ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608570
ואלה התוצאות.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608571
גם לדעתי פעולה לא חכמה של הממשלה.
יש לך רעיון מה כן היתה צריכה להיות תגובת הממשלה למהלך הפלסטיני החד-צדדי?
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608572
להכיר בו ולפתוח במו"מ עם אבו-מאזן. (כן, אני יודע שזה בגדר wishful thinking.)
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608574
נראה לי שאנחנו מסכימים!
זה היה מאלץ את אבו מאזן לסרב כהרגלו. או שאולי הוא ממש השתנה לטובה בארבע השנים האחרונות והוא ייטיב את דרכיו מעתה ואילך.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608579
הפעם בצורה יוצאת דופן אני חולקת עליך, ביבי צריך להמשיך בדרך שלו ביתר נחישות, ביתר מהירות וביתר אמונה.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608581
יאללה ביתר יאללה.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608582
:-) אתה מבין, ארז? אנחנו בדרך הנכונה.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608583
ולהוביל את כולנו יחד איתו לאבדון? זה יהיה מגיע לכל מי שתומך בו אבל למה לנו?
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608589
להפך, זה מצוין, הגיע הרגע והימין קורס על משמניו, אפילו פונז שהאמין בספינים בכל לב נבהל והוא מתחיל לפקפק בהם, והוא מסכים להכיר באבו מאזן ולפתוח במו''מ - ''אולי הוא השתנה לטובה בארבע השנים האחרונות''.
אסור לעצור עכשיו, אז הכי טוב שנשב בשקט וניתן לחוטובלי ואלדד לעשות את העבודה.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608591
אני מזמן הייתי בעד משא ומתן עם אבו-מאזן. זה הוא שלא היה מוכן לשבת איתי לאותו שולחן.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608594
כי האמנת לספינים, ספין ה"אין פרטנר" וכל אחיו התאומים.
חתכת טלטלה קרתה כאן, אני ממש שמחה אבל אסור להפסיק. היידה ביבי!
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608595
זה תמיד משעשע כשמישהו מתפרץ לדלת פתוחה, אפילו כשהדלת הזאת נמצאת קצת שמאלה מהמרכז. היי(דה) ג'וד!
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608598
כן, זה נכון, הסקאלה נורא זזה, ''שמאלה מהמרכז'' זה בגין ומרידור.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608599
(הפונז מתענג בהעלותו בעיני רוחו את שיחת הטלפון המתבקשת בין שלי יחימוביץ'/ציפי ליבני לבין בני בגין. אוי, רק הסצינה הזאת היתה שווה את כל הפתילים היום).
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609250
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב שמכרו לי
משל
___________________

יש לי אוטו ישן (אך יוקרתי, כמובן). לפני כשנה היתה בעיה של נזילת דלק והיא תוקנה, אבל כעבור זמן קצר התחילו בעיות התנעה, והייתי צריכה להפעיל את הסטרטר שוב ושוב ולפמפם את הדלק עד שהמכונית התניעה. לפעמים לא הצלחתי להניע והייתי צריכה לחכות דקה או שתיים ולנסות שוב, וזה תמיד היה כרוך בחשש שאציף את המנוע, שהמצבר ייגמר, מטרד של ממש.

אמרו לי שכנראה במשך הלילה דלק מטפטף באיטיות והפילטר והצינורות מתרוקנים, ולוקח לדלק זמן להגיע שוב לקרבורטור (אמרתי ישן). זה היה הנרטיב שלי, התמונה בדמיוני היתה של צינורות ריקים ודלק שעלי להעלות מעלה, והעובדות חיזקו את הנרטיב כי רק אחרי הרבה סטרטר ולחיצות על הגז נראה שהדלק מגיע והמנוע מופעל.

אתמול נתתי את האוטו לטסט וביקשתי מהמוסכניק שיבדוק גם את הבעיה הזאת. בערב הוא החזיר לי את האוטו. הוא בדק ברקסים, החליף נורה, תיקן משהו בהגה, ועשה טלאי באגזוז. הוא אמר שאין בעיה בדלק ושלא היה לו קושי להניע.

"האוטו נדלק לך מיד?" נתתי בו מבט מפקפק ושאלתי בחשד.
"כן, את רק צריכה למצוא את הנקודה" הוא ענה.

היום נכנסתי לאוטו והדלקתי בנגיעה.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609257
העיקר שהגרוטאה יוקרתית.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609264
הוא לא גרוטאה! הוא היפסטרי.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609265
באיזה רכב מדובר?
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609268
הייתכן שמוטב רכב מעט פחות היפסטרי ויוקרתי ומגניבי וקצת יותר פועל?
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609269
סליחה על הבורות, מה זה רכב היפסטרי?
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609271
מחיכוך מוגבל עם היפסטרים אני יכול להגיד שהיפסטרים הם אנשים מגדירים את עצמם כרחוקים תרבותית מהמיינסטרים, חלקם לא מגדירים את עצמם בכלל כי הגדרות זה מיינסטרים. גוגל העלה שהיפסטרים הם אנשים שמעריכים את הגישה הביקורתית וחשיבה חדה, כנראה שזה המקור לתת-התרבות הזו. רוב ההיספטרים שאני מכיר הם היפסטרים "בכאילו", משום מה התופעה הזו חדרה למיינסטרים ונהייתה מגניבה בפני עצמה, זה מתבטא בעיקר באימוץ אופנה מיושנת. תוכל לזהות היפסטרים מזויפים (ולא מזויפים, קשה להבדיל ביניהם) בעיקר לפי דגם המשקפיים הזה:
היפסטר [ויקיפדיה]
Hipster Traps Appear Around New York City 609297
הנה מלכודות להיפסטרים.

שימו לב לשלט של תחנת הסאבוויי בתמונה הראשונה: שדרות בדפורד, שהן ה"גראונד זירו" של היפסטרוויל, הלוא היא שכונת ויליאמסבורג בברוקלין, ניו יורק.
Hipster Traps Appear Around New York City 617790
בנשיונל ג'אוגרפיק חקרו את עניין ההיפסטרים.
Hipster Traps Appear Around New York City 617794
נחמד. אני רחוק מלהיות מעודכן בענייני סגנון לבוש, אבל היפסטרים לא נראים לגמרי אחרת? נראה לי גם שזה לא באמת סרטון של נשיונל ג'אוגרפיק.

וחוץ מזה - בטח שמת לב שכל הסרטון צולם קרוב מאד למקום שבו אתה ואני אכלנו פעם ארוחת צהריים.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609272
אז רכב היפסטרי זה בעצם טרנטה.
אני מקווה שלא הטעיתי יותר מדיי בהגדרות
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609273
תודה. כשלמדתי באוניברסיטה לפני שנים רבות, למדה איתי אחת ממשפחה מאד עשירה, שכחלק מהסטייל הייתה נוסעת בסיטרואן דה שבו.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609286
נכון, אני חושבת שהיום הבחורה הזאת היתה נקראת היפסטרית. היפסטריות היא גישה של אנטי צרכנות וכבוד לטכנולוגיות ישנות, וסטייל שמחצין את זה.

נתקלתי במונח הזה בכל מיני מקומות ומכל ההסברים לא הצלחתי להבין מה זה, וכשפגשתי את האחיין שלי באירוע משפחתי שאלתי אותו. דרך שתי דוגמאות אני חושבת שהבנתי. הוא לבש חולצת פולו ירקרקה בהירה עם צוארון תכלת, לא ''חתיכית'', שמצא ברחוב. זו חולצה היפסטרית.
היתה לו מצלמת פולרויד. אותה הוא לא מצא ברחוב אלא קנה, כי אוהב טכנולוגיות ישנות. גם אני אוהבת טכנולוגיות ישנות ומי לא רצה פולרויד כשהיה קטן, אבל חשבתי שאין מה לעשות עם זה היום. דווקא טעיתי כי זה צעצוע נחמד, הוא צילם והתמונות עברו מיד ליד סביב השולחן ודיברו עליהן, וזה לא אותו דבר כמו להעביר מצלמה דיגיטלית.

ההיפך מהיפסטר זה קורבן אופנה, גדג'טים, שידרוגים, מודלים חדשים, פלייליסטים, מותגים, פרסומות וכו'.

אגב, נראה לי שהאוטו שלי באמת היפסטרי, יש לו כמה פיצ'רים היפסטריים, אני אברר.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609289
מכונית ישנה שזוללת דלק.

מצלמה שמשתמשת בסרט צילום מפולרואיד ודורשת תהליך כימי מורכב הרבה יותר כדי להפיק תמונות, במום המדפסת הביתית (אם בכלל מדפיסים תמונות).

יש לך בתיק סרגל חישוב?

ההיפסטר הטיפוסי נשמע לי כמו קורבן אופנה.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609290
מה שמשעשע אותי בקבוצה הנ"ל היא שנראה שחמק מעיניהם‏1 שמי שפועל להיפך מכל מה שהוא מיינסטרים, נותן למיינסטרים להכתיב את פעולותיו בדיוק כמו "קרבן האופנה" שחייב לציית לצווי המיינסטרים.

1 למרות ש"מודעות עצמית" היא חלק מדגלי ההיפסטר המצוי.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609285
את שואלת אותי ברצינות על מגניבות? אני כבר לא יודעת... אנשים לקחו מילולית כל דבר, התלוצצתי, איציק פגע באוטו היקר שלי וקרא לו טרנטע, אז הגנתי על כבודו ואמרתי שהוא היפסטר, עד כמה שהבנתי מה זה. גם כשאמרתי שהאוטו שלי "יוקרתי, כמובן" זה היה בצחוק, חשבתי שהכמובן מסגיר את זה. בכלל "יוקרתי" זו מילה עם קונוטציה הפוכה, זו המילה הכי שגורה בערוץ הקניות.
מילא.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609292
מצטער, לא הבנתי את הצחוק שלך.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609306
לא נורא, גם אני לא הבנתי ובכל זאת נשארתי בחיים. שמור את הצער לרגעים מצערים באמת, חבל לבזבז אותו על שטויות.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609323
רגע, סדר שיהיה במדינה הזאת: "טרנטה", אמר דלוור בתגובה 609272. איציק המורה אמר בתגובה 609257: "גרוטאה", ואם תתגברי על העלבון הצורב :-] ותחשבי על זה רגע - יש בזה דווקא משהו יפה.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609327
:-) תודה רבה, זה נחמד.

(הערה: אתמול כתבתי "האוטו היקר שלי", ואני חוששת שאולי התעוררו עוד אי הבנות, אז כדי לא לפגוע באף אחר ברצוני להסביר שאין כוונתי להתפאר שהוא שווה הרבה כסף. גם אין כוונתי לומר שהוא יקר לי כמו המשפחה שלי. זו רק צורת התנסחות עם חיוך בצדה, הסוס הזקן והיקר שאני שמחה שיש לי אותו. אין כוונתי לומר שיש לו רגשות כמו לסוס, גם אין לי כוונה חלילה לעודד ניצול של סוסים. ואני מתנצלת אם השתמע מדבריי שיש לי איזה אפליה בעד או נגד זקנים).
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609579
באחד הימים בתקופה כשהייתי סטודנט בירושלים, עצר לי טרמפ איזה בחור נחמד עם סיאט חדשה, אדומה, יפה. באמת ילד טוב אשר מן הסתם הרגיש שהוא עושה מעשה טוב. הוא לבש סוודר וחבש משקפיים וקיבל את המפתחות מאבא. באזור פת, לא רחוק מתחנת הדלק, חטפנו בומבה קטנה. דפקו אותנו מאחור. דפקו אותנו. אני זוכר שעפתי קצת קדימה ואיך שחגורת הבטיחות התהדקה. רכב טנדר של העירייה התנגש בנו מאחור.

הכביש היה עמוס. הוא עצר לרגע ויצא לראות מה קורה. ילד אשכנזי חמוד שלבש אפודה, עם משקפיים ועם האוטו החדש של אבא. מן הרכב של העירייה יצאו ארבעה גברתנים עם בגדי עבודה. גבוהים, חזקים כאלה, עם זיפים על הפנים. הם היו ערבים אבל הפרט הזה לא חשוב לעצם העניין. אבל לרגע היה נראה שכנופיית בריונים עומדת להתנפל עליו. עלינו.

הוא היה מבוהל. ראית פעם ילד אשכנזי חיוור? האישונים מתכווצים, הפנים הלבנות מצהיבות. אז הוא נעמד ליד הפגוש האחורי, העיקום היה ברור, גם הפח התעקם, קילוף מן הצבע הלבן של רכב העירייה נדבק לפגוש האדום. ואז החלו חילופי הדברים. זה כלום הם אמרו, אחד אחד, סובבים סביבו, מתהלכים, האחד אומר, השני מחזק את דבריו, מה פתאום הפגוש כבר היה עקום, ככה הקולות שלהם כמו סחרחורת לראשו האשכנזי החמוד. זה היה הנראטיב שלהם. המסכן לא הצליח לפתוח את הפה מרוב שהיה חיוור.

הם המשיכו לסובב אותו בכחש, והוא התחיל להאמין להם. פתאום הפגוש נראה ישר. המכה לא באמת קרתה. הם עלו על הרכב שלהם ונסעו. הוא עלה על הרכב שלו ונסע. מן הסתם הראש שלו היה עסוק בהאמנה לנרטיב שלהם. הוא לא לקח מהם פרטים, כי זה באמת כלום אבא. זה אפילו לא קרה. לא יודע, אולי בחניה. בעצם זה היפסטרים. העיקום בפגוש ובפח מוסיף לו חן. כך זה מגיע מן היצרן.

מנקודת מבט פסיכולוגית אני חושב שזה מרתק לראות איך בעזרת לחץ נפשי אפשר לגרום לאדם, כל אדם, גם אם הוא מלומד, מחונך ונאור להתכחש לאמת ולשקר לעצמו. אולי אפילו לפתח הילוצינציות. כיוון שזה כנראה מטבע האדם להרגיש צורך כל כך חזק להסיר מעליו איומים, כדי כך שהוא מתחיל לראות את המציאות במבט של צפרדע.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609587
:-) סיפור יפה, אהבתי במיוחד את התיאור "הוא היה מבוהל. ראית פעם ילד אשכנזי חיוור? האישונים מתכווצים, הפנים הלבנות מצהיבות".

(בלי קשר ישיר, סיפורי מכוניות של אשכנזיות: לפני כמה ימים הייתי ביציאה מתחנת דלק ואכשנזית אחרת, גם היא עם אוטו די ישן, באה מהצד ונתקלנו זו בזו קצת בחוזקה. שתינו יצאנו מהמכוניות, הסתכלנו על הפגושים שבעי השריטות והכיפופים שלנו, חייכנו אחת לשנייה ואמרנו לא נורא, ונסענו לשלום. זה הכיף במכוניות ישנות, הן כמו יין טוב)
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609603
אני דווקא לא אהבתי את התיאור הגזעני. אפשר לחשוב שתיאור של ילד תימני או מרוקאי היה מאוד שונה. לבטח הוא היה מתקבל שונה.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609604
ראית פעם ילד מרוקאי חיור?
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609608
אני מניח שאתה לא שואל ברצינות, מאחר שאתה מן הסתם יודע שהתשובה היא חיובית. או אם נדייק, נכון לומר פה מחוויר כפועל.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609607
או! רון אתה כאן?
תגובה 609406
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609613
אני לא רואה את ההבדל בין זה ובין הסיפור הקודם, גם כאן המסכנה פגשה בערסית ומיהרה לנוס על נפשה.
1+ 609615
(כי זה היה מצחיק)
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609622
כן. בכחש סובבוהו. בכחש. סובבוהו וסבבוהו. נסובו סביבו וסובבוהו. סיבבוהו וסובבוהו. יצאו לפניו בחמת חלילים וסובבוהו. הניחו איש את זרועו על כתף רעהו וריקדו ורקעו וסובבוהו. בכחש סובבוהו. אמרו לו שהוא הרגיש מכה בגלל מהמורה בכביש ושזה לא קשור אליהם. דווקא יצאתי לעזרתו. אשכנזי במובן של בחור עדין. בכלל לא ילד. הוא היה בן גילי. אבל הוא כבר היה לגמרי מסובב. הם כבר סובבוהו. נסובו סביבו וסובבוהו. בכחש סובבוהו. בכחש. העניין עם הסיבובים הוא שבהתחלה זה לא נעים. אבל אחר כך זה הופך נעים. אתה משתף פעולה והופך להיות חלק מהעניין. נעים לך שמסובבים אותך.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609639
וואו, זה חזק

(באמת, לא באירוניה כמו קודם על התיאור שלך את הבחור).
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 616985
האזנתי בשימת לב לדבריו של בנימין נתניהו והוא חולק בחן אבירים, כבוד ממלכתי לשמעון פרס. בנימין ושמעון, בן רחל ובן לאה, השובב והרציני, הערמומי והתם, הצר והמודח, המוחרם והמהולל, המלך והנביא, כפתור ופרח. שניים אנשים וביניהם מתגולל אפוס לאומי שלם של התנגשות אדירים בין שני מחנות, בין שני זרמי מחשבה. שניים יריבים, שני זרים נאמנים המבקשים להוביל את עמם בדרכים שונות, והנה הן מצטלבות זו בזו שוב ושוב.

בדרך נרגשת דיבר בנימין אל שמעון. שח את קומתו לפרקים להעתיר עליו דברי חנופה כמו כדי לפייסו. ושמעון הזקן, פניו קפאו לרגע כאילו נבהל, ואחר כך נצצו עיניו ברקע דבריו של בנימין, ונדמה היה שמתפרש חיוך קטן ושב על עצמו בהשלמה, ובזו הפעם על הימים שהיו.

ברכות לשמעון פרס, נשיא מדינת ישראל, איש גדול.
איך הייתי ימנית והאמנתי לנרטיב 609583
כבר שנים שהחברה שלי אומרת לי אותו דבר.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 632247
רכבת הרים עם נתניהו, אה? שליט משעבוד לגאולה, עבאס מיום טוב לאבל, והנה זה מאפלה לאור גדול, ונאמר לפניו הללויה.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659305
מכיוון שקצת הסכמנו מדי בזמן האחרון, אולי ארגיז אותך.
בניגוד לעמדתי בעניין שליט, אני תומך במשא ומתן ובנכונות לויתורים בנוגע לשני האזרחים הנעדרים בעזה. הסיבה ברורה: הם באו בגבול החמאס ולא הוא בא בגבולם.
אם היו קוראים לך מינה 659327
אם היו קוראים לך מינה 659348
שאני התם, דשליט חטיפתו לשם כופר מעיקרא הוות, ואין מנגיסטו חטיפתו לשם כופר מעיקרא הוות.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659329
מדוע מדינת ישראל צריכה להיכנס למו"מ בנוגע לאזרחים שחצו את הגבול על דעת עצמם ולא להיכנס כשמדובר בחיילים שנשלחו בשם המדינה?
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659349
התשובה לדורון מיועדת גם לך:
תגובה 659348
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659332
ומה השלב הבא? דאע"ש ידרשו כופר (או שחרור אסירים) תמורת ערבים ישראלים שהתנדבו לשורותיהם?
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659350
אני מניח שלולא היו השלכות שליליות, היית תומך גם בשחרורו של שליט וגם בשחרור האזרחים. היית תומך בשחרור הערבים מדאעש לו המחיר היה נמוך מאוד?
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659400
שחרור? הם התנדבו (בין אם להיות לוחמים בשורות הארגון ובין אם להיות ״קלפי מיקוח״ לשחרור אסירים או לגיוס כספי כופר כמקובל בארגון זה). הייתי מטיל עליהם קנס כתנאי לחזרתם.
אני חושב שככלל, מדינת ישראל צריכה להתייחס לאזרחיה כבוגרים אחראיים ולא כילדים שצריך לחלץ אותם מכל צרה שהביאו על עצמם. כמובן שבמקרה של צרה שנפלה עליהם מעצם היותם ישראלים ושלא באשמתם יש למדינה אחריות, אבל אין דין אנטבה כדין טננבאום ואין דין נפגעי פיגוע נגד ישראלים בבורגס כדין נעדרי רעש האדמה בנפאל. במקרה של חייל שנפל בשבי (או של אזרח שנחטף ולא במדינה עויינת) יש למדינה מחוייבות מוסרית להשבתו, בתנאי שהנזק והמחיר של השבתו לא מוגזמים (הפרק הרלוונטי של מראה שחורה עולה בדעתי). למדינה אין מחויבות לאנשים שבחרו לעבור למדינה עויינת מסיבותיהם הם.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659405
נו, בדיוק. אינך מעוניין לשחררם כלל, ולכן שאלת המחיר אינה עולה על הפרק. יתר על כן, אם הם התנדבו להיות קלפי מיקוח, נראה שמתן עבורם יעודד נוספים לעשות כמותם.

אני מסכים בנוגע לתחילת הפיסקה השניה וגם בנוגע למידת המחויבות המוסרית. הבעיה היא שהנזק שבתשלום עבור מי שנחטף למטרת כופר הוא גבוה מאוד, גבוה מאשר במקרה של מי שנפל לידי האויב בדרך אגב. המקרה של שליט היה קיצוני, במובן זה, מפני שהיתה כאן פעולה יזומה לחטיפתו מתוך שטח ישראל.

גישתי היתה כמובן שונה לגבי לוחמים שנפלו בשבי תוך כדי הקרבות, במיוחד אם בשטח האויב.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659456
אני לא חושב שיש הבדל בין חייל שנופל בשבי במהלך קרב שישראל יזמה או במהלך ''קרב'' שחמאס או חיזבאללה יזמו. כל עוד אנחנו במצב מלחמה עם מישהו, ניתן לצפות שגם הוא ייזום התקפה בשטחנו ובפרט על הכוחות שפרוסים לאורך הגבולות. בעיני גלעד שליט היה שבוי ולא חטוף (בדיוק כמו שבויי צה''ל בלבנון ששוחררו בעסקת ג'יבריל).
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659461
Hear hear!
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659470
אני חולק עליך, כי מה שחשוב בעיני היא לא ההגדרה הפורמלית אלא ההשלכות המעשיות. כניעה לפעילות חטיפה יזומה תעודד פעילויות חטיפה יזומות. מתן תמורה לשחרור מי שנשבה אגב פעולה ישראלית לא תעודד חטיפות.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659477
המאמץ הניכר של החמאס לחטוף חיילים בזמן הפעולה הישראלית האחרונה בעזה לא מפריך את התזה שלך?
hear, hear! 659411
hear, hear! 659413
אולי בהזדמנות זו תסביר לי מה כוונתו של המכתם האינטרנטי הזה? אני רואה אותו מופיע בתגובה לאמירות שונות ומגוונות, ולא הצלחתי לאפיין לעצמי את אמירתו הייחודית.
hear, hear! 659416
אינטרנטי? זאת קריאת הסכמה נפוצה, למשל בפרלמנט הבריטי.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 659462
מה ששכ''ג אמר
גאולה דרך הביבים 609039
אני לא אוהב את הרעיון של גאולה דרך הביבים (או הביבי). זה לא כל כך עובד. בדרך כלל, ככל שרע יותר, נהיה יותר גרוע.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608613
עלתה בי מחשבה מבהילה, ביבי יחזור בו כדי לרצות את אירופה ואמריקה, וכדי להציל את כבודו יתקוף את איראן. לבד.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608619
נקווה שבחירתו של אובמה תרסן אותו.
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608586
כדי שיתנגש בקיר הברזל וישנה את דרכיו?
ממשלת ישראל נאבקת במציאות 608587
במקרה הזה צריך רק להיזהר מטוטאל לוס.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים