשר בתור פרס שלא תצמידי יותר לעולם סימני קריאה? זה כואב לי פיזית.
פוריטניה 29841
ראית את הפרסומת? זה לא מין ולא אהבה. זה פשוט קריאה לנוסעי הרכבת להטריד את הנוסעות, ולנוסעות הרכבת להדיר את רגליהן ממנה, כי איזה ישראל קטורזה יציק לה כל הדרך.

ברצינות, הפרסומת הזאת כל-כך גרועה שזה מדהים. היו צריכים להוריד אותה לא בגלל שהיא משפילה נשים, אלא בגלל שהיא מעליבה את האינטליגנציה של חלזונות, קל וחומר בני אנוש.
פוריטניה 29852
רוב הפרסומות "מעליבות את האינטליגנציה" של מרבית הצופים. אולי כדאי, אם כן, לאסור פרסום באופן גורף?
פוריטניה 29858
לא, לא כדאי לאסור העלבה, ולא כדאי לאסור על אנשים (ותאגידים ציבוריים, כמו רכבת ישראל) לעשות צחוק מעצמם ו/או להעליב את האינטליגנציה של לקוחותיהם. לא שמעתי מישהו שהציע לאסור זאת, ומסתבר שגם אין צורך בכך: אפילו שר התחבורה הבין תוך שבועות ספורים שהעלבת הלקוחות אינה רעיון טוב.
דבר החילזון 29870
אני כמעט ולא רואה פרסומות(יחי השילטוט!), אבל את זו יצא לי פעם אחת לראות (לא עד סופה) ואכן היא מופת לטעם רע, כרוב הפירסומות. הערתי הייתה לגבי רוח רעה כללית שנדמה לי שנושבת. עדיין, נידמה לי כי אין הפירסומת מערערת את כושר השיפוט של הצופים עד כדי כך שיטרידו נוסעות יותר משעשו עד כה. יתכן אף שהיא משיגה את האפקט הרצוי כהצגת הרכבת כמקום להיכרויות עם בני המין השני.

דרך אגב, הנתון שאתה מציין לגבי מידת ההשפעה של פירסומות מפתיע אותי. חשבתי שהשפעתן גדולה יותר. האם תוכל להפנותני אל סימוכין?
דבר החילזון 29880
את הנתון לקחתי ממאמר של קלנר (Kellner), שאין לי אותו מולי כרגע. תזכיר לי ביום ראשון, ואני אתן לך מראה מקום מדוייק יותר.
דבר החילזון 29889
האם זהו המאמר?
דבר החילזון 29898
לא נראה לי. אולי עדיף בכל זאת לחכות עד יום ראשון?
דבר החילזון 30096
Kellner, D. (1995). Advertising and Consumer Culture. In J. Downing, A. Mohammadi & Sreberny-Mohammadi [eds.], *Questioning the Media: A Critical Introduction (2nd edition)*. pp. 329-344. London: Sage.

"Recent empirical research into advertising effectiveness tends to confirm Schudson's suspicions: According to statistics published in the September 1992 issue of the /Journal of Advertising/, advertising produced an increase in sales in less than half of the cases studied; indeed, advertising had little or no effect on product sales in more than three-quarters of the cases studied." (p. 333)
מטוס גדול ממריא מבעד לדמעה שקופה 30117
תודה על המאמץ.
אם עיתותי יהיו בידי, אנסה לבדוק כיצד הגיע החוקר הנכבד לתוצאה מפתיעה זו. עדיין, למרות שאיני איש שיווק, נדמה היה לי שלעיתים, פירסום נכון יכול להגדיל מכירות מאפס למליוני קונים.
הגיג לא קשור בהכרח:
אני לא יודע אם, למשל, זוג שדיים זו הדרך היעילה למכור משהו (אולי חוץ מחלב וחזיות), אך גם אם זה ימנע ממני לקנות את המוצר (כדי שלא אבוז לעצמי), זה באמת עושה לי טוב לראות, כמו בשיר ההוא.
כולם יודעים שמלכת היופי לא הכי 30118
(...יפה)

מחר אני אהיה בספריה, נראה אם יש להם שם את הג'ורנל אוף אדברטייזינג הזה.

הרשו לי להביע בהזדמנות זו את מחאתי על כי הספריה סגורה ב-ט' באב, מה שאומר שאני אאחר בהגשת עבודה שיש לי להגיש למחר. חוצפה.
מטוס גדול ממריא *דרך* דמעה שקופה 30426
לשם הדיוק, אלו מלותיו של מאיר אריאל, ולא כפי שכתבת.
המביא דבר בשם אומרו... 30450
תודה על התיקון. עכשיו יותר קל הלחץ...
(-:
הערה קטנונית 30425
אני זוכר שטענת פעם בלהט שהבאת מראי-מקום מלאים תפגום באופיו ה...(לא זוכר בדיוק) של האייל. שינית את דעתך?
הערה קטנונית 30451
אני דיברתי על מראי מקום בתוך מאמרים, מה שהיה הופך אותם למאמרים פסאודו-מדעיים, ולא פובליציסטיקה, או לכל היותר מדע-פופולרי. אין לי שום התנגדות לכך שבמהלך הדיון, אם יעלו שאלות שמצריכות מראה-מקום (לדוג': "איפה כתוב את זה?"), ינתנו אלו.
לא קונה 30457
נו, וכשכותב מאמר מצרף מראי-מקום, האין זאת משום שהוא צופה בדיוק את השאלה לדוג' שלך? מה ההבדל? מה החרדה, בעצם, מ"פסאודו-מדעיות"? מה, בעצם, "פסאודו-מדעי" בצירוף מראה-מקום?
לא קונה 30463
עדיף להסתפק במאמרים עצמם בהפנייה כללית מאוד ("בספרו XX אמר YY כך וכך"). לכך אין לי התנגדות, כל עוד הדבר אינו פוגע בשטף של המאמר. בתגובות אין שטף בכל מקרה, אז אין בעיה של פגיעה.
החרדה מפסאודו-מדעיות היא שזה גורם למאמרים להראות משמימים במיוחד, וגורם לאתר להראות כמו מאגר של עבודות שנה ב' של סטודנטים.
לא קונה 30493
אני מסכים שגם הפניה כללית כגון זו מספיקה במאמר, והכותב יכול לתת מראה מקום מדויק אם יידרש, אך בכל זאת לא נראה לי שיש נזק במראי מקום מלאים בתחתית המאמר.

אתה טוען ש"פסאודו-מדעיות" (אני מוותר מראש על ההתכתשות על משמעות המונח) גורמת למאמרים להיראות משמימים במיוחד. מעבר להיות הקביעה מבוססת על דעתך האישית, האם יש לך עוד תימוכין? השמיעו קולכם, איילים יקרים! או שמא נערוך סקר בנושא?
לא קונה 30495
הנזק במקרה כזה הוא טכני. כשאתה קורא מאמר על נייר, אין כל קושי להוריד את העיניים לרגע ולקרוא את הערות השוליים, ומיד להמשיך הלאה. על המסך, אתה צריך לגלול, למצוא את ההערה, ואז לגלול חזרה למעלה ולנסות לאתר את המקום בו הפסקת לקרוא. לדעתי התועלת בכך פשוט אינה מספיקה. כל עוד אין פתרון טכני טוב לכך, אין מקום להערות שוליים.
יש מקום, אגב, כפי שכבר אמרתי בעבר, להוספת קטע של ''לקריאה נוספת'', שיכלול הפניות כלליות.
לא קונה 30521
יש פתרון טכני טוב, שמאפשר בדיוק את אותה תנועת מטה-מעלה שתיארת. קוראים להם anchors, וטל כהן מכיר אותם היטב.
לא קונה 30753
יש דברים שנראים לי חשובים בהרבה (חלקם ביקשת אתה עצמך), ואותם אני מעוניין לתקן קודם. היות שעיתותי אינם בידי בימים אלה, ידרש פרק זמן מכובד עד שאתפנה להוסיף, נניח, anchors (פתרון שעוזר לתנועה *מטה*, הרבה פחות לחזרה מעלה. תלוי בדפדפן שאתה עובד עמו). בנוסף, anchors לא עובדים טוב (בחלק מהדפדפנים, לפחות) כשהם בתוך TD (תא נתונים של טבלה).

יש פתרונות אחרים לבעית ההפניות, וכו', ובסופו של דבר אגיע גם לכך.

ובתשובה לשאלה המתבקשת של משה דורון - הנסיון להפוך את התוכנה ל-open source נכשל, בשלב זה לפחות. סיבוב שני בקרוב.
לא קונה 30771
(עיתותי *אינן* בידי, כמובן. תדירות שגיאות הלשון והכתיב שלי היא פונקציה לינארית של מידת העייפות).
קונה 30794
כן, אני יודע שאתה עסוק. לא ציפיתי ליישום היכולת בקרוב, אבל נראה שהצלחתי לשכנע את דובי בעמדתי (שהבעתי גם אז, בעת הויכוח על מראי המקום אחד המאמרים של יוסי), ועתה היישום ימתין לשעתו.
קונה 30797
אני עדיין לא מוכן להוסיף מראי מקום בצורתם האקדמית, כפי שעשה זאת יוסי באותו מאמר עלום שם. אני מבטיח שהביטוי "*שם*, שם." לא יופיע לעולם באייל. לכל היותר "וראו גם ספרו "XXX" של YYY".
קונה 30865
אם זה כל מה שרוצים להוסיף, אפשר אולי להסתדר עם tooltips פשוטים של DHTML ובלי שום קפיצות קדימה ואחורה.
קונה 30877
גם האופציה הזו כבר עלתה, אבל נפסלה (לפחות זמנית) בגלל בעיות טכניות שהדבר יצר (רמז - אם היינו עובדים רק בלוגית, לא הייתה בעיה).
קונה 30922
יום אחד כולם הרי ישתמשו רק בעברית לוגית. למה שבינתיים לא יהנו מזה אלה שכבר יכולים? הם הרי הרוב בכל מקרה.
קונה 30940
לא, לא. הבעיה היא ביצירת אורך השורה. אם תהיה הערה בשורה כלשהי, נגיד במילה השניה, יש סיכוי לא קטן שאורך השורה הזאת, עבור המשתמשים בעברית ויזואלית, יהיה שתי מילים בלבד. זה מכוער בצורה שלא תאמן. זה לא סתם שהם לא יהנו מההערות, זה שהם יפגעו מהן.
ואגב, אם כל עיתון מצליח להסתדר טוב מאוד בלי הערות שוליים, אני לא רואה למה דווקא האייל צריך להיות שונה. בינתיים עוד לא ראיתי פה עבודות מדעיות ברמה של מגזין מקצועי, וכל עוד זה תלוי בי - גם לא יהיו. לא זאת המטרה.
לא קונה 30510
לדעתי יש לאפשר לכותב לשים במאמר כל אמצעי סביר שהכותב חושב שימחיש, יבסס או סתם יעורר עניין נוסף. השורה התחתונה היא עניין וקריאות (בהנחה שלא מדובר בגיבוב של שקרים ופרובוקציות לשמן). העורך יכול לקבל, לדחות או להציע שינויים. כשלעצמי, אני דווקא מעדיף הפניות, כדי שאוכל לבחון את אלו שמעניינות אותי ולהתמודד עם טענות הכותב ממקור ראשון וכן עם ביסוסן הלוגי והעובדתי - במקום להספק במאמר ובתחושותי.
מה, אתה מעיר גם הערות קטנוניות? 30465
מה, אתה לא יכול לעקוץ אותי בשמך? 30491
לא אלמן ישראל 29927
גם באירופה קמה לאחרונה התנגדות לפרסומת המנצלת את האישה וגופה. דווקא במקום שמצטייר כמרכז האהבה השיק והנון שלאנטיות - פריס - הצליחו הארגונים להסיר פרסומות בעלות מסר מיני בוטה למכירת יוגורט. נדמה לי שגם באיטליה יש משהו דומה.
לא אלמן ישראל 29968
עלק, מנצלת... תגיד לי, לא חשבת עד כמה הגישה הזאת פוגעת?
מה זאת אומרת "מנצלת", מה, אנחנו סמרטוטים המאפשרות סתם ש"ינצלו" אותנו, האם "שוויץ" קטן בגופנו משמעותו, שאנחנו "נכנעות" לכם? אישית, אני אוהבת להשוויץ בחיטובי (למרות שאינני דוגמנית), ואם כבר אני מתייחסת אליכם הגברברים תוך-כדי, זה רק על-מנת לראות, אילו מגוחכים אתם - מביטים אחרינו כמו כלבלבים!! אם כבר, זה נותן לי תחושה עזה של עליונות עליכם.
אבל, אם כבר - אז, או קיי, שכל דוגמנית בביקיני תלווה מעתה באיזה שרירן עירום... ככה תונח כבר דעת כל זועקי-השמרנות ההסטריים, בשעה טובה?
לא אלמן ישראל 29982
אם את באמת חושבתם שהגברים שמסתכלים על גופך מטומטמים, את כפי הנראה מטומטמת לא פחות מהם
קול הגבר 29986
א) היא לא אמרה שהגברים המסתכלים על גופה מטומטמים. מצד שני, היא לא ציינה מדוע הם מסתכלים עליה.
ב) זו לא בושה להיות מטומטם: כמה מחברי הטובים הם גברים ואכן, לא היתה זו שעתו היפה של אלוהים.
ג) היא לא נשמעת מטומטמת. היא לפחות עשתה את הבחירה הנבונה - נשים.
קול הגבר 30267
צירוף מילים שלא ציפיתי לראות באותו משפט ביחד זה - נבונה, ונשים
מה יש לך גברת לוין?! 30269
ואפילו התאמצתי לחזור לתגובתה של דורית: "כלבלבים" ו"תחושה עזה של עליונות עליכם". מממ.....
ז_א_ת_ היתה התאבדות 30303
יש לך עשרים וארבע שעות בדיוק לבקש את מחילתה של דורית לוין, הגדולה והנאדרה באלהויות תבל!!
ז_א_ת_ היתה התאבדות 30810
לו ידעתי שמדובר בדורית לוין ההיא, הגדולה והנאדרה באלוהויות תבל, הנערצת ב79 מדינות ברחבי העולם, וב162 שפות ו52 ניבים מקומיים, לא הייתי מעז להעלות על דעתי לאמר דברים שכאלו...
החיים זה לא הכל 30368
כמו שאמר לי פעם שוליית עבריינים - הלך עליך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים