כאשר אתה עונה ל flame 98123
(בתגובה ל: תגובה 98107)

דב,

אני מתנצל אם נפגעת, אבל זו בוודאי לא הייתה כוונתי. בזמן האחרון האייל הופך להיות יותר ויותר מקום ל- flame wars - הערה מיותרת זוכה לתגובה מיותרת וכל העסק נהיה אישי. כשאתה משתמש ב"כדור חוזר" אתה רק מעודד את המגיב המקורי להמשיך באותו מטבע ואני חושב שאתה מבין לאן זה הולך. לטעמי, זה פוגע בדיונים באייל בצורה די אנושה והופך אותו למקום שלא נעים להיות בו. אני קורא לכולם להוריד את רמת הזעם והמתקפות האישיות. אני משאיר הודעה זו בדיון על הסרת תגובות ולא בדיון המקורי כחלק מהמדיניות של ניהול "דיוני-מטא" תחת עידכון זה.
כאשר אתה עונה ל flame 98126
איני חושב שזה מעודד אותם להמשיך. בדרך כלל זה מעודד אותם להפסיק. נכון שאצל ארז ההפסקה הזאת היא רק זמנית, ואחרי זמן קצר הוא שוב חוזר לסורו, כי כנראה זו הדרך היחידה שבה הוא מסוגל ''להעשיר'' את תגובותיו.
לי אין שום מנגנון אחר להתגונן מפני ניבולי פה שמופנים כלפיי, כי איני יכול להסיר תגובות, ולכן אמשיך במנהגי, וכל תגובה שבה יהיה כתוב, למשל, ''הדפ''רים הימניים'' תזכה במענה שיכיל ''הדפ''רים השמאליים''.
מבחינתי זה יהיה בסדר גמור אם אתם שם ''למעלה'' תסירו את תגובתי שמכילה את ''הכדור החוזר'' יחד עם תגובתו של זה שזרק את הכדור ראשון.
כאשר אתה עונה ל flame 98137
כמו שראית, זה לא עודד אנשים להפסיק. אלמוניים אחרים המשיכו והגיבו. לא כל כך ברור לי ממה אתה צריך "להתגונן" - מאיוולתו של אחר? הוא "פגע בכבודך"? לדעתי, במקרה הספציפי הזה, בלי לנקוב בשמו המפורש, האדם לו הגבת הגיב בצורה מטופשת משהו, אך שלא תוסר בשל העובדה שאינה העלבה ישירה של קורא ספציפי. לטעמי האישי (שים לב שכל התגובות שלי בנושא הן "כחולות" ולא "חומות") כל משחקי הכבוד הללו הם לא מה שאני הייתי מצפה מקוראי האייל. אני, באופן אישי, הייתי מעדיף שתתעלם מתגובה שכזו, שלדעתי, פשוט אינה ראויה לתגובה, או, לחילופין, שתפנה לארז בדואר אלקטרוני - מי יודע, אולי היה מפרסם התנצלות פומבית בעצמו?
קורא ספציפי 98146
זה יפה מאד. כל עוד ארז מדבר על "דפרים ימניים" זה כשר (אם כי, לטעמך, מסריח) אבל כשעונים לו ספציפית זה כבר עובר למחלקת "העלבות אישיות" וזוכה לבעיטה באחוריים.

מה יוצא מזה? מערכת האייל מוכנה לקבל - בחריקת שיניים מסוימת - הכללות פוגעות בציבור שלם, למרות שההכלללה נכתבה כתגובה להודעה ספציפית וכל קורא בר דעת מבין שהיא כוונה לכותב אותה הודעה. מה שאתה מציע לי הוא או שאסתום את פי ואניח לארז להשתולל, או שתגובותי ינוסחו אף הן בלשון כוללנית ויפגעו גם באנשים טובים וחביבים שאין לי כל כוונה לפגוע בהם. "יהודון מלוכלך" אתה פוסל, "יהודונים מלוכלכים" זה קביל עליך.

מצטער, כל זמן שזה המצב הצפיפות באי השדים תלך ותגדל.
קורא ספציפי 98152
לא, כשעונים לו ספציפית בתגובה שאין לה תוכן פרט לתגובה להעלבה, זו כבר flame war, וזה מיותר לטעמי, כי כבר ראינו שזה נמשך ונמשך וזה חסר טעם. דובי כבר הסביר ש(להבנתי) אין לנו בעיה עם "שמאלנים מטומטמים" או "חילוניים מתנהגים כבהמות" (למרות שאני לא חושב שמי מאיתנו ממש נהנה מזה) שכן לטעמי הן מעידות יותר על הכותב ואופן התנסחותו מאשר על הציבור אליו הוא מתייחס. אני מעריך יותר כותבים שעונים לכותב בצורה עניינית, בולעים את גאוותם, ומראים לו שהוא מדבר שטויות במיץ עגבניות‏1. לא ברור לי למה אנשים משתמשים בתגובות באייל כדי להוציא את האגרסיות שלהם, ואני מקווה שקוראי האייל יגלו יותר סובלנות ובגרות, כי בזמן האחרון, לי אישית, נהיה פחות ופחות כיף להיות כאן. אני ממליץ לכולם לשוב ולהביט במשפט הראשון בעידכון שמעלינו: "באנו כדי להנות".

1 הנה סיפור אישי: יש אנשים שאומרים להם "בן זונה" והם נעלבים. כאשר לי אומרים "בן זונה" אז אני עונה משהו בסגנון "כן, אמא שלי זונה‏2 (ולא מבחירה :) ), ככה זה, לא היה אוכל בבית, והיה צריך להתפרנס ממשהו. אתה חייב להזכיר לי את זה?"

2 אמא שלי לא זונה. אמא, אני אוהב אותך!
זונה זה יופי של כסף 98156
טוב
אז מה הבעיה בהודעת בת כותרת בלבד בזו הלשון
'אותו חרא כמו גוואדאלופ'
האמנם נוקטת מערכת האייל בגישת 'אתמול אכלת בוסר ולכן היום נקהה לך את השיניים בתגובה אחרת, שככה לא היינו חושבים בכלל להסיר'?
עניין אישי 98169
המערכת נוקטת בגישת ''אם אדם שמבקשים ממנו חזור ובקש להפסיק ולנבל את פיו מתעקש להתעלם מהבקשות, נקפיד איתו בקלה כבחמורה, גם במקרים בהם לא היינו מקפידים בד''כ''.

(לא אני הסרתי את אותה התגובה, אבל אני מסכים לחלוטין עם הסרתה).
נו, בגלל הצדקנות הצבועה הזו שלכם 98172
אתם ממשיכים לאכול חרא מכל אלמוני החלד.
נו, בגלל הצדקנות הצבועה הזו שלכם 98222
אם אפשר, אני אשתדל לפרשן את מה שטל אמר, בנימה אישית שלי, כפי שגם חלקתי עם ליאור בשיחה פרטית בICQ, וליאור לא התנגד שאפרסם. אגב, ב- ICQ הייתי הרבה יותר בוטה, אבל זה בדיוק ההבדל בין ICQ לאייל - שם זו שיחה פרטית, כאן זה דיון ציבורי.

כשאני חושב אם למחוק תגובה, אני מרכיב לעצמי מעין "מדד מסוכנות" שכזה. במקרה של ליאור, בשבועות האחרונים, הוא נהג "לפתוח את הפה" על אותם אלמונים שהציקו לו, בטרם ידה הארוכה של המערכת הגיעה כדי לגדעם באיבם ואז all hell broke loose. לכן, מבחינתי, "רמת המסוכנות" או "פוטנציאל ההתפוצצות" של אותה הודעה שהתייחסה לגואדלופ הייתה גבוהה למדי. אם ליאור היה יודע להתאפק, אזי סביר להניח שתגובתו לא הייתה מוסרת.

אני אחזור גם על מה שכתבנו בעדכון שמעלינו - השיקולים להסרה הם סובייקטיביים, לאור קווים מנחים מסויימים. אנחנו לא נהנים מזה, אני אישית די סובל מכל העסק הזה, ואנחנו עושים את זה בגלל מצב שנוצר, ולצערי, לאחר שהראה סימנים של דעיכה, שב ומרים את ראשו. אני חושב שזה שירות חשוב לקוראים שמעוניינים לקרוא מגזין רציני ומעניין, ואני מקווה שאנחנו עדין אחד כזה.
נו, בגלל הצדקנות הצבועה הזו שלכם 98228
עם כל הכבוד לשיחות הפרטיות בינך לבין לבין ליאור, אני בחוכמתי כי רבה לא מבין מה הקשר לפתיל הגוודאלופי.

עשיתי חיפוש ל'חרא' בכותרת של הודעות, ונפלתי על הפתיל הבא:
תגובה 44463

איך זה ש'אותו חרא כמו גוואדאלופ' נשלח לאי השדים, ואילו 'שי כהן אתה חתיכת חרא' לא?

הרי במקרה הראשון מובן שאין כאן ניבול פה כנגד איש, לא אייל ולא בטיח. פשוט גזירה שווה, גם אם חצופה מעט, בין מושבותיה של צרפת למושבותיה של דנמרק (אם אני זוכר נכון).
עכשיו מילא שאחד העורכים יפרש זאת בשוגג כשימוש בשפה גועלית כלפי מאן דהוא, אבל שבעה (!) עורכים מחרים מחזיקים אחריו לאורך כל הזמן הזה? כל כך נשבר לכם מליאור? כל כך מתחשק לכם לסתום לו את הפה? כל כך קשה לכם לפנות אליו באימייל?

צחנה של צביעות נודפת מכל הפרשה הזו, וחבל שאתה לא מתנער מהחלטת המערכת שלך בנדון.
נו, בגלל הצדקנות הצבועה הזו שלכם 98230
א. התגובה שאליה קישרת פורסמה מעל חצי שנה לפני שהותקן "אי השדים" במערכת. כפי שהודענו בעת הפרסום אודות המדיניות החדשה (בעמוד זה ממש), לא ביצענו הסרה רטרואקטיבית של תגובות שנכתבו לפני פרסום מדיניות זו.

ב. כפי שנאמר כאן חזור ואמור, פנינו לליאור (יותר מעורך אחד, יותר מפעם אחת) בדואר אלקטרוני, וגם ב- ICQ, וביקשנו ממנו לחדול מניבולי הפה המיותרים. דווקא בשל כך תגובה זו נראית לי כהתרסה מצידו של ליאור, שכן היא פורסמה *לאחר* שפנינו אליו.
נו, בגלל הצדקנות הצבועה הזו שלכם 98231
אם תשים לב תראה שהתגובה הנ''ל היא מלפני ההחלטה המערכתית לגבי שינוי מדיניות המערכת. גם ליאור היה אז אחר, אבל זה כבר לא חשוב. אין ציגרה.
נו, בגלל הצדקנות הצבועה הזו שלכם 98233
גם ערן, טל ואפילו דובי היו אז אחרים. הם למדו באוניברסיטה, עבדו קשה, מדי פעם היו עורכים איזה מאמר משמים של אנשלוביץ. היום כשכבר אין מה לערוך, פתאום התחילו לפתח לעצמם תקנות ויקטוריאניות שלידן אלכס מאן הוא דניאל קלטי.
מה נפל עליכם תגיד לי? מה זה כל הקודקס הזה של צנזורה אישית וצנזורה ציבורית, צנזורה למען יראו ויראו וצנזורה כדי שלא יראו, איפה אתם חיים לכל הרוחות?
אם אתה לא נהנה מהמשחק הזה בקקי, תפסיק להסיר תגובות. תן לקולגות שלך להתבשל במיץ של עצמם. אולי במין מרי אזרחי שכזה האייל יחזור להיראות כמו בימיו הראשונים, מקום שבו דובי הקירח ועוד כמה עיגולדים יכולים להתווכח על ניטשה בלי שכל מיני ערסים יכנסו בהם.

תחזירו עטרה ליושנה בחייאת רבאק.
ולא יזיק כמחווה של רצון טוב להשיב את גוודאלופ מאי השדים.
יוחזר מיכאל שרון! 98236
מה יש לך מגוואדלופ?
ואם כבר רהבילינסקיה לתגובות ישנות, יש תגובות פי 10 יותר חפות מפשע שנמקות באי השדים.
למה אפאחד לא שואל אותי?
הצעת גישור-אי השדים ישנה את שמו לגוואדלופ. גם בפרסומים הרשמיים של המערכת.
אתה מתחיל להשמע אובססיבי 98239
להחזיר את רמת הדיון לזו שהיתה באתר במקור - זו בדיוק מטרת ''אי השדים''. סגנון ההתבטאות של ליאור לא בדיוק תרם לכך, בלשון המעטה.

אם במחוות של רצון טוב עסקינן, לא יזיק לליאור להתנצל פומבית על ניבולי הפה המיותרים שלו, על כל תרומתם השלילית לרמת הדיון באתר, למרות פניות חוזרות ונשנות מכמה חברי מערכת.

אני מבחינתי סיימתי את הדיון באותה הסרה ספציפית, ואיני מתכונן לשוב ולהצדיקה.
הייתי מוסיף אפילו 98250
שעד שלא יעשה את זה תסרב להתפלל איתו באותו בית כנסת. ואם הוא כבר מתנצל, שיתנצל בייחוד על אותן מרכאות מתועבות ששם סביב המילה ''פיזיקאים'' בהודעה אחת. אותן מרכאות גררו, כזכור לחדי הזכרון, איומים ברצח, ויש אסכולה בפילוסופיה המודרנית של המוסר שגורסת שזה גרוע אפילו מלכתוב ''חרא'' בכותרת ההודעה (פרטים אצל ג. ברזילי).
אולי תרדו מהעץ ותודו שהגזמתם 98266
אם להסתכל על הדברים מהצד, הכל התחיל כששמעון גלבץ נפגע כנראה כשקרא על הרגלי העישון שלו, ובמקום להעיר לליאור בדואל החליט להשתלח בו בתור אייל אלמוני.
ואז גם דובי עלה על העץ והחליט לא להסיר את הודעתו האלמונית של שמעון.
ואז גם ליאור עלה על העץ והחליט לענות לשמעון.
ובעוד ערן מנסה ליצור קשר איציק עם ליאור, שמעון (או מישו אחר שקיבל ממנו ביצים) רק הוסיף חטא על פשע והתחיל להשתין על כל הודעה חדשה שליאור פרסם באותו שבוע.
ואז גם טל ודובי החליטו להיעלב ולשלוח לאי השדים על ימין ועל שמאל, גוואדלופ אינקלוסיב.

ועכשיו שבעה עורכים לא מסוגלים לקבל החלטה אחת שקולה ועניינית, ולהודות ש'אותו חרא כמו גוואדלופ' הוא לא יותר גרוע מ'לא מתאים לך תעוף לבננות'.
כעורכים שמורה לכם הרשות להתנהג כמו חבורה אינפנטילית של פרימדונות לפלפיות. אבל אז כל הטענות הצדקניות שלכם על שמירה על רמת הדיון לא מחזיקות מים, ואתם יודעים את זה.

תקראו שוב את הבלונים שהסרתם ואת הצורה שבה בחרתם להגיב ותראו ששבעה צדיקים תמימים בסדום אתם בטח לא.
אולי תרדו מהעץ ותודו שהגזמתם 98272
למה אתה מתעקש להמשיך ולקרוא לעצמך החכם באייל? הרי כולנו יודעים מי אתה. רק אתה מסוגל למשפטים כמו "חבורה אינפנטילית של פרימדונות לפלפיות". תירגע כבר,ליאור.
מה זה החרטא הזה? 98303
אני מעולם לא אמרתי שאני החכם באייל. גם אתה, אלמוני יקר ‏1, טרחת להזכיר לי קבל עם ועדה שאני לא החכם באייל ‏2.

בכלל, אני לא חושב שלהיות החכם באייל זה כזה גרויסע מציאה. עדיף להיות ג. שמעון, או רב"י, או ירדן ניר, או גיל לדרמן, או האלמוני והארסי, או שוטה גלובלי, או בועדת המעקב.

גם מיץ וסמיילי אוכלים את החכם בלי מלח, עפרונית יותר חמודה, אסתי הרבה יותר חכמה, ריקי יותר מעניינת, אלכס יותר אלגנטי, טל יותר מעשי, ערן יותר חלקלק, אשר יותר למדן, יוסי יותר נשכני.

גם להיות עמית, אסף שרעבי, גלעד דנבום או איזי לוקח את החכמולוג בהליכה.

הייתי אומר שלהיות החכם באייל זה רק יותר טוב מלהיות א. אלמוני, ב. קלטי, ג. שמעון על תקן אלמוני, ד. עז

ואם אין כאן קומפלימנטים לב. איילת או לג. מאור זה רק בגלל שאת איילת אני לא מכיר מספיק ואת מאור אני מכיר יותר מדי טוב.

איך זה בתור הודעת פיוס וחזרה לשגרה? ‏3

1 (או אלמוני רע אחר)
2 (תמצא לבד את הלינק)
3 (עכשיו אפשר לקבל בחזרה את גוודאלופ?)
רוצה לברך ויוצא מדרג 98307
לא שיש לי משו נגד נוגה, ל.ב.פ., עדי, ברקת, דובי, או כל אייל מצוי אחר.
אתם יודעים שאני חסר טאקט נו, אז גם הפעם רציתי לחלק קצת קומפלימנטים ונגמרה לי השקית מוקדם מדי.
יאללה ביי, יש לי מועד ב' רצחני היום.
שבוע טוב לכל העדר, אל תתפוצצו.
אמ,אז תן לי להבין. 98375
כולם חכמים, כולם מבינים, כולם (לפחות הרוב) יודעים את התורה, ורק אני _חמודה_?

חמודה?!

ברור לי שזה לחלוטין לא היה אמור להעליב, אבל... חמודה?

>אנחה קורעת לב<
נכון שפעם רציתי שאנשים יתייחסו לא רק למה שאני יודעת, אבל גם בשום שלב גם לא ביקשתי שזה יהיה ההפך. >הולכת ממורמרת לפינה<

חמודה...
>רוטנת בשקט<

_______
העלמה עפרונית, בלי שום הערה מתחת לקו, גם ככה כולם התחילו עם זה גם.
אמ,אז תן לי להבין. 98469
''חמודה'' זה לפחות משהו, התייחסות. תחשבי על כל אלה שלא קיבלו אפילו את זה. הלב נחמץ.
את הש''שינית הכי חכמה שפגשתי 98549
ותאמיני לי שכבר התקשקשתי עם אחת-שתיים, את הכי מוצלחת (גם אם את לא מחזירה טלפונים למכרייך הוירטואלים העתודאים)

ו. עוזי - אני לא מכיר אותך, יש לי חיבה כללית למתימטיקאים וחיבתי לתגובותיך עולה על חיבה אינטרינזית זו.
מספיק טוב?
מצוין (פעמיים) 98573
מצוין (פעמיים) 98638
ולאשתך אתה לא דואג?
מצוין (פעמיים) 98651
לא, הוא בונה על זה שיש דיונים שהיא לא קוראת, כנראה...
אמ,אז תן לי להבין. 99102
*sniff*
I'm not even that...
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98258
טל כבר אמר את זה, וגם אני אגיד - פעם זה לא היה ככה. לא יסדנו את אי השדים מרצון, אלא מאונס, והסיבות מפורטות בעידכון שמעלינו - אני שב וקורא לך ולאחרים לעיין בו.

אני לא נהנה מהמשחק הזה לא בשל חברי העורכים, שאני משוכנע שגם עליהם נכפה התפקיד הזה בחוסר-חשק, אלא בשל אותם קוראים שמתעקשים להוציא את האגרסיות שלהם באייל במקום לנהל דיון תרבותי, ובכך פוגמים בהנאתם של קוראים אחרים עד כדי, אולי, הפסקת הקריאה באייל, ובודאי פוגמים בחווית הקריאה שלי. מישהו צריך לעשות סדר, וזה כנראה אנחנו, העורכים. אתה רוצה להחזיר עטרה ליושנה? תפנה לכל אותם חולגני-דיון שלא יודעים לתרום שום דבר חוץ מהשמצות, ולא יודעים להתדיין בצורה מנומסת, ואל כל חובבי הספורט הלאומי החדש של "בואו נגיב להודעה מטופשת/בצורה מטופשת כדי לראות את עצמנו באי-השדים, וואו", לא אלי.

אולי "עטרה תחזור ליושנה" ובכלל נבטל את אי השדים? לא יודע. אבל בחיית רבאק - תתבגרו קצת.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98261
מה שקורה בינתיים, עד שנתבגר, הוא שהמדיניות שלכם מעצבנת, לא עקבית ולא הוגנת. בייחוד לא הוגן שאין אפשרות לענות לתגובות שנשלחו לאי, וכך, למשל, אני מוצא את עצמי עם איזה היטל כדור על מישור שמאחל לי למות ואני לא יכול לעשות כלום חוץ מאשר להתבגר בשקט. הוא אומר לי ''תתפגר'', ואתה אומר לי ''תתבגר'', ושניכם מעצבנים אותי באותה מידה.

(ושוב, כדי לחסוך במלל, אני פוטר אותך מראש מההצעה ללכת למקום אחר. אני מכיר את האופציה הזאת, תודה).
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98269
אם מישהו אומר לך תתפגר-מה תעשה? תאחל לו למות בחזרה? זה יופי שאי-אפשר להגיב. לא צריך להגיב על תגובות כאלה. כשאי-אפשר להגיב על תגובה זה משדר *התגובה שלך בכלל לא ראויה שמישהו יגיב עליה*.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98273
עדי היקרה, את ההחלטה אם אפשר להגיב, ואיך אפשר להגיב, אני מעדיף לעשות לבד, בלי עזרה ממך או מהעורכים הנכבדים. בניגוד לערן בלינסקי, אני לא מחייך כשאומרים לי בן-זונה, ויתר על כן, אני לא רואה את מר בלינסקי בתור ה role model שלי.

כשאי אפשר להגיב על הודעה זה משדר ש*לדעת העורכים* ההודעה לא ראויה לתגובה, אבל, מה לעשות, לי יש דיעה משלי שלא תמיד היא חופפת את דעתם. אפילו האמירה "הודעתך אינה ראויה לתגובה" היא אמירה שאם הייתי מחליט שהיא הראויה, מן הדין היה ש*אני* אומר אותה, ולא צוות העורכים, וזאת מכיוון שאיחולי המוות היו כלפי ולא כלפיהם.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98277
אבל, מה לעשות יותר גדול, העורכים הקימו את האייל הקורא ולהם נורא נורא חשוב שלא יהיו בו איחולי מוות לאף אחד. מן הדין שצוות העורכים, שחשוב לו לשמור על תרבות דיון נאותה, יעיף כל תגובה עם ניבולי פה. זכותם. וכן, אני בהחלט רואה את מר בילינסקי בתור role model. הוא לא חייב הסבר לאף אחד, ובכל זאת הוא לא נלאה מלהסביר בשיא העדינות שוב ושוב למה החלטות העורכים מוצדקות.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98282
זכותך לבחור לך את המודלים שלך, וזכותי לבחור לי את שלי. ובאתר שהעורכים הנכבדים הקימו איחולי המוות שרירים וקיימים, אלא שהם מוצאים מגוף הדיון למקום שבו אי אפשר לענות עליהם, ובכך מובטחת להם חסינות.

ההיסטוריון העתידי, אליו יתגלגלו רק שיירים מאובנים של אי השדים (כל השאר יימחק כשהשמש תהפוך לסופר נובה) יסיק מהמתרחש שם שהשוטה אכן קפץ והתפגר בעקבות הודעת העיגול ההוא, ופישרה של כל ההיסטוריה האנושית יהפוך ללא מובן עבורו, רק בגלל מדיניות העריכה הזאת. העיקר, אל תאשימו *אותי* בזה.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98304
יאללה יאללה, תפסיק כבר להתנפח. אז איזה אחד בשם עיגול איחל לך (לך? אתה גלעד ברזילי?) שתמות. מה נבהלת כל כך? הרי כל מדען מתחיל יודע שנגד קללות של עיגולים שמים ראש של שום מתחת לכרית לפני שהולכים לישון, ואז הכל חוזר עליו וגם קקה בידיו.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98321
כן, זה די פאתטי להיות בלון נפוח כמוני, אבל עוד יותר עצוב להיראות כמו קונדום משומש, כך שאני לכוד בשבי המדיניות המטופשת שהביאה אותי עד הלום. אולי בגלגול הקודם הייתי ראש ממשלה.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98356
לא, כשאי אפשר להגיב על הודעה זה משדר שהעורכים לא מעוניינים שהדיון הזה יתרחש אצלם באתר.

אגב, אם מישהו ''איחל לך להתפגר'', יתכן שזו הודעה שיש להסיר כליל (במקרים גבוליים כאלה אני לפחות שואל את עצמי אם יש תוכן אחר בהודעה, מעבר לברכות, ואם לא, היא עשויה להעלם לחלוטין). אם תשלח לדובי או לי קישור (בדואל) אל ההודעה האמורה, נשקול מחדש אם יש לה זכות קיום אפילו בגלות.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98358
יש שם גם תוכן מעבר לאיחולי מותי, אבל אני באמת לא רוצה להפוך את הדיון הזה למשהו אישי, זאת לא הנקודה.

חושבני שעד הפעם הבאה שהעניין יעלה אני אמרתי את מה שיש לי להגיד, אתם הגבתם לעניין, והנושא סגור מבחינתי.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98270
אני באמת לוקח פטור‏1, כי התשובה שלי לך אמורה להיות "אם אתה באמת רוצה לשחק ב flame wars, אז בבקשה אל תעשה את זה כאן". לא נעים להגיד, אבל בבחירה בין אנשים בוגרים ,שיעזבו את האייל כי הוא מתדרדר, לבין אנשים שלא מסוגלים להתנהג בבגרות, שיעזבו את האייל כי הם מתוסכלים מזה שהם לא יכולים להחזיר למי שענה להם באופן מטופש, אני מעדיף שהראשונים ישארו.

1 טוב, אתה רואה שלא לקחתי פטור. כואב בלב העסק הזה.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98279
רואים שהעסק כואב לך. אחרת היית *קורא* את מה שכתבתי.

אתה לא רוצה מלחמת השמצות? בסדר (כלומר, זה שייך לויכוח אחר שגם הוא מסתיים בד"כ באיומי דובי לכבות את האור). אני יוצא כרגע רק נגד ההגליה לאי שמשאירה את ההשמצה האחרונה על כנה לדורי דורות. מה איכפת לך מלחמת השמצות באי השדים, הרי אותם קוראים מבוגרים ושקולים שלך - כל השניים ההם - ממילא לא מכתתים רגליהם לביצת הסחי הזאת, בשעה שהקוראים הבזויים שאינם "מסוגלים להתנהג בבגרות" רק יגדילו את הפופולאריות של האתר שלך? ואם מחמת כבודו של האתר אתה לא רוצה לראות קרבות עקובים מדם (ומחרא) בכלל, לשם מה נחוץ האי הזה בכלל? כדי שכל אחד יוכל ליהנות מפרי מקלדתה של האליפסה ההיא אבל לא ממה שיש לי להגיד לו?

בקיצור (השעה הרי מאוחרת), אולי כדאי שתעצרו רגע לחשוב, הרי דווקא בגלל שכואב בלב העסק הזה, אתם לא בהכרח נבונים ושקולים בקשר אליו כמו שהייתם רוצים להאמין. שמא כל הקונספציה שגויה? אולי אפשר לשפר אותה במשהו? השמש לא תפסיק לזרוח אם תגידו "אופס, טעינו". אפילו לי זה קורה.
או בקיצור- 98280
ההודעה לא ראויה? תמחקו אותה ושלום על ישראל.

אה, זאת רק אני שחושבת ככה? נו, מה חדש.
תתעלמו.

__________
העלמה עפרונית והנוטבוקמן עוברים דירה.
לי יש הצעה אחרת 98721
לאפשר לאנשים לענות על תגובות "מוסרות". התגובות ישארו באיזור "הדיון הלא ראוי" ושם יווצר אותו "רעש" אשר לא יפריע לדיון המרכזי. כך עלול להתפתח איזור מצחין של האייל (שאולי יענין אנשים מסוימים) אבל בכל זאת הנקיון ישמר בדיון עצמו.

כמובן שהמערכת יכולה לטעון שהיא לא מעונינת בכך, משום שבכל זאת הודעות תופסות מקום על השרת. אך אם הדבר לא יכביד על משאבי האייל, אני לא רואה סיבה למה לא לאפשר זאת.

במחשבה שניה (בענין "תפיסת המקום") : אפשר להנהיג מדיניות בה, מדי פעם, פשוט מורידים את המים. הודעות ישנות, באיזור "הביוב של האייל" ימחקו באופן אוטומטי, עפ"י תאריך כתיבתן.
אבל מה טוב ייצא מזה? 98722
____
העלמה עפרונית, ממש עייפה,ובכל זאת, לא הולכת לישון.
למה?!
לי יש הצעה אחרת 98724
פה בדיון טל כבר הסביר למה אי אפשר לנקוט בגישה הזו. העובדה היא שגם אם נצהיר שאנחנו לא בודקים מה קורה בביוב שלנו, ונגיד שאנחנו לא אחראים מפה עד הודעה חדשה, מבחינה חוקית מדובר על כרעי תרנגולת. כלומר - אם נתיר פרסום תגובות בלי שום השגחה, אנחנו נהיה חשופים לתביעות מצד אנשים שיפגעו מתגובות שפורסמו שם (בין אם מדובר בהוצאת דיבה ובין אם מדובר באיומים ברצח הוא הסתה לאלימות). תוכנית לפיה אנשים יתריעו בפנינו על תגובות שכאלו (ועדת המעקב, או מי שלא יהיה) ואז הן תוסרנה תביא לכמה בעיות חדשות:
א. אנחנו מעדיפים לא להסתמך על אנשים אחרים, ועוד פחות מכך, אם יותר לי, על אנשים שנהנים להסתובב ברפש.
ב. תיבות הדואר שלנו עלולות להיות מוצפות בהתרעות על הודעות שלא מעניינות אותנו. אנחנו לא רוצים להיות מוטרדים מכל העסק.

לסיכום: אי השדים נוצר כדי לעשות צנזורה ללא צנזורה. כלומר - מצד אחד לא לסתום פיות, ומצד שני להשאיר את המקום נקי עד כמה שאפשר. קשה לי להגיד אם בעקבות המדיניות החדשה המצב הוחרף, או שריסנו התדרדרות גרועה עוד יותר. קשה להוכיח דברים כאלו. בכל מקרה, האמונה שלי בטוב ליבם של אנשים ובהנחה שכולנו רוצים בסך הכל להגיע לדיון מעניין ולא להתעסק בגננת, האמונה הזו התעמעמה משהו. אני לא אכנס פה שום לניג'וס של החשכת המסך, כי זה באמת כבר נמאס, אז אני רק אומר ש(חלק מ)באי האייל גרמו לי אכזבה רצינית ומפח נפש גדול. חבל.
ביתו החדש של הנוטבוקמן 102314
(מומלץ בחום):
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98285
נדמה לי שדווקא קראתי מה שכתבת לי, אבל אתה בלבלת בין מה שכתבת לי לבין מה שענית לעדי.

אם האייל מוועדת המעקב היה בסביבה, אז אולי הוא היה מזכיר לך שאנחנו אכן גם מסירים תגובות לגמרי, אבל אנחנו משתדלים שלא לעשות זאת, אלא במקרים קיצוניים, שמפורטים במדיניות השימוש של האייל. אנחנו לא "ארץ הצבי", ואנחנו לא עורכים תגובות, ולכן פיתרון הביניים שנבחר היה אכן להגלות את ההודעות שרמתן אינן ראויה, לדעתנו הסובייקטיבית, לאי השדים, או לגואדלופ, איך שבא לך, כי אנחנו לא רוצים להפעיל צנזורה אלא אם כן כלו כל הקיצין (למרות שכל מיני אנשים מאשימים אותנו השכם והערב בזה שאנחנו כמו "פראבדה", ולא בצדק, לדעתי) לכן אנחנו לא מוחקים את ההודעות הללו או משנים את תוכנן. אבל במקביל, כמו שחזרתי ואמרתי, אנחנו גם לא מוכנים להיות במה ל flame wars גם באיי הבתולה (שם חדש! שכן התגובה תישאר בתולה ולא תענה). ההודעה המוגלה היא שם, היא מוגלה, היא סומנה על ידנו כ"לא ראויה" וזהו. אני חושב שזו זכותנו להחליט כך. אנחנו מונעים ממך עוד הרבה דברים נוספים - אנחנו מונעים ממך גם לערוך תגובות של אחרים או למחוק אותן מהאתר, אנחנו מונעים ממך לשנות את הצבע של התגובות לתגובות מערכת - כן, אנחנו קובעים פה, ויש לנו חזון של מה שאנחנו רוצים לראות כאן. אם אתה ממש לא מסתדר עם זה, אתה מוזמן להציע פיתרון אחר, כאן, או עדיף באימייל לצ'יפ, ואולי נקבל אותו, ואם יהיה לנו קצת זמן אולי אפילו נממש אותו. הבוקר למשל, בעקבות חילופי הדברים, חשבתי להציע לטל לעבור באמת למנגנון מודרציה כמו שנהוג בסלשדוט והיה אחת מהאפשרויות שנשקלו כאשר חשבנו מה לעשות.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98319
1. ראה את ההודעה הזאת תגובה 98261 שנכתבה בתגובה אליך, לא לעדי, ואשר התחילה את הפתיל שלנו.

2. כמובן שזאת זכותכם. זכותכם גם למחוק או להגלות כל הודעה שמס' המלים בה איבר בסדרת פיבונצ'י. משום מה בכל פעם שהנושא עולה הוא מתגלגל מייד ל"זכותנו" ול"אם לא מתאים לך, היה נעים מאד", כאילו יש מי שחולק על זה.

3. אם בעקבות חילופי הדברים חשבת על זה שוב ואפילו דיברת עם טל, הרי שהדיון הקטן הזה לא היה מיותר. את הפתרון האחר שלי כבר הצעתי: אל תפסלו את האפשרות לענות לתגובות שהוגלו. תנו מוצא לאגרסיות של הילדים המופרעים כמוני, ואולי תשפרו בכך את איכות הדיונים בבמה היותר מכובדת (ולו רק עי"כ שאני ושכמותי נהיה עסוקים מדי באי השדים ולא ישארו לנו זמן ומרץ להתעסק עם איי הדרום). לחילופין, כאשר ההודעה המוגלית מתיחסת לאדם אחד ספציפי, תנו לו את זכות התגובה לפני שאתם נועלים את הפתיל.

4. בניגוד למה שאולי משתמע מהעמדות שלי, ההודעות שלי נכתבות ברוח טובה. פשוט נמאס לי לחזור ולהגיד שהאתר הזה משובח מאד בעיני (וזאת הרי הסיבה שאני טורח).
בגלל חוסר העניין שלנו 98350
הבעיה עם האפשרות לתגובה להודעות שהוגלו היא כזאת: הנחת העבודה היא שכל הודעה במערכת נקראת ע"י לפחות אחד מהעורכים (ולמעשה, כמעט כל הודעה נקראת ע"י כמעט כל העורכים). כדי למנוע מאי-השדים להכיל הודעות שיש להסיר ממש (איומים ברצח, למשל), יהיה על העורכים לקרוא גם את התגובות החדשות שיכתבו שם. הבעיה היא שאנחנו לא מעוניינים להפוך למשגיחים על מלחמות נאצה. (וזאת מעבר לעובדה שאנו לא מעוניינים לספק במה למלחמות שכאלה).
משגיח על מלחמות נאצה 98377
מתי מתפרסם המכרז?
איזהו חכם? 98584
"איפה תתחיל הבעיה? ניקח לדוגמה את כל אותם אלמונים (לא מכיר אותם) שהודעותיה של אסתי גורמות להם לדחף בלתי נשלט לתגובות נגד. עד היום כמעט בכל המקרים, טרחה אסתי להגיב להודעות העוינות בנסיון (שלעיתים אפילו התברר כמוצלח באופן יחסי) להעמיד את האלמונים במקומם. כעת, בעקבות המדיניות החדשה, יוכל כל אלמוני להשמיץ (באופן שאינו מנוגד לחוק) את אסתי (או כל מגיב אחר כמובן), ובעוד שהשמצתו זאת תיוותר לנצח בפינתה עתירת הרייטינג, יוותר המגיב המושמץ נטול כל אפשרות תגובה".
אחד, לא משנה וגו', חוזה בעיות עתידיות במדיניות ה"ללכת עם ולהרגיש בלי (או להפך)" החדשה, 3/6/02 (תגובה 71491).

חוץ מזה, בגלל שהגעתי באיחור, אחרי שאפילו ע"ב כבר איבד את סבלנותו (ואם זה לא שווה ידיעה חדשותית, אז אני לא יודע מה כן), אני לא אוסיף‏1.
כלומר אני כן אוסיף, אבל רק את זאת: פתאום הבנתי - מה שמאוד שימח אותי - שבעצם יש כאן כותבים שהם הרבה יותר טראבל-מייקרים ממני (אם כי הם מסתתרים בעיקר תחת "האייל האלמוני", בעוד אני, כזכור, כותב *רק* תחת הניק הזה), מה שגרם לי להפחית מכמות רגשות האשם המכבידות על מצפוני. וחוץ מזה, אני בכלל עוד מעט הולך‏2.

1 למרות שכתבתי כאן לא מזמן (עוד) ביקורת מנומקת, הכוללת הוכחות אמפיריות, על בעיתיות השיטה, ואף חבר מערכת לא טרח להגיב. לא שזה הפריע לי, אבל זאתי חשבה שזה מאוד לא בסדר.
2כדי לא לצאת אדם שלא עומד במילתו, אציין שבמשפט האחרון נפלה טעות דפוס, והמשכו נשמט. צריך היה להיות: אני בכלל עוד מעט הולך לצמצם את כמות תגובותיי באתר באופן דראסטי עד ניכר.
אחרון המוהיקנים 98599
''אחרי שאפילו ע''ב כבר איבד את סבלנותו (ואם זה לא שווה ידיעה חדשותית, אז אני לא יודע מה כן),''

טל כהן ב''אי השדים'', זה מה ששווה ידיעה חדשותית,
כבר שבוע שתגובה שלו שם,בוא נראה אותך נותן קישור אליה.
אני לא חושב שזה כזה ביג דיל 98600
אבל זה נמצא כאן: תגובה 97017

(לעומת זאת, תגידו מה שתגידו על גולגר, אין ספק שהמסמך שהוא העלה כאן (תגובה 96986) הוא אחד מן המסמכים המרתקים והחשובים ביותר שהועלו אי פעם לאתר).
רואים שכילד לא אספת פרפרים 98755
בקשר למסמך של גולגר הצדק אתך, ואפילו אנשלוביץ חרג מאיפוקו והתפעל:תגובה 97002

אי השדים מצדיק את קיומו,בלעדיו פיסה נדירה זו היתה מושמדת,רק חבל ש"ברברים" נעדרי חוש הסטורי שלא הפנימו את "כל מה שאנושי אינו זר לי" מציעים הצעות כאלה:
תגובה 98721

מי בכלל זוכר משהו מפנקס שרות המשמים, פרט לכינוי של פרס "חתרן בלתי נלאה".
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98640
יקירי, עזוב. הכי חשוב זה לשמור פאסון.

ובהרהור פרטי, הייתי חושבת שאי השדים הוא רעיון מעניין ומרתק, אבל אם מטרות העורכים הן מה שהן, אולי עדיף היה להנהיג מחיקות ודי. השעשוע שבהגליה ‏1 היה נעלם, ואיתו גם רוב פליטות הפה של איילים סוררים ואלמונים.

1 טעמתי ממנו פעם-פעמיים, ומזל שאני כבר מכורה לדברים אחרים.
בגלל חוסר הבגרות שלכם 98644
כן, כן, את צודקת כמובן.
חברה באמת,תשאירו גם לי עבודה 98234
לא עברת את מבחני הקבלה לוועדה 98232
ללא קשר לאג'נדה (IGUL בסביבה? הוא בועט כג'ירף בגלל המילה הזו) שאתה מריץ עליך להפגין בקיאות בסיסית.
ההודעה "שי כהן חרא" נכתבה בנובמבר 2001 .
המדיניות החדשה של הסרת התגובות ויצירת אי השדים הם מיוני 2002.
קרא את דבר המערכת למעלה.
יופי 98158
ובכן, מה לעשות, לא כולנו הגענו למדרגת שוויון הנפש המשועשע שלך. אלע''ב, אני סתם דפ''ר ימני.
חבל, אז תשתדל(ו) 98162
המערכת כפיל מסומם 98163
אתה ראוי לנובל‏1,הגישה שלך יפה ובוגרת, ובמקרים מסוימים עובדת.
רק מה,
הגישה הנוצרית שלך לא מקובלת על אנשלביץ,במציאות בה אנו חיים באייל אבד עליה הכלח.
הוא כזכור מאמין בהרתעה בלבד עם אלמנטים של הכחדה.‏2

1 לא לפרס,לוועדת הפרס.

2 מה דעת המערכת על הניסוי המבוקר הבא: נותנים לאנשלביץ מנוף מיוחד להכחדת תגובות.
אם באה תגובה בנוסח ימנים דפ"רים אנשלביץ מוחק אוטומטית בלי לקרוא את 20 התגובות הבאות של אלמונים למיניהם או סתם שמאלנים החשודים שרקדו על המקלדת למקרא תגובת הדפ"רים.
אידיוט אלמוני נוסף,ו... השלם את הרעיון.‏3

3 מובן שכדי לשמור על כללי ההגינות אנשלביץ יזהיר מראש את האלמונים.
אותך לאמאש'ך! 98165
ובכל זאת 98287
בימים האחרונים פגשתי כמה וכמה‏1 הודעות מכלילות ומעליבות‏2.
הן לא תורמות שום דבר לדיון או להנאת הקוראים (חוץ משחרור אגרסיות), אבל אני מבין את החלטת המערכת (בכחול או בחום) להשאיר אותן על כנן, משום שקשה לפעמים למתוח את הקו בינן לבין דיון לגיטימי.

עם זאת, את ההודעה שלך‏3 שכורכת את ארז ודב בנזיפה אחת אני לא מבין. האם באמת אין הבדל בין מי שבמקום לנמק בוחר (דרך קבע) להעליב ציבור שלם (ואיתו מבקר או שניים באתר), לבין מי שמתקומם על סגנון כזה?

מתברר, בנוסף‏1, שההכללה הפוגעת עצמה אינה מזכה בנזיפה, אלא רק התגובה עליה. אני חושב שמגיעה לדב התנצלות, ולא בפינה הנידחת הזאת, אלא בדיון המקורי.

1 למשל: תגובה 97896 , תגובה 98218 .

2 וראה זה פלא, אפשר היה למצוא דוגמא מייצגת יותר מ- "שמאלנים מטומטמים" ו- "חילוניים מתנהגים כבהמות".

3 תגובה 98102
ובכל זאת 98288
התגובה של דב, לטעמי, הוא היה העלבה חזרה ותו לא. וככזו, היא נכרכה יחד עם הודעתו של ארז - שתיהן כללו העלבות מיותרות, שעדיף לו לא היו באות לעולם. כלומר, יש ביניהן אכן הבדלים - ארז למשל, דיבר גם על השימוש בשם אינתפדת אל-אקצא, והזכיר דברים שכתבו עיתונאים, דב אפילו את זה לא עשה. ארז התחיל ודב הגיב. אפשר למצוא הבדלים נוספים - אך לא ביחס להערה שלי, שהתייחסה *לאופן* ההתנסחות ולתרבות הדיבור. לא ממש מעניין אותי מי התחיל. אני לא גננת.

האמת, לא רק לדובי, גם לי מתחיל להימאס מכל העסק הזה. אתם, הקוראים, במקום לבקש מכולם להוריד את "רמת הזעם" באייל, מתקיפים אותנו על זה שאנחנו מנסים להוריד אותה. מה, לכם לא אכפת? אתם נהנים מזה? אולי כן? אולי כל הניסיון שלנו לשמור על הפינה השפוייה הזו נדון לכישלון. נפתח לכם את חדר העורכים. תפרסמו כתבות, תגיבו, תקללו אחד את השני, תעשו מה שאתם רוצים. אני באמת לא מבין את זה. ממש. אנחנו נפתח לנו אייל משלנו, עם רישום, עם שלילת רישום, לאנשים שרוצים באמת לדבר אחד עם השני, לא רק אחד אל השני.

סליחה אגב, התקפת הזעם הזו שלי היא לא משהו אישי נגדך וסתם יצאה בתגובה הזו, אבל 36 השעות האחרונות ממש הצליחו לעצבן אותי, והנה אני כאן, בשלוש בלילה, קולט שאני במקום לדון ברצינות על פוליטיקה, על ביולוגיה, פילוסופיה, תרבות, אוכל, ספרים, או כל דבר אחר, מנסה להסביר למה אני רוצה שהאייל הקורא יהיה מקום שנחמד לאנשים להיות בו. די, נמאס.
ובכל זאת 98289
אל תיתן לחמישה-שישה קוראים להוציא אותך מהכלים. הרוב, במקרה דנן, שקט.
ובכל זאת 98290
דווקא בגלל שאתה רוצה לשמור על רמת הדיון באייל, לפעמים השאלה מי התחיל חשובה. התחלתי לעקוב באופן שוטף אחרי דיונים באייל רק אחרי יסוד אי השדים, אבל כשאני משווה את הדיונים היום לאלו של העידן הקודם, אני מאד שמח שהוא קיים.
למערכת יש היום ארבע רמות של "סנקציות" כנגד הודעות סרות-טעם: הכחדה מוחלטת, גירוש, נזיפה פומבית ונזיפה פרטית. על הפעולה האחרונה אין לי שום מידע; שתי הראשונות מופעלות לטעמי בדיוק במינון הנכון (אולי אפילו טיפונת פחות מדי). השלישית מופעלת לעתים רחוקות מדי - ובמקרה של "דפ"רים" הנזיפה היתה צריכה להופיע בפעם הראשונה, ואם החלטת(ם) לגלות אורך רוח ולחכות שהעניין ירגע (וזה סביר), אבל התבדיתם, זה לא נכון לשכוח "מי התחיל".

לאייל אין הרבה מגיבים קבועים. אני חושב ששלושים או ארבעים זו הערכה טובה; מספיק בקושי בשביל לייצג מגוון מעניין של דעות. המגיבים האלה הם נכס לאתר, וצריך לעשות מאמץ כדי לשמור עליהם.
כאשר אתה עונה ל flame 98147
בספר משלי פרק כו פסוק ד' כתוב:

"אל תען כסיל כאיוולתו פן תדמה לו אף אתה"

אבל מיד בפסוק שאחריו בפסוק ה' כתוב:

"ענה כסיל כאיוולתו פן יהיה חכם בעיניו"

כלומר הויכוח בינינו הוא ויכוח ישן, אפילו מחבר ספר משלי מתווכח בנושא זה עם עצמו, ואין לי מה להוסיף בקשר לכך.

אבל אני חושב שאין זה נכון לשים את המשיב והמושב באותה רמה כפי שאתה עשית, (זה דומה לבעלי תיאוריית "מעגל האלימות" בסכסוך עם הפלשתינים, ששמה את זה שפתח באלימות כדי לקדם אינטרסים של עצמו, ומעוניין בה, באותה רמה כמו זה שמגיב באלימות כדי להגן על נפשו), וזה כפי שציינתי פגע בי.
אני רוצה להוסיף עוד משהו בקשר לפגיעה הזאת.
כל אחד מאתנו כנראה יש לו את "הקטע שלו" ואת הרגישויות שלו, ואני כנראה איני יוצא מכלל זה.
אתה אמנם כותב בכחול בחילופי דברים אלה אבל כשאתה כותב על נושאים כאלה שקשורים ישירות באופן ההתנהגות הרצוי באייל ובהיותך חבר מערכת בו, אי אפשר להתייחס לדברים האלה רק כדעות פרטיות. דעותיו של חבר מערכת בנושאים שקשורים באופן ההתנהגות הרצוי באייל, בעיני הם בהכרח מרכיב במדיניות האייל.
בהודעתך טרחת לציין בפרוש רק את שמי ואת שמו של ארז. אני רוצה להפנות אותך לתגובה של רון בין יעקב לי:

תגובה 97704

תגובה לא עניינית, שמסתיימת במתן "הציון" הבא לי:

"גובל, לדעתי, בדמגוגיה פשוטה במקרה הטוב, ובחוסר הבנה כללי, במקרה הרע."

אני כדרכי לאחר שעניתי מה שעניתי סיימתי את דבריי במתן אותו ציון בדיוק ובאותן המילים לכותב. החזרתי את "הכדור", ולפניך דוגמה לכך שלא נפתח עקב כך "מעגל אלימות", וחילופי הדברים הסתיימו בכך.
מה שרציתי לומר הוא שאני *יודע* שעורכי האייל, בין אם יכתבו בכחול או בכל צבע אחר, לא יעירו לרון שום הערה בקשר להתנהגות בלתי נאותה (לדעתי) זו.
הסיבה היא שרון הוא בקבוצת "המכובדים". הוא בן אדם "מכובד" מוקף "מכובדים" שיושב בעיר "מכובדת", ולא יעלה על הדעת להכניסו לרשימה "ארז דב ואחרים".
אני שייך, כנראה, לרשימה אחרת, וזה כל כך הרגיז אותי עד שהתחילו להתעורר בי כל מיני הרהורי כפירה. . .
כאשר אתה עונה ל flame 98150
שלא תעיז !
כאשר אתה עונה ל flame 98157
דב, אם אתה לא מסוגל להתייחס לזה כדעות פרטיות אזי זו בעיה שלך ולא שלי. השקעתי מחשבה בשאלה האם לענות בתגובה "כחולה" או "חומה" ובחרתי ב"כחולה" כיוון שמדובר בדעתי האישית ולא ביררתי את הנושא עם עורכים אחרים. באותה מידה, יכל קורא אחר מהשורה להגיב לך באותו אופן. למען האמת, התלבטתי גם אם בכלל לשלוח רק לשניכם דואר אלקטרוני פרטי אבל החלטתי שהנושא בוער מספיק בעצמותי כדי לפנות פומבית, מתוך תקווה שהפנייה הפומבית תסייע להורדת רמת הרעש הכללית, שכמו שציינתי כבר במספר תגובות, פוגמת מאד בהנאתי (ואני חושב שגם מהנאתם של אחרים) מהדיונים באייל הקורא.

אני חוזר על אימרתו של ירדן ניר, לטובת כולם: האייל הוא ביתנו, שמרו על ניקיונו.
איזה דיסוננס צורם 98159
גרסה מאופקת של תגובתי משעה 12:42

איזה דיסוננס צורם בין דב המצטט פסוקים ממשלי וגוער בהתנהגות האינפנטילית של החצויים מגילו
לבין מר אנשלוביץ (קרי, סיפוחי) צמא הדם, זה שרק מחפש תירוץ ללמד את הפלשתינים לקח בל ימחה. זה הרוצה להפוך את שכם שנית למשל ושנינה, להבאיש את ריחנו ולהפוך את סכסוך הדמים לבלתי הפיך ונצחי

לך תבנה מדינה
תנסה להתאפק עוד יותר בסוף תצליח 98160
אם כולם היו מאופקים כמוני 98164
לא הייתי כאן היום
יותר טוב תחליטו אם החכם באייל זה אני או שבכלל מישו אחר
סייג לחוכמה שתיקה, רבותי
איזה דיסוננס צורם בין הניק שלך.. 98167
לתגובה שהגלו לך לאי השדים‏1
מה אתה מכניס את המהנדס?

1 בגללך עברתי חוויה מוזרה,ברגע בו לחצתי "אשר" תגובתי צללה מתפתלת בעקבות תגובתך אל תהום הנשיה,ולא זכתה אפילו לשניית חסד בממלכת החיים.
כאשר אתה עונה ל flame 98196
ממתי האשמה בדמגוגיה (או אפילו בבורות בנושא מסוים) היא עלבון אישי? חצי מהתגובות באייל היו רואים את אי השדים מבפנוכו אם כל קריאת "דמגוגיה!" הייתה זוכה לטיפול שכזה.

אין מכובדים, אין רשימת מכובדים, ואין ערים מכובדות. יש כותבים קבועים שאת כתיבתם אנו מכירים ועל כן האצבע יותר עצלה על ההדק כשמדובר בתגובותיהם. אתה נמצא בין הכותבים הללו, למקרה שלא ידעת.
כאשר אתה עונה ל flame 98314
התגובה היא לדובי, כי היא האחרונה בפתיל, אבל היא מתיחסת גם לעורכים האחרים שהשתתפו כאן (קרי: טל וערן).
כמי שלא מעורב בחילופי ההאשמות הללו, וכמי שכמו שכתוב בפתיח, בא כדי להנות, (ואולי גם כמי שבעוונותיו אולי היה שותף בהעמסת הקש אשר שבר את גב האייל והביא להקמת האי), נדמה לי שאני מריח שמץ של רדיפה כלפי ליאור (ואני בכלל תתרן).
אכן ליאור משתמש לעיתים קרובות בשפה ובכינויים שהייתי מעדיף שלא יופיעו באייל, אך מצד שני, אין הודעותיו מסתכמות בנאצות וניבולי פה. תובנות רבות טמונות בהודעותיו של ליאור, ומסע צלב כנגד ליאור (עם או בלי הפנייתו לבננות) אינו מיטיב או מוסיף לאייל.
כאשר אתה עונה ל flame 98323
כדי לחזק את דברי: לו רק בשביל Masterpiece כמו:תגובה 94952 יש לשמור על כותב כמו ליאור עטוף בצמר גפן, ולא לשלוח אותו לבננות.
אבל למי שממש לא סובל את סיגנונו של ליאור (או של קלטי, או ארז, או פופק או מי שלא יהיה): פעם העליתי רעיון שבהתאמה אישית תוכל לבחור "התעלם מהודעותיו של {שם_מגיב}.
טל מלמל משהו כמו "עובדים על זה". יש סכוי?

____
דורון מדבר אל עצמו גם באינטרנט
כאשר אתה עונה ל flame 98354
גם אני מאוד נהנה מכתיבתו, והדוגמה שנתת היא מצויינת ממש. לכן, התעלמות מ*כל* הודעותיו תגרום רק נזק.

(אגב, לא, אין סיכוי. העומס על השרת מתחיל להראות סימנים גם ללא התוספת הזו; אי-השדים נועד לספק את הפתרון למרבית הבעיה).
כאשר אתה עונה ל flame 98367
אין רדיפה כלפי ליאור. ליאור, מהכרות אישית, הוא אדם מבריק, ואני יודע שביכולתו לתרום רבות לאתר. רק מה? בזמן האחרון ליאור החליט לפתוח ג'ורה באייל, ולנו קשה להתמודד עם כל הרפש. אז כן, ליאור נמצא על הכוונת שלנו עד שירגע (למעשה, עושה רושם שהוא כבר נרגע, אם זכרוני אינו מטעני), אבל זה עדיין לא אומר הסרה אוטומטית של תגובותיו.

ההפנייה לבננות, אם אתה מתייחס אלי, נעשתה באיציק בשיחה אישית ביננו. אנשים במסעי צלב לא ניהלו שיחות אישיות עם המטרות.
בלון כזה שבועיים קודם היה חוסך 98677
הרבה חילופי דברים מעליבים ומיותרים.

לא חשוב, העיקר שפתאום שוב מוקירים אותי כאן, גם אני אוהב אתכם.

סתם שתדעו, זה שדובי יודע שביכולתי לתרום רבות באתר לא משנה כהוא זה את החלטתו הנשנית לא להחזיר אותי למערכת.
הייתי שם לפני שנה בערך לחודש-חודשיים, עד שדובי לא הסכים לפרסם מאמר שלי בלי שום סיבה, ואני נפגעתי מסירובו להצטדק והחלטתי לא לכתוב יותר שוםכלום לאייל. אז הוא אמר יפה שלום ובעט אותי החוצה.
אגב, במבט לאחור גם אני סבור שזה היה מאמר קקי וזה שהוא לא התפרסם רק היטיב עם שמי ויוקרתי הוירטואלית. זאת למרות שרבים וטובים כאלכס ויובל הביעו את תמיהתם על דחיית המאמר. רק מאור הסכים עם דובי, וגם הוא לא פירט.

ללמדכם שגם איילים עם עבר מחונן, פסיכומטרי מעל 750, מום לב מולד ומחושים דפוקים (דובי חצי-עיוור, שמעון חצי-חירש, אני תתרן לחלוטין) יכולים לחולל מהומה רבה על לא מאומה ולעלוב זה בזה כפעוטות בני-יומם.

ועתה לשלב הסקופ - חבריי ואני פותחים מגזין חדש ושמו בישראל 'מותר האדם'. מהדורותו המקוונת תאוחסן על שרתי האייל (ממש כמו עין הדג ושות.), ותהיה נגישה בכתובת:
לסקרנים ולאיילים שוחרי המדנים - לא, אנחנו לא מנסים להתחרות באייל. זה לא עוד אתר דיונים. אם כבר אנחנו הולכים להתחרות ב'הארץ' על הסיסמה 'עיתון לאנשים חושבים'.

מצד שני, אנחנו לא הולכים למכור חדשות, ובתור התחלה המגזין יצא (לדפוס ולרשת) בחינם.
בלון כזה שבועיים קודם היה חוסך 98678
נפלא, רק חבל שהלינק שבור
בלון כזה שבועיים קודם היה חוסך 98679
נדמה לי שהלינק לא שבור - הוא פשוט עדיין לא שם. ליאור הרי כתב ''...ותהיה נגישה בכתובת''.
כן, גם אני שמתי לב 98681
אחרי שלחצתי על אשר.

כבר מזמן אמרו לי לחשוב לפני שאני מדבר.
בלון כזה שבועיים קודם היה חוסך 98682
באתר החדש שלי, לדוגמא, כבר יש בדף הראשי מעין ''שומר מקום'' שמציין שהאתר עדיין בבנייה (אני מקווה להעלות את הבסיס לרשת עד סוף השבוע הזה - אפרסם בהמשך).
בלון כזה שבועיים קודם היה חוסך 98680
ה-‏750, זה סך הכול, ממוצע או מינימום?
750 זה חסם תחתון 98683
למען שלום בית נראה לי שעדיף לא לחשוף ברבים כמה דובי, מאור ואנוכי הוצאנו בבחינה השרירותית והלא-משקפת-אינטליגנציה הזו (אבל אם דובי יגיד כמה הוא קיבל אני מוכן לומר בכמה עברתי אותו).

עלק אינטליגנציה, עם כזה פסיכומטרי לשלושתנו אין חברות, לא עשינו מכה בבורסה ולא מצאנו תרופה לסרטן. אז בשביל מה זה טוב? מותר ה750+ מן הבהמה אין כי הכל הבל.
פסיכומטרי זה שטויות 98691
קיבלתי 771. אחרי קרוב ל-‏10 שנים, זה לא שווה כלום.
פסיכומטרי זה שטויות 98694
א. עכשיו הארכיבאי ידע בן כמה אתה (אני ממש מקווה שאין לו טור "כמה קיבל בפסיכומטרי" בקובץ ה-Excel שלו).
ב. למה לא שווה כלום? יש אינפלציה?
פסיכומטרי זה שטויות 102318
זה נכנס לקטגוריה הכללית של אינטליגנציה ומחוננות.
קיבלת 800??? 104196
קיבלת 800??? 104681
לא. ולשם האיזון, גם לא 200.
קיבלת 800??? 104688
הוא קיבל יותר ממני.
בנקודה.
קיבלת 800??? 104858
אה, אז גם את לא קיבלת 800.

ארכיבאי!
קיבלת 800??? 105092
ודייק: היא גם לא קיבלה 799.
750 זה חסם תחתון 98725
פעם הייתי מספר לכולם כמה קיבלתי. יום אחד דיברתי עם מישהו והשיחה הגיעה לנושא, כשעמדתי לפתוח את הפה ולספר בגאווה את הציון שלי, בן-שיחי הקדים אותי ופלט את המספר המדויק. מסתבר שכולם ידעו, והאיש רמז בדקות מלאת טקט שאני חתיכת דפקט שמלא עד תום בעצמו. מאז אני כבר לא מספר.
רק אציין שאני לא במועדון ה- 750+.
בלון כזה שבועיים קודם היה חוסך 98685
עכשיו ברור למה העיפו אותך - הם חיפשו מישהו עם חצי לשון.
בלון כזה שבועיים קודם היה חוסך 98726
למען צרכים אסתטיים, וכדי לשמר את גן החיות שלנו ככזה, אולי תחליפו את השם ל"מותרת הפרה" או משהו כזה? והדומיין יהיה "cow.co.il", כמובן?
לחי החמור? 98732
פרה אדומה? הצעות אחרות?
יותרת הכליה 98750
יותרת הפרה זה גם חמוד, אני מוכן שתשלם עוד 280 ש"ח כדי לרשום לי גם את cow.co.il

בשבילך אני מוכן אפילו להפוך אותו למדור הסאטירי של מותר האדם.
אבל פכל זאת, הרבה יותר קל למצוא ראשים אנושיים כוסוניים דיו לשמש כלוגו ל'מותר האדם', מאשר בני-בקר יצוגיים ל'פרת משה'.

למשל, חיפשתי שעתיים את ראשו של המחבל המתאבד מירושלים לצורך הלוגו. מספיק לשים אותו שם בין המותר לאדם (או על תקן חוׁלם)
כדי לעורר פרובוקציה שיווקית נאה ועזה.
בהמה דקה 98756
עיזה לעניין

כאן האנקה

וכל מיני כאלה :-)
ועכשיו תורי. 98400
ראשית כל, אני רוצה להתנצל בפני דב אנשלוביץ' שאותו אני מחשיב כאדם ישר והגון.
שנית כל, אין הדבר חל על איילים אלמונים מסוימים החוסים תחת אלמוניותם ותוקפים אנשים כליאור גולגר, דניאל קלטי ואחרים (וזוכים ליחס סלחני מצד המערכת) אך יודעים להתלונן על חוסר הגינות כאשר מוסרות תגובותיהם.
דבר זה אינו חדש באייל. כאשר דיברתי על ביילין בזמנו, הגיבו לי אנשים בצורה קנטרנית. מכיוון שבחברתנו המצ'ואיסטית רגילים להתייחס אליו בלעג ולצפות שהשמאלני התורן יהיה שק החבטות, כאשר הושב להם כגמולם התלוננו הנשמות הטובות הצדקניות על דרך תגובתי. לא לשמאלני היורק והבועט הם ציפו.
הדבר חוזר גם עכשיו כאשר מי שייחס לי גישה תבוסתנית והכניס מילים לפי‏1,
מוצא לנכון להתלונן על הבוטות שלי.

1תגובה 95759
ועכשיו תורי. 98413
השמאלני הטיפוסי רחוק מלהיות שק חבטות. מהיודונאצים של ליבוביץ' דרך ''קבר רחב הזונה'' של גב' אלוני ועד הדפ''רים הימניים שלך, השמאלני היורק והבועט, כמו הימני החורק והסורט, הם חזיון נפוץ במקומותינו.
סליחה? 98419
לפחות במקרה של אלוני, היא היתה הקורבן שנטפלו אליו קבוצות מסוימות וחיפשו אותה על כל צעד ושעל.

מי שהוא באמת שמאלני יורק ובועט הוא נתן זהבי, ואין הרבה כמוהו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים