הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714648
רחובות תל אביב כמעט ריקים, אני בבידוד מניעתי (עדיין לא נגוע בקורונה, ובשל מחלות רקע לא כדאי שאהיה). וכעת 19.3.20 אני קורא ב"הארץ" ידיעה טרייה: "הרב חיים קנייבסקי הורה להמשיך בלימודים במוסדות החינוך החרדיים למרות הצו של משרד הבריאות שאוסר על כך. בחברה החרדית מתקבלת פסיקתו בדממה כאשר הרבנים האחרים לא מרהיבים לחלוק על החלטתו."
לכל מי שעוקב ברור כבר עתה: חלק ניכר ממפיצי המחלה ומהמאושפזים בימים הקרובים יהיו מקרב החרדים שאינם מקיימים את הוראות משרד הבריאות, וכך ייגזל חלק נכבד מהמשאבים המוגבלים של מערכת הבריאות: צוותי רופאים ואחיות, בדיקות, מכשור רפואי, מכונות הנשמה חיוניות, ועוד ועוד.
בחסות "ממשלות הימין" התרגלו רבנים כקנייבסקי שהם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם מבלי להתחשב בציבור הכללי. נתניהו ומשת"פיו שיתקו השבוע את מערכת המשפט והכנסת בשם "בהלת הקורונה", הם ערים לנזק שגורמים קנייבסקי ודומיו, אך ממלאים את פיהם מים כי ביבי תלוי בהם. הוא מוכן להפעיל שב"כ על האזרחים בשל חירום הקורונה (עקרונית צעד יעיל, אך לא מטופל כיאות חוקית), אבל קנייבסקי יכול להמשיך בשלו. אם תימשך ההפקרות וייגרם בגינה מחסור במשאבים בריאותיים שיפיל קורבנות מקרב החולים, דמם בראשיהם של קנייבסקי ונתניהו.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714657
כשראש הממשלה זקוק לבלוק הפוליטי שלו, וכששר הבריאות חרדי בעצמו, אי אפשר לצפות לשום פעולה ממשית נגד קנייבסקי וחסידיו, ובגלל תקופת הדגירה הארוכה יעבור יותר מדי זמן עד שהקורונה תיקח ממנו את תפקיד הוראת ההלכות. כרגיל, כולנו נשלם את המחיר כפי שציינת.

אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף.

(יה, שור)
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714660
הייתי אומר שלאור התוצאות החלשות של תפילות הילדים, הנערים, הבחורים ושאר יושבי הישיבות לעצירת המגפה, אולי צריך לחשוב מחדש על התועלת שבהשקעת הכספים בהן ולהפנות את אותם הכספים לאפיקים יותר משתלמים במניעת מגפות, למשל, רק הצעה, במערכת הבריאות.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714667
למה אתה חושב שרק בארץ הקודש, עם ריכוז המתפללים הגדול, לא מת עדיין אף אחד מהמגפה הנוראה?

הניחוש שלי: יגרמו להם להפסיק, ומישהו ימות מקורונה.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714676
LOL
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714690
האפיפיור אומר שהוא ביקש מאלוהים שיפסיק את הקורונה. אבל לפחות הוא קורא לאנשים להיכנס לבידוד.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714679
איזה אורח משמח! ברוך הבא.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714700
מצטרף ליובל, ומעלה: ברוך הבא למחלקת הסיכון של האייל!
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714708
היי, תודה על קבלת פנים, שמח שבאתי.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714714
רק בבקשה אל תשכח מסכה וכפפות כשאתה מקליד.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714771
בנוגע להפעלת השב''כ אני לא לגמרי מסכים אתך.
באופן עקרוני קשה לחלוק על הצורך של המדינה לאתר נושאי מחלות מדבקות ולבודד מי שהיה בקרבתם. העניין הוא בנסיבות. בשלב זה האיתור באמצעות הטלפון הנייד הוא בעל תועלת שולית. אלמלא היה כך, לא היה צורך בסגר כללי. השלב בו אפשר לדבר על בידוד מושלם של נשאי המחלה כבר חלף.
אם מנגנון המדינה היה פועל, היה אפשר להפעיל את המערך הזה במקביל לקבלת האישורים והפיקוח הנדרש במדינת חוק דמוקרטית. מאחר ואין זה המצב, הנזק לדמוקרטיה מתקזז עם התועלת הלא גדולה.
אני מסכים שמדובר בדיון תיאורטי עקר. אבל מאחר ורוה''מ שלנו (לצערי) מתעקש לקשוט עצמו בכל מה שהוא עושה בשעת חירום זו, מותר לנו להעיר שאין מה להתפאר בצעד זה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים