לפעמים אנשים משנים את דעתם 63611
וזה הולך וקורה לי עכשיו, מפיגוע לפיגוע.
היה היום עוד פיגוע, בחיפה, מדובר כרגע על 12 הרוגים.

דעתי החדשה: אין ברירה אלא להעניש את משפחת המחבל המתאבד.

אני רצינית מאוד.
ברוכים הבאים. 63624
למה היינו (ועדיין) חייבים לשלם מחיר של 400 הרוגים?
למה אי אפשר היה לא להקשיב לחלילני השמאל שהוליכו את העם לקראת חורבנו?

יש ללמוד מההיסטוריה, ויש ללמוד לשעות לקול הימין.

ללמד את מסע הטעיית העם שבוצעה על ידי השמאל לדורי דורות בבתי הספר, ללמד, ולא לשכוח!
ברוך הנמצא 63635
גם אם אתה צודק והשמאל טעה לאורך כל הדרך, איך היית יכול להיות בטוח כל כך אם לא היה אוסלו?

אוסלו היה; קרה מה שקרה; כולם שינו קצת פרספקטיבה...
למה לא תשמח בחלקך ותגיד "לפחות עכשיו, בזכות אוסלו, כולם רואים שערבים זה חרא וצריך להרוג את כולם ולנצח נחיה על חרבנו וכו"'?
כי כבר למדנו את אותו השיעור.... 63688
כי כבר למדנו את אותו השיעור הרבה פעמים!

למדנו אותו במאורעות 1929, למדנו אותו במאורעות 1936, למדנו אותו עם חבירתם לנאצים, למדנו אותו בימי שנות ה 40, למדנו אותו ב 47-48, למדנו אותו בשנות ה 50 , בשנות ה 60, בשנות ה70 בשנות ה 80.....

מתי לא למדנו את השיעור הזה?

חלילנים מהמלין, שי לעצור אותם על חלקם בפשעי אוסלו, רימו את העם במצח נחושה.

כך כך רימו, עד שאתה שואל "איך יכולתי להיות בטוח...."
כי כבר למדנו את אותו השיעור.... 63697
החברה הישראלית אינה היום מה שהייתה בשנות ה 20, 30, 40 וכו'. היא גם לא מה שהייתה לפני 18 חודשים...
כנ"ל החברה הערבית.

בכל אופן, החשיבות של ה"ניסוי" היא לא רק בשביל הערכתנו את המצב טוב יותר אלא גם על מנת להפגין את הרצון שלנו לשלום מול כל העולם.
יתכן וזו הייתה טעות, אני פשוט לא בטוח שלא היינו חייבים לעשות אותה.
גם אם זו היתה טעות 63908
נניח שאוסלו טעות
מי אמר שהטעות מצדיקה את טעותיו הימניות קיצוניות של שי ?

גם אם 1+1=3 זאת טעות, לא חייבים לקבל את עצתו של שי ש 1+1=23454.

אולי לא היינו ססססססססמולניים מספיק ?
אולי דמוקרטיזציה של השטחים היתה צריכה להיות חלק עיקרי בהסכם במקום הכתרת הפשיסט הקטן עראפת כדיקטטור על העם הפלסטינאי ?
מי אמר באמת? 63909
אף אחד.
וצלם אנוש, מה איתו? 63655
כשהצלם במצב אנוּש 63660
אז זה נשמע ככה:

יאללה יאללה כל השמאלנים הסהרורים עם הבצלם והאנושיות שלכם, מתי תבינו כבר שאתם אשמים בהכל? אתם והאוסלו שלכם שרבין השיכור קנה במיציבושי לפני שמכר את המדינה לאמא הערביה של החבר שלו שמעון פרס. לא רוצים צלם אנוש, לא רוצים צלמים בכלל, העם נגד תשקורת עוינת, אין שמאלנים אין פיגועים, השלום הזה הורג אותנו ומוות מוות לערבים.

(התקווה)
וצלם אנוש, מה איתו? 63661
צלם אנוש יש גם לקורבנות. מה בקשר לזה?

לגבי הפגיעה במשפחות המחבלים:

אם זו הדרך היחידה להפסיק את הטבח, אז צריך לעשות זאת.
אני חושבת שהפעם הראשונה בה תיפגע משפחת מחבל תהיה גם הפעם האחרונה בה יהיה צריך לעשות זאת.

היו ילדים היום שם במסעדה.
וצלם אנוש, מה איתו? 63670
על מה אנחנו נלחמים בעצם?
אם נהרוג במכוון משפחות שלמות של מחבלים נרד לרמת הטרוריסטים. אני לא מנסה להישמע יפה-נפש, זה פשוט ההיפך המוחלט מהמטרה הסופית שלנו שהיא לחיות במדינה מתורבתת. אם כבר התחלנו לשחוט משפחות אז בואו כבר ניתן לכל הפליטים אזרחות ונסגור עניין כי אין בינינו ובין העולם הערבי הבדל.
מי אמר שחייב להיות הבדל? 63673
הרי המטרה הסופית היא השתלבות במזרח התיכון, לא?
או אוגנדה... 63700
לא בכל מחיר.
שוב, אנחנו מתנגדים לזכות השיבה על מנת לשמור על צביונה של המדינה הדמוקרטי/יהודי/הומני וכן הלאה.
מה הטעם בכך אם אנחנו בוחרים להתנהג כמו ברברים?
יש כאלו שאומרים שהכל הוגן במלחמה. יכול להיות. אבל זו _עדיין_ לא ממש מלחמה, לפחות לא כזו שמצדיקה כל מעשה ואנחנו צריכים את כל הצידוק שאנחנו יכולים לקבל במצב שלנו. אנחנו לא ארה"ב (למרות שלעיתים חלק מאתנו מרגישים כך) שאנחנו יכולים לבצע טבח המוני באוייבנו ולהתחמק מההשלכות.
לכן אי אפשר להרוג משפחות המחבלים.
"לפגוע במשפחות" נשמע לי קצת מעורפל אז אני לא ממש נותן את הדיעה על כך.
וצלם אנוש, מה איתו? 63676
המטרה הסופית היא אכן לחיות במדינה מתורבתת.
כדי להגיע לזה צריך קודם כל פשוט לחיות. כשאין חיים, אין תרבות ואין כלום.

אם אתה אומר שאתה מעדיף למות תרבותי מאשר לחיות פרא, אז זו הבחירה שלך.

אני מעדיפה לחיות. בכל מחיר.

ולמען הסר ספק- אני לא מדברת פה על החיים האישיים שלי. אלא על חיי כל מי ששייך לקבוצה "שלי".

על כן- על מה אנחנו נלחמים? על החיים.
ככה זה נראה לי כרגע.
וצלם אנוש, מה איתו? 63701
אם מה שהכי חשוב לך זה לחיות אז למה את נלחמת? היכנעי.
וצלם אנוש, מה איתו? 63690
צלם ישאר באדמה קבור. (הוא גם פלשתינאי מחבל, מחבל על פי המבחנים הרחבים ביותר).

צלם מסתובב חופשי ומאושר על האדמה, הוא גם יהודי.
לפעמים אנשים משנים את דעתם 63672
אינני יודע אם שמעת, אך יש טענות שהמתפגר* בחיפה היה נשוי לאזרחית ישראל ולכן בעל ת"ז כחולה. במקרה זה, איך את מציעה לטפל בעניין?

* מתפגר - הצעה אישית להחליף את הביטוי המסורבל "מחבל-מתאבד". מישהו זוכר שפעם מתאבדים גרמו נזק לעצמם בלבד?
לפעמים אנשים משנים את דעתם 63677
עד כמה שאני הבנתי, אביו נשוי לערביה ישראלית. לא הוא עצמו.

אני לא יודעת מה לעשות במקרה כזה. ואל תחשוב שאני יושבת פה בשלוות נפש מול מה שאני מציעה.

אני רק חושבת שאני לא מוכנה שהטבח הזה יימשך. אם יש דרך אחרת להפסיק את הטבח, מה טוב. אם לא, ומישהו צריך למות, אז שהם ימותו ולא אנחנו.
הטיפול הוא מאוד פשוט 63692
"מי שמסייע לטירוריסט, מי שנותן מחסה לטירוריסט, מי שמאכיל טירוריסט, הוא טירוריסט"

*מתוך משנת הימין.

** קיבלה יחזוק על ידי ג'ורג' וו בוש.

ובטירוריסט כבר ברור איך מטפלים, שולחים אותו לגיהנום בעזרת כל מה שמעביר לשם.
המאמץ העיקרי 63695
צריך להיות הסברתי. לעולם.

צריך להודיע שישראל מכירה בזכותם של הפלשתינאים לעצמאות בקוי 67 עם תיקוני גבול (חילופי שטחים) מזעריים, ושהיא מתכוונת לסגת מכל השטחים האלה ולסייע לפלשתין, אם יהיה בכך צורך, בתחילת דרכה העצמאית (מצידי, שיוסיפו: כפיצוי על שנות הכיבוש). צריך להתחייב על תשלום פיצויים לפליטים, למרות שאסור לקבל אחריות בלעדית למצבם. אפשר לנסח משהו כללי, שמכיר בטרגדיה האנושית שלהם כתוצאה ממלחמת העצמאות, בלי להצביע על האשמים. צריך לכנס כאן ועידה של אינטלקטואלים שוחרי טוב, אנשי מוסר ופילוסופים מכל העולם ולשכנע אותם בכנות ההצהרה, ורצוי מאד שהקבוצה הזאת תכלול גם מוסלמים, ובפרט ערבים. צריך לחתום על מסמך התחייבות לאנשי הרוח האלה שזה מה שאנחנו עומדים לעשות. צריך להשקיע עשרות, או מאות, מליוני דולר (מחיר כמה ימי לחימה) בקניית פרסומות בטלביזיה ובעיתונות שיבהירו את המהלך. נסיגה חד צדדית מחבל עזה, כצעד שנועד להראות רצון טוב וכהוכחה לרצינות כוונותינו נראית לי סבירה בהחלט. ועידה של ראשי מדינות המערב שתתכנס כאן ותקבל לידיה את כתב ההתחייבות של ישראל נראית לי גם היא רצויה ואפשרית. נציגים מסעודיה יתקבלו בזרועות פתוחות, ויקבלו את הקרדיט על שהעלו את הצעתם - הלא כל כך שונה - בועידת ביירות. אפשר לשלם מס שפתיים שאומר שלחימתם הנחושה של הפלשתינאים, למרות שאנחנו מתעבים את שיטותיהם, מוכיחה כי עצמאותם חשובה להם במידה שאינינו יכולים להתעלם ממנה, למרות זכויותינו שלנו על ארצנו. חשוב לתת להם הרגשה שהם השיגו משהו במלחמה שלהם.

במקביל, ישראל צריכה להודיע שעד שהצד השני יקבל הפסקת אש מוחלטת, על כל פלגיו וקבוצותיו, וייכנס איתנו למשא ומתן על יישום התוכנית, אין לנו ברירה אלא לנקוט בשיטות אכזריות, כולל הענשה בחומרה של משפחות המתאבדים. צריך להשקיע עוד כמה מאות מליוני דולרים בהסברה של זה, הסברה שתכלול תמונות זוועה של נפגעי הפיגועים (אם אפשרי לכלול אותם בפרסומות, ואם לא הפרסומות יכללו הפניה לאתרים באינטרנט שבהם יפורסמו התמונות האלה), ותדגיש את סלידתנו ממה שאנחנו נאלצים לעשות. חייבים להעביר את המסר שאנחנו עושים את זה כי לא הצלחנו למצוא אלטרנטיבה, ולכל הסבר כזה לצרף את תמונות הזוועה תוך הדגשה שלא מדובר בנקמה אלא בנסיון הרתעה, ושנחדל ברגע שנוכל.

מסעות ההסברה האלה צריכים להיות המאמץ העיקרי של ישראל. צריך למכור אותם באותה אגרסיביות, ומצדי באותן שיטות, שמוכרים בעלות על חדרי מלון בטיים שרינג. היעד העיקרי צריך להיות מדינות אירופה ואולי המדינות הערביות המתונות (אין לי מושג אם זה אפשרי שם), הגלים שזה יעשה כבר יעוררו לבד את ההתעניינות בארה"ב שם מצבנו טוב יותר מלכתחילה. זה הולך לעלות הרבה כסף, אולי מדובר במיליארדים ולא במליונים, אבל גם המלחמה עולה הרבה.

השילוב של הלחץ העולמי על עראפאת עם ענישה אכזרית של המשפחות וצעדים צבאיים קשים אחרים, עשוי להביא את התוצאה המיוחלת. כלומר, אני מקווה ככה. את הצעדים האלה אפשר יהיה להחמיר יותר ויותר, אם יהיה צורך, במקביל להמשך מסע ההסברה כולו; מקל וגזר בסגנון הכי פשוט. השאלה היא, כמובן, אם יהיה להצעה כזאת רוב מסיבי בישראל. אני חושב שכן. כלומר, אני מקווה ככה.

בטח יש כאן כמה שגיאות לוגיות ונקודות פתוחות, ואני בטוח שקוראי האייל החריפים ימהרו להצביע עליהן. ובכל זאת, אני חושב שאין כאן פגם בסיסי שהופך את כל ההצעה למשהו שאני נורא אתבייש עליו מחר. כלומר, אני מקווה ככה.
רעיון מעניין 63702
איזו מין ענישה אכזרית למשפחות?
רעיון מעניין 63704
לא יודע.

אני שרטטתי את התמונה הכללית, ואני משאיר לאחרים, חכמים ממני, את התשובות הפרטניות.
חבל... 63733
כולי הייתי ציפיה...
טוף, זה עובר כל גבול! 63740
אני מחכה בסבלנות שתצטרף כתובת דואל לכינוי הייחודי הזה, כדי לשאול את בעליו לפשרו, וזה מה שאני מקבל?! עד כאן.

מה פשר הכינוי שלך?
טוף, זה עובר כל גבול! 63793
תגובה 63325
בג''ץ 63745
יש דרך יעילה מאוד להרתיע מתאבדים 63712
כמובן, לא ע"י פטנט זול מסוג הקבורה בעור חזיר אלא בדרך דראסטית שתגרום נזק הסברתי ומדיני (אבל איזו דרך פעולה בה אנו נוקטים או שוקלים לנקוט אינה מזיקה באספקטים אלו?). במצב הענינים הנוכחי (שיכול גם להחמיר בהרבה) עם נורמלי וחפץ חיים חייב לנקוט בצעדים ברוטליים ובלבד שיהיו יעילים. הדרך אותה אני מציע יעילה בהרבה מהפתרונות הדרסטיים האחרים המרחפים בחלל האווויר, קרי נקם במשפחות המתאבדים והפעלת טרור נגדי.
המערכה בה אנו נמצאים היא התנגשות בין כוחות הרצון הקולקטיביים: הפלסטינים רואים בערעור כח הרצון הישראלי את "מרכז הכובד" האסטרטגי של מלחמתם וסמוכים ובטוחים שיוכלו לגייס מקרבם את הרצון וההקרבה הנדרשים - אלו המתגלמים באותם אינדיבידואלים המוכנים להתאבד על מזבח המאבק הקולקטיבי.
פגיעה במשפחות המתאבדים אינה ישימה באופן מיידי ועיקבי כיוון שנדרש זיהוי המתאבד, איתור ביתו, מיפוי נכון של משפחתו ונגישות לכל אלה. יתר על כן המתאבדים פועלים בסביבה שעשויה להיות מחד תומכת מאוד (ופועלת להקהית עוקצם של צעדי הענישה) ומאידך מתנכרת - לא פעם מגויסים המתאבדים משולי החברה או ממשפחות שהוכתמו בשיתוף פעולה (ועל כן אסונן יהיה בסך הכל אסון פרטי).מטרתנו איננה נקמה סתמית כך שהאפקט המצטבר (אולי רק בעוד חצי שנה) יהיה כזה שתצטנן במקצת אקסטזת ההתאבדות. מה שנדרש הוא פעולה מידית (עוד בטרם יבש דם חללינו), הניתנת להפעלה אוטומטית, עם זיקה מובהקת בין הפשע ומעשה הגמול ושתפגע פגיעה כואבת בקולקטיב הפלסטיני.
מה שנדרש הוא החלטה של הממשלה על הוצאת תקנת חרום מיוחדת שתהיה בתוקף לחצי שנה. כל עוד לא תבוטל זו בהחלטת ממשלה מיוחדת יגרור כל מעשה רצח של אזרחים ישראלים הוצאה להורג מיידית של מחבלים האסורים בידי ישראל ביחס של 5:1 לקורבנות הרצח. בידינו מאגר (המתחדש ללא הרף) של כמה אלפי מחבלים - מהם רבים שביצעו בעצמם מעשי רצח חמורים. אוכלוסיה זו הינה (כמעט לגמרי) על טהרת הגברים הצעירים שאינם בגדר חפים מפשע. יש בה נציגים מכל שכבות הציבור הפלסטיני, מכל הפלגים והארגונים, מכל המחוזות. רבים מהם מקורבים לראשי הארגונים והמנגנונים הבטחוניים ויש בהם אף גיבורים עממיים. בני משפחותיהם מהווים שדולה חזקה במיוחד בציבור הפלסטיני.
אנא דמיינו מה היה מתרחש אילו ביום נורא כמו היום, בעוד קרבינו מתהפכים בהאזנה לרדיו, כבר בשעה 17:00 הייתה מתפרסמת הודעה לקונית על ביצוע החלטת הממשלה מתאריך קודם וכי גופות המחבלים (55? 60? 70? - המספר המדויק הוא בבחינת נעלם) ימסרו בעוד 48 שעות לצלב האדום. בקרב מאות אלפי קרובים, מכרים, שכנים וידידים של האסירים הערביים תתחולל התרוצצות ומחול שדים נוראי. מבחינה פסיכולוגית הונחתה מהלומת בזק לבטנו הרכה של היריב:מופעל מנגנון כמעט דטרמיניסטי על פיו בלחיצת המתאבד על הכפתור 80 אחוז מהקרבנות הם בני עמו שלאוו דווקא חפצים להתאבד איתו.
אני מאמין שלא נצטרך להשתמש בשיטה זו יותר משלוש או ארבע פעמים כדי ליצור מאזן אימה אפקטיבי ולהפוך את המתאבדים ושולחיהם לדמויות ארורות בעיני בני עמם.

ויתרון חשוב נוסף: ע"י מתן פורקן לצורך המיידי שלנו בנקם אפשר יהיה לשקול בקור רוח ענייני את שאר הצעדים במאבק בטרור - על פי מידת תועלתם.
LOL 63732
Please, stop freebasing. It's really bad for you.

בג''ץ 63743
בג''ץ 63762
אני מסכים בהחלט שבימים כתיקונם ההצעה אינה חוקית. השאלה היא ראשית לגבי היעילות. בהנחה שכן אזי יצביעו המשפטנים על הדרך לנטרל את בג''ץ - חקיקת בזק, תקנות הגנה לשעת חרום, הפיכת בתי הכלא הצבאיים למחוז שיפוטי אקס-טריטוריאלי. הרי לא חסרים מוחות יצירתיים בתחום המשפט. ניתן לשם שינוי לרתום אותם למשהו השונה מיצירת מקלטי מס כשרים למהדרין.

זו בראש וראשונה שאלה של כוח רצון
לא בני ערובה 63759
למה לא להחזיר את גזר דין המוות ולהוציא להורג אחרי פיגוע המוני רק את המחבלים שבתור? זה גם יפתור את בעיית הבג"ץ, לא?

אני חושב שזה תיקון טוב גם להצעה שלי.
עונש מוות למתאבדים? 63764
עונש מוות למתאבדים? 63772
לא, לשולחיהם.
לא בני ערובה 63769
מה שאני מציע איננו חטיפה של אזרחים תמימים מחיק משפחותיהם כדי שישמשו כבני ערובה אלא שימוש במאגר העצום של מחבלים שכבר נמצאים בידינו.

הצעתך היתה ישימה אילו היינו נוקטים בה החל מאי שם בשנות השמונים באופן שכיום היו בידינו כמה מאות של נידונים למוות (ואף זאת בהנחה מפוקפקת שלא היינו אנוסים להמתיק את דינם או לשחררם בהסדר מדיני זה או אחר). עבור כל אחד מהנידונים הללו היינו נגררים שנים בערכאות שונות שאינספור עורכי דין וארגונים מכל רחבי העולם ממצים את זכות העמידה שלהם.

יש לישם מדיניות מרתיעה מהיום למחר פשוטו כמשמעו- אפילו עיכוב של שבוע יכול לעלות בדם רב. רק ע''י עקיפת המערכת המשפטית האזרחית ניתן בכלל לחשוב בכיוונים כאלה.
לפעמים אנשים משנים את דעתם 63691
מה זה תעודת זהות כחולה?

תשובה:

במסגרת הטמטום השמאלני, ניתנו תעודות זהות לאנשים בלתי ראויים.

הפתרון מאוד פשוט, לוקחים את הסטטוס הזה. ולא רק מהערבייה- הפלשתינאית-, שיש לה בטעות גם תעודת זהות ישראלית.
בסוף כולם יהיו דובים 63698
זו התקדמות, אבל השגיאה היא בבחירת היעד - משפחת המחבל.
זה משהו "ממוקד" ואני נגד ממוקדות.
צריכה להיות הדדיות. הם פוגעים בכל מקום שנוח להם, וכך בדיוק גם עלינו לנהוג.
אבל המטרה צריכה להיות ברורה. לא הרג לשם הרג אלא הגנה עצמית. אין אנו חסרי צלם אנוש כמוהם. ולכן חייבת להיות הזהרה מפורטת מראש מה ייעשה בעקבות פיגוע. ואם ההזהרה תספיק ולא יהיה צורך במימושה - דיינו.
אלה דברים שאמרתי אין סוף פעמים ואחזור על עוד משהו חשוב: זוהי ההתנהגות מוסרית, בניגוד להתנהגותם של הבריטים בדרזדן, למשל, שבצעו הרג של מאות אלפים אזרחים גרמנים, רק לשם נקמה ולא לשם הגנה עצמית או איזה קידום של מטרות מלחמתם.
התחמקות מהתנהגות כזאת הינה הפקרת חיי אזרחנו ולכן היא דווקא בלתי מוסרית.
בסוף כולם יהיו דובים 63717
נדמה לי שמה שהצעתי למעלה (תחת הכותרת: יש דרך יעילה מאוד להרתיע מתאבדים) היא גרסה מזוקקת ומכוונת היטב למטרה של הקו שלך. ה"טייס האוטומטי" שמונח בבסיסה מטרתו לחסוך את הפארסה המכונה "ישיבת קבינט": במקום שבמשך שעות יתדיינו מהי מטרה ראויה הפרופורציונלית לפיגוע ושגם תשמור על שלמות הקואליציה, כל מה שנדרש הוא חצייה חד פעמית של הרוביקון תחת רישום הפיגוע המזוויע האחרון.
בג''ץ 63744
האישה ההיסטרית 63725
את רצינית מאוד?! כאילו ממש-ממש? וואו, אני ממש מתרשם.
שאני אבין עד עכשיו סברת שהענשת משפחת המחבל תפתור כליל את בעיית המחבלים המתאבדים (או אולי בכלל זה המענה לטרור הפלסטיני?) ובכל זאת התנגדת לה, ועכשיו את בעדה?
אה, אני רואה שרשמת למטה את המשפט: "היו ילדים היום שם במסעדה". בטח כתבת אותו כדי להראות במה שונה הפיגוע הזה נאמר מהפיגוע בדלופינריום, או מזה שהיה לפני כמה ימים במכולת בקרית יובל. אין מה להגיד משפט חזק. בכלל התרשמתי מאוד מהגישה שלך: מנומקת, שקולה וענינית.
שנאת האחר 63727
אסתי הביעה את דעתה.

זה שכל כרומוזמיה X הם לא הופך את דעתה שווה פחות מדעתו של אייל אלמוני.

לעומת זאת, שנאת השונה ממך, או במקרה זה, שנאת נשים, ממקמת את כתובתו של האייל האלמוני המסוים הזה כ"חשכת השנאה, הדרך לגיהנום, כמה קומות מטה."

וזו הבעיה עם אגידת אחרים באגדים מסודרים וקשירתם זה בזה: אי אפשר להבטיח שהאוגדים הבאים לא יכניסו אותך לתוך האגד.

אני מתנגדת לדעתה של אסתי. אני מתנגדת לשנאת הנשים של האייל האלמוני הזה.

לכל אשה יש היסטרוס – רחם – וזה לא משנה את זכותה להביע דעה.
שנאת האחר 63728
"...החודרנות הזו היא גברית במהותה. אשה היתה שואלת 'איך את מגדלת את ילדיך?"'

מה ההבדל בין החודרנות הגברית במהותה לבין ההיסטריה הנשית במהותה (בהנחה שזאת הייתה טענתי)?
אותה טענה היה כלפי אותו האייל 63729
איני יכולה להבדיל בינך ובינו.

איני טוענת לחודרנות כלל-גברית אלא לנטייה גברית לחודרנות.

לא נאה לך? התעלם ממני. I'll live.
63791
כתבת שהחודרנות היא גברית במהותה, איך משפט כזה יכול להיות מכוון כלפי אייל ספציפי?
כתבתי שהחטטנות החודרנית 63844
של האייל ההוא גברית במהותה.

מעולם לא אמרתי שאין לי אספקטים גבריים.

(איפה מאן כשצריך אותו?)
פעם אחרונה ודי 63874
(ואת באמת לא חייבת לענות)
אם ישנה חטטנות כלשהי (שבמקרה האמור הופגנה ע"י אייל ספציפי) שהיא *גברית במהותה*, מדוע לא יכולה להיות היסטריה שהיא נשית במהותה?

את הקשר אל האספקטים הגבריים שיש לך או אין לך, באמת שלא הצלחתי להבין.
רגע של ביולוגיה 64080
אינני יודע כמה כרומוזומי X יש לאסתי, אינני כה חטטן. אני מבטיח לך שלא מדובר ב*כל* הכרומוזומים שלה.
בג''ץ 63746
לפעמים אנשים משנים את דעתם 64081
אני רואה קו ברור בין העובדה שלא הגבנו נכון עד כה לבין ההצעות לאבד צלם אנוש המגיעות מימין ומשמאל.
רק אתמול שוחחתי עם עמית לעבודה, שלדעתו יש לסגת, להקים מדינה פלשתינאית, ולאחר הפיגוע הראשון למחוק לחלוטין את ג'נין מעל פני האדמה.
הרעיון הוא נקמה. היעד הוא חפים מפשע. הטריגר הוא שונה אצל כל אחד.

מובן שאם היינו כובשים ענייניים לא היה צורך בכל זה. גם עכשיו אין בכך צורך. אישית, אינני מאמין שהדבר יהיה אפקטיבי בעצירת הטרור, אך אין לכך חשיבות גדולה, משום שהצעתי דרך אפקטיבית. יתכן אפילו שהיא מתבצעת, אם כי לא הוכרז עליה באופן פורמלי (טעות!). ימים יגידו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים