בשורה רעה למתבוללים 362990
הם רוצים להאמין ,בעיקר, שהם אירופאים גויים-מה שרחוק מהמציאות גם במבחן העין (מעט מאוד אשכנזים-אבל ממש מיעוט שבמיעוט ,נראה גויי טיפוסי-למשל כמו גוי גרמני מייצג) .

האמת היא -ומשום מה לא מציינים את זה באף כתבה בנושא-שארבע האמאות האלו חיו בישראל לפני 1500 שנים ואת זאת מסיקים מכך שהסמנים הספציפיים לא נמצאים בשום אוכלוסיה אירופית אחרת אך הם כן נמצאים,באחוז נמוך יותר ,בקרב יהודים מזרחיים ובקרב קבוצות מוסלמיות שידוע כי מקורן בקהילות יהודיות שהתאסלמו לאחר מרד בר כוכבא.

שאומרים ש40% הם צאצאי 4 אמאות הכוונה היא,למעשה,שכל אשכנזי הוא צאצא של אותן האמאות -אלא שאלו שאינם נושאים את הסמנים לא ירשו אותם מכיוון שהם לא צאצאים מהצד האמאי (כדי שהסמנים יהיו יש צורך בהעברה מהאם ובן שירש את הסמנים לא יוכל להעבירם לבנו).

זה מתווסף לשורה ארוכה של מחקרים שמבודדים,גנטית,את האשכנזים מהאירופאים-למשל כרומוזום Y האשכנזי המאפיין קרוב למחצית מהגברים האשכנזים שונה באופן מהותי מאוד (כמו גם הוריאנטים האשכנזים האחרים של הכרומוזום האמור) מזה של האירופאים ודומה למדי לזה של הגברים הסורים,הלבנונים והטוניסאים וכמובן לזה של יהודים מזרחיים -מה שמלמד על מוצא אבהי משותף לפני 3500-4000 שנים (ובמחקרים האלו של פרופ' קורצקי אין צורך בעיגול פינות-המידע מופיע חד וחלק-תופעה נדירה בפני עצמה שעוסקים בהערכת זמן עפ"י ממצאים גנטיים) .

גם מחקרים אוטוזומליים ואחרים מצאו דמיון בין יהודים בכל אלמנט אפשרי כמעט ושוני מובהק מהגויים ואפילו נמצאו במחקרים מהתקופה האחרונה סמנים ייחודיים לבני שבט לוי.

מה לעשות,אתם יהודים.
בשורה רעה למתבוללים 362992
הייתי רוצה לחשוב שהאדם הוא יותר מסכום הגנים שלו.
איך,אתה אתאיסט לא? 362994
ולמרות כל המילים היפות-אתאיסטים הגונים ,כמו פרופ' נכבדים בתחומים השונים של מדעי החיים שאני הכרתי (לא כולם אתאיסטים)מאמינים כי אין דבר כזה בחירה חופשית-אז נכון לא הכל גנים ,יש גם תגובות (מבוססות גנטיקה) לסביבה אבל בסביבה הכל ארביטררי-כלומר תוצאה של דטרמניזם פיזיקלי רחב.

אם אתה מאמין שהתודעה אינה חישובית ואינה תופעה שיכולה להיות מוגדרת פיזיקלית -הרי שיש כן פתח לדתיות.

והיהדות ,אגב,היא אולי הראשונה לטעון שהאדם הוא יותר מכל סכום הגנים שלו (מה שנקבע אגב בכינוס העולמי של אמנת הלסינקי).
אמונתי האתאיסטית כבר אינה עזה כבעבר 362995
כפי שכבר כתבתי בתגובה 361878.
אבל אני לא מבין את הקשר בין הודעתי לתגובתך. האם לאתאיסט אסור שיהיו אמונות?
אתאיזם בהגדרה אינו מהותי 363015
ואפילו לא מדובר באמונות,לפחות להשקפתי,אלא במימוש יצרים שונים בלבד.האדם לא חופשי לבחור באמונה לפי התפיסה האתאיסטית האבולוציונית-שהיא הצודקת ביותר מבחינת האופן שבו היא מגדירה אתאיזם,הכל נכפה על האדם -נכפה עלי להאמין באלו\הים ועליך לא להאמין בו כך שאין כאן ממש מקום לאמונה אלא רק מימוש מתחייב של הפוטנציאל הגנטי.

יותר מכך כל מה שהאדם עושה הוא עושה עפ"י תפיסה זו לתועלתו האישית -חלק נרחב מההומאניסטים בני ימינו מסכימים עם הרעיון הזה וכך הם מחלקים את האנושות לאטומים שהקשר היחידי בניהם ,חוץ מהאמנות החוקיות -שאינם נדרשות לתפיסת עולם הומאניסטית כדי להתקיים מה גם שאלו התקיימו עפ"י רוב הרבה לפניה, הוא היותם אטומים.

אין אוטפיה אתאיסטית -כי אין מהות -הטוב נמצא ברמת הפרט והוא נתון לפרשנותו ולהגדרתו של כל פרט באופן שונה.כך שמדובר סה"כ על מימוש יצרים ועל מכנה משותף נמוך מאוד שמנוסח במילים גבוהות מאוד.
ולא אמרתי שאתאיסט לא יכול 363017
להאמין במשהו -אלא שבד''כ מטבעכם אתם לא מאמינים גדולים.
ולא אמרתי שאתאיסט לא יכול 363036
אני לא מאמין גדול בשום דבר. נהפוך הוא, כתבתי ש''הייתי רוצה להאמין'' וגו', או אם תרצה, ''אמונה סקפטית''.
איך,אתה אתאיסט לא? 362996
וסליחה על הכתיבה העילגת.יש לי 2 מנהגים מגונים:לכתוב מהר ומהראש ישר,ולא לערוך הגהה.
איך,אתה אתאיסט לא? 363598
שלושה מנהגים: אתה גם נוהג להתנצל.
איך,אתה אתאיסט לא? 363601
תתגבר על המנהגים הללו.
אתה יכול בבקשה לספר עוד על... 363086
הקהילות היהודיות שהתאסלמו לאחר מרד בר כוכבא
?
אתה יכול בבקשה לספר עוד על... 363095
זה לא קצת אנכרוניזם?
קטנוניים אמרתי? 363129
תשמעו , הם התגיירו לאחר המרד שהיה בשנת 132 לספה"נ אלא בסביבות תחילת המאה ה7 ככל הזכור לי (עם כיבושי מוחמד-ייתכן שהם התנצרו עוד הרבה קודם).אבל נשאלת השאלה השאלתית שישאל השואל :מדוע ,לעזאזל,ציינתי את מרד בר כוכבא אם עבר עידן עידנים מאז המרד.

והתשובה היא : פשוט מאוד חורבן היישוב בישראל לאחר שדיכוי המרד היה כרוך ברצח חצי מיליון יהודים ובמותם של מיליון נוספים ממחלות ורעב שנלוות לכל מלחמה הביא לדעיכה עצומה במעמדה של ישראל כמרכז מסחרי ,תעשייתי ותרבותי -העם היהודי החל לאבד את מעמדו האדיר ברומא (הוא היה נערץ על כל העמים תחת שלטון רומא כפי שמציינים היסטוריונים בני התקופה דוגמת דיון קסיוס) וכמות המתגיירים העצומה שנצטרפה אליו החלה פוחתת משמעותית-היהודים שנותרו בישראל החלו להגר למדינות שכנות ולרומא עצמה בשל צרכים קיומיים.אלא שהם התעכבו וילדיהם כבר שכחו לחזור -מאוחר יותר גם לא הורשו.

היישוב היהודי הלך והצטמק,הלך ונחלש,חורבן המקדש בשנת 70 (או 68?) הוא פצע שלא נרפא ואם המרד הפיח תקווה שהמקדש יבנה מחדש אזי שכישלונו הוריד את מורל העם שנותר בציון לשפל שלא היה כמותו -ממעמדו כאחד העמים הגדולים בעולם של אותם ימים העם היהודי הפך למוכה וחבול -בתנאים האלו היה קל לנצר ואח"כ לאסלם את היהודים שנותרו בישראל.
קטנוניים אמרתי? 363137
תודה האנס.
אגב (אם להיות קטנוניים) סגנונך השוצף מזכיר משתתף נוסף בדיונים כאן שקצת מפתיע שלא השתתף עד כה בדיון זה.
...הוא עוד יופיע, מן הסתם
אוי נו שולם 363146
אני לא שוצף -אני רק נחרץ,אבל פתוח להערות ותיקונים כל עוד אין בהם כוונות זדון-לגבי המתבוללים,אני אומר את מה שאני מאמין בו-אם לא כאן אז איפה כן?

גוטה נאכט
ה.שמטרלינג
אתה יכול בבקשה לספר עוד על... 363100
נכון, 500 שנים לאחר מרד בר כוכבא. אינך מכיר את תורת היחסות?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים