מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758274
חיפשתי "לעצור" ו"עצירה" כאן בשרשור. ההנחה הייתה שהמוחים שוברים את הכללים, חוסמים כבישים, מסרבים, מתפטרים וכו' כי מבקשים לעצור את החקיקה לצורך הידברות ו"הסכמה רחבה". מתווה הנשיא. all that jazz. שמותר לעשות מה שעושים כי אנחנו "בדרך לדיקטטורה" ו"משנים את כללי המשחק באופן חפוז". נו , אתם מכירים את הציטוטים.

מלבד גנץ ולפיד אמש, כל מי שקשור באופוזיציה בישראל קורא להמשיך את המחאה. ליברמן, מיכאלי, אהוד ברק. מנהיגי המחאה - כל מי שהתראיין אמש והבוקר קוראים להמשיך בהפגנות. מאמר המערכת של עיתון הארץ. וזה רק מה שהספקתי לקרוא עד 8 בבוקר.

גניבת דעת?.. או.. מחאה שיוצאת משליטה?
זה מה שקורה שנותנים לגיטימציה למחאה אלימה. היא לא נפסקת כל כך בקלות. אחרי ש3 חודשים אנשים עושים ככל העולה על רוחם - הם לא פתאום ירגעו. זה ממש מתבקש - האנשים לא קיבלו את הקתרזיס שלהם. קתרזיס בצורת נאום של נתניהו (המנוע מלעסוק..) שאומר "אני עוצר לצורך הידברות לכמה חודשים" זה בקושי סצינת מעבר בסרט. סצינת השיא זה התפטרות.

שעת כושר, הרבה אנשים יצאו מהמחשב וחסמו את הכבישים, חברי כנסת ושרים בממשלה מרגישים מותקפים (פיזית ומנטלית), למה לבזבז את כל ההישגים האלו? ממשיכים קדימה. ממש כמו בקרב, במלחמה.

נפלא. יום עצמאות שמח.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758275
יאפ.
הענק התעורר.
פתאום יש עוד מגזר במדינה- המגזר משלם המסים.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758278
כתבת בעבר בזכות חידוש הברית בין השמאל לבין המסורתיים. אני חושב שהבאר הזו יבשה. המסורתיים שאתה מכוון אליהם, ממילא כבר בצד שלנו. המסורתיים האחרים הם דתיים שפחות מקפידים לקיים את כל המצוות בעצמם. באופן פרדוקסלי זה לא מוריד מהקפדתם על מילוי המצוות של זולתם.
הבאר שצריך להתחבר אליה היא הבאר של ישראל השנייה. שם לא חסרים משלמי מיסים ומשרתים בצה''ל. זו לא משימה קלה. יש הרבה דם רע בקשר הזה. יש תחושת בגידה ושבר, בגלל שישראל השנייה כשלה במבחן ההתנגדות למעיינות השנאה וההסתה שנבעו במגזר שלהם. הנקודה היא שמרכז הכובד צריך להיות על העתיד ולא על העבר ובקשר הזה אין ניגודי אינטרסים של ממש. המחיר שצריך לשלם הוא אפלייה מתקנת בייצוגיות של הנבחרים לכנסת.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758280
אני משלם 6 ספרות בשנה במסים ישירים, אין לי שום נקודת זיכוי עקב פריפריה או ילדים או כל דבר אחר, ואני ער הרבה שנים. ואני בעד רפורמה משפטית שמגמדת את כל הצעות החוק שהציעו לאחרונה.
הייתי שמח לו פריון העבודה במשק היה עולה, או מאפיות המיסים היו נעלמות (הסתדרות, פנסיה תקציבית, אברכים, תאגידים סטטוטוריים ועוד ועוד) אבל כנראה שאני אוכל לגייס 3-4 אנשים למחאה כזו.
אז מה עושים? גונבים דעת על מחאה על "רפורמה משפטית" וברגע שיכולים מנצלים את הציבור התמים להפגין כנגד החרדים.
אחלה, תארגן הפגנה כנגד המיעוט החרדי. קרא לה בבקשה בשמה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758282
בינתיים הממשלה הנוכחית:
* אישרה סופית את הלבנת תוספת הפנסיות למשרתי הקבע (המשך מדיניות הממשלה הקודמת)
* מנעה הפחתת מכסים על תוצרת חקלאית (בניגוד למדיניות הממשלה הקודמת)
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758302
גם אני בעד רפורמה, אמנם יותר בפרקליטות מאשר בבתי המשפט. ראה הדיונים שלי עם דב.
ואני כל כך נגד הבושה של הלבנת הפשע של הגדלת הרמטכ"ל.
יש המון דברים שצריך לתקן.

ואני מסכים איתך שהמחאה היא כבר לא נגד ביבי, ולא נגד חוק מסויים, אלא נגד החרדים והמשיחיים שהשתלטו על המדינה.
המוחים הם כבר לא הסמולנים התל אביבים של קריים מיניסטר.
בשבועיים האחרונים בחיפה בין 50 אלף מפגינים כבר לא ראיתי אפילו דגל פלסטין אחד.

תזכור שמי שהשבית את הרשויות המקומיות אתמול הוא חיים ביבס (ליכוד, מזרחי, בית שאן) ומי שהוריד את השאלטר בנתב"ג הוא פנחס עידן (ליכוד, מזרחי, לוד)
שני ליכודניקים בדם, מזרחיים, פריפריאליים, הבייס של הבייס, אמרו- עד כאן! והורידו את השאלטר.
חברים שלי מזרחיים פריפריאלים יוצאים לרחובות ומוחים. עיראקי מטבריה, סלוניקאי מבת ים ומרוקאי מבאר שבע, רק כמה דוגמאות מתוך רבים.

המחאה היא נגד הפיכת המדינה לדיקטטורה חרדית משיחית. איראן. הנראטיב המאחד את המפגינים הלך והתגבש בשבועות האחרונים וקיבל את צורתו הסופית רק בשבועיים האחרונים.
הערימה של החוקים שהקואליציה הכינה והחוצפה הבלתי מרוסנת של בן גביר וסמוטריץ' נראות למוחים כמו הכנה בדיוק לזה- השלטת הדת על המרחב הציבורי (חמץ, הפרדה מגדרית), השתקת ביקורת על השלטון (בג"ץ, יועמ"ש, נבצרות, תאגיד השידור ולאחרונה גם פלוגות ההגנה החמושות‏1 נגד מפגינים), עידוד פוגרומים בפלסטינים (למחוק את חווארה) ואצבע בעין לקהילה הבינלאומית (הכשרת מאחזים לא חוקיים).

כל המרכז הרדום התעורר. שמאלנים וימנים, אשכנזים ומזרחיים. המשותף לכולם- משלמי מסים. אלה שמימנו את ההשתוללות החרדית והמשיחית ושתקו כל השנים פתאום קולטים שהם גם מממנים וגם גונבים להם, לא- חוטפים בראש חוצות! את המדינה.
המחאה על הפיטורים של גלנט היתה הספונטנית ביותר שראיתי מימי. אזרחים יוצאים לכיכר תוך רגע, כי זה הדבר היחיד שהם יכולים לעשות לנוכח התסכול שלהם מממשלה שהולכת ומקצינה ככל שהלחץ גובר.

_________
1 "הכבוד שלי משמעותו נאמנות"
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758318
טפי, יש לך חברים מזרחיים. בוגד.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758332
אני בעצמי פריפריאלי שלמד בתיכון מקצועי.
האשכנזים אצלנו בתיכון לא היו יותר פריבילגים מהמזרחיים, הגרוזינים והדרוזים שלמדו שם.
בכל זאת יצאו מהכיתה שלי אחלה אנשים אחד אחד, ביניהם תת אלוף בצה"ל, יזם הייטק, משקיע בינלאומי וגם אחד פרופ' לאסטרופיזיקה. מהכיתה המקבילה אמנם יצא אחד נוכל רציני.

גם כשאני חושב על היסודי- למלכת הכיתה קראו עמר, לבחור עם העור הכי שחום קראו שטיינברג (קיבל את הצבע מהאמא התימניה) ולחבר שלי שגר ממול בוילה הכי מפוארת ברחוב קראו אזולאי. ככל שאני זוכר לא היה לי מושג על אשכנזים ומזרחיים עד כיתה ז' או ח'‏1. נראה לי שגם להם.
__________
1 בדיעבד זה די מוזר כי אבא שלי גזען כמו ארצ'י באנקר.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758338
הרבה ממה שכתבת נכון גם לגבי.
כן למדתי בתיכון מקיף (שכולל מקצועי וריאלי), אבל בכיתות הריאליות. וגם אצלי יצא מהכיתה שלי נוכל רציני (שאף היה זמן מה בכותרות וישב כמה שנים). וזה אחרי שנתתי לו להעתיק במבחן כלשהו והמורה נזפה בי.
כנ"ל גם ענייני העדתיות שהתוודעתי אליהם רק בתיכון, וגם אז בקושי.

____
1 ואבא שלי לא היה ארצ'י באנקר כלל :)
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758387
הנוכל היחיד שיצא מהתיכון שלי הוא אני. כבוד.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758333
הציבור התמים זה אני ואתה.
גונבים דעת? תמהני. להווי ידוע, ההמון (שזה מה שצריך להפגנות ובמקרה זה כולל אותי וחלק גדול מן המגיבים לך) מצפה להסבר חד וקצר מדוע עליו לסגור את הטלביזיה ולצאת לרחוב עם דגל. ואם מדברים על הסבר חד וקצר, ההסבר שלך "להפגין נגד החרדים" הוא לא פחות מפספס ומטעה מן ההסבר "נגד הרפורמה המשפטית" (למעשה הרבה יותר).
מה היה לנו כאן? הקרונות החליטו לפטר את המגזר הקטר. זוהי החלטה מטופשת וחסרת אחריות, אבל עמוק בתחום הדמוקרטיה. ואז החליט מי שהחליט להוסיף יריקה עסיסית בפניו של המגזר, להפשיט אותו מבגדיו ולזרוק אותו לרחוב. זה מה שמסתתר מאחורי "נגד הרפורמה המשפטית".
לאיית לך זאת בלשון המעשה? לא מספיק שאתה מדיר את המגזר משולחן ההחלטות של הממשל, אתה גם מנסה לשלול ממנו הגנות שקיימות בחוק לזכותו? כמו ההגנה ששרים מושחתים לא ימעלו באמונו ויגנבו את כספי המסים שלו (העובדה שאתה משלם מסים היא cherry picking. העובדה ש89.7% ממס ההכנסה משולם ע"י שני העשירונים העליונים (2009) הוא עובדה רלאבנטית). כמו הסבירות שלא יספרו לו שלימוד תורה שקול לשרות בצבא או לתואר אקדמאי.
העובדה היא שהגמל לא יצא לחסום את האיילון כאשר מינו את דרעי לשר בממשלה ולא כאשר הובטח חוק יסוד לימוד התורה ולא כאשר קצבת האברכים הוכפלה. הקש ששבר את גבו היתה דוקא הרפורמה המשפטית. הזלזול שלך בעובדה הזו, אינו הופך אותה לפחות עובדה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758277
כי קשה להתניע מחדש מחאה. ונתניהו יכול עכשיו להעביר את שינוי החוק לבחירת שופטים תוך 48 שעות. והוא אומר שהוא ממשיך לנסות להעביר בדיוק את אותו תיקון.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758283
כשחיים במדינה משותפת שמכילה דעות רבות, כולל כאלו, רחמנא ליצלן, שחושבים שהועדה למינוי שופטים צריכה להשתנות, חייבים להיות עם שכל ישר ולא דווקנות.
חשבת שאנחנו בדרך לדיקטטורה? דיינו
חשבת שצריך לצאת על כך למחאה? דיינו
הצדקת את האלימות והסרבנות של המחאה כי זה מה שצריך לעשות כשאנחנו בדרך לדיקטטורה? דיינו
זהו, נגמר. אין יותר תירוצים.

נתניהו יכול להיות דיקטטור היום, יכול להיות דיקטטור בעוד 48 שעות, בעוד 3 חודשים, וגם יכול היה להיות דיקטטור בעשור האחרון. כמה אותיות בשחור על גבי דף לבן עם כותרת "חוק" זה לא מה שמונע ממנו.
הוא לא אמין? נפלא. אבל אם הוא לא אמין, יש לו מספיק כלים לדיקטטורה גם היום. הוא יכול פשוט... לא לכבד את החלטת בג"ץ. לפטר את היועמשית. למנות את דרעי. לעשות מה שבא לו.

אם הקרדיט לראש הממשלה הנבחר של מדינת ישראל הוא 0, אז באמת אין על מה לדבר. ראש הממשלה הוא לא רק אדם, אלא גם תפקיד, כזה שמייצג את העם. כשנותנים קרדיט 0 לראש ממשלה, מה זה אומר? שההפגנות הן נגדו....
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758284
נתניהו לא אמין?

(וחוץ מזה, אני מניח ששקרן בן שקרן מעלה על דעתו שבשביל דיקטטורה מותר לשקר)
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758286
ההפגנות הן נגדו?! לא יעלה על הדעת!

אתה ממשיך לכתוב שההפגנות הן נגד הקואליציה ונגד ראש הממשלה ולא הפגנות שמתרכזות רק במחאה נגד השינוי הספציפי המתוכנן בועדה למינוי שופטים, כאילו גילית את אמריקה. חסר רק להוסיף איזה ״אהה!״ של שפן מפו הדב בסוף הגילוי המרעיש הזה. ממש פיצוח תעלומה בספר של שרלוק הולמס.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758287
עובדה: חוק יסוד השפיטה ובתי משפט הונחו היום (שלישי) על שולחן הכנסת.

זכותך להתרשם מנאומים של ביבי למרות שהניסיון מלמד מה הקשר בין מה שהוא אומר לבין מה שהוא עושה. לתת לביבי 0 קרדיט זה מחויב המציאות.

באמת אין על מה לדבר. אפשר ורצוי להפסיק. העולם האמיתי הוא לא מועדון דיבייט.
את קואליצית המתרועעים עם עבריינים יש להפיל, אחרת השמש תשקע.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758296
אתמול בארבע שעות של מחאות ימין היתה יותר אלימות מאשר בשלושה חודשים של פי מאה יותר מפגיני שמאל.
ההתבכיינויות על אלימות השמאל לא מרשימות אותנו.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758345
אם אפחד עדיין לא קישר אז הנה
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758353
החבר של חיים קדושים מסית: „מיכל פעילן, כתבת חדשות 12, העידה כי ניסתה לראיין את שר המשפטים יריב לוין בכנסת, אך זה סירב לענות לה כי הוא "לא מתראיין לערוצי תעמולה". ״ (מתוך הקישור בהודעה הקודמת).
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758388
במסגרת השיחדש, ערוץ 14 הוא הערוץ המאוזן, והערוצים האחרים הם ערוצי תעמולה. זה די תואם את הגירסה לפיה ההפיכה השלטונית תחזק את הדמוקרטיה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758391
והנה עוד פנינה באותו עניין: "הארגון ל"קירוב לבבות" ביקש להפגין נגד "אנרכיסטים ששורפים את המדינה". המדינה משתתפת במימון האירגון הזה, כך שהיא מממנת הפגנות תמיכה. מטאוש מורבייצקי מחייך בהנאה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758682
אבל לא נכון להתעלם ממקרי האלימות נגד תומכי ה"רפורמה" כפי שאירע באור עקיבא. בושה!
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758295
"עוצרים את החקיקה"? הרשה לי לפחפח.

בתור מי שמנהל פה ויכוחים אנליטיים מפולפלים, הנאיביות שלך מרקיעה שחקים.
שני משפטי שקר מהפה של נתניהו ואתה מקפל את הציוד.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758298
הדבר שבאמת לא ברור לי הוא למה הצמד חמד לפיד וגנצי לא מזמנים מסיבת עתונאים ואומרים שביבי שיקר ושלא השתנה שום דבר. ברור שזה לא חדשות, אבל ההצהרה הרשמית נחוצה.

הסיבה שהם לא עושים זאת היא כי הם מפחדים שאוטומטית ביבי ישתמש בזה כדי להעביר את החוק ויפיל את האשמה עליהם. סו פאקינג וואט? שיעביר ויגרום בכך לסכסוך הפנים ליכודי להמשיך.

החבר׳ה האלה משחקים צ׳יקן נגד ביבי ולא מפסיקים להזיע. הם לא מסוגלים להוריד את הרגל מהבלמים אפילו לשניה. שני אלה מתחרים אחד עם השני מי יותר ״פי אלף יותר מרכז מתון לישראל״. מסתכלים על סקרים ומנסים לגרוף עכשיו קולות כאילו מחר בחירות.

ככה לא מנהלים אופוזיציה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758300
"משחקים צ׳יקן נגד ביבי" - בדיוק חשבתי על המצב הבלתי אפשרי בו אנחנו נמצאים, מה שבכל מבוא לתורת המשחקים מזהירים מפניו: נכנסנו למשחק צ'יקן מול פסיכופט.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758303
יותר גרוע. אנחנו משחקים צ׳יקן מול פסיכופט שמפעיל את הרכב עם שלט רחוק. ביבי לא מסכן את עצמו במקרה של התנגשות - זה אחד התסריטים שהוא אישית יכול לחיות איתם. מבחינתו הדהירה קדימה זה win win.

את משחק הצ׳יקן הזה צריך לשחק תחת ההנחה שיש כמה ליכודניקים שיושבים ברכב אותו מפעיל ביבי בשלט רחוק. הסיכוי שהרכב שלהם יעצור הוא לא כי אכפת לו מיושבי הרכב, אלא כי *אולי* אכפת להם מעצמם מספיק כדי להחליט להפריע לו להמשיך לשלוט ברכב.

לא נעים, זה שם אותנו בעמדת האנדרדוג שרוב הסיכויים שהוא יכשל, אבל לצערי זה המשחק שמצאנו את עצמנו בו. אלו *כל* הקלפים שנשארו לנו ביד הגרועה שיש לנו. אין משחק אחר שנשאר לנו לשחק. אזלו האופציות. אם נעצור בצד, בטוח נפסיד. אם נמשיך קדימה, כנראה נפסיד.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758304
זה לא אתה שכתב כאן לפני כמה ימים שעד היום כבר יעשו לנו מט ב-‏2 מהלכים?
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758307
זה אני כתבתי ההיפך שביבי במצב לחטוף מט בשלשה אם רק האופוזיציה לא תתקע לעצמה כדור ברגל כהרגלה.

יותר משהאופוזיציה שמרה על המחאה, שמרה המחאה על האופוזיציה :)
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758309
בהחלט, זה אחד היתרונות של המחאה הזו כבר מיומה הראשון.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758308
עד היום? כאילו ביום שלישי? איפה אמרתי משהו על היום או על תאריך ספציפי בו המשחק יגמר?

אתמול והיום, אכן התקרבנו (לדעתי) צעד אחד אל המט שעושה לנו הביבי. מכיר את הבר הזה של השחור/לבן בצד שמאל ללוח שמראה את מצב המשחק בשח מט בניתוח של עץ המינימקס? אני טוען שהבר הזה שחור לגמרי וכתוב עליו M ואיזה מספר לא גדול. זה לא אומר שהניצחון של ביבי מובטח. זה רק אומר שהוא מובטח אם הוא יעשה את הצעדים האופטימליים. המשחק עדיין לא נגמר.

אני אכן פסימיסט (מאוד) קיצוני, אבל אני (עדיין/בינתיים) לא פטליסט. המחאה צריכה להמשיך במקסימום כוח והצד הלבן צריך להמשיך לבצע מהלכים, טובים כמה שאפשר. לא כי אנחנו על סף ניצחון אלא כי לא נשאר משהו אחר לעשות. הבעיה היא שגנץ-לפיד הללו משחקים דמקה או דוקים או אלוהים יודעת מה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758310
לא מכיר את הבר הזה, אז הפסקה קצת מתפספסת עלי.

לדעתי לפיד יותר קרוב לעמדת המחאה, וזה השתקף גם אתמול בנאום שלו במחאה ליד הכנסת (מול מאות האלפים שהיו שם אתמול, פי שנייים לפחות מהפעם הקודמת בירושלים).
בניגוד למחאה, חלק מתפקידם זה לעשות פוליטיקה, וגם לכמה ימים לשחק בהידברות כדי לא לתת לנתניהו תירוץ זמין מדי לחזור למצב הקודם.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758312
לפיד הוא בברור חלק מהבעיה, לא מהפיתרון.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758313
לפיד תל אביבי מדי.
לגנץ יש את כל נתוני הפתיחה הבסיסיים- קצת מסורתי, קצת ימני, רמטכ"ל לשעבר, מושבניק בוק שפיו ולבו שווים (השניים האחרונים ממש כמו רבין ורפול). הוא שותה בסקרים מנדטים מהליכוד.
הלוואי והוא יתעלה משכמו ומעלה. Rise to the occasion. תזכור שגם הממשלה הראשונה של רבין היתה פיאסקו כי הוא היה בוק וטירון פוליטי. אחרי כמה תרגילים שפרס עשה לו הוא למד והשתפר.
כשהוא אמר- אני אנווט וגו' אני הייתי מאוד סקפטי, וזאת היתה הממשלה הטובה ביותר שראיתי מבחינת דאגה לאזרח (אוסלו בצד).
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758315
גנץ לדעתי הפוליטיקאי הכי כושל כאן במילניום הנוכחי.
אין לו לא כריזמה, לא עמוד שדרה, לא יכולת לשאת נאום או אמירה קוהרנטיים, ובעיקר סמרטוט ערכי ומוסרי שהדבר היחידי שהוא יודע לעבוד לפיו זה פשרה עם הצד השני, גם אחרי שהצד השני הוכיח לו שזו טעות קולוסאלית.
מה שאומר שלשלל מעלותיו אפשר להוסיף גם /לא לומד מהנסיון'.

ובכלל, הנהייה שלכם אחרי פרסונה אינדיבידואלית שתבוא ותציל היא מזיקה בפני עצמה. זה חלק מהנזק שחיים ארוכים מדי תחת ביבי לימדו אותנו.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758321
אני שותף לביקורת על גנץ אבל עפ''י הסקרים נראה שהוא היחיד שמסוגל להעביר כמה קולות מגוש ביבי לגוש השני, כך שקואליציה שלו עם לפיד עשויה להיות האפשרות הטובה ביותר. הסיכויים אינם גדולים, אבל אם יקרה הנס הזה אני מקווה שהחקיקה הראשונה שתחוקק תעסוק בשיריון עקרונות מגילת העצמאות.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758327
אני לא חושב שהפונז לא ישמח להשתתף בתהליכי הרכבת קואליציות כאלו או אחרות בעתיד, כאשר אנחנו נהיה בעולם שהוא לא העולם שאנחנו חיים בו עכשיו.

ההתעסקות הזאת במי יהיה האבא/אמא של המחנה היא רתימת העגלה לפני הסוסים.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758325
Hear, hear!

את ההתעסקות במנדטים, פוליטיקאים, הרכבת קואליציות אפשריות והמפלגות יש להשאיר לזמן בו כל אלו יהיו רלבנטיים (אם זמן כזה יגיע) - בבחירות הבאות.

התעסקות בסקרים זה בולשיט בשלב זה. זה זמן למחאה עממית, עשיית רעש והפלת ממשלה של עבריינים מסוכנים. זה לא הזמן לתת לפוליטיקאים המפונפנים והשפנים של המחנה להוביל את מה שקורה פה.

אם העם יבנה זאת, הפוליטיקאים כבר יבואו.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758326
אני חושב שהזמן הזה עבר. עכשיו הזמן לארוז.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758328
או. ברוך הבא למחנה הפסימיים והפטליסטים. אלו יציאות החרום... שם... ושם וגם... שם. לעשות לך את סיור ההכרות המלא או שתסתפק במפה ועלון מידע להורדה?
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758334
זה טוב שאתם כל כך פסימיים.
ככה הפוליטיקאים השפויים משני הצדדים מכירים בחומרה של המצב.
ככה הם מבינים את הברוך שעזיבה 'שלכם' תגרום וכמה הם חייבים ללכת לקראתכם כדי שזה לא יקרה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758335
אין ''פוליטיקאים משני הצדדים''. עולם המושגים הזה לא מכוייל למציאות הנוכחית. יש צד שפרש מהמשחק ושקוע כעת בניסיון הפיכה פרופר, וצד של אידיוטים שימושיים שקיבלו הזדמנות לעצור אותו בינתיים על מגש של כסף, ופשוט וויתרו עליה.

ולמרות הפאסימיות, אני רוצה להבהיר שתוך כדי האריזות אני עדיין מתכוון להמשיך לעשות ככל יכולתי כדי להמשיך לחיות כאן. בינתיים זאת אומרת לצאת לכל ההפגנות. צאו גם.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758343
נותרו עוד ח"כים שפויים בליכוד. ברור שאין טעם לנסות לשכנע את בן גביר סמוטריץ' וחבריהם בחומרת המצב, כי זה לא מעניין אותם. בן גביר בכלל ניזון מכאוס.
אני חושב שהטירגוט של השפנים בליכוד הוא נכון. גלנט יצא אריה והכדור בידיים של דיכטר. אם יצליח לסרב לתפקיד ולא להכנע ל"טובת המדינה"‏1 ביבי יצטרך למנות את עצמו‏2 וזה יתן עוד דלק למחאה.

___________
1 בו הא הא. עכשיו נזכרים בטובת המדינה?! איפה היית ב 48'?
2 אם הוא ימנה אחד ממלחכי פינכתו זה יהיה כשלון. דיכטר הוא הפיגורה היחידה שבאה בחשבון כי ברקת אדלשטיין וכץ שואפים בריש גלי לרשת את ביבי ולכן פסולים בעיניו לתפקיד כה בכיר.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758347
גלנט יצא אריה? אחרי שמערכת הביטחון כופפה לו את היד והכריחה אותו להתריע, האחרי שהא עשה כמיטב יכולתו לדחות זאת ולהתחמק, הוא אמר בסוף את המינימום הנדרש כדי לצאת ידי חובה תוך שהוא יוצא מגדרו להמשיך ולתמוך בחקיקה. ואתה מכנה אותו אריה?

אנחנו חיים ביקומים מקבילים. בליכוד של היום אין ח"כים שפויים, ותעיד על כך העובדה שהם שייכים לליכוד היום. מפלגה שכולה מגוייסת להשמדת ישראל לטובת המנהיג. אין אפשר לשמור על אינטגריטי וחברות במפלגה, בהגדרה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758349
גלנט: קוץ במדבר- פרח.

הליכוד היום: עכשיו הכל על השולחן. הליכוד כבר הפסיד את הבחירות הבאות וכל מה שנותר למחאה לדאוג לו הוא שיהיו הבחירות הבאות. לא יודע מה עושים שפנים בספינה טובעת אבל אני יודע מה עושים העכברים ומה עושה הקברניט.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758352
בדיוק. חלק מהטקטיקות של המחאה וההתנגדות הן ליצור לעכברים חורים מספיק גדולים (רצוי עם גבינות מאחוריהם) כדי לעודד אותם לברוח.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758351
2 אדלשטיין הוא לא חלק מהשמאל כבר?
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758588
"נותרו עוד ח"כים שפויים בליכוד"

מי הם הח״כים השפויים בליכוד? לשון רבים. צריך לתת לפחות כמה שמות בודדים כדי לתת גיבוי להצהרה הזאת.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758299
את ההקלטה הזאת צריכים להשמיע ברמקולים פעם אחת בכל תחילת הפגנה ופעם שניה לקראת סיומה. אני מקווה שלפחות אלה שמנהלים את המו"מ יקשיבו לה כל בוקר, לפני תחילת הדיונים, ואני לא מתכוון באופן מטאפורי אלא כפשוטו: להפוך אותה למנטרה שתכניס את המתדיינים למצב הרוח המתאים למו"מ עם חבורה של שקרנים שאיבדו כל בושה.

חשבתי להוסיף משהו בקשר לאינטליגנציה של מי שמספר את זה בפרהסיה, וציפיתי לליכודניק מאותו עשירון IQ שיענה לו "שגינו בכך שסיפרנו ששגינו..." לכבוד החד-גדיא הממשמש ובא, אבל נזכרתי בקהל היעד והבנתי שבעצם האמירה הזאת עשויה לחזק את מעמדו בליכוד, כך שבעצם הטיפש הוא אני.

הקהל מתבקש לקום על רגליו.

כל עוד בלבב פנימה
נפש ליכודניק הומייה
ולפאתי מזרח קדימה
עין ללוין צופיה.

עוד לא אבדה תקוותינו
התקווה בת עשוריים:
דיקטטורה בארצנו
ביבי מלך ירושלים.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758395
תגובה לך ולכל המיני-שרשור:

כמעט כל דעה פוליטית מקורה באיזשהו מבנה אישיות. אם אדם הוא חשדן, אופטימי, פסימי, סומך וכו' - זה ישליך גם על הערכים שלו, ובהתאם, זה ישליך גם על הדעות הפוליטיות שלו.

האמון שלי בנתניהו זהה לאמון שלי בכל פוליטיקאי אחר. הוא ממלא פונקציה מבחינתי, לא ערך.

אני סבור שהפער הגדול טמון ביחס של אנשים למבנה האישיות של נתניהו. אנשים בציבור, וכאן בשרשור, ממש חושבים שמדובר בסוציופת נדיר בהיסטוריה. במישהו שיקריב מדינה, אומה, חיים של אנשים, טריליארדי שקלים, עבודה של מאה חמישים שנה, כל זה, בשביל להימנע מהסיכוי הקטן שאולי ישב בכלא.
אני מכיר את כל תיאוריות הקונספירציה. קראתי את כל הטורים ואת כל ההתייחסויות. הסיכוי שלו לשבת בכלא הוא נגזרת מהמשפטים שמתנהלים. פסק דין חלוט במשפטים יהיה כנראה בעוד 3 שנים, +-, ואולי יותר. קשה להעריך סיכויים מספריים, אבל בוא נקרא להם ממוצעים.
אז אדם כלשהו, שנמצא בשירות ציבורי קרוב ל-‏40 שנה, כיהן בכל התפקידים הבכירים במדינה, יקריב את כל הנושאים שכתבתי מעלה, רק כדי להיחלץ מסיכוי ממוצע לשבת שנה בכלא נוח בגיל 78? (אם בכלל.. אם לא תהיה עסקת טיעון.. סיבות רפואיות.. לא חסר סיבות למה לא ישב דקה בכלא)

אני מבין שהתשובה של חלק מהאנשים היא כן, ומשם הם גוזרים את כל ההתייחסות הפרסונלית אליו, יאיר, שרה, טירוף, סוציופתיות, CRIME MINISTER וכו'.

אני לא חושב ככה, וזה לא הופך אותו לנאיבי. זה הופך אותי לאדם שלא חושב שנתניהו הוא הסוציופת הגדול בהיסטוריה. מדובר בפוליטיקאי, אולי מושחת, אולי נהנתן, בטוח כזה שהיה צריך לפנות את הבמה מזמן, אבל ייחוס הכח המיתי הזה והרעיונות המפחידים הללו זו תמונת המראה לקידוש וההאלהה שתומכיו מייחסים לו. הוא ארצי, רגיל, לא קוסם ולא שום דבר.

כל זה, אגב, מחזיר אותי לנקודת האפס - שום דבר שנתניהו יגיד בשלב הזה לא יתקבל אצל אף אחד. שום דבר. גם אם הוא יגיד: "אני יורד מהבמה לנוח ולהתרכז במשפט" יגידו שזה טקטי וזה שקר והוא ימצא דרך להתחמק. האמינות שלו בקרב חלק מהאנשים היא 0 עגול, עגול לחלוטין.

אז אם זה המצב, מה בעצם יעזור חוץ מהעובדה שיתפטר והממשלה תיפול?
שכאמור, על זה בעצם המחאה...
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758397
"האמון שלי בנתניהו זהה לאמון שלי בכל פוליטיקאי אחר".
זה אומר שמזמן לא אימנת את רשת הנוירונים שלך על נתונים מהמציאות.
אולי יותר מזה - זה אומר שמבחינה מתודולוגית, אתה לא מאמין בלאמן את רשת הנוירונים שלך על נתונים אמפיריים מהמציאות.

מכאן נובע שאפשר להתווכח איתך רק בעולם האידיאות האפלטוני. אני לא מוצא ויכוחים תיאורטיים כאלה שווים את האנרגיה, בטח לא בנושאים הבוערים‏1.

1 מדינה קטנה, מתחמקת(?) מצרה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758399
כנראה שיש סיבה שלפחות באדם אחד לאורך השרשור הזה לא הייתי צריך לתת אמון, וזה אתה.
עד כה לא הגבתי לך לאורך השרשור כי החושים שלי אמרו משהו. הפעם הגבתי. טעיתי. או שבעצם צדקתי מלכתחילה. טעיתי לתת אמון. לוקח את זה עלי.
מאחל לך המשך דיון פורה עם אחרים שחולקים את דעותך במדויק.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758398
וניפוי אנשי קש - אף אחד לא אומר שהוא הסוציופת הגדול בהיסטוריה.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758409
אני חושב שאתה צריך לקרוא את מי שלא מסכים איתך ביותר תשומת לב מאשר את מי שמסכים איתך, ולא לתת לנקודות שמעלות בך רגשות שליליים למסך את הדברים שיכולים לתרום לדיון.

לרטקסס יש נקודה לגיטימית-
כיוון שהאמון אצל חלק מהציבור בנתניהו הוא אפס עגול, אין שום דבר שהוא יכול להגיד או לעשות שייתפס בציבור הזה כחיובי מלבד התפטרות מיידית.

זה שאתה טוען שאפס אמון זו הרמה שמתאימה למציאות לא רלבנטי גם אם זה נכון.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758410
1. "הנקודה הלגטימית" היא נכונה, אבל לא לגטימית. אפס (עגול) אמון אצל חלק גדול מהציבור הוא תנאי מספיק כדי לפסול את ביבי לתפקיד ראש הממשלה, אפילו אם החלק הזו אינו רוב (ואם מוותרים על ה-"עגול" הוא בהחלט רוב). במיוחד כאשר לא מדובר על חוסר-אמון מהז'אנר של "משקר לפעמים ומפר הבטחות" אלא בחוסר-אמון ברמת ה-"מוכן ומזומן להשמיד את ישראל למען תועלתו האישית". כדי שהנקודה תיהיה לגטימית, רטקסס צריך להוסיף שאמנם הוא אישית מאמין לביבי, אבל למרות זאת הוא קורא לו להתפטר.

2. אם הקשר למציאות לא רלוונטי, אז כל סיפור פנטזיה הופך לבסיס לטענה פוליטית. למשל: המחאה הציבורית פסולה, כי היא חלק מתוכניתו של סאורון להשמדת הארץ התיכונה. זו אולי נקודה לגטימית בעולם של שר הטבעות, אבל אין שום סיבה להתייחס אליה ברצינות. הסיפורים של רטקסס יצרתיים הרבה פחות משר-הטבעות, אבל פנטסטיים במידה דומה. הנחות המוצא שלו מופרכות עד שקשה להאמין שהוא מאמין להן בעצמו. בהקשר אחר, אולי היה על מה לדבר (אני כותב זאת בשם עצמי, יש באייל מגיבים עם סבלנות רבה בהרבה משלי - כמוך - והם מוזמנים מבחינתי להמשיך בדיבייט איתו עד בוא המשיח).
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758415
עניין חוסר האמינות של נתניהו אינו מן הפוזיציה. ההסבר שניתן לבהילות שבה ניסו להעביר את הרפורמה היה שצריך להשלים אותה לפני שנתניהו יתהפך. וכעת מקבלים איתותים לגבי חוסר האמינות של נתניהו גם מוושינגטון. ואת ה"שקרן בן שקרן" הזכרנו?
נתניהו חצה קו מסויים של חוסר אמינות שהפך כל הסכם פוליטי איתו לבלתי אפשרי בגלל הודאות של "התהפכותו". גם בני בריתו הקבועים של נתניהו, החרדים והדתיים יוצאים נפגעים מן הברית איתו. הברית איתו מחייבת אותם לחשוף את מאווייהם הסקטוריאליים בהסכמים כתובים ומצמצמת את מרחב ההכחשה שלהם.
שמעתי במקום כלשהו שנעלם לי ואיני מצליח לאתר אותו (אולי אמריקאי) טענה מאד קשה נגד ביבי. נטען שהוא איבד קשר עם המציאות (דובר על בלון אויר חם). שהוא חי בתיבת תהודה קטנה מאד ולא מאמין לשומדבר שמגיע מחוץ לה. זה מאפשר לו הכחשה פנימית של החורבן שהוא מחולל במדינת ישראל.
הימין מתלונן השכם והערב על אנארכיסטים וסרבנים. על חסימות כבישים ואיומי רצח. על בוחרים שלא קיבלו את מה שהבטיחו להם (ממתי בוחרים מקבלים את מה שהבטיחו להם בתעמולת בחירות?). על כוונה להפיל ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי (איזו מזימה יוצאת דופן באמת?). ועל דיפסטייט ויועצים משפטיים ושופטים שהם סניף של מרץ (שנבחרו על ידם). יש דבר אחד שהם לא יכולים להסתיר ולהכחיש. את המהפיכה המשפטית התחילו הם בעצמם. הם הפכו את זה ליותר חשוב מהסכנות האיראנית והפלשתינית והאמרת המחירים. אם הכל מזימה, זו מזימה שהם התחילו.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758417
למרבה הצער והאימה, ערוץ 14 אינו "תיבת תהודה קטנה מאד".
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758418
הכוונה היתה במקרה זה למשפחת נתניהו. אני מניח שמישהו מטעם נתניהו צריך להשגיח על ערוץ 14 כדי לוודא שהם מקריאים את דפי המסרים ולא מדלגים על משהו, אבל אני בספק רב אם הוא עושה זאת בעצמו. זו עבודה הגזורה יותר לכישוריו של נתניהו הצעיר.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758419
תום פרידמן כותב את זה בהרבה מילים בNYT.
אני שמעתי את זה בביטוי קצר וחד: בנימין נתניהו הוא בלון אויר חם שניתק מפני הקרקע.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758411
לא קראתי את כל ההתכתבות, אבל הנה רשימת דברים שנתניהו יכול לומר (אפילו לא "לעשות", לומר!) שיתפסו אצל אותו ציבור באופן חיובי:
* גינוי ברור של האלימות מהצד הימני של המפה עם הבהרה שכל מי שנוהג באלימות לא מייצג אותו, ושהוא לא מעוניין בתמיכה שלהם.
* להפסיק להתייחס למילואימניקים שהחליטו לספיק להתנדב בצבא בתור סרבנים.
* פניה פומבית של לח"כים הפופוליסטים בליכוד להרגעת הרוחות.
* הבהרה מפורטת שהוא לא תומך בתיאוריות הקונספירציה שמתפרסמות בטוויטר של הילד שלו.
* הודעה שגלנט לא עומד להיות מפוטר, והתנצלות על הכוונה לפטר אותו.
מה עמדתכם על המחאה כרגע? 758412
בגלל שאין לחלק גדול מהציבור אמון בנתניהו הדבר שהוא יכול לעשות זה לקיים במקום להבטיח. למשל, באחד מהנאומים שלו לאומה נתניהו הבטיח שהוא יעביר חוק יסוד שישמור על זכויות אדם מיד אחרי שהרפורמה המשפטית תעבור. אם במקום זה הוא היה מציע הצעת חוק יסוד מתאימה ודואג להעביר אותה לפני (או, ביחד עם) הרפורמה המשפטית אז היחס הציבורי אל ההבטחה הזאת היה אחר לגמרי.
מה עמדתכם על המהפכה כרגע? 758413
רטקסס אוהב להשתמש בביטוי "גנבת דעת" אבל הנקודה הלגיטימית הזו היא בעצמה גנבת דעת.

התגובה 758295 של הפונז שאליה רטקסס הגיב מתייחסת לחשש שהקואוליציה איננה כנה בעצירת החקיקה. על מה ההשערה הזו מתבססת? האם על ניתוח אישיות של נתניהו האיש?

במהלך שלושת החודשים, הקואליציה הוכיחה שהיא נחושה בצורה יוצאת דופן להעביר את המהפכה המשטרית (לוין עצמו קרא לזה מהפכה). היא הוכיחה את זה במעשים ובדיבורים. הם לא עצרו בהזדמנות הראשונה ולא בשניה ולא בשלישית. לוין אמר שאסור לעכב את החקיקה אפילו בדקה . נתניהו הודיע על עצירת החקיקה רק כאשר המצב בארץ הגיע לכדי רתיחה ספונטנית ביום א בלילה. וגם אז הוא הקפיד להגיד השהייה. אפילו עם ההודעה הזו גורמים בקואליציה לא חיים בשלום והם אומרים זאת גם בשיחות פנימיות וגם בפומבי.

על גבי מצב עניינים זה תוסיף כל מיני מעשים של הקואליציה (ולא רק דיבורים) שקרו אחרי ההודעה על ההשהיה.
1. ההגשה ה"טכנית" לטענת הקואליציה של החוק לגבי הועדה למינוי שופטים
2. חוק המתנות - שנעצר רק כאשר התעוררו קשיים פנימיים של הקואליציה.

האמינות של נתניהו היא הדובדבן שבקצפת. אבל תאר לעצמך שהקואליציה היתה מנוהלת על ידי אדם אמין יותר, נניח לוין בעצמו. אבל יתר העניינים היו זהים.
האם אז לא היה חשש שהקואליציה איננה כנה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים