פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530685
אני בכלל לא בטוח שפסיכולוג ופסיכיאטר מטפלים באותם מחלות. פסיכולוג ,כידוע, אינו מורשה לרשום תרופות ואני לא בטוח שיש לו בכלל את ההכשרה ''לאבחן'' מחלות פסיכיאטריות. הטיפול הפסיכולוגי הוא ''מבחוץ פנימה'' על ידי שיחות ותרגילים אחרים. ההבנה שלי הדלה היא שפסיכולוג אמור לעזור לאנשים בריאים עם בעיות, בעוד שפסיכיאטר אמור לעזור לאנשים עם מחלות (ואל תשאלו אותי כרגע מה ההבדל בין בעיה למחלה, אחרת אאלץ לנקוט בטאוטולוגיות מהסוג '' אם פסיכולוג מצליח לעזור- מדובר בבעיה, אחרת, זאת מחלה'').

פסיכיאטר מורשה להשתמש בתרופות ובעוד טכניקות ''פולשניות'', החל בגריה מגנטית למוח ועבור דרך טיפול בהלם חשמלי. פסיכולוג יכול אולי לעזור לחולה להתמודד עם הבעיות שנגרמות עכב הטיפול, אבל לא במחלה שיצרה צורך בטיפול.

כמובן שיש תחומים אפורים, בעיקר בנושאים כמו דיכאון וחרדה, אבל אני חושב שזה בעיקר משום שמדובר בכמה מחלות עם סימפטומים דומים באופן שיטחי. יש כמובן מדדים גסים לקבוע רמות של דכאון וכולי, אבל הם מבוססים על שאלונים ולא תמיד חד משמעיים.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530690
פסיכולוג זה מרפא אלטרנטיבי, וככזה הוא לפעמים עוזר, לפעמים לא, ובכל מקרה לוקח הרבה כסף.
פסיכיאטר זה דוקטור לרפואה שלא מספיק טוב לטפל בגוף, ולכן נותנים לו לטפל בנפש, כדי שלפחות לא יהרוג אנשים.
מצד שני, במקרה של הקב''ן המוסלמי אמריקני שירה בחבריו החיילים, הוא דווקא כן הרג אנשים. כך שלעולם אין לדעת.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530693
קב"ן הוא פסיכיאטר?
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530694
במקרה הזה, כן.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530695
הומור זה נחמד, אבל אולי לא כדאי להתבדח בצורה שתבלבל אנשים שאין להם נסיון עם הנושא, ושעבורם, ברגע נתון, עלול דיון כזה להיות חשוב ורציני (בני נוער, לדוגמה). "פסיכולוג זה מרפא אלטרנטיבי", בהקשר הזה - נראה לי שזאת בדיחה שמתאימה למקום אחר, לאו דווקא לכאן.

פסיכולוג [ויקיפדיה]

פסיכיאטר [ויקיפדיה]

רפואה אלטרנטיבית [ויקיפדיה]. הרפואה האלטרנטיבית היא, ב-‏90%, ערימה של בולשיט. מכל הערך עליה בויקי יש משפט אחד שראוי לשים אליו לב ולקחת אותו בחשבון, משפט זה מצוי תחת כותרת המשנה "הערכה", והריהו במצוטט: "בישראל אין פיקוח מוסדר בתחום, וטיפול בלתי מקצועי עלול לגרום לנזק".

כאשר אדם בעל בעיה או מחלה, פיזית או נפשית, ניגש אל פסיכולוג, פסיכיאטר, כירורג או קרדיולוג וכיו"ב - לא מובטחת לו ב-‏100% רפואה שלמה, אך יש מידה מסויימת של בטחון בכך שאנשי המקצוע הללו עברו את חוק לימודיהם ועברו בחינה וסינון, ברמה סבירה, באמצעות החוק. לא כן הדבר כשמדובר ב"אלטרנטיביים" למיניהם, שאפילו תעודת בגרות וציון פסיכומטרי לא נדרשים מהם לשם התחלת לימודיהם בכמה מוסדות רלוונטיים. לא תמיד הציבור יודע להבחין בין אלה לאלה, ובייחוד אנשים צעירים מאזורים פריפריאליים, וזה מ-מ-ש לא מצחיק.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530698
אתה צודק בכך שתחום הפסיכולוגיה מוסדר ותחום הרפואה האלטרנטיבית לא. אבל התיאוריות שעומדות בבסיס הפסיכולוגיה מעולם לא הוכחו, יעילות הטיפול מוטלת בספק, ובכל מקרה לא מדובר במדע.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530774
לפחות מבחינה מסוימת זה כן מדע: הפסיכולוגיה כדיסציפלינה אקדמית, וכמקצוע, מכפיפה עצמה למדע. התיאוריות "הגדולות" שלה קשות לאישוש או הפרכה, ואולי גם שיטות הטיפול‏1; אבל במידה שמשהו בתחום יאושש או יופרך בשיטות מדעיות, אנשי התחום מחויבים לקבל זאת. כמובן שכמו בכל תחומי המדע, אולי כאן יותר, האישוש וההפרכה עמומים, והקבלה שלהם יכולה להתעכב שנים, גם מסיבות סוציולוגיות. דמיין כאן קישורים לתגובות של יהונתן אורן. הרפואה האלטרנטיבית, לעומת זאת, אדישה לחלוטין ובמופגן למדע, ורבות מהתיאוריות (הוסף מרכאות לפי הטעם) והשיטות שלה הופרכו מדעית מזמן.

1 האם כבר עשו את הניסוי המתבקש הבא: אנשים שלדעתם יש להם בעיות נפשיות "רכות", מהסוג שפונה לפסיכולוגים, יחולקו לשתי קבוצות: חצי יעברו טיפול אצל פסיכולוגים מוסמכים, וחצי יעברו טיפול שהוא מעין "פלצבו" - שיחות עם אנשים שטובים בהקשבה, אבל לא למדו פסיכולוגיה. ונראה מה יקרה. זה כמובן לא באמת פלצבו, לא עיוור, ומאוד לא "נקי" מכמה סיבות, אבל אני חושב שהתוצאות, בין אם הן תראינה הבדל או תראינה חוסר הבדל, תהיינה מרתקות.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530782
1 ברגע שבו קבעת את ה"סטינג"- המסגרת בה ידברו הסוביקטים בניסוי עם המטפלים (בכל סוגי המרכאות) שלהם, כלומר: השעה בשבוע בה הם ידברו על הבעיות שלהם, המחיר אותו ישלמו עבור שעה זו ו"כללי הבית",
כבר פתחת בטיפול פסיכולוגי "ע"פ הספר". (גם ללא מרכאות)
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530810
האמנם? האם בטיפול פסיכולוגי המטפלים לא מיישמים טכניקות מסוימות שאותן הם למדו, המבוססות על תיאוריות שאותן הן למדו?
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530962
כתבתי תגובה ארוכה ודי קוהרנטית,
לגבי בסיסיותה של טכניקת הסטינג (כפי שאני תופס זאת) בפסיכותרפיה.
התגובה כללה את פרויד אפילו והיתה משכנעת ביותר!
משהו על רצונות מרובים, ורצון חיוני כלשהו
דברים נכוחים! ואיפה היא התגובה הזו? בתהום-הנשיה!
וקטונתי מלנסות לשחזר אותה, למעשה אני מעדיף לנגוח בקיר חצי שעה.
הגורל רוצה שאני רק אקרא פאסיבית.. לא הגורל רוצה שאני אלך לישון.
לקחת את גורלנו בידינו 530991
ישנה איזושהי תוכנה שמעתיקה אוטומטית כל מה שאתה מקליד לקובץ צדדי אליו ניתן לפנות בעת הצורך. מי מכיר? מי יודע?
לקחת את גורלנו בידינו 530998
אני מכיר:
אם אתה רוצה אני מוכן להתקין לך אחד כזה.

פתרון טכני פשוט יותר: לכתוב תגובות ארוכות בקובץ טקסט בצד בנפרד, עם עורך טקסט שיש לו שמירה אוטומטית.
לקחת את גורלנו בידינו 531011
למשתמשי firefox- גיבוי אוטומאטי לכל מה שכותבים ב webforms, במיוחד למקרים אלו.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6984

"Never lose anything you type into a web form again! Lazarus securely auto-saves all forms as you type..."

הציל אותי איזה פעם-פעמיים.
לקחת את גורלנו בידינו 531002
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530785
1 בינתיים, אולי אפשר להשוות קבוצת מטופלים של פסיכולוגים, ל -נאמר- קבוצה של קתולים שהולכים באופן קבןע לוידוי אצל הכומר, ואחרי שהם מורידים מהלב, נאמר להם להגיד שלוש פעמים "אווה מאריה", ואז הכול ייסלח. בני אדם הסתייעו בשיטות מסורתיות מהסוג הזה במשך אלפי שנים, והסתדרו לא רע.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530791
1. אני לא חושבת ש"טובים בהקשבה" הוא תכונה עיקרית אצל פסיכולוגים, למרות שזה לכאורה כל מה שהם עושים. יש כל מיני כישורים שנובעים ישירות מעצם זה שיש להם ידע כפסיכולוגים קליניים: למשל, לדעת גם מה *לא* לומר. או לדעת אם ומתי לנתב את השיחה לכיוון מסוים. או לדעת מתי לשאול שאלת מפתח. או האם רלוונטי לדון פגישה שלמה בחלום או בחווייה מסוימת של מטופל, או לא. וכולי.

2. מעניין היה (אם כי אכזרי) לבדוק גם עם אנשים שלא טובים בהקשבה :-)
חנן ועליזה 530797
1 שיחלקו לשתי קבוצות- מול פסיכולוג בICQ ומול תוכנה.
פסיכולוג ופסיכולוג נפגשו בכנס. 530800
כשגם זוכרים את האבחנה בין פסיכולוגיה כחקר התנהגות (ואישיות) ובין פסיכולוגיה קלינית.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530699
בכל תחום שהוא, טיפול בלתי מקצועי עלול לגרום לנזק.

<אין באמור וגו'>
דיון אלטרנטיבי 530705
דיון 58 דן ברפואה האלטרנטיבית.
דיון אלטרנטיבי 530707
תגובה 530690 נמצאת בדיון 3159, ועקב מקרה הידוע לי אישית ושלא אכנס לפרטיו, מצאתי שהדיון הנ"ל הוא המקום הנכון לתשובה נגישה שתגיע אל העיניים הנכונות במהירות.

מתוך תגובה 392121: "סטייה מנושא המאמר או הדיון היא כמובן מוסד מפואר באייל..." (המגיב הוא חבר מערכת).
דיון אלטרנטיבי 530708
אתה מנסה למנוע ממני לתת קישורים רלוונטיים?

פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530770
בתור מישהי שלמיטב זכרוני והבנתי מתנגדת לרפואה אלטרנטיבית מיסודה, לא ברור לי למה את מוטרדת מהיעדר הפיקוח, הסינון וההסדרה של התחום. אם הר"א תוסדר, תפוקח ותסונן, האם היא תהפוך למועילה יותר? היתרון היחיד שאני רואה הוא שהמרפאים המוסדרים אולי יקפידו יותר להפנות לרפואה המדעית את מי שפנה אליהם וזקוק לה. כנגד זה, יכול להיות שההסדרה תיצור לתחום רושם מוסמך יותר, מה שיגרום ליותר אנשים לפנות אליה במקום לרפואה המדעית.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530788
באותו רגע מסויים קיויתי שתהיה לתגובה, ובייחוד למילה "נזק", השפעה חיובית כלשהי על מישהו. למען האמת, זוהי תקווה נואלת.

כללית, אני מסכימה אתך, אם כי נראה לי שברגע שתהיה חקיקה שתמנע, למשל, את הופעת המילה "רפואה", "מרפא" ודומותיהן בצמוד לכל ההגדרות האלטרנטיביות שמקורן אינו במוסדות לימוד המוכרים ע"י המל"ג - זה כשלעצמו *כבר* יעזור לחלק מהאנשים להחליט להשאיר את כספם בכיסיהם במקום למסור אותו לרמאים ומאחזי עיניים. מעבר לאקט פשוט כזה, אכן - קשה למצוא דרך חוקית למנוע את המפעל המאסיבי של גזילת כספים הקרוי "רפואה אלטרנטיבית".

ה"הסדרה" היעילה היחידה יכלה להיות, אולי, כזו שבה היו נלקחים כל ה"אלטרנטיביים" לזניהם ולמחלקותיהם ונשלחים אחר כבוד לעבוד בעבודות יצרניות. לשם כך דרושים מוסדות שלטון חזקים, נחושים, והחשוב מכל - בלתי-דמוקרטיים. לצערי, עלי להודיע בזאת כי אני אינני מתכוונת ללכת לפוליטיקה, וגם אם ארחיק ראות - אינני רואה את הדיקטטור חסר הרחמים שיעשה את העבודה במקומי. אם אתה מכיר מועמד מתאים - שלחהו הלום :-].
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530792
הצעד המתואר בפסקה השנייה שלך לא נראה לי יעיל. אנשים משלמים הון גם לאורן זריף, למשל, שכלל לא קורא לעצמו ''רופא'' (או לפחות זה לא מופיע במודעה שלו).
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530801
לא מומלץ לכתוב כאן שמות של אנשים מופלאים למיניהם. בעזרתו האדיבה של גוגל זה כמו להשאיר חתיכת עוגה(*) בלי לחשוב על הזבובים שבדרך.
________________
* לא נעים לי לכתוב חרא
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 530802
הזריפים אמורים, למיטב הבנתי, להיות מטופלים ע"י שלטון החוק, כמו כל הרמאים האחרים.

מתוך זהירות, ניסחתי: "... חקיקה שתמנע, *למשל*, את הופעת המילה 'רפואה', 'מרפא' *ודומותיהן*...", ובהמשך סייגתי ואמרתי: "זה... *יעזור* ל*חלק* מהאנשים להחליט להשאיר את כספם בכיסיהם..." - לחלק! - אף פעם אי אפשר להציל את כל העולם בעזרת החוק - לא מרצח, לא ממקרי הטרדה מינית שטיבם המשפטי אינו ברור, לא מגניבת ארנק פשוטה - וגם לא מרמאויות מתוחכמות יותר.

אני לא באה לומר שהישועה טמונה באיסור השימוש במילה ועוד מילה ועוד אחת ובסופו של תענוג בחצי מן המילון העברי. כללית, הגבתי בקריצה שהרי אני באמת לא משתגעת עד כדי כך על חברה שתהיה לא-דמוקרטית (רק קצת, נו, לצרכים מסויימים...). המחשבה היא לבדוק אפשרויות חקיקה לשם *הגנה* על הציבור התמים והבור מפני גזלנים - ואגב, המילה "בור" היא עוד נעימה, יחסית - ירון לונדון כינה את זריף, עפ"י ויקי - "שוטה העושה כסף מטיפשותן של הבריות".
אמת בפירסום 530803
מזכיר לי פעם שראיתי פרסומת של אורן זריף.
''אורן זריף-ריפוי בשיטת הסוגסטיה''
אמת בפירסום 530806
שכחתי שהוא כיכב מדי פעם גם באייל. דיון 2096, תגובה 524786, ויש עוד גם בדיונים אחרים.

רגע רגע... אתה אומר שהמילה "ריפוי" מופיעה בפרסומות שלו? ברקת!
אמת בפירסום 530808
ברקת דיברה על העובדה שהוא לא קורא לעצמו רופא.
מה שההודעה שציטטתי אומרת זה שהוא מרפא (מה שנכון) ושהוא עושה את זה בשיטת הסוגסטיה ( מה שמאוד נכון וההפתעה היא שהוא כתב את זה במודעה שלו). הפרסומת היותר שכיחה שלו היא ''ריפוי בשיטת התת מודע'' שגם אפשר אולי להגיד שיש בזה משהו אבל זה יותר גבולי.
אמת בפירסום 530812
אתה בפירוש יודע שזה נכון שהוא מרפא? יש לך הוכחות אובייקטיביות, לא מהפרסומים שלו?

עד כמה שאני מבין, אולי אפשר להרגיע כאבי ראש ודברים כאלה בסוגסטיה, אבל סרטן, כמו שהוא טוען? לפי קטעים ביוטיוב יוצא שהוא גם רמאי וגם לא חכם גדול ואני מתאר לי שיש מאחורי הקלעים איזה מוח שעושה את רוב העבודה. מהנסיון שלי בעצמי יש כאבים שעוברים לבד אחרי כמה זמן, לפעמים חודשים ולפעמים אפילו שנה או יותר. מבלי להיות "אנטי" בכוונה, נראה לי שאם אני הייתי מוציא על פרסום 36 מליון ש"ח בשנה, כמו שהוא אמר לירון לונדון, והייתי מעסיק 35 עובדים, גם אני הייתי מצליח לשכנע המון אנשים שאני ריפאתי אותם. חוץ מזה הוא מדבר לא רק על סוגסטיה אלא על המון דברים אחרים שקשורים באסטרולוגיה בנומרולוגיה ובמה לא.
אמת בפירסום 530815
===>"עד כמה שאני מבין, אולי אפשר להרגיע כאבי ראש ודברים כאלה בסוגסטיה, אבל סרטן, כמו שהוא טוען?"
אל תזלזל בסוגסטיה, דבר ידוע שכדורי פלסבו (שמאוד מזכירים סוגסטיה) מרפאים מחלות באחוזים לא רעים בכלל, בגלל זה בכל ניסוי יש גם כדורי פלסבו. ולא אמרתי שהוא מרפא סרטן, אבל יש אנשים שנכנסים חולים ויוצאים בריאים.
===>"חוץ מזה הוא מדבר לא רק על סוגסטיה"
ברור שלא. להגיד שהוא מרפה בסוגסטיה זה כמעט כמו להגיד שהוא שרלטן. העובדה שהוא בכלל אמר את זה זוהי ההפתעה.

ועוד הערה: אם אתה יודע יש דבר שנקרא דיבוק, לא יודע אם זה השם המדעי אבל אני מניח שאתה יודע על מה אני מדבר. הטיפול שהרבה פסיכולוגים נותנים הוא שליחה לאנשי דת שיעשו להם טקס. וזה הרבה פעמים מצליח הסיבה היא כמובן סוגסטיה, כך שגם המדע מכיר בכח הסוגסטיה (הוא בוחר לא להשתמש בזה אך זה כבר דיון אחר).
אמת בפירסום 530817
אני אשמח ללינק על הדיבוק. חשבתי שזאת רק אגדה אורבנית, או ניפוח של מצב פסיכוטי כלשהו. באמת שולחים לאנשי דת?
אמת בפירסום 530822
לא יודעת לגבי דיבוק - יודעת שלפרנואידים למשל הרופאים לפעמים מארגנים משפטים נגד מי שהם טוענים שרודף אותם, עם ''תובעים'' ו''שופטים'' והכל.
אמת בפירסום 530834
הנה לינק על הדיבוק http://www.somer.co.il/articles/1993.%D7%90%D7%99%D7... בלינק נטען שיש לשתף תהליכים מסורתיים בתוך הטיפול, אבל ידוע לי שיש גם שליחה לאנשי דת. כמו כן יש בלינק דוגמה לנערה עם דיבוק והטיפול בה.
אמת בפירסום 530841
והנה לינק שאומר במפורש שהפסיכולוגים הקונבנציונלים מעדיפים לשלוח למטפלים אלטרנטיבים מתוך העדה http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2302997,00.h...
ספציפית כתבה זאת מדברת על ה"זאר" או ה"דיבוק האתיופי".
אמת בפירסום 530846
מעניין מאוד. תודה.
אמת בפירסום 530848
והיה גם המקרה המצחיק ההוא, שקיבל אז פרסום רב.

החיים כמדרש 531059
הספר הזה מכיל מאמרים שנכתבו לכבוד פרופ' רוטנברג המכונה ''אבי הפסיכולוגיה היהודית'' שמוצא כוחות תרפיוטיים בקאנון היהודי, במדרש, באגדה וכו'. יש בו מאמרים שמתארים טיפולים באנשים דתיים (ולא-דתיים) בעזרת אלמנטים יהודיים ופולקלוריסטים יהודים. למשל טיפול באין-אונות שבאה ממקור אמוני ועל טיבעי יהודי או נוצרי בעזרת אמצעים דתיים.
אמת בפירסום 530821
אם הייתי מוציאה 36 מ' ש"ח בשנה על פרסום, הייתי עוצרת את כל המודעות, מבטלת את כל פגישות ה"ריפוי", וחיה עד שארית חיי מהסכום הזה (בהנחה האקטוארית שלא נותרו לי יותר מ-‏100 שנה).
אמת בפירסום 530823
השאלה היא האם הוא מאמין בזה.

(כלומר: שנותרו לו פחות ממאה שנים לחיות)
אמת בפירסום 530824
בהתחשב בזה שלא צריך לעבוד, אפשר לקנות בית באיזה חור יפה ומרוחק ולחיות טוב מאד גם במשך 200 ואפילו 250 שנה (בהנחה שהמערכת הבנקאית אמינה מספיק).
אמת בפירסום 530832
האמת שאני כבר זמן מה מנסה לחשב מתי הגיל הכי מוקדם שבו אוכל לצאת לפנסיה (ולהתקיים ממנה). לצערי, בכל צורות החישוב האפשריות יש לי עוד איזה 20 שנה של דד-ליינים.
אמת בפירסום 530836
עם מערכת בנקאית אמינה לחלוטין בוואקום אפשר לחיות אינסוף שנים.
אמת בפירסום 530837
תשמע, אפשר לחיות עם בן/בת זוג, אפשר לחיות עם כלב, אפילו לבד אפשר לחיות, אבל לחיות עם מערכת בנקאית, ועוד בוואקום? לא עדיף כבר למות?
אמת בפירסום 530840
לא אמרתי מה עדיף.
אמת בפירסום 530847
הרווח הוא ההבדל בין הההוצאות להכנסות, לכן הפסקת המודעות לא תעזור.
אמת בפירסום 530853
:-)
אמת בפירסום 530849
למה את צריכה להניח הנחות אקטואריות במקום לקנות אג"ח ממשלתי?
אמת בפירסום 530855
ובמה יעזרו לי אג"ח ממשלתיות?
אמת בפירסום 530860
יספקו לך הכנסה בלתי מוגבלת בזמן. רבית שנתית של אחוז אחד בלבד על 36 מליון ש"ח מהווה הכנסה חדשית של 30,000 ש"ח. רבית כזאת (נטו) ניתן לקבל בקלות באג"ח צמודות, כלומר הקרן אינה נשחקת כלל.
אמת בפירסום 530852
אני חושב שעוד כמה היו עושים כמוך לו לפתע היה נופל עליהם סכום כזה. המצב שונה כאשר מדובר בכסף הנובע מעסק אותו בנית בעמל ובגאווה והצלחתו הינה חלק מתחושת הערך שלך. במקרה זה, נדמה לי שרבים מן האנשים לא היו פורשים עם סכומים כאלו, גם בהגיע גיל הפרישה. באופן כללי, לפחות מניסיוני הפרטי, דווקא אצל קבוצה זו(- אנשים), אצל רוב המרוויחים מעל אישזהו סף, השיקול הכספי אינו המוביל בבחירותיהם התעסוקתיות.
אמת בפירסום 530854
כן, זה מסביר את העובדה שכוכבי רוק בני 60 פלוס עדיין יוצאים לסיבובי הופעות.

אני חושבת שלי אישית זה היה מספיק - לא הייתי פורשת מעשייה, רק מעבודה כאילוץ. בטח היה לי כייף לשמור על 5 שעות עבודה בשבוע, נגיד. או להפוך את העבודה לתחביב (במקום ההמלצה הידועה לעשות את ההפך).
אמת בפירסום 530859
מה שמביא למקרים כאלו:
(חיים פרועים בבית האבות)
אמת בפירסום 530861
מדהים. מעניין מה החומר הזה שהאחיות מזריקות להם כל בוקר.
פסיכולוג ופסיכיאטר נפגשו בכנס. 531560
את המטופל מענינת הרפואה השלמה שלו ולא ציוני הפסיכומטרי של המטפל. מבחן התוצאה הוא שקובע ולא הדיפלומה או ההסמכה הממסדית.
אבל, אין בכך בכדי לבטל את הטענה שיש הרבה שרלטנים out there וכדאי להזהר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים