נו באמת... 3997
דב ידידי...יש לי מספר שאלות אליך:מדוע בחור נאור ואינטליגנט כמוך כותב כתבה כל כך לא מענינת על נושא שבאמת לא מעניין אף אחד? האם באמת חסר לכם חומר במערכת לכתוב עליו? והאם אפשר לתהות שמא יש גורמים פרסומיים העומדים מאחורי הכתבה שלך ומשלמים לך בכדי שתפרסם את המוצר שלהם? ואני לא מנסה לקנטר או להתחכם - אני באמת מעוניין לדעת
נו באמת... 3998
כל פעם מחדש שמישהו מחליט להאשים את דובי ואת האתר באיזושהיא מזימה פיננסית בינלאומית, אני צוחק. ולא סתם צחוק, אלא צחוק טוב.
אבל עד כאן.
כמה פעמים עוד מישהו יצעק המלך הוא עירום בעוד המדובר כלל וכלל אינו מלך?
אין זוהי העלבה לאתר הנפלא הזה, אלא פשוט עובדה אחת פשוטה. האייל הקורא אמנם אתר נפלא אך כמו כל אתר ישראלי ממוצע)כך נדמה לי( אינו "מפוצץ" במבקרים. לא שזה בהכרח רע...
ישנן עוד טענות רבות שניתן לטעון לטובתו של דובי, אבל כבר כתבתי המון המון המון שורות ומחקתי, כיוון שאף אחת לא מחזיקה גנגד הטענה המגוחכת שהעלת.
בתקווה לא לראות לעולם עוד בלבולי ביצים שכאלה.
נו באמת... 4029
מה לעשות אדון מעוז הנכבד שה"טענה המגוחכת" שהעלתי פתחה את הנושא לדיון מחדש.וכך,למרות הנושא המשעמם מצאנו משהו להתוכח עליו.
אכן,האייל הוא אכן "עוד" אתר קטן שבהחלט יכול להיות שלא שווה את ההשקעה אולם האם אף חברה מסחרית לא יכולה למצוא בו שימוש? דובי אולי לא יודה בכך אולם אני משוכנע שברגע שהצעה כספית תגיע לפרסומת סמוייה כלשהיא הוא יקח אותה בשתי היידים. והוא יהיה זה שיצחק כל הדרך אל הבנק כשאתה תשב ותחשוב איך לא עלית על "הצעות מגוחכות" כאלו.
ודרך אגב...אנחנו שומרים כאן על הגינות מסויימת בין כל הקוראים.לבוא ולקרוא לדעה של מישהו אחר בלבולי ביצים - זה פשוט לא במקום. נסה להתייחס לתגובות של אחרים כמו שאתה רוצה שייתיחסו לדעות שלך.
נו באמת... 4034
אילו, נניח, הייתי באמת מצפה לכזו הצעה, האם לא הייתי מוחק לאלתר תגובות כמו שלך מהסרבר? נו, באמת, איך אני אמור להתמודד עם טענה שמתחילה ב"דובי אולי לא יודה בכך..."?
חבל על הזמן שלי. מיותר לגמרי. מי שלא מאמין שאין לי כאן שום אינטרס כלכלי, מוזמן לא לקרוא את הטורים שלי בעתיד. תודה.
הבהרה! 4055
דובי
אולי תסביר לי מה רע כל כך בקבלת כסף תמורת פרסום באתר אינטרנט כלשהוא? הרי לפחות %80מאתרי האינטרנט בעולם עובדים ככה.אין לך שום סיבה להתגונן ואם היית אומר שהטענה שהעלתי נכונה הייתי מבין ומקבל היות וזה לגיטימי.אף אחד לא חושב שאתה מפעיל את האתר הזה ללא שום תמיכה כספית כלשהיא ואתה בטח יודע שזה בכלל בלתי אפשרי. לא טענתי מעולם שיש לך אינטרס כלכלי כלשהוא שאתה מעוניין להסתיר מאיתנו אלא העלתי נקודה מענינת שאמרה שיכול להיות שהכתבה שכתבת הינה חלק מהפרסומות המפורסמות באתר שלכם בין כה. אם נפגעת מדברי קבל את התנצלותי הכנה.בתור קורא קבוע של האייל (בייחוד של הטורים שלך)לא הייתה לי כוונה לפגוע בך. אני מודע לעבודה הקשה שאתה משקיע באתר הזה וגם נהנה ממנה.הטענה שהעלתי הייתה לגיטימית ביותר לאור העובדה שאין לי מושג מאיפה אתם משיגים את המימון שלכם והאם הוא מגיע רק מהפרסומות בכותרות העמודים.וחוץ מזה, הנושא הזה קצת יותר מעניין (לעניות דעתי) מהנושא עליו נכתבה הכתבה. לפחות החיאנו את הכתבה שלך מחדש

.
הבהרה! 4059
אני אגיד לך מה רע, ולמה נפגעתי מהרמיזה. פרסומות, כאשר הן פרסומות ברורות ומפורשות, כמו באנרים, הן בסדר גמור ולגיטימיות. פרסומת סמויה, המופיעה ככתבה שנקנתה בכסף ובלי שום ציון העובדה שמדובר בפרסומת, היא התנהגות לא אתית מבחינה עיתונאית.
להגיד שאתה לא רואה שום סיבה להאמין שהטור שכתבתי לא נקנה בכסף על ידי מפיצי המשחק בארץ, זה לפגוע באינטגריטי העיתונאי שלי.
בתור אדם שמתכוון להמשיך בכיוון העיתונאי גם בשנים הבאות, ובתור מי שמשקיע זמן ניכר בנסיון לגרום לאתר הזה להפוך למגזין בלתי משוחד בשום אופן או צורה (כולל דרבון אנשים שאני לגמרי לא מסכים עם דעותיהם לכתוב כאן, למרות הכח שיש לי למנוע מהם לפרסם) - אני חושב שאמירה כזאת היא אינה במקום, ויותר מכך - מעציב אותי שככה אנשים חושבים עלי. לכן מצאתי לנכון לתקן את הטעות.
שיעור בעיתונאות 4085
ראשית כל לא פיקפקתי לרגע ביושר העיתונאי שלך
שנית כל אם חשבת שכך עשיתי אני מתנצל בשנית
שלישית בתור סטודנט לתקשורת שגם כן הולך להתעסק במקצוע העיתונאי בעתיד אני באמת לא מבין את ההיתממות הזו.לא נתקלת אף פעם במושג כמו בעלות צולבת? הרי כל המדינה שלנו מוחזקת ע"י 5-6 גופים שדואגים לשלוח ידים לכל מקום אפשרי תוך שימוש בשמם ובשם חברתם המסחרית.כל גוף מפרסם את עסקיו בצורה מוסוות בעסק השני שהוא מחזיק. לא שמת לב שידיעות אחרונות שמים יותר דגש על תוכניות המשודרות בזכיון הטלויזיה שלהם.וכנ"ל גם מעריב.ומה קרה עם מעריב בזמנו כאשר פרשת נימרודי התפוצצה? הם התעלמו לגמרי מהפרשה וכשנאלצו לפרסמה לבסוף נתנו לה הכשר בכדי שהעסק לא יפגע. ומה בדבר הודעות לעיתונות למיניהם שנשלחות ע"י גופים שונים לעיתונות וזו מפרסמת אותם ללא משוא פנים.?
בסופו של דבר ישנן בערך כ 5 משפחות בארץ ששולטות בשוק ומפרסמות את עצמן בכל דרך אפשרית בגופים האחרים שהם מחזיקים. ושוק העיתונות שקוע בבוץ הזה עמוק עד הצוואר. אני שמח שבתור עיתונאי מתחיל אתה רוצה לשמור על אינטגרטי אבל כדאי שתדע שהעסק הזה מלוכלך.אני גם לא אוהב את זה כל כך אבל זה המצב. אני סמוך ובטוח (ובייחוד לאחר שהבהרת את עצמך כל כך יפה) שבאתר הזה הכל כשורה ומקווה שתמשיכו כך
נו באמת... 4072
כל מעשה שלנו הוא מעשה כלכלי, והרבה מההנעה שלנו היא כלכלית.

אני לא מבין מה יש לך להתבייש בזה! למה אדם צריך למחוק הודעות אם הן חושפות את המניע הכלכלי שלו?! ולא שאני אומר שיש מניע כלכלי בכתבה שלך, זה בולשיט ממדרגה ראשונה, אבל אני מרשה לעצמי לנזוף בך על ההצטדקות כאילו שאין. מה יש לך להצטדק?! אני מאחל לך שהאיל יניב רווחים בעתיד, אם זה לא מוצא חן בעיניו שלא יקרא. הוא מקבל אינפורמציה מאלף ואחד גופים מסחריים ודווקא אליך הוא בא בתלונות?! ;-)) איזה קטעים...
נו באמת... 4075
כולנו היינו רוצים להאמין שיש הבדל בין מה שאנו צורכים כ"תוכן" לבין מה שאנו צורכים כ"פרסומת". רובנו מוכנים לצרוך אחוז מסוים של פרסומות ובלבד שנדע שהן כאלה. העיתונים עוזרים לנו בהפרדה ע"י סימנים מקובלים כמו "(מודעה)" על פרסומות שעוצבו כמו כתבה עיתונאית, ובטלוויזיה אנו מקבלים לוגו שונה בפינת המסך כאשר מוקרן תשדיר שנוצר במימון של מפרסם. דובי נעלב, ובצדק, מהרמיזה שהוא לכאורה לא שמר על כלל אתיקה בסיסי זה ושכביכול הכניס לפורום תוכן פרסומי במסווה של כתבה עיתונאית.

מכיוון שאנחנו במקרה הולכים אחורה כבר כמה שנים, אני יכול לנחש כבר מראש מה התגובה האינסטינקטיבית שלך: "תפסיק להיות תמים, מאחורי כל כתבת אינץ' ורבע בידיעות שוכב סכום כסף שמישהו שילם למישהו, אף אחד לא מפרסם כתבות לשם שמיים, הכל ביזנס ומי שמספר לך אחרת - שקרן". אז זהו, שבפורום הזה לא כולם חושבים ככה, ולמעט הבאנרים שאני מבין שיש פה (יש לי InterMute) מנסים לעשות כאן משהו נקי מאינטרסים כלכליים, על טוהרת השיח וההידברות נטו. ברגע שמישהו טוען שגם באייל משחילים פרסומות בתחפושת, לא פלא שקמה מהומה גדולה ומאמר על הסימז שבזכות עצמו השיג בקושי תגובה וחצי פתאום מקבל בזכות הבלגן הזה רייטינג שחבל על הזמן.
נו באמת... 4077
יש עיתון בשם ''אובייקטיבי'' המפרסם השוואות בין מוצרים ובוחר בטוב ביותר. בשלב די מוקדם עלה החשד כי תוצאות מבחני ההשוואה מוטים ע''י המגזין לטובת אחד הנבחנים מסיבות כלכליות (החשד עלה בעקבות שימוש של סלקום בתוצאות מבחנים שהראו שאצלם יש הרבה פחות ניתוקים, טענה שהעלתה, כמובן, תהיות בקרב מנויים רבים). אני לא יודע איך נגמר העסק, אך ברור לכל מדוע קבלת תשלום עבור ''ביקורת'' משוחדת שכזו (נו, מכאן מן הסתם מגיע הביטוי ''ביקורת משוחדת''...), כאשר לא מציינים את עובדת היותה לא יותר מאשר פרסומת בתשלום, דבר המנוגד לאתיקה העיתונאית. אתה, כמקים של אתר המתיימר לספק שרותים חדשותיים ואף פרסם מספר השוואות בין מוצרי חומרה, צריך להיות מודע לכך שאם כותב המאמר ההוא קיבל את משכורתו מאחד מיצרניות המוצרים במאמר, הרי שחובת הגילוי הנאות הייתה מצריכה ציון העובדה הזו.
אני גם מאחל לעצמי שהאייל יניב רווחים בעתיד, ואפילו בעתיד הקרוב - אבל רווחים לגיטימיים, מאפיקים בלתי סמויים, שלא יצריכו אותי להתפשר על האינטגריטי שלי.
נו באמת... 9946
what did you expect in this greedy country?......
4042
קודם כל, סליחה עמך על הביטוי בו נקטתי. לא ראוי ולא חכם.
פשוט עלתה חמתי בפעם המי יודע כמה על תגובות שאני חושב שהן לא רק לא רלוונטיות אלא גם פרנואידיות משהו(מחמת הזמנים בהם אנו חיים).
אבל למרות זאת אתה צודק ואפילו שלא מדובר בוויכוח אידיאולוגי לא הייתי צריך לנקוט בקוו בו נקטתי.
ושנית, למרות זאת עדיין איני סבור שיש מקום לתגובות שכאלו. דובי איננו רודף הבצע אותו אתה מתאר וגם אם כן היה, לנו הקוראים אין מה לעשות בנוגע לכך(חוץ מלנטוש את האתר).
אבל אתה יודע מה... בעצם כשאני חושב על כך, רוב האתרים בהם אני גולש בעוז ובגבורה, גליהם מוצפים בפרסומות וברובם מטרה של פרסומות אלו היא להחזיק את האתר קיים.
ומבחינתי, גם אם הם למטרת רווח מסוים, אולי אהיה מוכן לקבלם, בתנאי שלא יהיו אלו פופ-אפס והכל יהיה בפרופורציות נכונות.
בל נשכח כי דובי משלם על האתר...
התנצלותך התקבלה 4056
ראשית כל, התנצלותך התקבלה.
שנית, אני לא חושב כלל וכלל שדובי הוא רודף בצע. גם לא טענתי מעולם שהכסף הולך אליו - זה פשוט לא נכון. גם אם הוא יפרסם פרסומת סמוייה, סביר להניח שהכסף ילך למנהלי האתר ולתחזוקו.
העניין הוא שבתור גולשים ותיקים באינטרנט (ואני מחשיב לפחות אותי ואותך ככאלה(אנחנו מקבלים כל כך הרבה פרסומות באתרי האינטרנט השונים עד שקשה לפעמים להבדיל בין האתר עצמו לפרסומות שבו. ולא שאני טוען לרגע אחד שהאייל הוא כזה כי זה ממש ממש לא נכון. אבל המון אתרים לא בוחלים בשום אמצעי להשיג כסף ואנחנו נתקלים בתופעה הזו על ימין ועל שמאל. אני לא אוהב את זה כל כך אבל אין מה לעשות - זה חוקי, זה לגיטימי וזה מכניס המון המון כסף. איש אחד אמר פעם
:money makes the world go around...
כנראה שזה המצב גם כאן

ושוב הבהרה
המצב עליו אני מדבר מתייחס למצבם של אתרי אינטרנט ברחבי העולם ולאו דווקא לאתר .הספציפי בו אנו נמצאים כרגע
הבהרה חשובה 4045
אוקיי, חברה, בואו נשים לב לפרטים.

אם האייל ימכר מחר בעשר מליון דולר, דובי לא יראה מזה אגורה שחוקה. (טוב, אולי קצת, אם נרגיש נחמדים).

דובי אחראי על הצד העיתונאי. בלבד. אין לו "אחוזים" באייל. נכון, הוא יקבל חלק מההכנסות, אם וכאשר תהינה כאלה. אבל אם מישהו ירצה לכתוב כתבה שהיא "פרסומת סמויה", ולשלם על כך למערכת האייל, הכסף לא יגיע לדובי. *בדיוק בשביל זה* יצרנו את ההפרדה בין הצד העיצונאי לצד העסקי. (כמובן, מישהו יכול לשלם לדובי "מהצד". קוראים לזה שוחד). מי שרוצה לפרסם (פרסומות) באייל, לא פונה אל (ולא מדבר עם) דובי. מי שרוצה שטקסטים שלו יתפרסמו באייל, פונה לדובי. הפרדה חדה.

אז כל מי ש"משוכנע" שדובי "יצחק כל הדרך אל הבנק", טועה ומטעה. דובי משקיע, להזכירכם, *שעות* בעריכת תכנים באתר; אין לכם מושג כמה זמן נדרש לקרוא את כל ההצעות לכתבות שמגיעות, להתכתב עם הכותבים, לבקש תיקונים, לערוך, ועוד. החלפתי אותו לשבוע כשהיה בחופשה - אני יודע בדיוק עד כמה העבודה הזו קשה, והוא עושה אותה מתוך עניין. בקיצור, אני חושב שיש כאן מקום להתנצלות.
הבהרה חשובה 39176
רגע, אז מי כן יקבל את העשר מיליון?

- -

אוי... מסכנים הערבים.
אחלה משחק 17952
הסימס הוא אחלה משחק ומי אתם שתדברו עליו בכלל
צודקת, לא צודקת 53947
לדעתי את צודקת לגבי הדעה לגבי הסימס אבל הקטע של ה:מי אתם שתדברו עליו בכלל" ממש לא במקום וזה מראה שאת שמה ת'אף שלך גבוה מדי
נו באמת... 4000
ראשית, תודה על המחמאות בתחילת דבריך, אך לאחרונה נקטתי בהחלטה שלא להיות נאור יותר. הכניס אותי ליותר מידי צרות.
הלאה - גם אם אודה שאין מדובר בתפארת היצירה של האייל הקורא, הרי שלטעון שהנושא ''באמת לא מעניין אך אחד'' יהיה טיפה מופרז, ולו משום לפחות אחד אחד, אינטיליגנט ונאור-לשעבר, מצא אותו מעניין מספיק. מכיוון שהמשחק הנ''ל גם מצא חן בעיני מכרים רבים שלי, ומכיוון שההתמכרות לו שיבשה עד כדי כך את שיגרת יומי, חשבתי שיהיה נחמד לשבץ איזה טור אישי קטן עליו. קטונתי מלהשוות עצמי לב. מיכאל, אך פעם הוא נהג גם לקטר בטורו האישי בידיעות כנגד השיירת הצפצפנית של מכוניות משטרה שעברה מתחת לחלון ביתו כל פעם הרה''מ היה נוסע ממקום א' למקום ב'. אני חושב שרמת העניין הציבורי היא די דומה.

שלישית, אני מבטיח לך שאיש לא משלם לי גרוש על דבר וחצי דבר שמתפרסם באייל הקורא. היחידים שמשלמים לאייל כסף (שמשמש לכיסוי הוצאות) הם המפרסמים שאת דברם אתה יכול לראות בראש העמוד הזה וכל עמוד אחר באתר. תאורטית אנחנו גם מקבלים כסף מדיבוק אם אנשים מגיעים דרכינו אליהם וקונים ספרים, אבל מהם עוד לא ראינו אגורה שחוקה, אז אפילו הטיעון הזה אינו עומד במבחן המציאות.

מתישהו אני אפרסם כאן ביקורת קוטלת על משהו, ואולי אז מישהו יאמין לי שאנחנו לא עושים את זה בשביל רווח...
על סימז ולפלפז 4018
אף על פי ששיבש אותו משחק את סדר יומך, אין די בזאת להצדיק פירסום טור העוסק בו ללא איזשהו ערך מוסף.

דומני שראוי למאמרים באייל לענות על לפחות אחד משני הקריטריונים להלן:
א. חשיפת מידע, הבעת דעה, או סקירת ענין, וזאת בתחום העיסוק המוצהר של האתר (ראה כותרת האתר).
ב. הזמנה ומתן בסיס ורקע לדיון בנושא כלשהו, וזאת בתחום העיסוק המוצהר וגו'.

לדעתי, טורך לא עונה על אף אחד מהם. לשם ההמחשה, שווה בנפשך את הסיטואציה הדמיונית הבאה: הימים ימי בצורת, אין חומר טוב לפירסום באייל, ומצב הרוח הלאומי שפוף. פלוני שולח לך טקסט קולח (וכתוב היטב) המתאר את התמכרותו החדשה למשחק מחשב זה או אחר (הלפלפז!), ואת השפעת ההתמכרות דנן על חייו השוטפים.

בתוקף תפקידך כעורך, עליך להחליט: האם היית מפרסם את זה?

נ.ב. אמנם איני תורם מאמרים פרי עטי לאייל (...ענה לביקורת המתבקשת), ועם זאת, דומני שמותר לי, ככל קורא, להביע מורת רוח משיקול דעת העורך. אני חש זלזול מצדך בפרסום טור כזה. אין חומר לפרסום? לא נורא: יוכלו המאמרים *שכן* ראוי היה לפרסם להשאר בעמוד הראשון עוד יום.
על סימז ולפלפז 4020
ואני לתומי חשבתי שכן מדובר בהבעת דעה - חיובית - על מוצר תרבותי. כן, כן, משחק מחשב, בדיוק כמו סרט, ספר או דיסק, הוא מוצר בידורי, ועל כן חלק מהמארג התרבותי. אז אין לנו מדור ביקורת קבוע על משחקי מחשב, כי לא ראינו לנכון לכלול קטגוריה שלמה לנושא הזה, אבל אם קורה שיש אחד, ועוד כשמדובר במשחק כה פופולארי - אין שום רע, לטעמי, להכניס את הטור המדובר לשורת המאמרים המתפרסמים כאן.
בפעם הבאה אני אדאג לדחוף פנימה את המילה ''נראטיב'', אז הכל יהיה בסדר.
על סימז ולפלפז 4024
אסף, אתה מפספס נקודה קטנה.
אילו ה"סימס" היה עוד משחק "הרוג-את-האויב-בתלת-מימד", ניחא. אולם מדובר במוצר בלתי-שיגרתי שדי בא כדי "לשבור את החוקים" בתעשייה השבלונית הזאת: אופרת סבון במקום פצצות ורובים? סימולציה של פרבר שקט במקום לכבוש את היקום? ואנשים ממש קונים את זה?!?!
בתור תופעה תרבותית כזאת, אותי אישית, כקורא של האייל, מעניין לשמוע עליו. אחרי הכל, אם הייתי רוצה לקרוא רק על פוליטיקה, הייתי קורא את "הארץ"...
דרך אגב: ה"סימס" כל הזמן מזכיר לי סיפור מד"ב ישן של דייוויד לייק בשם "בריאת עולם". מומלץ למי שמתעניין...
על סימז ולפלפז 4028
אם כבר, אז ה"סימז" מזכירים את הממלכה שבנה טרורל למלך אקסלסיוס במסע השביעי. ה"קיבריאדה" של סטניסלב לם, כמובן. אגב הסיפור הזה ממש - המסע השביעי בקיבריאדה - היווה מקור ההשראה למשחק שבנה את חברת המשחקים שלימים יצרה את ה"סימז". אני מדבר על "סימ-סיטי", למי שלא זיהה.

אני, אגב, מסכים לחלוטין עם דובי והחלטתו לפרסם את המאמר. משחק מחשב הוא מוצר תרבות בדיוק כמו דיסק או ספר; אף אחד לא יתלונן על "רמה נמוכה" אם "האייל" יפרסם ביקורת לספר שרמת ההתעניינות הציבורית (או התעניינות הקוראים) בו תהיה נמוכה משמעותית מרמת העניין ב"סימז". אבל ספר זה תרבותי וחשוב, משחק מחשב – נו באמת.

אסף (שוודאי זיהה את הקשר לסיפור של לם) טען שהנושא חייב להיות "בתחום העיסוק המוצהר של האתר". התחום הנ"ל כולל "תרבות". משחקי מחשב הם בפירוש מוצר תרבותי, שלא בשונה בספר או דיסק. ומכאן שלעניות דעתי, התלונה אינה מוצדקת.

ובנוסף: אין כל פסול בפרסום מאמרים שלא מעניינים את *כל* הקוראים. עדיף מאמרים שמעניינים מאד חלק מהקוראים (ובתנאי שמאמרים שונים יכוונו לקוראים שונים, והמגזין לא יהפוך לממוקד לחלוטין) על מאמרים שקצת מעניינים את כל הקוראים. אז היו כאלה שהתלוננו כשדובי פרסם ביקורת (לא מפרי עטו) על ספר שיחות עם ליבוביץ', ויש כאלה שמתלוננים על פרסום ביקורת למשחק מחשב. אני מניח שבאיזה שהוא שלב כולם יתרגלו לרעיון שיתכנו מאמרים שלא ממש מעניינים אותם אישית, ואין כל פסול בכך. כמובן שעדיפים מאמרים שמעניינים מאד את כולם (ויש די הרבה כאלה באייל, אני שמח לומר) אבל לא כל המאמרים חייבים להיות כאלה.
על סימז ולפלפז 4040
אגיב במרוכז למספר התגובות שקראתי עד כה:
דובי לא הגיב במפורש לשאלתי, אך אני מבין מתגובתו שהוא היה מפרסם את המאמר הלז לו נשלח לו מאת מחבר פלוני. טוב ויפה. לפחות אינו צבוע. מה שנותר הוא לדון בהתאמתו או אי-ההתאמה של המאמר למנדט של כתב-עת זה.

קטונתי מלהתווכח על קוצו של יוד בהגדרת האתר, שכן לא היתה לי יותר מנגיעה ועצה פה ושם בדיונים שקדמו להקמתו. אם דובי וטל סבורים שהאתר עוסק בכל "מוצר תרבות" (והרי גם פחיות קוקה-קולה עם תמונות של גברים חשופי-חזה הן מוצרי תרבות, לא כן?), כנראה שכך הדבר, ולא נותר לי אלא לרטון לעצמי, כפי שנרמז כאן, על המאמר אשר אינו רלבנטי בעיני.

אדגיש שוב, שאיני קובל על שהמאמר אינו מענין. למעשה, גיליתי בו מידה של ענין. אך הנקודה היא אחרת, לטעמי: הנקודה היא שלתפיסתי (שכאמור, בטלה מול תפיסת מפעילי האתר - עובדה המקובלת עלי לחלוטין), המאמר נמצא מחוץ למנדט העיסוק של כתב-העת. קריטריון מידת הענין שהמאמר מעורר אינו קריטריון רלבנטי בדיון אודות גבולות העיסוק של המגזין. דוגמה: בטוחני שרבים מקוראי האייל יתענינו מאוד לקרוא מאמר מפורט המנתח בקפידה את נתוני המניות הישראליות בוול-סטריט, והמציע תובנות מחכימות (ואולי מעשירות!) אודותן, אך איני סבור שהאייל הוא המקום לפרסום מאמר זה. כך, אם כן, קריטריון הענין אינו שיקול בקביעת עצם התאמת _נושא_ המאמר (וזאת לפני בדיקת _איכות_ תוכנו) לתחום העיסוק של האייל.

אקווה שהבהרתי מעט יותר את עמדתי, ואסתפק בכך.
על כרובים ומלכים 4047
אדרבה: פחיות קוקה-קולה עם תמונות של גברים חשופי-חזה, ונתוני המניות בוול-סטריט עם תובנות מחכימות ומעשירות, שניהם נשמעים נושאים נפלאים למאמרים באייל. בתנאי, כמובן, שהמאמרים יהיו מספיק מעניינים, או לחילופין משעשעים.
על סימז ולפלפז 55066
אני רוצה להשיג עוד קודים אני יודעת קו אחד
את קוד הכסף אנה מיסרו לי קודים
תודה!
על סימז ולפלפז 55087
איזה קטעים פוואוווו
על סימז ולפלפז 294400
אני יודע איפה את יכולה לימצוא הרבה מאוד קודים.
א.כנסי לגוגל
ב.רישמי:סימס בעיברית
ג.נסי להיכנס לכול התוכנות ולחפס בכל מקום באתר עד שתגיעי
לטבלה ארוכה ובה כתוב להלן:קודים
תערוכת בית
עובדות על סימס.
היכנסי לקודים ותימצאי הרבה קודים שאת לא מכירה
כולל העלעת כסף לחמישים אלף שקלים.
על סימז ולפלפז 294633
איי, יהונתן, יהונתן. אני רואה שקיבלת את העצה שלי באופן חלקי.
מתי??? 4030
דובי
אני מקווה לראות את ה''ביקורת הקוטלת'' הזו כמה שיותר מהר.
בטוח שזה יהיה יותר מעניין מהמאמר הזה...
מתי??? 4033
אולי כדאי שאסביר משהו לגבי אופן קבלת המאמרים באתר, ומזה נוכל כולנו להבין למה מרבית הביקורות המתפרסמות הן אוהדות:
אף אחד לא מקבל באייל כסף עבור הביקורות שהוא מפרסם כאן. כל המאמרים נתרמים לאייל ללא ציפיה לתמורה כספית, פשוט משום שאין ביכולתנו לתת כזו.
אי לכך, אין לנו "מבקרים קבועים" שדואגים להאזין, למשל, למוזיקה שהם לא חושבים שהם יאהבו, או לקרוא ספרים שנראים להם משעממים. לעומת זאת, מה שיש לנו זה אנשים שקראו ספר או ראו סרט או שמעו דיסק, ומאוד התלהבו, אז באו לספר כאן באייל כמה שהספר/סרט/דיסק מוצלחים. האם אתה היית כותב סתם כך ביקורת קוטלת נגד ספר שפשוט לא עניין אותך?

אגב, סתם בשביל הקטע, אחד מהמאמרים הראשונים שהיו באייל היה ביקורת מאוד בוטה כנגד הסרט "בית האימה" - אפשר למצוא אותו בכתובת דיון 9
קריאה מהנה.
נו באמת... 37571
אני הבנתי שאתה אדם בוגר כי ציינת שאתה הולך לעבודה ויש לי כמה דברים להגיד לך:
אני מעריצה אותך על היותך אדם בוגר שמשחק במשחק האדיר הזה,מה שמראה שהמשחק כובש גם אנשים מבוגרים!!!!
אני חושבת שאין לך להיעלב מזה שחושבים שמשלמים לך על כך ,אחרי הכל דיברת דיברי יושר על הסימס וזה מה שחשוב.
האמת היא שגם אני מאוד שונאת את סים סיטי זה ממש דפוק ומאז שהורי קנו לי את המשחק הראשון ממש התאהבתי במשחק וקניתי את האחרים.
יש לי כבר את כולם ואני רוצה בקוצר רוח לקנות את הסימס הרביעי אם ידוע לך עליו.
אנא החזר לי תשובה לאי-מייל שלי בתודה:
עדי:"אחד בשביל כולם וכולם בשביל ה-סימס",זו הסיסמא שלי.
נו באמת... 37573
אני הבנתי שאתה אדם בוגר כי ציינת שאתה הולך לעבודה ויש לי כמה דברים להגיד לך:
אני מעריצה אותך על היותך אדם בוגר שמשחק במשחק האדיר הזה,מה שמראה שהמשחק כובש גם אנשים מבוגרים!!!!
אני חושבת שאין לך להיעלב מזה שחושבים שמשלמים לך על כך ,אחרי הכל דיברת דיברי יושר על הסימס וזה מה שחשוב.
האמת היא שגם אני מאוד שונאת את סים סיטי זה ממש דפוק ומאז שהורי קנו לי את המשחק הראשון של הסימס ממש התאהבתי במשחק וקניתי את האחרים.
יש לי כבר את כולם ואני רוצה בקוצר רוח לקנות את הסימס הרביעי אם ידוע לך עליו.
אנא החזר לי תשובה לאי-מייל שלי בתודה:
עדי:"אחד בשביל כולם וכולם בשביל ה-סימס",זו הסיסמא שלי.
נו באמת... 37575
יש לי כמה דברים להגיד לך:

אני חושבת שאין לך להיעלב מזה שחושבים שמשלמים לך על כך ,אחרי הכל דיברת דיברי יושר על הסימס וזה מה שחשוב.
האמת היא שגם אני מאוד שונאת את סים סיטי זה ממש דפוק ומאז שהורי קנו לי את המשחק הראשון של הסימס ממש התאהבתי במשחק וקניתי את האחרים.
יש לי כבר את כולם ואני רוצה בקוצר רוח לקנות את הסימס הרביעי אם ידוע לך עליו.
אנא החזר לי תשובה לאי-מייל שלי בתודה:
עדי:"אחד בשביל כולם וכולם בשביל ה-סימס",זו הסיסמא שלי.
תתבייש 37570
המשחק סימס הוא משחק נהדר,מקסים,נפלא,וכל התשבוחות מגיעות לו,זה קודם כל.
דבר שני לדעתי זה לא בסדר שבן-אדם יכתוב מה שהוא חושב על המשחק המדהים הזה ובגלל שאתה לא מכיר אותו אתה חושב ששילמו על כך,קצת כבוד!!!!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים