אתגר לקוראים 378034
הסבירו לי מה מפריע לכם *אישית* בלראות אישה מניקה (נימוקים כמו "לבעל החנות זה מפריע כי יש לקוחות שמתעצבנים" לא מעניינים אותי - אני רוצה לשמוע מה הלקוחות המתעצבנים אומרים).
אתגר לקוראים 378037
לי אישית מפריע שהתינוק מסתיר לי את החלק הכי מעניין של השד.
אתגר לקוראים 378038
ראה תגובתי למעלה. כמובן, אני לא אומרת שזה מוצדק או הגיוני - אני בטח אתרגל לנשים מיניקות בפומבי כמו שהתרגלתי למחשופים מטורפים.
אתגר לקוראים 378056
לי, באופן אישי, לא מפריע בנשים ילכו חשופות חזה בדיוק כמו גברברים מיוזעים בקיץ. להיפך, (והכנס כאן איזו בדיחה שובניסטית).
בכל זאת הנקה בפומבי מפריעה לי. האם המניקה גורמת לי לחדור בכוח לאקט הפרטי והאינטימי של ההנקה, שלדעתי ראוי שיערך במקום פרטי ואינטימי. לכן אם אראה הנקה במקום פומבי, ארגיש לא נוח עקב החדירה שלי בכוח לאינטימיות של המניקה, ולכן אאלץ לפנות למקום אחר. אני רואה זאת כאילו האם המניקה משתלטת על השטח הציבורי, והופכת אותו באופן זמני לשטח פרטי (תרתי משמע) שלה על חשבון הציבור, או לפחות על חשבוני כחלק מהציבור.
אני לא מתכוון להתווכח על האפקט הפסיכולוגי, אבל אני מקווה שנתתי לך איזושהי תשובה מעט יותר משמעותית מ''ככה''. אותה הסיבה מפריעה לאנשים, ובמקרים קיצוניים גם לי, כאשר זוג מתמזמז במקום ציבורי. אם לך באופן אישי זה לא מפריע, דמיין את השלבים הבאים.
אתגר לקוראים 378061
הנחת היסוד שלך היא שהנקה היא ''אקט פרטי''. אני מקבל את התחושה שעבורך, כל דבר שהוא ''אקט פרטי'' לא ראוי שייעשה במקום ציבורי. אני דווקא לא חושב שמדובר במעשה פרטי במיוחד, יותר מאשר אם שמאכילה את בנה עם בקבוק.
אתגר לקוראים 378074
שאלת שאלה וקבלת תשובה. כפי שאמרתי, אני לא מתכוון להתווכח או לתרץ את הרגשתי האישית. אין כאן הנחות יסוד או כל מבנה לוגי אחר.
בלי להכנס לוויכוח המיותר של האם זה אקט פרטיות כן או לא, חברה צריכה להתחשב בדעותיהם הלא רציונליות של חבריה.

ואפרופו תגובה 378063, אתה נשמע יותר מדי כמו עתודאי בטכניון.
אתגר לקוראים 378079
אתה גורר את הדיון לכיוון שלא ביקשתי לגרור אותו עם ה''חברה צריכה להתחשב''. לא טענתי שלא צריך להתחשב - ביקשתי לדעת מה בעצם הבעיה. אם התשובה היחידה היא ''זה נראה לי כמו דבר שלא שייך למרחב הציבורי'' זה לא אומר לי הרבה (למרות שזה יותר מ''ככה'').

תודה על המחמאה האחרונה.
אתגר לקוראים 380581
אם נתייחס לזה הפוך לרגע, אז נאמר שהשטח הציבורי השתלט על השטח הפרטי. אותה אישה יכולה הייתה להניק במקום ההוא, בחופשיות אלמלא היה בו קניון. שטח ציבורי להבנתי נועד לצרכי הציבור, ידאג נא הציבור לפנות מקום לפרטי בתוכו. כשם שקניון מקצה שירותים ציבוריים, עליו להקצות פינת הנקה, גישה לנכים וכיו''ב. בעלות פרטית במקום ציבורי, אינה כמו בעלות פרטית בבית הפרטי. לציבור היא נועדה ולא לבעלים.
אתגר לקוראים 378075
למה? ככה.

אין סיבה שגבר המספק עצמו בפומבי(ודואג לא ללכלך) או שאישה המודדת חזיות במרכז החנות, יפריעו את מנוחתי, הרי מדובר בסך הכל באיברי גוף בהם חזיתי מספר פעמים לא מבוטל, אבל בשל הטיות תרבותיות כאלה ואחרות כנראה שהראשון יטריד אותי מאוד, ועל השנייה אשתדל להשקיף מזווית עיניי בהנאה.

אם הדוגמה הראשונה מפריעה לך בשל המיניות המוגזמת שבה החלף אותה בגבר המחליף את בגד הים הרטוב שלו במכנסיים.
אתגר לקוראים 378081
לא כל כך ברורות לי התגובות. אנשים נהנים לומר "ביקשת סיבה אבל אין לי סיבה"?
אתגר לקוראים 378115
יש סיבה, וגם אני וגם שי נתנו לך אותה. אתה מתעקש להכניס את הסיבה הזו למערכת קודים היפוטטית משלך, ומתפלא שהיא לא עומדת בביקורת התבונה הטהורה?
האם יפריע לך לראות זוג מז*יין על הדשא של טאוב? אם כן, מדוע?
אתגר לקוראים 378134
1) כי זה לא אני?
2) כי זה לא משהו שרואים בכל יום ולכן זה תופס את העיניים ופוגע בריכוז?
3) כי זה מעורר גועל כמו סרט פורנו סוג ז'?
אתגר לקוראים 378300
אם אתה מצפה לתשובה רצינית לשאלה המקורית שלך, תנסה לתת תשובה מעט יותר רצינית מה מפריע לך עם הזוג על הדשא של טאוב.
אתגר לקוראים 378352
אני מחכה לתשובה רצינית לפחות כמו זו שלי.

(סתם, סתם, אני לא חושב שיש משהו ''לא רציני'' בתגובות שהיו עד כה).
אתגר לקוראים 378246
וזה מעלה את השאלה, איך בסין - שבה אסור לזוג להתמזמז בפומבי - מתייחסים להנקה בפומבי?
אתגר לקוראים 378534
בסין של לפני המהפיכה לא היתה עם זה בעיה. לפחות לא בקרב פשוטי העם. האריסטוקרטים לא אהבו את זה.
אתגר לקוראים 378538
אני שאלתי לגבי ימינו, כמובן.
אתגר לקוראים 378613
לא נראה לי שבכל מקום הטענה המחוכמת "אני לא מבין מה הבעיה, אי אפשר לתת מטרנה?" מתקבלת, ולא נראה לי שכשהאכרות עובדות בשדה הן הולכות לחדר הנקה.

אולי מאו מור ידע.
אתגר לקוראים 378630
אהמ... האיכרות בשדה הן באמת מקרה משכנע. נדמה לי שבסרטים רואים אותן עובדות כשהתינוקות על גבן, אז סביר שהן מיניקות אותן שם. צודקת.
אתגר לקוראים 378648
איזו איכרה תעבוד עם תינוק על הגב ? מה הרעיון, ללכת לעבוד יום אחרי הלידה זה לא קשה מספיק ? וגם לתינוק זה בטח מאוד נוח להיות מטולטל כל היום.
אם אי אפשר להשאיר אותו בבית, אפשר להניח אותו בעריסה ליד.
אתגר לקוראים 378653
עקרון הרצף.
אתגר לקוראים 378662
תינוק רך זקוק לתנועה ומגע של גוף צמוד, רצוי של אמו.
אתגר לקוראים 378750
אישה עובדת בשדה (בשמש) שעות רבות, תוך שימוש בכלים ותנועות שהן לא בדיוק שיא העדינות, את חושבת שלתינוק נוח להיות קשור לגב בזמן שהאמא מניפה את המגל ‏1 ? מתכופפת כל חצי מטר על מנת לשתול עוד כמה שתילי אורז ‏2 ? בפעילות רגילה הן סוחבות את התינוקות איתן כל הזמן, אבל בזמן עבודה פיזית, קשה לי להאמין.

1 - מגדלים שם חיטה ?
2 - בטח יש לזה שם.
אתגר לקוראים 378754
מן הסתם במצבים שלא מאפשרים נשיאה, התינוק עובר לבת משפחה אחרת - אחותו, דודתו וכולי (אתה לא מצפה שהם יחזיקו עריסות בשדות האורז?).
אתגר לקוראים 378757
אם אין בייביסיטר פנוי, כן, אני מצפה שיביאו עריסה שתשכב לה בשקט ליד האם (ולא נראה לי שיש מישהו פנוי לשמור תמיד, הרי חופשת לידה אין שם). מצד שני, אולי יש סיבה למה גברים לא יכולים להביא (לבד) ילדים לעולם.
אתגר לקוראים 378771
מטבעה של העבודה בשדה שהעובדות בה עוברות כל הזמן ממקום למקום. מה הן בדיוק יעשו עם עריסה?
אתגר לקוראים 378773
יזיזו אותה ? נראה לי קל יותר לקדם את העריסה מאה מטר כל כמה דקות (לדוגמא בשתילת אורז אפשר לשתול חלק מהשורה ואז את הסמוכה לה וכך להישאר קרובים לתינוק) מאשר לסחוב את התינוק על הגב (מעבר עוגמת הנפש לתינוק).
אתגר לקוראים 378784
וב, כיוון שלא אתה ולא אני עבדנו בשדות האורז של סין כשאנחנו מטופלים בתינוק, קשה לומר מה ההתנהלות הסבירה ביותר.
אתגר לקוראים 378832
אני חולק על דעתך. למרות שמעולם לא היתי שם ולכן אין לי אפשרות לדעת את האמת המוחלטת, עדיין ההגיון והדמיון מאפשרים לי להבין איך תראה כל סיטואציה ובכך להחליט מה סביר יותר.
כמו כן אני יכול להעיד מנסיון שבעת עבודה פיזית, אפילו מעמסה ''זניחה'' כמו נשק הופכת להיות מעמסה של ממש (וכן, פשוט שמים אותו בצד).
אתגר לקוראים 378833
נישאר חלוקים. כחלוקי הנחל.
אתגר לקוראים 378836
אני חושב שבמקרה של החזקת התינוק צמוד בזמן עבודה בחברה חקלאית מקומית, אתה מתווכח עם האבולוציה.
אתגר לקוראים 378848
ועם האבולוציה אסור להתווכח?

האבולוציה, מעצם טבעה כתהליך חסר הכוונה, עושה המון שטויות. זה שזה שם זה לא אומר שזה חכם (אלא רק שזה שם).
אתגר לקוראים 378849
בדרך כלל זה גם אומר שזה חכם ומורכב במידה שלא תאמן (אם כי רחוק ממושלם).
אתגר לקוראים 378894
להיפך - זה אף פעם לא אומר את זה (אלא אם אתה מאמין ב-IDT למינהן). אם זה היה אומר את זה, זה היה פרוש מאוד מוזר (על גבול התאולוגיה) למושג "אבולוציה".

חכם ומורכב הם דברים מאוד שונים זה מזה. אין שום דבר חכם באופן בו אנו בנויים (באותה מידה אפשר לטעון שיש משהו חכם באופן בו סבון מסתדר במסלולים אופטימליים).
אתגר לקוראים 378895
זה גם לא מורכב, אלא בעיני המתבונן.
אי אפשר לתכן את המדע כפי שעושים זאת לאלוהים.
כאן מספיקה מילה אחת: אמת.
אתגר לקוראים 378899
לא הבנתי את המשפט השני והשלישי.
אתגר לקוראים 378901
זה מורכב.
אתגר לקוראים 378907
אלוהים מתפתח בהתאם לצרכים ורעיונות אנושיים.
המדע הוא אובייקטיבי; הוא גילוי של האובייקט. מושגים כמו מורכב, חכם, מדויק ויפה מתפתחים בעקבותיו.
אתגר לקוראים 378924
אנחנו גולשים. לא רציתי לפתוח פה דיון על מדע או אלוהים, אלא רק רציתי להצביע על הכשל בתגובה 378836. זה שקיימת תרבות בה מקובל לעשות X, לא אומר ש-X הוא דבר חכם או נכון(אפילו הסבר אבולוציוני מוצלח להמצאות הדבר איננה רלבנטית). בקיצור: הכשל הנטורליסטי.
אתגר לקוראים 378928
אתה צודק, אנחנו גולשים, ומכל מקום חבל יהיה להתחיל דיון בפילוסופיה של המדע תחת ידיעה חדשותית בנושא אחר.
אני רק אעיר שטענתי טענה ריאליסטית ולא נטורליסטית, ודו''ק היטב היטב.
אתגר לקוראים 378903
"באופן בו סבון מסתדר במסלולים אופטימליים". אה?
אתגר לקוראים 378921
אתגר לקוראים 378925
מדליק!
אתגר לקוראים 380004
גם ''חכם'' זה לא חכם, על פי הגישה הזו ובכל זאת אנחנו מכנים זאת ''חכם''. ולא, אני לא מאמין בשום הכוונה.
אתגר לקוראים 378840
הקטע הרלוונטי:

"בבוקר הגענו לכפר מאנטאן של בני מיעוט ההאני. בקטיף התה עסוקות נשים בלבד.בכובעים רחבי שוליים הן נעות בין טורי השיח הירוק, בוררות עלים ומעבירות אותם לסל קש גדול שעל גבן. קשישות כפופות מעל מעדרים זורעות בסבלנות, כשעל גבן ילד קטן, הנכד."
אתגר לקוראים 378843
מוזר, אבל לא נותן אינדיקציה עד כמה התופעה נפוצה.
אתגר לקוראים 378845
אין לי סבלנות לחפש בים העצום של לינקים, אבל מספרות שמלפני כמה עשרות שנים וכן מגליונות נשיונל ג'יאוגרפיק ישנים נראה כי נשיאת ילדים על הגוף (הרבה יותר ע"י האמהות מאשר ע"י הסבתות) תוך כדי עבודה היתה נפוצה מאוד ברחבי העולם, באפריקה, באסיה ובדרום ומרכז אמריקה. למעשה, בין אם נאמין לכך, בין אם לאו - כך התנהל חלק לא קטן מן החקלאות.

אה, הבעיה היא שזה נראה לך קשה? - אולי תקרא מעט על זוועות חייהן של נשים בעולם השלישי *כיום*, וייקל עליך להסיק משהו לגבי העבר...

מסתבר כי האשה היפנית היתה קדה קידה בפני בעלה מספר פעמים ביום, אולי אף הרבה פעמים ביום. כשהיה הבעל מדבר אליה סתם, גוער בה, מבקש ממנה בקשות, פוקד עליה פקודות, מחמיא לה (אבל באיפוק - באיפוק! - לבל יגבה לבבה!) על המזונות שהכינה - היתה קדה קידה ותינוקה על גבה. לא זו בלבד שאיש לא חשב שזה גורם לו, לתינוק, טלטולים לא נוחים, אלא שהיה מקובל כי כך לומד הילד למן ינקותו את מקומו המרכזי של האב בחיי המשפחה ואת הכבוד הרב שיש לחלוק לו.

פרט מעניין הוא, כי מושגי היופי מעוצבים, לעיתים, ע"י הצרכים הפונקציונליים של חברה מסויימת. באפריקה, אידיאל היופי בכל מה שנוגע לחזה הנשי, היה: שדיים לא עגולים ומלאים, כפי שמקובל בחברה המערבית (וכפי שמשתדלת ליצור הכירורגיה הפלסטית), אלא שדיים שטוחים, תלויים וארוכים מאוד - ארוכים ככל האפשר (לי אישית נראה, לפי צילומים ישנים רבים, כי בחלקה, לפחות, צורה זו קרובה גם אל המבנה הגנטי בכמה גזעים אפריקאים. לא מוצאת בגוגל). שד כזה, ניתן להושיט אותו אחור, אל פי התינוק (או הפעוט), הקשור גבוה על השכם, ואין צורך להתיר את קישוריו ולהעביר אותו אל חלק הגוף הקדמי. כך לא תצטרך האשה להפסיק את עבודתה בעת ההנקה. הנשים האפריקאיות היו נוהגות למשוח את שדיהן במיני משחות ולעסות ואף *למתוח* אותם (ברררר), ע"מ שיגיעו אל הצורה הרצויה מהר יותר.

(קראתי את זה מזמן בספר של פמיניסטית אמריקאית שאינני זוכרת את שמה, לא אחת מן המפורסמות מחוץ לארה"ב, אבל ייתכן שקודם לכן הופיע הסיפור הזה היכנשהו אצל האנתרופולוג Robert Ardrey)
אתגר לקוראים 379172
את מדברת בכל התגובות שלך על שדיים, זה לא קצת מביך?
אתגר לקוראים 379178
בדיוק כמו בחנות המדוברת, גם כאן יש בעל-בית שקובע את הסטנדרטים בהם נדרשים לעמוד המבקרים. לשמחתנו הרבה הזכרת המילה שדיים וצרוף של אנקדוטות אנתרופולוגיות לגביהן לא פוגעות בבעל הבית בצורה שיגרש אותנו בבושת פנים ממשכנו.
מכאן אנו למדים שכנראה שרוב האיילים (או לפחות האיילים הרצויים) אינם נבוכים יתר על המידה מכך, קל וחומר הכותבת שהזכירה זאת.
אתגר לקוראים 379205
לא יודעת, זה קצת מביך?

אני מניחה שכל אחד תורם כאן את מה שביכלתו לתרום ואיננו יכול לתרום תרומה שאיננה בתחום יכלתו. ייתכן שההתעניינות שלי בשדיים היא באמת (הרבה?) יותר גדולה מזו הקיימת בממוצע אצל נשים, ונדמה לי שהיא אינה נובעת (רק) מן הזוית החד-ממדית המאפיינת, עפי"ר, את ממוצע הגברים. אם יש כאן עוד מישהו חוץ ממך שזה מפריע לו - אדרבה, הגידו, ספרו, באלמוניות או תחת ניקכם הקבוע (או שמכם), ואולי יתברר כי, כמאמר הפוליטיקאים - יהא עלי - "להסיק מסקנות אישיות".

להגנתי:

א. יש לי עוד *הרבהההה* יותר לומר בנושא זה, ממה שכבר אמרתי.

ב. היה לי משהו לומר בעניינו של "פרונט" כלשהו, שהוזכר כאן בתגובה כלשהי (כלומר, לא מדובר במשהו ממש בעניינו האישי של אותו פרונט אלא יותר - הפרונט הנ"ל כמשל, הפרונט המוצע כנקודת מוצא, אממ... לפרונטים באופן כללי). מאחר ומעמדי אצל בעלת התגובה והפרונט איננו ברור לי כרגע (או במילים אחרות: נדמה לי שהיא קצת כועסת עלי) - אני מתאפקת בגבורה כבר כמה ימים, ויש להניח שהמשך ההתאפקות יביא עלי אולקוס ויתר לחץ דם וזאבת וצהבת וירקון ושדפון וחדלון וכליון, אבל מה לא עושים למען האחדות האיילית ושלוות הנפש הכללית.

אדוני השופט, אדוני השופט... :-]
אדוני השופט, אדוני השופט... 379217
כתבתי לי טקסט,
עדין ונחמד.
ללא שום חזה,
ובטח לא דד.

כשגמרתי לכתוב,
הופיעה השכנה,
דחפה את הציץ שלה,
לאמצע התגובה.
אדוני השופט, אדוני השופט... 379227
:-] :-]

ולמען החריזה, הריני להציע בכוחותי הדלים עוד אפשרות:

כשגמרתי לכתוב
פילגשי הסתובבה,
דחפה את הציץ שלה
לאמצע התגובה
אדוני השופט, אדוני השופט... 379228
''את הציץ דחפה''
אדוני השופט, אדוני השופט... 379231
זה תלוי במה בוחרים, במרכזיות המשקל האופיינית ל*כתיבה*, או באופי המסויים שמעדיפים לשוות ללחן, וע"י כך - לרושם היותר "רשמי" או היותר "שלוחי" - שיתקבל בסופו של דבר מן השיר בכללותו. אני משערת שאג"ג, ובעקבותיו אני, הלכנו אינטואיטיבית עם הלחן, על החופשיות והשינויים הקלים שבו ותנודות המקצב.

שימי לב, למשל:

אז - מ-כר-תי - לו - ב-ית - ש-לא - ה-יה - ש-לי
כי - לא - ר-צי-תי - ש-י-סע - מ-פה - עם - י-חס - שלי-לי
(אגב, ה"שלילי" הושר לפעמים ש-לי-לי, ולפעמים שלי-לי. אינני יודעת למצוא ברשת את התוים)

ככלל, ארגוב כשלעצמו היה פדנט גדול, אבל החיבור ארגוב-חפר יצר חופשיות וגמישות.
אדוני השופט, אדוני השופט... 379295
למען האמת, אני הייתי בטוח שהמקור הוא:
"הכניס את הראש שלו מתחת לגרזן" אבל חיפוש זריז העלה כי לא כך הוא.
אדוני השופט, אדוני השופט... 379323
יש בזה משהו. אבל אם כן, "'סתובבה"...:)
ועוד תיקון מקצבי: 379262
''לתוך התגובה''.
ועוד תיקון מקצבי: 379322
כמובן. פשוט התעצלתי.:)
אתגר לקוראים 379294
אני לא אומרת שזה מפריע לי, בסך הכל שאלתי, ואם מצידך הכל בסדר גם מצידי הכל בסדר. אבל אני בכל זאת חושבת שאול יש איילות נשים שזה קצת לא נעים להן (בזמן שהגברים נהנים מזה).
אתגר לקוראים 379296
"בזמן שהגברים נהנים מזה"? כל הדיון הזה הוא על המבוכה של הגברים, שמפריעה להם להנות אפילו משד חשוף לרווחה.
אתגר לקוראים 379308
דיברתי על הנאה שאני מתארת לי שיש לאיילים גברים מקריאה על הנושא הזה כאן באיל, כשכל אחד יושב מול המחשב הפרטי שלו. זה מצב מאוד שונה מהמבוכה שיכולה להתעורר כשעומדים מול אישה מניקה במקום ציבורי. לא שזה רע שהגברים האיילים אולי נהנים אבל אני חוששת שיש נשים שמרגישות מבוכה מכל החזרות על המילה הזאת, שדיים, מצד שני אולי אני באמת מאוד שמרנית )באה מרקע כזה) ולא מייצגת.
אתגר לקוראים 379327
לי אישית זה לא מפריע, אבל אין לי מושג עד כמה אני מייצגת מישהו.
אתגר לקוראים 378846
אתה עשוי ללמוד אינדוקטיבית מהתבוננות באתיופיות המסורתיות בארצנו. (אל דאגה - אני אתבונן בפחות מסורתיות בנתיים)
אתגר לקוראים 378856
או.קיי, יש היגיון מסוים בהתעקשות שלך - נשיאה רצופה של התינוקות עד גיל הליכה היתה דבר שבשגרה בחברת ציידים-לקטים, והחלה להיות פחות אינטנסיבית עם המעבר לחברה חקלאית-ממוכנת ודפוסי העבודה השונים שלה. זה אכן פחות "נוח" (?!) לשאת תינוק כשקוטפים אורז בשורה שלישית משמאל, לעומת לשאת תינוק לטיול שבטי קצר של ליקוט גרגרים מפה ומשם. מצד שני, הכל יחסי - חקלאית קדומה (או בת עולם שלישי בימינו) שלכאורה "השתחררה" מרוב עולו של התינוק, עדיין נשאה/נושאת אותו על גבה שעות רבות ביום, הרבה יותר מהמערבית הממוצעת.

אגב, לעניין העריסה: כל ענייני העריסות המתנדנדות, הטרמפולינות, הסלקלים והנדנדות, כולם באים לתת מענה לצורך של התינוק להיות מטולטל (צורך שסיפוקו, אגב, מעמיד באור מגוחך את הדרישות של טיפת חלב לתת לתינוק "תרגילי מוטוריקה" - תינוק במנשא עושה תרגילי איזון ושרירים כל הזמן, מתוקף הפוזיציה שלו). וכל הדובים, הבובות, שמיכות הצמר עם הפרצוף האנתרופוסופי, כריות-חיבוקיות ודומיהם - כולם באים לתת מענה לצורך של התינוק במגע חם, רצוי כזה שספוג בריחה של אימו (שהוא, אני מניחה, צירוף כימי כלשהו של זיעה, חלב, עשן מדורה ועוד כמה מרכיבים לא הגייניים בעליל). והמצאה שלישית של החברה הממוכנת, כשהתינוק רחוק מהאם: מוצצים.
אתגר לקוראים 378864
לאור כל מה שנכתב, במיוחד ע"י חשמנית, כנראה שטעיתי (או שהעולם השלישי טעה, תלוי בנקודת המבט :) ואכן תינוקות נסחבים על הגב גם בזמן העבודה.

לרגע לא היו לי ספקות לגבי הקשיים שחוות נשים בעולם השלישי (ולפעמים גם בשני והראשון), זאת לא היתה מטרת התהייה.
אתגר לקוראים 378881
מהן שמיכות הצמר עם הפרצוף האנתרופוסופי? (לא מהי אנתרופוסופיה, מהן השמיכות)
אתגר לקוראים 378885
דברים בסגנון זה: http://www.bi-gi.com/heb-highlight.asp?Product_ID=60... או זה: http://www.bi-gi.com/heb-highlight.asp?Product_ID=60... (אם כי הפרצוף כאן מוגדר יחסית, בד"כ אנתרופוסופים מעדיפים ללא תווי פנים כלל. לא זוכרת איפה ראיתי לאחרונה משהו בדיוק כזה).
אתגר לקוראים 378900
קראתי על אנתרופוסופיה בויקי ובעוד אתרים ולא הבנתי במה השמיכות האלה קשורות אליה ומה הקטע עם הפרצופים. יש לך איזה הסבר?
אתגר לקוראים 378966
מהמעט שאני יודעת, בובות אנתרופוסופיות (או כפי שהן נקראות לפעמים פיות אנתרופוסופיות) מעוצבות כך שלא יהיו "מובחנות מדי" וישאירו מקום למשחקי דמיון.
קראי למשל כאן (למטה, ליד תמונת הבובה חסרת הפנים): http://www.antro.org.il/waldorf/
השמיכות שקישרתי אליהן אינן ממש אנתרופוסופיות, אלא שעיצוב הפנים שלהן שואב (עיצובית, אני מניחה, ולא פילוסופית) מן הגישה הזו.
אתגר לקוראים 379188
תודה.
אתגר לקוראים 442562
הכל על אנתרופוסופיה באתר של בי"ס הרדוף:

יש לי מה לכתוב על השיטה הזו אבל אח"כ - צריכה לרוץ.
אתגר לקוראים 442567
חיכית שנה שלמה עם התשובה, ועכשיו פתאום את צריכה לרוץ?
אתגר לקוראים 442678
מה לעשות, מיהרתי מאוד!
בכל אופן, מה שרציתי לכתוב היה קשור איכשהו לאנתרופוסופיה כתנועת נגד לחינוך האירופי המסורתי הנוקשה על גווניו הדתיים. החינוך הזה מצטייר, בפרט בספר שקראתי לאחרונה (פשתוני‏1), ככוח מצמית כאנטי תזה לטבע, לדמיון ולאהבת התרבות (להבדיל משינון מזמורי הדת), לחירות האישית, להנאת הגוף ולרצון החופשי. לא קשה לדמיין איך הילד שסופג מכות בעשור X , ושהוריו אוסרים עליו לקרוא פרוזה, לצאת לשחות וליהנות מאחה"צ חופשי, מתעורר שני עשורים אחרי זה ונשבע שיילך אחר רודולף שטיינר‏2 באש ובמים.

כל זה כבר ידוע, אבל רציתי בעצם לומר גם שהפריחה החדשה של חינוך וולדורף בארץ מנותקת משורשים אלה של השיטה, ובכל זאת היא מאמצת יסודות נוצריים ואירופיים חזקים שהיו בבסיס השיטה. מיישמי השיטה באץר לא השכילו להתאים את הדברים למקום ולזמן תוך שמירה על רוחם. מבחינה זו גן אנתרופוסופי אינו פחות דוגמטי מגן של חב"ד.

הייתי מרחיבה עוד - בייחוד על זרמים בחינוך והשתלבות האנתרופוסופיה בחינוך ה"חדש", הרך והאנטי-למדני (על פי מאמר שפורסם לאחרונה באייל) - אבל אין לי פנאי, אין לי פנאי...

אתגר לקוראים 378873
ציטוט מעניין, שעל פיו נשיאת התינוקות בזמן העבודה מהווה פקטור בהעדפת סוגי יבולים מסוימים:
While men prefer short statured high-yielding varieties, women find these varieties inadequate because of the difficulty they have in harvesting them while carrying their babies on their back. According to scientists, this constraint could lead to the rejection of these varieties and thus the WARDA breeders have shifted their emphasis towards the development of medium to tall-statured varieties.

המקור: http://www.fao.org/sd/fsdirect/fbdirect/FSP004.htm
אתגר לקוראים 380259
את זה קל לבדוק: אם שתילת האורז נעשית בספירלות, כנראה שאתה צודק. מי ביקר בסין לאחרונה?
אתגר לקוראים 380346
כמו שכל חקלאי טופולוג יגיד לך, בעוד שכיסוי השטח בזריעה ספירלית יהיה מיטבי, רק חלק מהשטח ינוצל, שכן לא ניתן יהיה לזרוע בין המעגלים תוך שמירה על קירבה לתינוק.
אתגר לקוראים 380360
אפשר לזרוע מסטיקים בספירלות ולתת לתינוק לזחול אחריהם (= לחרוש).
אתגר לקוראים 430762
אם האיכרה שותלת אורז, היא עובדת בתוך מים ובוץ. לא נראה לי נוח להניח שם תינוק.
אתגר לקוראים 430763
ודאי שלא. היא מחזיקה את התינוק על הגב.
אתגר לקוראים 430771
בטח יש איזו עריסה צפה מבמבוק.
אתגר לקוראים 430778
...ובת מלך חיננית שתחלץ ממנה את הרך הנולד.
אתגר לקוראים 378826
בספרים שקראתי בנושא, בד''כ התינוקות היו יחד בפאת שדה מוצלת, כשמשגיחה עליהם ילדה בת חמש-שש (כשהאמהות במרחק שמיעה). אבל אני לא יודעת עד כמה פרל בק מהווה מקור אמין (על אף שהיא גדלה בסין).
אתגר לקוראים 378674
כך זה נראה בסרטים. וחוצמזה, חברה שגרה בזמנו באפריקה סיפרה לי שגם שם הנשים נוהגות כך. (תינוקות, אגב, מאוד אוהבים טלטולים עדינים. זה מרדים אותם).
אתגר לקוראים 378716
בדרום אמריקה האינדיאניות ה''מסורתיות'' (''צ'ולות'') הולכות עם התינוקות לכל מקום על הגב ומניקות אותם על פי דרישה. גם כשהן עובדות בשדות או הולכות לשוק (לקנות או למכור) התינוק צמוד אליהן.
אתגר לקוראים 378736
בדרום אמריקה, באפריקה, במזרח הרחוק לענ''ד גם. וזה טרנד שהגיע גם אלינו, ע''ע תינוכיס ודומיו.
אתגר לקוראים 378755
אז אם האינדיאנים עושים את זה, זה הופך את זה ליותר "נכון"?
אתגר לקוראים 378756
זו בסה"כ היתה תגובה ל תגובה 378648 .
אתגר לקוראים 378790
כן.
אתגר לקוראים 378880
למה?
אתגר לקוראים 380009
בעולם המושגים הפרטי שלי, המילה ל''אינדיני'' היא ''נכון'' ומושגים שמסומנים ע''י מילה מסוימת נחשבים לפחות מסומנים ע''י מילה אחרת.
אתגר לקוראים 380023
כלומר זה נכון כי זה נכון - טיעון מעגלי.
חשבת/ה פעם להיות פוליטיקאי?
אני פוליטיקאי 380033
אם המושג פוליטיקאי מצביע על איש שכותב שטויות
אופס, אז כנראה שגם אני 380039
אני הולך לגרגר מי חמצן או משהו
התירוץ שלי זה חוסר בשעות שינה
אתגר לקוראים 378797
האתה תלך ותגיד לאינדיאנית שמה שהיא עושה לא יכול להיות נוח?
אתגר לקוראים 378814
לא. וגם אף אינדיאנית לא באה להטיף לי על עקרונות רצף.
אתגר לקוראים 378842
לפחות במובן אחד, התשובה היא לא באופן מוחלט. תמותת התינוקות בבוליביה היתה ב2001 כ4 אחוזים לעומת כחצי אחוז בישראל. כמובן שנשיאת תינוקות בשדות ובשווקים היא לא הסיבה היחידה או העיקרית לכך (סביר שמומים מולדים עקב אי זמינות של אמצעי אבחון ונישואים בתוך החמולה ושרותים רפואיים ברמה נמוכה אם בכלל הם הסיבה העיקרית) אבל זה בטח לא תורם לגידולו הבטוח של הילד.
בערים התינוק נחשף להרבה אנשים על מחלותיהם ובשדות הוא נחשף לקרינה. היחס לתינוק או לילד קטן בנסיעות הוא הרבה פעמים כמו למטען והוא מועמס ומורד ממשאיות (שהן אמצעי התחבורה העיקרי ולפעמים היחידי באזורים הנידחים בבוליביה ובפרו) כמו שק ובזמן הנסיעה הוא מיטלטל, במקרה הטוב על הגב של אימו (שמטלטלת גם כן) ובמקרה הרע יחד עם השקים שבמשאית.
אתגר לקוראים 379349
מנסיוננו האישי תינוק קטן (עד ששה חדשים) יהיה הרבה יותר רגוע ומרוצה על מנשא (אנחנו ממליצים על BabyBjorn) מכל צורה אחרת. ברחוב, לעומת זאת, רבו המגיבים בנוסח "למה אתם עושים לה את זה, לא נח לה ככה"... בזמן שלמעשה זאת היתה הדרך הבדוקה ביותר להרדים אותה.
אתגר לקוראים 379365
גם הפרטיים שלי היו רגועים יותר כשמישהו נושא אותם (עם או בלי מנשא)‏1.

יותר מאוחר גילינו שהם גם רגועים יותר מול הטלויזיה, יש גם תרבויות פרימטיביות בהם נהוג להשאיר בני חמש לבד בבית עם טלויזיה דולקת כשהאם יוצאת לעבוד, אז מה זה אומר?

------
1 על הידים הם היו כל הזמן. מנשא קנינו בגלל כאבי הגב שלנו, נראה לי שהילדים העדיפו ידיים.
אתגר לקוראים 379370
זה טוב לחברות חקלאיות, אבל לא לציידים/לקטים.
אתגר לקוראים 379426
ילדים לא רגועים מול הטלוויזיה - הם בטראנס מול הטלוויזיה.
  אתגר לקוראים • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • ברקת
  אתגר לקוראים • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • ערן בילינסקי
  אתגר לקוראים • קהלת
  אתגר לקוראים • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • ברקת
  אתגר לקוראים • easy
  אתגר לקוראים • יובל נוב
  אתגר לקוראים • mermit
  אתגר לקוראים • easy
  אתגר לקוראים • יובל נוב
  אתגר לקוראים • ברקת
  אתגר לקוראים • האלמוני מלמעלה
  אתגר לקוראים • נועה ו
  אם זה מכוון אלי... • סמיילי
  אם זה מכוון אלי... • נועה ו
  אם זה מכוון אלי... • סמיילי
  אם זה מכוון אלי... • נועה ו
  אם זה מכוון אלי... • סמיילי
  אם זה מכוון אלי... • גדי אלכסנדרוביץ'
  אם זה מכוון אלי... • סמיילי
  אם זה מכוון אלי... • דובי קננגיסר
  דווקא בסעיפים • סמיילי
  מביא את הסעיף • דובי קננגיסר
  מביא את הסעיף • סמיילי
  מביא את הסעיף • דובי קננגיסר
  מביא את הסעיף • סמיילי
  מביא את הסעיף • דובי קננגיסר
  מביא את הסעיף • סמיילי
  מביא את הסעיף • דובי קננגיסר
  מביא את הסעיף • סמיילי
  מביא את הסעיף • דובי קננגיסר
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • דובי קננגיסר
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • דובי קננגיסר
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • העלמה עפרונית
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • איציק ש.
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • איציק ש.
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • איציק ש.
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • איציק ש.
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • דובי קננגיסר
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • דובי קננגיסר
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • דובי קננגיסר
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • נועה ו
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • נועה ו
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגיוני, תודה. • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • גדי אלכסנדרוביץ'
  הגלגל • רני ויוטי
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • גדי אלכסנדרוביץ'
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • easy
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • easy
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • קהלת
  הגלגל • ברקת
  הגלגל • גדי אלכסנדרוביץ'
  הגלגל • אקרובטית סינית על מונית
  הגלגל • מתעניינת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • אלמונית אחרת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • אלמונית אחרת
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • האייל האלמוני
  הגלגל • סמיילי
  בוקר חדש, השמש זורחת, תזכורת (רק פעם אחת): • משתומם
  בוקר חדש, השמש זורחת, תזכורת (רק פעם אחת): • סמיילי
  הגלגל • דובי קננגיסר
  הגלגל • משתומם
  נאום סיכום. • סמיילי
  נאום סיכום. • העוזר האיטי של הארכיבאי לשעבר
  הגלגל • משתומם
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • משתומם
  הגלגל • סמיילי
  הגלגל • משתומם
  תודה, אני אחשוב על זה. • סמיילי
  הגלגל • רני ויוטי
  הגלגל • רודי וגנר
  הגלגל • סמיילי
  מביא את הסעיף • ברקת
  מביא את הסעיף • סמיילי
  דווקא בסעיפים • האייל האלמוני
  דווקא בסעיפים • סמיילי
  דווקא בסעיפים • האייל האלמוני
  דווקא בסעיפים • סמיילי
  דווקא בסעיפים • האייל האלמוני
  דווקא בסעיפים • סמיילי
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  אתגר לקוראים • עמרי גולדשטיין
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  אתגר לקוראים • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  אתגר לקוראים • שי פישר
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  סליחה על גסות הרוח • סמיילי
  סליחה על גסות הרוח • גדי אלכסנדרוביץ'
  סליחה על גסות הרוח • סמיילי
  סליחה על גסות הרוח • גדי אלכסנדרוביץ'
  כשאתה כותב ''לא לא'' למה אתה מתכוון • סמיילי
  כשאתה כותב ''לא לא'' למה אתה מתכוון • גדי אלכסנדרוביץ'
  כשאתה כותב ''לא לא'' למה אתה מתכוון • ברקת
  כשאתה כותב ''לא לא'' למה אתה מתכוון • גדי אלכסנדרוביץ'
  כשאתה כותב ''לא לא'' למה אתה מתכוון • סמיילי
  כשאתה כותב ''לא לא'' למה אתה מתכוון • האייל האלמוני
  סליחה על גסות הרוח • Xslf
  סליחה על גסות הרוח • ברקת
  סליחה על גסות הרוח • סמיילי
  סליחה על גסות הרוח • ברקת
  סליחה על גסות הרוח • סמיילי
  סליחה על גסות הרוח • ברקת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • ראובן
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • אם מיניקה
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • קהלת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • עדי סתיו
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • עדי סתיו
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • עדי סתיו
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • עדי סתיו
  מגוחך? • סמיילי
  מגוחך? • עדי סתיו
  מגוחך? • סמיילי
  מגוחך? • עדי סתיו
  מגוחך? • סמיילי
  מגוחך? • עדי סתיו
  מגוחך? • ברקת
  מגוחך? • סמיילי
  מגוחך? • ברקת
  מגוחך? • סמיילי
  מגוחך? • ברקת
  מגוחך? • סמיילי
  מגוחך? • ברקת
  מגוחך? • סמיילי
  מגוחך? • ברקת
  מה מגוחך? • אורי פז
  מה מגוחך? • האייל האלמוני
  מה מגוחך? • האייל האלמוני
  קשת תפיסה • האייל האלמוני
  מה מגוחך? • ברקת
  מה מגוחך? • האייל האנומלי
  מה מגוחך? • טל כהן
  מה מגוחך? • ברקת
  התנצלתי בכותרת • קהלת
  התנצלתי בכותרת • קהלת
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • שולם
  התנצלתי בכותרת • קהלת
  התנצלתי בכותרת • איציק ש.
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • קהלת
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • צפריר כהן
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • צפריר כהן
  התנצלתי בכותרת • איציק ש.
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • איציק ש.
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  קנאה ליברלית • רון בן-יעקב
  קנאה ליברלית • איציק ש.
  קנאה ליברלית • יהונתן אורן
  קנאה ליברלית • איציק ש.
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • מצפן הכפר הגלובלי
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • תושב אזור ירושלים
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • קוראת פסיבית עד לרגע זה
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • קוראת פסיבית עד לרגע הקודם
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • צפריר כהן
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • רודי וגנר
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  שכ"ג נדרש לקבלה! תודה • האייל האלמוני
  שכ"ג נדרש לקבלה! תודה • האייל האלמוני
  שכ"ג נדרש לקבלה! תודה • שוטה הכפר הגלובלי
  שכ"ג נדרש לקבלה! תודה • אלמונית אחרת
  שכ"ג נדרש לקבלה! תודה • שוטה הכפר הגלובלי
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • קהלת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • לא קהלת
  התנצלתי בכותרת • קהלת
  התנצלתי בכותרת • לא קהלת/חשמנית על מונית
  התנצלתי בכותרת • קהלת
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • נועה ו
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • חשמנית על מונית
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • חשמנית על מונית
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  אתה פשוט צודק • חשמנית על מונית
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  ללא כותרת • העלמה עפרונית
  ורק ירושלים 02 • סמיילי
  ורק ירושלים 02 • העלמה עפרונית
  ורק ירושלים 02 • סמיילי
  ורק ירושלים 02 • נועה ו
  ורק ירושלים 02 • סמיילי
  ורק ירושלים 02 • האייל האלמוני
  ורק ירושלים 02 • האייל האלמוני
  ורק ירושלים 02 • האייל האלמוני
  ורק ירושלים 02 • נועה ו
  ורק ירושלים 02 • סמיילי
  ורק ירושלים 02 • נועה ו
  ורק ירושלים 02 • סמיילי
  ורק ירושלים 02 • האייל האלמוני
  ורק ירושלים 02 • סמיילי
  ורק ירושלים 02 • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  ספר הזכרונות • ראובן
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • האייל הצעיר
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • קהלת
  התנצלתי בכותרת • האייל הצעיר
  התנצלתי בכותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • נדוניה
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • איציק ש.
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • איציק ש.
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • איציק ש.
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • איציק ש.
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • איציק ש.
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • חשמנית על מונית
  התנצלתי בכותרת • חשמנית על מונית
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • חשמנית על מונית
  התנצלתי בכותרת • דרומי
  התנצלתי בכותרת • לא חרדי ולא עורך-דין
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • דרומי
  ''אובייקטיפיקציה'' עדיף על אובייקיטיביזציה. • בלבניסט מתלמד
  התנצלתי בכותרת • איציק ש.
  שיניתי את הכותרת • ברקת
  שיניתי את הכותרת • דרומי
  שיניתי את הכותרת • ברקת
  שיניתי את הכותרת • ברקת
  שיניתי את הכותרת • האייל האלמוני
  שיניתי את הכותרת • דרומי
  שיניתי את הכותרת • האייל האלמוני
  שיניתי את הכותרת • האייל האלמוני
  שיניתי את הכותרת • האייל האלמוני
  שיניתי את הכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  איתך בדיסוננסך • עדי סתיו
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • טל כהן
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • טל כהן
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • טל כהן
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • טל כהן
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • טל כהן
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • טל כהן
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • טל כהן
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • עמרי גולדשטיין
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • עמרי גולדשטיין
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • עמרי גולדשטיין
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • עמרי גולדשטיין
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • טל כהן
  מי מתנצל פה, בעצם? • חשמנית על מונית
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • טל כהן
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • יהונתן אורן
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • טל כהן
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • טל כהן
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • טל כהן
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • ראובן
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • איציק ש.
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • עמרי גולדשטיין
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  מי מתנצל פה, בעצם? • עמרי גולדשטיין
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • עמרי גולדשטיין
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • עמרי גולדשטיין
  מי מתנצל פה, בעצם? • עמרי גולדשטיין
  מי מתנצל פה, בעצם? • גדי אלכסנדרוביץ'
  מי מתנצל פה, בעצם? • ירדן ניר-בוכבינדר
  אה, 24 • ירדן ניר-בוכבינדר
  אה, 24 • לא חרדי ולא עורך-דין
  מי מתנצל פה, בעצם? • האייל האלמוני
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • ברקת
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • טל כהן
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • ברקת
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • טל כהן
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • ברקת
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • דובי קננגיסר
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • האייל האלמוני
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • דובי קננגיסר
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • האייל האלמוני
  אני אשב בחושך ואתם תרגישו לא נעים • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  תנקנה • האייל האלמוני
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  ללא כותרת • האייל האלמוני
  בתקווה לסיום הדיון בפרט הקטן הזה • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • סמיילי
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • גדי אלכסנדרוביץ'
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • יהונתן אורן
  התנצלתי בכותרת • רון בן-יעקב
  התנצלתי בתחתית • שוטה הכפר הגלובלי
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  התנצלתי בכותרת • האייל האלמוני
  התנצלתי בכותרת • דרומי
  התנצלתי בכותרת • דובי קננגיסר
  התנצלתי בכותרת • ברקת
  סליחה על גסות הרוח • Nur Eytan
  סליחה על גסות הרוח • ערן בילינסקי
  סליחה על גסות הרוח • סמיילי
  סליחה על גסות הרוח • Nur Eytan
  סליחה על גסות הרוח • סמיילי
  סליחה על גסות הרוח • Nur Eytan
  סליחה על גסות הרוח • סמיילי
  סליחה על גסות הרוח • ברקת
  סליחה על גסות הרוח • סמיילי
  סליחה על גסות הרוח • ברקת
  סליחה על גסות הרוח • Nur Eytan
  סליחה על גסות הרוח • ל.ב.פ., תל אביב
  סליחה על גסות הרוח • ברקת
  סליחה על גסות הרוח • Nur Eytan
  אתגר לקוראים • טל כהן
  אתגר לקוראים • דובי קננגיסר
  אתגר לקוראים • שוטה הכפר הגלובלי
  אתגר לקוראים • דובי קננגיסר
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  אתגר לקוראים • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  :-] • האלמוני/חשמנית על מונית
  :-] • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  אתגר לקוראים • טל כהן
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  אדוני אולי פולני במקרה? • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  אתגר לקוראים • האייל האלמוני
  אתגר לקוראים • גדי אלכסנדרוביץ'
  אתגר לקוראים • קהלת

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים