קדימה 503879
לא קראתי את מצעי המפלגות עקב רלוונטיותם המועטה למה שהמפלגות ינסו בפועל עם הבחרן, שלא לדבר על יצליחו לממש. חיפשתי מפלגה שאינה מקדשת את האדמה על פני החיים ובמיוחד לא תחזק את ההתנחלויות וגם לא תיכנע בנושא קיצבאות הילדים. אך גם כזו שמבינה שרק הרתעה כוחנית קשה תשאיר אותנו בחיים כאן. וגם כזו שאינה נופלת מהתרגשות לכל בדל כוזב של פיתויי שלום ערביים ובכ"ז תנהל שיחות שלום בשביל יח"צ של ישראל. "קדימה" ולבני הכי קרובים לזה.

העבודה ומר"צ‏1 נופלים בנושא הבטחוני. חוץ מזה, בנוגע לעבודה בבחירות אלו, איני מוכן עוד לתת את קולי למפלגה שהפילה שלטון במדינתנו קיצרת הקדנציות. אני מעדיף ממשלה גרועה ומושחתת במשך ארבע שנים מאשר בחירות כל שנתיים וחצי.
-----------------------------------------------------------------------

1 שעדיין נראית לי מפלגת ההגונים והכשירים ביותר לניהול המדינה (ברוב העניינים).
קדימה 503884
האם אין לך הרגשה שציפי לבני קרובה מאוד לדמותה של גולדה מאיר? אני חש שיש בה (כנראה מהבית) גרעין של קשיחות בית"רית שיהפוך את המדיניות שתוביל לעוד יותר קשוחה מזו שיוביל נתניהו. מקיאבלי שם את הדגש על מידת הגמישות והיכולת להתאים עצמך לנסיבות המשתנות הנדרשים לשליט מצליח. יש לי הרגשה (שאיני יכול לחזק בהוכחות של ממש) כי לבני לוקה בתחום זה גם ביחס לשני מתחריה האחרים.
קדימה 503956
ייתכן שאתה צודק, אך מאחר ואיני רואה כל סיכוי לשלום עם העולם הערבי (לבד מירדן) עד שיקרה שם משהו קיצוני במונחים קוסמיים, אני מעדיף את הנוקשות שלה על נמהרותו של ביבי ועצימת העיניים/תמימותו של ברק - למשל בנושא מצרים (בניגוד ללבני שכבר הטעימה אותם מנחת לשונה). אני גם אוהב את קשיחותה עם ש"ס וכן את חוסר מחוייבותה לאידאולוגיה כלכלית-חברתית כלשהי.
קדימה 503985
למה אתה מתכוון בתמימותו של ברק ביחס למצרים?
קדימה 504023
בעזרת אירן, מצרים היא שחימשה ומימנה את מתקפות החאמס נגד ישראל בשנים האחרונות, למרות היפגעותה מכך. העובדות מתפרסמות בעיתונים אך ברק כמו רבים מאיתנו לא מקבלים אותן כי זה פשוט לא הגיוני מבחינת האינטרס המצרי. התוצאה היא שישראל שוב ושוב סומכת על כך שאם למצרים יהיו עוד חיילים ואם הם יקבלו סיוע אמריקאי/אירופי הם יפסיקו עם זה - וזה רק מתעצם.
קדימה 504074
מצרים חימשה ומימשה את התקפות החמאס? איפה זה פורסם?
קדימה 504082
נשק מגיע לחמאס ברצועת עזה, ידוע שרובו לא עובר דרך שטח ישראל, מכאן שהוא עובר בשטח מצרים. לא ידוע על תפיסות משמעותיות של נשק (בפרט לא גראדים) על ידי המצרים בשנים האחרונות. מש''ל.
קדימה 504093
עובדה שהוא עובר בשטח מצרים בלי להיתפס עדיין לא אומרת שמצרים היא המנפיקה אותו.
קדימה 504129
ראה את תגובה 391237 ואת תגובה 367912 ואם יש לך זמן גם את תגובה 470306 , תגובה 469071 ,תגובה 445102 תגובה 445022 , תגובה 444978 .

בשורה התחתונה - מצרים משמשת מתוך כוונה מלאה כצינור החמצן של החמאס ואירגונים אחרים שם בכל הקשור לקבלת מימון, אמצעי לחימה ומדריכים. מידי פעם היא מכה בהם באמצעות מעצרים, הרג (כולל ע"י הזרמת גז לכמה מנהרות), עינויים ועיכוב סמלי של כספים כדי למתן את הנזק הבינ"ל והבטחוני הנגרם לה עקב כך - ואז ממשיכה.
קדימה 504307
בכל מקרה, אני מתכוון להצביע עבור מפלגת העבודה משום שליד שולחן הממשלה אני רוצה לראות את השר יצחק הרצוג ולא את השרה לא-רוחמה.
ממשלת החלומות שלי 504352
מה שמביא אותי לנושא שבכותרת:
לבני - רה"מ
ברק - ביטחון
ביבי - חוץ
הרצוג - רווחה
ותיכף המדגם אז אחדל כאן.
ממשלת החלומות שלי 504424
או בעברית:
יוסי - בכינור
פסי - בתוף
משה - בחצוצרה
הומלסים - ברחוב

בתאבון.
ממשלת החלומות שלי 504440
תזכיר לנו את מי אתה היית רוצה במשרדים אלו?
קדימה 503984
ליבני ממש לא מזכירה לי את גולדה. והיא גם די איומה אבל הרבה פחות מיריביה.
קדימה 503886
גם אם לבני נראית לך ראויה, איך אפשר להצביע למפלגה שמספר 2 שלה הוא שאול מופז? איך אפשר להצביע לנבחרת של קדימה?
קדימה 503907
מילא מופז, אבל רוחמא אכבר בלילה? להבריח בקבוק וויסקי?! ממש אייטיז. (מתאים לה ג'וני המהלך)

ולמרות זאת נוע תנוע. קדימה.
קדימה 503958
לא הסתכלתי מי בנבחרת ואיני מדקדק בעניינים כמו אידאולוגיה או זהות המועמדים‏1 כדי לחפש סיבות למי לא להצביע. אני גם לא מחפש להרגיש טהור עם בחירתי. נראה לי שעתה הבחירה היא בין ביבי ללבני כראשי הממשלה הבאים ואני מנחיח שהעדפותינו בשאלה זו דומות.

1 זהו כמובן שילוב של הומור עצמי עם טענה רצינית (לא הדקדקן מצביע).
קדימה 503962
אני חושב שאין ללבני סיכוי להיות ראש ממשלה בקדנציה הקרובה ולכן לא אצביע לקדימה. אשמח לגלות שטעיתי.
קדימה 503986
זו בדיוק הבעיה: אם לא תצביע לליבני אז אין לה סיכוי.
קדימה 504017
למזלי אני לא כזה חשוב. אבל הפתק שלי יהיה לטובת אופוזיציה ראויה ופרלמנטרים טובים.
קדימה 503889
האם קראת את המאמר של ארי שביט על ציפי ליבני שפורסם בשבוע שעבר ועורר סערה קטנה?..לא חשבתי להצביע לה גם קודם,אבל <בתמימותי?> קצת נבהלתי מהתיאורים שם ומהסיכוי שהיא עשוייה להבחר בסופו של דבר.
קדימה 503891
האם לא ראית את תשדיר הבחירות "פרס יחלק את ירושלים"?
קדימה 503898
אני לא מוצא דימיון בין התעמולה <הדי זולה> ההיא לבין המאמר העיתונאי הנוכחי.

אני אישית מאמין שארי שביט אדם ישר ולא המציא את אותם תיאורים,ושהמקורות שלהם אכן דיברו מתוך תחושת אחריות לאומית.
קדימה 503903
האם קוראים לאותם מקורות "גרונות עמוקים" ואת זהותם נדע רק עוד 30 שנים?

מקורות יודעי דבר מסרו לי שארי שמאי מסלף בשיטתיות ציטוטים.
קדימה 503904
ארי שביט שכנע אותי להצביע לציפי לבני (הרע במיעוטו, כמובן). הנבזות שלו, כידידו של ברק, לפרסם דברי בלע אנונימיים מהסוג של ''אמא של פרס ערבייה'' (היכרתי אותה אישית, כמובן) השיגה את ההפך ממה שביקש.
קדימה 503905
סימה קדמון (למיטב זכרוני) התייחסה לידידותו עם ברק - בהקשר זה בדיוק - במוסף השבת של 'ידיעות'.
קדימה 503991
מילא ידידותו. מה שמגעיל אותי הוא הערצתו לברק.
פרס יחלק את ירושלים 504204
ברור לגמרי ש''פרס יחלק את ירושלים'' היה אמת לאמיתה. הרי פרס הצביע בממשלת ברק בעד הצעות קלינטון, שכללו את חלוקת ירושלים. צריך כושר סילוף גדול במיוחד כדי להציג את ''פרס יחלק את ירושלים'' כדוגמה לסילוף. למעשה זו דוגמה לאמירת אמת וראייה למרחוק.
אפשר כמובן לטעון שאין רע בחלוקת ירושלים, אבל לטעון ש''פרס יחלק את ירושלים'' הייתה סיסמה מסיתה או שקרית, זה חסר הצדקה.
קדימה 503961
קראתי את המאמר ולא התרשמתי - למשל עקב מחסור אקוטי בדוגמאות, מה שמציג את הכותב באור לא מחמיא.
קדימה 503988
איזו סערה עורר המאמר הזה? ומה היה בו שהבהיל אותך - חוץ מהעמימות המוחלטת?
קדימה 503990
דובר עליו הרבה. הוא גם הופיע בתעמולות הבחירות של הליכוד ושל העבודה.
קדימה 503994
אלה קטעים ממנו הופיעו בתעמולה?
קדימה 504294
"שעדיין נראית לי מפלגת ההגונים והכשירים ביותר לניהול המדינה (ברוב העניינים)"-לרגע לא הייתי בטוח שאני רואה טוב אז חזרתי אחורה לבדוק על איזה מפלגה מדובר ו...כנראה שבנאדם רוצה לעשות משהו, השכנוע העצמי עובד שעות נוספות עד שלבסוף האיש מוציא משפט כ"כ הזוי בלי למצמץ! -רשימת המואשמים והחשודים בקדימה היא כה ארוכה והקשר בינם לבין "הגינות וניהול מדינה" הוא כה רחוק.. -אבל אני סולח לך. המון העם שומע כבר כמה חודשים מכל מודעת רחוב ו\\או עיתונאי רחוב ש-'ציפי לבני' ונקיון פוליטי הן מילים נרדפות וכמו כל דבר שהופך לאמת בתנאי שהוא נאמר מספיק פעמים בשביל להיקלט גם סיסמא זו הפכה מספין של יועציה למציאות בלתי מעורערת. un-fuckin belivable
קדימה 504304
אם סופרים את רשימת הפרשיות של המועמד/ת לראש הממשלה, אז זה נכון שלבני נקיה יותר. אם מסתכלים על המועמדים להיות שרים בחירים התמונה מתהפכת: צחי הנגבי, רוני בר און, רוחמה אברהם, חיים רמון, ודומיהם.
קדימה 504353
שמת לב שציטטת אותי בקשר למר"צ (הי"ד)?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים