הקשר הגורדי 554965
לא זכור לי שירות גרוע במיוחד, ספציפית לי. נשאר לי לבחור בשירות גרוע לא אישי - מחדלי שירות שיטתיים וציניים.

* נטוויז'ן: ביקשתי בשיחת טלפון להתנתק. בגלל מחדל שאני לא רוצה לפרטו, לא שמתי לב במשך שנה וחצי שהם ממשיכים לחייב אותי. כשגיליתי, ניסיתי לבקש החזר על התקופה שבה גם לפי רישומיהם לא השתמשתי בשירותיהם. קדחת, כמובן. הציעו לי כפיצוי איזו הנחה אם אשאר מנוי שלהם (ואם אני לא רוצה לעצמי, אני יכול להציע לחבר! קדחת, כמובן)‏1. לא באמת חשבתי שהם ישלמו לי, אבל הייתי סקרן לשמוע איך הם מתמודדים עם טענתי, שמן הראוי שהם ישימו לב אם המנוי לא משתמש בשירות ומשלם סתם. התשובה מצאה חן בעיניי, ולכן בחרתי בנטוויז'ן לככב בתגובה הזו. בין המנחשים נכונה תוגרל הנחה של חמישה אחוזים על דמי השימוש באייל - אפשר להציע לחבר!

* אורנג', אבל זה כנראה משותף לכל חברות הסלולר. השבח לאל, אני שדרוגופוב, קונה מכשיר מאחד הדגמים הפשוטים ביותר שיש, ואז סוחב איתו אי-אלו שנים עד שהוא שובק סופית. אבל שלוש הפעמים שאשתי או אני היינו צריכים להחליף מכשיר היו חוויה מורטת עצבים: התמודדות עם נציג מכירות שמציע לך מבצעים מהממים אך מסובכים, ניסיונות נואשים להבין איפה הם הולכים לחייב אותי בלי שאני אשים לב, ההחתמה על חוזה ארוך מכדי לקרוא, ובהתאמה השיטה המופלאה שבה אתה חותם על משטח אלקטרוני ואפילו את החתימה שלך אתה לא רואה (אבל אני עדיין מעדיף את זה מאשר שיכרתו יער כדי להדפיס את החוזה). ואני אפילו לא יכול לכעוס על הנציג, אפילו לא בלב, כי במובן מסוים הוא תקוע באותה מערכת וסובל יותר ממני. ואז במשך כמה חודשים התמודדות עם חשבונית מסובכת להחריד (בגלל כל המבצעים המהממים), וגילוי החיובים הסודיים על שירותים שלא ביקשתי. ייאמר בכל זאת שחוויית ביטול החיובים הלכה לי עד כה די טוב, ושני התיקונים שבחרתי לעשות, בתשלום, (להאריך את חיי המכשיר, כאמור) גם הלכו טוב, כשהייתי מוכן נפשית לרע.

אני מאוד מקווה שבין מפעילי הסלולר הוירטואליים שעובדים עכשיו על הכנסתם לשוק, יהיו כאלו שההבטחה שלהם תהיה לא מחיר זול יותר, אלא יותר שקיפות מול הלקוח. זה אולי לא רציונלי (אני לא בטוח שלא), אבל אני מעדיף לשלם יותר תמורת זה שהמחיר יהיה ברור ומוצהר מלכתחילה.

1 אני מתייחס לזה כמשהו שלא ספציפי לי, כי קראתי דברים כאלה גם במדורי הצרכנות בעיתון.
הקשר הגורדי 554997
אותי נטוויז'ן שכחו לחייב במשך חצי שנה. לא שמתי לב לזה והתקשרתי אליהם בעניין אחר, ואז הם עלו על הטעות אבל לא חייבו אותי רטרואקטיבית. אז בממוצע אנחנו די מקוזזים.

-צלמית אחוות השדרוגופובים-
הקשר הגורדי 554999
אולי זו היתה התשובה שלהם לירדן‏12.

1 אם היית משתמש בשירותינו ולא היינו מחייבים אותך בטעות, לא היינו דורשים ממך להחזיר לנו.

2 התקזזת עם ג'וד.
הניחוש שלי 555004
''צנעת הפרט''- הם לא מנטרים לך את התקשורת.
הניחוש שלי 555052
זכית!
הקשר הגורדי 555005
כל שדרוגופוב צריך לדעת לרדת לעיר התחתית ולקנות ב-‏250 ש"ח את הנוקיה הכי פשוטה שיש (חדשה מהקופסה, עודפי יצוא לרשות הפלסטינית, מקלדת ערבית כלולה). מחזיקה שנתיים שלוש עד הנוקייה הבאה. יחי GSM, אפס שיחות מול אורנג'.
הקשר הגורדי 555010
0 שיחות? באמת? נשמע לי הישג א"א.

שקלתי, בעמדי מול נציג השרות בבואי לטקס חידוש החוזה‏1 (אני שייך לאחת מאותן קבוצות מספיק גדולות שמקבלות הנחה מסויימת). התברר שהמכשיר הזול ביותר במסלול הסביר עולה 10 ש"ח לחודש (כולל בעיקרון גם תשלום על כמה שיחות). חישוב פשוט העלה שאני מוכן לשלם 360 ש"ח על המכשיר הזה, למרות שהוא לא מוצלח במיוחד. וידאתי רק שאין שום נעילה על הקו ולא תהיה לי בעיה להעביר את ה־SIM למכשיר אחר, אם ארצה בכך.

1 הסיבה הנוכחית לשדרוג היתה שהחוזה הוא מול פלאפון, ורציתי להשתחרר מהמכשיר הקודם, חסר ה־SIM, ולעבור למכשיר GSM. עם מכשיר GSM יש פחות קשר בין הקו למכשיר. אמנם לא קניתי עדיין מכשיר עצמאי אחר, אבל כבר הספקתי להחליף בינתיים את ה־SIM למטרות בדיקה שונות ומשונות בכמה הזדמנויות, כך שהשיקול הוכיח את עצמו מבחינתי.
הקשר הגורדי 555045
0. באמת. מה הקשר בין המכשיר לחוזה או למסלול?
הקשר הגורדי 555388
באמת מקום טוב לשאול:

אני כבר יותר מחצי שנה ללא נייד, מבחירה כמובן, ושומרת את מספר הסלקום שלי מוקפא בסלקום (20 שקל לחודש). יכול להיות שבקרוב אחליט לחזור אליו. את המכשיר ודאי אקנה מחנות נפרדת, הכי פשוט שיש, ולא רוצה שום מבצעי שיחות וגם לא סמ"סים. אם אחזור, אני רוצה שימוש מינימלי, רק לתיאומים דחופים ומצבי חירום.

מה סדר הצעדים היעיל ביותר במקרה שארצה להתחבר שוב? האם לקבל מסלקום כרטיס SIM ואז לקנות את המכשיר? האם לבוא לסלקום עם המכשיר הקנוי? ואם אני בוחרת להשתמש בכרטיס טוקמן, האם זה עדיין אותו תהליך?
הקשר הגורדי 555008
ירדן שלום,
ראינו את פנייתך והיא חשובה לנו מאוד.
כדי שנוכל לבחון אותה במהירות נודה באם תעביר פרטים לזיהוי ואפשרות ליצירת קשר לכתובת: Tlunot@netvision.net.il

תודה,
פניות הציבור
013 נטוויז'ן
הקשר הגורדי 555039
Ohh my god
It can't be true
הקשר הגורדי 555040
אין לי מושג, אבל נציגי התלונות עם התיקון האוטומטי של ה־T לגדולה מופיעים בכמה מקומות אחרים:

שאלתי עכשיו את אחד מהמתלוננים הנ"ל, והוא אמר שהם אכן חזרו אליו בדואר, אך מעבר לכך לא היה טיפול רציני בתלונה. לכן אני מניח שאכן מדובר על נציגי נטוויז'ן. יכול להיות שגם בעלי כוונות טובות. אך לא ברור לי אם זה מה שיעזור ללקוח המתלונן.
הקשר הגורדי 557373
כתבתי, לא חזרו אלי.
(יש לציין, עם זאת, שאיני בטוח שהתגובה לעיל היא באמת מטעם נטוייז'ן, ושהכתובת אמיתית.)
הקשר הגורדי 557418
הפניה הזאת מופיעה לא מעט פעמים בבלוגים, פורומים וכד', כך שכפי הנראה היא לא מזויפת. העובדה שהמכתב שלך לא חזר עם הודעה שהכתובת אינה קימת מלמדת שאכן יש כתובת כזאת, והעובדה שלא קיבלת תשובה, אפילו לא אישור שמכתבך הגיע בלה-בלה-בלה מלמדת שנטויז'ן מבינים שכדאי יותר להשקיע בהודעות פומביות שיוצרות רושם טוב ("ירדן היקר, תלונתך מדירה שינה מעינינו ואנחנו נצא מעורנו כדי לפתור את הבעיה במהירות לשביעות רצונך המלאה ואף למעלה מזה, כי כאלה אנחנו. אנחנו פשוט לא מסוגלים להתנהג אחרת.") מאשר במערכת שבאמת מטפלת בתלונות. מה עוד חדש?
הקשר הגורדי 557424
מה הציפייה שלהם פה? הרי אם כבר טרחתי לכתוב באיזה פורום את התלונה הראשונה, סיכוי עצום שאכתוב שהם לא חזרו אלי, והם יצאו עוד יותר גרוע.
הקשר הגורדי 557442
זה מוזר גם לאור העובדה שחברות משקיעות פי שנים או שלושה (?) בשימור לקוחות מאשר בגיוס לקוחות חדשים.
הקשר הגורדי 557568
לא יודע. אולי הם מניחים שרוב המתלוננים יתעייפו ויעזבו אותם בשקט.
הקשר הגורדי 557594
אני מניח שעל כל ירדן שטורח וחוזר ומעדכן את הפורום בו כתב את ה rant, יש כמה-וכמה שלא טורחים לשוב ולבדוק כמה נטוויז'ן דואגת להם.
בעית שירות בנטוויז'ן 557623
(שיניתי את הכותרת כדי בכל זאת להציק לגוגל שיציק להם.)

שוב, בהינתן שטרחתי וכתבתי משהו כמו תגובה 554965, ברור שקטן עלי לכתוב משהו כמו תגובה 557373. די ברור גם שהמוטיבציה שלי לכתוב את התגובה השנייה גדולה יותר מאשר לכתוב את התגובה הראשונה, אם מניחים שאני מניח שאנשים עוקבים אחרי הפורום כאן.

תשאל, מה ההשערה שלי? סתם רשלנות. יכול להיות שלא חוזרים אלי כי זה הלך לאיבוד מפקידה לפקידה, אבל זה שלא חוזרים אלי זה בעצם די הגיוני, שהרי ספק אם ייצא מזה משהו טוב למישהו. כאמור הנזק להם מאי-חזרה יותר חמור מאשר לפני כתיבת תגובה 555008, אבל מי יודע מה יקרה אם יחזרו אלי, זה עלול להידרדר עוד יותר.

יותר נראה לי רשלנות שהם בכלל כתבו את תגובה 555008. אולי יוסי הזוטר בשירות לקוחות כתב את זה וסיגלית הבכירה החליטה שלא כדאי לחזור אלי. ואם כך, אז או שיוסי פעל בניגוד להנחיות, או שההנחיות רשלניות.
בעית שירות בנטוויז'ן 557649
מהאפשרויות שהצגת אני בוחר ג. ההנחיות רשלניות. לצערי הייתי בקשר עם אנשי שירות של הוט ופרטנר בחדשים האחרונים והם מחויבים לפרוטוקול מסוים (אני לא יודע אם זה עם פרומפטר או לא) ללא אפשרות לסטיה. הפרוטוקול, מה לעשות, לא עונה על כל הבעיות האפשריות וכל מה שחורג ממנו לא קיים.
יצאו מזה שיחות שאני מצטער שלא הקלטתי למען קו ההגנה שלי (מרשי מודה שהוא נכנס למשרדי פרטנר עם בנדנה על המצח מקלע קל ורימונים בהצלב וסכין קומנדו בין השיניים, אבל אם תאזינו למוצג ההגנה ב' תוכלו להבין שכל אחד מכם היה מתנהג באותו האופן)
בעית שירות בנטוויז'ן 557658
(לתשומת ליבם של הרוצים להפיק מחדש את ''שיקגו'' בגירסא מעודכנת)
בעית שירות בנטוויז'ן 557716
מזמן חשבתי שטלפון שמקליט אוטומטית את השיחות יכול להיות דבר מועיל. את ההקלטות הוא יכול לשלוח בדואל או לעבוד עם קובץ wrap around (יש תרגום לעברית של המונח הזה? רב מלים קורא לזה "עיטוף" אבל ברור שהוא מפספס).
בעית שירות בנטוויז'ן 557722
לא רק אתה חשבת: תגובה 539504 והשאלה המיותמת שבסוף בתגובה 540655

אם מניחים שרוצים לשמור בעיקר על איכות הקול (ולא רוצים איכות של מוזיקה) אפשר לדחוס קול באיכות לא רעה. באופן כללי קול בקידוד GSM-FR [Wikipedia] תופס בערך מ"ב לעשר דקות שיחה. מקודדים טובים יותר יכולים לדחוס אולי עד פי שניים יותר טוב. אבל יש פגיעה באיכות. ויש גם שימוש לא מבוטל בזמן מעבד.

חיפוש מהיר מעלה:
אני מניח שיש נוספים.

לגבי "עיטוף": לא נראה לי שזה נדרש לגבי קובץ בודד. לכן מה שצריך לעשות זה למחוק הקלטות ישנות כשנגמר המקום. מנגנונים דומים פועלים במקרים אחרים שבהם צריך לאחסן מידע מצטבר (לדוגמה: בכל תוכנת podcast מצויה). אני מניח שיחשבו על זה.

ואם כבר מזכירים כל מיני מקודדי קול: SILK של סקייפ אמנם עדיין לא שוחרר, אך במקום זה יש עבודה על תקן חדש למקודד, שיתבסס במידה רבה על SILK ועל CELT ויהיה חופשי ממגבלות פטנטים. באופן מפתיע הם החליטו לקרוא למקודד האמור "הרמוניה" (Harmony):‏
שם טעון למדי:
בעית שירות בנטוויז'ן 557723
אה, יופי. תודה.
בעית שירות בנטוויז'ן 564138
נפטרו מהשם "הרמוניה". השם החדש: "אופוס" (Opus).

כצפוי, יש משהו שכבר נקרא בשם הזה:
ולמי שלא מבין איך הגיעה לשם המילה hum:‏
בעית שירות בנטוויז'ן 557717
אם כך נסה שוב לשלוח משהו ל tlunot.
בעית שירות בנטוויז'ן 557761
למה שזה ישנה?
בעית שירות בנטוויז'ן 557813
ראשית, ייתכן שנחתת במקרה על שולחנו הוירטואלי של עובד רשלן. שנית, ייתכן שהם יזהו את העובדה שאתה לקוח עקשן ויטרחו להתייחס הפעם.
בעית שירות בנטוויז'ן 557861
או במלים אחרות: וואלה יא איבני, אם לא תשאל איך תדע?
בעית שירות בנטוויז'ן 558951
צודק. שלחתי שוב.
דאבדין 559019
זה עתה דיברתי עם אורטל. אבל היא לא הצליחה לאתר את המנוי שלי, למרות ניסיונות מקיפים וכנים.
הקשר הגורדי 555202
גם לי קרה מקרה דומה עם נטויז'ן שחייבו אותי על ארבעה חודשי שימוש לאחר שהתנתקתי מהם. לא התנתקתי בגלל השירות, אלא בגלל האינטרנט הירוד שהם סיפקו. אבל בגלל השירות ברור לא אשוב להיות לקוח שלהם. חמש פעמים אמרה לי נציגת שירות שהתלונה מוצדקת ושהחיוב יוחזר, ולא חזר. בלי לעשות פרסומת, כבר שנה אני גולש עם סמייל, והכל דופק כמו שעון.
הקשר הגורדי 657113
אפרופו שירות גרוע במיוחד, האם אפשר/מותר לעשות משאל שידרג את השירות רק של חברות טלפון/תקשורת/כבלים. נדמה לי שהשירות של הוט הוא כל כך חריג וגרוע שהוא בבחינת טרגי-קומדיה. כתבת שקשה לך לכעוס על המוקדנים. במקרה של הוט אני מתקשה אפילו לכעוס על החברה. פשוט קשה להאמין שהוט מצליחה להיכשל כל כך בשיפור השירות על אף כל מאמציה. אילו הייתי א. קישון הייתי חושד בחברה שהחליטה בו זמנית גם להפיק תדמית שווא של ניסיונות להשתפר וגם להקפיד בו בזמן על המשכיות וקביעות של שירות רע.
קשה להבין, מדוע חברה שמתן שירות הוא חלק כל כך חשוב של שירותיה, מתעקשת כל כך על מיזעור עד העצם של ההשקעה במערך השירות שלה. אפילו מוקד השירות שלה שבו בקרתי ואשר היה מצויד בכל אמצעי התקשורת והמיכון העדכניים ביותר, נראה כמו קופת חולים ביום גרוע. נראה היה בעליל שלמוקד הזה אין לא מנהל ולא בעל בית והוא מתנהל מכוח רצונם הטוב שח עובדי החברה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים