יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703568
לא רק איסור הפרסום היה מגוחך. הכל היה מגוחך. "פרשיה חמורה במערכת המשפט !". "הוא עצמו לא היה בין אלה שבחרו במועמדת הזאת, אבל רוחו הייתה שם". נו באמת. אין לכם כבר במה להתעסק?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703570
תזכורת:

לפני קצת יותר משנה שנה פורסם תחקיר על נווה ועל הוועדה למינוי שופטים בעובדה. מה שהיה מעניין שם הוא שנווה עצמו הזמין את המצלמות. לי זה נראה שהוא רצה להשוויץ בכוחו.

לפני כמה חודשים נווה נתפס על חם במעשה פלילי בעליל ועם כוונה פלילית. הוא היה בהליך גירושים ורצה לצאת לחו״ל עם חברתו (סטודנטית צעירה למשפטים). אבל לא היה מעוניין לחשוף את הקשר הזה. כי אפי נווה עומד מעל החוק. ואומנם לאחר שנחשף המעשה התקבל הרושם שנווה עומד מעל החוק: הוא קיבל גיבוי כמעט מושלם מאנשי לשכת עורכי הדין וכן משרת המשפטים ושאר אנשי קואליציה. שהרי הוא בסך הכל עשה משהו מוזר, אבל לא הורשע בבית משפט.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703574
למה אתה מתכוון כשאתה אומר ששרת המשפטים גבתה את מעשהו בנתב"ג? התוכל להביא מקור שמאמת זאת? ככל שאני יודע הוא הושעה או השעה את עצמו מועדת מינוי השופטים לאחר שהתפרסם המעשה הזה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703583
גיבו את החלטתו לא להתפטר מיד. הוא נתפס בשעת מעשה אבל המשיך בתפקידו כראש לשכת עורכי הדין. הוא גם לא התפטר מתפקידו בוועדה לבחירת שופטים אלא רק השעה את עצמו.

מאז שופטים הפסיקו להפגש עימו, אבל לא כך השרה שקד.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703585
גיבוי למעשה הוא לומר שלא נפל בעושה המעשה שום רבב כשעשהו. המשך פגישות עבודה זה משהו אחר שלא בהכרח אומר שהפוגש חושב שאין שום בעיה במעשה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703586
היא לא קראה להתפטרותו. היא לא גינתה את מעשיו. מכל חוגי הימין נשמעו התפתלויות בנוסח „הוא לא הואשם בבית משפט. לא נמהר לחרוץ את דינו.״

זה כבר גיבוי.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703595
"„הוא לא הואשם בבית משפט. לא נמהר לחרוץ את דינו״ - נשמע שהגיבוי לנווה הוא אולי תוצאת לוואי של מה שיותר חשוב, גיבוי של הגיבוי לנתניהו...
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703610
כשנחשפה הפרשה הקודמת עם החברה שהעביר בנתב''ג שאלתי בשיחת סלון שני חברים עורכי דין אם הוא יעוף מראשות לשכת עורכי הדין בגלל זה. שניהם ענו- אין סיכוי, הוא חזק מדי פוליטית.
הרי לך ''אליטות חדשות'' 703612
לאור ההסתבכות בפלילים של כל כך הרבה בכירים- נשיא אנס, ראש ממשלה לוקח שוחד, שר אוצר גנב וכו'
האם ההנהגה קורצת במיוחד לאנשים עם אופי עברייני או שאנשים נורמטיביים הופכים את עורם כשהם מגיעים לעמדת כח?
הרי לך ''אליטות חדשות'' 703614
אני מאמין שאנשים שמגיעים לעמדות בכירות (ניהול, פוליטיקה) הם מלכתחילה אנשים שאפתניים ונחושים שלא נותנים למכשולים או לקשיים להפריע להם בדרכם. זה נכון גם כשהמכשול הוא חוות דעת משפטית או פגיעה במישהו בדרך להשיג את מה שהם רוצים. נראה לי שלפחות בתחילת דרכם הם לא חושבים לעבור על החוק, פחות מתוך כבוד אליו ויותר מתוך חשש ממנו, אבל ככל שהם צוברים כוח הם מרגישים יותר ויותר בלתי פגיעים ומאמינים שמגיע להם לקבל מה שהם רוצים, גם אם החוק קובע אחרת, ושרשויות האכיפה פחות חזקות מהם.
בקיצור, היבריס, היום כמו לפני 3,000 שנים.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703572
דב, לדעתך הפרשה היא לא חמורה, או לא שווה התעסקות?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703573
גם וגם. כלומר, הפרשיה לא עד כדי כך חמורה שמצדיקה את ההתעסקות המוגזמת הזאת. כשהתפרסמו הפרטים לאחר השתיקה הדרמטית, ממש הופתעתי, בגלל שצפיתי לדברים דרמטיים בהרבה. כשאני חושב על מערכת המשפט, ובמיוחד הפרקליטות והמשטרה, קורים שם דברים חמורים בהרבה, כמו התעקשות הפרקליטות לא לערוך בדיקות די אן אי של הממצאים בזירת רצח תאיר ראדה עד שאילצו אותם לעשות בדיקה אחת כזאת על ידי בג''ץ, או רדיפת החוקרת שהעזה להעיד שהסכין בה נרצחה תאיר הייתה משוננת, או גריסת כל תיקי רות דוד בעת ששהתה שם שלא אפשרו חקירת מעשיה שם וכדומה. הדברים האלה הצדיקו רעש תקשורתי הרבה יותר גדול ממה שהיה. זה שהיה רומן בין אפי נווה ומישהי שנבחרה מאוחר יותר להיות שופטת בערכאה נמוכה בעת שהוא בכלל לא היה חבר בוועדה, זו עובדה חסרת חשיבות, ורק הכותרת שהתקשורת מדביקה לה נותנת לה את משקלה המוגזם.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703576
לגבי תאיר ראדה, אני לא יודע. לגבי רות דוד זה בהחלט דבר חמור שהיה צריך לעורר גלים הרבה יותר אבל הפרשה הנוכחית עושה רושם לכאורה של שחיתות מאורגנת בערכאות הגבוהות ביותר. איילת שקד הזנתה את מערכת המשפט תרתי משמע.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703577
אני לא מבין איך זה עושה רושם של "שחיתות מאורגנת". עלי זה לא עושה רושם כזה. איילת שקד לא שנתה את מנגנון בחירת השופטים. היא פעלה בתוך אותו מנגנון‏1 כדי לקדם אניטרסים אידיאולוגיים שלה, וזה בסדר גמור. זה ששתי ה"מיס פיגי" צפי לבני ושלי יחימוביץ דוחפות את טלפיהם לתוך הסיפור הרכילותי הצבעוני הזה (ואתה מצטרף אליהן עכשיו) כדי לטנף יריבה פוליטית זה סיפור אחר.
אגב "פרשיה חמורה במערכת המשפט" זו כותרת שנתנה התקשורת. כותרת שאני נתתי לאירוע יותר מושחת בעיני נמחק על ידי דליה יאירי נציגת אותה תקשורת, ואתה מוזמן להיזכר בכך בדיון 1847 . ועל ההתנהלות המושחתת בעיני בלשכת עורכי הדין ספרתי בדיון 2036 והדבר הזה אירע לפני כשלושים שנה או יותר כך שלא שקד המציאה את השחיתות בלשכת עורכי הדין.

1 האירוע ה"נורא" הזה אירע בתוך המנגנון הזה, אבל אני לא מספיק חוצפן כדי לטעון ש"הנה אתם רואים מה קורה כשקיים מנגנון כזה" כי אני יודע שדבר כזה יכול לקרות בכל מקום שיש בו בני אדם וגם אם הבוחרים יהיו נציגי הציבור כפי שאני חושב שצריך להיות, זה בפרוש יכול לקרות.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703582
אה, אז קידום שופטים כתמורה לאתנן מיני היה עוד קודם? נרגעתי.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703584
כמו ''פרשיה חמורה'' גם ''קידום שופטים כתמורה לאתנן מיני'' הם כינוים שבהם אנו מתארים אירוע שקרה, ואינם עובדות. אני מציע שנמתין עד שהפרשה הזאת תסתיים, וכל העובדות יתבררו, ורק אז ניתן לה שם.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703597
בנוסף למה שכתבתי, נזכרתי גם בשיטת ''חבר מביא חבר'' שבאמצעותה נבחרו שופטים לבית המשפט העליון, שקיומה כלל לא הוכחש, ולכן גם לא היה צורך במעשה עברייני של גנבת טלפון אישי ופריצתו. ידוע על מינוי שופטים שהיו ידידים אישיים של שופטים שדחפו למינויים, ידידות שכללה ביקורי בית הדדיים וחברות בין הילדים. וידוע גם על גמול באמצעות מינוי למשרות שיפוט של קרובי משפחה ישירים של הממנים על ידי אלה שהתמנו על ידם מאוחר יותר. אני לא רואה שום הבדל בין ההתנהלות ההיא והפרשה הנוכחית. ההבדל הוא הכותרת שנותנים ''שמרי הסף'' והעיתונות, אותם גופים שמהווים חלק מאותה מערכת שחמי ז''ל נהג לכנותה ''המאפיה השמאלנית''.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703598
אגב נושא זה, אני מניח שאתה מודע לפועלו של אדם גולד שעוסק בכך לא מעט.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703600
לא מכיר, אבל עלילות ביניש מתוארות גם על ידי יואב יצחק בכתבה זו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703603
יואב יצחק? זה שביצע חיסול תקשורתי ממוקד באפי ברכה? (אם אד־הומינם אז אד הסוף).
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703607
כן. זה. נו אז?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703601
אגב, אצל יואב יצחק מצאתי גם את המידע לפיו שי ניצן ואפי נווה יריבים מושבעים מימים ימימה בשל התנגדותו הנחרצת של אפי נווה למנותו לשופט בעליון אחרי סיום כהונתו בפרקליטות, וזה לא מונע ממנו לטפל בעניין הזה, בניגוד למנדלבליט שאינו מטפל בתיק מפאת היותו ידידו של נווה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703616
לפרשה הזאת שמתחילה נראתה לי חסרת חשיבות התייחסתי בתחילה די בגיחוך. הגדרתה כ''פרשיה חמורה במערכת המשפט'' ו''שוחד מיני'' די הצחיקו אותי. ביחס הזה שלי חל שינוי, והיום אני כבר לא צוחק. בעצם, הצחוק הפך לכעס. והכעס שלי מופנה דווקא לא לחשוד אלא למחשידיו. אני חושב שמבחינת הצדק הפרשה הזאת צריכה להסתיים בכך ששי ניצן שאישר חסינות לגנבת הטלפון הנייד של אפי נווה ופריצתו בגלל סיבה לא עניינית, ואולי עוד כמה קולגות שלו בפרקליטות ובמשטרה יימצאו מאחורי סורג ובריח. חשבתי תחילה שלפחות החוקרים חושבים שמצאו משהו, אבל כרגע נדמה לי שהם עצמם ידעו כל הזמן שאין להם שום דבר, ופתחו בחקירה הזאת כמטרה בפני עצמה, כפי שעשו במקרים ידועים שאירעו לאחרונה כמו טרפוד מינוי גל הירש למפכ''ל, או פתיחה בחקירה כנגד דוד ביטן בדיוק כשעמד להעביר חוק כנגד פרסום המלצות המשפטרה, וטרפוד היוזמה הזאת כך. גם כל תיקי נתניהו מתחילים, בעיני, לקבל את מקומם בסאגה הזאת. כל זה מצטרף לדברים הנוראים שמניתי בתגובה קודמת שאירעו בפרקליטות. זה נורא שדברים כאלה קורים אצלנו, ודרוש בדק בית נרחב בגופי החקירה האלה, שהיום לא רואים בכלל את תחילת תחילתו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703627
למה שוחד מיני מצחיק אותך? כי אין בו מעטפות?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703628
כי החשדות פורסמו לפני שהיה גזר דין חלוט?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703630
חסרים חשדות שמפורסמים לפני גזר דין חלוט? מאברג'יל ועד אולמרט, מדרעי ועד קצב, פורסמו החשדות לפני גזר דין חלוט.
אז זה גורם לפשע להיות מצחיק?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703633
אתה נופל בדיוק לאותו פח, שהזהרתי מפניו משתתף אחר בתגובה קודמת. אתה מבין את האירוע לפי הכותרת שנתנו לו "שומרי הסף" ותומכיהם בתקשורת, שבעיני בצעו כאן ממש מעשה עברייני, ואינך מנסה להבין בעצמך מתוך העובדות ולא מתוך הכותרת מה אירע.

מה לדעתך הם מצאו בטלפון אחרי גנבתו ופריצתו, פשעים שנוקו על ידי שי ניצן בדיעבד? האם אתה חושב שנמצא שם משהו כמו חוזה במילים כאלה: את מתחייבת לקיים עמי ייחסי מין שיכללו ........(כאן יש תיאור בן שלש ארבע שורות שאיני מביא מפאת האפשרות שאולי קוראים את דבריי גם ילדים רכים), ותמורת זה אני מתחייב בעוד שנה וחצי למרות שלא אהיה אז חבר בוועדת מינוי השופטים ללחוץ על חבריי שכן יהיו שם להצביע עבורך ? שנה וחצי זה המון זמן. אולי אז בכלל לא חשבה אותה עורכת דין שבעוד שנה וחצי תהיה מועמדת למשרת שופטת. מה שהם היו יכולים למצוא שם הוא את קיום הייחסים בין נווה לאותה אישה. ציינתי בתגובה קודמת שגם השופט ברק קידם "חברים" לבית המשפט העליון ואחר כך כשכהנו שם עזרו לו למנות נדמה לי את אשתו לשופטת. אני בטוח לגמרי שאותה חברות לא כללה ייחסי מין, אבל מה זה משנה עקרונית?
ככל שאני יכול לשער מה אפשר היה למצוא בטלפון הזה הוא קיום סוג של יחסים בין איש לאישה שכללו ייחסי מין, אבל לא באופן שזה נראה כמו במו"מ בין לקוח לזונה, כי זה פשוט לא מתקבל על הדעת.
המקרה הזה מאד מזכיר לי את תיק 1000 של נתניהו‏1. התברר שנתניהו קיבל מידידו מילצ'ן מתנות בסכומים גדולים בזמן כהונתו כראש ממשלה וגם לפני שהחל לכהן כראש ממשלה. קבלת מתנות מאד יקרות ערך מחבר בצורה סדירה היא מעשה שאותי אישית די מגעיל‏1, אבל שמעתי מעו"ד ויינרוט שאין בכך עברה פלילית. גם אולמרט קיבל עטים יוקרתיים בסכומים של מיליוני שקלים, ואיש לא תבע אותו בגלל זה. ואצל שמעון פרס נדמה לי שדובר בשעונים. מה עשו חכמי הפרקליטות. אמרו לעצמם: כשמתקיימים ייחסי היכרות לאורך שנים לא ייתכן שנתניהו לא העניק משהו למילצ'ן. נמצא את הדברים האלה שבטוח היו, ואז נוכל לתפור תיק שוחד. חפרו וחפרו ובזבזו את כספיי כמשלם מסים ולא מצאו שום דבר אמיתי. ואז אמרו: טוב לא שוחד אז הפרת אמונים. מה זה בכלל? איך? הסבר לא שמעתי. אולי היועץ המשפטי יסביר בקרוב.
המקרה של נווה נראה לי בדיוק דומה. הם מצאו בטלפון קשרים בין השניים שקרו לפני המון זמן, וגם ידעו שבהווה האישה מכהנת כשופטת, ואולי לנווה הייתה השפעה על עורכי הדין מטעם לשכת עורכי הדין ואמרו: נגיד שזה הקשר. לדעתי הם לא יצליחו להוכיח כל קשר. בוודאי לא מתמלילי הטלפון, וחוץ מזה אין להם שום דבר חוץ מהעובדה שהגברת היא שופטת.
לסיכום "שוחד מיני" לא מצחיק אותי. מה שמצחיק אותי הוא נתינתו ככותרת לפרשה זו.

1 אולי התכונה הזאת לרצות לקבל מתנות בסכומים אדירים קשורה גם בתכונה לרצות לכהן כראש ממשלה במדינה כישראל על כל האחריות האדירה שהוא נושא. אולי סוג של תאוותנות.
2 שלהערכתי, לולא היה לא היו נולדים גם התיקים האחרים 2000 ו 4000.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703634
שמעת מעורך הדין ויינרוט שזה לא פלילי. מעניין למה ויינרוט חשב כך. אולי בגלל שביבי היה הלקוח שלו? האם אתה מוכן להקשיב לדברו של עורך דין עם דעה אחרת, או שכל עורך דין כזה הוא (לדעתך) אוטומטית חלק מהכנופיה שרודפת את ביבי? לדוגמה: בינתיים נראה שהאיש שביבי מינה לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה (ולפני כן לתפקיד מזכיר הממשלה) לא מסכים עם ויינרוט.

ביבי קיבל „מתנות״ בצורה סדירה. כשנגמרו לו, הוא ביקש וקיבל את חידוש האספקה. לכן לא מדובר על סתם מתנות מחברים.

וגם ביבי ממשיך להשתין מהמקפצה. למרות שהוא אדם עשיר, הוא מבקש את עזרתם של אנשי עסקים שונים במימון הגנתו. הוא יהיה חייב להם (בהנחה שהוא ימשיך להיות ראש ממשלה. והרי לכך הוא מכוון, לא?) ומדובר על אחד האנשים היותר עשירים במדינה: משכורת לא קטנה, ללא הוצאות על משכנתא, שכר דירה וכדומה, החזר הוצאות גבוה למדי על תחזוקת הבית. וכן, עוד כמה בתים. הונו נאמד במעל לחמישים מיליונים. אז הוא מחפש בכוח אנשים להיות חייב להם?

2 תיק 2000 נולד בצורה עצמאית כתוצאה מהחקירה הנפרדת של הרי הארו. תיק 4000 נפתח כתוצאה מהסתבכותו של אלוביץ’. גם במקרה של תיק 1000 וגם במקרה של תיק 4000, קדמה לפתיחת התיק עבודה עיתונאית אבל במקרה של תיק 4000 התחקיר העיתונאי לא היה מספיק טוב כדי להביא הוכחות פליליות: רק רמז עבה לכך שמשהו מסריח.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703636
אין טעם להתווכח עם תאוריית קונספירציה כזו. זה מעגל שמזין את עצמו. כל דבר אפשר להסביר על ידי ײבגלל המאפיה השמאלניתײ ולכן כל דבר גם מחזק את העובדה שיש באמת מאפיה שמאלנית.
ואל תשכח גם חסמו פוסטים של יאיר נצניהו בפייסבוק..
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703641
לכן שאלתי אותו אם היה משהו שהיה יכול לשכנע אותו.

למען ההגינות, אני מנסה לחשוב מה היה יכול לשכנע אותי בדעה ההפוכה וזה לא לגמרי ברור לי.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703638
אני חושב שאם וינרוט ז"ל אמר שמותר לראש ממשלה לקבל מתנות מחבר, כך בדיוק אומר החוק, והוא לא היה מעז לא לדייק בנקודה ברורה כזאת. אני מניח שלו לא אמר אמת בעניין כה טרוויאלי, כבר היו מספיק מועמדים להתנפל עליו ולתקנו, ולא זהיתי אפילו אחד כזה. כמו כן זו עובדה שגם אולמרט וגם פרס לא הואשמו בקבלת מתנות, ובמקרים שלהם בכלל לא דובר ממש בחברים כמו במקרה המובהק של מילצן. מנדלבליט לא אמר בפרוש שאסור לראש ממשלה לקבל מתנות. הוא כנראה החליט להאשים את נתניהו בעניין זה במרמה והפרת אמונים. אולי כשיפרסם את החלטתו נבין יותר את מי רימה ואת אמונו של מי הפר. לי קשה להבין את זה אבל נחכה ונראה.
פורסם שביבי אכן תדרך את מילצן באיזה מתנות הוא רוצה‏1, אבל זה בכל זאת נשאר מתנות.
בעובדה שהוא מבקש את עזרתם של אנשי עסקים לעזרה במשפטו ומבקש אישור לכך אין שום בעיה. אם זה לא בסדר שלא יאשרו לו.
תיק 2000 נולד כאשר החוקרים ראו שמ 1000 לא יצא להם הרבה, כשהמוטיבציה שלהם להאשים את ביבי הייתה בשיאה. מחקירת הארו הם גם ראו שהם לא יקבלו כיבודים יותר מדי גדולים וכשנתקלו בהקלטה המפורסמת החליטו ללכת על משהו יותר מכובד. וכאן נוצר הרעיון היצירתי שעיתונות טובה יכולה בעברות שוחד להיות טובה כמו כסף, למרות שככל הידוע לי מעולם לא נערך משפט שוחד מסוג כזה לא בארץ ולא בעולם, ומדובר ממש בתקדים. מקרים של שוחד מסוג כזה קיימים כל הזמן, למשל צפי לבני קבלה עיתונות טובה מנוני מוזס כדי לחסל את המתחרה ישראל היום, וכאן היה מימוש ממשי של העיסקה. ההבדל היחיד הוא שלא נמצאה קלטת כל כך מיוחדת. ובסופו של דבר נראה שבכלל היועץ המשפטי החליט לרדת מכל העניין הזה. תיק 4000, שהוא קישור פרשת בזק לנתניהו נולד אחרי שהרעיון התקדימי הנ"ל כבר היה באוויר. אני מעריך שלולא כך זה לא היה עולה על דעתם של החוקרים המהוללים. יש הרבה בעיות בתיק 4000 אבל התעייפתי כבר מהכתיבה ובשלב זה אמנע מציונם ואסתפק בכך.

1 אשתי בקשה ממני שאקנה לה במתנה שעון מיוחד לבריכה ליום הולדתה הקרוב, אז אם אקנה לה זו תהיה לא סתם מתנה?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703642
ויצמן הופרש מתפקידו בשל מתנות. הוא לא הואשם בין השאר בשל התיישנות. במקרה זה קודמו של מנדלבליט (רובינשטיין), אמר דברים מפורשים‏1. אבל זה קבע תקדים ברור. אולמרט נתבע על הרבה דברים, כולל על מתנות מחברים.

פרס לא הואשם בדין בקבלת מתנות, בניהול תדיראן או במוצא מזרחי.

1 ליתר דיוק: הוא אמר שזה לא יאה. וציפה מאנשים כמו ויצמן וביבי להבין שהכוונה היא שלא עושים את זה. ויצמן נאלץ להבין. ביבי הבין שהציבור סולח לו על שחיתויות כמו פרשת עמדי אם זה כשר אבל מסריח. ובגלל זה אנשים כמוך מצפים שמשפטנים יגידו שמשהו אינו חוקי.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703643
בויקיפדיה מדווח לקונית כי היועץ המשפטי סגר את תיק ויצמן חלק בשל התיישנות וחלק בשל חוסר אשמה. אתה בחרת לצטט חצי אמת. הלכתי ובדקתי מה נאמר בדוח, ומצאתי שם ציטוט מלשון החוק:

"קבלת מתנה הניתנת לעובד הציבור שלא בעד פעולה הקשורה בתפקידו - אינה בגדר עבירה ואיננה גוררת אחריה ענישה...אפילו ניתנה המתנה למקבלה באשר הוא עובד הציבור, והוא - כל עוד אין קשר בין המתנה לבין פעולה של עובד הציבור הקשורה בתפקידו".

נניח אפילו שרובינטטיין היה סנגורו של עזר ויצמן. אבל כאן מצוטט החוק עצמו. וינרוט, אם כך, כפי ששיערתי דיבר אמת.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703645
כן, אבל.

אני מניח שגם אתה קראת את החלטת היועץ באתר של יואב יצחק (חושף הפרשה). אתה יכול לראות שבהמשך מופיעים סייגים על אותו ניסוח ברור. ושהסיבה העיקרית שויצמן זוכה היתה התיישנות העברות.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703646
מה שאתה כותב פשוט לא רלוונטי לענייננו. בניגוד למה שטענת קודם מותר לעובד ציבור לקבל מתנות. כך אומר החוק. אפילו אם המתנה היא העברת כספים ממש ולא שמפניה וסיגרים. איני יודע אילו עברות עבר עזר ויצמן מעבר לכך, וזה גם לא מעניין אותי. אנחנו דנים בתיק 1000. אמור לי אתה על אילו עברות עבר נתניהו. קבלת מתנות אינה עבירה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703648
למה אתה לא מצטט את כל הכתוב בוויקיפדיה?

"החוק מתיר קבלת מתנה במקרים הבאים:

(1) מתנה קטנת ערך וסבירה שניתנה לפי הנהוג בנסיבות העניין;
(2) מתנה מחבריו לעבודה, לשירות או לתפקיד של עובד הציבור;
(3) פרס שהוענק לעובד הציבור על הישגיו מאוצר המדינה וכן פרס שהוענק לעובד הציבור על הישגיו שלא מאוצר המדינה אם ניתן להענקתו פומבי.

עובד הציבור שקיבל מתנה מתוקף היותו עובד ציבור חייב להודיע על כך, ואם הפר ביודעין חובה זו, דינו – קנס פי שלושה משווי המתנה"
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703650
לא ציטטתי כי לא ראיתי. אכן הסעיפים האלה נותנים ממד נוסף לחוק, ואולי באמת עבר כאן נתניהו איזו שהיא עבירה. אבל נחכה לדברי היועץ המשפטי ונהיה יותר חכמים.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703654
קצת מפליא כי הרי הדברים האלה ידועים ונטחנים בתקשורת כבר כמה שנים טובות.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703652
כדי שאשכיל תן לי קישור למקום בויקיפדיה או את הערך שצריך לחפש שם. אני ציטטתי את החוק מהדוח שלש רובינשטיין על פרשת עזר ויצמן, או ליתר דיוק מכתבה של יואב יצחק על הדוח הזה, ושם לא צוטטו הסעיפים האלה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703655
חוק שירות הציבור (מתנות) [ויקיפדיה]
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703656
ובכן אתה הוא זה שהשמיט פרטים רלוונטיים מהחוק, וגרמת לי כבר להרשיע את נתניהו שלא בצדק, ושלא כמוני שפשוט הסעיפים האלה לא היו בטקסט שלפניי, לפניך הם היו.

ובכן ישנן בפרוש מתנות שנתנו לעובד הציבור שלא במסגרת תפקידו, ועליהן אומר החוק:

"קבלת מתנה הניתנת לעובד הציבור שלא בעד פעולה הקשורה בתפקידו - אינה בגדר עבירה ואיננה גוררת אחריה ענישה, ואף אין לגוף הציבורי שמטעמו פועל עובד הציבור כל זכות על המתנה. כלל זה חל אפילו ניתנה המתנה למקבלה באשר הוא עובד הציבור, והוא - כל עוד אין קשר בין המתנה לבין פעולה של עובד הציבור הקשורה בתפקידו."

הסעיפים שציטטת נוגעים למתנות שניתנות לעובד הציבור "באשר הוא עובד הציבור".

נתניהו החל לקבל את המתנות האלה מידידו מילצ'ן עוד לפני שהפך להיות עובד ציבור, ולכן אפשר להוכיח שקיבל את המתנות לא "באשר הוא עובד ציבור", ולכן המתנות האלה שייכות לקטגוריה הראשונה, וצדק וינרוט שאמר שמותר לו לקבל מתנות מחבר.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703659
הקריטריונים מה נחשב למתנות ברורים וחדים.
אפילו אתה כתבת "החל לקבל" אבל המשיך, לא?

ונניח שנתניהו לא היה נבחר ציבור כשקיבל מתנות, ולא עמד בראש מפלגה, ולא התעדד לחזור להיות נבחר ציבור, ומילצ'ן ושאר המיליונרים שהזרימו לוצולמשפחתו כספים ןטובין היו עושים זאת גם אם נתניהו אכן היה פורש אז מהחיים הציבוריים.

האם היום, כשנתניהו כן חזר לחיים הציבוריים, וכן המשיך לקבל טובין אחרי שכביכול לא היה איש ציבור. האם אתה, דב, עם יד על הלב, מוכן לקבל את הסיטואציה הזו, או אולי זה תלוי בצד הפוליטי אליו אתה והוא משתייכים?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703660
עובד ציבור, בזמן היותו עובד ציבור, יכול לקבל מתנות ''באשר הוא עובד הציבור'', וגם מתנות מסוג אחר. החוק מגדיר זאת במפורש. אני ציינתי שמאחר שנתניהו קיבל את אותן מתנות גם כשלא היה עובד ציבור סביר להניח שגם בהיותו עובד ציבור הוא לא קיבל אותן ''באשר הוא עובד הציבור'', ולכן מבחינת החוק הזה הוא לא ביצע כל עבירה. על המעשה עצמו אמרתי כבר שהוא מגעיל אותי, וזה היה המצב גם כשהמתנות נתנו קודם שהפך נתניהו לעובד ציבור וגם אחר כך. אני לא מצפה מאיש שיזרים לי מתנות. אולי לו הייתי במצב קשה כלכלית הייתי מקבל אותן למען משפחתי, אבל מי שמצבו הכלכלי מסביר ומעלה צריך, לטעמי, לסרב לקבל מתנות בהיקף כזה. אבל אולי זה עניין של טעם ועל טעם וריח אין להתווכח.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704132
על שאלתך שבה השווית את העבירות שיוחסו לויצמן לאלה שיוחסו לנתניהו בתיק 1000 עניתי שאיני בקי בפרשת ויצמן ואיני יודע בגין אילו עבירות נסגר התיק בגלל חוסר אשמה ובגין אילו עבירות בגלל התיישנות. אבל כיוון שבכל זאת דובר בשני המקרים במתנות של אילי הון לאנשי ציבור, ההשוואה הזאת הטרידה את מחשבותי ורציתי לקבל יותר פרטים על העבירות שיוחסו בזמנו לויצמן, כדי להבין את ההבדל בינם ובין העבירות שמיוחסות לנתניהו בתיק 1000. ניסיתי מספר פעמים לקבל תשובה לשאלה הזאת משפטל, וגם כתבתי אי מייל ליואב יצחק בעניין זה. הפעם הראשונה שבה הצלחתי לקבל תגובה לשאלתי הייתה אמש בתכנית "אולפן פתוח" של ערוץ 20. שאלתי הוקראה ושפטל ענה.

(56.35)

אני מודה שתשובתו של שפטל די הפתיעה אותי ונראה כאילו הוא עצמו הופתע מהשאלה ולא היה לו מספיק זמן לחשוב על תשובה. מספר פעמים הוא אמר "נתניהו לא קיבל שקל אחד", ואמירה זו, היא בעיני לא אמת. זה נכון שמילצ'ן לא העביר לו ישירות כסף, אבל הוא כן העביר כסף לחנות שבה קנה את השמפניה והסיגרים, שאותם העניק לנתניהו ולראייתי זה בדיוק אותו דבר. גם אמירתו שבמקרה של ויצמן דובר בשוחד, אינה מובנת כי על מנת שיהיה שוחד צריך להראות מה קבלו או ציפו לקבל אילי ההון בתמורה לכסף שהועבר לויצמן, ושפטל לא מנה שום פרט כזה. הוא גם נקב בסכום של כמיליון דולר במקרה של ויצמן. ערכן של המתנות שהעביר מילצ'ן לנתניהו נתון בוויכוח, אך בכל מקרה מדובר בהבדל מבחינת חומרת העבירות, ולא מבחינת המהות.
לעומת זה, הסיפור על כיסוי חובות מפלגתו, סיפור שלא הכרתי, אולי הוא מהווה עבירה על איזה שהוא חוק, וכשם שלא מרשים לנתניהו לקבל כסף מאילי הון אפילו כדי לממן את הוצאות לעורכי דין, אולי קיים חוק שאוסר על פוליטיקאים לקבל תרומות לטובת מפלגה שהקימו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704154
מצאתי את הדוח המלא של רובינשטיין שבו סגר את תיק עזר ויצמן, וקראתיו. התרשמותי היא שבאותם סעיפים שבהם הסיבה לסגירה הייתה התיישנות, העניין היה נסגר בכל מקרה מחוסר ראיות, אך היה יותר נוח לרובינשטיין לומר "ממילא התיישנות" ולא להוסיף ולנמק והוא השתמש בכך. כל עניין השוחד שם הוא בבחינת "שלח לחמך", כלומר איזו שהיא אולי כוונה לשוחד שלא מומשה, כי לא נמצא משהו שויצמן נתן לסרוסי, ורובינשטיין אומר שאין ראיות לכך. לדעתי, לא היה בכלל טעם אפילו להזכיר דבר כזה, כי אם לא היה מימוש זה יכול להישמע מבחינה מסוימת ממש כעלילה. ואז באמת כשמשווים את תיק ויצמן לתיק 1000 של נתניהו, הם מאד דומים כשההבדל העיקרי הוא גודל המענקים, שבמקרה של נתניהו הועברו כסיגרים ושמפניה שזה לא משנה מבחינתי, אבל הערך הכספי הרבה יותר קטן ולכן גם אם בכלל יש עבירה היא חמורה הרבה פחות.
לסיכום, אני חושב (בניגוד לשפטל) שסגירת תיק ויצמן הייתה מוצדקת, וגם תיק 1000 של נתניהו אין בו ממש, כמו שכבר אמרתי בתגובות קודמות. ויצמן קיצר את כהונתו לאחר סגירת התיק בגלל הלחץ הציבורי, אבל זו הייתה בחירה שלו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704159
דב, מכמה תגובות שלך נראה שאינך יודע שגם תרחיש ''שלח לחמך'' עשוי להחשב לשוחד של ממש.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704169
איך אפשר להוכיח דבר כזה? מגייסים את המחלקה היהודית בשב"כ או שמסתפקים במעצר עם מדובב?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704175
פשוט בהרבה, אין צורך להראות כוונה קונקרטית לתמורה. כן, זה אומר שהחלק הרלוונטי בחוק דולל על ידי הפרשנות המשפטית, אבל זה המצב אם תרצה ואם לאו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704179
לא הבנתי ואולי באמת אני מפספס משהו. הבה ניקח את תיק 1000. מילצ'ן העביר מתנות למשפחת נתניהו בהיקף גדול במשך זמן רב. איך אפשר לדעת אם מטרת הנדיבות היא ידידות אמיתית או איזו תקווה שנתניהו ינצל את תפקידו כדי לגמול למיטיבו במשהו, מבלי להכנס למוחו של מילצ'ן?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704186
קשה לייחס כוונה פלילית לפעולה של "שלח לחמך" בלי עדות מפורשת. אולמרט זוכה בפרשת מעטפות הכסף [ויקיפדיה], ורק אחרי שהקלטות שולה זקן הגיעו לפרקליטות המשקל שלהן הספיק כדי להרשיע אותו בהפרת אמונים.
גם התיק נגד גלעד שרון שקיבל מיליונים נסגר מהעדר ראיות מספיקות. ונגד ליברמן סגרו את התיק תוך חילוקי דעות בפרקליטות
יכול להיות שגם נגד נתניהו לא יהיה משקל ראייתי מספיק להגשת כתב אישום, נחכה ונראה.

מה שמשגע אותי זה שלמרות שתיקים נגד אישי ציבור נסגרים, כל מי שעיניו בראשו יכול לראות שהם לא התנהגו כראוי, ולמרות שהם לא התנהגו כראוי הם ממשיכים לכהן כאישי ציבור בכירים.
אין חולק על כך שנתניהו מוכשר בצורה לא רגילה, אינטליגנטי, רהוט, קר רוח, ועוד כהנה וכהנה בעל מעלות רבות. אבל הרמה המוסרית שלו שמשתקפת עוד מפרשת ההובלות היתה צריכה לפסול אותו מלכהן במשרה בכירה כבר מזמן.
משגע אותי שהנורמה היום היא שרק הרשעה פלילית יכולה לפסול איש ציבור מכהונה רמה. פעם הם היו מתאבדים מהבושה עוד לפני הגשת כתב אישום, והיום אין להם בושה בכלל, והם ממשיכים לזעוק את זעקת הקוזאק הנגזל אפילו אחרי שהורשעו.
אני לא מבין מדוע הציבור מוכן לבלוע את הצפרדעים שנבחריו מאכילים אותו. האם בוחרי ליברמן חושבים באמת שהנהג שלו הוא טייקון בינלאומי? האם הם חושבים שההתנהגות של ליברמן נאותה?
בפרשת השגריר הוגש נגד ליברמן כתב אישום והוא זוכה במשפט. השופטים כתבו:"ככל שהמעשים אינם ראויים, אינם מוסריים ואינם עומדים בסטנדרט המצופה מאיש ציבור, ודאי במעמד כה בכיר של שר בממשלת ישראל, נותר ספק סביר, ואף למעלה מכך, האם מעשים אלה עולים כדי עבירה פלילית."
האם זו תעודת כבוד לליברמן? האם ראש הממשלה צריך לברך אותו ומיד להשביע אותו מחדש לתפקיד שר החוץ? למה זיכוי כזה גורם לו לשמוח ולא להתבייש? למה החלק הזה בהכרעת הדין הוא לא החלק הכי חשוב והכותרות הן לא "ליברמן זוכה" אלא "ליברמן פעל באופן לא ראוי ולא מוסרי, אבל לא מספיק כדי להרשיע אותו בדין פלילי"?
האם הנורמות שלנו כל כך התדרדרו שאנחנו כבר לא מצפים מנבחרי העם לפעול באופן ראוי? שאנחנו מצפים מהם להיות תת רמה?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704193
אם נתמקד בנושא שהעליתי, בפסק הדין שזיכה את אולמרט, ככתוב בקישור הראשון בתגובתך, סופר שהוא כתב מכתבי המלצה לטלנסקי על גבי נייר רשמי של המדינה‏1. אמנם בית המשפט לא חשב שדי בכך כדי להרשיעו, אך בפרוש יש כאן אלמנט שבו הנאשם מחזיר תמורה למיטיבו בתוקף היותו עובד ציבור, ולכן לא מדובר ב"שלח לחמך" אלא בשוחד ממש.
בעניין גלעד שרון שמופיע בקישור השני בתגובתך, היה חשד שמדובר בשוחד שניתן לאריק שרון, אך לא נמצאה ראיה לכך והתיק נסגר. כיוון שאני שייך למחנה הימין אולי מתאים לי לומר שסגירת התיק הזה נעשתה במסגרת "איתרוג", אבל כיוון שכאן גם כן לא נמצא שום פרט שאריק שרון היטיב עם נותן הכסף, אולי באמת סגירת התיק נעשתה לגופו של עניין, ובצדק.
אשר לליברמן, איני מכיר את הפרטים ואין לי כרגע כוח להיכנס ולהכירם.
אגב, אני מתעב את כל שלושת האישים שבפרשות האלה, אבל הסיבות לתעוב הזה עיקרן בגלל דברים אחרים לגמרי.

1 הנייר הרשמי של המדינה לא כל כך מרשים אותי, אבל המלצה מעובד ציבור מפורסם היא בפרוש גמול שעושה שימוש בתפקיד.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704197
השאלה שלי היא איזה מין חבר הוא מילצ'ן לנתניהו.
האם הם שירתו יחד בצבא? הלכו יחד לאוניברסיטה? היו קולגות עסקיים? המשפחות יצאו ביחד לנופש? הילדים שלהם הלכו ביחד לגן (או למועדון חשפנות)?
אצל שרון היתה לפחות מראית עין של חברות - סיריל קרן היה חבר ותיק שלו (ראיתי באיזה מקום שעוד ממלחמת העצמאות). אבל מהות החברות בין מילצ'ן לנתניהו לא נראית לי שונה מהחברות בין טלנסקי לאולמרט.
גם בפרשות ליברמן וגם אצל שרון נראה שהחקירות לא מוצו. מרטין שלאף עשה תעלולים לחוקרי המשטרה, ולא נחקר, ושרון נכנס לתרדמת בטרם נחקר. בפרשת קפריסין של ליברמן נותרו הרבה קצוות פרומים שריח רע מאוד עולה מהם.

כמו שאמרתי- יתכן שגם החקירות נגד נתניהו יסגרו ללא העמדה לדין, איני יודע מה איכות הראיות שבידי הפרקליטות. אבל ברור לכל שהמעשים לא ראויים. כמו של אולמרט, כמו של שרון, כמו של ליברמן. ואם שוב לא יועמד לדין ורק יספוג עוד נזיפה כמו בפרשת עמדי, האם הוא ראוי לכהן כראש ממשלה?
אירוניה אהובתי בשנייה 704201
קצת משעשע שתופעת ה"אתרוג" שנזרקת השכם והערב על ידי אנשי ימין כטענה נגד שמאלנים, משמשת את הימין בתדירות לא פחותה, כאשר מספיק שהמנהיג יבטיח שלא ימסור שטחים לאויב ולא ימסור שלטון לשמאל‏1, ומיד כל (שאר) חטאיו כשלג ילבינו.

1 לא בטוח מה יותר חמור.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704204
מה לדעתך הייתה מהות החברות שהתחילה בטרם היה נתניהו איש ציבור? אולי לא אחת מהסיבות שמנית, אבל יש גם אחרות. לי אין שום מושג מניין פרחה ידידותם.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704236
ראשית, לפי גרסת נתניהו, הוא ומילצ'ן הכירו מיד אחרי שנתניהו נבחר לראשונה לראשות הממשלה. מקורות אחרים טוענים שהם הכירו כבר בשנות השבעים.
יש לא מעט יהודים מיליארדרים שחוברים לפוליטיקאים ישראלים ומרפדים את דרכם. איני יודע את כל המניעים שלהם. חלקם רוצים לבחוש בפוליטיקה הישראלית כמו סבן ואדלסון, חלקם נראה לי שחושבים שזה טוב לעסקים שלהם כמו שלאף.
כאן מצוטט "מקור פוליטי" שאומר שלמילצ'ן "נורא חשוב להתחבר לשררה" ושהוא נהנה להרגיש חשוב.
איל ארד, שהיה יועץ של ביבי, אומר שם שלדעתו אין לביבי חברים קרובים.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704408
אם כבר מדברים על הנשיא ויצמן השני:

נתניהו קיבל כזכור 300,000₪ מבן דודו נתן מיליקובסקי ומחברו ספנסר פרטרידג’ והגיש בקשה לקבל עוד 2,000,00₪. הוועדה דחתה את בקשתו. עורכי הדין שלו הגישו בקשה נוספת. הוועדה דחתה את הבקשה המחודשת (PDF).

מנדלבליט קבע שעל הבקשה של נתניהו לא חל החוק שעליו דיברנו אבל הוא מתנגש עם כללי ניגוד העניינים של שרים וסגני השרים. הועדה הזו היא וועדה שמוסמכת לאשר חריגים מהכללים הללו והיא לא מצאה לנכון לאשר חריגה. המקרה של ויצמן מוזכר כאחד התקדימים.

אבל אם תקראו את ההחלטה עד הסוף תבינו שיש ליושב ראש הוועדה משהו נגד נתניהו ודומיו.

(יש רק עוד קצת יותר מחודש)
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704409
סעיפים 3 ו' וז' האירו את עיני.
והנה קישור לכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים (כללי אשר)
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704160
כמה חודשים אחרי שהיועמ"ש העביר ביקורת על ההתנהלות הלא נאותה של ויצמן בדו"ח הציבורי שלו על סגירת התיק נגדו, הוא הגיש דו"ח ציבורי נוסף על פרשת עמדי [ויקיפדיה] (ההובלות) של נתניהו.
גם בדו"ח זה לא מצא היועמ"ש מקום להעמיד לדין פלילי, למרות המלצות המשטרה, ומתח ביקורת חריפה עוד יותר על התנהלותו של נתניהו, אשתו ומקורביו:
"היה קונסנסוס בין העוסקים בדבר, כי כך לא ראוי שינהגו במערכת ממשל - לא בדרך של צבירת חוב גדול אצל אדם פרטי, שחפץ בקרבתם של מר נתניהו וגב' נתניהו, תוך המשך העסקתו שנים רבות; בני הזוג נתניהו לא דאגו לשלם את החוב, לא מכיסם, ככל שהמדובר בחוב פרטי, ולא - במקום שהדבר מגיע בתקופת הכהונה כראש ממשלה - באורח מסודר ותקין מקופת הציבור; ולא בדרך שבה נהגו פקידי משרד ראש הממשלה, אשר עסקו בניסיון הכושל לשלם חוב שצמח מעבודות ללא מכרז, ולא תועד, ולא היה מי שיכול היה לקבוע את גודלו האמיתי. הוא הדין באשר לטיפול בנושא המתנות, כפי שיפורט להלן."
"...תיק זה מצטרף לשורת תיקים קשים שבהם נתקלנו בשנים האחרונות. הקושי בו נובע מהפער שבין תמונה עגומה של ההתנהלות הקשורה בראש הממשלה לשעבר, מר בנימין נתניהו, ורעייתו שרה, ובממלאי תפקידים במשרד ראש הממשלה, שהיו נשואי חקירה פלילית, לבין התוצאה הסופית. זאת בשל קשיים ראייתיים גדולים. לא היה בנו מי שיכול היה כאזרח להביט אל התמונה בלא תחושה קשה"
"...אסור שעם סגירתו של תיק יוצגו הדברים לציבור, על ידי צדדים מעוניינים, כעולם שכמנהגו נוהג, וכאילו הכל ראוי ותקין והכל זך, והנוגע בדבר יוצא הוא או פרקליטו ומעיד על כך את הכתוב בהחלטה; רחוק מזה. ואל יטעו הבריות."
"תיקים רבים נסגרים מהעדר ראיות מספיקות, גם כשתחושת העוסקים בכך היא שאין בכך מיצוי."

למזלו של נתניהו הדו"ח הזה יצא בשעה שהוא לא נשא בשום תפקיד ממשלתי, והוא פילס אחר כך את דרכו חזרה לפוליטיקה.
יתכן שבנורמות של שנת 2000, אילו הדו"ח הזה היה יוצא בזמן שנתניהו עדיין היה ראש ממשלה, גם הוא היה נאלץ להתפטר.
אבל בנורמות של היום אולי כבר לא.
נראה מה תהיה החלטת היועמ"ש הפעם, וכיצד יתייחסו אליה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703649
יש כאן החל מ 31 בערך קישור לראיון ארוך עם אדם בשם אבי וייס שהיה ניצב משנה במשטרה ומכיר את תיק 4000 לפני ולפנים. לדבריו תפרו כאן לנתניהו תיק ללא שום הצדקה. העניינים האלה מאד סבוכים ולא הייתה לי סבלנות לעקוב אחר כל מה שנאמר בראיון, אבל מי שיש לו סבלנות מוזמן להאזין.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703680
רעיון היצירתיות בהגדרת עיתונות טובה כמתן שוחד והתקדים שבכך שעלה על דעתי באופן "עצמוני" עלה אתמול גם בדבריו של שפטל בערוץ 20 באולפן פתוח 53:30 בצורה מפורטת. יש כאן עוד רעיון לפיו כאשר ישנו חשד כנגד מישהו בסוג עבירה שמעולם לא הואשם בה איש ראוי קודם כל להזהיר ולהאשים רק אם הדברים נשנים, כפי שבפרוש היה במקרה של צחי הנגבי. כדאי להאזין לדברים. אם בתחילת הפרשיות לא הייתה לי דעה כל כך ברורה על תיקי נתניהו, היום אחרי שראיתי את חוק המתנות שבפרוש מרשה קבלת מתנות לאיש ציבור, וסיפור התקדים בעיתונות טובה כשוחד, דעתי היא שנעשה עוול לנתניהו ומאשימיו פועלים פשוט בצורה לא הגונה. אבל אקשיב לדברי היועץ המשפטי כשיציג את כתבי האישום ואולי אשנה את דעתי.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703681
ויצמן לא הואשם אבל אי אפשר להגיד שהוא לא הוזהר. הוא לא הואשם בין השאר בגלל התיישנות.

ונתניהו כזכור ביקש את אישור היועץ המשפטי לממשלה לקבל מימון חיצוני להוצאותיו המשפטיות. היועץ דחה את בקשתו. ואז נתניהו בכל זאת לקח כסף.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703684
איני מבין מדוע תקעת לכאן שוב את ויצמן. סיפור האזהרה בדבריו של שפטל נוגע לצחי הנגבי שהיה אמור להיות מואשם בעבירה בגלל שחילק משרות למקורבים, אבל כיוון שלפני כן שום איש ציבור לא הואשם בהאשמה מסוג זה קבע היועץ המשפטי דאז שהוא לא מגיש כתב אישום בגלל שבמקרה תקדימי ראוי קודם להזהיר אדם ולהאשימו רק אם הוא חוזר על מעשיו למרות האזהרה.
אשר לנתניהו, ככל הידוע לי בקשתו אכן נדחתה ואחר כך הוא ביקש לשקול שוב את בקשתו. אני כמעט בטוח שאיני טועה, אבל כדי להסיר ספק אנא הבא קישור שמוכיח את טענתך לפיה הוא ''בכל זאת לקח כסף''.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703686
סיפור ויצמן (וגם תיקי אולמרט) היה האזהרה.

לעניין מימון ההגנה המשפטית: מצטער, טעות שלי: הוא סתם לקח ללא אישור:

„כפי שדווח עיתונאי חברת החדשות גיא פלג, השבוע פנה פרקליטו של נתניהו נבות תל צור למבקר, וביקש שוב לאפשר לראש הממשלה לקבל משני בעלי ההון שני מיליון דולר. ל"הארץ" נודע כי במכתב מפורט בן 25 עמודים ציין תל צור כי מיליקובסקי כבר העביר לנתניהו 300 אלף דולר, לצורך מימון שכר הטרחה של כמה פרקליטים שייצגו את בני הזוג בחקירות ובהליכים המשפטיים נגדם. התרומה הועברה מבלי שנתניהו קיבל אישור לכך מוועדת ההיתרים. הוועדה נדרשת כעת לדון בבקשה החוזרת של נתניהו, ואם תדחה אותה שוב תצטרך לבחון גם את הכספים שכבר התקבלו ממיליקובסקי. ״

נתניהו גייס 300 אלף דולר למימון הגנתו מבעל הון - מבלי לקבל אישור לכך – 09.01.2019
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703691
סיפור ויצמן לא קשור כלל לעיתונות טובה. איני מבין על מה אתה מדבר.
בעניין שנתניהו כבר קיבל כספים מבעל הון למימון הוצאות משפט, צדקת. אני פשוט לא הכרתי את הסיפור הזה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703711
שים לב שלא מדובר בסתם בעל הון אלא בבן דודו. לטעמי, אלו נסיבות מקלות במובהק.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703688
איך אתה יכול לכתוב "שראיתי את חוק המתנות שבפרוש מרשה קבלת מתנות לאיש ציבור" אחרי שהראנו לך פיקסל ע"ג מסך שזה ממש לא לא תופס לסדרי הגודל של נתניהו? ראה קישור שניתן לך לוויקיפדיה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703689
קראתי והבנתי את הנקרא הפוך ממך, וגם הסברתי במענה לתגובתך בה הפנית אותי לויקיפדיה. יותר מכך איני יכול לעשות וכל אחד מהקוראים מוזמן לקרוא בעצמו את לשון החוק ולשפוט בעצמו. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לך ולידידי האחר צפריר על כך שבעזרתכם ראיתי בעיני את לשון החוק הזה וזה עזר לי להגיע למסקנה שבכל תיקי נתניהו ''לא יהיה כלום כי אין כלום'', או לפחות רק ''אין כלום''.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703692
מעתיק פעם נוספת כשרות לציבור (הדגשות שלי).

"החוק מתיר קבלת מתנה במקרים הבאים:

(1) מתנה קטנת ערך וסבירה שניתנה לפי הנהוג בנסיבות העניין;
(2) מתנה מחבריו לעבודה, לשירות או לתפקיד של עובד הציבור;
(3) פרס שהוענק לעובד הציבור על הישגיו מאוצר המדינה וכן פרס שהוענק לעובד הציבור על הישגיו שלא מאוצר המדינה אם ניתן להענקתו פומבי.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703693
ואני מעתיק כשרות לציבור את השורות בחוק שקודמות לשלושת הסעיפים האלה שאותם השמטת בכוונה.

"קבלת מתנה הניתנת לעובד הציבור שלא בעד פעולה הקשורה בתפקידו - אינה בגדר עבירה ואיננה גוררת אחריה ענישה, ואף אין לגוף הציבורי שמטעמו פועל עובד הציבור כל זכות על המתנה. כלל זה חל אפילו ניתנה המתנה למקבלה באשר הוא עובד הציבור, והוא - כל עוד אין קשר בין המתנה לבין פעולה של עובד הציבור הקשורה בתפקידו.
ניתנה לעובד הציבור באשר הוא עובד הציבור מתנה – בין בישראל ובין בחוץ לארץ, בין שניתנה לו עצמו ובין שניתנה לבן זוגו החי עמו או לילדו הסמוך על שולחנו – ועובד הציבור לא סירב לקבלה ולא החזירה לנותנה לאלתר, תקום המתנה לקנין המדינה; ובמתנה שאין בה קנין חייב עובד הציבור לשלם לאוצר המדינה את שוויה".

הדגשתי את הפרט שבחרת להתעלם ממנו "באשר הוא עובד ציבור". החוק בפרוש מכיר בכך שעובד ציבור יכול לקבל מתנות לא "באשר הוא עובד ציבור, וזה בדיוק סוג המתנות שקיבל נתניהו ממילצ'ן. הוא קיבל אותן גם בטרם היה עובד ציבור, ואיש לא טוען שמרגע שהתחיל להיות עובד מדינה הן שייכות למדינה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703694
אתה כנראה לא שם לב לזה שאתה סותר את עצמך (הגדשות להלן שלי).

פה כתבת "ראיתי את חוק המתנות שבפרוש מרשה קבלת מתנות לאיש ציבור" בעוד שכאן כתבת "הוא קיבל אותן גם בטרם היה עובד ציבור".

יתרה מזאת. מכיוון שכתבת "גם בטרם היה עובד ציבור" הרי שאתה מקבל שקיבל גם בזמן היותו עובד ציבור, וידוע גודלן הנכבד של המתנות שאינן מותרות בחוק כפי שלונקק למעלה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703697
קשה לי אתך כי לא ברור לי אם אתה באמת לא מבין עניין פשוט, או שרק עושה את עצמך לא מבין. אז אניח שאתה באמת לא מבין ואסביר שוב יותר בברור אולי. הפסקה בחוק "באשר הוא עובד ציבור" משמעותה אינה "כאשר הוא עובד ציבור" האות הראשונה במילה הראשונה היא ב' (בית) ולא כ' (כף). כלומר לא "כשהוא עובד ציבור" אלא "בגלל שהוא עובד ציבור".
כפי שסופר, נוהג העברת המתנות סיגרים ומשקאות החל בטרם היה נתניהו עובד ציבור, וכאשר הפך להיות עובד ציבור הנוהג הזה המשיך להתקיים. ברור שכאשר נתניהו לא היה עובד ציבור המתנות האלה נתנו כמתנות מחבר כי הסיבה: היותו של נתניהו איש ציבור, עדיין לא הייתה קיימת. הנוהג הזה נמשך כאשר נתניהו הפך להיות איש ציבור, ולא סביר להניח שהסיבה לנתינת המתנות השתנתה בדיוק ברגע שחל המעבר, אלא שאכן דובר במתנות בתוקף חברות קודם ואחר כך. לכן המתנות האלה אינן נכללות בקטגורית "באשר הוא עובד ציבור" והסעיפים שציטטת פעמיים לא חלים עליהם.

אגב כשהבאת בפעם הראשונה את הסעיפים האלה, מבלי להביא את המשפטים שקדמו להם, באמת הצלחת להטעות אותי וחשבתי שנתניהו אכן ביצע עבירה על חוק המתנות, וכפי שראית מיד גם כתבתי זאת, כי אני בכלל לא מצביע נתניהו, וגם אם כן, לא אגן עליו כשאינו ראוי לכך. אבל זכרתי שוינרוט אמר שמותר לו לקבל מתנות מחבר, ואני סומך על וינרוט שלא יקשקש סתם בין אם הוא הסנגור של נתניהו ובין אם לא. ולכן, שיערתי שמשהו כאן לא בסדר, וזו הייתה הסיבה לבך שפניתי אליך כדי שאוכל לראות גם את מה שסביב הסעיפים האלה. ואכן צדקתי, והכול התברר לי מיד.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703712
תודה רבה. גם אני לא הכרתי את הסעיף המקדים שהבאת כאן, חשבתי שכל קבלת מתנה היא עבירה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704829
לטעמי, אתה מנקה את נתניהו מהטעם שהפונז כתב אי שם במעלה הפתיל. קרי, כי הוא מקדם את המדיניות שאתהרוצה.

שים לה מה כתבה, "נוהג העברת המתנות סיגרים ומשקאות החל בטרם היה נתניהו עובד ציבור, וכאשר הפך להיות עובד ציבור הנוהג הזה המשיך להתקיים.". התקופה בה נתניהו "לא היה עובד ציבור" נכונה פורמלית, סטרילית, מהתעלם מההקשר. לכל בר בי רב ברור שזו היתה תקופת המתנה. הבחור בפוליטיקה מאמצע שנות השמונים, בלי כוונה לצאת ממנה, ועם כוונה לחזור, ובגדול. הוא המשיך לקבל כספים, כך כתבת, לאחר שנהייה פורמלית להיות נבחר ציבור בחזרה. לטעמי, ולדעתי לטעם האדם הסביר, נתניהו, מהותית, היה איש ציבור גם בתקופת ההמתנה הזו. ברוא שעו"ד יכול להשתמש בטענה הזו, ואני לא יודע איך עו"ד יכול להסביר את המשך קבלת הכספית גם בתקופה "הפורמלית". בנוסף, כבר ראינו מקודם שהחוק אוסר על קבלת מתנות מעל לשווי טריוויאלי.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704896
זה נקרא שלח לחמך על פני המים. כל אחד מאלו שסיפקו מתנות לנתניהו, היו אנשים חכמים; הם העריכו שנתניהו עושה פסק זמן מהפוליטיקה והוא יחזור ובגדול. הם גם שוחחו איתו, והיות שגם הוא חכם, הא וידא שהם יודעים שהוא ממשיך לפוליטיקה. אם הוא היה מוודא שהם יודעים שהוא נטש את הפוליטיקה, סמוך עליו שהוא היה מעריך מהפסק שזרם המתנות ייפסק-אל תשכח שנותני המתנות היו נבוכים מול ״זרם״ הדרישות של נתניהו ואישתו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704898
אם כך הם לא חכמים. הם טיפשים. השקיעו המון כסף ולא קבלו שום דבר. בעיני כל ה''שלח לחמך'' הזה הוא קשקוש כי לך תוכיח דבר כזה, ובמקרה הספציפי הזה אני גם באמת מאמין שהם לא צפו לקבל שום דבר, ונתנו את המתנות מתוך חברות. זה שהם נבוכו זה סיפור. אני בטוח שמילצ'ן לא אמר בחקירתו שהוא נבוך. היה נוח שם למישהו מהחוקרים לקשקש את הקשקוש הזה והוא פלט אותו ישר לתוך התיקשורת הרעבה שיהנו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704904
מעניין, אני שואל כל אחד שאני פוגש האם יש לו חבר שנותן לו מתנות כמו החברים של ביבי. אף אחד לא ענה שיש לו. כנראה שביבי יודע לקיים חברויות מיוחדות כאלה. גם מילצ׳ן הודה שהוא נלחץ עם התביעות של שרה וביבי לקיים את זרם המתנות. ״שלח לחמך״ הוא עקרון קיים ומופיע גם בחוק.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704918
אופי המתנות האלה נראה לך באמת כמו מתנות מתוך חברות? במקרה מפורסם אחד נקנה לגברת לבקשתה תכשיט שעלותו כחמישה עשר אלף דולרים (הלוואי שהחברים שלי היו מוכנים לצייד אותי במתנות יקרות מסוג זה, אם כי לי יש מעצורים מסוימים מפני בקשה מגברים זרים לקנות תכשיטים לאשתי). למחרת היום התקשר ראש ממשלת ישראל למזכירתו של המיליונר ובפיו תלונה: לא כל הסט נרכש, ויש להשלימו בעלות של עוד כמה אלפי דולרים. עזוב את העליבות שבעובדה שראש ממשלת ישראל (שכפי שידענו ולמדנו שוב בימים האחרונים הוא מיליונר לא קטן בפני עצמו) משפיל את עצמו בטלפונים למזכירה כדי לקבל את התכשיט במקום להעמיד את אשתו על מקומה או לבלוע את הרוק ולרכוש אותו מכיסו. אם לך היה חבר שהיה נותן לך מתנות יקרות באופן קבוע, וכשקנה את היקרה שבהן היתה לך החוצפה להתקשר ולהגיד שזה לא מספיק - האם החבר הזה היה נשאר חבר? האם הוא היה ממשיך להביא לך מתנות יקרות? בסיפור על הדייג ודג הזהב, האם מישהו היה מאמין לסיפור אילו אנדרסן היה כותב שלא משנה מה ביקשה אשת הדייג, הדג המשיך לספק לה הכל ללא שום תרעומת רק מתוך "חברות"?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704925
עזר ויצמן קיבל סכומים ענקיים הרבה יותר מערך המתנות שקיבל נתניהו. בכל זאת, כבר אמרתי שאני חושב שהיה מדובר בכספים שלא נועדו שתהיה תמורה עבורם, וזה גם מה שאני חושב לגבי המתנות בתיק 1000 של נתניהו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704926
ויש גם את הכסף המזומן שמיליקובסקי נתן במעטפות לנתניהו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704950
ויצמן קיבל סכומים ונאלץ לפנות את כסאו. נתניהו היה יכול לבחור בפתרון הזה ולסגור עסקה, אבל הוא מתעקש ללכת בדרך שכל צעד בה מוריד אותו יותר נמוך. אם לא היה מתקמצן על התשלום לפרקליטיו איש לא היה יודע על הסיפור של המניות, או על איך בן-הדוד (שלפתע התגלה שהוא לא רק שוגר דדי אלא גם שותף עסקי) מעביר לו כסף במזומן באופן קבוע. אכן פלא: אדם שהוא לא בחור צעיר המנסה למצוא את דרכו בחיים אלא ראש ממשלה מזה עשור, מיליונר כבד המתקרב לגיל שבעים שכל הוצאות המחיה שלו ושל משפחתו משלומות ביד נדיבה ויותר מכך על ידי המדינה - נזקק לתמיכה כספית במזומן. מזלי שאיני תומך בו; אתה באמת מרגיש בנוח לתמוך באדם שהוא מצד אחד מיליונר ומצד שני ממשיך לקבץ נדבות?

אגב, יום אחד אולי ייחקרו די לעומק גם קשרים אחרים שלו. יש למשל מיליארדר בשם ספנסר פרטרידג' שמימן לו חליפות יוקרה (על אף שנתניהו קנה מתקציב היצוג הממשלתי ביגוד בסך של כחצי מיליון ש"ח וניצלאת התקציב הזה עד השקל האחרון, פשוטו כמשמעו). אותו מיליארדר רכש מנתניהו את מחצית בית הוריו בפינת הפורצים-הל"ה בירושלים; המחצית השניה מוחזקת בידי אחיו עדו. האם המיליארדר יכול להשתמש בבית? מן הסתם לא. האם זוהי ההשקעה הטובה ביותר של נכסיו שיכול מיליארדר למצוא? קשה להאמין. האם זו דרך להעביר לנתניהו סכום נאה בכיסוי חוקי הולם?
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704922
אני די נבוך ממה שאתה כותב. אולי תראה לי קישור של דבריך כאן הטוענים שאהוד אולמרט קיבל מתנות מחברים ולכן המשטרה רודפת אותו-אמרו את זה אחרים. למשל מעטפות הכסף מטלנסקי ועוד דברים. זה מדהים עד כמה היושר הוא קרדום לחפור בו. לא אחזור על מה שנתניהו אמר על אולמרט כשהיה באופוזיציה. למרות שאתה איש ימין וא''י בסכנה אם השמאל ינצח והמלך ירד, בכל זאת הטיעונים שלך הם מסוג האתרוגים שלא הוסיפו כבוד לממציאם.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704929
פרשת הולילנד לפי ויקיפדיה:

רקע
בשנות התשעים ביקשו בעלי האדמה במקום שבו עמד מלון הולילנד להשביחה ולהרחיב את זכויות הבנייה. הפרויקט שתוכנן במקום עורר מתחילת דרכו התנגדות עזה של התושבים ושל הארגונים הירוקים, בשל פגיעתו בקו הנוף של ירושלים. חרף כל ההתנגדויות, אושר הפרויקט במהירות על ידי ראש עיריית ירושלים דאז, אהוד אולמרט יחד עם יושב ראש הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אורי לופוליאנסקי. האישור המהיר לפרויקט, אחוזי הבנייה החריגים וההקלות שקיבלו יזמי הפרויקט עוררו כבר בשנות ה-‏90 תהיות רבות שנותרו ללא מענה. בפרויקט נבנתה שכונה שמורכבת מפארק רחב ידיים, שמוקף בכעשרה מגדלי דירות (18-12 קומות), שבבסיסם קוטג'ים מדורגים הנפרסים במורד ההר. בנוסף הוקם מגדל בודד ("הולילנד טאואר") בעל 32 קומות.

זה לא עיתונות טובה. זה כסף. והתמורה נראית לעין. זו לא פרשת מתנות. זו פרשת שוחד.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704930
בתחרות מי יותר מושחת- ביבי או אולמרט- אולמרט מוביל כרגע בגדול. אבל זה לא עוד לא סגור, כי אם יתברר בסוף שביבי קשור לתיק הצוללות הוא ינצח.
אוי לנו שזו התחרות שאנחנו עושים בין ראשי הממשלה שלנו.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704931
ההתעוררות הנוכחית של תיק הצוללות היא מערכת גלים שתפעל עד יום הבחירות, תהפוך לאדווה כמעט בלתי נראית מיד אחריו, ותחלש ותישכח תוך פרק זמן קצר.
יש כאן דוגמה מצויינת לאופן העברייני שבו פועלים אנשיו של שי ניצן, עליו כבר דברתי באחת מתגובותיי האחרונות. נתניהו כעובד ציבור נדרש על פי החוק לדווח על הכנוסתיו ובהן אותה מכירה של מניות עוד בטרם היה ראש ממשלה, והמידע הזה היה בידי הפרקליטות. כאשר הפרקליטות הכריזה מיד בתחילת החקירה שנתניהו לא חשוד בתיק הזה, היא לקחה בחשבון את המידע הזה. עתה, עם התקרבות יום הבחירות ובשלו היא פתחה בפעולה. תחילה הדליפה (בניגוד לחוק) לתיקשורת את המידע הזה, וזו הקימה רעש גדול שאותו ניצלה מפלגת ה"לא כלום" להגדילו עוד יותר מטעמים מובנים. עכשיו כשיש רעש כל כך גדול, והעניין בראש סדר היום, האין זה מתפקידה של הפרקליטות להתחיל לחקור? ואז היא מתחילה לפזר רמזים שנשקלת חקירה כזאת. אני מניח שמבחינת פעולתה ליותר מכך לא נגיע. הרעש יגבר עד יום הבחירות ואחריו כבר לא תהיה לו מטרה והוא ייעלם בהדרגה. זו התחזית שלי, ומכאן שלדעתי לא יתברר שום דבר.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704942
יש במקור ראשון של סוף שבוע זה כתבה מעניינית. מסתבר שממבחינת "כחול לבן" מדובר, כפי הנראה, לא סתם ברעש כפי שתיארתי, אלא ממש בשקרים ביודעין תוך ניצול חוסר הידע של הציבור.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704944
באופן כללי אינני מייחס חשיבות לא ל''כתבה המעניינת מאד'' של חגי סגל ולא לכתבות ''מעניינות'' של עיתונאים מהצד הפוליטי ההפוך. טענה שספין מסוים הופץ ממשרד ראש הממשלה מתקבלת על הדעת באופן כללי כי זו פרקטיקה שהוכחה-לא במקרה הזה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 704945
ובאופן פרטי? קראת? לא משקרים ביודעין? כן? זה לא חשוב? מה עמדתך?
לקחיהו 704947
יש כמה חלקים מעניינים בפרשה הזאת.
החלק שמעניין אותי הוא האחזקה של נתניהו במניות חברת NMDM. לפי הדיווחים הוא רכש את המניות ב 2007 תמורת 600 אלף דולר ומכר אותן ב 2010 תמורת 4.3 מיליון דולר.

1. עולה תמיהה מסוימת כי ב 2007 מחירי המניות היו בשיא וב 2008-09 היה משבר פיננסי ששחט מחירי מניות.
2. מי שקנה ממנו את המניות ב 2010 היה בן דודו נתן מיליקובסקי. מיליקובסקי גם היה מוכן לממן לנתניהו את תשלום המס על הרווח במכירה. זה דבר מוזר בפני עצמו. מה הבעיה של נתניהו לשלם את המס על הרווח אחרי שמכר את המניות? מעניין לדעת אם מיליקובסקי הוא גם זה שמכר לו את המניות ב 2007. לא אתפלא אם מיליקובסקי נתן לנתניהו הלוואה כדי לקנות את המניות. אם נתניהו גם קנה את המניות ממיליקובסקי, או קיבל ממנו הלוואה כדי לקנות אותן אז זו היתה פשוט העברה של מיליוני דולרים ממיליקובסקי לנתניהו.
3. נתניהו החל לכהן כראש ממשלה ב-‏31 במרץ 2009 ומכר את המניות שנה אחר כך. נראה לי שאלו מספר עבירות על כללי אשר שמחייבים אותו להעביר את ניהול ניירות הערך שבידיו לנאמנות עיוורת תוך 60 יום מכניסתו לתפקיד.
לקחיהו 704948
בתגובה 704930 אמרת שאם יתברר שנתניהו קשור בתיק הצוללות (עד כדי בגידה, כפי שהתבטא יעלון) הוא ינצח את אולמרט במאבק על ההצטיינות בשחיתות. עכשיו אתה מספר לי סיפור שהמילה "צוללות" לא מופיעה בו בכלל. כל השטויות האלה היו לי כבר לזרא. חזיתי בתגובתי הקודמת שכל העניין הזה ידעך לאחר הבחירות, כי לו היה שם אפילו בדל של משהו שאפשר להוציא ממנו משהו, האמן לי שכבר היינו שומעים על 5000. הכל היה אצלם מספר שנים. הם ריחמו על נתניהו? אני מציע שנעזוב את העניין ונשוב לדון בו חודש אחרי הבחירות.
לקחיהו 704951
אמרתי, ואני ממשיך להגיד. נראה לי שגם אתה תסכים שאם יתברר ההיפך מדעתך נתניהו ינצח את אולמרט. אין לי מה לומר יותר כי אין לי מושג מה העובדות בתיק הצוללות. אתה לא רוצה בעצמך לפתח את הדיון הזה אז למה אתה מוטרד מזה שגם אני לא רוצה?
אני מסכים להניח לצוללות עד שיתברר מה קרה שם, ועכשיו אני מספר לך סיפור אחר. יש לך מה להגיד עליו או שאתה מתלונן עלי במקום להגיב לענין?
לקחיהו 704953
הצלחת לבלבל אותי. האם כשכתבת שאם יתברר שנתניהו קשור לתיק הצוללות לא התכוונת לפרשת מכירת המניות? הרי זה הנושא החם והתקשורת רואה בפרשה החדשה איזה התעוררות של תיק הצוללות, משום שהחברה שנמכרה הייתה קשורה איך שהוא במספנה שממנה הוזמנו שנים מספר מאוחר יותר אותן צוללות. הרי יכולת גם לכתוב שאם יתברר שנתניהו רצח את ארלוזורוב או את רבין יהיה מדובר בפשע חמור יותר מפשעי השוחד של אולמרט.
מכל מקום אם טעיתי ואתה פותח כאן תיק חדש שניתן לו את השם 5000, שלפי התיאור שלך אין בו לא שוחד ולא מתנות, אחזור על מה שאמרתי, כשחשבתי שמדובר בהתפתחות בתיק 3000. אני חושב שהפרקליטות ידעה על העסקה הזאת מספר שנים, ולא הודיעה שהיא פותחת בחקירה בעניין זה. הכל התעורר עכשיו כשהעניין הזה הודלף לתקשורת, וזה די הגיוני שההדלפה הגיעה מהפרקליטות. אני מניח שאם הפרקליטות לא החליטה בשנים שהחומר היה בידיה לפתוח בחקירה כנראה לא מצאה שם שום דבר שמצדיק זאת, ולכן אני מניח שהעניין הזה ידעך.
לקחיהו 704954
אני לא מסכים עם ההנחות שלך.
גופי החקירה ידועים באזלת ידם למצוא חשד למעשים פליליים מיוזמתם גם כאשר הנתונים בידם עד שמישהו מניח את הדברים לפתחם- העיתונות החוקרת, צד נפגע, או עדות בפרשה אחרת שנחקרת. רק אחרי שמותנעת החקירה אנחנו נחשפים למלוא העובדות.
ריח רע אופף את עסקאות המניות הללו. נתניהו רוכש בשנת 2007 מניות (ממי?) בחברה שבשליטת בני דודיו בסכום לא מבוטל שהוא חלק גדול מהונו הנזיל (אז הוא לא היה שווה 40 מיליון ש"ח). אחרי שלוש שנים בהן שווי החברה ירד (לפי הערכות שווי שנעשו לה) הוא מוכר אותן לבן דודו ברווח של פי 7.
לכאורה יש כאן מתנה ענקית שנתן בן הדוד לנתניהו. אני מנחש שלפחות אחד מהמחירים- של הקניה או של המכירה, היה רחוק מאוד מלהיות ריאלי.
האם היתה תמורה של נתניהו למיליקובסקי או שהוא סתם עלוקה? נדע את זה כשהחקירה תתפתח. האם היה ניגוד עניינים שנתניהו צריך לדווח עליו כשעסקיו של בן דודו (עסקים שהוא היה שותף להם) מושפעים מהחלטות הממשלה?
נתניהו לחץ בשנת 2014 לבטל את המכרז הממשלתי שכבר התנהל לרכישת סטי"לים ולחדש במקומו את המגעים עם המספנה הגרמנית, שתייצר ספינות כבדות יותר מדרישת חיל הים. החלטה שכנראה השפיעה על העסקים של בן דודו. השפיעה מעט או הרבה- אנחנו לא יודעים.
לקחיהו 704955
אני חוזר על הצעתי להמתין עד אחרי הבחירות, אבל התנהלות הפרקליטות (אם היא לא עשתה את הכל בכוונה) הזכירה לי את הסיפור הבא:

זקן אחד שנח לו בנחת מתחת לעץ הופרע על ידי קבוצת ילדים שהחלה להציק לו. כדי להיפטר מהם הוא הפיץ שמועה שיש איזה מטמון של זהב בקרבת מקום, ושכדאי להם לרוץ כדי לתפוס את המציאה. התגובה הייתה מעבר לצפיותיו שכן לא רק החבורה הזאת רצה אלא שהשמועה התפזרה וגרמה להמוני אדם לרוץ לכיוון שאליו הצביע. הוא צפה בנהרות אדם נוהרים, ולמראה הזה החל להאמין בעצמו שאכן ישנו אוצר. ואז הוא קם ורץ יחד אתם. . .
לקחיהו 704958
נשמע מתאים :)
לקחיהו 732128
הכה בפרקליטות והצלת את ביבי.
(ברוח הסיסמא ''הכה ביהודים והצלת את רוסיה'').

כל ההסתה נגד הפרקליטות היא חלק מהשיטה הביביסטית המסריחה, של הסתה נגד אחרים כדי להמלט מהאשמות. אינה טובה במאומה מההסתה האנטישמית של הצאר הרוסי נגד היהודים בתחילת המאה העשרים כדי להצדיק את כשלונותיו.

כמובן --- הפגמים בפרקליטות הם פגמים מינוריים חסרי חשיבות, יש דרכים דמוקרטיות לתקן פגמים מינוריים. כל תכלית ההסתה נגד הפרקליטות היא רק להסיח את הדעת מכשלונות ביבי.

מי שמאמץ לליבו את ההסתה נגד הפרקליטות, יש לו בעיה עמוקה.
לקחיהו 731521
שנמתין עוד בחירות אחד ודי?
לקחיהו 732131
תגובתי המאוחרת היא בגלל שנתקלתי בתגובה זו במקרה עכשיו, ומשום מה לא ראיתיה כשנכתבה.
כתבתי שכל סיפור העבירה שבקניית המניות הוא לדעתי פייק ניוז שהומצא לצורך הבחירות, ושהסיפור ידעך אחריהן, ולדעתי צדקתי מאד.
יש איזה חדשות בקשר לכך? האם הסיפור התעורר שוב? אם כן לא שמתי לב לכך. ויתכן ששוב ממחזרים זאת לקראת הבחירות החדשות הקרבות, ושוב הסיפור המתחדש ידעך אחריהן.
לקחיהו 732133
מנדבליט קבע שלפי המידע שנחשף בפרשת המניות, על נתניהו להחזיר למיליקובסקי 300,000 דולר שהתקבלו למימון הוצאתו המשפטית מכיוון שהם שותפים עסקיים.

ועכשיו לפינת ההיקש: אנחנו יודעים מפי הסוס שמיליקובסקי נתן במשך שנים מתנות קטנות של אלפי שקלים בכל פעם לבן דודו. איך קוראים למתנות הללו משותף עסקי לאיש ציבור?
לקחיהו 732135
על ההתחרפנות הזאת של מנדלבליט דווקא שמעתי. אבל הוא לא קבע שקניית המניות האלה שקנה נתניהו הייתה עבירה. אז הבה נחכה שהוא יהפוך את דעתו גם בשאלה זו. זה אולי יכול לקרות מתי שהוא. איני מצפה ממנו להרבה יושר. הוא כבר הוכיח כמה פעמים שהוא לא כזה.
לקחיהו 732173
באמצעות המניות מיליקובסקי נתן מתנה של מיליוני שקלים לנתניהו.
נשאלת השאלה למה נתן לו את המתנה באמצעות המניות ולא במזומן? זה מעורר חשד להסתרה מכוונת.
נתניהו החל לכהן כראש ממשלה במרץ 2009. כללי ועדת אשר מחייבים להעביר את המניות לנאמנות עיוורת בתוך 60 יום מרגע שמונה לתפקיד. בשנת 2009 נתניהו קיבל היתר זמני לא להעביר את המניות לנאמנות עיוורת, אולם ב-‏2010 הוועדה סירבה לבקשה נוספת בנושא.
בכל זאת נתניהו לא העביר את המניות לנאמנות עיוורת, ומכר אותן רק בנובמבר 2010. עבירה יש, אבל לא עבירה פלילית.
לדברי מנדלבליט, בשנים 2007–2010 לא נמצא בסיס מספק בתשתית הראייתית לאינטרס של מיליקובסקי בישראל שנתניהו יכול היה לקדם - ולכן לא הייתה הצדקה לחקור חשד לשוחד. קבלת כספים בסכומים כאלה על ידי איש ציבור יכולה להוות גם עבירה של מרמה והפרת אמונים - אלא שלדברי היועץ, כשהפרשה הגיעה לידיעת הרשויות, כבר חלפה תקופת ההתיישנות על העבירה הזו (תקופה קצרה יותר מאשר בעבירת שוחד).
כלומר שיש גם חשד לעבירה פלילית, אבל שהתיישנה כבר.
בכל זאת, כיוון שהמניות האלו הוכיחו קשרים עסקיים בין נתניהו למיליקובסקי, קשר שנתניהו שיקר בראש חוצות לגביו, מנדלבליט קבע שמתנות שנתניהו קיבל מבן דודו (300 אלף למימון הוצאות משפטיות) הן כבר "מתנה אסורה" לפי חוק המתנות ועליו להחזיר אותם.
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • צפריר כהן
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • צפריר כהן
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • הפונז
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • ידידיה
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • ידידיה
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • ידידיה
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • ידידיה
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • עומר
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • עומר
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • עומר
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • הפונז
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • האייל האלמוני
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • האייל האלמוני
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • צפריר כהן
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • האייל האלמוני
  לקחיהו • הפונז
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • צפריר כהן
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • צפריר כהן
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • האייל המקשר
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • האייל המקשר
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • האייל המקשר
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • האייל המקשר
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • האייל המקשר
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • האייל המקשר
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • צפריר כהן
  לקחיהו • kozmo5449@gmail.com
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • שוקי שמאל
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • האייל המקשר
  לקחיהו • צפריר כהן
  לקחיהו • אריק
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • איציק ש.
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  לקחיהו • איציק ש.
  לקחיהו • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • נאפו
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אח של אייל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אח של אייל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אח של אייל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האייל המקשר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האייל המקשר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האייל המקשר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האייל המקשר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האייל המקשר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • האייל המקשר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האייל המקשר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • יהודי תימני
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • רון בן-יעקב
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • רון בן-יעקב
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץl
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץl
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  כולם יודעים שרביב דרוקר הוא כתב החצר של ביבי • צפריר כהן
  כולם יודעים שרביב דרוקר הוא כתב החצר של ביבי • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץl
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ברקת
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • רון בן-יעקב
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • היא
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אנטילופה
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • רון בן-יעקב
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • רון בן-יעקב
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • רון בן-יעקב
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • רון בן-יעקב
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האלמון האיילי
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • רון בן-יעקב
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • ab
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץl
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אח של אייל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  התעלומה והפתרון • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • היא
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • היא
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • קוזמו
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • קוזמו
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • קוזמו
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • קוזמו
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • קוזמו
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • קוזמו
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • תשע נשמות
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האייל האלמוני
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • האייל האלמוני
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • אח של אייל
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • צפריר כהן
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • צפריר כהן
  שקר שמריח ממש רע • אח של אייל
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • היא
  שקר שמריח ממש רע • kozmo5449@gmail.com
  שקר שמריח ממש רע • תשע נשמות
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • אח של אייל
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • אח של אייל
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  אמירה דוחה שמריחה ממש רע • אח של אייל
  אמירה דוחה שמריחה ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  אמירה דוחה שמריחה ממש רע • אח של אייל
  אמירה דוחה שמריחה ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • צפריר כהן
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • צפריר כהן
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • צפריר כהן
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • דב אנשלוביץ
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • צפריר כהן
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • תשע נשמות
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • האייל האלמוני
  שקר שמריח ממש רע • אריק
  שקר שמריח ממש רע • תשע נשמות
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • תשע נשמות
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • ירדן ניר-בוכבינדר
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • תשע נשמות
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • תשע נשמות
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • שוקי שמאל
  שקר שמריח ממש רע • האייל האלמוני
  שקר שמריח ממש רע • שוטה הכפר הגלובלי
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • אח של אייל
  שקר שמריח ממש רע • אח של אייל
  שקר שמריח ממש רע • הפונז
  שקר שמריח ממש רע • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  הסטה זה לא פחות גרוע מהסתה • הפונז
  הסטה זה לא פחות גרוע מהסתה • אריק
  הסטה זה לא פחות גרוע מהסתה • הפונז
  הסטה זה לא פחות גרוע מהסתה • אריק
  הסטה זה לא פחות גרוע מהסתה • דב אנשלוביץ
  הסטה זה לא פחות גרוע מהסתה • צפריר כהן
  הסטה זה לא פחות גרוע מהסתה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • ab
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • עומר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האייל האלמוני
  פרופורציה - במלוא מובן המילה • היא
  פרופורציה - במלוא מובן המילה • ידידיה
  פרופורציה - במלוא מובן המילה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה - במלוא מובן המילה • הפונז
  פרופורציה - במלוא מובן המילה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • האייל האלמוני
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • האייל האלמוני
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • האייל האלמוני
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • האייל האלמוני
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • easy
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • ab
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • שוקי שמאל
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • עומר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • עומר
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • ab
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • עומר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • עומר
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • ab
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • אח של אייל
  פרופורציה • הפונז
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אח של אייל
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • האלמון האיילי
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • האייל האלמוני
  פרופורציה • kozmo5449@gmail.com
  פרופורציה • האלמון האיילי
  פרופורציה • ab
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • האלמון האיילי
  פרופורציה • אח של אייל
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אח של אייל
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • יוסי
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ידידיה
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ירדן ניר-בוכבינדר
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • הפונז
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • ידידיה
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • ירדן ניר-בוכבינדר
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • שוטה הכפר הגלובלי
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • שוטה הכפר הגלובלי
  נתניהו והתקשורת • שוטה הכפר הגלובלי
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • שוטה הכפר הגלובלי
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • אריק
  נתניהו והתקשורת • דב אנשלוביץ
  נתניהו והתקשורת • ארז לנדוור
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • רון בן-יעקב
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • האייל האלמוני
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • ארז לנדוור
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • צפריר כהן
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • יוסי
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • יוסי
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • אריק
  פרופורציה • דב אנשלוביץ
  פרופורציה • ידידיה
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יוסי
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • הפונז
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • הפונז
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • הפונז
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • הפונז
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יובל נוב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • העלמה עפרונית
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • העלמה עפרונית
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • צפריר כהן
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יובל נוב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • צפריר כהן
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • צפריר כהן
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • מסתיר את השם באופן חד-פעמי
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • צפריר כהן
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יובל נוב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יובל נוב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יובל נוב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • רון בן-יעקב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • צפריר כהן
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יובל נוב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • צפריר כהן
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יובל נוב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • ידידיה
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • ידידיה
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץl
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • ידידיה
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • easy
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד תשעה חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • צפריר כהן
  יש עוד תשעה חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץl
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • איציק ש.
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • הפונז
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • אריק
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • היא
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יובל נוב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • צפריר כהן
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • דב אנשלוביץ
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • יובל נוב
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • צפריר כהן
  יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. • ירדן ניר-בוכבינדר
  שוחד מיני • דב אנשלוביץ
  שוחד נוצריי • צפריר כהן
  שוחד נוצריי • דב אנשלוביץ
  שוחד מיני • ידידיה
  שוחד מיני • ידידיה
  שוחד מיני • דב אנשלוביץ

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים