הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714648
רחובות תל אביב כמעט ריקים, אני בבידוד מניעתי (עדיין לא נגוע בקורונה, ובשל מחלות רקע לא כדאי שאהיה). וכעת 19.3.20 אני קורא ב"הארץ" ידיעה טרייה: "הרב חיים קנייבסקי הורה להמשיך בלימודים במוסדות החינוך החרדיים למרות הצו של משרד הבריאות שאוסר על כך. בחברה החרדית מתקבלת פסיקתו בדממה כאשר הרבנים האחרים לא מרהיבים לחלוק על החלטתו."
לכל מי שעוקב ברור כבר עתה: חלק ניכר ממפיצי המחלה ומהמאושפזים בימים הקרובים יהיו מקרב החרדים שאינם מקיימים את הוראות משרד הבריאות, וכך ייגזל חלק נכבד מהמשאבים המוגבלים של מערכת הבריאות: צוותי רופאים ואחיות, בדיקות, מכשור רפואי, מכונות הנשמה חיוניות, ועוד ועוד.
בחסות "ממשלות הימין" התרגלו רבנים כקנייבסקי שהם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם מבלי להתחשב בציבור הכללי. נתניהו ומשת"פיו שיתקו השבוע את מערכת המשפט והכנסת בשם "בהלת הקורונה", הם ערים לנזק שגורמים קנייבסקי ודומיו, אך ממלאים את פיהם מים כי ביבי תלוי בהם. הוא מוכן להפעיל שב"כ על האזרחים בשל חירום הקורונה (עקרונית צעד יעיל, אך לא מטופל כיאות חוקית), אבל קנייבסקי יכול להמשיך בשלו. אם תימשך ההפקרות וייגרם בגינה מחסור במשאבים בריאותיים שיפיל קורבנות מקרב החולים, דמם בראשיהם של קנייבסקי ונתניהו.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714657
כשראש הממשלה זקוק לבלוק הפוליטי שלו, וכששר הבריאות חרדי בעצמו, אי אפשר לצפות לשום פעולה ממשית נגד קנייבסקי וחסידיו, ובגלל תקופת הדגירה הארוכה יעבור יותר מדי זמן עד שהקורונה תיקח ממנו את תפקיד הוראת ההלכות. כרגיל, כולנו נשלם את המחיר כפי שציינת.

אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף.

(יה, שור)
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714660
הייתי אומר שלאור התוצאות החלשות של תפילות הילדים, הנערים, הבחורים ושאר יושבי הישיבות לעצירת המגפה, אולי צריך לחשוב מחדש על התועלת שבהשקעת הכספים בהן ולהפנות את אותם הכספים לאפיקים יותר משתלמים במניעת מגפות, למשל, רק הצעה, במערכת הבריאות.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714667
למה אתה חושב שרק בארץ הקודש, עם ריכוז המתפללים הגדול, לא מת עדיין אף אחד מהמגפה הנוראה?

הניחוש שלי: יגרמו להם להפסיק, ומישהו ימות מקורונה.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714676
LOL
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714690
האפיפיור אומר שהוא ביקש מאלוהים שיפסיק את הקורונה. אבל לפחות הוא קורא לאנשים להיכנס לבידוד.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716698
'אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף '

לא להאמין לסגנון תגובתו של איש המתיימר להיות איש שיח וכתיבה עם נגיעות של הומניזם וליברליזם ואינטלקטואליזם וכו'.

אשכרה ברלין 1933 ! אללי . איך אנשי תרבות נהפכים ברגע להיות כאחרוני צורחי הפ הפ ..
גודווין! 716756
והפעם גודווין קלאסי ישר מהספר.

אני מבין שהאשמה בנאציזם, שמבוססת על סילוף (מכוון?) של דברי, נראית בעיניך סגנון מכובד יותר. היא לא.

מכל מקום, כדי לעזור להיסטוריון העתידי, מעולם לא התיימרתי להיות "איש שיח וכתיבה עם נגיעות של הומניזם וליברליזם ואינטלקטואליזם וכו"' למרות שיחסית אליך אני ודאי עונה על כל הקריטריונים האלה.
שר החוץ וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716998
''כשראש הממשלה זקוק לבלוק הפוליטי שלו, וכששר החוץ יהודי בעצמו, אי אפשר לצפות לשום פעולה ממשית נגד ליאו בק וחסידיו, ובגלל תקופת המיתון הארוכה יעבור יותר מדי זמן עד שהשפל הגדול יקח ממנו את תפקיד הוראת ההלכות. כרגיל, כולנו נשלם את המחיר כפי שציינת.
אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות הגרמנית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מן העולם יחד עם עם השפל הגדול''
(יה, וול)
שר החוץ וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 717014
כמה מתוחכם. וכמה מקורי.

הדמיון שאתה מצביע עליו הוא בערך כמו הדמיון בין התמונה המפורסמת של הילד מגטו ורשה לבין הדרדק העילוי מבית שמש עליו נאמר זה הקטן גדול (בתורה ובמעשים טובים) יהיה.

לשפויים שבקוראים: אני מתנצל על שאני נגרר לשפל הזה של זילות השואה ועושה שימוש במשהו שאמור להיות הרבה מעבר לויכוחים מכל סוג. כאשר מליצי היושר של הקוזאקים הנגזלים מאשימים אותי בנאציזם אני מתקשה לשמור על קור רוח, למרות שבגילי הייתי אמור כבר לדעת טוב יותר. מכל מקום, זאת הפעם האחרונה שאני מתייחס לקוזמו בכל צורה ואופן והפרובוקציות העלובות הבאות, אם תהיינה, תעניינה בדרך הויטגנשטיינית ההולמת. אם לא אעמוד בפיתוי אוודא זאת ע"י הוספת קללות וניבולי פה כאלה שהמערכת תמהר למחוק את התגובות בטרם יספיקו הפיקסלים להתייבש ואני להתבייש.
______________
תאז הבוגתל רבכ "הנוז ןב תכיתח" ףיסוהל םא טבלתמ ינא תמאה ןעמל
שר החוץ וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 717020
תמהני, האם ב"דרך הויטגנשטיינית ההולמת" אתה מתכוון להכאת קטינים עד לאבדן הכרה, או באיומים על בר פלוגתא בעזרת דוקרן מלובן?
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726211
נראה שהתפקיד נלקח ממנו הבוקר, כמובן לא לפני ששילמנו, ונמשיך לשלם, את המחיר. גם טראמפ משלם את מחיר הטמטום, בדומה לבוריס ג'ונסון בשעתו. ועוד יש משוגעים שטוענים שאין אלוהים.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726216
נראה לי שאתה מקדים את המאוחר. למה לדעתך התפקיד נלקח ממנו?
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726218
באתרי ההימורים לפני כמה ימים היה שוויון כמעט מדויק. קצת אחרי העימות היה יתרון קל לביידן. היום אתה מקבל כמעט 2:1 אם אתה מהמר על טראמפ, כלומר שהסיכויים הנתפסים כרגע הם 66-33 לביידן.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726220
בלבלת אותי, לפי התגובה הקודמת נראה היה בבירור שמדובר על הרב ולא על POTUS.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726224
אכן בעוונותי כיוונתי לרב קנייבסקי. איכשהו נראה לי שבגיל 92 יהיה לו קשה להמשיך למלמל את פסיקותיו מבעד למכשיר ההנשמה. אני, כמובן, מאחל לו החלמה שלמה כי הלוויה המונית היא לא משהו שאנחנו צריכים כרגע.

אנשים רעים ממש, ואני מתכוון ממש ברמה של פסיכופטים ששכחו מזמן מה זה להיות יהודים, אוטו-אנטישמים ושונאי עצמם, צאצאי האספסוף העמלקי ימ"ש וזכרם, מצפים לחג שמחת פטירה. של טראמפ, כמובן. יש גבול.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726234
אני מרגיש לא טוב לאחל את זה, אבל זה יהיה צדק פואטי אם הוא יהיה לפחות חולה. כלומר: ידרוש בידוד מעכשיו ולא יוכל להמשיך לצאת לעצרות בחירות.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726237
מן הסתם הוא יעבור את המחלה בקלות, ובנוסף יסתבר שביידן נדבק ממנו בעימות, והוא יחלה קשה ויפסיד את הבחירות לטרמפ בעקבות זאת.

ובכל מקרה, נוצר כאן lose-lose situation. אם הוא יבריא בקלות, הוא צפוי למנף זאת to downplay שוב, וביתר שאת, את כל עניין הקורונה. ואם הוא ימות, אז 40% האידיוטים שתומכים בו יראו בזה קונספירציה סינית, או הפיכה של סמולנים, או פלישה חייזרית - וקשה לדעת עד כמה כל העניין יסלים.

התרחיש היחיד שאני רואה בו הוא ישלם מחיר, כרוך בכך שהוא יחלה קשה, יתאשפז ויונשם - אבל בסוף יבריא.

(ואם למישהו יש הצעה לתרגום האנגלית שהשתרבבה להודעה הזו, אודה לו.)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726238
הבייס שלו כולל הרבה נוצרים אדוקים, שיראו מחלה קשה שלו כעונש מאלהים.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726244
אני מאד מודה לך שנתת לי סופסוף אפשרות להיות האופטימיסט שבחבורה.
טראמפ ככל הנראה חולה לא קל בקורונה ונראה שסופסוף כוח עליון כלשהו החליט ש-enough is enough וסתם את פיו של הנבל הזה לפחות עד לבחירות.
התחזית של ה-CNN טוענת שביידן הוא במרחק של אלקטור אחד מניצחון. את הנזק שטראמפ גרם למערכת הבחירות שלו בדיבייט הראשון כאשר איפשר לביידן לחשוף את ה-clown bozo show שלו, מבלי להחשב כאגרסיבי או שלילי מדי, כבר אי אפשר יהיה לתקן.
ביידן קיבל את הזדמנות הזהב להציג עצמו כמנהיג השפוי והמפייס שיהיה הנשיא של כולם ושלא תהיה לא בעיה להוביל את ההסברה הנדרשת במלחמה בקורונה. ארה"ב ניצלה מן האפשרות המאיימת של תוצאות בחירות שנויות במחלוקת ומחזה האימה של נשיא מודח המתבצר בבית הלבן ומציג את הדמוקרטיה של המעצמה הראשונה בעולם, במערומיה.
אפילו האפשרות העגומה שטראמפ יתאושש ממחלתו, משחקת לטובת ביידן, מפני שהיא מונעת ביצוע העברת שלטון מסודרת למייק פנס סגנו שודאי יכול להיות נשיא טוב לאין ערוך מטראמפ. זה קצת מאזן את שטפון הספינים והאבסורדים המטורללים של טראמפ המחלים.
ארה"ב אולי לא תקבל את העיפרון המחודד והצעיר ביותר כנשיא, אבל לפחות תיפטר מן הנשיא הנבל והנוכל הגדול בתולדותיה. הנשיא החדש יקבל את הנשיאות במצב רע מאד לעולם כולו ולארה"ב. אני בספק רב אם הוא יכול להפוך את הכיוון של הטיטניק הגלובלי או אפילו לתקן הרבה מן הנזקים שגרם הנשיא הקודם, אבל לפחות נוכל לשקוע בשלוות הנפש של המחשבה שנבחרינו מנסים לשפר את המצב ולא להרע אותו לטובת הצרכים האנוכיים שלהם.
מעולם לא נענשה בחירה דמוקרטית שגוייה, כפי שנענשו הבוחרים של דונלד טראמפ. ככל הנראה נאלץ להסתפק בנחמה פורתא זו.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726245
זה מה שמעסיק אתכם? מי יהיה המנהיג של אימפריה מתפוררת?

מי יחליף את קנייבסקי נ"י, אם חו"ח ייאסף לישיבה של מעלה???????????? (רמז לעדת מעריצי: כן, אני פנוי).
__________
(עורך יקר: כל סימן שאלה כאן נחוץ עד מאד ואין בו שמץ של התלהמות)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726249
תשמע, הבוחרים של נתניהו בבחירות האחרונות נותנים פייט יפה בתחרות הזו, ועוד ידם(/ו) נטויה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726257
אני חושב שאין פה באמת מקום להשוות, ולו כי נתניהו הוא הרבה יותר אינטליגנטי ומוכשר מטראמפ.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726258
אני מסתכל במבחן התוצאה. ההיסטוריה מלאה במנהיגים אינטליגנטים ומוכשרים שהשאירו חורבן איום מאחוריהם.
מרגע מסוים הכישורים האלה רק מגדילים את נזקם, הפוטנציאלי והאמיתי. נתניהו עבר את הרגע הזה מזמן.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726259
כבר דנו בסוגייה הזאת עד זרא, אבל אני בכל אחזור שוב על הטענה שלי: אני לא חושב שמצביעי הימין הם מטומטמים. הם בוחרים בנתניהו מסיבות שאני אולי לא מסכים איתן, אבל מבין אותן. אני כן חושב שמי שמצביע לטראמפ (אחרי הקדנציה הראשונה שלו) הוא מטומטם.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726260
לא טענתי שהם מטומטמים. איך יכלו לדעת שהוא ייאלץ לטפל במשבר אמיתי וייכשל באופן כה הרסני? לא יכלו, אולי. אני בכלל לא בטוח שבמבחן התוצאה הישראלי הממוצע יסבול פחות מהאמריקאי הממוצע. ועם תנאי התחלה הרבה יותר טובים, לפחות במשבר הקורונה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726261
ולכן אני חושב שההשוואה בין בוחרי טראמפ (''מעולם לא נענשה בחירה דמוקרטית שגוייה, כפי שנענשו הבוחרים של דונלד טראמפ'') לבוחרי נתניהו (''הבוחרים של נתניהו בבחירות האחרונות נותנים פייט יפה בתחרות הזו'') היא לא נכונה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726262
בסדר. ה''מעולם'' הוא קצת מוגזם, בהתחשב באלה שנבחרו דמוקרטית באירופה לפני שמונים שנה בערך.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726265
ה''מעולם'' לא היה הגזמה אלא טעות אלצהיימרית. התכוונתי לכתוב ''מעולם לא נענשו מהר כל כך''.
גם במוחי עברה המחשבה על בחירה דמוקרטית בנאציזם. אני עדיין חושב שזה לא קרה. זה קשור ברעיון שדמוקרטיה אינה מסתכמת בריבוי מפלגות וחופש בחירה. המפלגה הנאצית היתה המפלגה הגדולה אבל נזקקה לקואליציה והיתה למעשה בתהליך של איבוד תמיכה, כאשר תפסה את השלטון ופרקה את הדמוקרטיה באמצעות עיקרון הפיהרר. שינוי השלטון אושר לאחר שבוצע באמצעות משאל עם. משאלי העם, לדעתי האישית הם אמצעי אנטי-דמוקרטי בפני עצמו, אבל בגרמניה הם התבצעו פוסט-פאקטום ותחת חשש יותר מסביר שמי שלא יצביע בעדהקו השלטוני ייענש.
הבחירה הזו משולה לבחירה ציבורית לפטור את ראש השלטון מחובת קיום החוק. מי שתומך בדמוקרטיה אבל מתנגד לשלטון החוק עליו היא נסמכת, אינו דמוקרט.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726274
אני ממליץ על ספרו של נדב אייל / המרד נגד הגלובליזציה. (או סדרת הכתבות שלו על טראמפלנד). תמצא שם כמה סיבות טובות שהיו לבייס להצביע לטראמפ ב-‏2016.
אחת מהן שאני זוכר, היא שכל הפוליטיקאים הקונפורמיסטים (דמוקרטים ורפובליקנים) שיקרו להם וספרו להם עד כמה הגלובליזציה טובה להם, בזמן שהיא היתה טובה מאד רק למיעוט זעיר ופריבילגי באמת של החברה. אם תרצה, קרא לזה הצבעת מחאה.
ואכן, כפי שכתבת העובדה שאיזה 30-40% מן האמריקאים יצביעו עבור טראמפ (אם יהיה עדיין בחיים) היא אות לטמטום וכתב תביעה חריף מאין כמותו, כנגד השיטה הדמוקרטית הליברלית.
אנצל הזדמנות זו כדי להבהיר שלדעתי אתה צודק במה שאתה טוען על מצביעי נתניהו. בזמנו פשוט חשבתי שההתקפה על ארז לנדוור אינה במקומה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726263
אני נאלץ שוב לחלוק.
יצא לי לא מעט להרהר על כך דוקא בזמן האחרון ולא במקרה השתמשתי בתואר "נבל". יש לטראמפ לא מעט בעיות שהופכות אותו לנשיא איום ונורא (חוסר מעצורים ושאפתנות שאינה נעצרת במודעות למגבלותיו. אי-ליטרליות שגובלת בסוג מסויים של דיסלקטיה, חוסר הערכה להשכלה ואינטלקטואליות, עצלנות וחוסר יכולת לדחות סיפוקים הגורמת לו לבחור תמיד ברמייה ופאור עצמי מגוחך על פני עבודה קשה). נדמה לי שחוסר אינטלגנציה אינה הבעיה שלו. הוא כנראה ידע היטב שהקורונה היא מחלה מסוכנת אך בחר בהכחשה, לדעתי מפני שהעריך שהבייס שלו יעדיף רמייה עצמית על פני הקרבת קורבנות. נוסף על כך שהוא הודה בכך בראיונות עם וודוורד, אני זוכר שהרבה לפני הקורונה הוא ספר שלחיצות ידיים הם בעיניו מנהג מטונף. evidently סרבנות המסיכות שלו, לא היתה מהבטן אלא מהראש.
גם הגילויים על היכולת שלו לחמוק מתשלום מיסים מעידה על נון-קונפורמיזם ופקחות/ערמומיות בעולם העסקים. כקבלן טראמפ השאיר אחריו לא מעט פרוייקטים מרשימים, גם אם הם הסתיימו בפשיטת רגל. המעבר של טראמפלצד האפל התרחש כאשר הוא גילה שהוא יכול להרויח סכומים בטלביזיה מבלי לטרוח בלבנים,בטון ומימון.
טראמפ לא היה טפש. הוא היה נוכל ונבל.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726463
זה סובל, וזה חסר?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726467
המשמעות של Lose lose היא קצת שונה. זה אומר שזה מצב שבו כל האפשרויות גרועות. נראה לי שפשוט אפשר להגיד "כל האפשרויות גרועות".
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726480
אני חושב שהמשמעות היא ''רע לשני הצדדים'', כמו משחק עם סכום שלילי ולא כמו שחושבים בטעות '' שתי האפשרויות גרועות''
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726498
זאת גם המשמעות שאני הכרתי במקור למושג, כפי שמשתמשים (השתמשו?) בה בתורת המשחקים. אבל ע"פ No-win_situation [Wikipedia], המשמעות הראשית היא בכיוון של אח של אייל. גם הפירוש בערך הנ"ל תחת תת-הכותרת "In game theory" היא לא מדויקת, אני חושב (זה לא שכל השחקנים מפיקים תועלת שלילית בכל אחת מהתוצאות האפשריות, אלא המושג יכול לחול על תוצאה בודדת, שבה כל הצדדים מפיקים תועלת שלילית).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726507
לכל הפחות באופן שבו עומר השתמש בו, המשמעות היא כל האפשרויות גרועות:
"אם הוא יבריא בקלות, הוא צפוי למנף זאת.. ואם הוא ימות, אז 40% האידיוטים שתומכים בו יראו בזה קונספירציה סינית, או הפיכה של סמולנים.. ".

בקיצור הוא מחפש ביטוי עברי יפה ל"מצב שבו כל האפשרויות הן גרועות".
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726508
זו נבלה וזו טריפה.
(אולי בסדר הפוך לפי הציטוט שלך).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726509
בינגו!

ועוד בסביבה- יצא קרח מכאן ומכאן
(אבל זה לא מתאים לטראמפ, יותר לוינס מקמהון)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726513
יפה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726646
עבר שבוע מאז ההודעה שלך. בינתיים טראמפ גם הבריא יחסית מהר, וגם התדרדר מעט בסקרים.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726464
אתמול תהיתי ברצינות האם, במקרה של מוות פתאומי של טראמפ, ראוי לשמוח. האינסטינקט הראשוני שלי הוא שלא ראוי, אבל המחשבה שלי היתה שהנזק שהוא עשה במשבר האקלים, ביודעין‏1, הופכת אותו כנראה לאחד הנבלים הקשים בהיסטוריה. עכשיו תציבו במקומו את הנבלים הקלאסיים, אתם יודעים מי, ובוודאי תסכימו שאם מי מהם היה מת מוות פתאומי בעיצומו של הרצח ההמוני שהוא ארגן, היה ראוי לשמוח.

כמובן שעכשיו יש כאן מדרון חלקלק, כשיורדים ברמת הנבלות. בפרט, מה אם מדובר באחד הנבלים הגדולים בהיסטוריה של ישראל, אילו במקרה היפותטי בלבד היה שולט עלינו מישהו שראוי לתואר הזה.

1 ליתר דיוק, בלי להיכנס לשאלה מה הוא באמת ידע ומה לא, אבל ביודעין של האדם הסביר, אפילו סטיית תקן אחת מתחת לסביר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726466
תגדיר שמחה . מה היית עושה למשל ?
מרים כוסית עראק, שולח יונים עם אורז לבן לאוויר , תורם אלפייה לגרינפיס ? שתף אותנו .
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726474
פשוט שמח. בלי משמעות מעשית.

בתור רגש, זה כמובן לא לגמרי בשליטה. אבל אני יכול, ברפלקסיה מוסרית, להתגאות בשמחה או להתבייש בה; ואחרי אימון, זה יכול גם להשפיע על הרגש האינסטינקטיבי.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726477
תלוי.
באילו תנאים, אם בכלל, אתה תומך בעונש מוות?

אישית, לא לי ראוי לשמוח על מוות באופן כללי. כן, גם במקרה של הנבל הקלאסי.
כן ראוי בעיני לשמוח על ההשלכות החיוביות כתוצאה ממוות, במיוחד אם מדובר במנהיג שלקח על עצמו לייצג תנועה שלמה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726511
אני מתנגד לעונש מוות‏1, אבל זה לא שקול ללשמוח או להצטער על מוות.

לא ברור לי אם אני יכול להפריד בין השמחה או הצער על המוות כשלעצמו לבין השמחה או הצער על ההשלכות.

1 ולעניננו, אני פחות מתנגד במקרי הקצה של צוררי אנושות שאין ספק בזהותם ובאשמתם.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726523
הקשר לעונש מוות הוא הצדקה של מוות בתור עונש מוסרי וצודק. מן הסתם אי אפשר לגזור ישירות אחד מהשני, אבל העיקרון דומה.

לגבי הפרדה בין האירוע להשלכות שלו, דרג את האפשרויות הבאות לפי כמה הן ישמחו אותך:
1. טראמפ מת. מייק פנס זוכה בבחירות וממשיך את הקו של טראמפ, רק ביותר אוונגליסטי.
2. טראמפ מחלים ומפסיד בבחירות.
3. טראמפ מת וביידן זוכה בבחירות.

אני חייב להודות שמבחינתי זה 1<2<3. ההבדל בין 2 ל-‏3 לא גדול (למרות שעם ההתבטאויות של טראמפ ביום-יומיים האחרונים, 3 מתחיל לתפוס פער).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726525
אני חושב ומקווה ש־1 אינו נכון. מהמעט שאני יודע על פנס הוא קיצוני, אבל לא בלתי צפוי כמו טראמפ. אני לא חושב שהוא „ירצח מישהו בשדרה החמישית״, או סתם יצא בהפגנתיות ללא מסכה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726527
אני מבין את הקשר לעונש מוות, ואנחנו מסכימים שזה לא שקול, אז נראה לי שזה לא ממש עוזר כאן, זה מערפל יותר ממבהיר.

אם אני שומע עכשיו שטראמפ מת, אני לא יודע עדיין מה יהיה אחר כך. אני חושב שהשמחה שלי היא לא מזה שעכשיו העניינים ישתפרו, אלא מזה שנעשה סוג של צדק. בעצם, אולי אחזיק בשתי השמחות, אבל אני חושב שבנפרד; ובפתיל הזה אני שואל על השנייה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726538
אני לא מבין איך זה שטראמפ ימות כנשיא מכהן זה ''צדק''.

צדק, לפחות לדעתי, זה שטראמפ יפסיד בבחירות לנשיאות ברוב מוחץ, ישפט על בגידה ומרמה, יורשע, ישב בכלא איזה שנה שנתיים, יקבל חנינה (מנשיאה, אם לאלוהים יש חוש הומור)... וכשיגיע למאה ועשרים וילך לעולמו, המוות שלו יהיה ידיעה שולית בעמוד שש ובדיחה בתוכניות הלילה בטלויזיה (זוכרים שפעם בחרנו בכשלון בוגדני לנשיא...).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726541
נו, אני שמח שמישהו שכנע אותך לוותר על הדרישה שקמיליה תשיר על הקבר שלו שירי הילולים...
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726542
שלושה גברים בסירה (מלבד הכלב)?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726549
הר שלוסן בוסן מבקש לא לבלבל בין שיר היתולים לשיר הילולים.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726579
הר שלוסן ידוע בחוש ההומור שלו - דוקא שהוא מבקש לא לבלבל היתולים והילולים ברצינות תהומית ממש.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726580
*כ*שהוא.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726588
רוב תודות על התיקון.
(האמת, דרישת השלום מהזמר הנכבד היתה שווה את הטעות.)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726593
בהחלט :)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726543
לא דרישה - תקווה. אתה מבין את ההבדל?

מעולם לא קיוויתי שמישהו ישיר על הקבר שלו, או של כל אחד אחר, שיר הילולים, או כל שיר אחר. להבדיל מהפסד בבחירות דמוקרטיות, ממשפט צודק מענישה הוגנת ומשכחה (כל הדברים להם אני מקווה) - שירה על קבר לא מקדמת את תחושת הצדק שלי. אבל זה אני - אצלך זה אחרת?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726595
דרישה, תקווה, ערגה, השתוקקות, אני איש פשוט - לא מבין ניואנסים.
ולא אכפת לי שכל מי שבא לו ישיר על הקבר שלי שירי היתולים או הילולים. חוץ מהאריס, אולי (וזה מתוך התחשבות במבקרים).
ובבורותי גם נראה לי שבחירת טראמפ היתה צלצול השכמה למפלגה הדמוקרטית, אבל היא לא ממש התעוררה מהיקום המקביל בו היא נמצאת‏1. יש מצב שהציבור האמריקאי יצלצל שוב - למרות טראמפ ולא בגללו. אבל אם אתה חושב אחרת זה סבבה לגמרי. הנושא הזה הוא לא משהו ששווה להתווכח עליו.

__
1.ראיית המציאות כשחור ולבן בתוספת תחושת הצדקנות המונופוליסטית מזכירה קצת את מפלגת העבודה הישראלית והלייבור האנגלי. אבל זה כבר נושא לסיפור אחר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726627
זה לא באמת ניואנס, זה שתי מילים שונות לגמרי.

כל הכבוד! הראת לי כמה אתה גאון ואני אדיוט. לצורך העניין, היית יכול לחסוך שלוש תגובות, הייתי מקבל את זה כהנחת יסוד מראש. עכשיו, כש"ניצחת" את איש הקש שהמצאת אולי נסה לקרוא לפני שאתה מגיב?

קיוויתי שהבחירה בבוש הצעיר תבהיר לבוחר האמריקאי כמה נזק אדם עלול לגרום אם הוא חותך את האף על מנת להרגיז את פניו. הבחירה בטראמפ הוכיחה לי שטעיתי. בהחלט יש מצב שהבוחר האמריקאי "יצלצל שוב". אני חושב שזה עצוב. לא ברור לי למה אתה חושב שאני חושב שזה "סבבה לגמרי". בכלל, לא ברור לי לאיזה חלק בתגובה שלי אתה מתייחס.

(ראית המציאות בשחור לבן ותחושת צדקנות מונופוליסטית מאפיינת קיצוניים פוליטיים. יש כאלה במפלגת העבודה הישראלית, בהלייבור הבריטי, בהמפלגה הדמוקרטית בארה"ב, בליכוד בישראל,בשמרנים בבריטניה, במפלגה הרפובליקאית בארה"ב... ולמעשה, כמעט כל מפלגה בעולם. לשם דוגמה נסה לדבר עם מי שכתב את זה)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726638
ראיית המציאות בשחור לבן מאפיינת את השמאל (מפלגת העבודה הישראלית עוד קיימת?) למיניו? כי הוא רואה את האיסלאם כרוע העולמי הבלעדי, מהגרים ומבקשי מקלט כסכנה בטחונית וחברתית, מפגינים על זכויותיהם כאנרכיסטים ואנטיפה ומערערים על הסדר הקפטילסטי החזירי כקומוניסטים? לתומי חשבתי שאלו מאפייני הימין העולמי.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726640
יפה מאד!

חיוך ראשון של הבוקר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726660
שוכנעתי בטעותי. השמאל לא נוטף צדקנות.

___

ולגופו של עניין - לא דיברתי על המושג הערטילאי ״שמאל״ (שמשמעותו תמיד יחודית לדובר), אלא על נותני הטון במפלגה הדמוקרטית (שאני אחד המתפקדים בה, סתם כדרך אגב). אין לי כוונה להגרר לדיונים חסרי תוחלת מסוג זה, אבל אשמח אם אתה והאלמוני לא תייחסו לי את תמונת המראה שלכם. תודה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726573
אני מסכים איתך שהתסריט שלך הוא יותר צדק. אבל גם סתם מוות מקורונה בעת כהונתו זה קצת צדק. ציטוט אסוציאטיבי (ופאסיבי אגרסיבי, הרבה יותר ממה שאני מתכוון) ממאיר אריאל: "מה את כל כך צודקת? מה את כל כך באמת חושבת שאת הצדק היחידי עלי אדמות? הנה תסתכלי גם עלי רגע, תראי איזה חתיכת צדק. לא מי יודע מה, אולי רק עפר לרגלייך, אבל גם כן חתיכת צדק של עפר לרגלייך."
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726628
אני מסכים שיש הרבה סוגים של צדק. אבל מוות נראה לי כמו עוול, ולא מתיישב עם תפיסת הצדק שלי...

(וזה חוזר קצת לטענה של האלמון האיילי בקשר לעונש מוות)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726633
עוול למי?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726636
באופן כללי - עוול לחברה, לקורבנות ולנוול.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726637
כתבת שאתה מעדיף את התסריט שבו הוא נשאר בחיים, נשפט וכו'. מה דעתך על התסריט ההפוך, שבו הנבל ממשיך לחיות באושר ובעושר עד 120, ומת מרוצה מעצמו ונערץ על רבים? בהשוואה לו, האם מוות בזמן הכהונה הוא עוול?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726645
אני חושב שאולי פחות עוול אבל עדיין עוול.

איך שאני רואה את זה, מוות הוא צדק אם מונע בוודאות מהנבל לעשות עוולות חמורות יותר מהעוול שבעצם המוות שלו (או אם הנבל הוא לא אנושי).

מוות שמקצר את הזמן בו הנבל נהנה ממעשה הנבלה שלו נראה לי כמו עוול.

אני לא מצליח לחשוב על מקרה בו מוות שמונע מהנבל להנות ממעשי הנבלה שלו (אבל לא מונע ממנו לעשות אותם) יראה לי צודק. אולי זה לא תמיד עוול (תלוי בכמה כוונה רעה יש מאחורי המעשים) אבל זה לא נשמע לי צדק.

במקרה הספציפי הזה, אין לי כדור בדולח אז אין לי וודאות לגבי ההשלכות של מעשיו העתידיים, הוא כבר הספיק להנות ממעשי הנבלה שלו, ולדעתי הכוונה הרעה מאחוריהם היא די מוגבלת.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726650
בדיוק השבוע "מחלק מוסר" ב'הארץ' נדרש לשאלה המוסרית של שמחה לאיד.
משם:
"מספר החיפושים של המונח 'שמחה לאיד' זינק ב-‏30,500% ב-‏2 באוקטובר, לאחר הודעתו של הנשיא טראמפ כי הוא והגברת הראשונה אובחנו כחיוביים לקורונה".
וגם: 'בספר "כשדברים רעים קורים לאנשים אחרים" מציין הפילוסוף האמריקאי ג'ון פורטמן ששמחה לאיד אינה נובעת מהסבל של הזולת, אלא מהתחושה שאנחנו רואים את הצדק מתרחש לנגד עינינו. כשאדם מקבל את מה שבעינינו מגיע לו, אנחנו מרגישים שמשהו בכל זאת עובד בעולם. פורטמן סבור כי כאשר שמחה לאיד מייצגת רדיפת צדק, לא רק שהיא אינה תכונה שטנית – היא אפילו מידה טובה'.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726655
על המידה הטובה יש הרבה ספרים ובכולם לא ראיתי את הנקמה כערך שווה ערך למידה טובה. או שלא ראיתי טוב או שיש עוד פרשנות למידה הטובה .
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726681
אני מניח שלא קראת את המאמר המלא שהפונז קישר עליו, נכון? אני לא כועס, אתה לא רוצה לפרנס עוכרי ישראל וכאלה, רק תדע שאתה מתפרץ כאן לדלת פתוחה לרווחה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726684
טרם הספיקותי לקרוא. אבל יש לי שכנים שמאלנים נחמדים שיש להם הארץ. אני אשדוד להם את העיתון בלי שאף אחד ידע ואקרא אותו במחשכים ואז אחזיר אותו באותו קיפול. וכך לא אפרנס את עוכרי ישראל וגם ארגיש יותר חכם. מבטיח לעדכן.
שבת שלום.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726658
אני יכול להבין אותו.
אני נוטה להקל בחומרת הפשעים של טראמפ.
אני מניח שגם אם הגב' קלינטון היתה נבחרת:
א. איש הרקטות הקטן מקוריאה לא היה מתפרק מנשקו.
ב. ההתחממות הגלובלית היתה נכנסת לשלב בלתי הפיך.
ג. אולי 50% ממתי הקורונה היו מתים גם ללא הכאוס שטראמפ זרעבבית הלבן.
ובכל זאת:
מכיון שלדעתי כבר עלינו על המסלול המהיר לקץ הציביליזציה, להיות שם עם הידע שמנהיג האנושות הנבחר ראה עצמו מחוייב לקטום באיבו כל ניסיון לתקן את התהליך ועוד מרח זפת את כל אלו שהזהירו מפני מה שקורה, משרה מצב רוח מזופת באמת.
כאשר מתרחש אסון גדול על האנושות, יש חצי נחמה בידיעהשאין זה באשמתה. אין זה המקרה שלנו. טראמפ לא קרה לנו. בני אדם בחרו אותו לשלטון. האם הם היו צריכים לדעת יותר טוב? אני לא יודע.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726663
רק סעיף ג' שלך מספיק חמור. הבה נדבר על ה-‏50% הנו(מיו)תרים:
לכמה מנהיגי מדינות במילניום הנוכחי יש 100,000 אזרחים חפים מפשע שמתו כתוצאה ישירה ממחדליהם על מצפונם? ועוד במדינות המפותחות?
היחידי שעולה בראשי במיידי זה אסד הבן. ולא ברור שהוא עומד בקריטריון השני.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726665
רבות חשבתי על על "מה היה קורה אילו קלינטון" ב 2016.
היו לי שני תסריטים בראש.
באחד, הסטנדרטי, היא השפוטה של וול סטריט בדיוק כמו טראמפ. סופגת ביקורות קשות מהאגף השמאלי במפלגתה, שמנסה לשים לה רגליים כל הזמן. אצל הרפובליקאים כשלונו של טראמפ מחזיר את מיט רומני למרכז הבמה, יחד עם שניים שלשה מהמתמודדים הצעירים. בקיצור, עולם כמנהגו נוהג.
בשני, ההזוי בהקיץ, היא קורעת את המסכה מעל פניה ועושה את מה שהיא רצתה באמת לעשות עוד מזמן נשיאותו של בעלה. היא מתחילה לתקן את החוליים היסודיים של הכלכלה האמריקאית- שלטון התאגידים, העדר המוסר, אי השוויון. אם כבר הזוי בהקיץ, אז בתסריט הזה קורה לה מה שקרה לקנדי.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726696
יש ארוע משמעותי באלקטורט האמריקאי. ביידן זוכה בסקרים ל290 אלקטורים ללא המדינות המתנדנדות, כלומר חוצה את ה-‏270 הדרושים לניצחון. זה אומר שהמשך התהליך הוא בעיקר לפרוטוקול. ביידן כבר זכה.
לצערי, דוקא החדשות הטובות האלו מאירים באור שלילי את הדמוקרטיה המערבית המתירנית. שוב ושוב אנו רואים שבמצבי פילוג ההכרעה עוברת לידי מגזר החולות הנודדים. אותם מצביעים שדעתם אינה מקובעת והם עשויים להצביע לצד זה או אחר לפי הנסיבות.
שוחרי הדמוקרטיה הנאורה יאמרו שזה feature חיובי. יאמרו הללו, תהא ההכרעה בידי אלו שאינם שבויים בדעותיהם המקובעות ומסוגלים להתאים את החלטותיהם לנסיבות המשתנות.
מאידך, יש לי ספק גדול אם המגזר הנודד תואם את הפרופיל שמייחסים לו רואי הלבנות. לו היה מדובר בציבור של אנשים משכילים, אחראים ובעלי דעה ומודעות פוליטית, ניחא. במילים אחרות אם מאבחנים שמדובר באנשים המודעים להשפעה שיש למציאות הפוליטית על אורח חייהם הפרטי, אזי ניתן היה לבנות על הכרעתם. בפועל נראה כי כמעט בכל מקום המבנה הפוליטי של האלקטורט הוא שונה. הנטייה הפוליטית היא יותר עניין של זהות ומגזריות ופחות של שיקול דעת רציונלי.
את המגזר החיוני של הפתוחים לשינוי, ממלאים יותר מדי אנשים שניתן לתארם כ-drifters ביותר ממובן אחד. אופורטוניסטים, רודפי הזדמנויות, רדיקלים וליברטריאנים תלושים ובעיקר מזדנבים המנסים לנחש את רוחהזמן ולזנק על העגלה המנצחת הם אפיונים יותר שגרתיים של המגזר המתנדנד. התוצאה היא שההכרעה הפוליטית היא יותר תוצאה של ספינים, דיסאינפורמציה תקשורתית ומהלכי תמיד, מאשר של שיקול אזרחי וטובת הכלל.
מהי המכשלה הדמוקרטית? נראה לי שיותר מכל דבר אחר, מה שמצביע יותר מכל דבר אחר על המכשלה בתיאוריה הדמוקרטית הוא העובדה שגם כאשר ההכרעה הלכה לצד השני, 42% או 43% מן האלקטורט האמריקאי חושב שנוכל, בדאי ואדם שברור שהוא נעדר כישורים בסיסיים לתפקיד ראוי להצביע עבורו.
אם יש משהו המעיד כאלף עדים על מכשלותיה של השיטה הדמוקרטית, זוהי העובדה הזו.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726697
א. מי זה איש הרקטות הקטן? טראמפ השפיל את ארצות הברית במגעים הלא מוצלחים עם צפון קוראה.
ב. קשה לדעת. אבל היו ננקטים צעדים שונים מוקדם יותר.
ג. יש כאן גם עניין של שליטה בקונגרס. הקונגרס הכשיל את יוזמת ביטוח הבריאות של אובמה. אם במקביל לבחירת קלינטון היתה גם שליטה דמוקרטית בשני בתי הקונגרס (בכלל לא מחויב המציאות אבל יש מתאם לא רע) אז להרבה יותר אמריקאים היה ביטוח בריאות סביר. מעבר לכך, ממשל טראמפ הזניח את הרשות הפדרלית שנועדה לטיפול באותם משברים. לא ברור לי אם ממשל קלינטון היפותטי היה מתחיל להגיב מוקדם מספיק, אבל יכול להיות שהיו בו תהליכים יותר מסודרים. אבל כנראה שלא קטנוניות כזו גלויה מול מדינות רפובליקאיות. שלא לדבר על כך שעצרות שלו הפכו לאירועי הדבקה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726706
''איש הרקטות הקטן''- כך כינה טראמפ את קים ג'ונג און לפני שהתיידד איתו. אופייני למפעלות טראמפ הוא ששום דבר טוב לא יצא לארה''ב מן הידידות החדשה הזו. הדבר היחיד שהרויחה ארה''ב מדיניות טראמפ באיזור, זה חיסכון כספי שנבע מביטול תמרונים משותפים עם דר' קוריאה. המחיר היה שבדרום קוריאה ובשאר בנות הברית של ארה''ב הבינו שהיא משענת קנה רצוץ.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726719
לגבי ההתחממות הגלובלית: זה לא דבר בינארי. התחממות גלובלית היא כבר בלתי הפיכה במובן הזה שהעולם כבר מתחמם לא מעט שנים ומה שכבר התרחש הוא בלתי הפיך (גם לו היינו מצליחים להחזיר את העולם לטמפרטורות של טרם המהפכה התעשייתית יש נזקים שלא ניתן לתקן). אבל המסלול העתידי נתון לשינויים. אם ב-"תרחיש קלינטון" הטמפרטורה בשנת 2100 עולה בשתי מעלות וב-"תרחיש טראמפ" היא עולה בשלוש זה הבדל גדול מאד, גם אם שני המקרים גבוהים ממה שהיה רצוי. תחת קלינטון המאמצים האמריקאיים והעולמיים להאטת ההתחממות היו גדולים יותר, והתוצאה היתה שהיה לנו ולמערכות הטבעיות יותר זמן להתמודד עם ההתחממות והיינו סופגים פחות נזקים בלתי הפיכים (כמו אבדן מינים, חורבן סביבות מחיה, היעלמות קרחונים, העלמותם של איים ואבדן שטחי חוף). היא לא היתה עושה "ניו דיל ירוק", אבל די אפילו בכך שהיא לא היתה מתאמצת להכשיל כל פעולה בנושא כדי שהיינו היום במצב טוב יותר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726720
המסקנה שלי ממשבר הקורונה - אם לא יבוא מהפך משמעותי בעקבותיו בגישה הבינלאומית למניעת מגיפות, עד סוף המאה הזו וירוסי הקורונה דור 3, 4 ו-‏5 יחזירו את האנושות מאות שנים אחורה. אולי זה יפתור חלק מבעיית ההתחממות, על הדרך.
כמו שכבר כתבתי כאן - לו הקורונה הנוכחי היה פוגע לא רק בזקנים, היינו חוזים כבר היום בהרס הציויליזציה כפי שאנחנו מכירים אותה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726721
לא ברור לי. השפעת הספרדית פגעה בכל הגילאים ובבני 20-40 יותר מאשר בזקנים, היא הרגה מיליונים רבים אבל לא הביאה להרס הציביליזציה. עשרות מגפות אחרות בחמש מאות השנים האחרונות לא הביאו להרס הציביליזציה - למה שהבאות בתור תגרומנה לזה?

אני גם משער שהיכולת שלנו להתמודד עם מגפה חדשה תתפתח משמעותית בעשורים הקרובים בזכות התפתחויות גם בטכנולוגיות שלנו בתחום הביולוגיה (ראה למשל את ההשפעה של הקריספר על כל חקר הגנטיקה והיכולת לשכתב דנ"א), גם במחשוב (בדגש על AI) וגם בהבנה שלנו את הפעילות של תתי מהערכות בגוף והאינטראקציה ביניהן. מובן שגם הקורונה תיתן דחיפה משמעותית מאד לתקצוב מחקר בכל הנושאים האלה וגם תספק לא מעט חומר גלם למחקר אפידמיולוגי.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726724
הציביליזציה היום הרבה יותר גלובלית מצד אחד, ומפונקת מצד שני, מאשר לפני מאה שנה.
סביר להניח שהיום השפעת הספרדית היתה קוטלת סדר גודל יותר, בגלל קישוריות גלובלית וצפיפות אוכלוסין מוגברות.
תראה מה עשתה הקורונה - מגיפה הרבה פחות גרועה (הרבה = פקטור 100 בערך) לכלכלה העולמית.

לגבי הפסקה השנייה שלך - אני מאד מקווה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726741
"תראה מה עשתה הקורונה"

אתה מסכם את האירוע בעת התרחשותו. התסריט בו אנחנו רק בתחילת הדבר המתגלגל הזה שמכונה ״משבר הקורונה״ הוא תסריט סביר (בלשון המעטה).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726745
ממש לא:
* בשפעת הספרדית טיפלו בצורה גרועה (גם ביחס לסטנדרטית של אותה תקופה) בגלל מלחמת העולם הראשונה
* היום יש טיפולים הרבה יותר טובים בזיהומים המשניים של שפעת

הייתה לנו חזרה גנרלית עם "שפעת החזירים" (מגפת השפעת ב-‏2009 [ויקיפדיה]).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726790
לא ענית לא על קישוריות מוגברת, ולא על צפיפות אוכלוסיה.
הוספת גורמים נוספים, השאלה עכשיו היא מי תורם יותר.

נראה לי שהחזרה הנוכחית יותר ''גנרלית''.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726793
הצד השני של הקישוריות המוגברת הוא התקשורת הטובה. יש יכולת להפיץ מידע (ואמנם גם דיסאינפורציה, אבל זו נפוצה מהר בכוחות עצמה, וזה היה ידוע כבר בזמן השפעת הספרדית) ולכן יש כלים הרבה יותר טובים לנטר את התפשטות המחלה. אם יש רצון, אפשר לטפל בה הרבה יותר טוב.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726872
אנחנו רואים כמה נפלא זה עובד.
אתה כותב כאילו אנחנו ב-‏2019.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726894
ההמלצות הפשוטה לשטוף ידיים ולחבוש מסכות עברו מהר. אני מנסה לחשוב איך היו מתאמים דברים כמו ערים אדומות באמצעים של תחילת המאה. זה שאין לנו יכולת פוליטית להשתמש במידע הזה זה משהו אחר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726906
אני אענה רק את תחושת הבטן האינטואיטיבית שלי:
ההשפעות של תיאום טוב יותר, הוראות טובות יותר וטיפול רפואי טוב יותר הן לינאריות.
ההשפעות של תחבורה בין עירונית ובין לאומית שוטפות ושל צפיפות האוכלוסין היא אקספוננציאלית.
אם נגיף השפעת הספרדית הגיע למאה מיליון אנשים תוך זמן x, היום היה מגיע לחמישה מיליארד בזמן רבע x.
הלקח הקשה שלמדתי השנה הוא שגם הרפואה של היום לא היתה מחסלת אותו בפחות משנה, ובזמן הזה, מספרי המתים היו עצומים ומערכות הרפואה והכלכלה היו קורסות.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726912
בטח מישהו בפרברי גוש דן כבר עשה על זה סימולציה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726934
סימולציה? מה זה???
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726935
הכוונה אולי לאסימילציה של אוכלוסיות שונות שמשפיעה יותר מכל?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726913
ארצות הברית, עם שלטון עוין, הגיעה עדיין להרבה פחות חולים באותו פרק זמן, עם אוכלוסיה גדולה בהרבה. הקורונה הרבה יותר מדבקת מאשר השפעת הספרדית, ולמרות זאת מצליחים להגביל את ההתפשטות שלה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726680
(עכשיו מגיע חרמפפף מצידך לאלמון האיילי, תגובה 726565.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726682
)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726687
מוחות גדולים חושבים דומה.סתם, נראה לי שבמקרה ההוא לקיתי בתופעת 'האחרון זוכה': מיד אחרי התגובה של האלמון היתה תגובה נוספת עם קישור. בצוק העיתים והקשב, נכנסתי לקישור האחרון, וכשחזרתי כבר הראשון נשתכח ממני.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726565
זה לא שקול, אבל מערב אותם גורמים ולכן מאפשר הסתכלות יותר כללית על השאלה, מבלי לערב תחושות אישיות לגבי טראמפ.
במיוחד אם אתה מסתכל על מותו של טראמפ מקורונה בתור סוג של צדק (אלא אם התכוונת לצדק פואטי?).
אבל לא באתי לשכנע. אם לדעתך זה לא מועיל, זה בוודאות לא מועיל לך.

בתזמון מעולה, הנה נקודת מבט נוספת:
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726590
ואם כבר נקודות מבט, סקירה עוד יותר מעמיקה של השאלה עוד מלפני שטראמפ חלה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726604
אין לי מספיק זמן פנוי לכל הסרטון, אבל מזפזופ קצר:
א. אחלה גיטרה בהתחלה.
ב. מה (לעזאזל) הקטע של האישונים המאורכים האלה? זה מקריפ בטירוף.
ג. אשמח לצפות בשאר כשיתאפשר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726632
ב. עוד יותר מקריפ בגלל שהעדשות מתגלגלות לה והאישונים משנים כיוונים כל הזמן...
(אתה באמת שואל? היא מגלמת cat girl שזה ביטוי ליחסים המסובכים שלה עם נשיות מתיילדת בסגנון קוואי, אנימה או הנטאי - מביך אותי שאני יודעת את כל זה...)

ג. מומלץ. :-)
  סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים • ירדן ניר-בוכבינדר
  סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים • הפונז
  סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים • ירדן ניר-בוכבינדר
  סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים • צפריר כהן
  סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים • הפונז
  סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים • תשע נשמות
  סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים • הפונז
  סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים • תשע נשמות
  סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים • הפונז
  התפילות ולימוד תורה של קנייבסקי לא עזרו לו , החמרה במצב הקורונה • ab
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • האייל האלמוני
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • kozmo5449@gmail.com
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • יובל נוב
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • ירדן ניר-בוכבינדר
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • ג. שמעון
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • שוטה הכפר הגלובלי
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • שוקי שמאל
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • ab
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • ג. שמעון
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • שוטה הכפר הגלובלי
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • צפריר כהן
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • הפונז
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • שוטה הכפר הגלובלי
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • קוזמו
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • ab
  הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים • קוזמו

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים