הגיג לשעת צהריים 98058
אם פרופסור כהנמן הנכבד היה מתוגמל בארץ כמו שג'ובאני רוסו מתוגמל, אולי הוא היה זה שלוחץ יד לכבוד הנשיא קצב על תרומה משמעותית יותר למדינה.
הגיג לשעת לילה 98113
ג'ובאני רוסו מתוגמל (כספית) ע''י אזרח ישראלי שהוא אדם פרטי. אם את רוצה, את מוזמנת, בתור אזרחית ישראלית ואדם פרטי, לתגמל את פרופ' כהנמן בכל דרך שאת מוצאת לנכון.
אם כל מה שמפריע לך הוא הזכות ללחוץ את ידו של הנשיא קצב, אני בטוח שאת לא צריכה להיות מודאגת. סביר מאוד להניח שקצב לא יחמיץ את ההזדמנות ללחוץ גם את ידו של כהנמן. זה הרי לא עולה לו כסף.
הגיג לשעת לילה 98128
כמי שלא מבינה דבר ורבע על כדורגל, אשמח אם תסביר לי מיהו ומהו אותו ''אזרח ישראלי שהוא אדם פרטי'' שמתגמל את ג'ובאני רוסו ושאר הכדורגלנים שמרוויחים סכומי עתק למרות שהכדורגל הישראלי לא מוכיח את עצמו בעולם.
הגיג לשעת לילה 98143
האזרח שאת מחפשת הוא אחד שממלא טוטו, הולך מדי פעם לראות משחק כדורגל וצופה בטלביזיה במשחקי הליגה בארץ (ומכאן תורם את תרומתו למר רוסו דרך צפייה בפרסומות או תשלום לכבלים). אותו אזרח, אגב, מממן גם את הספורטאים בענפים אחרים, פחות אטרקטיביים, באמצעות כספי הטוטו.

האם גם תקציב המדינה שותף במימון? נדמה לי שבשנים האחרונות כבר לא, אבל אינני בטוח.
הגיג לשעת לילה 98173
ואני חשבתי שהאלמוני המקורי התכוון ליענקלה שחר יו"ר מכבי חיפה ויבואן של הונדה+ וולוו.‏1

1 אפרופו וולוו איך נפטרים מהבאנר של ה"ארץ"‏2 שמראה לי וולוו בכל פעם שאני מבקר אצלם.‏3

2המתרגלת מכה שנית.

3למרות שזה די מחמיא שהם חושבים שאולי אקנה אחת.
הגיג לשעת לילה 98302
זהו, שזה גם אותו אזרח פרטי (או אחיו, או בן דודו, או שכנו) שמשלם מיסים, מהם ממומן (לפחות חלק מ)תקציב האוניברסיטה, האמור לתגמל גם את פרופ' כהנמן.
אגב כספי הטוטו, הטוטו אינו גוף בעל כספים. הטוטו הינו מותג של מפעל הימורים המתופעל ע''י המועצה להסדר הימורים בספורט. גוף ממלכתי לכל דבר וענין.
הגיג לשעת לילה 98568
האם ערוץ 1 קונה זכויות שידור של משחקי ליגה? אם כן, לא רק מי שממלא טוטו וצופה במשחקים תורם לשכרו של הנ"ל.

(לא שאני מתנגד לכך, עקרונית).

(טוב נו. אני מתנגד לאגרה. אבל זה כבר סיפור אחר).
הגיג לשעת לילה 98605
כן, תכנית סיכום משחקי המחזור בליגת העל משודרת בערוץ הראשון, וכן, אתה צודק, יחד עם צופי הפרסומות הייתי צריך לכלול את משלמי האגרה.
הגיג לשעת לילה 98243
2-0 נגד מלטה! (אז לא היה משחק גדול, אז מה? קצת אופטימיות, חברים).
הגיג לשעת לילה 98579
ג'ובאני רוסו מקבל כסף מיעקב שחר. לפני כן הוא קיבל כסף מגד זאבי. לפניו מרובי שפירא. ואי שם בתחילת הקריירה שלו מאלי להב. כולם אנשי עסקים שמצאו לנכון להשקיע בו. זה צורם כשמועצות פועלים שמות כסף על זרים של קבוצות הפועל. וכנ''ל עיריות ומועצות מקומיות. הכסף הזה צריך ללכת למקומות חשובים יותר, אפילו בתחום הספורט. אבל אם אדם פרטי שמחזיק קבוצת כדורגל לאינטרסים כלכליים או אפילו כתחביב (שלא לדבר על כאלה שמלבינים ככה מדי פעם) רוצה לבזבז את הכסף שלו על רוסו, שיבזבז. גם המחקרים של אקדמאים רבים ממומנים ע''י עשירים למיניהם. זאת השוואה מאוד צורמת אבל מבחינת אותו איש עשיר, הכסף יכול היה ללכת לתחום תרבותי-מחקרי כמו ספרות לסוגיה, או אפילו לתמוך בסופר צעיר או משורר בתחילת דרכו. הוא בחר לתמוך בכדורגלן, כשהוא מקבל בערך את אותה תשואה של אגו נטו.
הגיג לשעת לילה 98582
כמחרחר ריב ומדון (ואולי גם כסתם אנטיפט) הייתי אולי מציע שמי ש"לא מבינה דבר ורבע על[?] כדורגל", תמנע מהגיגים הקשורים בנושא, או לפחות מקביעות נחרצות סטייל: "...הכדורגל הישראלי לא מוכיח את עצמו בעולם".

לגופו של עניין, האלמוני המקורי‏1 אכן התכוון ל"נשיא מכבי חיפה", יעקב שחר (ותודה לאייל האוא"ר).
נכון שכפי שצויין כאן, קבוצת כדורגל ישראלית מתוקצבת גם ע"י כספי עירייה (בהתאם להחלטת ראש העיר הנבחר), כספי המועצה להסדר ההימורים ספורט, כספי זכויות שידור‏2, וכמובן כספי האוהדים שבאים למשחקים, קונים מרצ'נדייז וכו', ועוד.

אבל מה שעושה את ההבדל, הם הכספים הפרטיים שמשקיעים בעלי הקבוצות מכיסם (ניסיתי להיות קצת רציני, ולמצוא נתונים מהימנים על סדרי גודל ההשקעה של בעלי הקבוצות, בקבוצותיהם. כמובן שזה לא הצליח, כי מה לי ולרצינות, אבל בעלים של "קבוצה גדולה" (יש שלוש וחצי קבוצות כאלה בארץ) השקיע (כנראה) סכום כולל של כמה עשרות מיליוניי שקלים, לאורך השנים האחרונות).
הרי גם קבוצת הכדורגל של מכבי הרצליה‏3 נניח, נהנית מאותם מקורות תקציביים (עם סייגים מסויימים), ובכל זאת היא יכולה רק לחלום על לתגמל את ג'ובאני רוסו.

1 דיון על כדורגלנים, אז שאני לא אדבר על עצמי בגוף שלישי?
2אכן, השנה רכש ערוץ 1 את זכויות השידור של סיכום משחקי המחזור. אין בפי מילים שיוכלו להמחיש את גודל האסון שמגלם המשדר שמפיקים ברוממה, בעבור אוהד הכדורגל הממוצע.
3קראתי שיש הרבה הרצליינים באתר, אז ניסיתי להביא דוגמה שתהיה קרובה לליבם. האמת, לאור ההתעניינות כאן בכדורגל, אפשר להבין למה אין לקבוצה הזאת זכות קיום (מה שלא מנע מאלי לנדאו בזמנו, לשפוך עליה מיליונים).
הגיג לשעת לילה 98604
וואו. איזו עיצה מעשית לאייל הקורא. "מי שלא מבין בנושא מסוים שלא יגיב" חבל שאני אף פעם לא זוכרת לצרף לינקים הסטוריים להודעות.

תזכיר לי בדיוק אילו גביעים יש לנבחרתנו במועדון? מונדיאל? גביע אירופה? אלה השניים שאני כן מודעת לקיומם. אולי יש כמה הישגים שאני לא מודעת אליהם.
אין לי שום בעיה עם התמיכה שמקבלות הקבוצות, גם לא ממש התרעמתי על פרשת נערות הליווי וכיו"ב, אני חושבת שבמצב הנוכחי ישנם אנשים שיכולים לשרת את מערך ההסברה של ישראל בצורה טובה יותר מאשר אלה שרוצים לשחק באירופה או בספרד.
הגיג לשעת לילה 99363
הכנסת את "מי שלא מבין בנושא מסוים שלא יגיב", למרכאות כאילו מדובר באיזה ציטוט ישיר של משהו שאמרתי.
מה שכן אמרתי הוא, שרצוי שמי שלא מבין בנושא מסוים, לא יהגג עליו בביקורתיות, או לכל פחות ימנע מקביעת מסמרות בתחום. את דעתי המלומדת על למה בניגוד למה שאפשר לחשוב מקריאת עיתוני הספורט המתלהמים, הישגי נבחרת ישראל והקבוצות הישראליות באירופה, הם בהחלט סבירים (משהו כמו: הישגים בינוניים מינוס למדינה בינונית מינוס), אני אחסוך לך כרגע (שלא תגידי אח"כ שאני לא נחמד).
אני לא יודע מה התכוונת להגיד, או למה התכוונת לרמוז ב"חבל שאני אף פעם לא זוכרת לצרף לינקים הסטוריים להודעות", אבל לאור נסיון העבר, זה בטח לא קשור למשהו שאת לא מבינה בו.

אה, עכשיו אני רואה גם את ההקשר התמוהה לענין מערך ההסברה של ישראל. טוב, לא חשוב. בהדמנות.
הגיג לשעת לילה 99384
הישגים בינוניים מינוס למדינה בינונית מינוס תופס בתחום הספורט. זה בדיוק מה שאמרתי. בתחומי המחקר והמדע אנחנו לעיתים מתעלים על הבינוניות מינוס או שבעיניך פרס נובל והתפתחויות רפואיות חשובות בחקר הסרטן לא שווים כמו גביע אירופה או היורוליג או כל תחרות אחרת. צרות האופק של הספורט, הספורטאים ומביני דבר כמוך אכן עוזרים להתעלם מהישגים משמעותיים יותר שישראל כן מגיעה אליהם.

ועכשיו הסטה לנושא המקורי - לא צריך להיות מבין גדול בספורט כדי לראות שהתגמול לספורטאים בארץ הוא לא הגיוני ולא פרופורציונלי ביחס לתרומה.

והקשר למערך ההסברה הוא לא תמוה. לא רק מי שלובש חליפה ונוסע ברכב דיפלומטי מייצג את מערך ההסברה של ישראל אלא כל מי שעוזב את גבולות המדינה על מנת לייצג אותה, בכלל זה גם ספורטאים.
הגיג לשעת לילה 99646
סליחה כן, כאילו היה כיף והכל, אני לא אומר, אבל את לא ממוקדת, לא מדברת לעניין, לא שולטת בחומר, מבצעת קפיצות לוגיות תמוהות, ולהגיד שאת מוציאה את דבריי מהקשרם, או אפילו להאשים אותך בדמגוגיה, יהיה פשוט סוג של מחמאה.

בקיצור, אני מניח שמה שאני מנסה להגיד הוא, שכל העסק הפך לקצת מעייף, אפילו בשבילי.

בשמחות.
הגיג לשעת לילה 98628
מה שעושה את ההבדל בין מכבי חיפה למכבי הרצליה, הוא אכן הכסף שמשקיע מר שחר בראשונה, אבל מה שעושה את ההבדל בין מכבי חיפה ומכבי הרצליה לבין התזמורת הפילהרמונית והאוניברסיטה העברית, הוא ההבדל במימון הציבורי לאותם גופים. וכזכור, תלונתה של איילת לא היתה למה ג'ובני רוסו נמצא במכבי חיפה ולא במכבי הרצליה, אלא למה האוניברסיטה העברית אינה יכולה לתגמל את דניאל כהנמן כמו שמכבי חיפה מתגמלת את ג'ובני רוסו.
הגיג לשעת לילה 99364
אני קצת לא מבין מה עדיין נותר כאן לא ברור. התשובה לשאלה: "למה האוניברסיטה העברית אינה יכולה לתגמל את דניאל כהנמן כמו שמכבי חיפה מתגמלת את ג'ובני רוסו?" היא, כאמור: מכבי חיפה נמצאת בבעלות פרטית והאוניברסיטה העברית לא.

ההשוואה למכבי הרצליה באה כדי להראות שהמימון הציבורי - לו זכאיות קבוצות הכורגל בארץ - לבדו, אינו מספיק לשום קבוצה על מנת לתגמל את ג'ובאני רוסו.
הגיג לשעת לילה 98781
"2]אכן, השנה רכש ערוץ 1 את זכויות השידור של סיכום משחקי המחזור. אין בפי מילים שיוכלו להמחיש את גודל האסון שמגלם המשדר שמפיקים ברוממה, בעבור אוהד הכדורגל הממוצע."

הצטערתי לשמוע שתצמצם את תגובותיך למינימום, בכל זאת חשבתי לבקש שתהגג משהו על החלפתו של מאיר אינשטיין שעובר לערוץ 10 בבוני גינצבורג שינחה את המשדר.‏1

1 כאן היה צריך לבוא קישור אבל המנוולים העלימו את הידיעה.
הגיג לשעת לילה 98904
בוני גינצבורג? מזמן חשבתי שערוץ 1 מתנגד באופן עקרוני לרייטינג מעל 1% כדי שלא יאשימו אותו בפופוליזם. מצידי שיחזירו את ניסים קויתי.
אני אצבע את השלכת בירוק‏1 99182
ניסים קיויתי (לא קויתי) היה דווקא שדרן לא רע בכל מה שקשור לאתלטיקה, בכדורגל לעומת זאת היתה חסרה לו סמכותיות והוא גם הביא מנחוס לנבחרת.
ובוני שהיה 40% שוער 60% פוזות יעשה עכשיו פוזות בערוץ 1.

1חידה טובה למיליונר.
למה קיויתי? זה היה ארבל 99207
אה! זו הסיבה שהזכרת את המיליונר
אני אצבע את השלכת בירוק‏1 99215
נסים קיויתי‏1 היה שדרן איום ונורא גם באתלטיקה, לדעתי האישית מאד. הוא היה מפגין התרגשות מעושה מכל מיני אירועים זוטרים, בנסיון מגוחך להעלות את העניין ולהעניק נופך דרמטי למתרחש. כל ריצת 100 מ' של בנות התיכון האיזורי בעפולה שהסתיימה בפחות משלושים שניות של סבל היתה הופכת אצלו לאירוע שיירשם בתולדות הספורט העולמי. כאשר מאיר איינשטיין משתנק מהתרגשות, לפחות מרגישים שזאת התרגשות אמיתית, אצל קיויתי ממש שמעו איך הוא מנסה לשכנע את עצמו להתרגש.

מה שנכון, הוא הבין הרבה באתלטיקה. אז מה, גם טלקי הבין הרבה בשחיה ואי אפשר היה לשמוע אותו. אה, והשלכת של יורם לא שווה יותר מ 500 שקל במליונר.
____________
1 - אני מקוה שהאיות הפעם מוצא חן בעיניך
אני אצבע את השלכת בירוק‏1 99230
אומרים שגם שפיגלר מבין בכדורגל.
אני אצבע את השלכת בירוק‏1 99238
הלו,אני לא איילת השואלת...
קודם אתה לי לוחץ על בלוטת הנוסטלגיה עם קיויתי‏1 אח"כ מלכלך על בנות התיכון מעפולה שזה בשבילי כבר כמעט כמו לפתוח פה אתר חבר'ה‏2 ולקינוח מדבר על טלקי והשחייה‏3.
אבל בגלל שאתה שוטה הכל נסלח ואני אתפשר אתך על נחמיה בן אברהם לריצות הקצרות ודן שילון למשדר הכדורגל.

1לישועתך קיויתי,עד שנפטרתי מהשיר על פליפר הדולפין אתה בא חמוש בסתיו וקיויתי, ואני נתקע מזמזם לשבוע מינימום את שלכת בירוק.‏4

2תרשום ארכיבאי,תרשום.

3אתה בטוח שלא התכוונת למשה גרטל?

4אגב,שמעתי שדמותו של לאונרדו מ"צבי הנינג'ה" עוצבה ע"פ קיויתי.
4 כן בטח 99253
ואני שמעתי שדמותו של זוט מהחבובות עוצבה ע"פ ירוסלב יעקובוביץ'.
ההוכחה la קיויתי 99362
אני אצבע את השלכת בירוק‏1 99469
את השלכת הביא הנה דווקא מישהו אחר, ידי נקיות בעניין הזה. בלי לפגוע בכבודו של גרטל (לא מתוך נימוס, פשוט קשה לפגוע במטרות קטנות כל-כך) יוסף טלקי האגדי היה ממלמל משפטים שבורים בלי נושא, נשוא ומושא, בלי התחלה אמצע או סוף, בלי פסיקים ובלי נקודות, והכל במבטא הונגרי שלידו קישון נשמע כמו צבר. אז עוד לא הבנתי את זה, אבל בעקבות הרחבת האופקים שלי מאז התגלגלתי הנה עכשיו אני מבין שהוא הרחיב את התחבולה הפואטית של חיבור מלים לכוון של משפטים שלמים: כל מילת סיום של משפט אחד היתה המילה הפותחת של המשפט הבא, וכשזה לא התאים הוא לא נתן לזה להפריע. חופש אמנותי, קוראים לזה.
''ניסים קיוויתי ורציתי שידעו 99368
אתה הכי טוב בעולם".

טוב, עכשיו אני כבר באמת בטוח שאתה ה"אייל הסגלגל"‏1.
קודם כל כי הוא היחידי שאי פעם הביע צער על לכתי‏2, ושנית כי הוא היחידי שהיה מבקש ממני להגג על כל מיני נושאים.
עכשיו, באופן עקרוני זה סוג של חלום שלי שיבקשו ממני להגג על כל מיני נושאים. כמו שניתן לראות אני עושה את זה לפעמים, אפילו בלי שמישהו ממש יבקש את זה ממני, אבל איכשהו יוצא שעד שכבר מבקשים ממני אז דווקא על הנושא הספציפי, אין לי ממש דברים מחכימים/חדשניים להגיד.
וחוץ מזה, כפי שכבר ציינתי, בהקשר למשדר הזה (עם אינשטיין או עם גינצבורג במקומו) באמת "אין בפי מילים שיוכלו להמחיש את גודל האסון". כל אפשרות אחרת סתם תגרום לי להשחית מילים ועצבים מיותרים.

1 וגם המתרגלת ההיא שהייתה לי, שבנוסף לכל גם היא הייתה די ערסית (יעני נקבה של ערס).
2 ולכל כוססי הציפורניים, זה יקרה רק החל מתחילת השבוע הבא.
רק לפני שאתה הולך 99369
כולנו במתח. קנית או לא קנית בסוף את "בציר טוב"?
אז זהו 99370
כמו שאפשר לראות כאן (תגובה 89989) זאתי קנתה לי אותו (מתנת חג, עלק), ויש סיכוי ממש לא רע, שבימים הקרובים היא כבר ממש תשלח לי את זה.
היות שההליכה שלי היא לא טוטאלית, במקרה שיהיו לי תובנות מרעישות, אני אחזור לדווח.
והילד הזה הוא אני 99372
רגע, רגע, רגע. 99373
אז צדקתי, כאילו? אפשר לקבל את זה בכתב?
אני מקווה שאתה קולט את גודלו של הרגע ההיסטורי. אני, שהובאתי כאן למשל ולשנינה בעקבות נסיונות הזיהוי הכושלים שלי, "חשפתי" ניק!

עכשיו אני באמת אוכל להתחיל את ה"דיאטה" שלי, בלב שלם.
חולקים איתך את חלומך 99869
וכפי שאתה רואה, עד שמישהו באמת יבקש, כולנו מתרגלים כדי להישאר בכושר.

אה, ואתה האייל-אלמוני-ארסי? אני מבקשת שלפחות אחד מעובדי הארכיון יפסיק לתייק ויתרכז בהכנת תרשימי זרימה ‏1. נהיה ממש קשה להתמצא פה.

1 לידיעת הסטודנטים - מכירים Mind maps ? זו אמורה להיות השיטה הטובה ביותר לזכור חומר רב. במקום לרשום נקודות או ראשי פרקים, מציירים עצי מחשבה מסועפים בצבעים שונים, לא בסדר כרונולוגי אלא מרחבי. זה אכן עובד לא רע.
א-פרופו mind maps 99872
המפה המוחית שלי היא כתם שחור עם הכתובת: terra incognita.
מלחמה על הבית 99896
מזמן לא פגעו בי ככה‏1
המקורי התחיל כשטען שאני המתרגלת שלו:תגובה 96951
השוטה המשיך:תגובה 98254
ועכשיו מזהים אותי עם האלמוני המקורי.‏2
אז נכון שאני אזוב איילי, ושתיאוריית הקונספירציה היחידה שהגיתי בדבר היותו של סמילי שוטה הכפר לא מתקרבת לקרסוליים של מה שיש לניצה וגולגר להציע, אבל די, נמאס מההשתלחויות הנבזיות המרמזות שאין לי קיום וירטואלי משל עצמי.
עדיף גידופי רקטום גולגריים על מה שאתם מנסים לעשות כאן.
איה דובי כשצריך אותו?

1כלומר מאז כיתה ו' כשנינה סירבה להצעת חברות.

2למה אני צריך לשלם על outing crimes של המקורי?
שלום עושים עם אויבים 99902
outing crimes? אתה לא מתבייש?!

אני יכול להבין שנקלעת למצוקה נפשית אחרי שחשפתי - בעזרת כוחותיי המאגיים, אשר כמוהם לא נראו מאז הניתוח הפארא-פסיכולוגיסטי שביצע מאן בעופר הלוחם - את הניק שהחזקת מהצד, אבל אם זאת (תגובה 99674) לא ההודעה הכי מנומסת בביצה בחודש האחרון, אז אתה יכול לקרוא לברקת באפלה‏1.

1אה בעצם אתה יכול לקרוא לה ככה בכל מקרה. טוב, די להתקטנן! הבנת למה התכוונתי.
נו אופנס 99906
נינה, נינה
מאז לא רק השמינה,
גם חטפה סקרלטינה.
חוצפנית.
לא, לא, לא 99901
אני לא זה שמריץ אלף ניקים במקביל, ברחבי ביצת האינטרנט המקומית, גברת חמדה (באמת היה דבר כזה?) בן יהודה. (זה לא בגלל שאני כזה הגון (ולא שאני אומר שמה שאת עשית הוא בהכרח לא הגון), אלא בעיקר בגלל שאני אדם המכיר במגבלותיו).
כתבתי את זה כאן כבר הרבה פעמים, אבל אני תמיד שמח לכתוב את זה שוב (והפעם עוד ממש בהקשר): ‏1.

פעם היה כאן אייל שאהב אותי, שקראו לו האייל הסגלגל(http://www.haayal.co.il/search.php3?SearchStr=&S...). הוא נהג לצטט שירים נוגים בעת שהייתי הולך (תגובה 78926), לבקש את חוות דעתי על הצבע אותו בחר מאן לטורו באה"ב ולבצע קידום מכירות בוטה ל"דיסק המופת" (לי אין דעה עליו. אף פעם לא שמעתי אותו): "בציר טוב".
במקביל פעל כאן האייל האוא"ר, שנהג להביא אותי כדוגמה לכישלון מוחלט בתחום זיהוי הניקים, כל זה על לא עוול בכפי, ורק בגלל שהייתי כישלון מוחלט בתחום זיהוי הניקים.
אך כמו שכבר כתבתי היום, גם שעון עומד, סופו שיזכה בחמש עשרה דקות התהילה שלו‏2. ניחושי המבריק, שהועלה לראשונה כבר כאן! (תגובה 78630) התברר כנכון‏3, ולאייל האוא"ר לא נותר אלא להודות בכך כשהוא אבל חפוי ראש.

_________________
1 את יודעת מה, למה אני צריך לעבוד קשה, הנה תקראי את התצהיר שלי כאן: תגובה 95092
2 שימי/ו לב למשחק המילים השנון כמוהו לא נראה מאז: "השעון נראה כמו שרודף אחרי עצמו במין דיוק מרגיז", של "תיסלם".
3 אם עוד לא אמרתי את זה, אז אני מקדיש את ההודעה הזאת לסמיילי‏4.
4 נו בגלל כל הלינקים שבסוגריים. (הערת השוליים מס' 3 הייתה אמורה לבוא ישר אחרי הסוגריים האחרונים, אבל הפורמט של האייל לא מסתדר עם זה).
טוב. נסוגה מטענותי 99905
אז ככה: למרות העובדה שאני מריצה אלף ניקים במקביל ברחבי ביצת ‏1 האינטרנט המקומית - אין לי שמץ שמצו של כשרון בזיהוי ניקים של אחרים וקישורם לאותם אחרים. כנראה שסתם לא הבנתי את מסקנת הדברים שלעיל, משהו כמו חמש-שש הודעות למעלה. ככה זה כשקוראים נורא מהר - אין פוקוס :-)

ועם ההודאה הזו, ואחרי הסטייק שהורדתי (זה לא היה ניסוי בבע"ח, כי התוצאות היו ידועות מראש), תהיה שנתי שקטה הרבה יותר הלילה ‏2.

1 אמרו כבר שזו אפילו לא ביצה, אלא שלולית של ברז מטפטף ושתי צפרדעים מקרטעות, או משהו. ואני אומרת שאנחנו כולנו בתוך אותה טיפת מים (TM).

2 אז מה, הא.א.א זה ע"ב? :-) שובו בנים שובבים.
טוב. נסוגה מטענותי 99908
מי זה הא.א.א ולמה את חושבת שזה אני?
אין לי אומץ אינטלקטואלי בגרוש 99916
וכנראה ששוב לא הבנתי כלום.

סליחה, תודה ושלום.
"בואו בנים תגמרו לי בפנים"? 99974
א.א.א הוא המגיב "אלוהים אוכל אלוהים"‏1, העונה גם לשם GeG (כפי שניתן לראות כאן למשל: תגובה 96097), ויתכן שאליו התכוונה הכותבת.

לגבי הקשר בינך לבינו, הסמיילי (לא המגיב) והמשפט "שובו בנים שובבים", גם אני אאלץ להמשיך ולתמוהה.

1 אחד הכינוים הבודדים באייל, אותו אני מוצא יותר מטופש אפילו מהכינוי שלי.
ההימור שלי: 99998
א.א.א = אייל אלמוני ארסי
ואללה 100004
ואז גם אפשר להבין למה חשבה הגברת שהוא ע"ב. כמו שאפשר לראות כאן (תגובה 78632) זה קרה אפילו לאחד המגיבים היותר מוכשרים שכותבים כאן‏1.

(הכחשה רשמית (של הסגלגל) יש אגב כאן (בהערת רגל 3): תגובה 78921 אם כי זה שלא שע"ב לא משחק לפעמים במשחקי ניקים).

אבל זאת כמובן חריגה בוטה מכללי הקיצור התקניים באייל. האיל האלמוני והארסי הוא האייל האוא"ר.

1לא, אני לא מתכוון למיכאל שרון.
ואללה תודה לכל המשתתפים 100049
אכן צדק ש. הכפה"ג והתכוונתי לאוא"ר, ועכשיו משהוברר מה שהוברר (ועדיין תרשים זרימה היה עוזר), נותר לי רק לתהות מה פשר ההזמנה הבוטה בכותרת כאן:

תגובה 99974
ההזמנה הבוטה: 100073
1. מופיעה בתוך גרשיים, מכיוון שהיא לא נאמרה על ידי.
2. מופיעה בכותרת, כדי לשוות להודעה שלי חזות סנסציונית ופרובקטיבית‏1, ולגרום לכך שהיא תגרוף יותר רייטינג (כלומר אם (חו"ח) היינו כותבים כאן בפורמט בו כל הודעה נפתחת בנפרד).
3. היא ציטוט של קרן מור, מתוך מערכון של "החמישיה הקאמרית".
4. יכול להיות שבמקרה שכחת לציין (ולא שמישהו יכול לבוא אליך בתלונות במקרה כזה), שאת גם המגיבה עדי? לא, כי גם היא לא מכירה ציטוטים מהחמישיה.
5.אני יודע שאת עושה את זה בכוונה, אבל הצורה התקנית‏3 של ש. הכפה"ג היא: שכ"ג.
6.גם את (או מישהו אחר מהקוראים שהצליח להגיע עד הלום) תוהה למה כל משפט וחצי שמישהו כותב לי, הופך בתגובה למניפסט עמוס סעיפים, וההערות שוליים? טוב, אני חושב שמחר יהיה יום טוב למות בו (=ניסוח סנסציוני ופרוב' ל: מחר יהיה יום טוב להתחיל בו את תקופת הצינון (הלא הרמטי) שלי).

--------------------------------
1 כשאני אהיה גדול אני אנסח את כותרות אינפורמטיביות בצהובונים, סטייל: "תופת בגן עדן" ו"גיהנום באי האלים"‏2.
2 אבל גם אם יצמידו לי אקדח (מטאפורי) לרקה, אני בשום פנים לא אשים בעמוד 3 של החדשות, ועוד עם הפניה מהשער, ידיעה על כך שחברה של יאיר לפיד מוכנה להישבע שהיא ראתה את בין לאדן.
3 כן, עפ"י מה שאני קבעתי עם עצמי. למישהו יש בעיה עם זה?!
ההזמנה הבוטה: 100188
1. אני יודעת שכבר השתמשתי בתירוץ הזה:

תגובה 99543

ולמעשה מאז שהשתמשתי בו נפתחה קופת שרצים, וכל אלף הניקים שלי רודפים אחרי ומבעיתים את שנתי. אבל באמת שלא הייתי בארץ בתקופת החמישייה הקאמרית. כל מה שאני מכירה הוא שידור חוזר פה ושם.

2. אני מכירה יישוב שלם בארץ ישראל, שבו כל מי שדופק על דלת שכנו בשנה האחרונה מזדהה בשם "בן לאדן". לאור זאת, הבדיחה עם יאיר לפיד חבוטה באופן עצוב.

3. ש. הכה"ג עונה כשאני קוראת לו, וזה מספיק לי :-)

4. מה, אתה הולך?
איפה היית? בהולנד?‏1 102549
בכל מקרה, מה שבאתי להגיד הוא שנגמרו התירוצים.
"החמישיה הקאמרית" עכשיו בשידורים חוזרים ביום שישי‏2 ב22:30 בערוץ 2, אחרי "שוטטות" החביבה.

וכאן יש את אחד הגדולים של כל הזמנים (כלומר רק את התסריט, לא יודע כמה זה שווה בלי ממש לראות את הקטע מוצג). (http://www.ee.bgu.ac.il/~buniashv/olympic.htm)

(4. מה, אני הולך? אז זהו, שבינתיים כנראה שלא).

_____
1ניחוש שמבוסס אך ורק על מידע איילי גלוי ובלתי ממוקד בעליל.
2שוב דפקו את עדי. זה כנראה בגלל שהיא כל הזמן מזכירה בתגובות שלה את ישוע הנוצרי.
לא דפקו ולא נעליים. 102612
העיקר ש''רק בישראל'' זה ביום חמישי, לשם שינוי.

חוץ מזה ג'יזס היא מילה שמצלצלת נחמד, אני משתמשת בה הרבה. אלוהים יודע שאני לא באמת מתכוונת לזה (נראה לי).
לא דפקו ולא נעליים. 102613
אגב, קיבלתי כעת לכתובתי באייל אי-מייל מיסיונרי מארה"ב.
האם עוד מישהו נתקל בזה? (אני רוצה לוודא אם זה הגיע דרך מעקב על האייל או אחד מאתרי האינטרנט שלי).
לא דפקו ולא נעליים. 102634
גם אני קיבלתי כמה כאלה עד לא מזמן, עם כותרת שקשורה לאירועי ה-‏11 בספטמבר.
נעליים ומקרר (או: אלוהים יודע?) 103186
"רק בישראל" גמרה את הסוס‏1, אבל יעבור עוד זמן עד ש"קובעי הטעם" יפנימו את זה, ועוד יותר זמן עד שגם העמך יפנים.

1הח"מ לא צופה ב"רק בישראל", בגלל שהיא משודרת מול המשחקים של מכבי ביום חמישי, ואי לכך הצפיה בה חמורה יותר מאשר צפיה בטלוויזיה בשבת.
מ"ש‏1 103870
ובכן שוב - ויש אף שיאמרו בקצב מסחרר - תחזיותיי מתממשות, וכפי שצפיתי (ועוד מבלי לצפות בתכנית) "קובעי הטעם" אכן מתחילים להפנים: http://www.tam.co.il/1_11_2002/tarbut.htm

ובעניין אחר, בהמשך לדיון המחכים (תגובה 90397) שניהלתי כאן פעם עם עדי, על ה"ערוץ היהודי", "תכלת", השבוע מתפרסמת במוסף הארץ כתבה בענינו (http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...) בה מוזכר המספר ח"י שקלים כאפשרות לדמי המנוי החודשיים שיתבקשו לשלם מי שיבקשו לצפות בו. עכשיו, לא שאני מכיר את התוכנית העסקית של הערוץ (יעני לכמה מנויים שישלמו 18 ש"ח בחודש הם זקוקים כדי להיות רווחיים), אבל בהנחה שאלה אכן יהיו דמי המנוי שהם ידרשו, כל שאני יכול לומר (כאתאיסט!) הוא: שאלוהים יעזור להם.

1 ר"ת דביליים, אבל זה "לזכרו" של מיץ.
מגיב להודעה של עצמי? 103872
אכן 103873
תגובה 73969
אני חוזר בי! (וגם: מ"ש) 105408
רה"ת מ"ש אינם דביליים כלל ועיקר, אלא הם חלק מן ההומור המנומס והמתוחכם של מיץ, שלעיתים חומק מבינתם של בעלי הומור גס ווולגרי‏1.

1 ראה לדוגמא כאן: תגובה 94142
הערוץ התכול 103940
בכתבה, הערוץ הצטייר לי כבעל פוטנציאל להיות הרבה יותר מעניין מערוצים 1 ו-‏2 (to name but a few). אילו היו לי שעתיים ויותר פנויות ביום לראות טלוויזיה, ואילו היו לי כבלים (מוכל בתנאי הראשון‏1), הייתי כנראה מנסה לפחות חודש אחד.

1 עוזי - אני יכול לומר כאן "קים ליה בדרבא מיניה"?
הערוץ התכול 104053
1: לא, כי מדובר בשני דברים ש*לא* עשית. מצד שני אם תחליט להקדיש שעתיים ביום לטלוויזיה וגם להתחבר לכבלים, זה שוב לא יתאים (כי אלו שתי פעולות שונות).
בלו בלו הכדור הכחול‏1 105412
א. תמיד בכתבות כאלה התכניות החדשות מצטיירות כבעלות פוטנציאל להיות מעניינות. בפועל לפחות 90 אחוז מהרעיונות שנראים טוב על הנייר, נראים לא כל-כך טוב עד גרוע על המסך.
ב.ערוצים 1 ו-‏2 (ו-‏10) לא עולים גרוש לצופה‏2. רוב הערוצים הפופולאריים האחרים כלולים בחבילת הבסיס, עבורה חייב כל צופה כבלים/לוויין לשלם. וגם הערוצים שכבר מחייבים תשלום אקסטרה לא מתקרבים לסכום הדמיוני של ח"י שקלים בחודש (והם גם לא בנויים על הפקות מקור). הערוץ היחידי שעולה יותר לצופה הוא ערוץ "ספורט חמש פלוס" (24 ש"ח לחודש), שבין שידוריו ישנם לא מעט שידורים שמהווים "מאסט", בעבור אחוזים גדולים מן האוכולוסיה (לאחרונה נכתב בעיתונות שלערוץ 400 אלף מנויים).

1מוקדש לי ולעצמי.
2נכון שערוץ 1 ממומן מכספי אגרה, אבל א. חוץ מאביב ואבירי בטח אף אחד כאן לא משלם אותה, וב. ממילא כל בעל מכשיר טלוויזיה חייב עפ"י חוק לשלם אותה, בין אם הוא צופה בערוץ הממלכתי ובין אם לאו.
כן. ותודה על הלינק 102635
ידעתי! 103183
יש לי כבר שני ניחושים מוצלחים ברצף (האייל האוא"ר, אתה עוקב?), אני בשוונג, ושמישהו ינסה לעצור אותי.
ידעתי! 103291
ירשה נא לי כבודו לצטט מן ההקדמה של ספר בישול מרוקאי ידוע:

"קודם כל, תירגע".
ידעתי! 103329
"קודם כל, תירגעי"
(אם כבר לצטט, אז לצטט כמו שצריך)

_______
העלמה עפרונית, ותודה על ההתחשבות.
ידעתי! 103331
כל הבנות באתר התישבו לנו על הירכיים?
ידעתי! 103332
כל הבנות באתר התישבו לנו על הירכיים?
ידעתי! 103341
מה יהיה, דורון?
ידעתי! 103345
הייתי עונה לך, אם הייתי יודע לאיזה ''מה יהיה'' אתה מתכוון.
ידעתי! 103349
עם זה שאתה שולח תגובה תחת שם בדוי (עם האימייל שלך) ומיד אחרי זה שולח אותה שוב תחת שמך האמיתי.
ידעתי! 103355
(הפעם אפילו הכותרת מתאימה).
בגילי, לזכור שיש לך ניק מקורי (שלא לדבר על לזכור מהו), זה כבר הישג. אז לא זכרתי להחזיר אותו, אחרי שהחלפתי אותו לצורך תגובה מסוימת (גם שם עם האימייל שלי. לא בטעות) ביג דיל.
נו, וזה שאח''כ האייל נתן לי אפשרות לשנות את התגובה (ולתקן את הניק), למרות שהיא כנראה כבר נשלחה, זה כבר מפלאי הטכניקה, ובמופלא ממני אינני חוקר.
הוא לא אשם! 103384
בגילו בנות על הירכיים גורמות שיטיון.
אה? 103455
_______
העלמה עפרונית, לא מבינה מה שוב קרה,אבל היום ביקשו ממנה רשיונות.
אה? 103458
את עובדת במשרד הרישוי? חשבתי שאתם שובתים.
אה? (עדיין לא הבנתי את הירכיים) 103462
משרד הרישוי אולי שובת, אבל השוטרים לא.
כמעט עשיתי תאונה ברגע שהם אמרו לי לעצור בצד.

________
העלמה עפרונית,ראתה את "חוכמת הבייגלה" ומבינה שזה שעתיים מהחיים שלה שהיא לא תקבל לעולם בחזרה.
אה? (גם אני לא, את לא לבד.) 103592
אה? (גם אני לא, את לא לבד.) 105041
והיה צריך להוסיף: "אבל אני מוכן להסביר לך"
אה? 103900
במסגרת הדיון דיון 1197 כמובן שאני מצחיק (רק אף אחד לא מבין את הבדיחות שלי), להלן פרשנות לבדיחה:
אם גם את וגם ברקת כבר לא P.C, אולי אתן lap top.
אה? 103917
מילא בדיחות, אבל אתה לא חייב לשתף אותנו בפנטזיות המלוכלכות שלך.
אה? 103920
אם לא אתכם אז את מי?
אשתי בטח שלא מסכימה להשתתף בפנטזיות המלוכלכות שלי.
אה! 103944
טוב, תודה על הקרדיט, אבל זאת הייתה בדיחה הרבה יותר מדי מורכבת בשבילי.

_______
העלמה עפרונית, שלום כיתה א'.
ידעתי! 103459
פעם עניתי לאיזו חצופה אחרת כאן משהו כמו: "תירגעי את בעצמך", ואז בסוף המערכת נאלצה לחתוך את הפתיל ההוא מאיזו נקודה לא הגיונית. לא חשוב. מה רציתי להגיד? אה כן, מי זה א.?
ידעתי! 104004
"חצופה אחרת"? אתה באמת צריך להירגע, והפעם בלי מתכונים.

"א." זה אמוטיקון.
ידעתי! 105413
יש לי קושי לעכל סיטואציות שבהן בחורה‏1 אומרת לי‏2 להירגע.
אבל לך אני סולח מטעמים מגוונים‏3.

1בחורה!
2לי!
3כאן התקשתי לנסח את פירוט הטעמים באופן שיענה על כל דרישותיי.
ידעתי! 105425
אלמוני מקורי יקר,
האם אתה מודע למעמדה של ברקת? - תגובה 103300
ידעתי! 105426
אני מודע ליותר דברים שקשורים ב"ברקת" ממה שאתה יכול לדמיין‏1.
חוץ מזה, כמו שאמר לי מאמן הכדורסל שלי כשהייתי בנוער, רגע לפני שהוא שלח אותי להקיף 20 פעם את האולם‏2, "כוכבים יש בשמים".

1לא להבהל ברקת, זה נשמע יותר בומבסטי ממה שזה באמת.
2סיפור אילוסטרציה, אין קשר בינו לבין כותב ההודעה.
ידעתי! 105473
נדמה לי שיש ''וו'' אחת מיותרת בטעמים שלך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים