והיה אם... 430596
הסטטיסטיקה היבשה, שמחוץ לאייל כמובן, אומרת שרוב בני הזוג יבגדו בשלב זה או אחר של חיהם.

השאלה האמיתית היא אם לומר או לא.
אני אומר שלא. אם אוהבים ורוצים להישאר בשביל מה לומר? זה רק יגרום לסבל מיותר ובמילא אמון שאבד רק בקושי רב, אם בכלל יחזור לקדמותו.
אם לא רוצים להישאר, למה להכאיב? אפשר להיפרד מבלי לומר וחלס.
האילוץ לחיות בשקר עם עצמו עד יומו האחרון, הוא הוא עונשו של הבוגד.
והיה אם... 430597
יש משהו מאד טראגי בתפישה הזו של הבגידה. אבל בגידה לא באה משום מקום. זה משליך על מערכת היחסים, מראה שיש בה משהו כושל שיש להתמודד איתו. ואי אפשר להתמודד איתו אם מסתירים את העובדות מהצד השני.
והיה אם... 430643
מצד שני - שיקום האמון אחרי בגידה ''ידועה'', במידה שאכן רוצים לשקמו, יכול להיות תהליך ארוך וכואב ומסובך. לפעמים אפילו בלתי אפשרי.
והיה אם... 432050
משליך על מערכת היחסים, או מושלך ממערכת היחסים?
והיה אם... 430602
"האילוץ וגו"' למה? שכחת את נפלאות ההדחקה, אחת ההמצאות היותר מועילות של האל הטוב, שאנשים משתמשים בה יום יום בצורה מופלאה. כמה כבר אפשר לזכור, ולמה לזכור את מה שמעיק? בתוספת להדחקה, אותו אחד נתן לנו גם כושר להמציא סיפורים שמסדרים את המציאות בפרשנות נוחה לנו.
והיה אם... 430621
מאיפה הבאת את הסטטיסטיקה היבשה הזאת?
והיה אם... 430624
מזכרוני הדל. אבל אם יש לך זמן ומוטיבציה האיילים כאן ישמחו לקרוא מקורות רשמיים.
והיה אם... 430626
"האם אתם בוגדים בבן הזוג? מי בוגד יותר, נשים או גברים? בסקר זה התשובה היא חד משמעית. 55 אחוז מהנשים הצהירו כי מעולם לא בגדו בבן זוגן, לעומת 31 אחוז מהגברים שדיווחו על נאמנות מוחלטת.

גם לגיל, מתברר, יש השפעה על היכולות המונוגמיות. ככל שעולה גיל הנשאלים כך עולים אחוזי הבגידות ותדירותן. 53 אחוז מהצעירים בני פחות מ-‏30 דיווחו כי לעולם אינם בוגדים בבני זוגם. בקרב בני 50-31 דיווחו 35 אחוז כי הם אינם בוגדים, ואילו בקרב קבוצת הגיל האחרונה - מעל 50 - רק 29 אחוז אמרו כי לעולם אינם בוגדים. 14 אחוז מקרב הנשאלים בני למעלה מ-‏50 סיפרו כי הם בוגדים בבן/בת הזוג הקבוע/ה לעתים קרובות. אצל בני ה-‏30 ומטה לא נמצא אף אחד שבוגד לעתים קרובות בבן זוגו.
"
ומכאן שלפחות 71 אחוז מהאנשים יבגדו בשלב זה או אחר בבן זוגם.
והיה אם... 430628
חן חן.
והיה אם... 430635
מה הקשר בין מונוגמיה לבגידה??
ממתי שקר=בגידה=פוליגמיה?
(מה בדבר פוליגמים במהותם אך בעלי קונפליקטים וערך לזוגיות אמינה..או מונוגמיים במהותם שנמצאים בקשר בלתי רצוי ומשקרים לבני זוגם למרות התאהבותם לאחר וגו)
ערבוביה של מושגים מסורבלים לתוך ערכים .
והיה אם... 430644
לא הבנתי כלום.
והיה אם... 430645
זה בגלל שאתה חי בתוך ערבוביה של מושגים מסורבלים לתוך ערכים.
והיה אם... 430646
"ומכאן שלפחות 71 אחוז מהאנשים יבגדו בשלב זה או אחר בבן זוגם."

לא ממש ברור לי איך הגעת ל 71 אחוז. כך או כך, אנחנו לא בסיפור של פיליפ ק. דיק, ולכן הסקר הוא לא על מה שיתרחש בעתיד, אלא על מה שהתרחש בעבר.
והיה אם... 430694
"מעל 50 - רק 29 אחוז אמרו כי לעולם אינם בוגדים" במילים אחרות 71 אחוז מהאנשים מעל גיל 50 בגדו בבן זוגם לפחות פעם אחת.

מכיוון שקשה לעשות סקר בקרב אלו שהולכים למות מחר, ובהנחה שהמגמות בחברה לא משתנות אזי לפחות 71 אחוז מהאנשים יבגדו בבן זוגם. "לפחות" משום שיכול להיות שמישהו בסקר שנשאל בגיל 51 אבל אפעס החליט לבגוד באשתו דווקא בגיל 57.

אבל אני אשמח לשמוע מה היה למר דיק להגיד על העניין.
והיה אם... 430702
גם אם הסקר הזה משקף, יש עוד דרך, אופטימית יותר, להסביר את התוצאות: אולי בני הדור שהיום הוא בן חמישים פלוס נוטים יותר לבגוד, ואילו הדור הצעיר נאמן יותר ויישאר נאמן גם כשיגיע לגיל חמישים (סיבה אפשרית: היום מתחתנים יותר מאהבה).
והיה אם... 430714
אני נוטה להסכים איתך. נראה לי שפעם היה ''גזעי'' יותר לבגוד, להתייחס לנישואים בביטול, ולראות אותם כמשהו שעושים בעל כורחך, למען ההורים או משום שרוצים ילדים. היום מתחתנים, אם לא יותר מאהבה, אז לפחות יותר מתוך רצון אמתי לעשות זאת.
והיה אם... 430765
אהמממ. בניגוד לתפיסה המקובלת כאן, לפני שלושים שנה כבר לא היו מתחתנים בשידוך, לפחות לא בעדה החילונית. אם כבר, המודרנה מציעה הרבה יותר אפשרויות לבגידה, החל האינטרנט על שלל ההכרויות שהוא מכניס אליך הביתה, דרך בפופולאריות של יציאת נשים נשואות לעבודה מחוץ לבית וכלה בטלפון הסלולרי שמאפשר לך להיות בקשר גם תוך כדי פירוקו. שינוי נוסף בכיוון זה הוא הלגיטימציה היחסית של בגידה, שכל בת טפש-עשרה נחשפת אליה פעמיים ביום בערוץ ''ויוה'' והסרת הטאבו מהגירושין.
והיה אם... 430766
הסרת הטאבו מהגירושין לא אמורה לעבוד לצד השני?
והיה אם... 430770
במחשבה שניה היא יכולה לפעול לשני הכיוונים.
והיה אם... 430772
ובמחשבה שלישית, לרוב מקרי הגירושין שאני מכיר, שהיו על רקע של קשר עם בן זוג אחר, קדמו יחסי מין מחוץ לנישואין. אנקדוטלי, כמובן, אבל במדגם הקטן שלי התופעה מאד מובהקת.
והיה אם... 430774
ואם הטאבו על גירושין היה פחות חמור, הגירושין אולי היו מתבצעים לפני הבגידה.
והיה אם... 430796
אולי, אבל גירושין הם עניין כואב לא רק בגלל התוית החברתית אלא גם בגלל עניינים פרוזאים.
והיה אם... 430809
תלוי מתי. אחרי שנתיים בלי ילדים זה לא כל כך נורא...
והיה אם... 430823
אחרי שנתיים בלי ילדים עדיין לא רוצים להתגרש.
והיה אם... 430827
תלוי מי.
והיה אם... 430767
אני חושב שירדן לא התכוון לכך שנישואין לא מאהבה הם נישואין משידוך. לדעתי הוא התכוון לכך שעל צעירים היום יש פחות לחץ להתחתן מהר, ולכן הם מתחתנים מאהבה בשלה יותר ולא כתוצאה משילוב של לחץ פסיכולוגי ולחץ באשכים.

ואם הוא לא התכוון לזה, אז אני כן.
והיה אם... 430773
אני לא חושב שיש שינוי משמעותי בפן הזה בשנים האחרונות.
והיה אם... 430813
... אבל אז גם יש להם שרשרת אקסים מכובדת, וגם ניסיון זוגי ומיני עשיר יותר (שמאפשר ''להשוות'' כל הזמן).
והיה אם... 430814
מאפשר להשוות, נכון, אבל מאפשר גם להיות רגועים מהתחושה ש''לא הכירו מספיק''.
והיה אם... 430779
הכל נכון, אבל לפני שלושים שנה היה הרבה פחות מקובל לחיות ביחד ללא נישואים, ועוד הרבה-הרבה פחות מקובל ללדת ילדים ללא נישואים. מה שהביא להשקפה כללית שהנישואים הם עניינה של האישה בלבד: היא זו שהייתה חיבת לעמוד על כך, כי מעולם כמובן לא שפטו גבר לשלילה על הדברים האלה. ומכאן נגזר גם שגברים רבים סגלו לעצמם יחס של בוז למוסד הזה, ובמקרים רבים ראו עצמם נכפים להיכנס אליו משום שעיברו מישהי או משום שחברתם נתנה להם אולטימטום.
והיה אם... 430780
למה זה "ההביא להשקפה כללית שהנישואים הם עניינה של האישה בלבד" וזה לא "הביא להשקפה כללית שהנישואים הם עניינו של הגבר בלבד"?
והיה אם... 430782
כי הצביעות וההתחסדות של הציבור הייתה כזו שנשים נשפטו בחומרה יתרה על לדה ללא נישואים, בעוד שהגברים שעיברו אותן זכו ל''השתתפות בצער'' אם ''נאלצו'' להתחתן משום כך.
והיה אם... 430715
אנו מדברים על יכולת חיזוי.
לקחו קבוצת אנשים ובדקו את ההתפלגות שנכונה לאותו רגע.
מסיבות השמורות עמך אתה מניח שאחוז המתפרפרים בעתיד יכול רק לעלות, אבל יכול להיות גם בן 48 שבעוד 6 שנים עדיין לא ישנה את התנהגותו, ובכך יוריד שוב את האחוזים.

דמות טיפוסית ממוחו הקודח של מר דיק, הייתה נוסעת לעתיד, או לחילופין מתבוננת בעתיד (שבדרך כלל יש לו מבנה מפולג), שואבת נתונים חדשים ומנסה למצוא להם פיתרון הגיוני עם השלכות פראקטיות.
והיה אם... 430724
בוא נגיד את זה אחרת, לפי הסקר 47 אחוז מהאנשים מתחת לגיל 30 בוגדים בבן זוגם, אתה מסכים שאם יעשו את הסקר בעוד 10 שנים אז בקרב בני ה30-40 יהיו יותר מ47 אחוזי בגידה?

בצורה דומה ניתן להניח שאם תחכה שכל אותם בני 50+ ימותו ואז תעשה סיאנס עם רוחותיהם תקבל תוצאה הגבוהה יותר מ71 אחוז.

מה ההבדל (העקרוני...) בין הדרך שבה אני מודד את הסיכוי של בן אדם לבגוד לבין הדרך שבה משרד הבריאות מודד את תוחלת החיים?
והיה אם... 430825
כן, יש סיכוי שיהיו יותר אחוזים, לא פחות אחוזים (אלא אם חתך האוכלוסיה בסקר יהיה אחר), ויש גם סיכוי שהאחוזים יישארו כמו שהם.

אין הבדל עקרוני בינך לבין משרד הבריאות, שניכם משערים שתנאים מסויימים יישארו, רק שמשרד הבריאות משתמש בנתונים הרבה יותר רחבים.

ואם נחזור לק. דיק, אם תתרחש שואה גרעינית, או מלחמה כוללת, או שאיזשהו מוצר טכנולגי ישתלט על האנושות, אז משרד הבריאות טועה בגדול בתחזיות שלו.
והיה אם... 430647
"גם לגיל, מתברר, יש השפעה על היכולות המונוגמיות".
כו, השינויים האלה מעניינים. בגילים צעירים עוד יותר בכלל לא מסוגלים למונוגמיה: בגיל 10, למשל, יש מעט מאוד אנשים עם בן/ת זוג קבועים.
והיה אם... 430648
זה רק מוכיח.

אבל החלק היותר מדהים הוא בני 97 שמחליפים כל יום בת זוג.
והיה אם... 430651
טוב, הצעת הנישואין המרגשת ביותר שקיבלתי מעודי הייתה מגבר בן 97 (+-). הוא היה מנקה הרחובות בשכונתי, ונשוי, אבל הוא הבטיח לי שאחכה לו עוד מעט-קצת ואשתו, שרגלה האחת כבר בקבר, תפנה לי את מקומה... שהרי הוא עצמו, הסביר, "כוחו עוד במותניו" - ואני, בגיל 30, יכולה לחכות עוד זמן מה.
והיה אם... 431346
אל נא תשכחי לעדכן אותנו כשתהיינה התפתחויות חדשות בפרשה.
והיה אם... 431355
לצערי, ההתפתחויות החדשות מעולם לא נודעו לי. חוששתני שהוא היה, אולי, קצת לא יציב באהבתו, או שאני התייאשתי מהר מדי...
והיה אם... 430654
מעניין. הנתונים משתלבים עם תהייה שהייתה לי לגבי מוסד הנישואין: בהתחשב בתוחלת החיים הארוכה כיום, האם זה ריאלי בכלל לדבר על "נישואין לכל החיים"?
אולי הנתונים מראים שכחברה, כדאי לנו לעבור למודל אחר, שיתאים יותר לתוחלת החיים, אולי משהו בסגנון של "חוזה נישואין מוגבל בזמן, עם אפשרות להארכה"?
הרי זה מה שקורה בפועל היום, בין אם דרך גירושין או דרך בגידות. לא ככה?
והיה אם... 430658
כמו קריירה שנייה, את מתכוונת? נשמע הגיוני, רק שכאשר יש ילדים בתמונה זה נעשה מסובך.

בכלל, שוש, מה קורה באמת? מתי נשמע בשורות טובות?

(ברקת, עושה לאחרות מה ששנוא עליה).
והיה אם... 430662
כן, משהו כזה.

לגבי ילדים: בהתחשב בתוחלת החיים, מדובר על "חוזה שמגיע לסופו" (מצטערת, הניסוח לא טוב אבל אין לי ניסוח טוב יותר) כשהילדים כבר בוגרים.
משהו כמו:
חתונה (עם חוזה ל-‏30 או 40 שנה) בגיל 25-30
סוף החוזה (לפני הארכה): בגיל 55-60 (במקרה של חוזה של 30 שנה) או 65-70
בגיל הזה הילדים כבר בוגרים (או לפחות גדולים למדי), ואם מדובר יהיה במשהו מקובל חברתית וידוע מראש אני לא רואה סיבה שזה יהיה בעייתי במיוחד אם הזוג יחליט לא להאריך את החוזה לעוד 30 שנה.

-----
בשורות טובות? אני עם החבר כבר 6 שנים, ואין כרגע כוונה לשנות את מצב הענינים (מיסוד משפטי או פירוד)
והיה אם... 430664
30 שנה? זה המון בתור התחלה, כשיודעים שרוצים להחליף באמצע (זה כבר לא אמצע, נכון?). הייתי חושבת על 15 או 20 שנה, אם כבר. וגם: רוב הסיכויים שאם שורדים את 30 השנה הראשונות, כבר נשארים יחד.
והיה אם... 430668
15-20 שנה זה בעייתי מאד למי שרואה ילדים כחלק מהסיפור, לא?
והיה אם... 430672
למה? אסור להתגרש עם ילדים בני, נאמר, 18 ו-‏15? זה לא נראה לי גיל שבו ההורים נשארים יחד בשביל הילדים.
והיה אם... 430674
קודם כל, אף אחד לא אומר שילדים מגיעים רק בחמש השנים הראשונות; שנית, אני לא משוכנע כלל שהורים לא נשארים יחד למען ילדים בני 15. בכל מקרה, האמת היא שהרעיון כולו נראה לי קצת מצחיק; אם אני אוהב את האדם למה לי לטרוח להגביל את זה בזמן? הרי ממילא אופצית היציאה שמורה לי בכל רגע. אם עוד עשרים שנה ארצה להיפרד, אוכל לעשות זאת. לכל היותר יש לי טעם לחתום על הסכמי ממון שיבטיחו שאם וכאשר ארצה להיפרד ההליך יהיה פשוט ולא כואב מדי.
והיה אם... 431378
אותו היגיון מוביל אותי לשאול - בשביל מה בכלל להתחתן? "נשאר ביחד כל עוד שנינו נמשיך לרצות בכך"? לפני החתונה זה פחות תקף?
והיה אם... 431408
אנשים רבים סוברים שיש ערך בכך שהם מקיימים טקס שבו הם מכריזים בפני קהל גדול על מחויבותם ההדדית. עצם עובדת קיום הטקס מחזקת את המחויבות הזו, בכך שהיא מציבה מכשול נוסף על הדרך לפרק אותה: אדם שמקבל החלטה לשנה החדשה בינו לבין עצמו יפר אותה הרבה יותר מהר ממי שמכריז עליה בפני משפחתו וידידיו - וכך גם כאן. גם כשאתה קונה דירה אתה יכול תמיד למכור אותה ולעבור למקום אחר, ובכל זאת אדם שקונה דירה נוטה להיות יציב יותר מאדם שגר בשכירות (והוא גם נוטה לבדוק טוב יותר את הדירה לפני שהוא מחליט לקנות אותה).
והיה אם... 431554
תשובה טובה, אני מקבל. תודה.
והיה אם... 431564
במונחי תורת המשחקים, זה "מהלך אסטרטגי"; במקרה הזה, הרעה של תנאי המשחק עבור שני השותפים, באופן כזה שישפר לשניהם את הערך הצפוי (כפי שבדילמת האסיר, איום בחיסול הבוגד יגרום לשניהם לשתף פעולה ולהשיג תוצאה טובה יותר).
והיה אם... 431567
איך אני אוהבת שמנתחים אהבה במונחים של תורה מתמטית...
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431658
טקס הנישואין, כפי שמישהו כבר כתב כאן במילים אחרות, הוא בסך הכל עוד, עוד מחסום שנועד להבטיח לבני הזוג נאמנות. ברגע שהרגש בין בני הזוג מתחיל לדעוך מחליטים להתחתן. זה או פירוק של הקשר או מיסודו. כמו כל תנועה לשינוי חברתי כך גם האהבה, ברגע שממסדים אותה היא קופאת ונעשית למוסד בירוקרטי שמונע על ידי אינטרסים. זהו, התחתנת, אתה כבול, כדי להתיר את הכבלים עליך לפנות לרבנות, לעו"ד והשד יודע למי עוד. המשפחה שלך ושלה מצפים מכם ל: 1. להתרבות 2. להשאר יחד ולהיות נאמנים זה לזה 3. להגיע בשבתות, חגים ואירועים יחד. זו עסקת חבילה לא נוחה במיוחד. אולם יש גם יתרונות: 1. ההוצאות השוטות לא ופלות רק עליך 2. מבחינה חברתית המעמד שלך אחר (כאשר אתה רווק אנשים נוטים להבין עליך באלכסון. בייחוד אם מדובר בבחורה) 3. מותר לך להפיץ את הגנים שלך 4. גם מבחינה פורמלית, חוקים (מיסוי וכו') אתה מתוגמל.
הקושי העיקרי, המרכזי, בזוגיות מונוגמית שמתמסדת (להלן חתונה), כמו גם בגידול ילדים, הוא השעמום. אף אחד לא ממש מדבר על זה או כותב על זה אבל זה נורא משעמם לחיות עם אותו בן אדם במשך עשרות שנים, זה נורא משעמם לגדל תינוקות, להסתכל עליהם משחקים בקוביות ולהתפעל.
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431661
למה עשרות שנים עם בן זוג זה משעמם? גם שנים בודדות זה משעמם!

לגבי גידול תינוקות, אימצתי את השיטה של לב"פ - לקרוא ספר תוך כדי.
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431744
שטינקרית!
ואכן, לא לשוא אחד מהמשפטים הראשונים של הגמד היה "אמא, לא ספר!"
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431662
מחליטים להתחתן כשהקשר דועך? אולי. יש כאלה, ויש זוגות רבים שמחליטים להתחתן דוקא בשיא האהבה והלהט, מפני שהם בטוחים שככה זה גם יימשך.
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431694
לא יודע איך זה במשך שנים, אבל מהמעט שיצא לי לראות, זה לא משעמם בכלל להסתכל על ילדים משחקים.
לעומת זאת, מקשר עם אנשים נמאס לי גם תוך שעה לפעמים.
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431707
זה משעמם אם אתה חי עם בן אדם משעמם במיוחד. אחרת מנין השעמום? האם כל ילדותך היית משועמם משום שחיית עם משפחה?
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431721
אתה עושה לי אנליזה?
זה משעמם בכל מקרה, גם אם אתה חי עם בן אדם מרתק. בסופו של דבר האדם שמולך הוא לא הספרים שהוא קורא, התארים שיש לו או העבודה בה ה וא עובד אלא תכונות האופי שלו, המניירות שלו, הרוטינה בה הוא חי. התכונות בדרך כלל מגלות אדם אחר, כזה שקשה לך לסבול. אתם נעשים צפויים זה לזה ונשארים ביחד מתוך הרגל, מתוך אחריות משותפת על הבית והילדים, וגם מתוך רצון לשמור על הסטטוס.
את השאלה השניה שלך לא ממש הבנתי.
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431727
אם לא גדלת לבדך באופן פלאי כלשהו, נראה שחיית עם אנשים נוספים. ועם החיים ביחד הם בהכרח משעממים, האם לא השתעממת אנושות בילדותך זו?
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431771
(לא האלמוני, כמובן, אבל:)
1. בתור ילד גם לא השתעממתי מסדרות שכל פרק בהן היה שיחזור של הקודם עם ציור של הר אחר ברקע.
2. בתור ילד עברתי כיתות ובתי ספר מדי פעם, וגם במהלך השנה היו בכיתה לא פחות מארבעים אנשים שונים.
3. רוב הזמן בכלל לא יכולתי לדבר איתם. זו הייתה פריבילגיה של המורה. הייתי משועמם, אבל לא מהאנשים שמסביב (מלבד המורה, זאת אומרת).
4. לחטוף מכות זה בדרך כלל לא נעים, אבל אף פעם זה לא משעמם.
5. בחזרה לסעיף הראשון - בתור ילד, הייתי עסוק בהרבה דברים, והם היו חדשים לי. אני לא זוכר את הילדים שהיו מסביב כמעניינים יותר ופחות, אלא אם לאחד מהם במקרה היה SNES. לבדר אותי לא היה התפקיד שלהם, למרות שבדרך כלל היה הרבה יותר משעמם אם הייתי לבד.
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431780
1. לאיזה סדרות הכוונה?
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431887
1. מעט הגזמתי, כמובן...
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431910
נו, אבל אילו? הכוונה לסדרות "אנימציה יפנית" ‏1 למיניהן?

-----------
1 היו ימים שבהם זה היה שם קולקטיבי לסדרות אנימציה גרועות. איך שהזמנים משתנים...
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 432230
החתולים הסמוראיים הייתה באמת הסדרה הנוסחתית ביותר שאני זוכר, אבל היא מתקופת הילדות היותר מאוחרת שלי משהתכוונתי בהתחלה. אני לא חושב ששודרו בארץ הרבה סדרות יפניות אחרות באותה תקופה... בעצם, וולטרון. אני זוכר שכילד (מאוד) קטן הייתי גאה בכך שידעתי בעל-פה את שיר הפתיחה, שהיה באנגלית. במבט לאחור, אני בטוח שמה שמלמלתי לא היה קרוב בשום צורה לשיר, אבל לא היה מי שיגיד לי את זה. בכל אופן, וולטרון כן מהתקופה המוקדמת של ילדותי, אבל מוקדם מכדי שאני אזכור אם זה היה נוסחתי.
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 432231
במחשבה שלישית, בוולטרון הם תמיד טרחו להכשל כרובוטים נפרדים לפני שהם היו טורחים להתאחד לצורת הרובוט הגדול ולנצח. גם נדמה לי שתמיד היה הקרב מוכרע באבחה בודדת של החרב.
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 432342
"ועכשיו לשבועת מועדון המעריצים של החתולים הסמוראים!:
החתולים הם סמוראים
כן כן זה נכון
ההרפתקאות המדהימות שלהם עוצרות נשימה ממש!
כמו כדורי צמר בגרון."
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 432343
"אנחנו חתולים מגזע מיוחד
לעולם לא ניכנע!
בכל פעם שגבון מפיל אותנו ארצה
אנחנו נוחתים על ארבע!

אז היה שלום חתול סמוראי!
צלצל בפעמון הקטן שלך"

(לא בטוח לגבי שתי השורות האחרונות, ויש גם המשך)
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 432369
שמוח שמחתני לעת ערב. ישר כח.
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431815
ובסיכום - האם היית אומר שהשתעממת מפני שחיית עם אנשים נוספים, לא לבד?
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431888
סליחה? הנושא היה האמירה (לא שלי) "גם עם אנשים מעניינים, החיים לצידם במשך זמן ארוך משעממים." מישהו לא הסכים, ושאל "מה, כשהיית ילד השתעממת?" הסברתי למה, לדעתי, זה לא סותר את דבריו - החיים כילד שונים מהחיים כמבוגר (מניתי את הדרכים).
אני לא מבין מה הקשר בין חתונה לאהבה 431737
נראה לי שאתה מקצין. אולי דווקא המניירות, אופי, רוטינה וכו' הן מה שאתה לומד לאהוב?
עוד לא קרה לי שהתגעגעתי לעבודה סמינריונית של מישהו אהוב. למניירות דווקא כן.
והיה אם... 446991
ומה הפלא שכך את אוהבת? מן המפורסמות הוא שאהבה היא כמו מתמטיקה. תמיד צריך להוכיח אותה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים