למערכת האייל 693117
עשיתם עבודת נקיון טובה וחשובה, אבל זה נמשך. שוקי שמאל מעליל עלילות דם וארז לנדוור שקרן פתולוגי.

תגובה 693084, תגובה 693086, תגובה 693087, תגובה 693092
למערכת האייל 693118
המשפט

"שוקי שמאל מעליל עלילות דם וארז לנדוור שקרן פתולוגי."

הוא משפט מדוייק ומנומק. כל נסיון למחוק אותו הוא סתימת פיות.

באופן שלגמרי לא מפתיע אותי לא העלאת ביקורת כלפי ארז לנדוור שפתח עלי פה ג'ורה על ידי ששיקר שלוש פעמים במשפט פתיחה שלו. כל זאת, בתגובה לתגובתי הראשונה, שבה לא תקפתי אותו אישית אלא רק תקפתי תקפתי את דעותיו התמהוניות. הוא עשה מעשה דמגוגי מכוער כדי להשתיק אותי. השבתי לו באותה מטבע בה הוא השתמש נגדי שהרי אין זה הוגן לאפשר לו בלבד ללכלך עלי בעוד אני מנוע מלהשיב לו. זו לא פעם ראשונה שארז לנדוור פותח פה ג'ורה במקום להגיב בהגינות.

"הימים הטובים" בהם (אוליׂ) שבט האיילים, השבט שאליו את משייכת את עצמך - לא יחזרו.

כל הגולשים שבוחרים ניק מהצורה "אייל X" או "אייל Y" או "הסבא של אייל " או "אייל מהימים הטובים" מנסים לקבוע שלשבט האיילים יש פריבילגיה על התוכן של האתר, ובכלל על כל סוגי הנאורות והחוכמה. לא כך הדבר.

יש כאן אנשים שלא יתנו ל"שבט האיילים" לצנזר דעות שאינן לרוחו. בנימוקי פוליטיקלי קורקט או נימוקים דומים.

הימנעות מצנזורה תעשה רק טוב לאתר הזה. האתר הזה (האייל הקורא) הגיע אל שלב הדימדומים שלו (מיעוט פתטי של גולשים) דווקא מכיוון שהוא נשלט על ידי דעה מונוליטית של צד אחד בלבד (הצד של "שבט האיילים"). השלטת דעה של צד אחד גרמה לצימצום מספר הגולשים פה. אנשים לא אוהבים שמונעים מהם את זכות הדיבור החופשי.
למערכת האייל 693122
מן הסוף להתחלה: אכן יש זכות דיבור, ויש גם זכות השמצה והכפשה - אלא שמוטב שלא לנצל את הזכות המפוארת הזאת.

ארז לא עשה לך כל רע. מבלי להיכנס לפירוט ארוך ויסודי - תיאוריית הכוזרי איננה פטנט פרטי של ארז. נציגה הבולט כיום הוא הפרופסור ישראל זנד. קדם לזנד הפרופסור בן ציון דינור המוערך, ז"ל (שכנראה השתדל "לא לעשות מזה יותר מדי רעש", אך הדבר הוזכר בכתביו ולפחות בהרצאה אחת שלו), וזאת בצירוף לחוקרים ומלומדים אירופאים מן המאה ה-‏19 ועד היום. זנד זכה לביקורת לגיטימית, פחות או יותר, מהיסטוריונים עמיתים, ועוד הרבה יותר מזה - לקללות, חרפות וגידופים מכל שדרות העם, מלומדים כטוקבקיסטים ובורים גמורים - וגם לאיומים על חייו. מהבחינה הזאת, ארז, המופיע כאן בשמו האמיתי, ראוי לכל שבח - וזאת בלי קשר לשנאה האדירה כלפי דעותיו.

כדאי שתקרא את רצח מוחמד אבו ח'דיר [ויקיפדיה], זה יותר טוב מכלום ולפי התיאורים שלך, נראה לי שאתה זקוק לזה. לך גם לרשימה שבתחתית הערך, יש שם בין השאר לינק לכתבה המתארת את התנהגותם ושיחותיהם של הרוצחים לקראת הרצח. קרא ותראה את פירות ההילולים שגידלתם לתפארת.

שלב הדמדומים של האתר נמשך כבר הרבה זמן, אך אחד הרגעים הבולטים בדמדומים אלה היה רגע הופעתו של אישקש בסביבות 2012, וסגנונו שהרתיע את ותיקי המקום וגרם לרבים מהם להפסיק את פעילותם כאן, לפחות למספר שנים (גם אצלי היה תהליך כזה).

האנשים הרבים, רבים מאוד, שהעלו השערות הגיוניות באשר לרוצחים, בתקופת הביניים שבין רצח אבו ח'דיר לבין אישור המשטרה שאכן מדובר בנערי ימין ובמבוגר אחד‏1, יוסף חיים בן דוד שלבסוף הוכרז ככשיר לעדות ונדון למאסר עולם ולעוד 20 שנה בכלא - כל אותם אנשים טובים והגונים לא יכלו להשתיק את מוחם הפועל היטב, ובזכרונם עלו המקרים הרבים של רצח ערבים בידי יהודים מטעמים לאומניים. כך שפשעו היחיד של שוקי הוא שזכרונו טוב משלך, ומה לעשות - וקשה מאוד למצוא איזה שמאלני שיציל את המצב ואת הכבוד הלאומי ויהרוג איזה ערבי או שניים.

הנה כמה משמותיהם של אותם רוצחים ימנים שהיוו אותות אזהרה במשך שנים מאז קום המדינה, ולפני שהיה בפרשת רצח אבו-ח'דיר "בדל אחד של ראיה" (חה חה חה, הייתכן שיש לך חוש הומור נפלא שאני לא הצלחתי לעמוד על טיבו?):

ישראל לדרמן
אלן (הארי) גודמן
דוד בן-שימול
דני אייזנמן
גיל פוקס
מיכל הלל
עמי פופר
נחשון וולס
קטין בן 16 תושב ההתנחלות שילה, שמו לא פורסם, הרג איכר פלשתיני שעבד בשדה
ברוך גולדשטיין
דניאל מורלי
גור האמל, רצח באבנים(!) פלשתיני זקן
עדן נתן-זדה
אשר ויזגן
יעקב (ג'ק) טייטל
טל שחר
זאב וולף
נחמיה משבאום
גרשון הרשקוביץ
עמירם בן אוליאל וחוליית המרצחים שאיתו
המחתרת היהודית
מחתרת בת עין
גדודי שלהבת גלעד

ויש עוד המון.

*******************

שוקי שמאל:

בעקבות תגובה 693102 של אריק, ולאחריה קריאת תגובותיו של שוקי עצמו בזמן-אמת, יש לי בטן מלאה עליך אך אתאפק לבל ישיאני יצרי, ואסתפק בזאת: אין לי מילים, פשוט אין לי מילים, לתאר עד כמה אתה מאכזב אותי, אתה ודיבוריך המעוותים על "האמת". ככל שזה נוגע לי - אינך בן-שיח עוד.

________

1 יוסף חיים בן דוד ה"כשיר" - הקוראים יכולים להיזכר בשלב זה (בשקט, רק בלב, לא על המסך) בבדיחות מקובלות על ימנים "סתם" וימנים קיצונים, אחריות פלילית, שפיות ואי-שפיות, וכולי וכולי וכולי.
למערכת האייל 693125
כן כן כן.

האיש שמוכר לי ספרים ישנים התייפח לי כמו תינוק לאחר רצח הנער הערבי. אויי כמה רגש היה שם. זעזוע,מרירות,דרמה וטראומה - איך יהודים רוצחים ? איך ? הימניים הללו הרוצחים והשפלים. והבושה הזאת להיות יהודי לא מתכסה לה באף כסות בדמוי חשבונות עבר.

כשאמרתי לו - רצחו תינוקות בתוך העריסה ואתה שתקת כמו כרות לשון. רצחו נשים בהריון עם ילדיהם ואתה האשמת את הנרצחים - המתנחלים- למה אתם גרים שם?. או אז גורשתי מחנותו ועברתי לחנות ממול.

אם למדתי דבר אחד - השמאל היהודי אז והיום הוא שפינוזה במלוא מובן המילה. לא המירו את דתם אבל מואסים ביהדות בדרך חייה,הליכותיה ובאמונותיה. כופרים בעיקר ומקדשים את הטפל. תוקפים את היהדות בעוד שהם רוצים לתקוף את האיסלאם אבל לא נעים להם מהשכנים אז הם בוחרים לתקוף את היהדות החלשה.

רשימת הרוצחים היהודים כגרגיר חול בודד מול רשימת הרוצחים המוסלמים. זאת המציאות.

לכי/תלך ( סכיזופרניה וירטואלית מגדרית אופיינית ) לחבק את רוצחי עמך.

1.2.3 והנה תגובות - שתוק.קשקשן בלה בלה בלה.
למערכת האייל 693134
ההשוואה היא גלובלית בין מוסלמים ליהודים? לא בין המציאות לבין מה שחשבו בעלי חזון המדינה, למשל?

טוב, אז יש בעולם מליארד ושש מאות אלף מוסלמים לעומת ארבעה עשר מליון יהודים שמתוכם בסביבות שישה מליון יהודים בארץ. כך שארבעים-חמישים, וזה רק אלה ששמותיהם ידועים, מבלי לקחת בחשבון את אלה שלא נתפסו וארצות מקלטם לא נודעו, שאז זה כבר מתקרב לשבעים-שמונים, אולי למאה - בפרופורציות האלה, זהו הישג ממש יפה ואתם יכולים להרגיש המון גאוה בלב היהודי החם, וזה בלי ספק מרשים הרבה יותר מ"הילד מנגן על כינור! שפסל'ה, בוא תנגן משהו לאורחים!", של פעם. הרצל חלם על גנב עברי. הוא אפילו לא חשב על רוצח עברי, וכל שכן על כל הרוצחים העברים הימנים הגאים עם הכיפה והפיאות, עד כדי כך אפילו הדמיון ההרצליאני הפרוע לא הצליח להגיע.
למערכת האייל 693135
ניסיון לא מוצלח.

ההשוואה היא בין המוסלמים בארץ ליהודים בארץ. מכאן תגזור את היחס.
למערכת האייל 693140
לשם השוואה הוגנת, את צריכה להוסיף רשימה של כל הערבים שרצחו ערבים מאז קום המדינה. יש לך גליון מספיק ארוך למטרה זו?
למערכת האייל 693142
אין כאן שום עניין של השוואה הוגנת, לא עשיתי רשימה לשם רשימה. הנושא החל מזה ש-אמ כתב כי לאחר רצח אבו-ח'דיר, בשלב שבו עדיין לא שוחררו לציבור הפרטים המדוייקים, הביע שוקי שמאל השערה כי מדובר ברוצחים מן הימין, וכי בכך "עשה מעשה נבלה", התנהג "התנהגות מחפירה" ו"העליל עלילת דם" - ביטוי עליו חזר שוב ושוב כמתוך מין תאוות נקם בלתי מובנת ובלתי נתפסת, כאילו שוקי באמת עשה איזה משהו רע, כאילו עוד לא היו בארצנו רציחות לאומניות ע"י אנשי ימין ורק ע"י אנשי ימין. את הרשימה, החלקית ולא מספיק מפורטת, הבאתי ע"מ להזכיר ל-אמ, לעצמי ולכולנו, מה גרם באותו זמן לרבים-רבים - בהחלט לא רק לשוקי, לשער את ההשערה, שנתגלתה מהר מאוד כנכונה ומדוייקת. לבסוף הצליח אריק למצוא את שתי התגובות המדוברות של שוקי, ש-אמ רק דיבר עליהן אך לא מצא אותן. אריק שלח את תגובה 693102 לצורך הבהרת העניין, והתברר שלא "עלילה", לא דם, לא דובים ולא יער, אלא כתיבה ישרה, הגונה, אחראית וזהירה של שוקי, כפי שזה בכל נושא אחר שאליו הוא מתייחס - מה שבכלל לא הפריע ל-אמ להמשיך במעשיו ובהתנהגותו.
למערכת האייל 693151
לכן בדיוק יש כאן עניין של השוואה הוגנת.
אם למול הרשימה הקצרצרה של יהודים שהרגו ערבים, רשימה שאת וחבר מרעיך מנופפים בה ללא הפסקה כמו החזיר הפושט טלפיו ואומר ''טהור אני'', אם למול הרשימה הזו תוצב רשימה של ערבים שרצחו ערבים ויתברר שהיחס הוא אחד למאה או אפילו אחד לאלף...
הרי זו התנהגות מחפירה לרוץ להאשים יהודים, כשהתופעה כל כך נדירה, בזמן שהסטטיסטיקה מחייבת להאשים את הערבים, בעיקר לאור מקרים שנחשפו בעבר, בהם ערבים ביימו ''תג מחיר'' על מנת להאשים יהודים בפשעיהם.

תגובתו של אריק עומדת במקומה, ולא היא העניין. אני באתי להגיב על הרשימה העלובה הזו המצוטטת שוב ושוב. והיא הנותנת. עצם העובדה שאת יכולה להכניס אותם ברשימה קצרה שכזו, מוכיחה כמה התופעה נדירה ואקראית.

ועל זה בדיוק מדברים פה. על ההתעלמות המוחלטת והבוטה של שמאלנים מן המציאות, והנטיה הבוגדנית והנתעבת להאשים בכל את היהודים, נטיה שמעבירה אותם על דעתם.
למערכת האייל 693154
אני חושב שאתה מחזיק את המקל משני קצוות.
כשדיברנו על האתיופים היית בעד הפרופיילינג ושיטור היתר משום שהאתיופים עבריינים יותר מהממוצע. זה ש(נניח) רק אחד מעשרים נערים אתיופים הוא עבריין והשאר נורמטיביים לא הפריע לך.
אבל כשמדובר בימניים חובשי כיפה אתה נגד פרופיילינג. זה נכון בדיוק באותה מידה כמו אצל האתיופים שרוב הימנים חובשי הכיפה הם אזרחים נורמטיביים, אבל כשמפעילים פרופיילינג כדי לשאול מי סביר שיחטוף וירצח נער ערבי כמה ימים אחרי שנחטפו ונרצחו נערים יהודיים הפרופיילינג של שוקי שמאל היה מדויק.
כמות הרוצחים והמפגעים על רקע אידאולוגי בעלי כיפה והשקפה ימנית אינה ברת השווה בכלל לכל קבוצות האוכלוסיה האחרות של אזרחי ישראל, חוץ מאשר ערבים מוסלמים. מעניין יהיה לעשות השוואה ישירה בין שתי הקבוצות האלה.
למערכת האייל 693163
אכן, "חוץ מאשר ערבים מוסלמים".
אם האתיופים עבריינים יותר מהממוצע וערבים רוצחים ערבים הרבה יותר מהממוצע אצל יהודים, אז איפה הסתירה "שמפעילים פרופיילינג כדי לשאול מי סביר שיחטוף וירצח נער ערבי" ומוצאים שהסבירות הגבוהה ביותר היא... של ערבים?
וזה לא אכפת לי שכמה ימים לפני כן חטפו נערים יהודיים. כי אם אצל הערבים זה קורה כל הזמן אז... מה יום מיומים?
למערכת האייל 693171
כשעושים פרופיילינג זה על מנת לנבא. הניבוי של שוקי היה נכון. הפרופיילינג שלו היה מדויק. אני לא מבין מה אתה רוצה לטעון. שערבים חוטפים נערים ערבים כל הזמן? לא מכיר סטטיסטיקה כזו.
למערכת האייל 693198
אני לא טוען. אלה עובדות. ערבים רוצחים ערבים כל הזמן. אתה מכחיש את זה?
אתה מכחיש את העובדה שערבים רוצחים ערבים בכמות שאינה ניתנת להשוואה מול כל אחד אחר?
למערכת האייל 693205
אז איך אתה מסביר את זה שכנגד כל הסיכויים שוקי ניחש דווקא אז נכון?
למערכת האייל 693207
גם שעון מקולקל מדייק פעמים. אז? בואו נאמין לשעונים מקולקלים!

המחשבה השמאלנית התבוסתנית,זאת שמבקשת להתאבד ולאבד איתה את כל סובביה רק בשל העובדה שהיא חייבת להראות שהיא חכמה טובה ויפה - כמו השעון המקולקל. היא חוטפת יריקות,דקירות,רציחות ושנאה שהמקביל שלה הוא הנאציזם - היא תטען שזה בגלל המתנחל.

אחרי השואה יהודי רצח נמלה . הנאצים אמרו ' אתם רואים? גם היהודים רוצחים ! לא רק אנחנו' יעני פיטים. - ככה זה ; הם רוצחים ורוצחים בנו באכזריות שאין לה גבולות ואיך שטמבל אחד מאצלנו רוצח להם אחד ישר הערבים מתמוגגים משמחה 'אוחחח איזה כיף' עכשיו העולם ישכח מה שעשינו ויתמקד ביהודים. אבל לא רק הערבים שמחו שגילו שזה היה יהודי. הם היו השמאל . איזה אושר ! אוחח סוף סוף הקלקול שלנו צודק. המתנחלים ! ראיתם? רצחו נער פלסטיני ! רואים שלמרות שאנחנו שעון מקולקל אנחנו צודקים?

ההיסטוריה לא תשיר לכם אנשי השמאל שירי הלל.
למערכת האייל 693209
זה ממש לא המקרה של שעון מקוקלקל. שוקי לא עקב אחרי כל רצח של ערבי וטען שזה יהודי, ואז, פעם אחת הצליח לו. אני בטוח שלא תוכל להביא מקרה שבו הוא טען שערבי נרצח בידי יהודי, וטעה (כמו השעון בדוגמתך).

אתה כמובן מבין זאת היטב,אך זורה חול בעיני הקוראים , ולא שוכח לתבל במעט נאצים, ליתר בטחון. ככה זה כשהטיעון שלך חלש. די עלוב.
למערכת האייל 693215
לא, הטיעון של קוזמו אינו חלש ולא היה זה דווקא שוקי שניחש נכון. שוקי המשיך את המגמה ובלע את הפיתיון כמו הרבה שמאלנים אחרים שמאמינים לכל דבר רע על ישראל ויהודים, ובכל מצב שבו יש סיכוי להאשים את ישראל והיהודים, ההנחה הראשונית שלהם תהיה שאנחנו אשמים.
וכבר הזכרתי מקרים דומים אחרים שהתפוצצו בפרצופו של השמאל, אבל עקב תקלה בלתי מוסברת בראש שלי, אני לא מצליח לזכור את מצעד המתנצלים והמכים על חטא שקם לבקש סליחה על עלילת הדם בטובא זנגריא למשל.

בני עמי בחרו בדרך ההכפשה.
למערכת האייל 693231
בוא נתמקד בשוקי, בסדר? אתה מיד משמיץ "שמאלנים אחרים" כדי להסיט את הדיון משוקי. תיאלץ להשתדל יותר.

רק בקצרה, לגבי טובא זנגריה יש בהחלט הסבר ואתה כנראה מבין אותו היטב. לא אסחף לזה כי זו מטרתך: להסיט את הדיון מהנקודה הכל כך חלשה שלך.
למערכת האייל 693242
התמקדתי בשוקי. הסברתי מדוע מלכתחילה ההנחה שלו נגדה את הסטטיסטיקה. אז הסברתי מדוע הוא מתעקש להניח הנחות בניגוד לסבירות הגיונית. ההסבר הזה נכון לא רק לשוקי, אלא גם לשמאלנים אחרים, ולכן הקשר.
טובא זנגריא הוא מקרה שבו הוכח מעל לכל ספק‏1 למה צריך לקחת בחשבון את הסטטיסטיקה, ולמה מפקפקים ביושרה של שמאלנים שיודעים לבקש סליחה בשם אחרים - למרות שאינם אשמים, ולא יודעים לבקש סליחה בשם עצמם - למרות שהם אשמים.

__________

1 בניגוד למקרה דוואבשה-כפר דומא השנוי במחלוקת.
למערכת האייל 693246
אתה מזכיר לי בדיחה. קומינסט פותח עיתון ורואה שמחיר הקמח עלה. ואומר: החזירים הקפיטליסטים אוגרים חיטה כדי להעלות את המחיר ולהרוויח. למחרת הוא פותח עיתון ורואה שמחיר הקמח ירד. אז הוא אומר: החזירים מציפים את השוק כדי להרוויח. למחרת הוא שוב פותח עיתון ולא כתוב כלום על מחיר הקמח. הוא אומר: החזירים מסתירים מאיתנו את האמת על מחיר הקמח!

והנמשל הוא שלא באמת חשוב מי רצח ולא חשוב לתפוס את הרוצח. העיקר שאפשר להאשים את השמאל במשהו.

אז הנה הזדמנות להכנס בשמאלן נפתלי בנט: http://m.nana10.co.il/article/1165472?sid=120&pi...
בתקווה שהתגובה שלך תסב הנאה גם לשמאלנים וגם לימניים...

"אמרתי חשודי טרור ואני מתכוון לזה", אמר בנט, "מה מבדיל בין טרור לבין פשע רגיל? טרור הוא שימוש באלימות כלפי אזרחים על מנת לקדם יעד פוליטי או חלילה להפיל מדינה. כל התנאים שכרגע תיארתי - תקפים באירוע דומא".

...

בנט הבהיר כי המדינה עומדת מאחורי החלטת השב"כ לחקור את החשודים. "הרצח בדומא היה בסך הכל אמצעי", הוא אמר, "הם רוצים להפיל את ביתנו עלינו, זאת המטרה שלהם. זה אנטיתזה למהות הציונות הדתית. הם רוצים לפרק את מדינת ישראל, אלה טרוריסטים והממשלה קיבלה החלטה להתייחס אליהם כך".

"מה שנעשה להם זה בוודאי לא יותר ממה שנעשה נגד טרוריסטים פלסטיניים", הוסיף השר, "כי ככה זה עובד: יש לך נחקר פלסטיני שאתה יודע שהוא יודע להגיע לטרוריסט - האם אתה מונע ממנו שינה ועורך דין כדי להשיג את המידע ולהציל חיי אדם? אני אוחז בדעה: התשובה היא כן, כדי למנוע את דומא 2 ודומא 3".

יו"ר הבית היהודי עדכן כי ערך בדיקות בנוגע לטענות ביחד עם שרת המשפטים וחברת מפלגתו איילת שקד, והצהיר כי אין להאמין לפעילים קיצוניים המשמיעים את הטענות בנוגע לעינויים.
למערכת האייל 693261
אני לא רואה שום טיעון או היגיון בכל התגובה שלך.
איכשהו אני צריך לתת לך דין וחשבון על דבריו של בנט...
למה זה נראה לי כמו דמגוגיה?
למערכת האייל 693268
לא אמרתי צריך לתת דין וחשבון. ההיפך, אתה העמדת את השמאל לדין וחשבון (ולא רק שוקי שמאל), וכתבת שמפקפקים ביושרה של שמאלנים בגלל שהם מתנהגים באופן מסוים. רק מה, בנט מתנהג באותו האופן.
למערכת האייל 693287
אין מקום להשוואה.
בנט אומר את דבריו לאחר חקירה ודרישה של הדברים. יכולה החקירה להיות שנויה במחלוקת, אבל יש לו על מה להתבסס. לכאורה, הוא נשען על ידע. כשנשענים על ידע הסטטיסטיקה של הסבירות לא משחקת תפקיד.
בשונה מאדם שקופץ בראש, בטרם הובררו העובדות.
כשהעובדות אינן ידועות, עוסקים בהנחות, השערות וניחושים. כל אלה נזקקים לסטטיסטיקה על מנת להצדיק את עצמם.
וזה מה שעשה שוקי. הוא סבר. הוא הניח. הוא ניחש.

וחוזרת השאלה שלי:
אם הוא לא ידע, מה הניע אותו לנחש דווקא את האפשרות הפחות סבירה?
למערכת האייל 693293
"כשנשענים על ידע הסטטיסטיקה של הסבירות לא משחקת תפקיד"

יפה אמרת. זה בדיוק מה שניסית להגיד לך בתגובה 692469. יש ידע על האירוע של דומא. אתה מנסה (באותו פתיל) לערער על זה שיהודים עשו את זה בעזרת סטטיסטיקה. אבל הסטטיסטיקה לא משחקת תפקיד.

"מה הניע אותו לנחש דווקא את האפשרות הפחות סבירה?"

בוא נעמיד דברים על דיוקם. הנה מה ששוקי כתב בתגובה 634610: "גם האפשרות של סכסוך ועבריינות פנימית בתוך המגזר הערבי, נראית לי הרבה יותר סבירה מאשר האפשרות שכנופית נוער גבעות עבריין תבחר להתחיל את הקריירה הסלבית שלה דוקא ברצח ילד. אין טעם כמובן להוציא גם אפשרות אחרונה זו מכלל האפשרויות"
שוקי אומר מפורשות שהאפשרות הזה היא פחות סבירה, אז הטענה כאילו הוא "ניחש את האפשרות הפחות סבירה" היא פשוט עיוות מוחלט של מה שהוא אומר. בסה"כ הוא אמר שהאפשרות הזו היא 1. הרבה פחות סבירה ו-‏2. אבל לא בלתי אפשרית. ופתאום מאשימים אותו בעלילות דם. באופן אירוני, בדיון שלך מול אריק, שוקי שמאל יותר קרוב אליך.
למערכת האייל 693247
מעניין לגבי שוקי. בהמון מקרים ערבים הרגו ערבים ושוקי לא טען באף אחד מהם שהרוצחים יהודים. במקרה הנדיר שבו יהודים הרגו ערבים, הוא ניחש נכונה. אך שלא תסובב את זה, הוא חזאי לא רע בכלל (לא נאה שאתה מבין בסטטיסטיקה, אבל תאמין לי, זה אומר שהוא חזאי טוב).

תגיד, יש לך סקריפט שמייצר באופן אוטומטי תלונות על שמאלנים? אנא, עשה מאמץ ונסה לנטרל אותו. כך נוכל להתמקד בנושא השיחה, הלא הוא ההאשמה של שוקי בעלילת דם למרות תחזיותיו המדוייקות.
למערכת האייל 693260
איזה מקרים בהם ערבים הרגו ערבים עלו כך לכותרות, שנצרכים לדיון?
אמור לי אתה, במה שונה מקרה זה מכל מקרה אחר, שנוצרה סבירות הגיונית להנחה מוקדמת שמדובר ביהודים?

ונדמה לי שכבר הסברתי לך (והשאלות למעלה מצביעות על כך שוב) למה "התחזית המדויקת" לא מעלה ולא מורידה לעניין ההאשמה.
אם יש לך בעיה עם התלונות שלי על שמאלנים, אתה יכול לענות להן בצורה עניינית, ולא לברוח מהנושא כמו מאש, כי זו נקודה כל כך חלשה...
למערכת האייל 693270
אוף, אתה זה שתמכת במשל "השעון המקולקל" שהנמשל שלו, כמו שכנראה אינך מבין, הוא מישהו שכל הזמן מציע תחזיות בלתי סבירות, ופעם במקרים רבים תחזיתו מתגשמת.
משום כך אמרתי ששוקי *אינו* מפריח תחזיות כל הזמן, אלא דווקא ממעט בתחזיות, וכל תחזית בינגו. כמעט בדיוק להיפך ממשל השעון המקולקל.

שמע, ניכר שאינך מבין, או עושה עצמך לא מבין, במשמעויות הסטטיסטיות של תחזיות. אם אינך מבין, אנא האמן לי: אך יש לי חשש שאתה רק עושה עצמך כלא מבין.

וודאי שיש לי תלונות לגבי התלונות שלך על שמאלנים. וודאי שתרצה שאסחף לענות עליהן.
למערכת האייל 693288
כל תחזית בינגו?
קשר לי 5 תחזיות בינגו.

שמע, ניכר שאינך מבין, או עושה עצמך לא מבין, במשמעות של דיון. אם אתה לא רוצה לנהל דיון, רק לומר את מה שיש לך לומר ולהתעלם מכל השאר, שיבושם לך.
למערכת האייל 693305
קשר לי עלילת דם.
למערכת האייל 693271
כבר כמה זמן אני מהרהר בכך שתגובה 691987 היא נכונה לא רק לגבי אישקש ולא רק בגלל הקללות. למעשה יש כאן קבוצה של אנשים שכנראה לקחו על עצמם להרוס את האתר ולהפוך אותו למשהו מסוג לגמרי אחר. כיון שאינני מתמצא באתרי ימין קיצוני ובמנהגיהם של הצעירים באתרים כנ"ל, אינני יודע אם נסיון ההרס הוא בכיוון זה. מכל מקום - צר לי שאתם משתפים פעולה, אולי באופן בלתי מודע, בכך שאתם מנהלים אינטראקציה מתמדת.
למערכת האייל 693273
אני סבור שאישקש הינו כותב רהוט ומחשבתו ברורה וראויה לדיון.

הפוסלים אותו הינם פחדני רשת שלא מסוגלים להתמודד עם מחשבתו שמייצגת את רוב העם היושב בציון.

מבחינה מסויימת אולי עדיף שאלו שמצהירים על החרם עליו באמת יפסיקו לנהל איתו דיאלוגים וירטואלים ולו מהסיבה שתרומתם לדיונים אלו לוקים בחסר ואובדניים כברירת מחדל שמאלנית טיפוסית.

אישקש - אל תירא מרוח הBDS הוירטואלי הנ"ל. האישקש האמיתי הוא בליבם. הסולידיריות המתבקשת - אלו המחרימים אותך יותר ממוזמנים לא לנהל איתי דיאלוגים. חרם על המחרים בבחינת יאה ונאה.

בברכת - שאו ברכה מחרימים קטנים וסעו בכלל.
למערכת האייל 693254
חשבתי שאתה טוען שערבים חוטפים ורוצחים נערים ערביים לאין שיעור יותר מאשר יהודים שחוטפים ורוצחים נערים ערביים.
האם יש לך סטטיסטיקה כמה נערים ערבים נחטפו ונרצחו ועל ידי מי? אם תביא אותה אז אלו יהיו עובדות שתומכות בטענה שלך. עד אז זו טענה שאינה מגובה בעובדות.
רמז- אם תביא סטטיסטיקה של סתם ערבים שרוצחים ערבים בלי לחטוף אותם אז אלו עדיין יהיו עובדות, אבל לא עובדות שתומכות בטענה שלך.

אם כל מה שאתה אומר הוא שערבים רוצחים ערבים- זו באמת אינה טענה אלא עובדה, אבל כזו שאינה רלבנטית כלל למקרה שאנחנו מדברים עליו.

אם אכן אתה טוען טענה, אז אני לא מכחיש אותה אלא מטיל בה ספק, וכדי להסיר את הספק שלי אתה צריך להביא עובדות שתומכות בה.
לצעוק ולנפנף בידיים לא נחשב. גם לא מידע אנקדוטלי. כשהטענה שלך היא כמותית רק אינפורמציה מספרית תתמוך בה.
למערכת האייל 693264
אתה מדקדק כאן דקדוקים מיותרים על מנת ליצור קריטריונים חדשים לסטטיסטיקה.
למה זה רלוונטי אם הנרצח הוא נער, ילד או בוגר?
למה זה רלוונטי אם "חטפו" אותו ולא הרגו אותו על המקום?

הרי ערבים הורגים ערבים בכל גיל אפשרי. וחלק ממקרי הרצח הפליל בכל מקום בעולם מכילים מאפיינים של חטיפה, כדי שלא לבצע את המעשה בפומבי ולעיני כל.
אז, במה זה שונה באמת מכל מקרה אחר בו ערבי הרג ערבי?
למערכת האייל 693267
>> אתה מדקדק כאן דקדוקים מיותרים על מנת ליצור קריטריונים חדשים לסטטיסטיקה.

לא נכון.

לדעתי אתה מדקדק כאן דקדוקים מיותרים על מנת ליצור קריטריונים חדשים לסטטיסטיקה. גם יותר נכון וגם יותר מנומס. הרי אתה לא דוקטור לסטטיסטיקה ומאידך יש באתר מומחים לסטטיסטיקה שאפשר לשאול אותם.

>> למה זה רלוונטי אם הנרצח הוא נער, ילד או בוגר?

כי כשחוטפים ורוצחים קטין זה בדרך כלל לא על רקע של סכסוכים פליליים או כבוד המשפחה, שהן לפי הניחוש שלי הקטגוריות המובילות ברצח של ערבים על ידי ערבים בישראל.

>> למה זה רלוונטי אם "חטפו" אותו ולא הרגו אותו על המקום?

א. יש לך טעות. לא "חטפו" את ח'דיר אלא חטפו אותו.
ב. מאותה סיבה.

>> הרי ערבים הורגים ערבים בכל גיל אפשרי.

אמירה ריקה מתוכן בלי מספרים שיגבו אותה.

>> וחלק ממקרי הרצח הפליל בכל מקום בעולם מכילים מאפיינים של חטיפה

איזה חלק? חצי? עשירית?

>> אז, במה זה שונה באמת מכל מקרה אחר בו ערבי הרג ערבי

איזה קריטריון של שוני יספק אותך, תאורטית?
למערכת האייל 693291
איזה דקדוק דקדקתי?

כשאתה טוען שרצח של קטין זה בדרך כלל לא על רקע של סכסוכים פליליים או כבוד המשפחה, זה בגלל שקטינים אף פעם לא מעורבים בפעילות פלילית או כזו שמחללת את כבוד המשפחה?
ואם ניחשת שאלה הקטגוריות המובילות ברצח של ערבים בישראל‏1, מה דעתך על הניחוש שלי שאומר שבחברה חמומת מוח ושוחרת מלחמה, להרגיז מישהו זו סיבה טובה לרצח. כל זה יכול לגרום לרציחות על רקע בעיות תנועה, מריבה בין צעירים מבלים, מישהו שחושב שהקופאי רימה אותו, שהמורה נתן לו ציון גרוע וכו'
ואז החלטתי במקום לנחש, לבדוק. אז עשיתי חיפוש בגוגל "רצח במגזר הערבי" וזה מה שמצאתי:
1. כתבה בווינט מלפני שנה בערך. הכתבה מספרת על 40 נרצחים ערביים תוך ארבעה חודשים, כולם נרצחו בידי ערבים.
הכתבה מזכירה כמה מקרים של קטינים ואפילו ילדים שנרצחו. שם מצוטטים ומצולמים אישים ערבים המספרים כי רציחות או סתם אלימות קשה יכולים לנבוע מהסיבות הפעוטות ביותר.

2. כתבה באתר "סרוגים" מלפני שנה בערך.
הכתבה מספרת לנו שמתוך כלל הרציחות אצל הערבים, ברבע מהמקרים לא יודעים מי הרוצח.
וגם שם מספרים על רצח של ילדים/בני נועד.

3. כתבה בוואלה כמה חודשים לאחר מכן. שם פעיל ערבי אומר את שני הדברים הבאים:
"אין מישהו ערבי היום שהוא לא מועמד לרצח".
"מספיק שבכל יישוב יהיו כמה נערים שייקחו את החוק לידיים, והם יכולים להטיל אימה על היישוב כולו".

מה אני מבין מכל זה?
1. אני לומד שלפחות ברבע מהמקרים מוצאים את הנרצח, אבל לא את הרוצח.
2. אני לומד שכל ערבי יכול לרצוח וכל ערבי יכול להרצח. זה לא משנה באיזה גיל מדובר.
3. אני לומד שמשנת 2000 נרצחו בישראל למעלה מאלף ערבים‏2 - בידי ערבים, אבל רק 9 מקרים של יהודים שהרגו ערבים תחת הכותרת "טרור יהודי". ואפילו לאורך כל שנות קיומה של המדינה, המספר מגיע רק ל-‏60‏2. מה שאומר ששיעור הערבים שנהרגו בידי יהודים, עומד על פחות מאחוז.
4. אני לומד שתמיד כשיהודים הרגו ערבים, הם לא חיפשו דווקא קטינים.

לכן אם מצאו נרצח, במה הוא שונה מכל נרצח ערבי אחר? מה גורם לך לחשוב שדווקא בגלל שהוא קטין, זה אומר שיהודים רצחו אותו? איך, אם אין לזה לא תקדים ולא סבירות סטטיסטית?
אז מצאו איזה ערבי שרצחו אותו. לא יודעים מי רצח אותו, ואתה דווקא קופץ לאפשרות שהיתכנות שלה היא פחות מאחוז.

אתה שואל איזה קריטריון של שוני יספק אותי?
- כל דבר שיתן סיבה הגיונית לחשוב שדווקא יהודים ביצעו את המעשה.
לא להגיד שהוא נער, או חטוף, כאילו רק יהודים חוטפים, ודווקא נערים.
למעשה, הטענה שיהודים חוטפים נערים או ילדים, ידועה בשמה העתיק כעלילת דם. לא?
_________

1 כי אם לומר את האמת, כל קטגוריה מובילה ברצח ערבים, עוסקת ברצח ערבים בידי ערבים. כי אחוזי הרצח של ערבים בידי יהודים זניחים ביותר.
2 נכון לזמן בו ניחש שוקי את ניחושיו.
למערכת האייל 693292
>> איזה דקדוק דקדקתי?

לא דקדקת. תיקנתי לך את המשפט שהפנית אלי. הוספתי את המלה המודגשת.

>> 2. אני לומד שכל ערבי יכול לרצוח וכל ערבי יכול להרצח. זה לא משנה באיזה גיל מדובר.

כן משנה באיזה גיל מדובר. בקישור הראשון שלך מופיעים שמותיהם וגילם של 20 נרצחים. אמנם 20 זה מדגם קטן אבל 19 מתוך ה 20 היו בגירים ורק אחד קטין בן 17.

>> מה גורם לך לחשוב שדווקא בגלל שהוא קטין, זה אומר שיהודים רצחו אותו?

יש לך טעות בהנחת היסוד שלך. אין שום דבר שגרם לי לחשוב שיהודים דווקא רצחו את ח'דיר. הפרופיילינג המוצלח היה של שוקי ולא שלי. אתה צריך להפנות אליו את השאלה הזו.

>> כל דבר שיתן סיבה הגיונית לחשוב שדווקא יהודים ביצעו את המעשה.

בדיעבד יש לא מעט רמזים. בראשם התזמון ושיטת הרצח. אם אני צריך לבחור קריטריון של שוני אני בוחר את שיטת הרצח. אני מנחש שמתוך אלף הנרצחים הערבים שציינת מעט מאוד מתו בשריפה. אבל זה בדיעבד.
למערכת האייל 693301
בוא נראה.
מתוך 20 הנרצחים בארבעת החודשים הראשונים של שנת 2016, 5% היו קטינים. לא ראינו כמה קטינים נרצחו בשאר הזמן, אבל הערבים בעצמם העידו שזה יכול לקרות לכל אחד, בכל גיל.
מתוך 9 הערבים שנהרגו בידי יהודים משנת 2000 ועד המקרה המדובר, אף אחד לא היה קטין.
המסקנה המתבקשת: רק מתוך הידוע לנו, ערבים רוצחים קטינים ערבים יותר מיהודים. אם זה יחס של 5% ל-‏0%, זה ממש הרבה יותר.
לכן - שוב, לא משנה באיזה גיל מדובר.

לאחר שקראתי את תגובה 693293, תהיתי בתגובה שכתבתי לה איפה שוקי כתב את הפרופיילינג המוצלח הזה. לפחות ממה שקראתי שם, הוא לא ניחש את זה מראש.

מה שמביא אותנו לעניין של "בדיעבד".
להיות חכם בדיעבד, לא שווה כלום.
גם אני בדיעבד יכול להסביר חלק גדול מאוד מההמצאות הטכנולוגיות שהביאו אותנו למאה ה-‏21. החוכמה היתה לגלות אותן, לא להסביר אותן בדיעבד.

שיטת הרצח? זה מה שגורם לך לחשוב שדווקא כאן מדובר ביהודים?
כמה יהודים שרפו ערבים לאורך השנים? כי באופן כללי אנחנו יודעים שערבים שורפים ערבים, גם אם שיטת העבודה הזו עדיין לא בשימוש יומיומי פה בארץ (לפחות לא במקרים שנחשפים לציבור). אבל מתי ראינו לפני כן יהודי ששרף ערבי, שזה יגרום לך לחשוב "אה... מוות בשריפה? ודאי! זו שיטה מקובלת אצל טרוריסטים יהודים או משהו כזה".
אתה לא שם לב שאין לך שום תקדים, אבל שום תקדים או מאפיין שיגרום לך לחשוב שמדובר דווקא ביהודי, חוץ מהתזמון?
והתזמון... נו שוין, ערבים רוצחים ערבים כל הזמן. אם תעשה את אותו חיפוש גוגל שאני עשיתי, תקרא על שניים ואפילו חמישה מקרי רצח בחברה הערבית שמתרחשים באותו יום‏1. אז... אתה פשוט יוצא מנקודת הנחה שלכבוד חטיפת שלושת הנערים, הערבים הניחו בצד את כל הרצח היומיומי הרגיל שלהם, ולכן אם מת איזה ערבי, ברור שזו פעולת תגמול של יהודי כלשהו?

באמת שאין לך במה להתפס. אפילו בדיעבד.

_________

1 ודי ברור שיש מקרים שאנחנו לא מודעים אליהם כי אף אחד לא מדווח עליהם.
למערכת האייל 693304
גם אם יש לך איזו טענה לגיטימית אתה מצליח להסתיר אותה היטב תחת קש וגבבה עד שאני לא מצליח לראות אותה.

>> באופן כללי אנחנו יודעים שערבים שורפים ערבים

איך אנחנו יודעים את זה? זה כתוב באיזה ספר לימוד?

>> (לפחות לא במקרים שנחשפים לציבור)

יש לך חשד על מקרי שריפה שלא נחשפו לציבור? על מה הוא מתבסס?

>> באמת שאין לך במה להתפס. אפילו בדיעבד.

נער ערבי נחטף ונרצח בשריפה שלשה ימים אחרי שנחטפו ונרצחו שלשת הנערים היהודיים, ואתה אומר שאי אפשר לחשוד שיהודים עשו את זה? כשהורשעו המחבלים היהודים זו היתה כזו הפתעה עבורך?
עבורי זאת לא היתה הפתעה, ואני לא מצליח להבין למה הייתי צריך להיות מופתע מזה שיהודים עשו את זה. בגלל שערבים רוצחים ערבים כל הזמן? זה לא קשור.

אבל בוא נתקדם. נניח לצורך הדיון שאתה צודק והייתי צריך להיות מופתע, כי הרי יהודים לא רוצחים הרבה ערבים וערבים רוצחים ערבים כל הזמן. מה רצית לומר? כל הפתיל הזה נובע מכך שאמ אמר על שוקי שמאל שהעליל עלילת דם על הימין.
בדיעבד זהותם האידאולוגית של המורשעים היא בדיוק לפי הפרופיילינג של שוקי.
אתה מסכים ששוקי לא העליל, אז מה הנקודה שלך?
למערכת האייל 693307
קש וגבבה לא שמור להולכים אחרי ביבי?
למערכת האייל 693308
שמע, אני לא מת על הפלצנים שמכופפים ביטויים ותיקים בעברית ומשתמשים בשפה לכאורה גבוהה להגיד דברים נמוכים.
קש וגבבה הם דברים ריקים, פתפותי ביצים. אצל קוטלר ה 30 מנדטים הם בהמות שאוכלות קש וגבבה (את הקשקשת של המנהיגים שלהם? אני לא בטוח, זה לא נשמע ככה). זו התנשאות שאינה שונה בהרבה מהצ'חצ'חים של דודו טופז ומהאספסוף של תיקי דיין, רק במילים שמנסות להתחזות כגבוהות יותר.
ל"מנשקי הקמעות" בנאום הקומץ [ויקיפדיה] של גרבוז, למרות שנתפס כמתנשא, דווקא הייתי נותן הנחה- רק משום שתויג לאותה קטגוריה מתנשאת בכוונה תחילה על ידי הצד השני כמוצא שלל רב על מנת לצבור הון פוליטי. גרבוז פחות פלצן מהשלושה מהפסקה הקודמת.
רגע, שניה, נזכרתי במשהו 693322
סליחה על משהו לא קשור: בטח זה כבר לא מעניין אף אחד, אבל אביר הקרנפים שבפתיל הזה הוא אותו ההוא, יוסי כהן (מהזכרון ולפי הכתובת) מהסיפור עם הכלבה שנדמה לי שקראו לה בוניטה ומהוידאו החצי-חתוך[?] עם הכלבה והחתול האומלל שהלב נכמר עליו? מישהו יודע מה היה בסוף? (משטרה וכולי?)
למערכת האייל 693319
מדהימה אותי כל פעם מחדש הצורה שבה אתה מקבל עיוורון סלקטיבי בשעה שאתה לא רוצה לראות את העובדות.
פתאום הכל מכוסה קש וגבבה.

אנחנו יודעים שערבים שורפים ערבים מצפיה בסרטונים של דאע"ש. אנחנו גם יודעים שהם מציתים סדרתיים אחרי כמה וכמה שרפות ענק שגרמו נזקים כבדים למדינה, וכולן הוצתו בידי ערבים.
את שלושת השרפות בדומא שקדמו לשריפה בבית דוואבשה נשאיר בצד, כי כל הנושא שנוי במחלוקת, אז ניצמד לעובדות הידועות לכל חוץ מאריק.

אנחנו יודעים שיש הרבה פשיעה בציבור הערבי שלא מדווחת למשטרה מכל מיני סיבות. הנושא עולה מחדש בכל פעם שהערבים רוצים שעיר לעזאזל להפיל עליו את הבעיות שלהם.

סלח לי, אבל לא אמרתי אי אפשר לחשוד. אמרתי שהסבירות ההגיונית נוטה בצורה מכרעת כלפי החשד בערבים. אמרתי שמי שבוחר באפשרות הפחות סבירה הזאת, בדרך כלל המניעים שלו אינם טהורים. על אחת כמה וכמה כשהוא לא מסתפק בחשד, אלא נוקט בפעולות על סמך החשד שלו שנשען על ניחוש פרוע.
ואנסה להסביר לך למה הרצחנות הערבית קשורה לזה.
אם על כל מאה ערבים שנמצאו מתים, 99 נרצחו בידי ערבים ורק אחד נרצח על ידי יהודים, זה לא קשור? כפי שהראיתי לך במספרים, זה אפילו לא אחוז.

אז בוא נתקדם.
אתה לא שם לב שאתה סותר את עצמך? אולי מרוב שאתה רואה קש וגבבה כי ההיגיון ממש מציק לך, אתה לא שם לב שהסכמתי ששוקי לא העליל, כי עד כמה שראיתי, הפרופיילינג שלו היה שערבים ביצעו את המעשה.
אז או שתחליט ששוקי טעה, או שתוציא אותו מהמשוואה.

ואם נוציא אותו מהמשוואה ונתייחס למצעד נוטלי האשמה ומכבירי ההתנצלויות, הנקודה שלי היא שהם לא יכלו לדעת מראש. במקרים רבים הם קופצים באותו האופן ומאשימים את היהודים, ולאחר מכן כשמתברר שלא כך הם פני הדברים, פתאום יכולת ההתנצלות שלהם נעלמת.
למערכת האייל 693325
סגנון הדיון שלך הולך מדחי אל דחי.
אני מסביר לך שאני לא מצליח להבין מה הטענה שלך, אם יש לך בכלל אחת כזו מאחורי כל האמירות הריקות ואתה בתגובה מאשים אותי בעיוורון סלקטיבי לעובדות. אולי תציג במילים ברורות את הטענה? בלי עובדות. רק את הטענה. אני באמת רוצה להבין מה אתה מתכוון לומר.

>> מדהימה אותי כל פעם מחדש הצורה שבה אתה מקבל עיוורון סלקטיבי בשעה שאתה לא רוצה לראות את העובדות.

אני לא עיוור לעובדות, רק לרלבנטיות שלהן לדיון, כפי שכבר ציינתי לפני כמה תגובות. קבל עובדה- יהודים הרגו 9000 ערבים פלסטינים (פלוס מינוס 500, תלוי מי סופר) מ 2000 עד 2015.

>> אנחנו יודעים שערבים שורפים ערבים מצפיה בסרטונים של דאע"ש.

1. אני לא שותף לתחביב הזה.
2. אנחנו יודעים שעץ צף על פני המים, וגם ברווז צף על פני המים.

>> אנחנו יודעים שיש הרבה פשיעה בציבור הערבי שלא מדווחת למשטרה מכל מיני סיבות.

רצח לא מדווח? זה חדש לי. קישור?

>> לא אמרתי אי אפשר לחשוד. אמרתי שהסבירות ההגיונית נוטה בצורה מכרעת כלפי החשד בערבים. אמרתי שמי שבוחר באפשרות הפחות סבירה הזאת, בדרך כלל המניעים שלו אינם טהורים. על אחת כמה וכמה כשהוא לא מסתפק בחשד.

ומי הוא זה שבחר באפשרות הפחות סבירה ואתה חושד בו במניעים לא טהורים? משטרת ישראל?

>> אתה לא שם לב שאתה סותר את עצמך? ...עד כמה שראיתי, הפרופיילינג שלו היה שערבים ביצעו את המעשה.

לא. הפרופיילינג של שוקי היה שלא מתנחלים עשו את זה אלא חוליגנים ישראליים בתכסית אידאולוגית. על האפשרות של עבריינות וסכסוך פנימי בין ערבים הוא אמר שגם היא (גם, כלומר במקום שני) נראית לו יותר סבירה מאשר שנוער גבעות רצח את אבו ח'דיר.
אם לדרג את האפשרויות לפי שוקי
1. חוליגנים ימניים שאינם מתנחלים (לא נוער גבעות)- מה שהתברר בדיעבד כנכון
2. סכסוך פנימי או עבריינות ערבית
3. לא סביר- נוער גבעות.

שוקי ניצל את ההזדמנות להזהיר את השמאל הישראלי מלצאת במחול אשמה נגד המתנחלים בטרם התבררו העובדות.

תסביר לי יותר לאט איפה אני סותר את עצמי כי עדיין לא הבנתי. צטט אותי.

>> אם נוציא אותו מהמשוואה ונתייחס למצעד נוטלי האשמה ומכבירי ההתנצלויות

אז אנחנו מתחילים נושא חדש ומדברים עליו לחוד. כי עד כאן דיברנו על זה שאמ הביא את תגובתו של שוקי כדוגמה לעלילת דם, ועד כמה אנחנו צריכים להיות מופתעים מזה שיהודים ביצעו את המעשה.

בענין חדש זה שוקי עצמו הזהיר את השמאל מפני ריקוד האשמה ואני (שוב בדיעבד, אין לי את הרגישות ודקות האבחנה ששוקי הפגין) מצטרף. אחד הדברים השנואים עלי ביותר הוא צדקנות, ולשמאל הישראלי לא חסר ממנו. זה לא סותר את זה שלא הייתי מופתע כשהתברר שהרוצחים הם יהודים שרצחו את אבו ח'דיר כנקמה מעוותת על רצח שלשת הנערים.
הרשימה של יהודים ימניים חובשי כיפה שביצעו מעשי רצח, טבח והתנקשות על רקע לאומני היא לא רשימה ארוכה. היא הרבה הרבה יותר קצרה מרשימת הערבים הפלסטינים שביצעו את אותם מעשים. אבל הרשימה הזו היא רשימה של תקדימים, וכשיש תקדימים אני לא מופתע. מאידך הרשימה של יהודים שמאלנים חילוניים שביצעו מעשי רצח, טבח והתנקשות על רקע לאומני הסתיימה עם קום המדינה. אין תקדימים, וזכותי להיות מופתע כשיהיו.
למערכת האייל 693327
מעניין. בכל הודעה אני חוזר שוב ושוב על הטענה, ומשום מה אתה לא רואה אותה. ואז אתה מתלונן על הסגנון שלי, אחרי שאתה מדבר על קש וגבבה.
הנה הטענה שלי, פעם נוספת:
הבחירה להטיל את האשמה על היהודים כניחוש, בטרם התבררו העובדות, כמוה כעלילת דם. שכל כולה נובעת משנאה ורצון להסית, בצורה שאין לה שום קשר הוגן למציאות.

את הטענה נימקתי חזור ונמק. אם עדיין לא הצלחתי להבהיר את עצמי, צר לי, לא נראה לי שיכולת ההסברה שלי תשתפר בתגובה הבאה.
למערכת האייל 693331
והנה תמצית טיעוניי:

העובדה שהניחוש היה מוצלח *כנגד כל הסיכויים* (אתה בעצמך טוען שהסיכוי אפסי), מרמזת שמה שאתה קורא לו "ניחוש" כנראה לא היה ניחוש בעלמא, אלא היה מבוסס על מאפייני הרצח או עובדות אחרות שניו ידועות לשוקי.
למערכת האייל 693356
כבר הסבירו לך למה אין היגיון בטענה הזו.
למערכת האייל 693347
>> הבחירה להטיל את האשמה על היהודים כניחוש, בטרם התבררו העובדות, כמוה כעלילת דם. שכל כולה נובעת משנאה ורצון להסית, בצורה שאין לה שום קשר הוגן למציאות.

1. הבחירה להטיל את האשמה- הבחירה של מי? כנגד מי אתה טוען?
2. כמוה כעלילת דם - איך בדיוק? הרי בסוף באמת יהודים חטפו ושרפו. זה כאילו שקרה פעם שיהודים באמת חטפו תינוקות נוצרים להכין מדמם מצות. לא ברור לך שזה לא יכול להיות דומה?
3. שכל כולה נובעת משנאה ורצון להסית - האשמות כבדות, אבל במי אתה מטיח אותן?
4. בצורה שאין לה שום קשר הוגן למציאות - אבל המציאות, הפלא ופלא, קשרה את עצמה להאשמות המדומיינות האלה.
למערכת האייל 693357
1. כל אותם שמאלנים כולל נשיא החמאס רובי ריבלין, שתמיד יודעים שהיהודים אשמים, שהרי עמי בחר בדרך הטרור.
2. כמו שאמרתי, זה לא משנה מה התברר בסוף, אם הניחוש לא התבסס על ידע ואפילו לא על סבירות גבוהה, אלא רק על הרצון להצהיר שעמי בחר בדרך הטרור.
3. חוזרים לנקודה 1.
4. דיברתי על קשר הוגן למציאות. קשר הוגן למציאות לוקח בחשבון את הסבירות הנמוכה של האפשרות הזו. אין שום הגינות ושום היגיון בטענה שאם מדובר בשריפה של נער ערבי, סימן שהיהודים אשמים - וכל זה למרות שאין תקדים ליהודים שחטפו או רצחו דווקא נער, ואין תקדים ליהודים ששרפו ערבים.

...אפילו אין הגינות בהאשמה המרומזת על תחביב צפיה בסרטוני דאע"ש.
אבל אתה אומר שאתה לא אוהב את הצדקנות של השמאל. ניחא.
למערכת האייל 693368
תודה, סוף סוף הבנתי.

אני רוצה להציג בפניך קריאה אלטרנטיבית של המציאות, שאינה בהכרח נכונה במקרה הזה אבל היא מועילה בהרבה אינטראקציות אנושיות.
כאשר אתה רואה אנשים פועלים באופן שנראה לך לא הגיוני לחלוטין ואף מסוכן יש לך שתי אפשרויות:
1. לייחס להם תכונות שליליות (הם טפשים ולא רואים את המציאות, רעי לב ועושים בכוונה וכו')
2. להניח את קיומו של גורם נסתר שלא ידוע לך.

לדוגמה: אתה נוסע בכביש והרכב שלפניך בנתיב שלצידך סוטה בפתאומיות מנתיבו ומבהיל אותך. אתה יכול לקלל את הנהג חסר האחריות שנוהג ומסמס בווטסאפ, או להניח שראה משהו שנסתר ממך וגרם לו לסטות מנתיבו.

העקיצה על תחביב צפיה בסרטוני דאעש היתה תבלין שתיבלתי בו את הדיון כדי שלא יצא תפל מדי. אולי הגזמתי עם החריפות של התבלין ואני מתנצל.
למערכת האייל 693392
אני מקבל את מה שאתה אומר כשאתה מדבר על הקריאה האלטרנטיבית של המציאות. זה דבר שאני מנסה לעבוד עליו ללא הצלחה, וכבר כשכתבתי את ההתנצלות לשוקי חשבתי לעצמי ''עוד פעם מעדתי על הלשון המתנופפת שלי''.
אבל היות ובאמת זה לא בהכרח נכון למקרה הזה, צריך לחפש את ההיגיון או את העקביות בעמדה זו.
כי מי שסוטה בפתאומיות מנתיבו פעם אחת, אולי ראה שם משהו. מי שסוטה כל פעם לאותו כיוון, סובל מבעיה שגורמת לו לסטות באופן כרוני.
למערכת האייל 693393
מקובל,
אבל אין תכלית בהוצאת קיטור על הנהגים האלה- לא בכביש ולא בפורומים. אם אתה חושב שהם נוהגים בצורה מסוכנת אתה יכול לנסות להשפיע על הגברת האכיפה, אפילו להתנדב למשטרת התנועה. הכי טוב לנסות להשפיע על השר הממונה.
יש לי ניסיון עם נהגים שנוסעים ללא צורך בנתיב השמאלי. חלק גדול מהם לא יודעים בכלל שזו עבירה על החוק. אמצעים חינוכיים כמו להבהב להם באורות, לצפור ושאר נסיונות להסב את תשומת ליבם לא עובדים ברוב המקרים, מנסיון. אפילו התנהגות אגרסיבית של הצמדות לאחוריהם באורות גבוהים תגרום להם לפנות את הנתיב רק לרגע, וכשתעבור הם מיד ישובו לסורם, למרות שהנתיב הימני ריק. מה שיחזיר אותם בתשובה זו רק נוכחות משטרתית, או במקרה הקשה דו''ח תנועה.
למערכת האייל 693394
אם אתה חושב שבהיצמדות לאחורי רכב באורות גבוהים אתה הופך פתאום למחנך אז במקרה הטוב אתה משלה את עצמך ובמקרה השכיח אתה מוסיף צדקנות לבריונות.
למערכת האייל 693396
שלא לומר שהתנהגות כזו גם מסכנת את המעורבים, כי הצמדות במהירות גבוהה תוביל לתאונה עקב כל נגיעה בברקס של הרכב המוביל.
למערכת האייל 693397
שניכם צודקים. אבל לפי מצבי הרוח המשתנים כבר ניסיתי את כל האפשרויות.
מה יותר מסוכן? לעקוף מימין או לסנוור את הנהג בנתיב השמאלי (ממרחק בטוח) עד שיואיל לפנות את הנתיב? שתיהן התנהגויות לא חוקיות, אבל בהנתן שאתה לא רוצה להוסיף חטא על פשע בהגררות לאורך קילומטרים רבים מאחורי הנהג האטי בנתיב השמאלי ולהיות שותף ליצירת פקק תנועה מה היית מעדיף?
הקטע הכי מרגיז אצל נחי צד שמאל הללו (או נכי צד שמאל) הוא הנטיה שלהם לחכות לרגע האחרון לפני המעבר לנתיב ימני לצורך פניה ימינה. התנהגות שאני משוכנע שאחראית ללא מעט תאונות כאשר הנתיב הימני כבר עמוס והנהג העבריין מנסה לפלס את דרכו אליו באיחור ובחוסר מיומנות שמייצרים לחץ ונהיגה אגרסיבית.
למערכת האייל 693399
אני בעד הבהוב קצר ממרחק בטוח (זה באמת לא חוקי? תמהני).
אם זה לא עוזר לאורך זמן וכל הנתיבים פנויים, אפשר לעבור לימין ולחלוף על פניו ובכך להפוך אותו לבעייה של מישהו אחר.
כל הפגנות השרירים החינוכיות נראות לי יותר מזיקות‏2 ממועילות‏1, גם אם בזמני לחץ אני לא מבטיח בהן צדקי שאני נמנע מהן לחלוטין.

1 התועלת היחידה היא כנראה שחרור לחץ אצל המפגין.
2 דוגמה קיצונית שקרתה לי - נקלעתי לפני רמזור שיש בו פנייה שמאלה לנתיב פניה מאד עמוס, כשהדרך ישר היתה פנויה לגמרי. החלטתי לעבור ימינה ולהמשיך קדימה ברמזור ירוק. כשעברתי ימינה, היה במרחק מאות מטרים מאחורי אופנוע שנסע מהר (מדי כנראה), וכנראה שהמעבר שלי גרם לו לגעת בברקס כדי להאיט מעט. הכל בתור צומת עירוני, כדי להבהיר, לא באיזה אוטוסטראדה של מאה קמ"ש.
העובדה שכבודו נאלץ להאיט הרגיזה אותו מאד, וכשהוא חלף על פני הוא נתן לי בעיטה אדירה בכנף השמאלית מאחור.
כשאתה נוסע באוטו במהירות בינונית, ושומע "בום" חזק מצד שמאל, זאת חוויה קצת מערערת ומפתיעה, שתוצאה לא בלתי-סבירה שלה היא תנועה פתאומית של הנוהג שעלולה בקלות להביא לסטייה פתאומית של הרכב.
ברור לגמרי שסטייה ול של 15 סנטימטר שלי לכיוונו היתה מעיפה את הגיבור הגדול על אופנועו ומפזרת את שניהם על הכביש - מהירות הנסיעה שלו היתה כמה עשרות קמ"ש טובים.
בקיצור - אפילו אם הוא צודק (לא לגמרי בטוח) ואפילו אם לא אכפת לא בכלל מכל אחד אחר על הכביש (בטוח לגמרי), פעולה מטופשת כזו יכולה היתה לשלוח אותו ישר לבית חולים, במקרה הטוב (ואותי לבית מעצר, אבל מה איכפת לו). מי שלא יכול לשלוט בעצמו, שלו יעלה על הכביש ויסכן את עצמו ואת אחרים. בשביל זה יש סדנאות לשליטה בכעסים.
למערכת האייל 693403
הבהוב בודד הוא לא בלתי חוקי אבל הוא מאוד לא יעיל אצל נחי צד שמאל. הוא כן פועל, באיחור מסוים, אצל המעופפים שעסוקים בזמן הנהיגה בכל מיני פעילויות אחרות (או סתם חלומות בהקיץ), שכחו שהם בשמאלי ופתאום מקיצים וחוזרים לימין, לעתים בברוטליות.
זה מייצר דילמה נוספת אצל המהבהב כמה זמן לחכות לפני שהוא עוקף מימין, וגורם למי שהתנסה בחזרה מאוחרת ופראית של החולמני לוותר לגמרי על ההבהוב ופשוט לעקוף מימין.

עקיפה מימין היא לא חוקית (וגם לא בטיחותית, כמו שהראיתי) אבל זה נראה לי הפתרון הנפוץ ביותר בכבישי ארצנו. השני הכי נפוץ הוא כמובן הצמדות עצבנית מאחור עם צפירות.

במקרה שתיארת אני מנחש שהאופנוע נסע הרבה יותר מהר ממה שחשבת, והיציאה שלך לימין גרמה לו להתקפת לב קטנה. התגובה שלו כמובן לא מקובלת, אבל כל הסיטואציה מסבירה את שיעורי התמותה (אזהרה- תמונות קשות) העצומים של בעלי אופנועים כבדים בתאונות דרכים.
למערכת האייל 693417
<שואל עבור חבר:> מה בעצם ההבדל בין "עקיפה מימין" לבין נסיעה במהירות ראויה בנתיב הימני כאשר המסמס בנתיב שמאל פשוט נוסע לאט.
למערכת האייל 693421
אין הבדל. שניהם עקיפה מימין.
הסיטואציה נחשבת שונה רק כאשר התנועה מתנהלת בטורים, ואז כשהטור הימני נוסע מהר מהשמאלי זה לא נחשב עקיפה.

אגב, החובה בחוק היא לנסוע בנתיב הימני ביותר. אז אם יש בכביש ארבעה נתיבים זה לא מספיק (כמו שרוב הנהגים מתנהגים) לנסוע בנתיב שהוא לא השמאלי ביותר. בכביש 6 לעתים קרובות אני נתקל במצב שהנתיב הימני הוא הנתיב הפנוי ביותר, בגלל האברסיה שיש לנהג הישראלי מפני נסיעה בימין. כמובן שאני מנצל את ההזדמנות והופך את הנתיב הימני ביותר לנתיב המהיר ביותר, אבל כמובן שזה לא תקין ופתח לסיכונים.
למערכת האייל 693434
בכביש 6 בדרך כלל הנתיב הימני ביותר מלא משאיות כבדות שנוסעות עד 90 קמ"ש, ובנתיב שלידו משאיות שעוקפות אותן.
למערכת האייל 693470
אם אתה עוקף מימין בכזו קלילות, למה בעצם נחי צד שמאל מעצבנים אותך? עקוף גם אותם מימין באותה קלילות וחסל. או שמא העניין, אהם, "עקרוני יותר"?
למערכת האייל 693472
כי עקיפה מימין היא גם לא חוקית וגם מסוכנת. בסופו של דבר זה אני שבוחר לעבור על החוק ולהסתכן, אבל אלמלא ההתנהגות הלא חוקית שלהם לא הייתי נדרש כלל לבחירה הזו.
למערכת האייל 693473
לאספקט האמפירי של דפוס ההתנהגות שלך בכביש יש כמובן חשיבות. למשל, כמה פעמים זה קורה לך שאתה מתחרפן מאובדן כמה שניות או דקות מחייך או שמישהו כפה עליך לערוך שינוי זמני ר"ל בנהיגה.

פעמיים בשנה, פעם ביומיים?

באילו מהירויות זה קורה, אתה ב-‏110 קמ"ש וההוא ב-‏80 או אתה ב-‏140 והוא ב-‏120?

כמה זמן זה אורך, 30 שניות, דקה, 5דקות.
למערכת האייל 693447
אם יש כבר טור מאחורי הנהג האיטי, זה אומר שהתנועה בנתיב השמאלי אטית יותר מאשר בנתיב הימני: בדיוק הסיבה לעקוף מימין. זה גם האיתות הברור ביותר לנהג שהוא נוסע לאט מדי (למרות שהוא גם מפריע לו לחזור לנתיב כל עוד נמשכת העקיפה).
למערכת האייל 693547
וראה דוגמה להשלכות האפשריות.
למערכת האייל 693558
אני לא בוחן תנועה, אבל לפי הסרטון אני מתרשם שהסיבה לתאונה היא לא הבעיטה של האופנוען אלא הנסיון המכוון של נהג המכונית לדרוס אותו בתגובה לבעיטה.
למערכת האייל 693560
א. גם אם זו התגובה של הנהג, היא רק מדגימה כמה תגובות אלימות יכולות באסקלציה כלשהיא להביא לתאונות חמורות.
ב. אני תהיתי אם אכן זו תגובה רצונית ונשלטת, מאחר ומיד לאחריה הרכב מאבד שליטה - וקשה להניח שזה קרה בגלל המכה הקלה באופנוע. אי לכך, זאת יכולה להיות גם תגובה מיידית ולא רצונית שנובעת מבהלה/הפתעה, ולכן מובילה לתנועה מוגזמת ואבדן שליטה מיידי.
ג. תהיה מה שתהיה בכוונה מאחורי תגובת הרכב, לבטח היא באה בתגובה לאלימות מצד האופנוען, כך שהאלימות הזאת היא הסיבה הישירה להשתלשלות האירועים, ועל כן יש על האופנוען אחריות משמעותית לה.
למערכת האייל 693564
א. מסכים
ב. אנחנו רואים חלק אחרון של ארוע שהתחיל קודם. לכן אני משער שתגובתו המהירה של נהג המכונית היתה משום שכבר היה מוכן לפרובוקציה של האופנוען (ודאי עקב אחריו במראות) ולא מבהלה. לי זה נראה שהוא מנסה לדרוס את האופנוען וששינוי הכיוון החד גורם לו לאבד שליטה על הרכב.
ג. וודאי שהאופנוען אינו נקי אבל אני לא חושב שעיקר האחריות עליו.
למערכת האייל 693570
ג. גם אם לא כל האחריות עליו, הטענה המקורית שלי היתה שהאופנוען מאד טיפש. גם אם במקרה הזה התוצאה היתה אחרת, בגדול התגרות אלימה של אופנוע במכונית ראויה לתואר Suicide by car.
למערכת האייל 693572
גם בלי התגרויות בנהגי מכוניות חמומי מוח אופנוע הוא כלי מסוכן לנהיגה. טובי האופנוענים נפלו קרבן לחוק שימור התנע בשל הבדל המסות בין רכבם לבין רכביהם של הסומים בכביש. קל וחומר טענתך אינה זקוקה להוכחה.
למערכת האייל 693576
לפי סרטון אחר, כתבה בטלויזיה, הקרב בין האופנוע למכונית התחיל מוקדם יותר ומה שראינו זה רק החלק האחרון.
למערכת האייל 693408
בעבריינים תכול לטפל בקרוב תנועת הנוער החדשה של המשטרה עליה הכריז מפכל"נו רוני אלשיך שהסביר, "אני רוצה להודות שהכי עורר אותי מכתב מילד בן 11 גאון שכתב לי 'ילדים עוברים על החוק, ההורים שלהם גורמים להם להתנהג בצורה שלילית. צריך להקים משטרת ילדים'. מאז חוללנו דבר ואנחנו נבנה תנועת נוער - לא לאקשן של משטרה אלא לטפל בנורמות של בני הנוער".

שם יאה לתנועת הנוער לשלטון הזו יכול להיות צעירוני, וד"ל.
למערכת האייל 693410
המציאות עולה על כל דמיון
למערכת האייל 693471
איזה גלגול עיניים מקסים. 12 נקודות.
למערכת האייל 693404
הוצאת הקיטור - כהגדרתך, היא התכלית.
אף אחד לא חושב שהעולם ישתנה בעקבות הדיונים באייל. אנחנו עושים את זה כדי להשחיז דעות האחת על השניה, להנות מדיון וכו'.
במסגרת זו אני מביע את דעתי או מוציא קיטור או מה שזה לא יהיה.
למערכת האייל 693159
אני חושבת הרבה יותר בקטן ממך. ככל שזה נוגע לי, הנושא פה הוא דברים בלתי מוצדקים שמטיח משתתף אחד במשתתפים אחרים - דבר המצער אותי ומכאיב לי. זה מה שגרם לי להיכנס אל הדיון מלכתחילה.

תגובתו של אריק מביאה אותנו אל האמת, ולכן היא חשובה בעיני.

את הרשימה החלקית הבאתי רק ע"מ לחזק את ההסבר לשאלה מדוע חשבו אנשים רבים כי הרוצחים הם אנשי ימין. שוב, אני חושבת הרבה יותר בקטן ממך - לדעתי, גם כשאדם אחד רוצח אדם אחר ואין רשימה, רק אחד - זו זוועה שהיא מעבר לכל תיאור, בין אם זה יהודי שרוצח ערבי, ערבי שרוצח יהודי או הוטנטוטי שרוצח בושמן.

כך חושבת גם הפילוסופיה של המשפט והפילוסופיה של המוסר. שופט במדינה מערבית לא אומר - "מצאתי את הנאשם זכאי ואני משחרר אותו ללא עונש, והרצח הזה הוא בכלל לא רצח, כי מה זה כבר ערבוש אחד קצרצר לעומת חמישה צרפתים/בלגים/אנגלים".

כך שתחרות הכמה-כמה לא מעניינת אותי, ובאופן עקרוני, התחרות הזאת היא גם לא לעניין בדיון הזה.
למערכת האייל 693164
בטח. כשחושבים כל כך בקטן, בהכרח מגיעים לטעויות. בעיקר כי מתמקדים רק במה שרוצים לראות, וממילא זווית הראיה קטנה כל כך שלא רואים שום דבר אחר.

כל הקשקושים על אדם אחד שרוצח אדם אחר ואין רשימה, לא משנים כלום לאף אחד. כי כרגע יש לך אדם אחד (בלתי ידוע) שרוצח אדם אחר, ובלי שום רשימה את מחליטה להאשים דווקא מתנחלים. למה? כי את מתעקשת לחשוב הרבה יותר בקטן?
בלי שום רשימה, איך הגעת דווקא למתנחלים?
אז יש לך רשימה. אבל רק של מתנחלים.

אני בטוח שהכמרים ומעלילי עלילות הדם גם השתמשו באיזה מקרה ודאי בו יהודי הרג גוי, לא משנה באיזה נסיבות, כדי להצדיק את עלילות הדם שלהם.
החשיבה הזאת בקטן, היא אם כל עלילות הדם.
למערכת האייל 693166
שנאת המתנחלים בקרב השמאל מבחילה ומחרידה.אלף שנים יעבורו ושנאה זאת לא תמחל.
ואני שואל את עצמי - למה ?

כי מה -

כי גנבו לכם את השלום? נו באמת.אתם לא טיפשים. כמונו כמוכם יודעים את האמת המרה.

כי רצחו את רבין ? אז קיבלתם את גירוש גוש קטיף בתור פיצוי.

כי אתם לא בשלטון? זהו העם .

למה אתם שונאים מתנחלים? למה ? מה גורם לכם לתעב אותם? יתכן והם מזכירים לכם את העבר בצורה כלשהי?

פסיכולוגים פוליטים - אם יש לכם הסבר , אשמח לקבל מידע על התופעה.
למערכת האייל 693168
כמדומני שבתחום הספציפי קוראים לזה ''פרויקציה''.
למערכת האייל 693172
סליחה, לא הבינותי. התוכל להסביר?
למערכת האייל 693193
איזה מין משפט מחליא. "כי רצחו את רבין ? אז קיבלתם את גירוש גוש קטיף בתור פיצוי."
למערכת האייל 693195
כזכור, קדם לו אדם בזוי אחר, יאיר שמיר, שכשהיה שר בממשלת נתניהו השתלח בקיבוצי עוטף עזה, "לא נסלח לתושבי נחל-עוז על שתמכו בהתנתקות ורקדו על הדם של אנשי גוש-קטיף בזמן ההתנתקות. ובכל זאת, נעזור להם".
למערכת האייל 693196
פינוי גוש קטיף אמנם היה אתנן להצלת עורו של האיש הכי מושחת בפוליטיקה הישראלית - מה שלא הציל את עורו של המושחת מס'2 שלו - אבל כמדומני שהפינוי שיכך את האנרגיות השליליות כלפי המתיישבים ובמיוחד בעניין רצח רבין. לפיד למשל כשהיה עדיין בקוביה האמיתית שלו - השמאל ולא היום שהוא עאלק ימין - הבהיר זאת בטור שלו בי"א.

מה מחליא בעובדות? פינוי אלפי התושבים מבתיהם וזעקותם ושברם האמיתי לא שימחו אותך כשישבת באותם ערבים בביתך מול המרקע ובסתר ליבך אמרת ' אינעל העולם סוף סוף יש אלוהים - כנס בהם ניסו!?" נו באמת , תהיה כנה. הרי זה ברור שהמתנחלים בעיני השמאל הם הגורם שהורס את ה'שלום' ואת אהבת העמים.הם המקור לכל הצרות במזרח התיכון. אז אם רצח רבין אשר הביא 'שלום' עם חתן פרס נובל ל'שלום' עארפת ואשר נרצח על ידי אדם שבה מהחוג שלהם - מה יותר מנחם מפינוי אנשים אלו מביתם. לו אני מהשמאל אני הייתי שמח מאוד
למערכת האייל 693200
כי מה -
כי בעיני עצמם הם נעלים ומוסריים. הם גבוהים וחכמים ויפים וטובים וטהורי נפש ותאבי זכויות אדם יותר מכל אותם מנשקי קמעות ומזוזות ומשתטחי קברים נמוכי מצח שלא קראו צ'כוב ולא שמעו את/על צ'ייקובסקי.
...ולמרבה החוצפה, למרות טפשותם וכיעורם ונחיתותם בכל תחום אפשרי, הדגנרטים האלה הצליחו לגנוב את השלטון לאותם בני-אלים.

קיבינמט! איך זה קרה? קיבינימט!

מזכיר לי תגובה שכתבתי פעם לנמר (לא מצאתי אותה) ובה ניסיתי להסביר למה כל כך מעצבן את הערבים שיש פה מדינה יהודית ויהודים שמסוגלים להגן על עצמם.
למערכת האייל 693202
עוד משהו מעצבן את היפים והחכמים -

איך זה שאתם לא מתרגשים ומתחרמנים משחקנית שכותבת מכתבי אהבה לרוצח שרצח תינוקות וילדים? איך ?

למערכת האייל 693192
איזה שטויות שמקשקשים כאן בתור תגובות, לא להאמין. ומי מדבר על הכמרים ההם, הפילוסופיה של המשפט עכשיו.
למערכת האייל 693128
גם איסור על הכחשת שואה הוא סתימת פיות, ובכל זאת יש כמה ארצות מערב אירופיות דמוקרטיות שיש בהן חוקים נגד הכחשת שואה.

מה זאת אומרת "יש כאן אנשים שלא יתנו ל"שבט האיילים" לצנזר דעות שאינן לרוחו. בנימוקי פוליטיקלי קורקט או נימוקים דומים"? האתר הזה הוא לא של מוקירי זכרו של כהנא וגם לא שלך. יש לו בעלים שמממן אותו, ואם ה"דעות" הן השמצות והאשמות חסרות שחר כנגד המשתתפים עצמם, והבעלים יחליט ברגע מסויים שהגיעו מים עד נפש - האתר לא יהיה.
למערכת האייל 693216
ציטוט:

גם איסור על הכחשת שואה הוא סתימת פיות, ובכל זאת יש כמה ארצות מערב אירופיות דמוקרטיות שיש בהן חוקים נגד הכחשת שואה.

תשובה:

זו טענת אישקש, לא מחייבת התייחסות.

ציטוט:

ואם ה"דעות" הן השמצות והאשמות חסרות שחר

תשובה:

אני נוהג לטעון רק טענות שמבוססות על ראיות. איני יכול להתחייב שאיני טועה בכל טענה שלי שכן אני טועה לפעמים (לעיתים רחוקות). בכל מקרה לא מדובר בטענות _חסרות שחר_ אלא בטענות שצריך לדון בהן אם אני מעלה אותן. לכן אם במקום לדון בהן מנסים למנוע ממני על הסף לאמר את הטענות הללו, בטענות "פוליטיקלי קורקט" או בנימוקי "טענות חסרות שחר" – זוהי סתימת פיות.

ציטוט:

... והבעלים יחליט ברגע מסויים שהגיעו מים עד נפש

תגובה:

אם כך אתה מודה שאתר הזה הוא _אתר פרופגנדה_ לדעות של מי שמממן את האתר. זאת למרות שהאתר מתיימר להיות אתר פתוח לכל הדעות. אשר לביטוי "מים עד נפש" זו דעה סובייקטיבית ולא עובדה אובייקטיבית. אני וימנים אחרים שומעים ללא הרף דעות מקוממות, זה לא נעים אבל התגובה לא אמורה להיות סתימת פיות. לדוגמא: ארז לנדוור מביע כל הזמן דעות מקוממות שמבוססות על שקרים, אבל אף אחד מאנשי הימין לא דרש למחוק את דבריו כי דרישה כזו אינה ראויה במסגרת חופש הביטוי.
למערכת האייל 693232
מה זה "טענת אישקש"?
למערכת האייל 693238
איש קש (כשל לוגי) [ויקיפדיה]
למערכת האייל 693240
תודה. עכשיו יש כמה דברים שאני עוד יותר לא מבין אבל תודה על ההפניה.
למערכת האייל 693411
כשתגדל תבין.
למערכת האייל 693233
אתה בטח חושב ש"שוקי שמאל עלילת-דם-טרם-טידם-טרם-טידם-טרם-טידם-עלילת-דם" זאת "דעה", אז אני אגלה לך: זאת לא "דעה", זאת סתם התנהגות מכוערת. והאתר הוא לא אתר פרופוגנדה, הוא אתר שמשתדלים לשמור בו על לשון תרבותית ונקיה, או בכל אופן השתדלו פעם, לפני שהגיעה להקת אישקש והחיות ויצרה ייאוש כללי מרוב מאמצים - השתדלו לשמור בו על לשון תרבותית ונקיה.
למערכת האייל 693409
אני בטוח חןשב שאתה צבוע.

אתה חושב שלשון נקיה הופכת ''עלילת דם'' ל''לא עלילת דם'' ואילו מי שטוען שנעשתה עלילת דם ''מוריד את רמת הדיון'' בעוד המעליל פטור בגלל לשונו הנקיה. שוקי שמאל העליל בשיטת אינואנדו, שיטת עלילה דרך אינואנדו ''בלשון נקיה'' - היא שיטה מוכרת היטב. שיטת אינואנדו היא הובלת השומע למסקנה חד משמעית שמבוססת כביכול על ''החשיבה העצמית'' של השומע.

זו דעתי. לא מעניין אותי אם אתה קורא לדעתי פרופגנדה ומתאר אותי כ''חיה''. דעתי עליך לא טובה בהרבה.
למערכת האייל 693479
תסלח לי, יש גבול לכל חוצפה. הרי לא שתי התגובות, בסך הכל שתי תגובות, ששוקי שמאל הגיב אז, אלא מסע הצלב חסר הבושה שאתה עושה לו, לשוקי שמאל, זוהי עלילה. ואתה מנצל את הליברליות של העורכים. אם העורכים לא היו ליברלים מאד באשר לתוכן התגובות, היו כבר מעיפים מכאן את כל זה.
למערכת האייל 693494
לא סולחים לך- מוטי שם פרטי - עלאק.

ואין גבול לשום חוצפה. בדיוק כמו שאין גבול לאלו שטוענים שיש גבול.

העורכים ליברלים ? כלפי מי ?

מוטי שם פרטי והכי חשוב , אמיתי !! אתה חופר.
למערכת האייל 693503
כלפי מי? כלפי אמ. בחודש האחרון הוא שלח לפחות שש תגובות שבהן הופיע שוקי שמאל ובחלק מהן, אולי ארבע, הופיע גם "עלילת דם", וגם "אני מצפה ממנו שיתנצל כאן ועכשיו...", וגם "מעשה נבלה" ועוד דיבורים מסוג זה - וזה בתור מתקפה אישית על דברים נכונים ועל ניתוח נכון של שוקי שמאל. אחת מהתגובות מסוג זה הועפה די מהר אבל אני הספקתי לקרוא אותה. החמש האחרות עדיין כאן, וייתכן שהיו והועפו עוד תגובות מסוג זה ופשוט פספסתי אותן. וכל ההתקפה הזאת היא על אדם, שוקי, שבמקרה - מה לעשות - צדק מאל"ף ועד ת"ו בכל דבריו, אבל אפילו העובדה שהוא צדק, זאת לא הנקודה המרכזית כאן - הנקודה המרכזית היא שזה כבר חורג מגבולות הקשקשת הרגילה לכיוון אזור האיומים, ואני, בעקבות נסיון חיי, לא נוטה להתייחס לאיומים בקלות ראש.

אגב, זה שאתה עושה מהכל צחוק, זה מעניין אותי כקליפת השום. אני מנצלת את התגובה שלך משום שהכוונה שלי היא לפרסם את הדברים ע"מ שיופיעו על המסך למען האנשים ההגונים, שכמה מהם עוד קוראים כאן.
למערכת האייל 693611
הגזמת. לא מהכל. בחלק מהשיח אשר מתנהל כאן אין מנוס מלהריץ דאחקות בסגנון קומי/טראגי.
למערכת האייל 693685
ייתכן.

אבל מה שעוד יותר ברור, הוא שבמקרים רבים אתה בוחר להטריל את הפתיל, ובכך מונע דיון אמיתי בסוגיות המועלות. זוהי לא השתלטות על השיח האינטלקטואלי, אלא פשוט השתלטות על השיחה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים