וכצפוי 551094
מערכת הביטחון ניפחה את העניין.
וכצפוי 551098
אמרנו את זה כבר קודם.
וכצפוי 551100
גם ד"ר עומר סעיד.
וכצפוי 551102
לא הבנתי, תוכל להסביר?
וכצפוי 551103
יצרו את הרושם שהיא עשתה מעשה ריגול וכמובן שזה התברר כעורבא פרח.
וכצפוי 551105
למה "התברר כעורבא פרח"? על פי הכתבה שקישרת אליה, קם תואשם באיסוף, החזקה ומסירה של ידיעה סודית ללא הסמכה. אני לא עורך דין, אבל נראה לי שזה נופל באופן ברור בגדר "ריגול חמור", סעיף 113 (ג) לחוק העונשין (וגם 113א המכונה "ידיעה סודית").
וכצפוי 551106
(אני חושב שכבר דשנו בזה אבל) היא לא מסרה את זה לאויב אלא לעיתונאי ישראלי ולא במטרה לחשוף את סודות מערכת הביטחון אלא לחשוף התנהלות לא תקינה של צה''ל.
וכצפוי 551108
לפי פרנותך? לפי פרשנות "האדם הסביר"? לפי החוק (כפי שנפסק בבית המשפט)?

נראה לי שידידיה מתכוון למובן השלישי.
וכצפוי 551122
פרשנות החוק היא התאמת מיקרה פרטי לניסוח כללי ועובדה שעיסקת הטיעון לא תכלול פגיעה בביטחון המדינה.
וכצפוי 551163
לא נכון. עיסקת הטיעון המתגבשת, על פי הפרסומים, לא תכלול *כוונה* לפגוע בביטחון המדינה. לחוק יש כמה סעיפים המוכתרים "ריגול חמור". חלקם נושאים עונש כבד יותר, בעיקר בהתחשב בכוונת העבריין.

כתבת: "יצרו את הרושם שהיא עשתה מעשה ריגול וכמובן שזה התברר כעורבא פרח" - אבל היא עדיין מואשמת בריגול, וגם אם לדעתך לא היה פה ריגול, לא עסקת הטיעון האחרונה מוכיחה זאת. יכולת לכתוב את ה"כמובן" שלך גם לפני חודש וחודשיים.
וכצפוי 551158
גם וענונו הצהיר שהוא חושף התנהלות שבעיניו היא לא תקינה של ישראל, ואף הוא מסר את החומר שבידיו לעיתונאים ולא לאויב. האם זה היה אמור להפחית מחומרת מעשיו ?
וכצפוי 551159
קם הכפיפה את החשיפה לצנזורה.
וכצפוי 551161
כיצד ? אתה מתכוון, בכך שמסרה את החומר לעיתונאי ישראלי שלפי החוק הוא כפוף לצנזורה ? או שיש עוד משהו.
וכצפוי 551165
בניסוח מוקפד יותר: בכך שמסרה את החומר לעיתונאי ישראלי לצורך פירסום הדברים בעיתון המקפיד להגיש חומרים מסוג זה לצנזורה הצבאית.
וכצפוי 551167
אבל בדיעבד התברר שהעיתונאי דנן נמצא בלונדון ולכאורה לא כפוף שם לשום דבר.
נו טוב. ניתן להתייחד בכלא עם בחיר לבה.
וכצפוי 551189
העיתונאי נמצא בלונדון ונכון עשה. האמירות שקוראות לו להתייצב באומץ ולהחקר, מתעלמות מהמציאות ותמימות לחלוטין. מי שמסתבך עם השב"כ, זוכה בארץ למשפט צדק רק לכאורה. השב"כ משתדל לשבור אותו ולהביא אותו להודאה במה שלא עשה כדי להשתחרר מהלחץ של החקירה- למשל כדי לישון קצת. באורח פלא מי שעוסקת בעניינים הבטחוניים היא השופטת עינת רון שהיתה עו"ד של השב"כ. ומדוע היא עוסקת בזה? כי יש לה הסמכה לדון בעניינים סודיים. כך השב"כ מקבל כל מה שהוא רוצה.
לא נחזור עכשיו לדיון על ענת קם, אבל הדבר האחרון שהייתי עושה הוא לסמוך על הבטחות והסכמים עם השב"כ. לארגון יש היתר (של עצמו) לשקר בבית המשפט-פרשת נפסו, קו 300 ואלו הדברים שיצאו החוצה. זהו כנראה ארגון שמדינת ישראל זקוקה לו אבל כמו רבים מהארגונים הללו- ארגון די אפל.
וכצפוי 551196
בעצם, אתה מחליש את הטיעון של אפופידס, ומעמיד את מעשיה של ענת קם כחמורים יותר. משום שכשמסרה את המסמכים לעיתונאי ידעה שבמובן מאליו ''נכון יעשה'' אם יברח לחו''ל מאימת השב''כ, ולכן השיקול שמקל במעשיה משום שמסרה מסמכים לגורמים שכפופים לצנזורה, נחלש.
וכצפוי 551197
אני מניח שבעצמך אינך מאמין לטיעון העורכדיני הזה.
וכצפוי 551202
זה טיעון עורכדיני, אבל עם סיווג בטחוני. אז זה בסדר.

להבדיל מהטיעון, ''סבבה למסור לעיתונאי המוני מסמכים שנאספו באופן אקראי ותוכנם מסווג יותר או פחות, כי הוא בטח ישמור על זה כמו שצריך ויפרסם רק באישור הצנזורה'', שהוא סתם דבילי.
וכצפוי 551214
מה שנכון הוא שאיני מבין כלל מה זה "טיעון עורכדיני", ואין לי שום שמץ של מושג מתי תשתמש במונח הזה ומדוע, גם לא בפעם זו.
יש אצלך נטיה קבועה לחרוג מהנושא, ועשית זאת גם הפעם, אלא שהפעם חריגתך מהנושא החזירה אותו אליו בצורה הפוכה למה שהתכוונת, מה שנקרא "מעשה בלעם".
כי הדיון אינו כלל בשאלה אם העיתונאי היה בסדר או לא בסדר בכך שברח לחו"ל, אלא דובר בכלל באופי העברה של קם, ואפופידס אמר שבמוסרה את החומר לעיתונאי ישראלי שכפוף לחוקי הצנזורה חומרת עבירתה פחותה מזו של וענונו שהעביר את החומר לעיתונאים בחו"ל. אני עניתי שאמנם זה נכון שהיא העבירה את החומר לעיתונאי ישראלי אך מאחר שהנ"ל ברח לחול אין שום אפשרות לאלץ אותו למסור את החומר לצנזורה, ולכן אולי עבירתה חמורה למרות שמדובר בעיתונאי ישראלי.
ואז התערבת והעלית נושא חדש: האם בריחתו הייתה מוצדקת או לא, שזה כאמור לא הנושא כלל.
ואז אני קשרתי בין דבריך שאינם לעניין וחזרתי לעניין בכך שאמרתי שאם בריחה כזאת היא כל כך מובנת מאליה, הטענה של אפופידס נחלשת.
זה "עורכדיני" ? לא יודע. כפי שצינתי קודם, לא יודע מה זה "עורכדיני".
וכצפוי 552405
ניהול הדיונים בנושאים שאתה קובע להם גבולות מלאכותיים אינו נראה לי.הבריחה שלו לחו''ל היתה קשורה לכל ההתנהלות של השב''כ בעניין המסמכים וזהו חלק מהנושא. אגב, לא הבנתי איך בכלל אפשר לאלץ מישהו למסור מסמכים לצנזורה ומה היא קשורה לכאן. לצנזורה מוסרים רק מה שרוצים לפרסם ואת זה נעיתונאי מסר.
וכצפוי 552495
כאמור, הנושא אינו "כל ההתנהלות של השבכ בעניין המסמכים", אלא חומרת העבירה שעשתה קם. כנראה אינך מבין מה אני כותב וכבר התייאשתי מלהסביר לך. אשר להערה שבסוף דבריך, את הקשר עם הנושא הזה וחובת המסירה לצנזורה העלה אפופידס בתגובה 551159 . אני הבנתי את הקשר. אם אתה לא הבנת משהו אתה מוזמן לפנות אליו. אולי יש לו יותר סבלנות.
וכצפוי 551172
נאשם: כבוד השופט! הנפטר החליק ונפל לי על הסכין.
שופט: על הגב? שבע עשרה פעמים?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים