הלינץ' בחייל בהפגנות השמאל. 315350
נכון כאן לא היו צלמי טלוויזיה ומלהקים מופלאים. אמנם כך.
התמליל בגוף ההודעה זו אוטנתי לתוכנית מרשת ב' למחרת הריגתו של שוטר מג"ב.

האם מישהו זוכר שנתן יסאיס, לוחם מג"ב, נהרג השבוע בהתפרעויות של קבוצות שמאל , המכונות "אנרכיסטים"? האם מישהו שמע על הלינץ' שבוצע בלוחם, ששכב פצוע לאחר נפילתו לתהום? האם מישהו נחשף להאשמות קולקטיביות וכינויי גנאי כלפי הציבור שממנו יצאו המפגינים? האם גם הפעם דיברו הרמטכ"ל, המפכ"ל או שר הביטחון על "אפס סובלנות וסבלנות" כלפי הפורעים, כפי שעשו שרת המשפטים והרמטכ"ל באשר למתנגדי ה"התנתקות"'?
התשובות כולן שליליות.
אחד הראיונות הבודדים שעסקו בפרשה, ביקש להסיט את האשמה מהמתפרעים ולטפול אותה על מפקדי מג"ב. הראיון, שחלקו מובא כאן, שודר ביומן הצהריים של רשת ב' ביום ב'. היו בו אלמנטים 'אתרוגיים' לא מעטים, החותרים באופן גלוי ובוטה למסקנות נכונות-פוליטיות, תוך התעלמות ממידע חדשותי בעל ערך.
הראיון שודר לאחר כתבה של גיא קוטב שעסקה בטענות כי יסאיס היה חולה ואף על פי כן אולץ לצאת לפעילות ביום חם. ענת דוידוב וקוטב ראיינו את מפקד מרחב עוטף ירושלים במג"ב, ניצב משנה אמיתי לוי. פעם אחר פעם, שבר לוי את כללי המשחק, גינה את המתפרעים הלא-נכונים-פוליטית וסירב להשתתף בהכפשת המתיישבים. כך זה נשמע:
לוי: "במהלך השנה אחרונה, אנחנו מטפלים בהפרות סדר בתוואי הקמת מכשול עוטף ירושלים, כולל באזור הר אדר, וכמו בכל יום, המתפרעים זורקים אבנים על הקבלנים ... על צוותים של מג"ב, ואתמול זה נגמר במותו של השוטר שלנו".
דוידוב: "אתה אומר שהוא לא נפל, אלא מישהו זרק עליו אבן וכתוצאה מזה הוא מעד..."
לוי: "לא אמרתי שהוא לא נפל. להפך, החיילים רצו אחרי מיידי האבנים ובמהלך המרדף... יסאיס מעד ונפל..."
קוטב: "אבל ממה הוא מת?"
לוי: "עכשיו הסברתי בדיוק ממה הוא מת. אתה מבין מה זה ליפול מטרסה וממצוק של 60-50 מטר? אתה מבין גם כן שלחיות אחרי גובה כזה..."
דוידוב: "אבל יש הבדל אם נפל כתוצאה מאבן שגרמה לו להידרדר או שמעד ונפל כי יש טוענים שהיה חולה וביקש לא להיות שם".
לוי: "אני לא יודע מי טוען, אני יודע שיש עבריינים שמוחים נגד הגדר ופועלים נגדנו וזורקים אבנים במשך כל השנה. הם רוצים להציג כאילו יסאיס היה חולה... הבחור הזה היה בריא, הבחור הזה היה ספורטאי ואתלט".

בהמשך העניק לוי סקופ חדשותי לדוידוב: נעשה לינץ' בחייל לאחר פציעתו הקשה, כשהוא שוכב מחוסר הכרה ופורעי החוק זורקים לעברו אבנים. החיילים ניסו להגיע אליהם.

תגובתה של דוידוב – אדישה, והיא ממהרת לעסוק בהתנתקות, באומרה ללוי: "חלק מחייליך יירדו בוודאי לעזה. חלקם לא יהודים, חלקם דרוזים והיתר ממוצא אחר. החיילים האלו התמודדו לא פעם עם נאצות, קללות ואמירות מאוד בוטות של מתנחלים כלפיהם. איך אתם מתכוונים לאמן אותם ולהכין אותם לקראת זה?"
לוי: "גם החייל שלנו שנהרג היה מהפלוגה שאמורה לפעול במהלך ההתנתקות. בכל יום אנחנו נתקלים בגידופים, באבנים ובאלימות מצד עברייני הגדר. באותה גזרה יש לי מג"ד עם ראש פתוח, יש לי 24 שוטרים שרק בחודש האחרון נפצעו מאבנים".
דוידוב: "ובאשר לשאלה שלי לגבי עזה?"
לוי: "לגבי עזה – אין לנו בעיה עם סיפור ההתנתקות, אנחנו שולחים לשם את האנשים. הם מוכנים למשימה מאוד מורכבת וקשה".
דוידוב: "הם נתקלו במקרה דומה לזה שציינתי?"
לוי: "הם לא נתקלו בזה ואנחנו לא מתארים לעצמנו שניתקל במצבים דומים של זריקות אבנים ושל סיכון חיים, זה לא תרחיש שצפינו בפינוי גוש קטיף:.
דוידוב: "או.קיי. ניצב משנה אמיתי לוי – מפקד עוטף ירושלים במשמר הגבול. תשובות, גיא, לא קיבלנו לשאלות ששאלנו. אבל אנחנו..."
לוי: "אני חושב שקיבלת תשובות מאוד ברורות. אם זה לא מתאים לך לתאוריות כאלו ואחרות אז זה כבר סיפור אחר, אבל אלו העובדות".
הידיעה על מות החייל לא זכתה לאזכור בעמוד הראשון של העיתונים הגדולים, והאירוע לא צולם ולא תועד. כוחות מג"ב לא מסתובבים עם מצלמות כדי לתעד את מעשי המתפרעים נגד הגדר, ולכן יכול היה ירון לונדון במאמר המערכת של ידיעות אחרונות מיום ה' להמשיך ולשאול מדוע "צומחים עשבי הפרא... תמיד בצד ימין".
איך זה קשור בדיוק לפיגועי הטרור בלונדון? 315355
חוץ מזה שהעניין לא קשור, הוא פשוט לא נכון, מסולף ושקרי.

השוטר מת מהתייבשות, ולא מזריקת אבנים, ובהפגנה שהיו נוכחים בה פלסטינים ולא אנשי שמאל.

אגב על אובייקטיביות תקשורתית 315372
מהי. ניתן ללמוד מאותו כתב 'מעריב' שהקישור לכתבתו הובא כאן.

מתברר שאורי גליקמן הכתב שמיהר לפרסם את הכתבה האחרונה, פירסם
בבוקר הפרשה כתבת תדמית ל'פעילי השלום נגד הגדר' בדיוק באתר NRG. ממש שעות לפני הרצח האחרון . אחרי ככלות הכל הוא כתב "חברים טובים, שמתנגדים לכיבוש ומפגינים יחד עם הנכבשים נגד הגדר לחצו" הפעם לא יכולנו לסרב.
באורח פלא הכתבה נעלמה מהארכיון. בכתבה היתה העמדה באורח אוהד כמעט הרואי של קיצוני השמאל העוזרים לנכבשים מול הכובש.

#בכתבה היתה גם הדגשה ובלי הסתר של התפעלות, מכך שאנשי השמאל הפאנטי מעודדים ואף מלבים את המהומות בהפגנות מסכנות החיים הגד הגדר של הפלסטינים#

הבה נשער לעצמנו איזה יחס היה לכתב המספר על "חבריו חברי כהנא חי" להם הוא לא יכול היה לסרב?
אגב על אובייקטיביות תקשורתית 315375
א. נניח ואורי גליקמן הוא שמאלני קיצוני, עוכר ישראל ומרעיל בארות, אז איך תסביר שגם בכלי התקשורת האחרים דווחו אותם דברים. ולהוכחה:

ב. במחילה, מה אתה מצפה מהפלסטינים לעשות כשהם רואים את הגדר, שחוצה משפחות, שדות וכפרים וכיוצא בזאת, הולכת ונבנית? לפתוח בקבוק שמפניה ולחלק מיני תופינים לחיילים ולשוטרים?

ג. רוב תגובתך, בעיניי, היתה פשוט לא קשורה. הדיון בינינו הוא: (א) בסוגית מותו של השוטר ו-(ב) בסוגית הנוכחים בהפגנה המדוברת. בינתיים, כפי שאני רואה את זה, הוכיחו שתי הכתבות שהבאתי, ש-(א) השוטר מת מהתייבשות, ולא מיידוי אבנים וש-(ב) בהפגנה היו נוכחים פלסטינים, ולא אנשי שמאל.
דוגמא מצויינת הבאת 315425
א. נענע שרק לפני כמה חודשים הורשעה בבית המשפט על הוצאת דיבה והסתה כנגד חובשי כיפה.

ב. מהפלסטינים אינני מצפה לדבר הם מנהלים מול ישראל לוחמה בעצימויות שונות. במקרה הזה הם מצאו כי הרעיון שהחלק להיות מעודד מלובה מעודד ותחת חסות של השמאל הפאנטי-ישראלי (לפני כן הפלסטינים לא העזו להתקרב אל הכח אלא למטרות ירי)
יש כאן, אנומליה בלתי נסבלת של סיוע לאויב שנשענת על חשש (בצדק) של חיילים לנהוג בכפפות של משי מול ישראלים.

ג. הסיבה הישירה ממנה מת השוטר, עדיין נחקרת למרות הדברים שנמסרו בכתבות . העובדות הן : שהוא נפל מגובה של עשרות מטרים, במלהך צרדף של אלה שרגמו את החיילים בסלעים שם קרס ומאז לא קם. הסלעים הוטחו בו גם לאחר שנפל יחד עם הצוות המחלץ.

העובדות המרכזיות שכבר יודעה והמרכזית היא שחלקים בשמאל מעודד את הפלסטינים ואף מעניק להם חסות בהתפרעיות מסכנות החיים במודע.

מקרה זה מצטרף לעקירת העין של חייל במהלך הפגנה.

איפה הם מנהיגי השמאל המתון שיגנו את הפעילות החבלנית הזו?

האם בשתיקה הרועמת הזו ניתן לאפיין בכך את המחנה כולו?
דוגמא מצויינת הבאת 315427
א. יש הוכחות?
ג. יש הוכחות?
יש הוכחות 315434
ל א.

בהזדמנות אביא את המקרה המדובר. נענע הורשע בגין הוצאת לשון הרע בעקבות פרסום תמונת מתיישבים לפני 3 שנים.

שנית- ישנה כיום מערכה שלמה של הסתה ברוב אמצעי תקשורת ומוסדות אחרים על המתנחלים. לרוב האנשים המצויים בצד הלעומתי הקשיח, קשה לראות זאת. עדיין ישנו צדיקים בסדום כפי שהזכרתי תומכי נסיגה מובהקים , ואנשי שמאל ברמ"ח אבריהם כיובל אל-בשן שמגדירים : "ההסתה והצביעות בהתנהגות של התקשורת ושל בית המשפט העליון במתנחלים מרתיחה את דמי". ראה מאמרו במעריב..

לג. ישנן הוכחות. סיבת המוות עצמה פחות רלוונטית, כמו העובדה
שלאחר נפילתו של החיל מעשרות מטרים ולאחר מכן נרגם במר אבנים.

ד. גם אם המקרה בג' מוסתר ומוסלק מעיני הציבור הרחב, ההתפרעות בה העין דווקא לא מוסתרת אלא נעקרה הוא מקרה גלוי. בהפגנת הניאו-פלסטינית שמלובה ע"י השמאל הישראלי -נעקרה עינו של חייל צה"ל.
קדמו לכך עשרות מקרים בהם חיילים נפצעו עד לדרגה בינונית.

שוב עולה השאלה שמשום מה השמאל ממשיך להתחמק ממנה.

היכן הגינוי?
האם קיימת כאן הסכמה שבשתיקה שמעידה על המחנה כולו?
יש הוכחות 315436
ג. אני באמת מעוניין לשמוע על העובדות . אם העובדה שהחייל נרגם אחרי שאיבד את ההכרה מוסתרת מהתקשורת מאיפה המקורות שלך? מה הביסוס לכך שהשמאל מעורב בהפגנות אלימות של הפלסטינים? או קיי, התקשורת מסיתה ושמאלנית, אבל מהם המקורות המהימנים שמראים אחרת?
יש הוכחות 315456
הפגנה "ניאו-פלסטינית"? יש לך מושג בכלל מה זה "ניאו"?
יש הוכחות 315461
לא, הוא התכוון לאדם הניאו-נדרטלי.
דוגמא מצויינת הבאת 315454
א. כל מה שנענע עשתה היה לפרסם תמונה של מתנחלים יהודיים מחברון בכתבה שעסקה בהתנכלויות שלהם לערביי חברון. דא עקא, התמונה הציגה את האנשים הלא נכונים, בפוזה לא מחמיאה. ההסתה הייתה אולי כנגד האנשים הפרטיים שהוצגו בתמונות, ולא כנגד מתנחלי חברון שהם *באמת* היו שותפים לדבר עבירה.

נענע יצאה חייבת בדין ע"פ חוק לשון הרע, פרסמה התנצלות באתר ופיצתה את הנפגעים.

גאוני! פסלנו את מעריב ואת נענע, כי - בידוע - מדובר בשמאלנים בוגדניים ונחשיים, אז עם מה אנחנו נשארים? עם פרסומים ממכון האמת על שם איתמר בן גביר ונועם פדרמן, או שמא עם "פרבאדה"?

אולי Ynet יספק אותך:
ב. "בכפפות של משי":

ג. הוכחות, בבקשה.

וגם בקשר למקרה של החייל המסכן שאיבד את עינו: אין הוכחות לכך שמי שזרק את האבן היה מפגין שמאלני. בתגובה הזאת תגובה 313452 פירטתי יותר.

בינתיים יש הוכחות שהימין הוא זה שנוהג באלימות כלפי החיילים, ולכן התגובה האינסטינקטיבית של הימין הוא לטפול אשמה על השמאל, גם אם אין הוכחות, גם אם כל העדויות מראות אחרת. מה זה משנה; אל תתנו לעובדות להפריע לכם.

ובבנין ציון ננוחם.
someone beat you to it 315357
תגובה 313854
זהו שלא. 315365
ברחובות לוד היו השבוע המון סרטים כתומים ומעט מאוד מודעות אבל על מותו של לוחם מג"ב נתן יסיאס. רק ברחוב יריחו 8, ממש בכניסה לבית של נתן, נתלו מודעות בכמות מניחה את הדעת. הטיפול התקשורתי הזעום באסון נפילתו יצר רושם מוטעה, כאילו מדובר בתאונה מבצעית ולא בפעולת איבה פלשתינית. .
משפחת יסאיס יושבת שבעה במבואה של חדר המדרגות, בין עמודי הבניין.
אזור הקרב, ליד קיבוץ מעלה החמישה, רווי גאיות עמוקים. גדר מכוערת וכביש מערכת חדש מבתרים את נוף הקדומים. אבל פרויקט הגידור עדיין לא תם, ומדי יום מתקהלים באזור פלשתינים וסוקלים את העובדים ואת מאבטחיהם. בצהרי יום ראשון הגיע נתן מהבית, מאושש לחלוטין לפי עדות בני משפחתו ומפקדיו, ועלה עם חבריו על ג'יפ. ג'יפ ממוזג אגב, שקשה להתייבש בו. כעבור שעה קלה הושלכו עליהם אבנים, נתן קפץ, פתח במרדף אחרי הפורעים, מעד ממצוק בגובה עשרות מטרים, ונפצע אנושות. כשחבריו נשאו אותו למעלה על אלונקה, התחדש יידוי האבנים לעברם, לעברו, אך בניגוד לאירועי המוואסי לא היו בסביבה צלמים כדי להנציח את הזוועה. בכל ערוצי הטלוויזיה הקפידו באותו ערב לטהר את הפלשתינים ואת השמאלנים הפאנטים נגד הגדר מאשמת מותו של נתן. סיפרו שהתייבש, שהגיע חולה מהבית. במשמר הגבול התפוצצו מתסכול ומזעם.

מתברר שבניגוד למה שהסולק במעריב ושות'- החייל נפל מ-‏50 מטרים
לאחר מרדף בעקבות מטיחי הסלעים.

הארגיומנט השני עליו אין איש חולק הוא שלאחר שנפל מתבוסס בדמו הוא ספג מטח אבנים.

אנשי השמאל הפנאטי, אתם לא רוצים להאמין?
הינכם יותר ממוזמנים לפנות לארכיון רשת ב' ולבקש להקשיב לכתבה מיום ב' או לפנות ישירות למפקד מרחב עוטף ירושלים של מג"ב אמיתי לוי.

עוד עדות(אילמת) להתגיסותה של רוב רובה של התקשורת או נכון יותר היותה של התקשורת מחולל ומעצב תודעה בקו פולטי מאוד מסוים.
זהו שלא. 315371
"הארגיומנט השני עליו אין איש חולק הוא שלאחר שנפל מתבוסס בדמו הוא ספג מטח אבנים"

מה הראיות לכך? בבית החולים טענו שיסאיס הגיע ללא חבלות על גופו.
פשוט לא נכון. 315374
עדויות חיילי מג''ב שנשאו את האלונקה וספגו את הסלעים בפרצופם
יחד עמו את הסלעים סותרים זאת.
סיבת המוות אולי איננה פגיעה של סלע עצמה.
אבל העובדה שבהתפרעות המאורגנת ע''י השמאל הישראלי יחד עם -פלסטיני הוטחו סלעים בחייל שכבר היה במצב אנוש היא עובדה.
ועוד לא התייחסנו לעצם הפעילות המאורגנת והמתוזמרת ע''י אנשי השמאל היהודי של ליבוי האלימות ע''י עידוד הטחת סלעים ולעיתים השלחת בקבוקי תבערה ככלל בכוחות צה''ל.
פשוט לא נכון. 315376
בקבוקי תבערה? יש לך הוכחות לכך?
פשוט לא נכון. 315378
"בהתחלה חשבו השוטרים שיסאיס נפצע מפגיעת אבנים שהשליכו המפגינים ואחר-כך שינתה את טענתה ואמרה שהשוטר נפל מטראסה. אולם גורמים בבית החולים הדסה עין-כרם, שטיפלו בשוטר, טוענים שהוא הגיע ללא חבלות על גופו. לדברי גורמים בבית החולים, טענות המשטרה גרמו לעיכוב בטיפול השוטר, שהגיע לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה וסובל מ-‏40 מעלות חום"

לעומת זאת להשמצות הפרועות שלך אין שום סימוכין והם מהווים דוגמא מצוינת להסתה הפרועה של הימין כנגד השמאל הישראלי ("הפעילות המאורגנת והמתוזמרת ע"י אנשי השמאל היהודי של ליבוי האלימות ע"י עידוד הטחת סלעים ולעיתים השלחת בקבוקי תבערה ככלל בכוחות צה"ל") . מצוין, רק חסרים לך תיאורים של שמאלנים ששותים דם של מתנחלים.
תובל , אני מבין שאתה טובל 315388
בתשתיות עובדתיות בהחלט מעוררות קנאה.
כמו כתבתו של אורי גליקמן שהבאת, כתב שתומך באופן פעיל ואוהד בפעילות השמאל הפנאטי כנגד הגדר. ראה כתבת התעמולה שלו לפני מותו של חייל מג"ב בו הוא מפאר את "פעלי השלום".

במקום לאבד את העשתונות אני מציע לך ליטול קורה מבעד לעיניך, לפנות לאמיתי לוי מפקד מג"ב ירושלים או אפילו לכתבת רשת ב' המגמתית שתמלילה הובא , שלא לדבר על חיילי כוחותינו שספגו את הסלעים בפרצופיהם יחד עם החייל בעודם מנסים לפנות אותו.

לא "שתיית דמם של המתנחלים" היא הבעיה העיקרית שקיימת כאן(אגב דווקא עליה מעידים גם צדיקים בסדום המזוהים בכל ליבם עם השמאל תומך הפינוי ראה מאמריהם של המנהיג החברתי עו"ד יובל אל-בשן : "ההסתה והצבועה כנגד המתנחלים מרתיחה את דמי" או למשל מחקרו של ד"ר אורי לבל, בנ"ג).

אלא המחולל המורבידי :
הבעיה היא שחלק מהשמאל הקיצוני כפי שהעידו כאן שחור על גבי פורום מעוניינים לפרק את המדינה הציונית-יהודית לטובת קוורטט עם הפלסטינים.

מפה זה מתחיל ופה זה לא יגמר.
מי יודע יתכן שישראל בגלל חולשת הרוח- תחזור בעתיד לגבולות החלוקה או תצטופף בין ת"א לר"ג- אך, הימין לא יחתור תחת היסוד בסיס הזהות שלנו.
מאידך, אנשי השמאל הפנאטי במשחיותם הפנאטית עלולים לקחת את כולנו שאולה.
כנגד זאת, הימין וחלק מסוים במי שמשתייכים למחנה ה"שמאל" שממשיך להתפכח יתקומם ויבלום
את מחול ההבלים ההרסני שמונהג כאן.
315394
טוב, אם אין לך איך לגבות את ההשמצות שלך (''פנה למגבניק כזה וכזה במקום לעוכרי הישראל'' לא נחשב סימוכין) ואתה מעוניין להסיט את הדמגוגיה למשיחות הפנטיות של השמאל הקיצוני אז אני את שלי עשיתי.

רק אתמול גילית שריטה עמוקה במכונית שלי שתלוי בה סרט כחול-לבן (כן, אני יודע, השב''כ הוא זה ששרט לי את המכונית). והאמת היא שמתחיל להמאס לי מזה שהימין הקיצוני חוסם כבישים, מתנהג באלימות ברברית כלפי חיילים וכלפי ערבים, מכה חיילים, שופך שמן על הכבישים ( ובנוסף לקיצוניים שפועלים יש גם ציבור גדול מאוד של ימנים שלא רואים שום פסול בפעולות האלה) ואחרי כל זה עוד מאשים את השמאל באלימות. מספיק, יש גבול לחוצפה ולציניות.
תראה תובל, אינני יודע מהו גילך 315403
הכרונולוגי, אבל נראה שמנטלית יש איזושהוא עניין לא מפוענך.

די ברור שקיימת איזושהי שמץ של בעיית הבנה הנקרא.
אתה נשען על כתבה של צ'יר לידר תומך הפגנות חבלניות נגד צה"ל של האויב. .

ואולי בכלל אתה תומך בעצמך תומך במתקפה האלימה הזו של "פעילי השלום"- וזה מבהיר, מיהו מהו.
העובדה שאתה מנסה לסובב את הגלגל מחזקת זאת.
נראה שבסך הכל אתה אדם אלים, כמו רבים בשמאל העדרי, שבסובלימציה מפנה אותה כלפי בני עמו.

להבא בלי קשר לדעות פוליטיות, אני מייעץ לך לא להתסתמך כתורה מסיני על כתבות של כתב זה או אחר ולבדוק את העובדות.
אלפי מקרים ברחבי העולם שפורסמו באור מסוים ע"י אמצעי מדיה, התבררו לאחר תקופה ככאלה שחושפים (במקרה הטוב) חלק מהעובדות ומסתירים אחרות.

אדם נבון היה פונה לכל הפחות לדובר מג"ב -ומברר את הפרטים. החייל נפל מגובה של 50-60 מ' תוך כדי מרדף. לאחר נפילתו ספג יחד עם חבריו המחלצים סלעים ניתכים.

לגבי השריטה על האוטו שלך (כולי דמעות)- מעניין כי אצלי ואצל רבים משכניי התגלו שריטות נוסח "מתנחלים פאשיסטים"(אני מתנחל במרכז הארץ) והסרטים הכתומים אצלנו מוסרים באורח פלא כמעט כל לילה.

אני הייתי מציע לך לישול נעלייך כשאתה מדבר סרה במתיישבים.
(אבל לאנשים מוסטים זאת כנראה בעיה)
מעבר לכך, יבוא יום ויסגר החשבון עם כל העדר נגרר לשנאת אחים,
מתוך אג'נדה צינית של גורמים המנסים לשלול את הזהות הציונית.
315409
טוב, משום שיש אצלי כנראה עניין לא ''מפוענך'' ומשום שאין לי מושג מאיפה אתה מבין את המקור (''שאין עליו עוררין'') לגבי כך שאותו חייל ספג אבנים לאחר נפילתו (בקטע שהבאת אין רמז לכך) ולמה אתה מתכוון כשאתה טוען לאלימות של השמאל אז אני אסיים את השיחה כשאני מודה לך מקרב לב על כך שהדגמת באופן מופלא את מה שאני טוען.
315437
נראה לי שהבנתו של אותו אלמוני בפוליטיקה אינה עולה על הבנתו בלשון.
315404
עצוב מאוד שמכוניתך ספגה שריטה עמוקה, אבל אתה יכול לראות עצמך בר מזל. ממה ששמעתי, היו כמה מכוניות עם סרטים כחולים שיצאו מזה חולות ממש.
315408
מנסיוני האישי - השריטה שמצאת על המכונית שלך, איננה משהו שקורה רק (או אולי בעיקר) למכוניות עליהן תלוי סרט כחול-לבן. מספר מכוניות בשכונה קרובה למקום מגורי (קריית שמואל) זכו ליחס דומה (או גרוע יותר), בשל הסרטים הכתומים. ''שיח'' פוליטי ברברי איננו מאפיין של הימין, כמו שהוא מאפיין של אופי ה''שיח'' הפוליטי המקומי.
אולי , למשל אוכל לתת 315410
דוגמה בהקשר של החברה הכתומה שלי (שריטות נאצה על הרכב).

מיקום:
רמת אביב ג'- ת"א.

"מאפיין של אופי ה"שיח" הפוליטי המקומי"?
315430
ייתכן שיש גם מכוניות עם סרטים כתומים שזכו ליחס דומה אבל אני לא מסכים שיש סימטריה בין האלימות בימין לבין האלימות בשמאל.

גם אנחנו בשמאל הרגשנו שהקמת ההתנחלויות בשלושים שנה האחרונות זה אסון. ובכל זאת, כשביקשו מאיתנו לעשות מילואים בעזה ולממן את אותן ההתנחלויות במיסים שלנו לא חסמנו כבישים, לא הרבצנו לחיילים ולא השתמשנו באלימות. משום מה, כשהתביעה לוותר מוצגת עכשיו בפני המתנחלים זה עניין שהוא ייהרג ובל יעבור והם מרגישים שזכותם המלאה לשבש לנו את החיים בארץ.
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316018
אין סימטריה בין הסכמה לבניה להסכמה להרס. אולי אם ישראל תחליט בעוד מספר שנים להרוס או לפנות כפר ערבי תהיה סימטריה.

כשאתה משתמש בבולדוזר לדרוס אנשים בלי לתת להם שום מוצא של כבוד (כמו ששרון נוהג "בחבריו" לממשלה) אל תתפלא שהמפלצת מגיחה ממאורתה. הגולם הזה סיבך אותנו בלבנון למשך 18 שנה עם היכולת הטקטית המעולה שלו להשיג את מטרותיו ועם שום יכולת לגלות הבנה אסטרטגית. הפעם הדורסנות שלו משרתת את מטרתכם אבל דוקא לכם (השמאלנים, אבירי הצדק והמוסר) כדי להתנגד לתוכנית שרון כי היא יוצרת תקדים מסוכן:
1. כל מה שהכנסת מאשרת חוקי בלא עוררין.
2. צה"ל חייב למלא כל פקודה של הדרג המדיני.

ולגבי מחאה: זאת צביעות, רשעות, וטמטום לדרוש הפגנות מנומסות. מה אתה רוצה שהמתנחלים יעמדו על איזה גבעה ויצרחו לשמים? מי יקשיב להם? מה התועלת בזה?. מחאה אמורה להשיג מטרות מוגדרות, ולא לשחרר קיטור. אני בעד סרבנות (מימין ומשמאל) ואני בעד הפגנות שישתקו את המדינה, לא רק בנושאים פוליטיים אלא גם בנושאי חברה, מדיניות שכר וכו. לצערי מערכת המשפט בנויה להגן על האינטרסים של עצמה ושל בעלי ההון והכח הפוליטי. רק לעיתים רחוקות היא חורגת ממנהגה. לכן אני לא אגנה אדם שפעל באלימות כנגד מעסיקו שלא שילם לו את שכרו, ובודאי שלא כנגד אדם שבנה את ביתו כחוק (לפי חוקי מדינתו) וכעת המדינה החליטה להרוס את ביתו, אחרי שהכירה בטעותה.

הגבולות שלי במחאה הם בהפיכות. כל זמן שהנזק לאזרחים הוא הפיך זה קביל בעיני. (גם כשאני תקוע בפקק ומקלל את המפגינים).

אני נגד זה שרק האזרחים ישלמו את המחיר השגיאות של הממשלה.
אולי מחאה תקצר את ימיה של הממשלה ותשלח הביתה את שני הנוכלים הזקנים שרון ופרס (אבות ההתנחלויות השנואות עליך בעזה).

לטעמי עדיפה קצת אנרכיה על פני ציות עיוור או מחאה מנומסת שנועדה לשרת את השלטונות וליצור מסווה של חופש ביטוי ודמוקרטיה
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316031
"אולי אם ישראל תחליט בעוד מספר שנים להרוס או לפנות כפר ערבי" - אתה יודע כמה בתים הרסו ברפיח בחמש השנים האחרונות? אתה זוכר את "איצטדיון טדי" שנבנה באמצע ג'נין?

"כשאתה משתמש בבולדוזר לדרוס אנשים" - כמו את רייצ'ל קורי?
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316046
אחרי שקוראים כאן תגובות בנוסח ''לדרוס מתנחלים צעירים יכול להיות תחביב נחמד'' אז הערות בקשר למתנחבלת קורי נראות צבועות.
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316050
איפה ראית תגובות כאלו?
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316096
<304523>

מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316097
ז"א תגובה 304523
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316055
מדוע צבועות? לא בהכרח אדם אחד כתב את שניהם.
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316192
כמה "מתנחלים צעירים" נדרסו באמת?
למותר לציין, שאינני שותף לדעה כזו, והיא מחרידה אותי למדי. מכיוון שלא אני כתבתי אותה, נראה לי לא-נכון להאשים אותי בצביעות.
חוץ מזה, מה הקשר לנושא הדיון?
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316195
סתם ככה, שחובבי דריסה תמצא בפילוג אחיד באוכלוסיה. ואיך המתנחבלת קורי שייכת לנושא מלכתחילה?
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316199
"חובבי דריסה" אולי אני אמצא בפילוג אחיד באוכלוסיה, אבל בינתיים מי שנדרסה בפועל היא פעילת שמאל ולא ימין. אבל זו באמת נקודה קטנה.

איך קורי שייכת לנושא?
נועם טל הציג מצג בו נראה שהמדינה בעיקר בנתה ועשתה פעילויות חיוביות, ופתאום, רק עכשיו, בהתנתקות, היא מציגה פנים של הריסה. רציתי להזכיר לו ש-"הבניה" שהפריעה לשמאל כללה הרבה מאוד הרס. אמנם של מבנים של פלסטינים, שכבר הבנתי שמר טל חושב שכל דבר שנוכל לזרוק עליהם מגיע להם, אבל בכל זאת. אחרי זה הצדיק מר טל את האלימות של המתנחלים בכך שהם מרגישים ש-"דורסים" אותם בבולדוזר, ולא התאפקתי מלהזכיר שאם המתנחלים מרגישים דריסה מטאפורית, הרי היו גם אנשים שנדרסו מעשית מאוד באמצעות בולדוזר שהופעל בשליחות המדינה, רק שאז הוא התרעם פחות. אני מודה שזה קשור באופן חלש יותר לנושא הדיון מאשר הרס הבתים השיטתי של ישראל בשטחים.
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316201
אני לא מאושר ממה שקרה, אפילו שמהכרותי עם ISM אני בטוח שהמנוחה היתה מאושרת אם הייתי מתפגר.
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316037
"אני נגד זה שרק האזרחים ישלמו את המחיר השגיאות של הממשלה."
באמת? ומי משלם את המחיר על חסימות הכבישים? ומי שילם על השתקת התחנה המרכזית בירושלים?
"לטעמי עדיפה קצת אנרכיה על פני ציות עיוור או מחאה מנומסת שנועדה לשרת את השלטונות וליצור מסווה של חופש ביטוי ודמוקרטיה."
זו המלצה גם לפלסטינים הישראלים?
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 317751
לא יודע מי ישלם, אבל המשטרה טוענת שמצאה מי שהתיק את התחנה המרכזית בירושלים: שני חיילים של הנח"ל החרדי נעצרו בחשד להטמנת מטען הדמה ששיתק ביום שלישי שעבר את התחנה המרכזית בירושלים. השניים צולמו על ידי מצלמות האבטחה בתחנה, ונלכדו בתום חקירה משותפת למצ"ח ולמשטרת ירושלים.

הארץ: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/601570.html
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 317754
"לא יודע מי ישלם, אבל המשטרה טוענת שמצאה מי ש*התיק* את התחנה המרכזית בירושלים"...
זה פרוידיאני בוודאות...
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316108
"אין סימטריה בין הסכמה לבניה להסכמה להרס"-

אני מסכים, הייתי מנסח את זה בצורה כזו "אין סימטריה בין הסכמה לבניה של מבנים בשטח כבוש תוך כדי פגיעה בפלסטינאים לפינוי של אותם מבנים ותיקון העוול.

לגבי מחאה: במה הרגשות של המתנחלים יותר חשובים מהרגשות שלי? למה לתבוע ממני לסכן את החיים שלי בשביל שטח כבוש ולעשות עוול לאנשים אחרים זה בסדר אבל לתבוע מהם לפנות את הבית שלהם שהוקם בשטח כבוש תמורת פיצויים זה שואה ובגלל זה מותר להם לשבש לאזרחים את החיים בארץ?
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316196
אז אתה אומר שהמתנחלים הם מפלצת, לא חלוצים אידאולוגים, ושאנחנו האזרחים צריכים לשמור אותה במאורתה.
מחאה אמיתית היא הזכות להפריע. 316213
לא. הוא אומר שהמתנחלים אינם זכאים להתחשבות יותר מהשמאלנים.
פשוט לא נכון. 315391
אל תדאג, זה עוד יגיע.
אני מציע לשמאל הפוסט-ציוני 315398
להתרכז בעצמו.

יבוא יום ויחשפו לציבור מידת הסיכון הקיומי של חסידיו ואדומור''י הקיקיונית הזו מהווים לכלל עם ישראל והמדינה היהודית.

אינני רוצה לעשות שימוש בביטויי ההסתה שנעשו בתקשורת ובמיוחד בידיעות והארץ כנגד המחנה השני . אבל באקלים ציבורי אחר ובאחיזה מאוזנת יותר בכלי התקשורת - מעניין איזו תודעה ציבורית תהיה לציבור תהיה לגבי השמאל שמשתף פעולה דה פקטו במלחמה נגד ישראל.
אני מציע לשמאל הפוסט-ציוני 315402
תנוח דעתך. אם תקרא את ניצה, למשל, תראה שהיא כבר עושה שימוש נרחב בביטויי ההסתה האלה ועוד רבים אחרים נגד השמאל.
אינני יודע מי היא ניצה 315407
-עילעלתי בריפרוף בהודעה או שניים שלה.
לי נראה שהיא כמו רוב רובם של המתיישבים מגיבים באיפוק שיא
מול מחול ההסתה המודע והלא מודע כנגד המתיישבים ותומכיהם הרבים, שבמבחן של בחירת אמת מהווה רוב מוחלט בציבור הישראלי ובוודאי בקרב הציבור היהודי בישראל.
אינני יודע מי היא ניצה 315420
"רוב מוחלט", אה?
שמא תרענן מעט את ידיעותיך בסטטיסטיקה?
(ובדבריה של ניצה אין טעם לדון, כנראה. ההסתה היא בעיניי הקורא).
רוב מוחלט היי?.. רוב מוחלט היי! 315428
אם כוונתך לסקר של מינה צמח (שטעתה באופן דרסטי פעמיים בבחינת תוצאות אמת בבחירות לכנסת) מיד לאחר ההסתה הרגשית המתוזמרת שנפלה כאתרוג בשל לידיו של שרון אתה מכנה "לרענן את ידעותיי" אז אני חולק עליך.

חודש לאחר מותו של רבין הסקרים הראו על תמיכה של 92 אחוזים בפרס. התוצאות הדמוקרטיות ידועות.

ביום הקודם לפני שרשרת האירועים בשבוע המדובר הראה סקר של מכון
מחקר עצמאי על יתרון בציבור היהודי על יתרון בהתנגדות להתנתקות.

הבה נזכיר למי ששכח בבחירות הדמוקרטיות הימין קיבל 70 מנדטים. לשמאל (כולל הפלסטינים נושאי התעודות הכחולות) 50.

אין ספק שלו המציאות שעומדת מעבר לפינה, היתה קופצת לביקור קודם לכן ( פלסטינית שטופלה ע"י רופאים בסורוקה אכן היתה מצליחה לפצות אותם בפיצוץ) התוצאות היו אחרות.
רוב מוחלט היי?.. רוב מוחלט היי! 315435
הטעויות של מינה צמח היו דרסטיות מבחינת התוצאות הסופיות, אבל לא במונחים של אחוזים.
חודש לאחר רצח רבין לא התרחשו עדיין הפיגועים הקטלניים שהביא עלינו חיסולו של עייאש.
הימין זכה בבחירות האחרונות ברוב גדול, ורוב מוחלט דשל נציגיו הצביע בכנסת בעד ההתנתקות.
אני מקווה שאינך ממרר בבכי על כשלונה של המחבלת שלא פוצצה את סורוקה.
פשוט לא נכון. 315426
שטיא. הם לא שותים את הדם אלא מכינים ממנו מצות. או אולי גבינות ויין.
המקור 315540
האייל הנ"ל סירב במהלך הדיון עמו לספק מקורות, אז טרחתי ומצאתי מאין שאב את ידיעותיו. הנה, כאן:
מדובר על כתבה של חני לוז ב"מקור ראשון".

אם נביט בכתבה זו, ונתייחס רק לדברים שאמר איש מג"ב ברשת ב' ולא לכל המסקנות שהסיקה הגב' לוז מדבריו, נקבל ש:
1. מג"ב טוען שהחייל נפל מגובה 50 מ'. לא נאמר שזה קרה כתוצאה מזריקת אבנים אלא במהלך המרדף.
2. איו שום מידע לגבי השאלה האם המפגינים היו פלסטינים, אנשי שמאל אן שניהם.
3. "עברייני הגדר" (שוב לא ברור אם מדובר בפלסטינים או ישראלים) שולחים כלפי שוטרי מג"ב גידופים, נאצות ואבנים
4. אותו איש מג"ב אינו מצפה לקבלת פנים דומה אצל המתנחלים.

משום מה, את עיקר העניין (ה"לינץ"' כביכול) בוחרת גב' לוז לא להביא ישירות מתמליל הראיון, אלא לנסח במילותיה שלה. מהלך זה מחשיד מאוד עד כמה הניסוח-מחדש הזה הוא באמת מה שאיש מג"ב אמר, במיוחד בהתחשב שבכל שאר הנקודות היה לנו ציטוט ישיר.

לגבי הדברים ש*כן* נאמרו:
מס' 1 דווח גם במקורות האחרים כטענה של מג"ב, אך הם דיווחו שבית החולים אינו מקבל טענה זו, וקובע שהחייל מת מהתייבשות. עם כל הכבוד, נדמה לי שקביעה זו היא בתחום סמכותם של רופאי בית החולים, ומאחר שאיני חושב שיש *להם* אג'נדה פוליטית, אעדיף לסמוך עליהם מאשר על גרסת מג"ב.
מס' 3 מעניין, אבל אינו יכול לבסס שום דבר מטענותיו המאוחרות יותר של האלמוני (או של גב' לוז)
מס' 4 הוא כבר הערכה, שיכולה להתממש או לא.
המקור 315657
נפילה מגובה 50 מטר?! זה משהו כמו 12 קומות לפחות, לא? קשה להאמין ש(אם שרד) לא היו רואים עליו אי-אילו סימנים, ובית החולים היו מפספסים את זה.
המקור 315662
מאחר שהקומץ של 90% מן הימין הקיצוני מתקשה להבחין בין שמאלני לבין טיבי או בשארה, נראה שקיצוני הימין הקיצוני מתגדרים בכך שהם אינם מבחינים בין שמאלני לבין פלשתינאי בכלל (והרי לך ההוכחה שאינם גזענים).
ללא קשר לנסיון ההטעיה המחליא של האלמוני מלמעלה, נראה לי שכעת הזמן לפעול ביד קשה נגד פורעי החוק והפרובוקטורים של השמאל האנרכיסטי. ההחלטה על הקמת הגדר עברה בכל הרשויות הרלאבנטיות במדינת ישראל. אפילו המתנחלים שבדרך כזו או אחרת יפגעו מן הגדר (או לפחות האידיאולוגיה שלהם תפגע), לא העזו להתנגד לגדר. האינטרסים של ערביי השטחים הובאו בחשבון ע" ביה"מ העליון וחשוב מכל הגדר כבר הוכיחה את עצמה בריסון הפעילות החבלנית והפלילית.
בשלב זה נראה לי, שהמדינה לא חייבת לסבול שכל מיעוט קיקיוני ורעשני יתבע לעצמו את סמכויות השיפוט האתי על מעשיה וירשה לעצמו לחבל בפעולותיה ולגרום לה נזקים כלכליים. יש לאסוף את כנופיות האנטי גדר-לוביסטים, שיפרו את החוק ויפריעו לכוחות הביטחון והבינוי, לתקוע להם קנסות כבדים מאוד ולזכות את הסרבנים בתקופות מאסר נכבדות.
יהא בכך גם משום אזהרה מרומזת לקבוצות המסוכנות בהרבה של האנרכיסטים מימין.
המקור 315669
אפשר פשוט לירות בהם
המקור 315677
את זה כבר ניסו.
שאלה של יעילות 315850
האם הפגנות השמאל תרמו בפועל לשינוי תוואי הגדר?
ואם כן, מדוע שהימין לא יאמין שהפגנות נלהבות ימנעו את ביצוע ההתנתקות?
316003
שוקי אני אסביר לך כדי שתבין טוב יותר את המטרייה.

ככלל התפישה שצבא ישראלי צריך להזהר בפגיעה בישראלים היא מוצדקת וברורה.

זאת הסיבה מדוע למשל ב"התנתקות" כללי המשחק נקבעו מראש ומקובלים על כל הצדדים כלי נשק מוצאים מראש מחוץ למשחק. קודם כל ע"י המתיישבים , אח"כ ע"י צה"ל.
המתיישבים יודעים שקיפוח חייל הוא מעשה בלתי נסבל, קודם כל מבחינתם פנימה. מג"ב והצבא (שכלל לא היה אמור להשתתף בתהליך ע"פ ההגיון האוניברסלי) יודע זאת היטב.

עם זאת כאשר קבוצה של ישראלים עושה יד אחת עם האויב שכבר רצח
1,100 איש בשנים האחרונות כולל כ-‏350 חיילים בפעולות שונות, אזי מדובר במשחק שונה. אין מדובר במחאה סמלית של הפגנה רעשנית
או אפילו פיסית אך חסרת כלי נשק, אלא בהפגנות אלימות שמזכירים מאוד את האינתיפדה הראשונה, בה נהרגו לא מעט חיילים
מניפוץ סלעים על גולגולתם.

שוקישמאל לא לאבד את הצפון, יש ימין נחוש אבל אין לו כוונה
בזמן הקרוב לחבור לאויב הרצחני.
315993
קראתי את הכתבה וקראתי את ההערות שלך.

לא הבנתי מה הטענה העיקרית של רודי.

יש להתייחס לעניין כתופעה.

1) עניין של השלכת אבנים ובלוקים שיכולים לפצוע קשה וגם להרוג
-הרי שמדובר בפעילות שגרתית בהפגנות נגד הגדר. האנרכיסטים מתהדרים בעצמם כי הם גורם מאיץ ומעודד בהפגנות האלה כבר חודשים
ואו דווקא בהפגנה הזו.

3) הסבר לרודי שלא מבין כנראה- נאצות , גידופים וגם אבן שלפעמים עוקרת עיניים, במקרה קודם. ההפגנות נגד הגדר עם ישראלים ובלעדיהם (משום מה ההפגנות עם ישראלים אלימות יותר)
הם אלימות פי כמה מכל הפגנת מתנחלים. למעשה אין בכלל פרופורציה.

4) אותו מפקד מג"ב איננו מצפה ליחס דומה מהמתנחלים פשוט מפני שלא עבר שטיפת מח ארסית כנגדם. תחושת השייכות והזיקה בין אנשים מאותה קהילה לאומית בולמת על אף המאבק הפיסי תחושה הדדית של ראייה בצד השני כאויב.
315996
טכניקת התחמקות קלאסית: צד א' מראה שהטענות הספציפיות של צד ב' שגויות/שקריות, אז צד ב' משנה את הנושא לדיון עקרוני ועמום.
הטענה העיקרית שלי 316323
היא שהמקור שהבאת אינו תומך בטענות שטענת.
אתה טענת כי אנשי שמאל ישראלים השתתפו בהפגנה שבה מת חייל וגרמו בין השאר למותו.
אין לכך שום תמיכה במקור שהבאת.
אין גם שום תמיכה במקור זה לטענה כי אנשי השמאל הישראלים שותפים בזריקת אבנים על השוטרים. מקור אחר שהובא כאן מראה שלעתים מג"ב משקר ובודה זריקת אבנים שלא הייתה.

לא טענתי דבר על היחס בין האלימות לבין זו שמתרחשת בהפגנות המתנחלים, אם כי אני חייב לציין כי "נאצות וגידופים" מופיעים, ודאי, גם בהפגנות המתנחלים; כמו-כן, הכתב ששאל את המפקד התכוון כמובן לפינוי עצמו ולא להפגנות הנוכחיות.
אני מקווה מאוד שבמהלך הפינוי לא יזרקו המתנחלים אבנים על שוטרים. לצערי, אין לי את הביטחון שלך (או של אותו שוטר) שכך אכן יהיה. נצפה ונראה.
הטענה העיקרית שלי 316324
"אם כי אני חייב לציין כי "נאצות וגידופים" מופיעים, ודאי, גם בהפגנות המתנחלים;"
מה אתה מדבר? המתנחלים, לכל היותר, צועקים על שוטרים "נאצים" ו"יודנראט", שהם, כידוע, כינויים מנומסים המקובלים בעולם התרבותי.
316432
היתממות זה עניין חביב. (במיוחד גם של תגובת האלמוני הנוסף המלהג על שיח שואתי.. משעשע כקריאת קוזאק נגזל)
למען הנרטיב אפשר לייצר תחושת תמימות מרגשת.

אבל השורה התחונה היא שיהה מי שידאג להחדיר לשיח כי השמאל-הקיצוני מסייע האויב מסוכן לישראל.

אתה נשען על דמגוגיה שנשענת על מצב א-סימטרי שבו אמצעי התקשורת הם חלק אינטגרלי משיח מסולף מכובס של מילים סייעני מחבלים מתוך מטרה לשבוא את המדינה הגזענית מכונים "פעילי שלום".

האמנם העובדה שעינו של חייל צה"ל נעקרה נעלמה מעיניך? בהפגנה פעילה שבה כנופיית יהודים סייעה לאויב.

נכון המטרה של אותם פעילי שלום כפי שהם מודים בה היא "אנטי-ציונית" . אנחנו רוצים פלסטין גדולה.

העובדה שהתקשורת ברובה מוטה ואינה עושה את תפקידה בחשיפת הפעילות של אותה קוצות זה דבר אחד.

דבר אחר -היא העובדה שסייעני האויב עצמם מודים כי הם מעודדים ומלבים מאבק נגד כוחות הבטחון.
העובדה שכנופיות שמאל מנצלות את ההתייחסות השונה והטבעית לאזרח ישראלי לעומת ציבור אויב, לא צריכה לבלבל אותנו.

המשחק על הדיאלקטיקה המצחינה מהתתמות נשבר כשמבקרים בכינוס של אותם כנופיות סייענות אויב "גוש שלום" אנרכיסטים נגד הגדר" ומחסום וואטש".
(הציונות היא אם כל חטא "הכיבוש היודו-נאצי" בחבורות האלה ממבחינתם הוא של 48'. זכות השיבה -היא המטרה. החרבת המדינה "היהודית-הגזענית" להגדרת השיח המנוון -הוא חלק מובהק מהנושא.
אם מישהו מבין את הקשקוש הזה, שיגיב. 316639
לי נמאס.
אם מישהו מבין את הקשקוש הזה, שיגיב. 316668
"נמאס לך"? באמת? איזו דמגוגיה! איזה שיח מכובס! איזה סוכני חיברות מיוזעים מסכסכים את עולמך הפנימי! לא ייאמן! ואתה עוד אומר את זה בריש גלי! מחפיר. נעתקו מלים מפי.
אני הבנתי 316713
הא הא הא 316771
משעשע.
הלינץ' במפגין 315980
אז מי משקר?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים