די לעושק! 690064
קחו לכם חברים,כל הסיפור בקיצור.
די לעושק! 690077
אותו דבר מתווה הגז.
די לעושק! 690084
הגז כבר ממושכן לפנסיות של עובדי המדינה החל משנת 2030 ועד לשנת 2045.
די לעושק! 690086
אותו דבר הכל,זאת ה-בעיה,השבט הלבן. בכל תחום שמונע מאיתנו להיות גן עדן. קבוצת אינטרסנטים שמחזיקים את המדינה בחוובוס.
הקיבוצים ,ההסתדרות,המפלגות הגדולות,הקונצרנים,מערכת המשפט,ושלוחות NGO של נאצים שממלאים אותם בכסף ואותנו בהטרדות.
כולם חיים על חשבוננו,ועל כולם אנחנו משלמים יותר מידי. (לגבי הNGO זה ממש מילולית על החיים שלנו).
די לעושק! 690250
ואז כשקמה תנועה שמבטיחה "להחזיר עטרה ליושנה" במקום לשנות את המצב הם מצטרפים אליו כמוצאים שלל רב- עכשיו גם אנחנו נחזיק את המדינה בוובוס! ולא רק, אלא שהם משתינים מהמקפצה, ולא מבינים מה פתאום נטפלים אליהם כשהם עושים מה שכולם עושים.

התגובה שלך מתארת היטב את אבדן הסולידריות שאני מבכה. הכל זה "הם" ו"אנחנו" ו"הם" מלאים תכונות רעות וימיטו עלינו כליה.
אבל אולי הסולידריות אבדה כבר מזמן?
אני יכול למצוא הגיון בטענה שמשבר האמון בהנהגה, אבדן הפטריוטיות והתחלת הקיטוב בין "שלום עכשיו" לבין "ארץ ישראל השלמה" שרשיהם כולם בטראומה של מלחמת יום כיפור
אבל ההחרפה לכיתתיות ו"אני ואפסי עוד" היא תופעה מאוחרת יותר. תחושת "הכל הולך" שאיפשרה לשר הפנים לשתוק בחקירה במשך שלוש שנים, ולחפרפרת השב"כ לחבל בפעילותה של ועדת זורע, לא יכלה להתקיים לפני מלחמת לבנון (שלום הגליל). כי ביום כיפור החיילים נלחמו על הבית, ובלבנון לראשונה הם קיבלו תחושה ששלחו אותם למלחמת "יש ברירה".
די לעושק! 690266
נכון,והם גם מושחתים וגם צודקים. ש"ס בעיני היא העיוות הכי גדול בכנסת,מפלגה של אנשים מזרחיים,עם הכרה מספיק מפותחת להיות מאמינים והם הדרדרו לשתף פעולה עם אחד הדברים הנוראים שנעשו לעם ישראל.
עצוב ומזעזע ביחד.

מה הסולידריות אבדה מזמן? מתי הייתה סולידריות? שרופאים של ההסתדרות סירבו לטפל בפצועי לח"י? שהסגירו אותם לבריטים? בסזונים? שירו על מנהיג פוליטי יריב וניסו לחסל אותו ואת תומכיו שהם מנסים לשחות לחוף מבטחים?
אם היית מזרחי וזה היה המורה או המפקד של הבן שלך,איזה סיכוי היה לו?
למה עשו להם דבר כזה? למה?? הם לא מוכנים להציב שלט לזכרם!! זאת סולידריות שהייתה פעם?
שהאזרחים ה"רגילים" מימנו במילארדים את ההפקרות בקיבוצים-זה סולידריות נכון,אבל תמיד לכיוון אחד.

ירו על אזרחי ישראל זה לא "בררה",אם היו יורים על ת"א זאת לא הייתה "בררה"-אם יורים על ישוב הצבא מחוייב,מחוייב, לעשות הכול להפסיק את הירי.
(אפרופו סולידריות,מעניין שזה קל לספוג קטיושות על קרית שמונה ושדרות,איפה הסולידריות? אתה יודע,זה בית של אנשים גם,קצת שונים ממך אבל עדיין בני אדם.)
די לעושק! 690273
מורים דפוקים שמנציחים סטראוטיפים לא חסר, לצערי. אתמול הבת שלי חזרה נסערת בגלל המורה להתעמלות שביקשה מתנדבים לסחוב משהו, וכשהמתנדבים היו בנות היא אמרה ''לא, זה כבד, אני צריכה שבנים יסחבו''. בכיתה ו' של בתי הבנות גבוהות בראש כמעט מהבנים והילדה התרגזה על הסטיגמות של המורה.

הברירה היתה בין מבצע בדרום לבנון לבין כיבוש של בירה ערבית ויומרה להתערב בשלטון של מדינה שכנה.
די לעושק! 690288
אני לא חושב שמדובר בסטיגמה במשמעותה החברתית,אני מקווה שאין ביננו ויכוח לגבי זה שמסת שריר וכח פיזי הוא באופן מובנה גדול יותר אצל גברים נכון? ושיש פוטנציאל פגיעה גדול יותר לאישה מגבר? אז המורה אמרה אמת שאולי לא מדוייקת לסיטואציה הספציפית הזאת.

ובכל מקרה,לא מדובר על תפיסה מערכתית מובנת. לילד תימני שגרשו את ההורים שלו שבנו את כנרת רק כי שחורים מידי לשודדים שגרו על הקברים שלהם,ואח"כ שלחו אותו ללמוד בבי"ס מקצועי כי אין איפה שהוא גר אין עיוני (למרות שהוא יכול להיות גאון מתמטי יחיד בדורו) או שיש אבל מזרחיים אוטו' מופנים ל"מקצועי"-כי מישהו צריך לעבוד,שלא יקבלו אותו ליחידות מסויימות בצבא מאותה סיבה,ואח"כ יהיה לו סיכוי נמוך בהרבה להתקבל לעבודה לעומת חברו הפחות מוצלח וחכם אבל עם השם משפחה הנכון.-הוא מופלה,לא רק בגלל שמורה אמר לו משהו.
והכי חמור,אתה יודע למה השבט הלבן נקרה "השבט הלבן"? כי הוא מורכב ברובו מאשכנזים,אנשים שלאט לאט מאבדים את האחיזה במקורות הכח בחברה ויש להם פחות "תארים" להוריש לילדים שלהם,שאין להם כבר עבדים-הם שוברים את הכלים ומצתרפים לארגונים הנוראים ביותר שקיימים ע"מ לפגוע בחברה שדוחה אותם.איזה נחות ואכזרי זה להפוך לנאצי רק כי אתה חושב שלא תוכל להוריש ג'וב לילד והוא יצתרך לעבוד?!
די לעושק! 690299
*נקרא* השבט הלבן
*ומצטרפים* לארגונים
*יצטרך* לעבוד

"להפוך לנאצי". עלוב אפילו בתור פרובוקציה.
די לעושק! 690320
בהצלחה לשכנע 3 מליון אנשים בזה.
די לעושק! 690342
אני חושב שרוב האנשים מסכימים לתיקוני הכתיב שהעליתי. ובקשר לפרובוקציה, בוודאי.
די לעושק! 690349
תיקוני הכתיב זה לאגו שלך,בקשר לפרובוקציה,אני אנחש שלא פגשת ישראלי חי כבר 30 שנה כנראה.
די לעושק! 690357
אני מנחש שלא פגשת נאצי, או שאתה יודע מה הוא עשה.
די לעושק! 690321
מסכים רק עם אחד מתוך ארבעה או חמישה דברים שאמרת.

אם בממוצע מסת השריר יותר גבוהה אצל בנים למה זה צריך להשפיע על החלטת המורה למתמטיקה לא לקחת מתנדבות בנות?

"אמת שאולי לא מדוייקת לסיטואציה הספציפית הזאת" זה כיבוס של דבר שבעצמך יצאת נגדו. גם הציונים הממוצעים של "שחורים" במתמטיקה צריכים להשפיע על ההחלטה לאיזה בי"ס לשלוח אותם?

אני כנראה גדלתי במקום שונה מאוד ממך. אני ראיתי את "השבט הלבן" ו"השחורים" עובדים שניהם במקומות עבודה גדולים- בתי זיקוק, אגד, צים. השכנים שלי היו קריגר וקסטרו. קריגר עבד בבתי זיקוק וקסטרו בעיריה. עמר עבד באגד. נכון שהבן של קריגר למד בטכניון והבת של קסטרו לא, אבל זה לא מחוסר אמצעים.
מעבר לכביש, בוילה הכי גדולה, גרו אזולאי. הוא היה שותף עם אחיו במפעל.
די לעושק! 690327
-אם בממוצע
אמרתי,זה לא.בגיל שבו ההבדל לא קיים או זניח,אין טעם להעדיף בנים שירימו,מה שהמורה עשתה היא לקחה דבר נכון (נשים פגיעות יותר להרמת משקלים כבדים) בעולם הבוגרים,והעבירה את זה לעולם המתבגרים שזה פחות רלוונטי.-אבל זה עדיין נכון.

-אמת שאולי לא
1.אם קבוצה מוגדרת היא בעלת ציונים נמוכים באופן עקבי יש בעיה עם הקבוצה.וצריך לפעול כמערכת לבדוק מה אותה בעיה. הבעיה יכולה להיות הפליה ממוסדת ושיטתית,יכולה להיות תנאים אובייקטיבים שמקשים,או נתוני יכולת טכנים.
יש קבוצות אוכלוסיה מהירות יותר,יש גבוהות יותר,יש בלונדיניות יותר,ואולי יש איטיליגנטיות יותר. או כל התשובות נכונות.

2.אני לא דיברתי על ממוצע. אם יש סיכוי גבוה יותר שבת (ראה סעיף אחד,לא רלוונטי למקרה שאין הבדלים כמו בגיל ההתבגרות) תפגע מהרמת משקל כבד,המורה צריכה להעביר את כל בנות MRI לבדוק צפיפות עצם או שריר? תעביר אותן במבחני מעבדה שתבדוק מי מסוגלת ומי לא?
יש בנות שיכולות,נכון,אבל לסכן קבוצה שגם כך בסיכוןן? לא תיתן חומוס/פול לקבוצה של ילדים כורדים בלי בדיקה נכון?!

3.אם בת מסויימת מוכיחה יכולות גבוהות ,אז ברור שזה דבר נורא ובושה גדולה שהמורה תגיד שהיא מעדיפה בנים.

-אני כנראה גדלתי
1.אנקדוטה.
2.השבט הלבן הא לא = אשכנזים.השבט הלבן הוא אליטה פאודלית שהתברגה בכל המקומות הקובעים ושכל תפיקה הוא לדאוג לשמירת הכח בידי אותה אליטה.רובם המוחלט הם אשכנזים,אבל זה לא גנטי,זאת תוצאה של אפשרויות הסטוריות.
ככל שמזרחיים התקדמו עם הזמן כמה מהם נפלו גם למנטליות ההרסנית הזאת של שמירת הכח בידי הקבוצה.
3.אני לא אמרתי שאין מזרחיים עשירים או מלומדים או לוחמים טובים או מדענים טובים או קולנוענים טובים. יש מחסור חמור במזרחיים במקומות (שניתן לשלוט עליהם באמצעות נפוטיזם) שקובעים את התשתיות האידאולוגיות והפוליטיות במדינה-בית משפט,ההנהלה הגבוהה באקדמיה,הוועדות של הקרנות,תפקידים בכירים בתשורת וכו'..

תתן לי 3 שמות של מזרחי ימני בתפקיד בכיר בתקשורת?
די לעושק! 690344
"תתן לי 3 שמות של מזרחי ימני בתפקיד בכיר בתקשורת?"

למה ימני?
די לעושק! 690350
כי מי שהצתרף לשבט הלבן הוא חלק מהמערכת המדכאת.
די לעושק! 690371
תשמע, היה פעם טור שאיירתי בקביעות, בעמוד האחורי של 'מקור ראשון'. הכותבים (שלושה) התחלפו ברוטציה, והנושא היה קבוע, ואפשר לסכמו במשפט אחד: "התקשורת בארץ שמאלנית וזה ממש לא בסדר". חשבתי שמגיע לי פרס על עצם זה שהצלחתי למצוא כל שבוע דימוי חדש לעניין.

מאז, 'מעריב' נקנה בידי הבעלים של 'מקור ראשון', 'ישראל היום' הוא העיתון הנפוץ ביותר‏1, הוא השופר של ביבי, והוא דופק חזק את המכירות של המתחרים, שאין להם שלדון אדלסון כדי לספוג הפסדים מחלוקת-חינם.
אבל המנטרה לא השתנתה: התקשורת בארץ שמאלנית.

יאללה.

1 כי הוא מחולק חינם, דה.
די לעושק! 690374
עם יאאלה ובלי יאאללה - התקשורת הישראלית שמאלנית לאללה. זאת המציאות בין שהיא מאוירת או לאו.
די לעושק! 690375
אין באמת מעריב,ואין באמת מקור ראשון.הם אמצעי תקשורת שוליים לחלוטין. התקשורת בארץ היא רשות השידור והגלצים ברדיו,ערוצים 2-10 בטלוויזיה ,YNET ,וואלה,ופייסבוק ברשת,וידיעות וישראל היום בכתובה.כל עוד המדינה קובעת כמה ערוצים יהיו ומה הם ישדרו ומי יהיו הבעלים שלהם-זה גם ישאר כך (כאמור הועדות שקובעות מכורות).
ישראל היום אינו עיתון עם אידאולוגיה ימנית למעשה אין לו אידאולוגיה בכלל (לתמוך בביבי זאת לא אידאולוגיה),בניגוד לכל השאר שהם שמאל הרדקור.
בפייסבוק יש סתימת פיות מטורפת,עם קבוצות שמאל מאורגנות שתפקידם למשטר את הדיבור והשיח ממש שלטון האופל מה שקורה-אם חשבת שהם נגד היהודים,אז זה היה פעם,היום הם התחילו להלחם באמת.כידוע אמת היא שקר.
די לעושק! 690378
בן-דרור ימיני, יועז הנדל, עמית סגל, אראל סגל, יורם שפטל, עירית לינור, סיון מאיר-רהב, יפעת ארליך. העיתונאים והשדרנים הימנים השתלטו על כל פינה בימים הרעים האלה והמחנה שלהם עוד מתבכיין שאין מספיק מהם.
די לעושק! 690386
כמו תמיד,אתה מצחיק.ההגדרות שלך לא מתכנסות לשום הגיון ידוע לאדם.
אני לא יודע מה ההגדרה שלך לימין.היא מוזרה מאוד. בוא נגדיר ימין כמתנגד עקרונית למדינה פלסטינית-כמה מהם נמצאים שם?
אני לא מבין מה ימין בבן דרור חוץ מהשם.תן סיבה לזה שהוא מוגדר ע"י ימני.
יועז הנדל הוא בהגדרה הכי קיצונית שמאל-מרכז.
סיוון רהב מאיר ימנית? נראה לי אתה מתבלבל בין דתי לימני.תן ציטוט אחד שמגדיר אותה כ"ימנית".
אין לי מושג איפה יפעת ארליך מופיעה או כותבת.

אבל אני זורם איתך,בוא נגיד שכוולם "ימנים",אני ספרתי (הערכה גסה,לא באמת ספרתי) בערך 3 שעות ברדיו הרלוונטי (לאראל סגל יש בהרבה תוכניות בייביסיטר שמאלני,כי מסוכן שישמעו אותו לבד),1 (בקושי) שעה בטלויזיה, ו2 דפים.
עכשיו תספור כמה דפים יש בשני העיתונים המדוברים,כמה שעות שידור בתחנות הרדיו,וכמה שעות שידור בתחנות.*
בבקשה תסביר לי איך אתה מגדיר "השתלטות" והאם זה עונה להגדרה.

*ולא נשכח שמדובר בדעות שמייצגות (לפחות) 60% מהעם.
**ו...הפתעה! אחד מזרחי.
די לעושק! 690345
אם כבר נשים פגיעות יותר, וזה טעון הוכחה‏1, אז זה בממוצע. לא הייתי לוקח את דייוויד בואי לעזור לי לעבור דירה אבל את סרינה ויליאמס כן.
כמו שאמרתי - מדובר על כיתה שבה הבנות גבוהות מהבנים כמעט בראש שלם.

>> ככל שמזרחיים התקדמו עם הזמן כמה מהם נפלו גם למנטליות ההרסנית הזאת של שמירת הכח בידי הקבוצה

המשפט הזה מספק לך דרך מילוט על כל דוגמה שאני אביא.

אני לא כל כך מתמצא בתקשורת אז אני אביא דוגמה מהתחום שלי, פיננסים. בוא ניקח את האליטה הפיננסית- בתי השקעות. יש ויש נפוטיזם בבתי השקעות: הנה צבי לובצקי "מעביר את השרביט" לדור הבא
אבל אני אפנה אותך להרכב ההנהלה של בית ההשקעות אקסלנס:

משה עמית - יו"ר אקסלנס נשואה
עוזיאל דנינו - מנכ"ל אקסלנס נשואה
מעיין כהן - משנה למנכ"ל אקסלנס נשואה
ערן אורן - מנכ"ל אקסלנס נשואה ניהול תיקי השקעות וסמנכ"ל חטיבת הלקוחות
אמיר גיל - מנכ"ל אקסלנס קרנות נאמנות
מאיר פילוס - מנכ"ל אקסלנס נשואה גמל
בועז נגר - יו"ר קסם תעודות סל
אבנר חדד - מנכ"ל קסם תעודות סל
אלעד בנבגי' - מנכ"ל אקסלנס נשואה שירותי בורסה
שרון ייגר - יו"ר ומנכ"ל אקסלנס נשואה חיתום
אודליה פולק - מנכ"ל אקסלנס ESOP
יפעת פוגל - סמנכ"ל רגולציה ויועצת משפטית אקסלנס נשואה

__________
1 אם מדובר על צפיפות העצם, ההתדלדלות בצפיפות העצם פוגעת בנשים אחרי גיל 50, ואילו נשים מעל גיל 90 באמת נוטות לשבור את האגן בנפילה קלה.
די לעושק! 690352
- טעון הוכחה‏
זה כנראה נכון.

-כמו שאמרתי
אתה שוב חוזר למקרה המסויים של כיתת מתבגרים.
להביא דוגמה את האישה הכי חזקה והגבר הכי חלש זאת לא דוגמה לכלום,ולא יכול להסביר דבר.האישה הכי גבוהה בעולם גבוהה פי 2 מהגבר הנמוך בעולם,אז? אי אפשר להגיד שגברים גבוהים מנשים?
אני מבטיח לך שקבוצת WNBA ממוצעת מנצחת כל 5 חברי האייל ב10 מ10 משחקים,ועדיין לא יהיה להן שום סיכוי מול קבוצת NBA ממוצעת (אולי לנצח משחק באיזו טעות סטטיסטית).
זאת דרישה חברתית לגיטימית ונכונה לבקש מגבר להרים משהו כבד,לא במקרה המסויים של כיתת מתבגרים.

-המשפט הזה מספק לך
מז"א? דרך מילוט ממה? אני לא טוען נגד אשכנזים הרי,הטענה שלי היא נגד קבוצה מסויימת שרובה אשכנזים.אם אתה מנסה להביא את זה למקום גזעני אז ברור שזה לא יצלח לך.

-אבל אני אפנה אותך
אקסלנס היא לא חברה פרטית?! אין לי ובחיים לא יהיה לי טענה לחברה פרטית.מבחינתי היא יכולה לפרסם שהם לא מעסיקים כושים או מרוקאים או נשים ושאינה מוכרת להומואים.
אם חברה פרטית מפסידה מי שמפסיד הם מי שמשקיעים בה ומנהלים אותה-כדאי להם להיות עוורי גזע ומין ולתעדף את הטובים ביותר.
שוב,הבעיה היא במקומות שמדינה מחזיקה ושהכסף שם הוא של אף אחד.-המוסדות והוועדות והארגונים והחברות שפועלות בכל מיני סוגי מונופולים (בכל מיני קומבינות רגולטוריות ורשיונות מוזרים) שהמדינה ממציאה.
לדוגמה.
די לעושק! 690359
קישורים טובים, תודה.
אני חוזר לכיתת המתבגרים כי זה היה המקרה.

הקפיצה בין שיעורי החמצן בדם, מסת השריר ואחוזי השומן, שמקשים מאוד על נשים לשאת 20 קילו ויותר בתנאי לחימה לבין "אסור לנשים להרים דברים כבדים"

היא מאותו סוג שאתה מתריע נגדו כשמדובר בחוסר שוויון הזדמנויות בתחומי התעסוקה.

למה לא היתה אף אשה מזרחית ראש ממשלה?
משום שלא היתה אף אשה מזרחית גנרל, והרבה ראשי ממשלה היו גנרלים.
די לעושק! 690361
הרבה ראשי ממשלה היו גנרלים?
די לעושק! 690363
שלשה מתוך שבעת האחרונים.
די לעושק! 690364
שלושה זה לא כל כך הרבה, בעיקר אם אתה שם לב שחוץ משלושתם אין עוד אחרים, כך שלמעשה זה שלושה מתוך תריסר. אם אתה סופר גם את פרקי הזמן שהם כיהנו אתה מקבל יחס עוד יותר קטן - 13 שנים מתוך 69.
די לעושק! 690365
שמיר ובגין היו מפקדי מחתרות. במידה מסויימת, זה גנרלים. והרבה נשים לא מצאנו בתור מפקדות מחתרת.

הסתייגות שלא קשורה לנושא: אני חושב שמפקדי מחתרות הם האידאליסטים הגדולים מכולם, המקריבים את חייהם למען אידאלים ללא תמורה. גנרלים בדרך כלל זוכים גם בכסף ותהילה.
די לעושק! 690366
הנקודה של אישקש היתה : "אליטה פאודלית שהתברגה בכל המקומות הקובעים ושכל תפקידה הוא לדאוג לשמירת הכח בידי אותה אליטה."

ואני אומר- ממה נפשך?
מודעי הציל את חייו של שרון כשנפצע בקרבות לטרון, אז ששרון לא יוקיר לו טובה ויחפש לו ג'וב?

חונטה, שבט, מה שזה לא יהיה לא נוצר יש מאין אלא מתוקף נסיבות הסטוריות שלא כללו בדרך כלל נשים מזרחיות (וכמובן יש יוצא מהכלל- גאולה כהן).

לא הרבה נשים מזרחיות גמרו משפטים בהצטיינות בשנות הששים והשבעים באוניברסיטה העברית. למה צריך להתפלא שאין הרבה נשים מזרחיות בביהמ"ש העליון? (אגב, דליה דורנר [ויקיפדיה] היא ילידת איסטנבול. קורות חייה מסבירים בדיוק את הנסיבות של ההצטרפות שלה ל"שבט הלבן")
די לעושק! 690385
-ואני אומר- ממה נפשך?
לא הבנתי את הנקודה עם מודעי,אתה כל הזמן מעלה אנקדוטות ואני מדבר על החברה בכלל.

-חונטה, שבט, מה שזה לא
זה נכון,וזה גם סביר והגיוני,השאלה מה האמצעים שהאליטה נוקטת ע"מ לשמר את הכח אצלה.

-לא הרבה נשים מזרחיות גמר
1.ומה עם גברים מזרחיים?
2.זה שלא הרבה "סיימו בהצטיינות" (תמיד נזכור מי נותן את הציונים) משפטים,זאת הסיבה או התוצאה?
3.ומה עם שנות ה80 וה90? איפה כל המזרחיים נעלמו? הם כנראה נחותים גנטים.
די לעושק! 690388
השופטת הכי צעירה בבית המשפט העליון (כולל שופטים ומועמדות ומועמדים שנבחרו כבר ע״י הוועדה) היא דפנה ברק–ארז שנולדה בשנת 1965. חוץ ממנה יש עוד שופט אחד שנולד בשנות ה־60 (כנ״ל. נועם סולברג, 1962). עוד עשרים שנים יהיה בית משפט עליון שיתחיל לכלול את ילידי שנות השמונים.
די לעושק! 690391
ילידי שנות ה60 למדו בשנות השמונים (בהגדרה גורפת).
די לעושק! 690402
מה שקראת לו אנקדוטה היתה דוגמה לכלל טריויאלי- שמי ששירתו יחד בצבא, שלא לומר לחמו כתף אל כתף, סומכים זה על זה ודואגים זה לזה.
הטבע האנושי הוא להיות שבטי, מהקרוב והדומה לך במעגלים הולכים ומתרחבים.

אתה מדבר על "האמצעים שהאליטה נוקטת ע"מ לשמר את הכח אצלה" ואני לא מכיר כאלה. אתה יכול לתת כמה דוגמאות?

1. מה איתם באמת?
2. הסיבה
3. כמו שאמרתי- נסיבות.

אני לא מתעלם מהסיפור על המתמחה ששלח את אותם קורות חיים פעמיים, פעם עם שם אשכנזי ופעם עם שם מזרחי, וקיבל תוצאות קטביות. כמובן שקיימת הטייה. אבל בין זה ובין ייחוס של כוונה תחילה למין אילומינטי עם עיגולדים הדרך ארוכה.
די לעושק! 690409
-מה שקראת לו
שוב,אין בעיה עם מישהו שדואג לחבר. מה לזה וללשלוח קבוצה אתנית למקומות ישוב מרוחקים בלי בתי ספר הגונים לשמש עבדים של קבוצה אתנית אחרת וגם לממן אותה?
מה לזה ולסיכוי שמי שכבר עם נתונים מתאימים לא יתקבל? ובלי דעות מתאימות לא יזכה לתיקצוב? מה לזה ולוועדות מאפיניקיות (כן,מפאיניקיות) מושחתות שהורסות כל חלקה טובה?

-אתה מדבר על
הדוגמה הכי בולטת והכי מזיקה שקיימת כרגע היא (לדוגמה) "ועדת השניים"
אבל זה באמת מצחיק לתת דוגמה,זה קיים בכל תחום שיש בו ממסד וכסף ציבורי.

1.אין מספיק גברים מזרחיים שסיימו משפטים?
2.ואיזו סיבה אתה מתאר לעצמך שנשים מזרחיות לא מקבלות ציונים טובים? גנטיקה? זה שהמורים שלהם היו כמו אורי אבנרי?להורים שלהם לא אכפת? בית ספר גרועים? הסללה מובנת ללמוד בישול או גננות?
איך זה קורה?
3.כן,נסיבות. כמו המשפט הידוע "everything happns for a reason ,sometimes the reason is youre stupid and ,make bad decisions" . "הנסיבות" הם,בגדול ,נסיבה אחת-השבט הלבן.

זה לא סיפור אחד,זה חיים של מליונים.
אף חבר שבט לבן לא יושב במרתף ומתכנן אין לנצל אנשים.כל הקיום שלהם השבט הלבן הוא תוצאה של בורות,מנטליות פשיסטית,גזענות תרבותית ושטיפת מח מסיבית של ארגונים נאצים (שכמובן נקראים"חברה אזרחית".כן,הם כלכך חסרי מודעות באורווילאניות שלהם).
די לעושק! 691428
דוגמה יפה לכך שחצי אמת גרועה משקר מוחלט.
אתה כותב ש''דליה דורנר היא ילידת איסטנבול'' וסומך על כך שהקורא הממוצע לא יבדוק לעומק ויסיק מכך שהיא מזרחית, אבל האמת המלאה (לפי ויקיפדיה, שאתה עצמך מקשר אליה כנסיון פתטי לתת לעצמך אליבי), היא ש''דורנר נולדה באיסטנבול שבטורקיה בשם ''דולי גרינברג'', לאב שהיה סוחר עצים אמיד, אשר הגיע לעיר מאודסה בעקבות אביו. סבה, הרב מרקוס, היה הרב הראשי האשכנזי של איסטנבול''. - כלומר דורנר היא אשכנזיה בת אשכנזים.
די לעושק! 691430
וכמובן שלא תתיחס לעיקר דברי אלא רק למשפט בסוגריים, תייחס לי כוונות זדוניות לגנוב את דעתו של הקורא ותרכז את מאמציך לסתור דבר שלא אמרתי.
לא היה איזה משהו שאמרו רבנים לא לייחס לזולת כוונות רעות?
די לעושק! 691438
וכמובן שבמקום להתנצל על גניבת הדעת שניסית לעשות, אתה תוקף את המבקר.
די לעושק! 691446
אני לא חושב שיש מי ששמע אי פעם את דליה דורנר ויכול להיות לו צל של ספק שהיא לא מזרחית. האנקדוטה שהיא ילידת איסטנבול היתה אצלי בהמשך למחקר הקטן שעשיתי אודות שנת ומקום הלידה של שופטי העליון המכהנים, וגילה שונות מועטה ביותר.

את קורות חייה של דליה דורנר (שהיא השופט שאני מעריך ביותר ומזדהה עם פסיקתו מכל שופטי העליון לדורותיהם) צריך לקרוא מעבר למשפט הראשון בויקיפדיה כדי לראות שהיא לא גדלה בתוך האליטה, אלא בעוני.
הפתיל לא עוסק באשכנזים מול מזרחיים אלא באליטה ומקורותיה (''אליטה פאודלית שהתברגה בכל המקומות הקובעים ושכל תפקידה הוא לדאוג לשמירת הכח בידי אותה אליטה.'') והפניתי אל קורות חייה בדיוק כדי להראות את דרכה מהפריפריה אל בית המשפט העליון. בפרקליטות הצבאית היא אמנם הכירה את מאיר שמגר שהיה פטרונה עד למינוי לעליון, אבל מה שקידם אותה לא היה מוצאה או חברי ילדותה אלא יכולותיה האישיות.
די לעושק! 691451
אישקש אמר : "לשלוח קבוצה אתנית למקומות ישוב מרוחקים בלי בתי ספר הגונים לשמש עבדים של קבוצה אתנית אחרת וגם לממן אותה?"

דולי גרינברג ואחיה נשלחו למוסד החינוכי "נווה הילד" ליד נהריה, שם למדה שלוש שנים בתנאי פנימייה, במימון "עליית הנוער", וסיימה בית ספר יסודי. על החינוך שקיבלה שם אמרה: "מדריכינו היקים חינכו אותנו לערכים אוניברסליים: אהבת האדם, כיבוד האדם באשר הוא אדם, והעיקרון הקאנטיאני לפיו אדם לעולם אינו אמצעי להשגת תכלית, אלא לעולם הוא תכלית לעצמה. מטען זה נשאתי עמי בכל אשר הלכתי". את המבטא הייקי הקל הנשמע בעת דיבורה, תולה דורנר בלימודי העברית שלה באותה פנימייה, בה רוב המורים היו יוצאי גרמניה.
לאחר סיום לימודיה ב"נווה הילד", ולאחר שאמה עברה להתגורר בחיפה, המשיכה דולי גרינברג לבית הספר הריאלי בחיפה, לאחר שקיבלה מלגה ללימודים שם. אמה הצליחה לרכוש דירת שני חדרים, אולם חדר אחד מהשניים הושכר לדייר-משנה ומלבד הכנסה זו, כדי לעזור בפרנסת המשפחה, הייתה דולי מעבירה שיעורים פרטיים כמעט מדי יום.
די לעושק! 691452
המבטא היקי שלה לא מגיע מההורים (שהם כאמור ממוצא רוסי) אלא מהפנימיה ("נווה הילד") שבה למדה, ושרוב המורים בה היו יקים.
וכן, דליה דורנר היא אליטה שבאליטה - אביה היה כאמור איש אמיד וסבה היה רב ראשי, והיא חיה בעושר עד גיל 12 (לפי עדותה - דקה 10). אמה נקלעה למזל ביש ולקשיים כספיים בעקבות מות אביה מסרטן, וחוסר אוריינות כלכלית (לפי עדותה, הכסף שאביה הוריש להן הספיק כדי לרכוש את כל רח' דיזנגוף, אך הוא עלה בעשן האינפלציה), כאשר משפחתה עזרה להם כלכלית. זוהי דוגמה מצויינת לאליטה שירדה מנכסיה (ושבד"כ משמרת את תחושת האליטה, גם בעונייה). גם בהמשך דרכה היא עברה בכל ה"תחנות הנכונות" של האליטה - לימודים תיכוניים בריאלי, לימודי משפטים באוניברסיטה העברית, נישואין "בתוך המעמד" (ובתוך המקצוע), שירות בקבע כפרקליטה ואח"כ כשופטת צבאית, התחברות לפטרון רב השפעה והתברגות "טבעית" במערכת המשפט האזרחית. בדיוק ההיפך מפריפריה.
די לעושק! 691457
כלומר שאילו היא היתה מזרחית, וסבא שלה היה הרב הספרדי של איסטנבול, עליית הנוער לא היתה מממנת את לימודיה בפנימיה ליד נהריה? ואז האמא החד הורית שלה לא היתה שולחת אותה לבית הספר הריאלי בחיפה? והיא לא היתה מלמדת שיעורים פרטיים כדי לסייע בפרנסת המשפחה?
כי אני מכיר הרבה אשכנזים עם נקודת פתיחה יותר גבוהה משלה שלא הצליחו לעבור את המסלול שהיא עברה, ומצד שני כל משפחה מרוקאית שניה בערך היתה אמידה מאוד בארץ מוצאה וירדה מנכסיה כשעלתה לארץ. האם אליטה זו שירדה מנכסיה לא שימרה את תחושת האליטה, גם בעונייה? מה ההבדל?

מה ההבדל בין הביוגרפיה האישית של דליה דורנר לזו של מאיר שטרית [ויקיפדיה]?
שטרית קפץ כיתות וסיים את התיכון בגיל 16, וגמר תואר ראשון בגיל 20. דורנר עשתה את התואר במשפטים בלימודי ערב במהלך שירות החובה. זה שדורנר התחתנה "בתוך המקצוע" לא רלבנטי כי לעדותה תפיסתה דאז היתה שתפקידה של האישה הוא לסייע לבעל לפתח את הקריירה שלו, ורק מאוחר יותר שינתה את טעמה.
די לעושק! 691464
אתה מציב טענות בפי, שמעולם לא טענתי (כמו למשל שעליית הנוער מימנה את לימודיה עקב היותה אשכנזית) ואז סותר אותן. זו טכניקה ידועה של דמגוגים, שכנראה אתה נמנה על שורותיהם.
הטענה שלי פשוטה בהחלט: דליה דורנר נולדה למקבילה היהודית של משפחת אצולה, לזוג עשיר באליטה, עם תודעה אליטיסטית, וחיה את רוב חייה באליטה (לא שאליטה, במיוחד אליטה משרתת, היא דבר רע בהכרח). הנסיון שלך להציג אותה כמזרחית מהפריפריה (עד כדי כך שאתה משווה אותה למאיר שטרית), עקב העובדה שהיא נולדה באיסטנבול, ושאמה נקלעה לקשיים כספיים, פשוט חוטאת לאמת.
דרך אגב, לפי עדותה בסרט שצירפתי, שלא כמו שטרית, היא היתה רחוקה מלהצטיין בלימודיה - הן בתיכון והן באוניברסיטה, והיתה תלמידה בינונית (מה שמוכיח שלא תמיד יש קשר בין ההצלחה בלימודים להצלחה בקריירה).
ודבר אחרון - אתה מתבלבל בין יהדות בבל ליהדות המגרב. בניגוד ליהדות בבל שעלתה לארץ ללא קשר למעמד הכלכלי, אותן משפחות מרוקאיות שהיו "אמידות מאוד בארץ מוצאן" בד"כ היגרו לצרפת, ולא עלו ארצה.
די לעושק! 691481
אז אני לא מבין את הטענה שלך.
או שהיא אליטה אשכנזית ואז היא זכתה לחינוך שמזרחיים פריפריאליים לא היו מקבלים, או שהיא קיבלה את אותו חינוך שגם מי שאינו אליטה אשכנזית היה מקבל ואז איפה בדיוק מתבטאת האליטיסטיות שלה? כסף אין, חברים בחלונות הגבוהים אין. למדה לתואר ראשון בערבים בזמן השירות הצבאי. התחתנה והלכה לעבוד בפרקליטות הצבאית כדי לספק גב כלכלי לבעלה. בגיל 33, אחרי שהוכיחה את יכולותיה לפני ולפנים, פרש עליה שמגר את חסותו ו 19 שנה אחר כך היא מונתה לעליון בהמלצתו.
די לעושק! 691493
אני חוזר, הטענה שלי פשוטה בהחלט: דליה דורנר נולדה למקבילה היהודית של משפחת אצולה, לזוג עשיר באליטה, עם תודעה אליטיסטית, וחיה את רוב חייה באליטה. כסף היה - והרבה (עד שאביה מת מסרטן ואמה איבדה את רוב הונה, שהספיק לדברי דורנר לרכישת כל רחוב דינגוף של אז, וגם לאחר אובדן הונם היה להם מספיק לרכוש דירת 2 חדרים בחיפה ולהשכיר אחד - להזכירך מדובר בשנות הצנע כשרוב המשפחות, במיוחד העולים, לא היו קרובות לכך). קשרים היו (נכדתו של הרב הראשי), חינוך היה, "למדה בערבים" - כנראה לא ראית את הראיון. היא סיפרה שכקצינה בקבע היא היתה מסיימת את עבודתה ב17:00, וחיפשה מה לעשות בערבים, כבוגרת חינוך יקה היא פנתה ללימודים גבוהים, ובית הספר לכלכלה ומשפטים בתל אביב היה במרחק הליכה מהבסיס (למעשה זו הסיבה שהיא בכלל למדה משפטים, במקור היא מספרת שהיא רצתה להיות סופרת או דיפלומטית). אחרי שנת לימודים אחת, כשהשתחררה, עברה ללמוד באוניברסיטה העברית ושם סיימה את לימודיה.
בגישה שלך אתה מזכיר לי את אשתי. כשרק הכרנו, אחי הצעיר למד בפנימייה למצטיינים. אבל כשהיא שמעה שהוא בפנימייה, האסוציאציה שלה היתה של נוער במצוקה. אותו דבר מבחינתך "למדה בערבים" זה סימן למצוקה כלכלית , כשלמעשה אין הדבר כך, ורבים עושים כך כי זה מאפשר להם לעבוד במהלך היום (כך למשל, גם אני וגם אשתי למדנו לתואר השני בערבים).
די לעושק! 691517
בסוף 42' השלטון הטורקי השית מס גבוה וחריג על מיעוטים ובכללם יהודים , הייתה להם אלטרנטיבה או לשלם את המס או ללכת לעבודה בכפייה במחנות עבודה בחבל אסטוניה. לוי גרינברג העדיף לעבוד בעבודות כפייה אבל הוא נשבר לאחר 9 חודשים לאחר שגילה שהוא חלה במחלת הסרטן, הוא עלה לארץ כי הוא העדיף לקבל טיפול רפואי בארץ בהדסה, הוא נפטר בהדסה הר הצופים בי"ם כמה שבועות לאחר שעלה לארץ. . מינה גרינברג ירשה ממנו 10,000 לירות שטרלינג [שווה ערך לשנת 2006 כ 268,000 לירות שטרלינג] - אני לא בטוח שהיה אפשר לרכוש אז את כל רחוב דיזנגוף בסכום כזה.

את הכסף היא הפקידה בבנק ולא התייעצה עם אף אחד בנוגע לכך, לימים שכרו דירת 2 חדרים בדמי מפתח ברח' רבי עקיבא 45 בחיפה כאשר חדר אחד הם השכירו לצד ג' ומזה האמא התפרנסה (לא יודע אם הבעלים אישר להם בכתב להשכיר בשכירות חופשית חלק מהדירה והאם הם שלמו לבעלים על כך. כמדומני שהשכרת מושכר בדמ"פ שלא באישור הבעלים מהווה עילה לפינוי המושכר על פי חוק הגנת הדייר ) , הם חיו שלושה בדירת החדר - מינה והילדים -דליה ואחיה .

כפי שציינת הירושה שנחסכה נשחקה עקב האינפלציה. ובעניין זה - אנקדוטה מעניינת בעניין : לימים שהיא כיהנה כשופטת בבית המשפט העליון הגיע לידיה תיק בערעור אזרחי שעסק בתוכנית חיסכון ממשלתית לרכישת דירה -'חיסכון בר מצווה' שמשרד השיכון שיווק משנות השישים באמצעות הבנקים. המערערת עטרה שדמון הצטרפה לתוכנית באמצע שנות השבעים והאינפלציה שחקה את הערך הכספי של תוכנית החסכון ‏1. דורנר בדקה את ההסכם וראתה שההסכם שעליו חתמה המערערת העניק לה ריבית של אגורה לכל שנה , סכום זניח שנשחק לחלוטין. דורנר סברה שדבר כזה אינו מתקבל על הדעת , ותוך שהיא נדרשת לעקרון תום הלב שחל על המדינה ועל הבנק שכנעה את שני חבריה להרכב : טובה שטרסברג כהן ומוחמד זועבי לקבל את ערעורם של החוסכים ולשלם להם סכום ריאלי לאחר שערוך החיסכון שצברו בתוספת ריבית מתקבלת על הדעת . "אני " אומרת דורנר , "ראיתי בזה פסק דין חשוב ביותר , שהיה בו היבט חברתי מן המעלה הראשונה . הרי מדובר באנשים קשי יום שצברו סכומים קטנים , וגם את זה המדינה נטלה מהם , ויצא שהם נתנו למדינה הלוואה עומדת למשך חמש עשרה שנים" המדינה ביקשה דיון נוסף , והרכב של שבעה שופטים , בראשותו של הנשיא ברק קיבלו את עמדת המדינה וקבע שההסכם סביר.

היא שירתה במחלקת המחקר במודיעין -במדור סוריה , במחנה יונה (כיום - מלון הילטון בת"א) .קצין המודיעין הפיקודי היה אז רס"ן אריאל שרון .היא לא התקבלה לעתודה האקדמית ובשל כך היא למדה משפטים בין חמש לשבע בערב בשלוחה התל אביבית הקטנה של האוניברסיטה העברית ברחוב המסגר (ולאחר מכן למדה בירושלים). במהלך לימודיה פגשה את שמואל דורנר ומי שעתיר להיות בעלה שעלה לארץ במסגרת ילדי טהרן.

בתום השירות הצבאי היא נקראה לשירות מילואים במחלקת המודיעין ושם היא קיבלה סיוע לאור מצבה הכלכלי בכך שהיא החלה לעבוד ביחידה כאזרחית כעובדת צה"ל. ‏2

אגב פנימיות- אני חושב שזה היה דבר מקובל לנערים ( או ילדים ? ) לחיות בפנימיות ולפחות עד סוף שנות ה80.לא יודע מה היה החתך הסוציואקונומי של האוכלוסיות הנ"ל לאורך השנים ,אבל בהנחה שמעמד הביניים היה נמוך בדרך כלל סביר שלא הייתה בכך בושה לחיות בפנימיות.

בתי יתומים בארץ לעומת זאת יש להם סטיגמה אומללה כזאת ,למרות שיש הרבה פנימיות שהוגדרו מראש כבתי יתומים ועדיין מכונים כך גם כיום ומן הסתם שיעור היתומים שם הוא שולי.

לסיכום- אני חושב שדליה דורנר הצליחה בזכות מי שהיא ולא בגלל קשרים או שיוכה לאליטה כלשהי. מי שרצה להצליח וידע לאכול עכברים - הצליח גם הצליח גם אם שמו היה מוחרקה.

-----------
1 בתנאים ששררו במשק באותם ימים - אינפלציה 5% וריבית של 6% זו אכן היתה תוכנית הגיונית .לא כך כעבור אחת עשרה שנה , באינפלציה דוהרת של עשרות אחוזים .

2 ראה עוד ובהרחבה - נעמי לויצקי ,העליונים הוצאת הקיבוץ המאוחד -2006
די לעושק! 691546
נדמה לי שלפני הקמת המדינה (וגם קצת אחר כך) השכרת חלק מדירה מושכרת בדמי מפתח ל"דייר משנה" (זה המונח המשפטי) היתה מקובלת ומן הסתם מעוגנת בחוזה השכירות המוגנת (=שכירות דמי מפתח) אלא אם כן בעל הדירה סירב לכך. לבעל הדירה בדרך כלל לא היתה סיבה להתנגד כי להכנסת דייר משנה מכיוון שזה הקל עליו למצוא שוכרים.

זה מצב דומה למה שיש היום לעיתים בשכירות חופשית: לשוכר הראשי מותר להכניס דיירי משנה (נקראים "שותפים לשכירות") אם בעל הדירה לא מתנגד להכנסת שותפים (יתכן שהשותפים חותמים חוזים מחודשים עם בעל הדירה כתנאי לכניסתם לשותפות). שוב: ההסכמה לדיירי משנה בשכירות חופשית מקובלת כי זה מקל על בעל הדירה להשכיר את דירתו (בעל הדירה לא צריך להמתין חודשים עד שימצאו _כל_ השותפים).

היום פחות מקובלת שכירות משנה בדירת דמי מפתח כי הסיטואציה הכלכלית של דיור היום שונה בתכלית ממה שהיה פעם.
די לעושק! 691555
רגע, אז מחנה יונה הוא מה שנודע מאוחר יותר כ"המערה החשמלית"?
די לעושק! 691558
מן הסתם כן - אם הייתה כזאת באמת מערה -

" הסופר אריכא זוכר היטב את פרטי המערה ואף מצא תצלום נדיר של פתחה אצל ראובן חזק שירש אותו מאביו הצלם. כשאני בא לבית אריכא המשקיף ממרחק אל חוף נתניה, מתאר לי אריכא איך לפני כשבעים שנים מצא אותה. הוא גדל כילד על שפת הים של תל אביב שנים טרם הגיע לשם מוסינזון. בעת ההיא של סוף ה-‏30 טרם גן העצמאות, היו שם רק מחנה יונה הבריטי, מצוקי חוף פראיים, מערות קטנות שנכרו עי הרוח בסלע וצריפי עולים שמצאו מקלט וגם המערה ההיא. "הייתי חיית ים קטנה", אומר לי אריכא, איש נאה ומזוקן שלראשו, גם בבית, כובע עור.

יום אחד ראה על המצוק גבר כבן שלושים מגודל שער כמין רובינזון קרוזו וציף אינדיאני גם יחד וכך גילה את מקס קלינהוף בפתח המוסתר למחצה של המערה שחפר. תחת הפתח היו באבן כמה מדרגות והילד אריכא ירד עימו אל מין חדר חצוב ובו מיטה מאבן, מזרון ופינת בישול וגם מזוודת כלי צורפות עימה ברח מקס מוינה ב1933. ואת הכל האירה נורת חשמל בעת שהעיר עצמה טרם היתה מוארת בשלמותה.."

https://igalsarna.wordpress.com/tag/המערה-החשמלית/
די לעושק! 691560
גן העצמאות. אולי מערה אבל לא חשמלית.
די לעושק! 690376
-אני חוזר לכיתת
אבל זאת אנקדוטה.
ושוב ,המורה צודקת בעיקרון,לא עם הסביבה שהיא עבדה איתה באותו רגע (כנראה).

-"אסור לנשים להרים דברים כבדים"
אף אחד לא אמר ש"אסור לנשים להרים",אם נשים רגישות בצורה גורפת יותר לפגיעות כתוצאה מהרמת משקל,אז עדיף שגבר יעשה,מה אתה מצפה שמורה תעביר כל תלמידה MRI וCT ע"מ לבדוק אם היא עמידה לפגיעה?
מותר גם ללבנים להיות בשמש,עדיף שלא.

-היא מאותו סוג שאתה מתריע
זה ממש לא. אני מדבר על משהו ממוסד ומאורגן ונפוץ שמבוסס על גזענות נטו.
להעדיף גבר שירים משהו זה לא ממוסד,לא מאורגן ומבוסס על נתונים פיזיאולוגים.

-לא היתה אף אשה מזרחית
עזוב ראש ממשלה,כמה נשים מזרחיות היו בכלל בכל תפקיד חשוב וקובע?
(רוב ראשי הממשלה לדעתי לא היו גנרלים).
די לעושק! 690383
תגובה 690366
די לעושק! 690387
תגובה 690385
פה זה צריך להיות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים