521485
מוזר שדווקא לאנשי האייל אין מה להגיד על דודו טופז ומותו בזמן שנראה שכמעט לכל אחד אחר יש מה להגיד. אולי חרדת המוות מביאה את אנשי האייל לגלות עניין דווקא בצדדים היותר מקאבריים ומנהלתיים של הנושא, ואולי זה סתם בגלל שהם גיקים, שלא מסוגלים לדבר על שום דבר שאי אפשר לכמת.
521486
הבן אדם לא מעניין אותי, לא אהבתי אותו כבדרן ולא כאדם.
ברמה הבסיסית 521496
מעולם לא הבנתי את סוד קסמו הרייטינגי של דודו טופז. הוא לא העלה קמט שחוק על שיפתותינו, ורחק מאוד מלהיות עוגן תקשורתי עבורנו. נהפוך הוא, נמנענו כמעט בקפידה מלזפזף אליו בשלל תוכניותיו. איש וולגארי ומאולץ. הכי נמוך שאפשר במסגרת ערוץ 2 למסחר.
[למעשה אני אפילו עלצה על קיצו. תועבה שהיזנתה תרבות המונים לאורך שנים. מצידי, מסעודה מדימונה יכולה לייבב בבכי עד הקוסקוס הבא. טופז היה ונשאר עבורי תמצית זילות ופרחיאדה אולטמטיבית]

אה, ובל נשכח לציין כי שום דבר לא נעשה לשם שמים. דודו הצדיק גרף עשרות מיליוני שקלים תמורת הזכות להיות הראשון בבידור ולזרוק כדורי שוקולד לפיות שמנות ביותר.

בהחלט איש חסיד היה.

{והקטע הכי חזק שייך לאחיו. אותו אחד שנושל מזה עשורים מכל קרבה לדודו. סיכסוכן משפחתי-כספי. לפתע הוא מפציע כמנחה אירוע ההנצחה . ממלכתי כאילו. כמובן שמדבר נגד התקשורת בכלל ופיוס כעיקר. עוד רקב חברתי מצוי]
ברמה הבסיסית 521497
מרשעת
ברמה הבסיסית 521501
אולי מרשעת אבל חשתי את אותו הדבר כלפי תכניותיו.
הי סימונה 521498
מסעודה היא משדרות.
הי סימונה 521499
ידוע
מסעודה משדרות היא נחלתו של אלכס גלעדי
מסעודה מדימונה היא המקור + חריימה בסופשבוע (המון חריף ותבלינים)
ברמת השו''ח 521789
הרהור שו"חיסטי לא ממש רלאבנטי לסוגיית חייו ומותו של דוד המוזהב: אף אחד לא מתיחס להמוני החלכאים והנדכאים שהתיחסו אליו כאל משענת הקנה האחרון בביצת חייהם. אולי זהו ההבדל הלא כל כך טלביזיוני שבין מדינת הרווחה הסוציאליסטית שבה אדם נזקק אמור לקבל עזרה גם מבלי לרתום עצמו ככלב משא למזחלתו המעופפת של סנטה קלאוס הקפיטליסטי שדרכו אצה לו במעלה הרייטינג.
מסילות מחלידות 521797
ועמוס עוז אמר את זה יפה: "הבעיה הכי גדולה שלנו היא היעדר הסולידריות החברתית. מתפתח כאן אגואיזם גס ובוטה, שאפילו לא מתבייש בעצמו. לפני 20 שנה ילדה מבית-שאן אמרה בטלוויזיה: 'אני רעבה', ואמות הספים רעדו. נכון, חלק מזה היה מס שפתיים, אבל היה לפחות מס שפתיים. היום, גם אם היא תמות מרעב בשידור חי, לא יקרה כלום, חוץ מרייטינג גבוה וקופירייטרים שישתמשו בזה לצורכיהם. מי שחשב פעם בתמימות שהקטר של היזמים והעשירים ימשוך אחריו רכבת ארוכה שבה יתקדמו גם הקרונות האחוריים - טעה. זה לא קורה. הקטרים רצים, והקרונות האחוריים נשארים מאחור, על מסילות מחלידות."
נוסטלגיה? 521802
לדעתי עוז טועה בעניין זה. אומנם החברה הישראלית נעשה מאז יותר הטרוגנית, כמו הרבה חברות אחרות בעולם וזה דבר המפחית באופן טבעי את מידת הלכידות המחוייבות החברתית, אבל בארץ קמו מאז המוני תורמים, אירגונים ומתנדבים המנסים לעזור לכל חיה ואדם.
גם רמת הזעזוע מכל דבר אנושי לא נעים שקורה כאן (כבכל מדינה נורמלית) רק גברה - עקב הזרקת רגשות מיומנת ע''י העיתונות הארצית והמקומונית. אחת התוצאות של ליבוי זה הוא התחושה שכולם מסביב רוצחים, או מושחתים וכל השאר אדישים.
נוסטלגיה? 521806
כן אבל הבעיה היא שמתעלים את הזעזוע לשואו טלביזיוני שהקשר בינו לבין סיוע לנזקקים הוא כמו בין מופע קסמים לבין נס של ממש. הבעיה היא בהעתקת מנגנון הסיוע מן הממסד האפור והאיטי אך המתמיד אל אלילי המסך הזוהרים, המהירים והכוזבים.
הכוכבים הללו מתעלים את הזעזוע שעליו דברת אך ורק לפי צרכי הרייטינג והרווח שלהם ללא כל שיקול של מידתיות ויחסיות, מנצלים את הזעזוע כדי לפנק את ה"מסכנים הנבחרים" בכל מה שנמנע מכל אלו שלא נבחרו, משביעים את רצונו של קהל הצופים ל"עשות משהו" ועוברים אל הסנסציה הבאה, כאשר ה"נבחרים" לשעבר נותרים יחד עם אלו שלא נבחרו, זנוחים על המסילות המחלידות של רכבת הבידור האצה הלאה.

העזרה התקשורתית לנזקקים היא פאטה מורגנה כמו בבעיית המים: קודם כל מפרנסים כל מיני מפורסתמים כדי שיתקלפו בתשדירים ואח"כ מגישים את החשבון בדמות מסי בצורת דרקוניים. התקשורת יכולה להלחם בעוני ובפשיעה בערך כמו שהיא יכולה להלחם בערבים ובבצורת. מה פתאום דודו טופז צריך להציל את עניי ישראל? האם אין זה תפקידה של המדינה? אם דודו טופז מטפל בעניי ישראל, מדוע אנו צריכים לשאת על גבינו את קצב, אולמרט, הירשנזון ובניזרי? התקשורת צריכה להציק ולישר את מנגנוני המדינה ולא לבוא במקומם.

נדמה לי שהתוצאה האמיתית של הליבוי הזה היא שאנו בטוחים שאנחנו אמפטיים, "חברתיים" ומלח הארץ של ישראל רק משום שצפינו בדודו מעניק ילקוט לילדה הרעבה מבית שאן, בזמן שמה שהיא זקוקה לו באמת הוא בית ספר מתפקד ולא ילקוט עם לוגו של טופז. אם שלחנו SMS עם 10 שקלים או חבילה קילו קמח ובקבוק שמן, אנו בכלל מלאכי עליון בזמן שבמציאות הדבר הכי שקוף בעיננו הוא זמנו או רווחתו של הזולת.
נוסטלגיה? 521864
מזדהה עם כל מילה שלך
נוסטלגיה? 521880
חולקת לחלוטין, הן במישור הפרמגטי-אישי ובמיוחד בפן החברתי וחלוקת הנטל בין רשויות ממשלתיות לבין תרומת(?) תוכניות טלוויזיה לרווחת הפרט הספציפי.

התקשורת ודבריה אינם אמורים להחליף את מנגנוני המדינה. זו הרי אספקלריה בלבד. המדיה ותפוצת הרשת יכולים לסייע במקרי קיצון בהם נדרשת התנדבות המונים מיידית כמו במקרי תרומת מח עצם לילד על ערש דווי. ברגיל, זו חובת הממלכה לטפל ולדאוג לאזרחיה.

חולשת השלטון המרכזי ורפיון הרשויות המוניציפליות מעצימות בהכרח אלטרנטיבות לרגע. בסיכום הדברים רוב הכספים מתבזבזים על ביורקרטיה עקרה בכל הדרגים, פקידות מדשדשת במקרה הטוב וריבואות, אף מאות אלפים של אוכלי חינם ופרזיטים הניזונים מורידי תשלומי המיסים שלי.
נוסטלגיה? 521881
את כל כך נהנית לכעוס, עד שלא שמת לב שאת חושבת כמו שוקי ש.
נוסטלגיה? 521882
אני נהנית לבלות
נוסטלגיה? 521893
איך הים בזמן האחרון?
נוסטלגיה? 521944
הים אכזר. כתמיד.

[עוף טופיק - יומיים שלושה לאחר רצח קרפ יצאנו לצעידת לילה בטיילת צ'יץ'. מגורדון דרומה עד צ'ארלס קלור, ובחזרה צפונה בואכה מתחם הבילויים בנמל הישן. לאורך כ-‏9 ק"מ ומשך כשעה וחצי לא ראינו ולו שוטר עברי אחד, ניידת חולפת, או אף מתנדב/ת המשמר האזרחי לרפואה. וזאת באזור הכי סואן ודליק בקיץ התל-אביבי עם עשרות אלפי בני אדם, חלקם מתודלקים/מסונטזים כדבעי.

השר אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה וקצינים בכירים ימשיכו למשוך בכתפיהם ולשנן את המנטרה "אי אפשר לשים שוטר על כל אזרח" לכסת"ח חדלונם. לעומת זאת, בסוף השבוע האחרון פשטו כוחות שיטור מוגברים על מסיבת טראנס במערות קומראן וסגרו אותה תוך גרימת נזק כספי אדיר למארגנים (650K ש"ח). למותר לציין כי המסיבה קיבלה את כל ההיתרים הדרושים מראש. עד כאן פינת שלטון החוק במדינת הגמדים]
נוסטלגיה? 521945
הזעזוע קיים, וגם הסולידריות הבסיסית. כשפגע הצונמי בדרום אסיה או אפילו ההוריקן בניו-אורלינס נרתמו עשרות אלפי בני אדם לעזור מתוך מה שנראה כאמפטיה אלמנטרית. גם בישראל היו וישנם גילויים דומים.
אחת מהבעיות היא שרגש האמפטיה שלנו לא בנוי לעבוד עבור אנשים ש''מוחבאים'' מאיתנו. ומה שחברת השוק המודרנית עושה טוב כל כך זה לעמעמם ולפזר את האחריות על בני אדם שנמצאים בקירבנו, שבאף אחד מאיתנו אין את הרצון או הכוח הנפשי לעמוד מולם, להביט בהם בעיניים ולהתנער מכל אחריות לגורלם. הסולידריות והאחריות שלנו מתגלות כשהן מתועלות נכון, וקל מאוד גם להעלים אותן.
חברת השוק המודרנית 521949
אני חושב שבחברות שלא ניתן להגדירן ככאלו, בהווה או בעבר המצב קשה הרבה יותר. זה נכון במיוחד בטרם התקשורת והאיכפתיות המודרנית - חוצת הגבולות, המעמדות והמינים, שאז היו עוד הרבה יותר ''מוחבאים''. אבל גם הסבל הגלוי ברחובות לא עורר דבר - מזה של דורבן צולע ברחובות קניה ועד זה של האשה בבית הפיני, שלא זכתה ללמוד קרוא וכתוב וחייה ובריאותה מוקדשים לשירות גברי המשפחה.
חברת השוק המודרנית 521951
זה לא מדוייק לגמרי. ניתן לדמיין שבחברות פרימיטיביות יותר ההתארגנות היא מקומית יותר. הסבל האנושי מוכר יותר, ואנשים פוגשים בחולשה ובאנשים שיש לטפל בהם יום אחר יום. אדם במזרח התיכון לא ידע על אישה סובלת בפיליפינים, אולם הוא ידע ויחוש אחריות לגבי שכנו או חבר השבט שלו.
חברת השוק המודרנית 521957
אינך צריך להרחיק לחברות הפרימיטיביות; בבלוק שלנו כשהייתי ילד, היתה האיכפתיות והעזרה ההדדית גדולות בהרבה (שנות ה-‏60 לפני היות טלפון בכל בית).
חברת השוק המודרנית 521959
כמה אנשים הכרת?

מכמה מהם היה לך אכפת?
חברת השוק המודרנית 521982
הייתי אז ילד אבל הכרתי את האנשים שגרו בשכונה שלנו. אתה רוצה סטטיסטיקה? כל אסון או צרה שנפלה על מישהו בשכונה- אני מתכוון לכעשרים בלוקים-הרגשנו כאילו נפלה על כל השכונה. שנות ה-‏60 . אולי נראה לך בלתי סביר אבל כך זה היה. לא באתי להציג גן עדן כי לא היה. זהו אספקט אחד בלבד.
הרצח משתולל ברחובות 522114
בעניין מעשי הרצח:
"כשהייתי בארצות הברית בשנות ה-‏90 נדהמתי מכך שכל מה שאתה רואה בעיתונים זה דיווח על פשיעה. חשבתי שזה חולני. כשחזרתי לארץ ראיתי שבינתיים זה נהיה ככה גם כאן". לדבריו, מחקרים במדינות אחרות מראים שאין קשר בין רמת הדיווח על פשיעה לבין רמת הפשיעה בפועל. "מחקרים בארה"ב הראו שגם בתקופות של ירידה בפשיעה היתה עלייה בדיווחים ובבולטות שלהם. זה חיזק בציבור את התחושה כאילו הפשיעה משתוללת", הוא אומר. "

"שיעור מקרי הרצח בישראל הוא כ-‏2.1 מקרים ל[מאה (תיקון)] אלף תושבים. זה אומר שאנחנו מהמדינות עם שיעור המקרים הנמוך ביותר. אנחנו נמצאים במדינה בעלת פוטנציאל אלימות גבוה מאוד. יש זמינות גבוהה מאוד של כלי נשק. יש קונפליקטים, שסעים ומתחים. אלה כל הרכיבים שהיו אמורים לכאורה לייצר שיעור אלימות יותר גבוה. אבל הנתונים מראים שזה לא מה שקורה ביום-יום", אומר רטנר"

"מעבר לזריעת היסטריה, ספיר סבור שהבעיה העיקרית בדיווחים כאלה, היא שהם מובילים לפעמים לשינויי חקיקה פופוליסטיים ולקביעת מדיניות מרחיקת לכת..."
הרצח משתולל ברחובות 522479
עזוב אותך משטויות הקשורות בעובדות מוצקות.

נניח שבישראל שיעור הרציחות לנפש עומד על כ-‏22 למיליון בחשבון שנתי. בשוויץ פי שלוש. בבריטניה פי 5. בארה"ב פי 8.

נו, אז מה!? האם כל אותם מופרעי שמאל אנארכיסטים יפסיקו לשרבט את תגובותיהם האוטומטיות למקרא נתוני בסיס? האם כל אותם חסרי חוליות וחיים לא יטענו בתוקף כי קיום מדינת היהודים לא מהווה מכשו7 ברור לצדק עולמי ואי-אפרטהייד?

מה, גורדון מאוניברסיטת ב"ש לא יפרסם כתב פלסטר ב-LA תוך שימוש בטכניקות נאציות בוטות?

וזה בכלל לא היה מזיז לי שערה בגבה לולא אני מממנת בסוף החשבון משכורות של כלומניקים מתשלומי מיסיי.
הרצח משתולל ברחובות 522481
אני פוחד מהרגע שיקימו את המשטרה העירונית, וכל הנקרו המשוקמים בעיריה כפקחים יתחילו להסתובב עם תעודות שוטר ואקדחים.
הרצח משתולל ברחובות 522485
אנחנו לא מפחדות מאפחד.
שהנרקו והערסו ישותקו מחשש אמיתי ממה שעלול להתרגש עליהם בהיצמד שוקר חשמלי כמלמד בקר. שום עבריין צעצוע לא יאיים על אורחות חיי.
הרצח משתולל ברחובות 522487
חבר שהגן על אישתו מאספסוף חוגג בהתקווה, עכשיו קיבל זימון למשפט על תקיפת עובד ציבור, וגם פוצצו אותו בתחנה, אבל את בטח אוהבת לגלוש ליד הסלעים(:
הרצח משתולל ברחובות 522573
גמני שמעתי על מקרים בהם הואשמו המתגוננים בתקיפה.
ומודעת לאכזריות המשטרה (במיוחד היס''מ) כלפי אזרחים נורמטיביים יחסית. למשל מול קהל האוהדים של הפועל ת''א ביציעי איצטד בלומפילד.

ומה לעשות, רבים המה הסלעים התת-ימיים בחופי הכרך. שומרת נפשה תרחק מפח יקוש מוכה ירוקת אצות ותקבע נתיבות עקלקלות לגלישתה במדרון נד המים.
הרצח משתולל ברחובות 522576
לא הפועל תל אביב, הפועל בני סכנין.
הרצח משתולל ברחובות 522582
מכר, חיפאי במקור, טוען שאוהדי מכבי סובלים תדיר מתגרת ידם של שוטרי היס"מ. במיוחד הנערים שבחבורה - רכים בשנים וחלשים פיזית. הוא תולה זאת בחשד לנטיית היס"מניקים (כמו שוטרי מג"ב) אחר בית"ר י-ם. אולי בכך קשור ההסבר גם לקובלנות האדומים משער 6.
הרצח משתולל ברחובות 522584
האדומים נגד היס"ם 1:0
הרצח משתולל ברחובות 522586
היס"מ - שער 6 0:0
הרצח משתולל ברחובות 522709
מאיפה את לוקחת את המספרים האלה?!?
הרצח משתולל ברחובות 522710
מהבקבוק?
הרצח משתולל ברחובות 522483
באופן יחסי המצב שלנו סביר. אנחנו עדין חברה אלימה בהרבה מאיך שאני חושב שאנחנו יכולים וצריכים להיות, גם אם ניקח בחשבון מס' גבוה של בני אדם, כולל מטורפים, עניים וכיו"ב זרזים לאלימות. ברור שהעובדה שבשבועות האחרונים היו כמה מקרים רצופים לא מוכיחה שומדבר.

אז מה? זו יופיע של הזדמנות לרכב על הגל ולהפוך אותנו לחברה אלימה פחות. למה לא?

מה שכן, הדרך לשם לא עוברת בגילויי חמלה כלפי אנשים אלימים.
הרצח משתולל ברחובות 522484
איך נהפוך לחברה אלימה פחות?
נ.ב.
בזמן האחרון אני ממש חושש מהתקלויות עם בני תשחורת שיכורים.
הפסקתי להסתובב עם אולר בכיס.
הרצח משתולל ברחובות 522490
קודם כל נכיר בכך שיש כאן בעיה. אתה מתכחש לה על ידי ניפנוף בסטטיסטיקות. אני לא אומר שהן בכלל לא רלוונטיות, אבל מאחר ואני כן חש שאנו חברה אלימה, ונדמה לי שזה לא רק בגלל התקשורת, הסטטיסטיקות האלו לא מאוד מעניינות אותי.

איך בדיוק נעשה את זה? קטונתי.

למרות שיש לי כמה רעיונות.
הרצח משתולל ברחובות 522492
אני מכיר בכך שיש בעיה *רצינית*, אתה מחליף אותי במגיב אחר, הסטטיסטיקות מעניינות אותי, פחות מהתחושות שלי שמשדרות סכנה.
הרעיונות שלך מעניינים אותי.
הרצח משתולל ברחובות 522494
אתה לוקה באיזו הטייה שגורמת לך לחשוב שאדם זר שאינך מכיר אך נשמע בטוח בעצמו יודע על מה הוא מדבר. למה אתה כ"כ בטוח שהרעיונות שלי מעניינים אותך?

אתה יודע, החמרת הענישה (משמעותית) בעיקר על עבירות קלות, כאלה. וכמו כן הייתי הופך את בתי הספר למוסדות דרקוניים ומפחידים שכל מי שמבצע עבירת אלימות ו\או ונדליזם נענש בחומרה בלתי נתפסת. והגברה משמעותית של האכיפה. "החלון השבור" של ג'וליאני (כן , נו, למרות שזה בכלל ההפלות), כל זה.

בעיקר סיסמאות.
הרצח משתולל ברחובות 522497
בטחון עצמי לא עושה עלי רושם, אבל אני נוטה לתת קרדיט. ורעיונות חדשים תמיד מעניינים אותי. כיוון שדיברתי איתך, הבעתי עניין ברעיונות שלך. רעיונות טובים (שום דבר חדש, כמובן), אני חושב כמוך.
הרצח משתולל ברחובות 522526
מי שאינו מתעניין בסטטיסטיקה אינו מתעניין באמת.

מי שיודע את הסטטיסטיקה אך בוחל בה, ועדיין רואה במדינת ישראל, מכל המדינות, מדינה אלימה, הוא כמי שדוגמאותיו לאכזריות בטבע מתייחסות בעיקר לארנבים (http://www.youtube.com/watch?v=_Ez5QPW-ku4).
ואז או שיש בו טינה כלפי יצורים אלו מלכתחילה או שהוא באופן כללי נגד בע"ח.
צרת רבים נחמה לטפשים. 522530
אם אתה נחש, אז ההתייחסות לאכזריות הארנבים בהחלט במקומה.

אם אני חי במדינת ישראל, וחש מאויים ע''י האלימות הפושה ברחובות, לא ממש ינחם אותי שבארצות אחרות המצב גרוע יותר.
הרצח משתולל ברחובות 522565
it'S NOT a rabbit , it's rabies
הרצח משתולל ברחובות 522575
what is rabies? and what can you do against it?
rabies are jewish priest and nothing you can do against it.
הרצח משתולל ברחובות 522610
הסטטיסטיקות רלוונטיות אם אתה חושב ש - העובדה שהאלימות בישראל נמוכה יחסית לעולם המערבי ואני מניח שנמוכה משמעותית ביחס לעולם, ולמעשה אנחנו נמצאים כרגע, למרבה האבסורד, באחד המקומות הפחות אלימים בהיסטוריה האנושית - אומרת שאנחנו נמצאים בסף האלימות המינימלי.

כנראה שקיים סף אלימות מינימלי כלשהו שחברה בת שבעה מליון בני אדם - בע"ח אלימים מטבעם - יכולה להגיע אליו. אני פשוט די בטוח שאנחנו לא שם. כנ"ל לגבי תאונות דרכים - גם אם יהרגו 100 אנשים בשנה זו תהיה מכה, אבל יתכן שלא ניתן לרדת נמוך מזה. כרגע אני לא חושב שאנחנו נמצאים שם.

איך אני יודע שאנחנו לא נמצאים שם? בעיקר תחושת בטן. אתמול שיחקתי כדורסל והפרדתי בקטטה אקראית ומיותרת לחלוטין. בדרך חזרה הביתה נתקלתי בלא מעט נהגים מהסוג הרע. אני לא נוהג כמו מטורף ואני לא הולך מכות כי לדעתי לא היה סל. עד שלא כולם ינהגו כמוני, אני אגיד שיש לנו בעיית אלימות.
הרצח משתולל ברחובות 522941
האלימות כאן נמוכה משמעותית מאשר ברוב העולם, אך עדיין לא ביחס למה שהושג ברוב המערב. יש לכך מספר גורמים אותם מזכיר פרופ' רטנר ואחרים כגון טמפרטורה (http://ewot.typepad.com/files/tempandaggression-1.pd... ) וכן אחוז גבוה מאוד של מהגרים וכן יוצאי מדינות לא מערביות, שאם איני טועה, מהווים את כמעט כל אוכלוסיית בתי הכלא בישראל.

מאחר ואנו פחות אלימים מרוב המין האנושי בהווה ובוודאי בעבר (http://greatergood.berkeley.edu/greatergood/2009apri...), לומר שישראל מדינה אלימה זה להוסיף לה מציין האמור להבדיל אותה ממדינות אחרות. להוסיף מציין ביחס לאידאל לא אנושי נראה לי יותר כהפגנת זעם, לא ברור על מי (על הרוב הלא אלים?).

במקום ההתפלשות בתוכחה עצמית תוך הפגנת סטנדרטים אישיים גבוהים, הייתי מעדיף לטוס כשלוש שעות טיסה מכאן כדי לראות לאן עוד ניתן לשאוף וכיצד עושים זאת (אבל לא לסקוטלנד, שהגיעה לפני חצי שנה לרמת האלימות שלנו - http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/politics/... ).
הרצח משתולל ברחובות 522613
2.1 זה לא שיעור כל כך נמוך, ברוב המדינות המערביות יש שיעורים הרבה יותר נמוכים:
1.20 בספרד
0.44 ביפאן
0.71 בנורווגיה
0.73 באוסטריה
0.80 בשוויץ
0.88 בגמניה
0.90 בלוקסנבורג
0.91 בהולנד
0.98 בדנמרק
0.98 ביוון
1.03 באייסלנד
1.06 באיטליה
1.28 בפולין
1.31 בצ'כיה
1.37 באנגליה וולס
1.45 באוסטרליה
1.47 בשבדיה
1.49 בבלגיה
1.59 בצרפת
1.59 בסקוטלנד
1.59 באירלנד
1.66 בקפריסין
1.80 בקנדה
2.00 בני זילנד
וכל מי שרוצה למכור לך שבשוויץ יש פי 3 רציחות מישראל, ו שבבריטניה יש פי 5 או שבארה"ב יש פי 8, משקר.
הרצח משתולל ברחובות 522675
בתי המשפט מטפלים די בהצלחה בבעיית קבוצות הפשע המאורגן כפי שאומר הפרופסור רטנר, ועלי לציין שזוהי גם ההתרשמות שלי במעקב אישי לאורך השנים. מה שעצוב זו העוצמה של שנאת ההמונים האדירה אל מערכת המשפט. שנאה זו מתבססת על ליבוי ושיסוי פוליטי פופוליסטי נגד שעיר לעזאזל דמיוני ברובו הקרוי "שמאלנות" (כפי שניתן לראות בתגובה שאחריך, אם כי קשה לדעת מתוך איזה מצב תודעתי היא נכתבה) - ה"שמאלנות", אישום שבו מאשים "העם" (קרי: עפי"ר, השכבות מעוטות ההשכלה) את שיקוליה המקצועיים של המערכת המשפטית - בדרך כלל על לא עוול בכפה של המערכת הזו הראויה לכל ההערכה לפחות כאן, בפינה קטנה זו, האייל.
הרצח משתולל ברחובות 523829
אכן, רמת השנאה וההבלים בטוקבקים כנגד רשויות החוק וה''שמאל'' לאחר כל מעשה פשע מזעזעים ומטופשים להפליא.

עם זאת, גם לי לעיתים יש טרוניות כנגד רחמנותם של שופטים במקרים רבים. אלא שאיני מכיר מספיק את הנושא ובמיוחד לא סטטיסטיקות (פסיקות, רצסיביות, קורלציות) כאן ובעולם כדי לקבוע דעה נחרצת בנושא. אני רק יכול לומר שבתחום הספק אני מעדיף חף מפשע אחד בכלא על שני חפים מפשע נרצחים נוספים. בתחום הענישה אני נוטה יותר מן השופטים בארץ לכיוון של הרחקה מן הציבור, על חשבון שיקום. אבל בעניין זה הייתי מבטל את דעתי מפני הנתונים הסטטיסטיים שכאמור אינם ידועים לי.
הרצח משתולל ברחובות 523901
ציטוט בנושא זה, למרות שעדיין אין לי עמדה נחרצת בעניין:
"במדינת ישראל יש חוק חי ונושם. מדינת ישראל היא מדינה מתקדמת ויש הבנה לכל הגורמים המאפשרים כלכלה מתקדמת ושגשוג. אבל יותר מדי דברים נלקחים כמובנים מאליהם. העבריין שדקר לפני כשבועיים בחור צעיר לאחר שהלה לא סיפק לו סיגריה, לא היה הבעיה אלא הסימפטום. הבעיה החלה כשהרוצח הפוטנציאלי שוחרר לאחר 9 או 10 תקיפות קודמות, אם על ידי בית המשפט שלא הרשיע עבריין צעיר מדי ואם על ידי המשטרה.

מערכת אכיפת החוק הסוגרת תיקים של תקיפה בשל חוסר עניין לציבור ומשחררת למעצר בית או ללא מגבלות, עברייני אלימות גוף ורכוש, מאותתת לאזרחים כי רכושם וביטחונם הפקר. הפושע שכמעט הרג היה צריך להיכנס לכלא כבר אחרי התקיפה השנייה שלו לחמש שנים לפחות ולא להמתין לתקיפה העשירית שכמעט הסתיימה ברצח. מקרים קודמים אחרים הסתיימו באופן טרגי.

מפעם לפעם מציעים לתחום את ההחלטות של השופטים בעונשי מינימום. זה אינו פתרון. הפתרון טמון במודעות ובהבנה כי המערכת המשפטית היא זו שחייבת לייצר רף הרתעה כנגד העבריינות. לשם כך אין צורך בחוקים חדשים, די לעשות שימוש בסמכויות הקיימות ולהרחיק מהרחוב את כל אלה המסכנים את חיינו, ביטחוננו ורכושנו."

הרצח משתולל ברחובות 526251
אני מעדיף רשע ואלימות של חוליגנים ועבריינים על פני אטימות, אלימות ורשע של מוסדות מדינה. לאדם הפרטי יש הרבה יותר כוח לפעול נגד הראשון מאשר שיש לו כוח לפעול כנגד השני.
הרצח משתולל ברחובות 526253
וחוץ מזה החוליגנים ממילא רק רוצחים אחד את השני, והשוטרים מדי פעם גם מפריעים לאזרח מן השורה.
הרצח משתולל ברחובות 526366
כנראה שלא נקלעת באופן ישיר לרשע ואלימות של חוליגנים.
הרצח משתולל ברחובות 524556
הנה תיאור נוסף של הבעיה: http://cafe.themarker.com/view.php?t=1214309 .
הרצח משתולל ברחובות 524560
תיאור די חלש ודמגוגי. בפרט חלשה בעיני הטענה שהעובדה שלעליון יש נשיאה ולא נשיא גורמת לאחרונה לבעיה להחמיר - הן משום שלדעתי העליון הותקף יותר בשנים עברו, והן משום שלהבנתי הענין הוא לא שהעליון מותקף משום שבייניש היא אשה אלא שבעבר הוא נהנה מהנחות בדעת הקהל ובעתונות בזכות היוקרה האישית (והכישורים הפוליטיים) של ברק וכך התאפשר לו לבזבז אשראי צבורי ולדחות את תשלום המחיר עד לאחר פרישתו; בייניש אינה נהנית מאותם יתרונות ועל כן תשלום המחיר נופל עליה, אבל כך היה קורה גם לו, נניח, אשר גרוניס היה מתמנה לנשיא.
הרצח משתולל ברחובות 524565
אני מסכים עם רוב דבריך אבל לא עם המשפט האחרון. בינייש היא לא שופטת מן המניין, אלא הנציגה המובהקת של שלטונחוק עוד מימיה בפרקליטות.

נכון שאין לה את שיעור הקומה של ברק ולכן קל לתקוף אותה; אבל גרוניס, או אסתר חיות, היו מעוררים הרבה פחות אנטגוניזם.
הרצח משתולל ברחובות 532042
עיקר נתוני הפשע בישראל בעשור הראשון של שנות ה-‏2000: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3820890,00.h...
521500
על מה יש לדבר? האדם היה בדרן גרוע החל מהיום שבו אני זוכר אותו (אולי לפני כן הוא עוד היה שווה משהו). לא צפיתי בתוכניות שלו (כשכן יצא לי לראות, זה היה עלוב והעברתי ערוץ). הוא לא עניין אותי. עכשיו הוא הפך לפושע עלוב - לבריון - ולבסוף פטר אותו מעונשו. מה מעניין כאן, חוץ מהשאלה איך חצי ארץ יכלה לסגוד לאליל הזה?
521504
זו טענת אד-הומינם
521506
אד-דאוס?
521507
כלפי האלמוני שאני לא יודע עליו כלום, או כלפי טופז שהאישיות שלו היא נושא הדיון?
521518
אד-הומינם היא טענה כלפי המתדיין השני, במקום על נושא הדיון. אם נושא הדיון הוא אדם ופועלו/מעשיו/אופיו מן הסתם הטיעונים יהיו לגופו של אדם ואינם מהווים אד-הומינם.

האד-הומינם היחיד בדיון הזה הוא התהיות שהועלו לגבי חוסר היכולת של גיקי האייל לחוש רגשות כלשהם, והרשעות של הברמנית.

ולמען הפרוטוקול, כל מה שאמרו כאן לפני גדי והמרשעת, אהממ.. סליחה, הברמנית - מתאר בדיוק גם את המחשבות שלי בנושא.
521525
סילחה, אד טמפרנטיאם.
521566
הסבר?
521529
טופז היה אשף בל"טפל" בעם,כל הקריירה שלו הייתה בנוייה על העם, כל התוכניות, כל ההופעות, כל המעשים הטובים והנפלאים שעשה, עשה עבור העם,ולמען העם. מי שאהב אותו זה אף פעם לא היה הברנז`ה, תמיד לעגו לו בביקורות,בעיני האינטיליגנציה (כולל אותי) היה בושה לצפות בתוכניות שלו. כמה אלפי פעמים נכתב בזמנו עד כמה "הוא נמוך אבל העם אוהב אותו". העם לא מכיר את כל אלה שטופז "טיפל" בהם בחודש האחרון והם גם לא מעניינים אותו. זה עניין עצום שעשו אנשי התקשורת כי זה קרה ל ה ם ,קרה ל ה ם מה שקורא בעם כל שני וחמישי ולא מעניין את ל ה ם.
העם אהב אותו, אוהב אותו וזוכר אותו בתור אדם שעזר למאות, בידר אותם.... ולא במי שאיים ופגע בכמה מ ה ה ם.
שתוק 521530
אני העם, אתה מתבקש לא לדבר בשמי.
שתוק 521780
ואתה עדיין חי? (אחרי שהתקשורת רצחה אותך).
שתוק 521788
אנחנו כמו אמבות.
שתוק 521792
שוחות במעיים ואוכלות הפרשות?
שתוק 521793
...של מפלצת הספגטי המעופפת.
521531
אז מי שבמקרה שלח בריונים לטפל באנשים מהתקשורת ולא בשכן שלך לא מעניין אותך?
521533
הוא לא הציג עמדה מוסרית, רק ענה לשאלה של גדי אלכסנדרוביץ'.
מסכימה אך מסתייגת 521547
טופז ידע היטב לזהות את אותם חלקים בעם שיתנו לו רייטינג גבוה. מטבע הדברים מדובר בשכבות חלשות ונחשלות. אלו שהטלוויזיה מהווה עבורן חברה עיקרית בשעות הפנאי. מזרחים מהעשירונים התחתונים, פריפריה (גם פיזית וגם מצב נפשי), ערסים ופריחות מהסוג הבובלילי - מסורתיים תומכי ש"ס, כל מי שהוא הכליל בזמנו תחת הביטוי הגזעני בעליל "צ'חצ'חים" ו"שין גימלים".

באופן ציני ומחושב הפך את עורו מאשכנזי גס רוח ומזלזל למשה עם האורנג'דה עממי לכאורה. הוא לא נזקק למאמץ רב כדי לרדת ברמה משום שאף פעם לא שהה בספירה גבוהה. העם "אהב" אותו כפי שאהבו את יגאל שילון, או היום את צביקה הדר. כל מי שנכנס לעם הביתה ומתייצב אצלו בסלון על בסיס קבוע. תאריך התפוגה של האהבה היה כתוב על הקיר עם הפלזמה. כמה מאות מלווים בדרכו האחרונה העידו על עליבותה וזמניותה.

אפשר להניח כי הגשש החיוור, או רבקה מיכאלי, או אפילו החמישיה הקאמרית, יחשבו כקלאסיקה (או כקאלט) גם בעוד דור. מי יזכור קצף על מי מדמנת הביצה בחודש/שנה הבא/ה?
מסכימה אך מסתייגת 521548
את צעירה יחסית, לא? (וגם התאומה שלך). עוד כשהיינו ביסודי נהגנו לדקלם בע"פ שירים וחרוזי זימה מתוך "כתם לידה" שלו - יצירת מופת מליגה ג' שרק "דברים שצריכים לעבור" מתעלה עליה.

לגבי כל מה שקרה איתו ב-‏15 השנים האחרונות, או שלא הייתי בארץ או שחפפתי ראש באותו יום.
מסכימה אך מסתייגת 521551
סליחה, אבל מה זה "כתם לידה", והאם "דברים שצריכים לעבור" זו שורת המכתמים ההיא כקורס הדרכה לחיים?

[בדיוק עכשיו רואה חדשות ישנות מאתמול ומתפוצצת מצחוק. אחיו של טופז מספר לקהל המלווים איך הושחתה הגופה בגלל תרומת איברים. יענו, גם במותו ציווה לנו הצדיק את החיים...
דא עקא, נצרכת גופה חמה וחיה כדי לקצור איברים. ודודו, מה לעשות, היה פגר לגמרי בתום התאבדותו. מעבר לכך, חולה סוכר בן 63 אינו מועמד מלכתחילה לתרום לב/ריאות/כליות/כבד. מקסימום קרניות (גם לא סביר). אין גבול לספין אפילו בבית העלמין]
מסכימה אך מסתייגת 521555
את ממש מרושעת, וגזענית.
מסכימה אך מסתייגת 521556
מה זה קשור לגזענות?
מסכימה אך מסתייגת 521560
תגובה 521547
מסכימה אך מסתייגת 521557
אני חייב לומר שבתור מי שלא סבל את טופז, לא חש אמפתיה מיוחדת למצבו לאחר שהזמין את התקיפות, ואף כתב תגובה משבחת לפוסט מעורר-המחלוקת של רביב דרוקר שטען שטוב עשה טופז כשהתאבד- את גורמת לי לנוע בחוסר-נוחות על כיסאי בשל הבוטות של דברייך.
אגב, לפי מה שקראתי בynet, עובדתית- אבריו של טופז אכן נתרמו. אולי הם יהיו בעיתיים בשל הדברים שציינת, אבל עדיין.
מסכימה אך מסתייגת 521563
אני חייבת לומר שבתור מי שלא התעניינה יותר מדי בקריירת טופז, לא העסיקה עצמה הרבה בפרשת התקיפות, ואף לא טרחה לקרוא מה יש לרביב דרוקר לכתוב בסוגיית התאבדותו - די לי בדעתי שלי בנושא ואיני נזקקת לקבוצת תמיכה - אתה גורם לי לנוע בחוסר-נוחות נוכח התמימות הגנוזה בדבריך,

מר גולדברג ציין שתי עובדות לכאורה בהקשר מצב גופתו של אחיו:
א. הוא מצא אותה מושחתת
ב. ההשחתה נבעה מתרומת איברים שהצילו חיי אחרים

על א. אין מחלוקת. כל צופה ממוצעת באחת מסדרות CSI יודעת מה קורה על שולחן ניתוחי הפתולוג לקביעת גורם המוות. אכן מחזה קשה.

סעיף ב' מהווה דוגמה לתעלול יחצ"נות נפסד. כאילו לספסר נקודות זכות לכבוד המת. אין מצב שאיברים פנימיים (שהם מצילי חיים) יילקחו שעות לאחר הפטירה בפועל. תשאל את ד"ר האוז בעונה החמישית הקרבה ובאה, או תתעניין בערך השתלת איברים בסניף ויקיפדיה הקרוב למקום איי. פי.(ך).

וזה ש-YNET כתב לא הופך את העניין לעובדה היסטורית, כשהשכל הישר וההגיון הרפואי טוענים את ההיפך הגמור. מצד שני עיתונים הרי תמיד מדייקים בידיעותיהם, במיוחד אתרי רשת...
מסכימה אך מסתייגת 521568
על פי מה שאני קראתי האיברים ה''רגילים'' לא נתרמו, אלא קרניות, עור וכו' (כמובן, גם אלו הם דברים חשובים).
מסכימה אך מסתייגת 521572
בהחלט הכנה לחיים, במיוחד כשמקריאה אותם מדריכה בצופים לקהל של בנות 11 מרותקות. אחלה חומר.

"כתם לידה" - נמכר ב-‏15 שקל בלבד!
ועוד כתבה מטומטמת לגמרי על ספריו של טופז:
למה מטומטמת? כי היא בדקה את כל עמודי הספר ומצאה ציטטה שאפשר לפרש כפסימית. יופי נחמה. זה ממש לא משקף - שאר הספר (המחורז) עוסק במה שאפשר לקרוא "מפגשים אינטימיים מזדמנים" תוך הסתייעות במטאפורות שנונות פחות או יותר (קצב הפשטת הבגדים מהבחורה תואם לנאמר בתחזית מזג האוויר בטלוויזיה שמשדרת ברקע, וכאלה).
521567
מתברר שיש באמת אנשים שמהווים את ''העם'' המדובר - לפחות נהג המונית שבה נסעתי היום.
הסטאטיסטיקה של נהג המונית 521710
אני חושש שגם אתה וגם הברמנית נפלתם קורבן לסינדרום האיש הצועק בחברת ההמונים. המון העם, ה''מזרחיים'' והעממיים (או כל תאור גורף אחר) אהבו את המתנות ואור הזרקורים של טופז ורצו להצביע בהמוניהם לליברמן ולש''ס. אם היינו עושים תחרות שנאה בין ''יפי הנפש'' שבזו לטופז ה''עממי'' לבין ה''מזרחיים'' שבזו לטופז ה''מניאק האשכנזי'', אפשר רק לשער מי היה זוכה.

טופז הרבה לדבר על הליכה לפוליטיקה, אבל בתבונה נמנע לעשות זאת בפועל. אילו עשה זאת היה מגלה (כמו גיידמאק למשל) שההמונים אולי עניים, אך לא בהכרח פראיירים. נהג המונית הקשקשן ואוסף עלובי הנפש המתנחמים בהקמת מוועדוני מעריצים או בצעקנות סתם הם, מסה תקשורתית די מכבידה אבל בקלפיות הם לעיתים קרובות שברירי אחוז החסימה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים